mm Met Omo wast U smetteloos wit! De Vluchteling 1 JOS van de VEN Ik geef de hik aan 'n ander man, die hem beter dragen kan Pm de Gruyter en Zoon N. V. in het licht: hagelwit 's-HERTOGENBOSCH lüiüSIüliMHSl^I Zo wast Omo. Vlekkeloos! Zo wast Omo. Hagelwit! Vlekkeloos en hagelwit, U ziet dat tegen het licht en in het licht. En dat wassen zelf.frisgeurend, inkrachtig is het sop dik en wollig is het schuim. Dat schuim staat nóg als U aan de bonte was toe bent. Prachtig, zo'n wasmiddel dat hard is voor het vuil, maar zacht is voor Uw textiel (en Uw wasmachine of ketel!). U kunt niet veiliger wassen. En niet beter. HiliiiilliilPiiii Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door Ottwell Binns. 13) Terwijl hij achterover leunde in zijn stoel, met de ene hand zijn glas vast houdend en met de andere achteloos met een sigaret spelend, hield hij Le Cocq scherp in de gaten. De man trachtte zich onschuldig genoeg voor te doen, maar in zijn ogen was een waakzame glans als van een kat, die een muis tracht wijs te maken, dat ze geen belang in haar nabijheid stelt. Harborough begreep, dat hij er op gebrand was, dat De Faramond zijn suggestie voor werkelijkheid zou slik ken, en dat hij zat te draaien op zijn stoel van verlangen om het antwoord te vernemen. „Vervloekt", schreeuwde De Fa ramond ten slotte woest. „Hoe kan ik dan met die kerel in contact komen?" Een seconde lang flikkerden de ogen van Le Coq triomfantelijk, om dan onmiddellijk weer hun onver schillige uitdrukking te hernemen. Harborough begreep, dat de schurk zijn doel bereikt had. „Door middel van een advertentie, mijn beste kerel! De macht van de hedendaagse dagbladpers is, zelfs hier in Cayenne, ongelooflijk groot. Geef bericht dat je een hoog losgeld wilt betalen, en je kunt er peker van zijn dat Jules het ergens zal lezen, en niet aan de verleiding zal kunnen weerstaan. Hij is een Apache, daar gaat niets van af, maar onverschillig waar hij uithangt, hij heeft geld no dig, dus als je het aas groot genoeg maakt, zal hij er op de duur zeker in bijten." Le Cocq sprak met zoveel vertrou wen in het welslagen van zijn plan, dat De Faramond zich ten slotte liet overtuigen. „Ja, dat zal wel de tenige weg zijn tenzij de broederschap mij kan helpen." „De broederschap heeft deze keer niets te maken met de ontvluchte ge vangenen, mijn beste vriend", onder brak Le Cocq. „Het enige waarmee ik u van dienst kan zijn, is met goede raad. Ik kan niet vermoeden waar Jules op 't ogenblik ergens uithangt. De hele kwestie hangt van u zelf af". „Dan ga ik onmiddellijk een ad vertentie plaatsen." De Faramond stond op en wendde zich naar de deur. „Maar betalen..." vraagt voor haar inpakafdelingen „Je hebt al één keer als Judas ge handeld tegenover Jules", sneed Le Cocq zijn woorden af. „En de twee de keer zul je geen kans krijgen hem met een kus te verraden, mannetje. En bovendien, er valt ook nog reke ning te houden met die Engelsman". „Mijn vriend", riep Harborough er tussen. „En tevens de vriend van Pelham, die je doodschoot, ter wijl Langdon bewusteloos naast hem lag; de fles die je hem tegen het hoofd geworpen hebt..." „Vervloekt", schreeuwde De Fa ramond, ontsteld Harborough aan starend. „Hoe kunt u..." Hij hield onmiddellijk op toen hij bemerkte hoe hij op het punt stond zijn eigen misdaad te bekennen. Zon der een woord te zeggen, rende hij de deur uit. Le Cocq lachte. „Daar had u hem bijna te pakken, mijnheer. Maar als ik zijn vraag eens voltooide, en u vroeg, hoe u te we ten bent gekomen wat er die avond op Montmartre gebeurd is...?" „Ik zou je niet antwoorden", gaf Harborough kortaf te kennen. „O neen?" Le Cocq haalde lachend zijn schouders op. „Het lijkt met evenwel niet waarschijnlijk dat u er zo precies van op de hoogte was, toen u gisterenavond hier kwam! Maar, wat voert u eigenlijk terug naar Ca yenne?" Hoog loon. Reiskosten worden vergoed. Aanmelden dagelijks van 9-12 uur en 2-6 uur, alsmede maandag en woensdagavond van 19.00-20 00 uur bij afd. Arbeid, Visstraat, 's-Hertogenbosch. BE PRIJS speelt weer een rol!! Doe zoals velen die U voorgingen. Vergelijk prijs en kwaliteit en U koopt bij: TWEEDJASSEN vanaf 58.— I DEMI'S vanaf ƒ68.— ULSTERS vanaf 88— COSTUUMS vanaf 69— I REGENJASSEN vanaf ƒ39,75 REGENMANTELS v.a. 43.50 KWALITEITSKLEDING VAN HET HOOGSTE NIVEAU IN WAALWIJKS GROOTSTE SPECIAALZAAK Auto's, Machines, Motoren HYPOTHEKEN 4Vi.% Beëdigd taxateur J Frederiks KAATSHEUVEL - Tel. 2034 Harborough lachte zachtjes. „Het verlangen om enig nieuws te verne men. Heb je misschien gehoord of Jules en Langdon reeds weer gegre- pen zijnr Le Cocq zag hem enige ogenblik ken door de spleten van zijn toege knepen ogen aan, en begon dan ge noeglijk te lachen, een lachje van vol ledig begrijpen. „Heeft u zoeven dan niet goed ge luisterd? Jules of Langdon, of mis schien beiden, hebben dat meisje ont voerd, uit wraak natuurlijk! Als ze weer gepakt waren.de rest van zijn woorden liet hij onuitgesproken. Harborough twijfelde er geen ogen blik meer aan, dat de kerel in ieder geval een gedeelte van de waarheid doorzag en voelde zich gedwongen ook een troef uit te spelen. „Het lijkt me toch op zijn zachtst gezegd, eigenaardig, dat ze zich, zelfs om zich te wreken, op dit ogenblik zoveel moeite op de hals halen. Als De Faramond niet zo'n vervloekte haast had gehad, zou hij er mischien wel aan gedacht hebben, je te vragen hoe het mogelijk was, dat de twee mannen, terwijl zij trachtten te ont snappen in een open boot, nog de tijd konden vinden 'n meisje op te pikken, van wier aanwezigheid in Cayenne zij onmogelijk op de hoogte konden De ander lachte spottend. „De Faramond was totaal van streek. Hij had veel te veel aan zijn hoofd om de helderheid van gedach ten te hebben, die u toont te bezitten. Hij is inderdaad zeer beangst over het lot van zijn kleine meisje..." ee „Dat te zijner tijd teruggebracht zal worden?" „Natuurlijk! Daar wil ik mijn le ven onder verwedden. Die Jules is niet gek." De man glimlachte cynisch. „Le Cocq", barstte Harborough los. „Jij bent de meest duivelachtige schurk die ik in mijn hele leven ont moet heb. Maar per slot van reke ning gaat dat meisje mij niets aan, en wat De Faramond betreft, voor mijn part mag je hem stropen tot op zijn laatste cent..." De Fransman onderbrak hem met een vrolijk lachje. „U is wel buitengewoon vriende lijk om zo geredelijk uw toestemming te geven. En aangezien de ene dienst de andere waard is... u vergunt me, u op mijn beurt een goede raad te geven. Als mijnheer op zijn laatste tochtje misschien iets opgevist mocht hebben - laten we bijvoorbeeld zeg gen, iets in de vorm van een mens - dan is Cayenne de laatste haven, waar u zich moogt ophouden." „Dat zou een goede raad zijn", antwoordde Harborough, van zijn stoel opstaande, „als ik er tenminste behoefte aan had. Maar ik heb nog iets te zeggen. Vannacht sloot ik een overeenkomst met je, doch reeds voor ze tot stand was gekomen wist Lang don zelf uit te breken..." „Daar konden wij niets aan doen", onderbrak Le Cocq haastig. „Maak je niet bezorgd. Ik denk er niet over, het gegeven geld terug te vragen. Maar de overeenkomst is nog steeds van kracht. Als de Broeders van de Kust hem vinden en veilig aan mij afleveren, zal ik de rest van de overeengekomen som ook nog beta len. Je kent mijn adres. Je kunt me vertrouwen..." „Onder alle omstandigheden, mijn heer." „Dan zal ik de kwestie verder ge heel aan jullie overlaten. Als het in het belang is van Dudley behoef je geen kosten te sparen. Een telegram aan het opgegeven adres zal me altijd bereiken. Begrepen?" i „Volkomen." j „Prachtig. Dan vertrek ik maar weer. Goedendag." „Bonjour, monsieur." (Wordt vervolgd) DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 OKTOBER 1958 Onzinnig dom geluid veroorzaakt gewoon lijk veel ongerief. Wie heeft er nog nooit de hik gehad? Vrijwel iedereen is wel eens door de hik overvallen. Op ogenblikken, die vaak zeer ongelegen kwamen, maakte men ineens zo n heel potsierlijk geluid, dat ieders lachlust pleegt op te wekken. En daar sta je dan met je goeie gedrag. Als je nu verder je mond maar stijf ge sloten houdt, behoeft de volgende hik niet zo'n geweldig lawaai te maken, maar dat kan helaas niet altijd. Vaak zijn we juist midden in een gesprek, dat we wel moeten voortzetten. We hopen dan maar dat het weer „over" is, we gaan weer aan het praten en... daar ontsnapt plotseling weer zo'n onzinnig dom geluid aan onze keel, hetgeen onze belachelijkheid nog verder vergroot. Het middenrif is van slag. Wat is dat nu eigenlijk „de hik"? Dat is nog een vrij ingewikkelde geschiedenis. Het is in feite een merkwaardige en krampachtige manier van inademen, die veroorzaakt wordt door een plotselinge sa mentrekking van het middenrif. Hierdoor stroomt de inademingslucht met een kort en scherp geluid door de stemspleet. Gelukkig behoeft men zich meestal he lemaal geen zorgen te maken wanneer er eens iemand de hik heeft. Het hinderlijke verschijnsel pleegt immers na niet al te lange tijd vanzelf over te gaan. Bovendien kan men het storende hikken met eenvoudi ge middelen meestal gemakkelijk laten op houden. Diep ademhalen. Om de beginnen beschikt men daartoe over het beroemde „heel langzaam diep in- en uitademen". Soms bereikt men meer succes door „persen met gesloten stem spleet" of door het „inhouden van de adem". Al deze middelen zijn erop gericht het middenrif weer onder controle te brengen. Verder worden er tegen de hik nog van allerlei vreemde dingen aanbevolen, die wij minder kunnen bewonderen. Wij willen de methoden die hieronder volgen dan ook be slist niet aanprijzen. We hebben daar per soonlijk ook geen ervaring mee, omdat we ze óf te gek óf te gevaarlijk vinden. Wanneer wij hier enkele van die vreem de bedenksels bijeenbrengen is dat om te laten zien wat voor dwaze dingen sommige mensen verzinnen. En niet alleen verzinnen het wordt blijkbaar ook gedaan! Honderd kilometer per uur? Wat denkt u van het drinken van zeven 6lokjes thee? Wat denkt u van het drinken van veel water met mosterd of van het op blazen van papieren zakken? Iemand „erg hard laten schrikken" hoort men ook nog al eens aanbevelen tegen de hik. Dat vinden wij uit de vreemde hikbe- strijdingsmiddelen misschien nog wel de meest afkeurenswaardige. Een van de allerlaatste en tegelijk aller zotste snufjes op het gebied van hik-ver- drijven is het „heel hard op een motor fiets gaan rijden". En dat allemaal als ons op dit punt zulke goede en eenvoudige middelen ten dienste staan. Heus, de hik behoeft geen probleem te zijn. Rustig blijven en diep in- en uitl- ademenen en eventueel adem inhouden, dat zijn en blijven de beste middelen. Dr. H. W. S. (Nadruk verboden). FINANCIERING os» IH zijn!

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2