I VROOM St DREESMANN De financiering van de wereld De Vluchteling ISIII woens prijzen 75' Gemeenteraad Waalwijk. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 OKTOBER 1958 'DEN BOSCH (TILBURG - HELMOND] Agenda en prae-adviezen. Feu i I leton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" ALLEEN GELDIG WOENSDAG 29 OKTOBER GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN^ Ook dit is voordelig! Zeer mooie fleurige gordijnstof, in diverse fraaie kleuren verkrijg baar. 100% katoen, 120 cm. breed. ^95 NU per meter Am Leuke mutsen, van ge ruwde wol. Keuze uit 5 verschillende model len, geschikt voor meisjes en dames. Heerlijk warm voor de winter, alle ^45 modekleuren 3 Gestreept pyjamaflanel, in vlotte frisse mo derne heren- en jongensdessins. T£%C NU uiterst voordelig. 70 br., p. m. U krijgt meteen zin in breien, wanneer U de prachtige wol bekijkt.Een soepele zachte draad, gemakkelijk te verwerken, breit zuinig uit, in de mooiste kleuren NU één dag QQc zeer voordelig. Per bol van 50 gram W O Koop nu voor Uw dochtertje een sterke warme melton meis jespantalon, met overslag of strakke pijp, met rits. Ruime keuze uit ruit- en streepdessins. Maten 2 t/m 14 jaar. 14 jaar 13.95 ^95 2 jaar O Een pracht pakket. Leesboek voor jongens of meisjes of groot stripverhaal, reuze kleurboek met 32 pag. 12 goede kleurpotloden in plastic etui, kladbloc of een schetsbloc, te kenpotlood, goed stuk Vendexgum, in ^95 plastic koordzak Am Wanneer U nu bloem bollen plant, kunt U in 't voorjaargenieten van prachtige bloemen. Een unieke aanbieding uit onze bloembollenstand: grote doos met 12 bollen, prachtige tul pen in gerakleuren. De plantwijze staat1 op de doos Platenrek, voor 50 grammofoonplaten van allerlei afmetingen. Voorzien van twee be- vestigingsringen. De ideale opbergings methode voor al Uw platen. J25 NU slechts 3 Voor het hele gezin. Warme kameelharen pantoffels, van V D, in mooi ruitdessin, met sterke rubberzolen. Maten 40-47 1.95 36-39 1.65 30-35 1.50 25-29 1.30 A 10 20-24 I WEGENWACHT 121 JAAR Koop voor Uw jongens deze „echte" wegen wacht. Samen met de gereedschappen uit het zijspan kan hij zich uren verma- 395 ken. Slechts 3 Huishoudduster, royaal van model, met 3/4 wijde kimono mou wen, omgeslagen man chetten, en een staand boordje. In diverse fleurige dessins, maten 40 t/m 50. Profiteert! 695 Pracht aanbieding. Zeer mooi porselei-j nen eetservies, voor 12 personen, bijzonder fraai model, waarbij U uit 2 bloemdecors kunt kiezen. Beslist 1ste keus. I" Slechts Pindakaas, „Superior" goudmerk, 69' uit Javapinda's bereid. Per pot statie) Brusselse kermis, een knappend JQc kokosbiscuitje. 250 gram J (van onze financiële medewerker) Zonder samenwerking kan de wereld niet meer draaien. Ondanks alle grote tegen stellingen op politiek en economisch ge bied blijven de grote rivalen Rusland en de V.S. rond de vergadertafel van de Ver. Na ties zitten. Alom is het besef gegroeid dat de wereld van samenwerking op verschil lend terrein reeds grote voordelen heeft gehad. In brede kringen wordt er onvoldoende aandacht aan geschonken, dat op het ter rein van samenwerking de regeling van de financiële konsekwenties een belangrijke rol speelt. Drie internationale organen zijn daarbij ten nauwste betrokken. Het zijn de Wereldbank, het Intern. Monetaire Fonds en de Internationale Financieringsmaat schappij, waarvan de laatste min of meer als een dochter van de eerste twee kan worden beschouwd. Het bestaan van deze financiële instellingen dwingt de verschil lende landen via haar afgevaardigden in vloed uit te oefenen op een juiste waarde verhouding van de verschillende munteen heden, waardoor de inflatie wordt ge remd. Financiële samenwerking wordt al om bevorderd, ook al is het op dit terrein niet steeds botertje tot de boom. Het jongste verslag van de Wereldbank doet ons zien wat er op dit terrein wel ge presteerd wordt. In het jaar juli 1957 - juli 1958 werden er door dit in 1944 te Bretton-Woods opgerichte instituut liefst 711 miljoen dollar aan 34 leningen ver strekt. Wij moeten ons daarbij afvragen wie dit geld voorgeschoten heeft, wie het in lening heeft ontvangen en voor welke doeleinden dat geld besteed is. Van Siam tot Chili. Om aan middelen te komen schrijft de Wereldbank leningen uit, die dan in staten worden geplaatst, waarvan de kapitaal markt een lening kan verdragen. De bank plaatste in dit verslagjaar obligatieleningen in de V.S. tot een bedrag van 375 miljoen dollar. Daarnaast werd er voor 250 mil joen dollar aan kortlopende leningen in de Westduitse Bondsrepubliek geplaatst. De rest van de financiering geschiedde door de bank uit reeds in haar bezit zijnde mid delen. De bank had een totaalschuld van 1658 miljoen dollar toen het boekjaar voor bij was en daarvan was 53 afkomstig uit landen buiten de Ver. Staten. Het heeft niet veel zin een specificatie te geven van het totaal uitgeleende bedrag, maar wel moet er op gewezen worden dat hiervan o.m. de volgende landen profiteer den: Siam, Brazilië, Ecuador, Italië, Japan, Mexico, Pakistan, de Philippijnen, India, Chili, de Belgische Congo. Het geld werd besteed voor electrische centrales, bevloei ingswerken, spoorwegen, ijzer- en staalmaat- schappijen, landbouwprojecten, aanleg en onderhoud van wegen, steeds dus voor doel einden, waarvan een rechtstreekse wel vaartsvergroting voor de betrokken landen mocht worden verwacht Wel het westen Bij het beschouwen van het voorgaande valt het op, dat de verstrekking van gelden tot op heden voor het grootste deel ge schiedt door de Ver. Staten. Vervolgens zijn er bij de bevoordeelde landen geen te vin den die zich afkerig tonen van westerse ideeën en westers gerichte politiek. Uit een oogpunt van chauvinisme en eigenbelang kan men dat toejuichen, maar anderszins doet dit de gedachte van universalisme af breuk. Voorts zien wij bij de geldschieten de landen ook alleen westerse mogendheden. Met voldoening kan worden geconsta teerd dat de verstrekte gelden alleen aan ontwikkelingsplannen zijn besteed, waar mee recht wordt gedaan aan de gedachte dat de sterken ook de welvaart van de zwakke landen moeten bevorderen, waar mee behalve economische ook politieke doeleinden worden gediend. Met name ver mindert elke sociale verheffing van minder bedeelde naties de internationale spanning en wordt daarmee de vrede een dienst be wezen. j Op de vergadering van de genoemde in stellingen te New Delhi in India heeft men zich beziggehouden met een op te stellen ontwikkelingsplan voor onderontwikkelde gebieden in de wereld, gelanceerd door pre sident Eisenhower. Vervolgens zijn er plan nen tot het stichten van speciale banken voor Latijns Amerika, zuidoost Azië, het Britse gemenebest, het nabije oosten. Ten slotte wil men de bijdragen van de deel nemende landen aan de internationale fi nanciële organen met 50 verhogen, om hiermee de waarde in goederen van het basis-kapitaal op peil te brengen, omdat in de achter ons liggende na-oorlogse jaren de waarde van de dollar zo is verminderd. Waar gaat het geld naar toe? Over dit laatste heeft onze president van de Nederlandse Bank, dr. Holtrop, gezegd dat eerst moet worden uitgemaakt waar en hoe het geld van de organen verder zal worden besteed. Hiermee is de kern van de zaak geraakt. Moeten er speciale banken worden opgericht tot steun aan afgepaalde gebieden? Welke plaats neemt het ontwik kelingsplan van Eisenhower in bij de ver dere activiteit van de vermelde organen? Het probleem is hier of er een geweldige financieringsactie moet beginnen voor ver heffing van minder ontwikkelde landen, uitgaande van voornoemde organen. Tot heden konden de aangesloten landen een beroep doen op genoemde fondsen ter fi nanciering van bepaalde projecten. Er ligt een element van een bestaande noodtoestand aan ten grondslag op zuiver economische basis, zoals elke bank werkt op een eco nomisch aanvaardbaar fundament. Het plan - Eisenhower en de financiering daarvan reikt veel verder en gaat meer in de richting van de bevrediging van Nehroe's wensen. De premier van India, Nehroe, heeft bij de opening van de hierboven vermelde jaar vergadering er de nadruk op gelegd dat er in Azië miljoenen hongeren. De lage le- vensstandaard van een een aantal volken verwekt gisting in de wereld. Hij wil daar aan een einde maken door geweldige le ningen aan de armoedige landen. Zijn stel ling is van politieke of sociale aard. Hij kan geen andere zekerheid bieden aan de geldverstrekkers dan het behoud van de wereldvrede. Je geld of je leven! Met het aanvaarden van deze stelling als basis voor de financiering wordt het be ginsel „je geld of je leven" ten troon ver heven. Wie zal er een oordeel vormen over de wijze waarop de economie van de onder ontwikkelde landen wordt beheerd! Men kan geld vragen met de ene hand en er aan de andere hand kwistig mee laten om springen. De chantage wordt als argument voor economische hulp geïntroduceerd. Er liggen daar zoveel voetangels en klemmen dat landen, die neutraal willen blijven bij het touwtrekken tussen oost en west om de macht via de wereldbank of verwante in stellingen aan de financiering van projec ten met een politieke achtergrond hun me dewerking zouden moeten verlenen. Hier is sprake van een te grote eenzijdig heid. Het is duidelijk dat de westerse lan den de rijkste zijn in het huidig bestel. Zij moeten dus de rust in de wereld betalen toet grote „leningen", die gezien de daar aan verbonden onzekerheid nauwelijks die naam kunnen dragen. En wat doet Rusland? Wij vragen ons af in hoeverre opkomen- j de naties als Rusland hier hun steentje wil len bijdragen. Dit land financiert bepaalde projecten zelfstandig, waarbij direct poli tiek voordeel voor de Sowjets als voor waarde geldt. De V.S. en nu ook West- Duitsland hebben eveneens zelfstandig be paalde ontwikkelingsplannen op eigen hout je, waarbij hetzij politieke, hetzij econo mische voordelen worden verlangd. Men kan slechts positieve resultaten ver wachten van de welvaartsplannen der in ternationale organen, indien deze over alle kapitaaloverschotten ter wereld kunnen be- j schikken, althans over de besteding daar- van kunnen meepraten. En zo ver zijn we nog niet. Zo lang we nog niet zo ver zijn, dienen I kleine naties als ons land zeer sceptisch te staan over plannen zoals te New Delhi be sproken, anders mogen we wel weer mee betalen, maar gaan de politieke of econo mische profijten naar de grote vrienden. Drs. A. G. H. (Nadruk verboden). RAAD S VERG ADERING. Agenda en prae-adviezen voor de openbare raadsvergadering, te hou den op donderdag 30 oktober 1958 om half 8 ten gemeentehuize. i:l .1 1 lil _Afci SS Punten van behandeling: 1. Beëdiging van het raadslid A. Dercksen. 2. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 2 oktober 1958. 3. Ingekomen stukken: a. Van de Ged. Staten: b. Controleverslagen rekenplich- tigen. c. Van J. J. M. Smits te Waal wijk: Schrijven betreffende meerde re onderwerpen. 4. Benoeming van een lid der com missie voor het gemeentelijk wo ningbedrijf, wegens periodieke aftreding van A. Dercksen. 5. Benoeming van een plaatsver vangend lid der commissie voor georganiseerd overleg, wegens periodieke aftreding van A. Dercksen. 6. Voorstel inzake waarborging be taling rente en aflossing van hy pothecaire geldleningen voor particuliere woningbouw. 7. Voorstel tot beëindiging gemeen schappelijke regeling inzake hulpverlening bij brand. een garantie voor een te houden provinciale pluimvee- en konij nententoonstelling. 9. Voorstel inzake de bouw van een industriehal. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaf fing van een toiletwagen. 11. Voorstel tot verhoging der sub sidie aan de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijke zorg met f 11.000. 12. Voorstel tot waarborging beta ling rente en aflossing van een geldlening ten behoeve van de stichting van een protestant- christelijk bejaardencentrum. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van kleed- en clublokalen in 't gemeentelijk sportpark. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van tennisvelden in het gemeen telijk sportpark, 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het aan brengen van beplanting in het gemeentelijk sportpark. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het uitbrei den van het aantal cabines in 't gemeentelijk zwembad. 17. Voorstel tot verhuring van hoc- keyterreinen en een kleedlokaal in het gemeentelijk sportpark. 18. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Burgemeester Smeelelaan. 8. Voorstel tot het verstrekken van I 19. Voorstel tot aankoop van een Door Ottwell Binns. 18) De zanger was meer goedwillend dan geschoold en zijn stem liet aan zuiverheid veel te wensen over en door het eigenaardige lied begreep Langdon spoedig dat het gezang geen onderdeel was van zijn drome- rijen: „Gae bring to me a pint of wine j And fill it in a silver tassie That I may drink before I go. („Breng mij spoedig een pint wijn En schenk het in een zilveren beker Zodat ik kan drinken voor ik wegga Toen het lied zover gevorderd was, kreeg hij de zanger in het oog en terwijl de laatste regel van het lied weerklonk, staarde hij gretig naar de man, die in een kano lang zaam de beek afgedreven kwam: „...A service to my bonnie lassie." Op het welzijn van mijn liefde") De vreemdeling stond rechtop in zijn boot, en stak tegen het glinsterende water af als een zwart marmer gehouwen stand beeld 'n reus van 'n kerel. Onbe wust van z'n gehoor zong hij verder: „The boat rocks at the pier o'Leith, Fu' loud the winds blow frae the ferry, The shouts... („Het schip ligt aan de rede van Leith, En luid blaast de wind door de ra; Het geroep...") Plotseling brak het gezang af, de man hield op met roeien en de kano ging met de stroom mee. De man had Langdon's vuurtje in het oog gekregen en vroeg zich ongetwijfeld vol ver bazing af,wie deze eenzame plek met hem deelde. Dudley bewoog zich niet. In dien het gezang hem niet tijdig van de nationaliteit van de vreemde op de hoogte had ge steld, zou hij zeker in het struik gewas verborgen zijn gebleven, maar gerustgesteld door de we tenschap, een landgenoot tegen over zich te zien, wachtte hij kalm de loop der gebeurtenissen af; een landgenoot zou waar schijnlijk niets met de gevange nis te maken hebben. Na enige ogenblikken nam de man op het water zijn pagaai weer op en naderde snel de oever op de plek waar Langdon zijn kamp opgeslagen had. Deze stond van zijn plaatsje bij het vuur op en ging zijn onbekende gast tegemoet terwijl de man ge rustgesteld door het feit dat het kampement slechts uit één man bestond, zijn kano op de oever sleepte, onderwijl een luidruch tige groet schreeuwend. „Buitengewoon toevallige ont moeting! Maar, bij Jupiter, het doet je goed, in deze eenzaam heid eens een mens te zien." „Dat is volkomen waar," lach te Langdon. „Je bent zo welkom als de doedelzak in Schotland." „O, houd op, kerel, een doedel zak..." „In vtjf jaar heb ik geen voet op Schotse grond gezet en als 't niet zo onmannelijk was, zou ik erom kunnen huilen. Als ik mag kom ik bij je zitten." i „Je hebt de huissleutel," ant woordde Langdon opgewekt. Kom binnen en neem een stoel." „Dat is buitengewoon vriende lijk van je." De nieuw aangekomene trok zijn kano nog een eindje verder j: uit het water, nam een geweer en een pakje uit de boot, en naderde het vuur. Hier liet hij het pakje neervallen, rakelde met zijn voet het vuur op, en bekeek zijn gast heer met belangstelling. Eén kreet van verrassing klonk door de stilte van de nacht. „Wel verduiveld!" „Wat is..." „Man jij bent niet wat je wilt lijken. Je ziet er uit als een mulat en je praat als een geleerde. Wat hen je eigenlijk?" Langdon, die totaal niet meer aan zijn vermomming gedacht had, lachte een beetje verward. „Ik ben een Engelsman." „En verkleed als de held van ■een opera-comique! Mannetje, •dat ziet er verdacht uit bui tengewoon verdacht, hier in deze streek!" Langdon moest dit erkennen en haastte zich, de ander in zijn vertrouwen te nemen, overtuigd •dat hij dit veilig kon doen. „O, wat dat betreft, daar heb I tik gegronde redenen voor. Ik ben strook grond ten oosten van de Akkerlaan, 20. Voorstel tot ruiling van grond aan de Burgem. Smeelelaan. 21. Voorstel tot verkoop van grond aan de Mercatorlaan. 22. Voorstel tot verhoging van het verzekerd bedrag bij de Fraude risico-Onderlinge van Gemeen ten. 23. Aanbieding gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1955. 24. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 25. Voorstel tot het aangaan van een rekeningcourant-overeenkomst voor 1959 met de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. 26. Voorstel inzake vaststelling van een gewijzigde provinciale rege ling der bezoldiging van secre tarissen en van ontvangers per 1 april 1958. 27. Wijziging begroting 1958. Garantie-tentoonstelling. Evenals vorige jaren is de Gecom bineerde Pluimvee- en Konijnenver eniging „Waalwijk en Omstreken" alhier, wederom voornemens, daar toe in de gelegenheid gesteld door de landelijke hoofdorganisatie, een provinciale pluimvee- en konijnen- tentoonstelling te organiseren op 13 en 14 december a.s. inde zaal „De Gecroonde Leersse" alhier. In verband met het hieraan ver bonden financieel risico, verzoekt zij de gemeente Waalwijk garant te willen blijven tot een bedrag van 200.—. Aankoop verrijdbare toiletwagen. Nu de markt en de kermis defini tief zijn verplaatst naar het Vredes- plein, hebben B. en W. zich nader beraden omtrent de accomodatie ter plaatse. Het blijkt, dat deze in sommige opzichten onvoldoende is. Er ont breekt geheel een sanitaire inrich ting. Vooral nu met het oog op het Winterseizoen slechtere weersom standigheden zijn te verwachten, is de onderwerpelijke aangelegenheid weer meer urgent geworden. De meest bevredigende oplossing lijkt de aankoop van een verrijdbare toiletwagen. Genoemde wagen heeft het voor deel, dat deze tevens bij diverse an dere gelegenheden in de gemeente, zoals op feestterreinen, is te gebrui ken. Daarnaast biedt de toiletwagen de mogelijkheid tot aansluiting op de riolering en het waterleidingnet. Voor de marktmeester is in de wagen tenslotte een kleine lokali teit aanwezig, waarvan hij bij slecht weer gebruik kan maken en welk lokaaltje bij andere gelegenheden als loketruimte is te bezigen. De kosten van aankoop en bijko mende kosten zijn te ramen op 9.000.—. Garantie lening Hervormde Stichting verzorging ouden van dagen. Reeds enige tijd is in voorberei ding de oprichting van een Her vormde inrichting voor verzorging van ouden van dagen in deze ge meente, tevens bedoeld als streek- verzorgingscentrum. Zo werd met dit doel o.m, reeds een stichting in het leven geroepen bij notariële ak te van 4 juli 1957, als gevolg van samenwerking tussen de Diaconiën van de Hervormde kerkelijke ge meenten van Waalwijk, Besoijen. Baardwijk en Drunen. In samenwerking met het college van B. en W. is voor een tehuis (ge bouwencomplex en afzonderlijke woningen) een bouwplaats gekozen en wel in Besoijen-west, namelijk ten westen van de Besoijensestraat en ten noorden van de Mercator laan. De aldaar gelegen percelen grond zijn nagenoeg alle eigendom van de gemeente, hetwelk de be schikbaarstelling van bouwterrein ten zeerste vergemakkelijkt. Het Stichtingsbestuur heeft ook reeds plannen doen ontwerpen voor de bouw van een verzorgingstehuis met een capaciteit van 70 bedden en van een 32-tal woningen. Deze zullen worden gebouwd met rijkspremie. Besprekingen hebben ook plaats gehad over de verkoop van 't bouw terrein en over de bijdrage aan de gemeente in de kosten van bouwrijp maken van de grond. Zodoende is het voor het bestuur mogelijk ge worden een begroting samen te stel len van het totaal der stichtingskos- ten (grond, kosten bouwrijpmaken, bouw en inrichting). Dit totaalbedrag is gesteld op 1.357.000.Het aantrekken van een vaste lening is in het algemeen voor particuliere instellingen prak tisch niet mogelijk zonder garantie door een overheidslichaam. Het bestuur van de Stichting wendt zich met het oog daarop tot de raad met het verzoek rente en aflossing van een voor het vorenomschreven doel aan te gane vaste lening tot een bedrag van 1.350.000.te garan deren. Gezien de plaatselijke en de streek- belangen welke bij de stichting van dit bejaardencentrum zijn betrok ken, stellen B. en W. voor aan het verzoek te voldoen. Bouw van was- en kleedlokalen in gemeentelijk sportpark. Zoals bekend is, wordt het ge meentelijk sportparkplan, geprojec teerd aan de Olympiaweg, in ver schillende etappes uitgevoerd. Het hockeyveldencomplex met kleedaccomodatie kon reeds enige tijd geleden in gebruik worden ge nomen, terwijl enige andere sport terreinen nog niet voor bespeling konden worden vrijgegeven, omdat de grasmat nog te jong is. Thans echter kunnen ook deze velden in gebruik worden genomen. uit 't bagno ontsnapt en de hand havers van het onfeilbaar gezag zitten me achterna." „Wil je daarmee zeggen, dat je rechtstreeks uit die hel van Cay enne komt?" „Precies," antwoordde Lang don kort en gluurde tersluiks naar het door de vlammen hel der verlichte gelaat van de vreemde. Het enige wat hij op 't gezicht bespeuren kon, was be wondering en nieuwsgierigheid. „Ik hoop dat je er geen be zwaar tegen hebt met een gevan genisboef te overnachten?" „Lieve hemel, man ik denk er niet aan! Een boef, zeg je? Wat is Sandy Muir zelf anders, dan een zwervende boef. Wat heb je op je kerfstok? Een moord?" „Neen. Gelukkig niet! Er werd wel iemand gedood maar dat was geen vijand van me, maar een goede vriend." „Dus toch een dode! Precies, dat hoort er tenminste bij. Som mige mensen sterven zo ver draaid gemakkelijk. Kijk naar mijn geval. Vijf jaar geleden gaf ik in een herberg, ginds in Glas gow, iemand een klap, helemaal niet erg hard, een tikje, juist hard genoeg om een man manie ren te leren, en hemi duidelijk te maken, dat hij zijn vingers af moest houden van een meisje, dat niet van hein gediend was. Het was niet meer dan een vrien delijk tikje tegen zijn kin, maar de kerel was broos als glas. Hij brak zijn nek en ik keek ver stomd als een dronken kerel neer op een lijk voor mijn voeten. Ik voelde me zo onschuldig als een pas geboren kind. Maar de 1 ui rondom me schreeuwden als ra- zenden en wilden de politie er bij halen. Toen kwam dat meisje naar me toe, greep me bij mijn arm en trok me daarvandaan. „Vlucht, Sandy," zei ze schreiend. „Om mijnentwille heb je met hem ge vochten en ik wil niet, dat ze je naar de gevangenis slepen. Ver berg je ergens op een schip of zo maar zorg in ieder geval dat je hier vandaan komt." Ze omhelsde me, kuste me hef tig en duwde me toen de straat op. „Vlucht, Sandy, zorg dat je weg komt." Ik vond het helemaal geen prettig vooruitzicht in de gevangenis te moeten versmach ten, als 'n bloem zonder water, dus volgde ik haar raad op en vluchtte. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2