Tuindorp-Besoyen krijgt Hervormd streek-bejaardencentrum DRUNEN I laatste m Waalwijkse en Langstraaise fCourani Jü i ^geuwkuijk MAANDAG 27 OKTOBER 1958 81e JAARGANG No. 84 Stichtingskosten f 1.503.000.- Capaciteit: 70 bedden hoofdgebouw en 32 afzonderlijke bejaardenwoningen A k mm ft Mm I 5*1 V" - a Mm M i' 'v- Vlijmen Sprsstg Capeiie Waspik Uitgever; Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week WHEÏ Abonnement: 22 eest per week per kwartaal 2 .kt 3.10 franco p.p. Advertentieprijt 10 cent per mm Contract-advertentie»: «pedaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Or. van REURDJENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Toen ongeveer twintig jaar gele den enkele diakenen van de Ned. Hervormde Gemeente te Besoijen andere hervormde gemeenten in de omgeving polsten omtrent de stich ting van een streek-bejaardencen trum, ontmoetten zij weinig begrip en enthousiasme. Men zag toen nog niet wat men vandaag de dag juist heel scherp ziet: de grote nood en eenzaamheid bij de bejaarden; het gebrek aan liefde, waarmee zij in hun late leven worden geconfron teerd, en het ontberen van veel, dat een normaal mens in deze tijd mag bezitten. Wat twintig jaar geleden door een gezamenlijke inspanning niet moge lijk bleek, gaat vandaag toch gerea liseerd worden door de Ned. her vormde gemeenten van Besoijen, Waalwijk, Baardwijk en Drunen, want dit zijn momenteel de gemeen ten welke deel uitmaken van de Stichting tot Verzorging van Ouden van Dagen te Waalwijk, die op 4 juli 1957 werd opgericht en die zich ten doel stelt: de verzorging van de protestante ouden van dagen in een streek-bejaardencentrum. En dat een dergelijk bejaarden centrum in de nabije toekomst ge realiseerd zal kunnen worden, zo vertelde ons ds. Vink, predikant te Besoijen, is voor een belankrijk deel te danken aan de grote uitbreidin gen, welke de gemeente Waalwijk de laatste jaren heeft ondergaan en in de nabije toekomst nog zal on dergaan. Door deze gemeentelijke „landhonger" moesten de diaconieën van Waalwijk en Besoijen namelyk grote percelen grond afstaan. De hieruit binnenkomende gelden heb ben de eerste stoot gegeven tot de verwezenlijking van de stichting van een streek-bejaardencentrum. De stichting heeft hiervoor contact op genomen met het college van b w, „en wij hebben", aldus ds. Vink, „zowel bij de burgemeester als bij de beide wethouders de grootste be langstelling en medewerking ont moet". STREEKCENTRUM. Ds Vink legde er de nadruk op, dat het te stichten bejaardencentrum een streekcentrurn bedoelt te zijn. Het is dus geen zuiver plaatselijke aangelegenheid en het staat dan ook open voor de aansluiting van andere Ned hervormde gemeenten. Tot dus ver hebben andere gemeenten geen aansluiting gezocht, maar wij zou den er wel blij mee zijn, indien zij dit deden, aldus ds. Vink, die er verder op wees dat elke bejaarde in dit centrum zal kunnen worden op genomen. Hij of zij zal er de gees telijke verzorging kunnen kiezen welke wordt gewenst, met die ver stande echter, dat de dagelijkse geestelijke verzorging is opgedragen aan de predikant van de Ned. her vormde gemeente Besoijen. De grondslag van de stichting is de Bij bel als het woord van God, volgens de drie formulieren van enigheid. Het algemeen bestuur wordt ge vormd door vertegenwoordigers van bij de stichting aangesloten kerke raden (van elke kerkeraad 1 lid). Zowel door de Landelijke Her vormde Bouwstichting als door een adviescommissie van Prov. Staten is Waalwijk als de meest gunstige gemeente voor de vestiging van een dergelijk centrum aangewezen. Op veel punten heeft Waalwiik zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een centrum, zowel in het maatschappe lijke als culturele leven. Aanvankelijk heeft de stichting zich voor de bouw van' een der gelijk bejaardencentrum gericht tot de Landelijke Hervormde Bouw stichting, maar later is men toch op eigen zelfstandigheid overgescha keld, omdat men dit bejaardencen trum liever realiseerde in de sector van de premiebouw. Het gevolg hiervan was, dat men zich voor het garanderen van de betaling van ren te en aflossing van een te sluiten lening moest wenden tot het ge meentebestuur. Over dit verzoek van de stichting zal de raad in zijn vergadering van donderdag as. be slissen. Inclusief de rijkspremie zullen de stichtingskosten van dit streekbe- jaardencentrum 1,5 miljoen gulden bedragen. De rijkspremie zal onge veer 150.000.bedragen. LIGGING. Het te stichten streek-bejaarden centrum zal worden gesitueerd in 't meest westelijke deel van de ge meente, n.l. in Tuindorp-Besoijen, dat terstond grenst aan de gemeen te Sprang-Capelle, en wel in de bocht van de van Berckenrodelaan en de Mercatorlaan, beide gelegen ten westen van de Besoijensestraat. Deze ligging in een nieuwe uitbrei ding van de gemeente en met korte verbindingslijnen naar het hart van de gemeente (het tot wandelen no digende Hertog Janpark en Wandel park en de Grotestraat als winkel straat) is met opzet gekozen, omdat men terecht van het standpunt uit gaat, dat men de bejaarden zolang mogelijk in het normale leven inge schakeld moet laten. Op ca. 150 m. ten westen van het bejaardencen trum zal de nieuwe rijksweg Til- burg-Waalwijk-Gorinchem worden getraceerd. OMVANG. Het streek-bejaardencentrum zal bestaan uit een hoofdgebouw dat 70 bedden zal tellen, en 32 afzonderlij ke woningen voor bejaarden, welke rondom het hoofdgebouw zijn ge groepeerd temidden van riante groenstroken met wandelpaden, plantsoenen en banken. Het gehele terrein, waarop hoofdgebouw en woningen zullen verrijzen, heeft een oppervlakte van ca. 2 ha. Het hoofdgebouw is een langge rekt gebouw, oost-west gesitueerd, met drie woonlagen. Het is 66% m. lang, 11% m. diep en 12% m. hoog en wordt zowel aan voor- als ach terzijde bewoond. In een flauwe bocht zijn hieraan vastgebouwd een dienstvïeugel van 23 x 8 m., een eet zaal van 14 x 9, die met een aan grenzende recreatiezaal door middel van klapdeuren tot eengrote ruimte kan veranderd worden, en een rouw kamer van 12 x 11 m. In de dienst vïeugel kunnen 16 personeelsleden gehuisvest worden. Het hoofdge bouw zal ca. 1 m. boven het peil komen te liggen en zal daardoor een geaccentueerde centrale ligging krij gen. Voor het hoofdgebouw zal een rotonde worden aangelegd met een aparte inrit naar een achter de dienstvïeugel gelegen binnenplaats, waarop ook de rouwkamer uitkomt. Dit hoofdgebouw bevat verder een speciale en modern ingerichte zie kenafdeling met een groot bedde- luchtbalkon. De eetzaal, welke als tussenlid tussen hoofdgebouw en dienstvïeugel is gebouwd, kan ook worden gebruikt voor het houden van kerkdiensten en feestelijke bij eenkomsten. Het gebouw heeft ver der een lift, een centrale verwar - mingskelder, een knutselkamer, °P elke verdieping een kitchenette, een stortkoker voor vuile was, een ad ministratiekantoor en een af zonder- lijk flatje voor de directrice. Elk kamertje heeft een inhoud van 83 m:1 en bevat een halletje, wasbak, toi let, ruime bergkast en toilet. De kopkamers van elke woonverdie ping zijn 2-persoonskamertjes, diie een apart klein slaapkamertje extra hebben. De bijzonder aantrekkelijke apar te be jaarden woningen rondom het hoofdgebouw ziin gebouwd in twee rijen van 5, een van 8 en verder nog 7 dubbele woningen. Zij bevatten een woonkamer, slaapkamer, keu ken, douche, toilet en berging, In een aan de buitenzijde uitgespaard nisje zal met behulp van een bank een aardig zitje worden gevormd. Zowel hoofdgebouw als de afzonder lijke woningen zijn bijna geheel op getrokken uit glazen puien, zodat licht en lucht overvloedig kunnen binnentreden. Het zeer fraaie geheel is ontwor pen door het architectenbureau van prof. Wieger Bruin Vink te Am sterdam. De pensionprijs in het hoofdge bouw, waarbij dus alles is inbegre pen, zal ongeveer 2400.per jaar bedragen. Over het juiste bedrag zal uiteraard nog nader overleg moeten worden gepleegd. De afzonderlijke woningen, waar- van de bewoners dus geheel zelf standig en onafhankelijk van het hoofdgebouw kunnen leven, zullen ongeveer 10.a f 11.— per week moeten opbrengen. Hierbij is uiter aard niet de verwarming inbegre pen. Deze woningen kunnen name lijk niet vanuit het hoofdgebouw worden verwarmd. De bewoners kunnen wel, zo zij dit wensen, de maaltijden van het hoofdgebouw betrekken. Verwacht wordt, dat de aanbeste ding van dit zeer fraaie streek-be jaardencentrum in de eerste helft van 1959 zal kunnen geschieden. Het zal niet alleen een fraai sluitstuk worden van het uitbreidingsplan Besoijen-west, maar het zal tevens voorzien in een zeer grote behoefte, als men weet dat het dichtstbijzijn de protestantse bejaardencentrum in Almkerk ligt en dat de overige centra nog verder van Waalwijk en de Langstraat verwijderd liggen, n.l. in Bergen op Zoom, 2 in Breda, Eindhoven, 's-Bosch, Raamsdonks- veer, St. Oedenrode en Zevenbergen. En dit zijn dan tevens alle hervorm de bejaardencentra, welke Brabant telt. Het in Waalwijk te stichten streek- bejaardencentrum vormt in deze ke ten een onontbeerlijke schakel. TAFELTENNIS TTVD. Uitslagen van de zaterdagavond gespeel de wedstrijden voor de competitie. VJC Rosmalen - TTVD I Drunen 0-10 RKC Waalwijk - TTVD IV 9-1 TTVD III-de Smashers 2-8 TTVD jeugd I - JCV Vught 5-5 Door deze 10-0 overwinning van TT VD I staat deze aan de leiding. D. S. O. De Supportersvereniging van de Dru- nense renners DSO, houdt a.s. vrijdag avond in Hotel Royal een algemene leden vergadering, De agenda bevat o.a. bespre king winter-programma. RENNERS-NIEUWS De Drunense renners Tini v. d. Lee als amateur en Theo v. Heeswijk en Piet v. d. Hoven als nieuwelingen, leverden in het af gelopen seizoen zeer goede prestaties. Wij geven aan het einde van het seizoen een overzicht van deze uitzonderlijke prestaties van de Drunense renners. Tini v. d. Lee reed het eerste jaar hij de amateurs en wist daar een zeer goed fi guur te slaan. Hij reed in totaal 38 wed strijden. Hiervan wist hij er 3 te winnen en wel te Waspik, Veldhoven en Ouden bosch. Hij eindigde 13 maal hij de eerste vijf, 26 maal hij de eerste tien en reed in totaal 33 maal bij de prijzen. Tweemaal werd hij niet geklasseerd en drie keer moest hij opgeven wegens pech. Theo van Heeswijk reed 35 wedstrijden, waarvan hij er een wist te winnen en wel te Schijndel. Hij eindigde 11 maal bij de eerste vijf, 22 maal bij de eerste tien en in totaal 29 maal in de prijzen. Viermaal reed hij buiten de prijzen en tweemaal moest hij afstappen wegens pech. Piet v. d. Hoven reed 26 wedstrijden waarvan hij 3 maal bij de eerste vijf ein digde, vijf maal bij de eerste tien en in totaal elf maal bij de prijzen. Verder reed hij zes maal buiten de prijzen en was hij de grootste pechvogel van de drie. Hij moest namelijk niet minder dan 9 maal afstap pen wegens pech. Alles bij elkaar dus pres taties die vertrouwen geven voor de toe komst en de steun van een sterke suppor tersclub dan ook wel rechtvaardigen. REORGANISATIE BIBLIOTHEEK. De R.K. Bibliotheek heeft een reorgani- tatie ondergaan. Deze reorganisatie is voor het grootste gedeelte een interne reorgani satie. Er zal n.l. een nieuwe interne cata logus samengesteld worden en er zijn een aantal nieuwe boeken aangeschaft. De oude boeken zijn alle nog eens herzien en ook de contributie i9 met 5 cent per boek ver- hoogt. Men is ook van plan in de komende winter ook naast het uitlenen op zondag na de Hoogmis, ook op een avond in de week hiervoor tijd beschikbaar te stellen. K.R.Q.-AVOND. Wij willen er nog eens de aandacht op li dagen nog een vertrouwd iets in de ge meenschap is. In 1952 werd door het be6tuur binnen gehaald de „beroemde" Frans van Wezel. Jaren lang heeft men „Frans" door het dorp zien peddelen voor een van de vele acties, die hij lanceerde. Bijna geen huis of men kent Frans van de St. Nicolaas- actie. K.A.J. en Frans werden één begrip. Dezelfde Frans kreeg ook tot taak om de kring Vlijmen te winnen voor de K.A.J. Tot op heden bleek dat zeer moeilijk. Ook voor de oprichting van de Levens school speelde de K.A.J. haar partij mee. Ze kwam tenslotte zelfs in Nieuwkuijk. Dit gaf aan kapelaan Speekenbrink de gelegen heid een jonge K.A.J. te beginnen voor de jeugd onder de 17 jaar, die daaraan be hoefte had, en tegelijkertijd de grote K.A.J. te bevolken van onderaf. Het jaar 1956 bracht daardoor de K.A.J. in één sprong onder de grotere afdelingen; 1957 was in de 10 jaren wel het mooiste jaar voor de beweging. In dat jaar kreeg men de goede smaak te pakken. Men ging over naar ver- diepingsweekeinden; men kende de handen- arbeidavond, men deed aan ontwikkeling, sportdagen enz. Bovendien had men een flinke afvaardi ging voor Rome en men wist toen zelfs bo vendien nog een V.K.A.J. op de been te brengen. Het huidige bestuur heeft zijn zorgen voor 3 groepsavonden en voor het vormings werk in de pioniersbijeenkomsten. Veel wordt er van gevraagd door al die leden. En nog staat de deur open. te stichten Hervormde Streek-Bej aardencentrum in Tuindorp-Besoijen gelegen Hncht. van Berckenrodelaan-Mercatorlaan. Duidelijk ziet men het langgerkte hoofdgebouw £»d?> «de dienstvïeugel. Achter recto van "iin afznnderliike bei aarden woningen geprojecteerd. Het geheel is een ontwerp het hoofdgebouw zijn de afzonderlijke bejaardenwoningen geprojecteerd, het architectenbureau prof. Wieger Bruin Vink te Amsterdam. I vestigen dat a.s. donderdagavond in de Hoge Braken de KRO-revue Anders dan Anders komt. Het is twee jaar geleden, dat de KRO-revue in Drunen kwam. Velen zullen dit jaaT de gelegenheid aangrijpen om de KRO op haar bezoek aan Drunen met een bezoek te vereren. DUIVENSPORTVER. DE VREDESDUIF. i De Duivensportvereniging De Vredesduif hield in de zaal van café v. d. Geldt zater- dagavond een algemene ledenvergadering. Op deze vergadering werden de kam pioenschappen van 1958 bekend gemaakt. Deze waren als volgt j 1 Hokkampioenfond: 1 A. van Halderen j met 70 pt. 2. Duifkampioen 1 A. v. Halderen, i 839577, 307 pt„ 2 A. v. Halderen 839580, 237 pt. 3 Vitesse 1 M. Pelders 299 pt. met 786078; 2 A. Dekkers 290 pt. met 932664; 3 J. Koevoets 270 pt. met 6148288. 4 Midfond 1 J. Koevoets 329 pt. met 6184288; 2 A. Leijtens 321 pt. met 744640; 3 G. v. Ravenstijn 171 pt. met 744654. 5, Hokkampioen oude duiven: 1 A. Dekkers 303 pt., 2 A. Leijtens 170 pt. 6. Jonge Duiven: 1 A. Dekkers 279 pt. met 961871; 2 P. Willemse 260 pt. met 699752; 3 A. v. Halderen 245 pt met 699708. T. Hok Jonge duiven 1 A. Dekkers 357; 2 G. v. d. Sanden 200. Generaal-kampioen: 1 A. Dekkers; 2 A. v. Halderen. Op deze vergadering werd tevens beslo ten Juul Govers dit jaar op 13 en 14 dec. weer te vragen voor de algemene duiven- keuring. Op 14 en 15 nov. zal in café v. d. Geldt een Rikconcours worden gehouden, terwijl in januari de jaarlijkse clubavond wordt gehouden. Tevens werd op deze ver gadering de hokcoördinatie vastgesteld. AGENDA. Maandag 27 oktober 8 uur Notre Dame de Paris, 18 jaar, Hoge Braken. 8 uur Repetitie Drunens Toneel, Hotel Royal. 8 uur Clubavond Steeds Hoger, café v. d. Geldt. Dinsdag 28 oktober 7 uur Trainen DVC-senioren. 7.30 uur Heemkunde-avond, Foyer Hqge Braken, toegang vrij. 8 uur Clubavond OOS, café v. d. Geldt. Woensdag 29 oktober 8 uur Zeven broers zoeken zeven meis jes, alle leeftijden, Hoge Braken. 8 uur OOO, café Elshout. 8 uur DVP, café Klerks. 8 uur Prins Bernhard, Hotel Royal. 8 uur Nooit gedacht,café v. d. Geldt. 8 uur vergadering collectanten Hotel Royal. Donderdag 30 oktober 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabele zaal café Els- hout. 8 uur KRO-revue: Anders dan Anders, Hoge Braken. Vrijdag 31 oktober 8 uur Ledenvergadering DSO, Hotel Royal. DE K.A.J. BESTAAT 10 JAAR. Zaterdag en zondag j.l. heeft de K.A.J. alhier haar 10-jarig bestaan gevierd. Dat deze viering op de dag van Christus Ko ning-feest gekozen werd, ligt voor de hand als men bedenkt dat deze dag jaarlijks met bijzondere hijeenkomsten gevierd wordt. Zaterdag werd een gezamenlijke vigilie gehouden met als slot installatie van nieu we leden. De zondag werd geopend met een H. Mis, waarna koffietafel. In de voormid dag werd de leest vergadering gehouden en 's avonds een ouderavond. Reeds 10 jaar besteedt Nieuwkuijk al zijn bijzonder zorg aan de arbeidende jeugd. Het was in 1.948 dat Jo Upkes en zijn man nen vanuit Vlijmen over kwam om in Nieuwkuijk apart te beginnen. Kapelaan van Esch kreeg tot taak de K.A.J. in de parochie te doen ingroeien. In 1950 kwam kapelaan Speekenbrink in Nieuwkuijk. Deze was met Piet Boom de oprichter van de drumband, die in onze KA.V.-AVOND. De K.A.V. hield een ledenvergadering, die matig werd bezocht. Aanwezig waren o.m. de Geestelijk Adviseur, kapelaan Zut- phen en mej. v. d. Linden, vertegenwoor digster van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten plattelande, die een uit eenzetting gaf over huishoudkunde en naai cursus. Voor deze cursus gaven zich 12 da mes op. Door de voorzitster werden enkele punten vlot afgewerkt De vertoning van lichtbeelden over de missie in India werd uitgesteld tot de volgende bijeenkomst. GOUDEN BRUILOFT Op woensdag 29 okt is het de dag dat het echtpaar L. v Overdijk-van Esdonk hun gouden huwelijksfeest zal vieren 's Morgens zal er een H. Mis van dankbaarheid voor het gouden paar worden opgedragen. Bei den genieten nog een uitstekende gezond heid. Het feest zal in familiekring worden gevierd. JAARVERGADERING DE ZWALUW. De jaarvergadering van de Postduiven vereniging de Zwaluw, die op zaterdag 1 november zou worden gehouden, is uitge steld tot de 2e zondag van nov. in verband met Allerheiligen. VOORLICHTINGSAVOND. Allen, die iets willen weten over emigra tie, kunnen zich oriënteren door een be zoek aan de Voorlichtingsavond, die de Christelijke Emigratie Centrale houdt, op donderdag 6 november a.s. in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier. Aanvang 8 uur. Spreker de heer G. Clemente over Canada. De Chr. Gemengde Zangvereni ging Excelsior verleent medewerking, ter wijl een geluidsfilm: „Wijde Horizon" zal worden vertoond. Toegang gratis. VERKOOPAVONDEN. De door de Ned. Herv. Dameskrans in de zaal van de Chr. Volksbond alhier geor ganiseerde verkoopavonden zijn bijzonder geslaagd. Zowel donderdag als zaterdag was het er steeds een gezellige drukte en werden er door de dames goede zaken ge maakt, zodat verwacht mag worden dat een flink bedrag voor het restauratiefonds van de kerk zal zijn bijeengebracht. CHR. BESTURENBOND. De jaarlijkse propaganda-vergadering voor het 'C.N.V., uitgaande van de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, is thans of ficieel vastgesteld op zaterdag 22 en maan dag 24 november a.s. in de zaal van de Chr. Volksbond alhier. Zoals wij reeds me dedeelden zal op deze avonden medewer king worden verleend door de toneelver eniging „Gezelligheid" alhier, met de op voering van Onder valse vlag. NA VIER STEMMINGEN NOG GEEN NIEUWE PAUS. Toen gisteravond de vierde stem ronde in de Sixtijnse kapel werd af gesloten, had de Kerk nog geen nieuwe Paus. Geen der op de stem briefjes voorkomende namen had tot dan toe de vereiste meerderheid van tweederde plus één kunnen be halen. Wel is er gisteren bij de duizenden op het St. Pietersplein en zelfs bij radio Vaticana grote verwarring ontstaan, toen om half zes de rook pluim uit het schoorsteentje op de Sixtijnse kapel hardnekkig wit bleef gedurende een aantal seconden. De menigte juichte en even later be gonnen zelfs de klokken te luiden ten teken dat er een nieuwe Paus gekozen was. Langzaamaan echter kreeg de rookpluim een grijze kleur en toen een zwarte, maar 't duurde toch nog ruim twintig minuten voor dat de teleurgestelde menigte het grote plein verliet. De maarschalk van het conclaaf, prins Chigi, heeft verklaard dat men nog geen verklaring heeft kunnen vinden voor de witte rookpluim. De witte kleur van de rook wordt ge weten aan het sterke zoeklicht, dat op de schoorsteen gericht was en dat dus de oorzaak is geweest dat de ge hele wereld gedurende een kwartier in de veronderstelling heeft geleefd dat er een nieuwe Paus gekozen was. kele handdoeken, theedoeken en stofdoeken, welke alle keurig verpakt waren, verloot. Mej. Rijken dankte de inleider voor zijn leerzame causerie en overhandigde spr. een geschenk namens de afdeling. Vervolgens werden nog enkele huishoudelijke zaken af gehandeld en werd besloten de volgende vergadering te houden op 20 nov. PAPIER-ACTIE. Het ophalen van oud papier door de le den van het fanfarekorps Kunst na Arbeid zal ditmaal niet plaats hehben op 1 nov., doch op 8 november a.s. SCHAAKWEDSTRIJD. J.l. zaterdag speelde de schaakvereniging De Vrije Pion een thuiswedstrijd tegen de schaakver. Roosendaal 2. Het werd een 5 Vï -4% overwinning voor de Vrije Pion. Twee spelers van Roosendaal waren net opgeko men, waardoor de thuisclub 2 reglemen taire winstpunten kreeg. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: De Vrije Pion - Roosendaal W J Goedhart - W Bennaars S Y Oerlemans - J v d Boom regl. J Benschop - A Huybregts L Stein - J Bruggelman regl. J Muis - J Moesman H Weistra - F Rattering J Dekkers - H Mesters H v Oversteeg - A Hopstaken Dr Winterwerp - J v Gastel A Elsman-A Tiemans PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. L'ond van Plattelandsvrouwen hield j.l. donder dag 23 okt. een vergadering in het gebouw van de Chr. landbouwhuiShoudschool. Na een kort openingswoord van de presidente mej. P. J. Rijken, waarbij zij o.m. een har telijk welkomstwoord sprak tot do spreker van deze avond, de vertegenwoordiger van de textielfabriek „Cinderella" van de fa. Spanjaard uit Borne, werd allereerst staan de het bondslied gezongen. Hiern3 werd een aanvang genomen met de aangekondigde lezing over de textiel-fabricage. Men ver nam, dat in de fabriek van de Spanjaaid ongeveer 1700 arbeiders werken. Aan de hand van lichtbeelden werd een overzicht verkregen van het begin tot het einde van een der producten van de fa. Spanjaard. Men zag de katoen in de pit zitten cn later zag men deze in grote balen aanvoe ren aan de fahriek. Men zag de bewerking van de ruwe katoen. Men zag hoe de ka toen tot draden werd gevormd en op het weefgetouw terecht komt. Men kreeg ook een indruk hoe de verschillende stoffen wer den hehandeld. Tijdens de pauze werden een groot aantal goederen van de fa. Span jaard bekeken. Enkele gestelde vragen wer den tot volle tevredenheid van de dames beantwoord. Onder de dames werden en- 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 V2-V2 V2-V2 0-1 Vi-Vi 0-1 SIRENA-NIEUWS. De laatste hand wordt thans gelegd aan de voorbereiding van de bazar ten bate van het instrumenten- en uniformenfonds van Sirena, welke gehouden wordt op 29, 30, 31 oktober en 1 en 3 november, in een grote tent, welke op het ogenblik in aanbouw is tegenover het gemeentehuis. Deze bazar, welke zeer groot is opgezet, belooft iets unieks te worden; er zijn ver schillende nieuwe attracties, waaronder voet ballen en een Amerikaans schietspel, maar ook de liefhehbers van schieten, ballen- gooien, rongwerpen, dubbeltjes gooien en sjoelen kunnen hun hart ophalen. Verder zijn er verschillende voorwerpen waarop ge raden kan worden, zoals een prachtige pop, een aquarium met vis, enz. Zaterdag wordt begonnen met een ballon- wedstrijd voor kinderen, die gehouden zal worden op het SSC-voetbalterrein, tussen 1 en 2 uur n.m. Wat zei U mevrouw, of uw dochtertje meer ballonnen op mag laten gaan als één? Natuurlijk mag zoveel ballonnen oplaten als U wilt, als U steeds maar oplet of een volledig ingevuld adreskaartje eraan beves tigd is. De officiële opening zal woensdag om 7 uur n.m. plaats hebben, door de Edel achtbare heer Burgemeester Smit, waarna om half acht de tent voor eenieder open gesteld zal worden. VERKEERSONGEVAL. In de bocht waar de Carmelietenstraat over gaat in de Schotse Hooglandersstraat kwam een vrachtwagen van het C.H.V. in botsing met een landbouwtractor met aan hangwagen. De tractor die uit de Schotse Hooglanderstraat kwam moest plotseling uitwijken voor de tegemoetkomende wagen. Waarschijnlijk doordat de aanhangwagen te zwaar geladen was slipte de tractor, waar door een botsing onvermijdelijk was. De materiële schade was aan beide voertuigen groot. KIND ONDER AUTO. Zaterdagmiddag liep in de Julianastraat een kind pardoes de rijweg op, toen daar juist een vrachtwagen vanuit de richting Waspik-Boven naderde. De chauffeur van dé auto kon het kind niet meer ontwijken. Het werd door de bumper van de wagen tegen het wegdek geduwd, preeies tussen beide voorwielen. Gelukkig stond de wagen practisch op hetzelfde moment stil, zodat het kind juist niet door een achterwiel werd overreden. Wonder boven winder kreeg het kind slechts enkele onbetekenende verwon dingen. VOETBAL. Het eerste elftal van de voetbalvereni ging Waspik won zondagmiddag haar thuis-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5