KAATSHEUVEL SPORTSPIEGEL UW MENING Ge@rtruidenberg Elshout DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 OKTOBER 1958 wedstrijd tegen WVO II Oosterhout met 3-1. Bij de rust had Waspik al een veilige voorsprong van 4 0, door doelpunten van resj. A. Koovers, Willy Vervoort en Ant. Reuvers. In de tweede helft kon de rechts binnen van WVO de eer voor z'n club red den. Het tweede elftal, dat dit jaar voor het eerst, in de tweede klas uitkomt, deed van zich spreken door in R'veer met 0-0 gelijk te spelen. In deze wedstrijd stopte keeper Smits een strafschop. Het derde team ten slotte, dat thuis tegen Right'Oh II speelde wordt door de Berge- naren met 5-1 ingemaakt. Whyte-Boys 1 zag zondag haar reeks over winningen onderbroken door het eerste elf tal van Right'Öh. Het team van Right'Oh bleek thuis meer in haar mars te heben dan haar bezoekers. De uitslag was 2-0. De voorhoede van White Boys was beslist niet gelukig met haar schoten en moest lijd zaam toezien hoe enkele kopstoten en scho ten door paal en lat werden gekeerd. PASTOOR v. d. WEE NEEMT AFSCHEID. Zondag 1.1. nam pastoor V. v. d. Wee af scheid van zijn parochianen. Meer dan 27 jaar heeft hij hier in de St. Gertrudispa- rochie de zorgen van het pastoraat gedra gen. In het parochiehuis, waar kerk- en armbestuur bijeen waren, had 't afscheid plaats. Pastoor D. Slootmaekers, z'n op volger, sprak op verzoek van kerk- en arm bestuur de scheidende pastoor toe. Hij be schouwde het als geen gemakkelijke taak voor 'n nieuwe pastoor, zonder zich des kundig te laten voorlichten, 'n overzicht te geven, van al wat onder het pastoraat van pastoor v. d. Wee tot stand was gebracht. Hij noemde o.a. het stichten van een pa rochiehuis, de aanleg van een nieuw kerk hof, de uitbreidingen van de R.K. Jongens- en Meisjesschool, de stichting van 'n Mater Amabilisschool en 'n huishoudschool. Maar 'n pastoor is niet alleen 'n bouwer, maar ook 'n zielzorger. In dit verband memoreer de hij de grote liefde van de scheidende pastoor voor z'n zieke parochianen en z'n voortdurende zorg voor goed katholiek on derwijs. Als blijk van waardering werd pastoor v. d. Wee 'n nieuw televisietoestel aangeboden, waarvan de gelden door z'n oud-parochianen waren bijeengebracht. Te vens zal de parochie voor hun emeritus pastoor 'n nieuw comfortabel huis laten bouwen. Toen volgde de receptie, verschil lende parochianen kwamen hun oude „her der" de hand drukken hem 'n goede levensavond toewensen. DE NIEUWE NOODKERK IN GEBRUIK De nieuwe noodkerk alhier zal reeds op 30 nov. a.s. de le zondag van de Advent en het begin van het nieuwe kerkelijk jaar, in gebruik genomen worden. Om 3 uur zal pastoor D. Slootmaekers het nieuwe kerk gebouw inwijden, terwijl 's avonds om 7 uur 'n plechtige avondmis volgen zal. De nood kerk zal gesteld worden onder de bescher ming van St. Amandus, de grote missie bisschop, die de cella of kapel gesticht hier door St. Gertrudis in lang. vervlogen tijden, gekonsacreerd heeft. ONTSPANNINGSAVOND. In de gedeeltelijk vernieuwde zaal van het parochiehuis had voor de leden van Elshout Vooruit de eerste ontspannings avond plaats, die zoals gewoonlijk weer erg druk bezocht was. De Bolero's hadden er al dadelijk de goede stemming in en wisten die tot het einde te handhaven. De verlo ting waarvoor verschillende prachtige prij zen beschikbaar waren verliep weer erg vlot. De tweede avond zal gehouden worden op 16 november. TAFELTENNIS. In het afgelopen weekend verschenen al de teams van de tafeltennisclub De Smas hers achter de groene tafel. Het eerste team ondernam een reis naar Zaltbommel om een bezoek te brengen aan Never Down 2. Het wist een 7-3 overwinning te beha len, doordat Fr. Willems 3 x en A. en H. Willems ieder 2 x wisten te scoren. Het tweede team behaalde een 8-2 overwinning op Excelsior uit 'syBosch. H. van Rijn wist driemaal en J. Dekers en H. v. d. Heuvel wisten ieder tweemaal te sco ren. Het damesteam ontving Ruiterslag uit Berlicum. Het werd een kleine Elshoutse overwinning, doordat A. Janssen 3 x en J Pullens 2 x een overwinning behaalden en ook het dubbelspel een Elshoutse zege werd. Smashers 4 boekte bij een bezoek aan TTVD 3 uit Drunen een royale over winning van 2-8. Het juniorenteam wist van JCV I Junioren eveneens te winnen met 7-3. Het derde team wist bij een bezoek aan Hartig 2 te Oss, het tot een gelijk spel te brengen. Al met al dus een gunstig resul taat voor de vereniging. UITSTAPJE. De leden van het R.K. Vrouwengilde zul len heden dinsdag een uitstapje maken naar de Tomado-fabrieken te Etten. Half één zal de bus op de bekende plaatsen stoppen om via de Wolfshoek en Badhuisstraat naar het Raadhuisplein te gaan om zich daar bij de dames uit Drunen aan te sluiten. AGENDA. Maandag gymclub van de meisjes. Dinsdag danscursus. Repetitie gemeengde zangvereniging. Woensdag trainen tafeltennisclub. Donderdag gymclub RKJB. Maandag, dinsdag en donderdag thuin- bouwcursus. K. A. B. Deze week zal de K.A.B. afd. Elshout starten met haar winterprogramma. Als eerste spreker voor de ontwikkelingsavon den zal Pastoor Driever komen en een spreekbeurt houden over het onderwerp: Ernst en luim. Daar pastoor Driever voor vele leden geen onbekende is, verwacht het bestuur veel belangstellenden, te meer daar ook de dames der leden en huisgenoten boven de 16 jaar verwacht worden. Om enige afwisseling in het program te bren gen zal een orkestje gevormd door enkele K.A.B.-leden voor een muzikale omlijsting zorgen. Per circulaire heeft het bestuur van de K.A.B. de aandacht van de leden nog bij zonder gevraagd voor enkele nevenacties zoals: de gezinszorg, het St. Nicolaasfeest, Herwonnen Levenskracht, Het Kanunnik van Schaykfonds en de Lanteernreeks. Lief* hebbers van boeken kunnen bestellingen opgeven bij de secretaris de heer Joh. v. Venrooy of bij de bode dhr. M. Kolmans. DE FIRMA G. VLOEMANS IN HET GOUD. Zaterdag herdacht de firma G. Vloemans in de Gasthuisstraat te Kaatsheuvel haar gouden bestaans- feest, dat werd ingezet met een ge zongen H. Mis van dankbaarheid in de parochiekerk van St. Jan's Ont hoofding, waarbij het gehele perso neel en alle firmanten met hun fa milieleden tegenwoordig waren. Een gedeelte van de fabriek was in een feestzaal herschapen, waar een goed verzorgde koffietafel na de H. Mis tot aanzitten nodigde. Dat de werk nemers in deze fabrieksruimte nog tot iets anders in staat waren dan schoenen fabriceren, werd bij deze koffiemaaltijd bewezen. Toen de inwendige mens versterkt was, volgde de huldiging van een 4- tal jubilarissen. De oudste firmant, de heer Jan Vloemans, leidde deze huldiging in met een kort overzicht van de oprichting en de groei van de zaak, zoals we in ons vorig num mer reeds meldden. Toen de heer Vloemans zich dan tot zijn werkne mers en werkneemsters wendde, zeide hij: De groei en de bloei van deze fabriek is ook voor een groot gedeelte aan u te danken. Door nau we plichtsbetrachting en voorbeel dige ijver hebt gij mede gezorgd dat de GEVEKA-schoen, zowel voor de Nederlandse winkelier als voor het Nederlandse publiek, praktisch on misbaar is geworden. Laat ons sa men verder bouwen aan een zo pri ma gevestigde zaak tot in lengte van dagen, tot ons aller geluk in het bij zonder, en het belang der maat schappij in het algemeen. Dan sprak hij de jubilarissen ie der afzonderlijk toe. Eerst de heer Gerrit v. Oosterhout, die 25 jaren de zaak gediend heeft en daarbij steeds in het nauwste contact met de leiding heeft gestaan. Hij dankte hem voor de trouw en toewijding daarbij betoond, en bood hem als aandenken en dank een couvert met inhoud en een horloge aan. i André v. Gooi, die bijna 20 jaren aan de zaak verbonden is, en die vooral in de bezettingstijd veel lief en leed, angst en plezier heeft mee- gemaakt, prees hij om zijn nimmer versagende werklust. Ook hij ont ving een couvert met inhoud en een horloge. Kees van Oosterhout, die steeds met groot plichtsbesef zijn taak opneemt, en Gerrit v. Gooi die vanaf de schoolbanken in trouwe plichtbetrachting zijn werk verricht, ontvingen dan met een hartelijke fe licitatie en dank dezelfde geschen- ken. Hierna richtte zich de heer Jan Vloemans tot zijn broers-mede-fir- manten Piet, Frans en André. Hij sprak woorden van dank en hulde aan hun adres. Woorden van dank voor de broederlijke samenwerking en woorden van hulde omdat door deze samenwerking de zaak zo'n ho ge bloei heeft genomen. Laat ons sa men, aldus spr., hand in hand en eensgezind doorwerken, dan kan het niet anders of de GEVEKA zal steeds crescendo blijven gaan. En spreker sloot met de woorden: Nu we hier zo gezellig bij elkaar zitten, missen we toch iemand; en hij doelde op zijn vorig jaar over leden echtgenote. Wat had zij hier gaarne bij tegenwoordig geweest. Maar God heeft anders beschikt. Vanuit de hemel zal zij O.L. Heer vragen onze zaken en ons huisge zin te zegenen. Nu wil ik eindigen, doch niet voordat ik u allen een ge noeglijke en plezierige dag heb toe gewenst. Dan werd de ere-wijn aangeboden en op het welzijn van de GEVEKA getoast. Namens het personeel werd hier na het woord gevoerd door de ma gazijn-chef, de heer Fons de Kort, die in een keurige speech de gevoe lens van dank van het personeel vertolkte, de firmanten complimen teerde met hun gouden jubileum en een electrische klok met sirene als feestgeschenk van het personeel aanbood. Mej. de Kort deed hetzelf de namens het kantoorpersoneel en liet haar felicitatie eveneens met 'n geschenk vergezeld gaan. Namens de vertegenwoordigers van de zaak sprak de heer Mengers, die als aan denken aan deze mooie dag een kan- toorklok presenteerde. Van verschil lende zijden, o.a. leveranciers en af nemers, kwamen dan bewijzen van sympathie en dank in allerlei vorm binnen, waarbij de vele bloemstuk ken de feestruimte in een ware foloe- menserre herschiepen. GOUDEN BRUILOFT IN DE ANTONIUSSTRAAT. De Antoniusstraat heeft weer feest gehad met de gouden bruiloft van het echtpaar Kleijndijk-Damen op zaterdag 25 oktober. Reeds vroeg waren de buurtbewoners in de weer om de nodige voorbereidingen te treffen. De laatste hand werd gelegd aan een smaakvolle versiering en verlichting van de woning van het gouden echtpaar en om 9 uur werd begonnen met de opstelling van een lange feeststoet met vele luxe auto's, om de feestelingen met familie kerkwaarts te begeleiden. Om half 10 droeg de zeereerw. heer pastoor Rietra een H. Mis van dankbaarheid op, waarna dezelfde stoet de oudjes weer naar hun woning terugvoerde. Na een paar rustige uurtjes voor een feestelijke koffiemaaltijd, volg de een druk bezochte receptie. Di rect daarna hielden twee lieve bruid jes, Mar iet je v. Boxtel en Tonny v. d. Linden, een leuke toespraak, waarin zij het gouden echtpaar na mens de kinderen uit de buurt hul digden. De heer L. v. Meeuwen bood dan als voorzitter van het feestcomi té het geschenk van de buurt aan, waarbij de feestelingen prijzend om hun goede buurtzin en hun voor beeldig voorbeeld van huiselijkheid en toewijding in de opvoeding der kinderen. Als bewijs van erkente lijkheid bood hij een stofzuiger aan. De heer Dekkers dankte namens de familie voor de hartelijke woor den en het prachtige feestgeschenk. Om 3 uur stormden een honderd tal kinderen de zaal van café Van Boxtel binnen, waar hen een paar uren van genot bereid werden met een poppenkastvoorstelling en een serie verrassende goocheltoeren. Een gulle tractatie als slot, voerde de pret van het jonge volkje ten top punt. Om 7 uur verscheen de harmonie St. Jan, om een serenade te bren gen. De belangstelling, vooral van de jeugd, was bij deze muzikale hul de zeer groot. Voorzitter v. Dijk hield een keurige toespraak, waarin hij de feestelingen hartelijk compli menteerde namens het corps. Dhr. Dekkers bracht ook hierop 'n woord van dank uit en overhandigde het corps een couvert met inhoud. Ook de zieken in de buurt werden niet vergeten en het was een bijzonder gewaardeerde attentie deze in het feest te laten delen door de aanbie ding van een kleine fruitschaal. Op zondagavond kwamen de vol wassenen van de wijk in de zaal van café v. Boxtel in feestvergadering bijeen. Het ensemble Johny Her mans trad hierbij op en wist er tot 12 uur een stemming in te brengen, die niets te wensen overliet. KUNST NAAR KRACHT OPENT HET TONEELSEIZOEN. De K.A.B.-toneelvereniging „Kunst naar Kracht" heeft op zaterdag 25 en zondag 26 oktober het toneelsei zoen met twee succesvolle avonden geopend. Onder regie van de heer Jos v. d. Assem werd het blijspel in 3 bedrijven van Wim Dumont, on der de titel „Het begon in 'n Gracht", opgevoerd. Het was de 1000ste opvoering van dit dolkomi sche oeuvre van de schrijver. Voor de toneelvereniging „Kunst naar Kracht" was het een opgave die van durf getuigt. Vooreerst, om dat dit blijspel een grote bezetting vraagt en daarnaast omdat dit werk een vaart en een elan vraagt, dat 'n totaal vertrouwd zijn met het toneel vergt. Regisseur v. d. Assem heeft echter het publiek niet teleurgesteld en zijn acteurs en actrices hebben 't gepresteerd drie uren lang een over volle zaal in een lachstemming te brengen, die voldoende bewees dat het spel in alle opzichten aan de verwachtigen voldeed. Er is volop genoten, vooral van de „ongelukkige avonturen" van Frederik Katoen met zijn onafscheidelijke vriend Willem, die hem op z'n droge wijze hoe langer hoe verder van huis hielp. Het zou ons te ver voeren het gehele verhaal uitvoerig te schetsen, maar we kunnen gerust zeggen dat alle medewerkenden zich uitstekend van hun zware taak hebben gekwe ten. Het zijn twee geslaagde uitvoe ringen geweest, waarvoor vooral re gisseur Jos v. d. Assem, die voor de eerste maal de leiding in handen ge had heeft, een verdiend woord van lof toekomt. Het décor was prima verzorgd, de grime was bij de firma Wijngaard uit Tilburg, als steeds in goede handen, en de costumering van de firma v. Nooyen uit Rotter dam voldeed uitstekend. EEN ZILVEREN ZAKEN- JUBILEUM. Vrijdag j.l. vierde het echtpaar v. Rooij-de Brouwer met zijn zilveren huwelijksfeest ook de herdenking van 't 25-jarig bestaan van de zaak. Heel bescheiden begonnen, met de reparatie en een kleine handel in horloges en uurwerken, is deze zaak in een kwart-eeuw uitgegroeid tot een zeer gerenommeerde en in de verre omtrek bekende zaak, niet al leen van uurwerken, doch daarnaast in optiek en byouterieën in de meest uitgebreide zin. Door een tot in de finesses doorgevoerde coulance, het schenken van een groot vertrouwen en de aanbieding van een rijke keu ze, gepaard met vakmanschap en ondernemingsgeest, is de zaak van Piet v. Rooij gegroeid tot een der meest bekende van de Langstraat. De grote belangstelling, die bij ge legenheid van de viering van het zilveren jubileum ondervonden werd, is hiervan een overduidelijk bewijs geweest. Een overdrukke re ceptie van belangstellenden van ver buiten de klantenkring, hield aan van 's middags 1 uur tot in de avond, waarbij bloemen en andere kostbare bewijzen van sympathie een over tuigend bewijs vormden van de be kendheid, die deze zaak gekregen heeft. AGENDA., Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal hotel Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie r.k. par. kerkkoor St. Jan, in de kerk; om 8.30 uur n.m. repetitie zangver eniging „Semper Vivens", in 't Ho- ventje; 8 uur n.m. Apollo-theater „Sissi, Keizerin en moeder", alle leeftijden. Woensdag 8 uur n.m. Apollo-theater programma van dinsdag; 8 uur n.m. repetitie Harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 8 uur n.m. repetitie zangvereniging Bel Canto, zaal P. van Dun. i HEUSDEN—RWB 3—2 Ondanks de 32 nederlaag van RWB in Heusden, moet men in feite toch meer tevreden zijn over deze wedstrijd, dan die van vorige zondag tegen SCB. Al werd het dan 'n verloren wed strijd, cjua veldspel en spelopvat ting stond deze wedstrijd in Heusden op een veel hoger peil. Dat dit alles toch op een onver diende nederlaag is uitgedraaid, is op de eerste plaats te wijten aan onfortuin aan eigen kant en voor de rest aan het puike spel van de gebroeders de Kok, resp. doelman en rechtsbinnen van Heusden. Deze twee hebben het zeker verdiende gelijke spel van RWB in de weg gestaan. Vanaf het begin, dat voor RWB alle hoop inhield, want reeds na 3 min. wist de snelle rechtsbui ten Maijers een voorzet van Did- den prima te benutten, 01 was het te zien dat de partijen elkaar niet veel zouden toegeven. De aanvallen van Besoijen waren beter en talrijker, die van de thuisclub meer verrassend. Toch ontstond na een kwartier spelen de gelijkmaker voor Heus den wel zeer fortuinlijk, doordat de rechtshalf van RWB bij een stevige aanval van de oranje- witte de bal verkeerd op zijn schoen kreeg, met als gevolg de gelijkmaker 11. Ëen cadeautje voor Heusden, waarop RWB met een serie goe de aanvallen reageerden. Bruur- mijn wist uit een hiervan met 'n mooie kopbal zijn elftal weder om de leiding te geven. 12. Enkele zwakke en tevens on gelukkige momenten in de ver dediging van Besoijen brachten toch nog voor rust de stand op 3—2. Na de hervatting een sterk aanvallend Besoijen, doch zoals dikwijls, was het fortuin ook nu niet aan de zijde der tricolores. Schoten, kopballen, alle pogin gen van de sterk aandringende voorhoede vonden geen genade bij het uitzonderlijke keepers werk van doelman de Kok. De uitvallen van de voorhoede van Heusden leverden voor het doel van RWB enkele malen gevaar lijke situaties op, die echter in laatste instantie door de weer prima in vorm zijnde doelman v. d. Houdt resoluut werden terug gewezen. Hoe Besoijen ook bleef aandringen op de gelijkmaker, die meer dan verdiend zou zijn geweest, alles bleef zonder re sultaat, waardoor de eindstand van deze in prettige sfeer ge speelde wedstrijd 3-2 voor Heus den was. BAARDWIJK—SET 2—2 Bovenstaande wedstrijd ein digde in een gelijk spel. Direct na de aftrap is Juliana in de meer derheid en na 10 min. wordt door de voorhoede een mooie aanval opgezet en met een onhoudbaar schot van de linksbuiten wordt de SET-keeper gepasseerd. 10. De strijd gaat tegen elkaar op en ook enkele SET-aanvallen bren gen de Juliana-achterhoede in gevaar, maar doelpunten wor den voorkomen. Wanneer ook Juliana weer enkele aanvallen opzet is het de rechtsbuiten wel ke des tand op 20 brengt. SET geeft zich niet gewonnen en bij een aanval weet de Juliana-kee per de bal uit het doel te slaan rriaar de ongedekt staande links buiten weet de achterstand te verkleinen. Met deze 21 stand breekt de rust aan. Na rust gaat de strijd weer te gen elkaar op en de SËT-aanval- len worden ook weer gevaarlij ker, hoewel ook de Juliana-voor- hoede verschillende aanvallen onderneemt blijven doelpunten uit, daar ook de SET-achterhoe- de telkens weet te redden. Na 25 min. spelen komt SET weer naer voren en even een weifeling in de Juliana-verdediging en SET weet de partijen op gelijke voet te brengen. Ondanks het harde werken van beide elftallen komt in de stand geen verandering meer. Julana was sterk gehandi capt daar met 4 invallers moest worden aangetreden wegens mi litaire dienst. KAATSHEUVEL. DESK 5—WSC 5 3—1 In een matige wedstrijd heeft Desk 5 de punten in Kaatsheu vel weten te behouden. Direct doet Desk een aanval op 't WSC doel, doch zij weten de bakens te verzetten en gaan tot de aanval over, maar stranden op buiten spel, slecht schieten en 'n doel man die op zijn plaats staat. Uit een aanval via de Bont en Snoe ren weet Abe voor Desk keurig te doelpunten. Opnieuw komen de geel-blauwen opzetten en het is weer Abe, die het tweede doel punt laat noteren. En voor de 3e maal knalt Abe in en vergroot de voorsprong tot 30. WSC laat het er echter niet bij zitten en als de rechtsbuiten de bal bemach tigd heeft, passeert hij de links back en verschalkt Dingemans, 31. Na de thee is WSC in de meerderheid. Geregeld wordt het Desk-doel bestormd, maar de Desk-achterhoede houdt 't hoofd koel. Uit een voorzet van de Bont schiet Snoeren naast. WSC wordt steeds sterker, maar de kleine Janus en stopper Groe- nendaal weten niet van wijken. Nog eenmaal moet doelman Din gemans handelend optreden, de stand ondergaat geen verande ring meer en Desk heeft zijn 3e overwinning behaald. LOON OP ZAND. UNO ANIMO—SCHIJNDEL 1—5 Niemand van de talrijke toe schouwers had met de rust ge dacht, dat de thuisclub zo onder de voet zou worden gelopen daar de rust inging met een gelijke stand en Uno zeer zeker meer had verdiend. Tegen het snelle en prima voetbal na de rust van de bezoekers had Uno geen ant woord. Bü het begin was het direct de thuisclub die het spel in han den nam en met snelle aanval len de bezoekers in 't nauw dreef en reeds na 5 min. had Uno al 'n voorsprong kunnen hebben, het eerste doelnunt werd echter te recht geannuleerd, maar bij een doorbraak van Wartenberg, die gevloerd werd, werd de voordeel- regel toegepast, waardoor Uno 'n strafschop werd ontnomen. Nog dezelfde minuut voorkwam een speler een doelpunt door de bal met de hand te spelen. Ondanks de tegenslag zette Uno toch moedig door, maar eer zij tot succes kwamen werd de Uno-doelman op de proef ge steld. In de 20 min. schoot de naar buiten gezwenkte midvoor op doel en linksbuiten van Noye veranderde de bal van richting, welke de thuisclub op een 10 voorsprong bracht. Steeds oefen de Uno een sterke druk op het Schijndel-doel uit. Door een fout in de achterhoede, die afgestraft werd kwam de stand op 11. In de tweede helft werd al di rect iedereen verrast door het snelle en prachtige spel der be zoekers en 't kon dan ook niet uitblijven of er moesten doel punten komen. In de 6e minuut namen zij reeds een voorsprong, Uno trachtte nog op gelijke voet te komen, maar zonder succes. Schijndel speelde rustig door en regelmatig voerde zij de stand op tot 51, waardoor zij een ver diende overwinning boekte. Als de Uno-doelman niet zo'n prach tig werk had verricht, zou de stand zeker hoger zijn geweest. Uno Animo 2—RKTVV 3 0—2 Het 2e elftal heeft haar onge slagen record niet kunnen be houden, in een slechte wedstrijd hebb.en zij de eer aan de bezoe kers moeten laten. Ondanks de slechte wedstrijd waren zij nog niet de mindere maar de geboden kansen werden niet benut en misschien werd ook de tegen stander wat onderschat. De rust ging met een 10 achterstand in. Dit had echter voorkomen kun nen worden. Jongens, als jullie de mooie positie wilt hehouden mag het dan gezegd zijn: werk in een wedstrijd van het begin tot het eind en onderschat zeker jul lie tegenstanders niet. SPRANG. NEO—DINTELOORD 8—3 Weer eens bewees Dinteloord de wispelturigste ploeg uit onze afdeling te zijn om een goed be gonnen wedstrijd in een debacle te doen eindigen. Reeds na vijf min. spelen namen zij de leiding, door een fout in de NEO-achter- hoede met een goed doelpunt af te straffen. Het was echter di rect te zien dat de thuisclub hier niet door ontmoedigd werd. Uit een goed opgezette aanval is het linksbuiten de Jong die uit een op maat afgegeven bal de te ver uitgelopen doelman verschalkt en beheerst inschiet. Twee min. later is het Groeneveld die de uit balans gespeelde Dinteloord-kee- per verschalkt 21. Als dezelfde speler vlak daarop het derde doelpunt in de touwen jaagt is Dinteloord een geslagen ploeg. Had de thuisclub toen doorge drukt dan zouden er doelpunten aan de lopende band gemaakt zijn, doch ook de thuisclub ver slapte, maar bleef meester van het terrein. Nog eenmaal weet Groeneveld het net te vinden en de stand op 41 te brengen. Als echter de NEO-achterhoede niet goed wègwerkt en ook onze doel man misgrijpt wordt 't toch nog 42. Na de thee zet zich een nog niet veilig voelend NEO geheel in op de aanval en het is Dance- wiks die een slecht genomen doelschop ineens inschiet 52. Dezelfde speler weet verder met een goed schot de stand op 62 te brengen. Dan is Dinteloord weer aan bod en met een goed schot brengen zij de stand op 63. Nog even gooit NEO er een schepje op en weer blijven doel punten niet uit. Éérst is de Jong die de bal in de touwen jaagt en even later rechtsbuiten Cliabot die zijn elftal hard en zuiver op 83 schiet, hetgeen tevens de einduitslag betekent. Scheidsrechter de Visser leid de deze sportieve wedstrijd cor rect. VRIJHOEVE-CAPELLE. ARNEMUIDENSSC Het kan haast niet anders, als dat verre reizen met de bus voor Geachte redactie, De ontboezeming van de Heer R. K. in Uw blad van 24 oktober noopt mij tot enig commentaar. Het is velen in Waalwijk en directe om geving opgevallen dat de verslagen van de wedstrijden WSC-RKC en WSC-VOAB in een heel andere toonaard waren opge steld dan hetgeen 't lezerspubliek meestal in deze rubriek krijgt opgediend. De sportverslagen beslaan meestal een be hoorlijke ruimte in de maandagse editie van „De Echo van het Zuiden", en nu is het velen een doorn in 't oog bij het lezen hiervan tot de conclusie te moeten komen dat enkele verslaggevers de taak van de krant volkomen misverstaan: nl. een juiste afspiegeling weer te geven van de dage lijkse dingen des levens. Vóór 25 jaar of korter was 't heel nor maal dat 't clubchauvinisme onbeperkt hoogtij vierde, wat vooral zijn afspiegeling vond in de clubverslagen, waarbij in geval van een gewonnen strijd de eigen club zo danig in de hoogte werd gestoken dat een neutraal lezer de indruk moest krijgen dat 't betreffende elftal in de top van 't Ne derlandse voetbal thuishoorde, terwijl bij een verloren match tegenstander en arbiter volkomen werden gekraakt. Deze vorm van zelfverheerlijking is geheel uit de tijd, maar we vonden die de laatste seizoenen toch nog terug in de verslagen van WSC e.a.Termen als „magisch vierkant" - „rechttrekken der linies" enz. kwamen even regelmatig terug als krenten in een krentenbrood, als gold het een ontmoeting in de ere-divisie, terwijl het toch maar dood gewoon derdeklas voetbal betrof, waarbo ven Waalwijk - schande genoeg - maar steeds niet uit kan komen. Bij het lezen van de laatste twee hier boven genoemde verslagen had in de in druk gekregen dat ook 't WSC-bestuur tot 't gezonde inzicht was gekomen, hun vereni ging niet meer via de sterk gekleurde ver slagen aan de lach- en spotlust van 't le zerspubliek bloot te stellen, maar door een objectieve weergave tot de verheffing van de sportrubriek bij te dragen. Hopelijk zijn de gevoelens van de Heer R. K. slechts incidenteel, en zullen dus geen vertolking krijgen in de komende versla gen. Het meest grievende in deze affaire is dat de inzender zonder blikken of blozen de redacteur van de sportrubriek beschul digt van een vooringenomen houding tegen over de vv WSC, terwijl ik, en velen met mij, niets anders hebben kunnen constate ren dan dat de betreffende wedstrijden op de juiste manier waren weergegeven. We zullen maar veronderstellen dat de schrijver van het bewuste artikel zich de strekking en draagwijdte van een dergelijke aantijging niet volkomen heeft gerealiseerd, maar dat deze ingegeven is door een mis plaatst gevoel van te sterk doorgevoerd clubchauvinisme. Het is niet mijn bedoeling over deze kwestie een polemiek te voeren, maar ter- wille van de waarheid en de eerlijkheid moesten mij deze regels van het hart, en U, geachte redactie dankend voor de plaats ruimte, teken ik, C. d. W. Aan bovenomschreven kwaal lijdt niet alleen W.S.C. Red. snortlui zeer nadelig zijn, want ook nu kon SSC haar vorm niet te pakken krijgen. Arnemuiden, volkomen fit speelde een vlotte wedstrijd en na 5 nfin. wisten zij de score te openen met een schot dat via de paal doel trof. Na 20 min. kwam het tweede doelpunt in buitenspelpositie tot stand en nog voor dust 't derde door mis grijpen van de doelman. Vijf min. na rust wisten zij de stand op te voeren tot 40 en kort daarna kon A. v. d. Schans een verdiend tegenpunt scoren. Ook wist M. v. d. Mast er 42 van te maken in een periode toen Ar nemuiden op eigen helft werd te ruggedrongen. Ér had nog een gelijk spel in gezeten maar het tilaatsen en afwerken bleef zeer slecht en toen de achterhoede hun dekking verwaarloosde kon den de gastheren de stand op 52 brengen. Al met al een door SSC zeer slfecht igdspeelde wedstrijd, die door Arnemuiden zeer verdiend werd gewonnen. Het tweede speelde thuis heel wat beter en wist een grote 81 overwinning te behalen op Seol- to 2. Zeer verdienstelijk dus. Ook het derde kwam met winst thuis, want ONI 2 werd met 31 het kind van de rekening. VLIJMEN. Vlijmense BoysNevelo 72. Zondag speelden de Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen Nevelo uit Oisterwijk, onder grote be langstelling. Oisterwijk won de toss en pakte vanaf de aftrap flink aan. De Boys riskeerden niets en pro beerden het reeds spoedig met goede combinaties. Na 5 min hadden ze reeds succes. Van Es- donk kreeg een opgelegde kans en zijn schot was raak 10. Nevelo zit ook niet stil en pro beert met goede combinaties het spel te verplaatsen maar het schot is niet goed. De Bovs doen het beter en Verschuren maakt 20. Nevelo blijft volhouden maar het succes komt na 20 min. voor de Boys als Verschuren zich mooi vrij- werkt en 30 laat aantekenen. Moedig blijft Nevelo volhouden krijgen zelfs een klein overwicht maar het schieten blijft slecht. Met deze 30 stand komt de rust. Na de rust een zelfde strijd en om beurten zijn beide in de aanval, maar de Boys schieten beter want na 5 min. ligt num mer reeds in de touwen. Een goed schot van v. Helvoirt is de doelman te machtig 40. Direct hierna weten Maas en van Hel- vort elk nog een doelpunt te ma-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6