WAALWIJK SPORTSPIEGEL ORANJE WON IN VRIJ KLEURLOZE WEDSTRIJD VAN ZWITSERLAND (2-0) Loon op Zand 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 NOVEMBER 1958 2 VIA DE NOORDPOOL NAAR AUSTRALIË. Raamsdonksveer KONINKLIJKE ONDERSCHEI DING EN GROTE WAARDERING BIJ 40-JARIG DIENSTJUBILEUM E. M. DE VRIES. Donderdag 30 oktober j.l. her dacht de heer E. M. de Vries, chef snijderij en stikkerij, tevens mode- leur der firma Jac. Oomens alhier, zijn 40-jarig dienstjubileum. Hoezeer deze bekwame en actieve kracht zowel door zijn werkgevers als door zijn medechefs en 't overige personeel gewaardeerd wordt, bleek overtuigend uit de grote lof die hem bij de huldiging van alle zijden werd toegezwaaid, en de uit kost bare geschenken en de vele bloem stukken die hem werden geoffreerd. De huldiging vond donderdagmor gen plaats ten huize van mevrouw Oomens, in tegenwoordigheid van de familie Oomens, de heren Ivo v. Haren Sr. en Jacques en Ivo van Haren Jr., namens de Van Haren's schoenfabrieken N.V., waarmede de firma Jac. Oomens samenwerkt, de heren Roorda en v. Iersel namens de Van Haren's Lederfabrieken, de edelachtbare heer burgemeester Teijssen, de eerw. heren pastoor v. d. Brekel en kapelaan de Kroon en vertegenwoordigers van alle af delingen der schoenfabriek firma Jac. Oomens. Namens mevr. Oomens en de di rectie van Van Haren's schoenfa brieken voerde allereerst de heer Ivo v. Haren Sr. het woord. Hij memoreerde hoe de jubilaris als jongetje, recht van de lagere school, in dit bedrijf was gekomen en zich door zijn grote ijver en studie in zijn vrije tijd tot de voornaamste kracht in deze onderneming had op gewerkt. De taak van de jubilaris was lang niet gemakkelijk, maar 't was zijn grote verdienste dat hij steeds op goede voet stond met het personeel en daarnaast toch de ver trouwde kracht en steun was voor mevr. Oomens, die na het overlij den van de heer R. Oomens zo'n zware taak op haar schouders kreeg gelegd bij de voortzetting van het bedrijf. De heer de Vries was daar bij van onschatbare waarde. Burgemeester Teijssen sprak zijn grote waardering uit voor wat de jubilaris had gepresteerd en 't ver heugde hem te kunnen meedelen dat het H.M. de Koningin behaagd had de heer de Vries te onderschei den met de ere-medalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De heer Jacques v. Haren mocht hierna de tolk zijn van mevrouw Oomens en de directie van Van Haren om als blijk van grote waar dering de jubilaris een fraai tele visietoestel aan te bieden. Een kleinkind van mevr. Oomens bood de jubilaris een complete ope ra op grammofoonplaten aan en aan mevr. de Vries-Ehlert bloemen en bonbons. De heer Adr. Verhoeven, chef on- derwerkafdeling, die reeds 35 jaar met de jubilaris samenwerktte, roemde namens het personeel de capaciteiten van de heer de Vries en de prettige samenwerking, en bood een fraaie televisietafel aan. Mej. Fr. Verhofstad bood een bloemenmand aan namens de stik kerij en de jubilaris had hierna nog tal van cadeaux en bloemstukken in ontvangst te nemen. De heer de Vries dankte in een keurig speech je voor al deze hulde. Hij noemde het geen prestatie 40 jaar in dezelfde fabriek te werken als men van werkgeverszijde steeds zoveel vriendschap en prettige sa menwerking mocht ondervinden. Hij uitte zijn grote respect voor me vrouw Oomens voor haar leiding van het bedrijf na het overlijden van de heer R. Oomens en haar streven om het 'haar werknemers in alle opzichten naar de zin te ma ken. Ook voor de prettige samen werking met de heren Van Haren had spr. de grootste lof. Van vele zijden mocht de heer de Vries nadien nog blijken van waar dering en gelukwensen ontvangen en deze onvergetelijke feestdag zal hem ongetwijfeld veel voldoening hebben geschonken. INWIJDING NIEUW ORGEL ST. CLEMENSKERK. Naar wij vernemen zal 't nieuwe orgel in de St. Clemenskerk alhier op zondag 23 november a.s. plechtig worden ingewijd en in gebruik ge steld. Nadere bijzonderheden over deze plechtigheid zullen t.z.t. volgen. NEDERLANDS KAMERKOOR NAAR WAALWIJK. In het kader van het kunstkring programma zal het Nederlands Ka merkoor o.l.v. Felix de Nobel op 18 november a.s. concerteren in Musis Sacrum. Voor degenen, voor wie dit koor nog een onbekende is, willen wij vermelden, dat het Nederlands Ka merkoor het enige beroepskoor in ons land is. Het houdt door vele buitenlandse reizen de naam van onze zangers in de vreemde hoog. Ondanks de zwaarste reizen wordt er toch elke dag drie uur geoefend om de hoogste graad van perfectie te bereiken. Door de strenge selec tie en door het voortdurend oefenen en samenzingen ontstond een uniek geheel, waarvan bij elk concert op eminente wijze wordt blijk gegeven. Voor Waalwijk is een zeer geva rieerd programma samengesteld met werken van Clemens non Papa, Or lando di Lasso, Lupus Hellinck, Hu- bert Waelrant, Sweelinck, Grieg, Felix de Nobel, Zoltan Kodaly, Hendrik Andriessen en Lluis Mil let. Dit koor moet in Waalwijk, met zijn twee liedertafels en vier kerk koren tochwel een uitverkochte zaal vinden. Op dinsdag 2 december zal de to neelgroep „Theater" in het kunst kringprogramma een voorstelling geven en op 18 december zal de film „Les grandes manoeuvres" van Réné Clair worden vertoond. Zaterdag 1.1. vertrok van Amster dam het K.L.M.-vliegtuig DC7C voor de eerste vlucht naar Tokio via de Noordpool in gewone dienst. Autoriteiten, bemanning en passa giers werden officieel door de di rectie ontvangen en toegesproken. Als een der eerste passagiers maak te deze reis mee de oud-Waalwijker, dé heer Bern. Westenburgër, die na zijn diensttijd in Ned. Indië, naar Australië emigreerde en zich daar een prachtige positie heeft opge bouwd. De heer Westenburger had een half jaar met verlof bij zijn fa milie alhier doorgebracht en is nu met de K.L.M. via Stavanger, Alas ka en Tokio wederom naar Austra lië teruggekeerd. EMIGRATIE - AVOND Waalwijk schijnt niet emigrabel te zijn, want de emigratie-avond, welke vrijdag j.l. in Hotel Verwiel zou worden gehouden, trok niet meer dan vier belangstellenden. De directeur van het Kath. Emigratie bureau, de heer P. Vrijsen, heeft onder deze omstandigheden maar afgezien van zijn lezing. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS EN DRAGERS VAN HET MOBILISATIE-KRUIS Afdeling Waalwijk. De tweede kaartavond van dit sei zoen zal worden gehouden op don derdag 6 november a.s. in de boven zaal van De Gecroonde Leersse (J. de Nijs). Aanvang 8 uur. Evenals op de eerste avond wordt er wederom op een grote belang stelling gerekend. GEZAMENLIJKE WAALWIJKSE MUZIEKCORPSEN BRACHTEN KLEURRIJKE TAPTOE. Hoeveel aantrekkelijks er door samenwerking te bereiken is, mocht zaterdagavond weer eens blijken, toen vijf Waalwijkse muziekcorpsen gezamenlijk een taptoe verzorgden ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de harmonie St. Jan. Het initiatief tot deze taptoe was uitge gaan van de K.A.J.-drumband en 't pleit voor de juiste instelling der overige muziekgezelschappen, dat zij zich spontaan achter dit aantrek kelijke initiatief hebben geschaard. Door omstandigheden is deze taptoe komen te vallen in een jaargetijde, dat zich voor dergelijke muzikale evenementen minder goed leent en men zou er o.i. dan ook goed aan hebben gedaan het geheel wat te bekorten, want het was toch wel wat te koud om twee uur naar een taptoe te luisteren en te kijken. Maar hoe dan ook, het geheel is een zeer geslaagde muzikale show geworden, waarvan men mag hopen dat zij in de toekomst zal uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend eve nement. De mogelijkheden om van deze taptoe een muzikaal gebeuren van bijzondere allure te maken, zijn zeker aanwezig. Nadat het jubilerende corps, de harmonie St. Jan, zaterdagavond door de overige vier deelnemende verenigingen - de harmonie St. Crispijn, de drumband en het pij percorps van de chr. gymnastiek vereniging Kracht en Vlugheid, de K.A.J.-drumband en de jeugddrum band „Ons Genoegen" was afge haald, begon om ca. half 9 op het Raadhuisplein deze eerste Waalwijk- se taptoe, welke door burgemeester Teijssen officieel werd geopend. Het talrijke publiek heeft daarna van een boeiend muzikaal schouwspel kunnen genieten, waarbij vooral 't pijpercorps van K. V. een no vum voor Waalwijk op hartelijke wijze werd ontvangen. Het optreden der afzonderlijke gezelschappen, als mede het gezamenlijk musiceren oogstten veel bijval. In het licht der schijnwerpers kwam vooral de kleurige uni formering der corpsen uitstekend tot zijn recht, het rood van de K.A.J.- drumband, het wit van de drum band van K. V. en het blauw van de jeugddrumband „Ons Genoegen". Gezamenlijk brachten de drum bands enkele marsen ten gehore, waarbij de harmoniecorpsen zich later aansloten. De finale, uitge voerd door 5 corpsen, was zeer goed verzorgd. De taptoe werd besloten met het Wilhelmus. Men kan niet anders dan grote bewondering hebben voor de wijze, waarop deze eerste Waalwijkse tap toe werd uitgevoerd en met grote belangstelling zal dan ook eenieder uitzien naar de taptoe 1959, die on getwijfeld op nog overtuigender wij ze zal onderstrepen wat harmoni sche samenwerking vermag. „KUNST EN KRACHT". Vrijdagavond werden de onder linge wedstrijden van „Kunst en Kracht" besloten met een 4-kamp in de afdeling heren. Eerste prijswinnaar, en daarmede houder van de wisselbeker voor he ren werd dit jaar deheer Ad. Schoe- mans, terwijl de heren J. v. Mierlo en A. Verkooyen resp. de 2e en 3e prijs wisten te behalen. FEESTAVOND „DE GEZELLIGE SPAARDERS" R.W.B. Voor een geheel gevulde zaal van „de Gecroonde Leersse", presen teerde R.W.B. zaterdagavond zijn leden en donateurs een feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de spaarvereniging van R.W.B.: „De Gezellige Spaarders". Deze avond werd verzorgd door het onlangs opgerichte cabaret- en showgezelschap, een gezelschap dat hierbij voor de eerste maal op de planken verscheen en zich op uit stekende wijze van haar taak heeft gekweten. Diverse aardige sketches werden op een vlotte manier ten to nele gebracht (vooral de sketch „Te rug van potdelen" werd uitstekend gespeeld), de ruimten tussen de verschillende nummers werden goed aan elkaar gepraat en ook het mu zikale gedeelte o.l.v. Piet Mulders, was keurig verzorgd. Onder 't mot to: „Het is maar één keer kermis in Besoijen" mag deze avond vol komen geslaagd genoemd worden. Na afloop sprak de voorzitter van „De Gezellige Spaarders", de heer W. Snels, dan ook een hartelijk woord van dank tot het gezelschap en bracht de dames hiervan een bloemenhulde. Hij hoopte dat het gezelschap op deze goed weg zou voortgaan en nog meer succes zou boeken. Ook bracht hij hulde aan de heer B. v. d. Velden, in wiens be kwame harïden de regie van deze avond lag. Hierna volgde nog een goed ge slaagde loterij met zeer vele en mooie prijzen, waarvoor de gulle gevers door de voorzitter hartelijk dank werd gebracht. Een bal sloot deze geanimeerde en gezellige feestavond van de spa rende (en niet sparende) R.W.B.- ers. MARIA-AVOND K.A.V. Op donderdag 30 oktober werd de Maria-avond gehouden. Om 7 uur werd begonnen met een Lof in de parochiekerk van O.L. Vrouw On bevlekt Ontvangen, gecelebreerd door de zeereerw. heer pastoor Ver- biesen, die aanspoorde om meer christen te zijn en meer te doen voor het apostolaatswerk. Daarna ging het naar het patronaatsgebouw waar de verdere avond werd door gebracht. De voorzitster, mevrouw Hamers-Leijsten, opende met een gebed voor de zielerust van mevr. v. Loon-de Jong, die presidente was van het vrouwengilde. Vervolgens i sprak zij een welkomstwoord tot de heer Brock, die met zijn medewer kers, namens de coöperatie, een ge varieerde avond aanbood. Tevens spoorde zij allen aan om te bidden voor de nieuwe plaatsbekleder van Christus op aarde, n.l. Z.H. Paus Joannes de XXIII. Dan sprak de heer Brock over de j vele voordelen die de coöperatie biedt. Hij haalde dit met verschil lende voorbeelden aan. Ook moet er een verbondenheid bestaan tus sen de vakbeweging en de coöpera tie. Wat de vakbeweging is voor de werknemer, is de coöperatie voor de verbruiker. Hierna bracht de voorzitster har telijk dank aan de heer Broek voor het gesprokene en de duidelijke uit leg daarvan. Dan werd er koffie met koek ge serveerd, dat door de coöperatie gratis werd aangeboden, waarna ook nog een taart werd verloot. Vervolgens werd de film gedraaid „Hokus-Pokus", van welke detec tivefilm allen hebben genoten. Tot slot werd ende aanwezigen nog ver gast op een aardig liedje van mevr. Didden-v. Hooft. Nadat de voorzitster allen nog eens hartelijk dank had gebracht voor de medewerking tot het wel slagen van deze avond, in het bij zonder de zeereerw. heer pastoor Verbiesen die de zaal gratis ter be schikking had gesteld, had zij nog een mededeling te doen; zij stelde n.l. voor de contributie van de reis- kas te verhogen en het innen van deze gelden wekelijks te doen plaats vinden inplaats van maandelijks, welk voorstel bij de aanwezigen de volle goedkeuring had. Hierdoor, al dus spreekster, kunnen voortaan be tere avonden aan de leden worden geboden. Zij dankte allen nog eens hartelijk voor de medewerking en sloot de avond met de christelijke groet. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: kinderschoentjes, pak binnenzolen, sleutels, herenpolshor loge, paar handschoenen, schilders ladder, lichtblauwe step. Verloren: vulpen, gouden scha kelarmband, hondjes, diverse por temonnees, damespolshorloge, bos sleutels, herenpolshorloge, klanten boekje, ballpoint. AGENDA. Maandag en woensdag: Musis Sacrum 8 uur: „De Mug", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Penny, de katoen- plukster", 18 jaar. Woensdag 8 uur repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. OPENING NIEUWE ZAAK. In de van Rijckevorselstraat, no. 36, is op vrijdag 31 oktober j.l. een nieuwe rij wielzaak gecpond als filiaal van de Rijwiel centrale fa. H. Jansen. Aan de zaak is ook een reparatie-werk plaats verbonden. In de winkel, welke zeer goed is ingericht, vindt men rijwielen van klasse-formaat, terwijl een rijke sortering onderdelen, hulpmotoren e.d. naar voren is gebracht. Wij wensen de heer A. Jansen veel succes voor de toekomst. OPERA-CONCERT. Op zondag 9 nov. zal het operagezel schap „Tricht" in Huis ten Deijl alhier een opera belcanto concert geven. Het gezel schap staat onder leiding van Piet Kingsma, leraar aan het Maastrichts Conservatorium, solo-hoboist in het Limburgs Symphonie- orkest en leider van het Maastrichts Blaas- kwintet. De medewerkenden zijn de colora tuur-sopraan Gab. Vliegen, de dramatische sopraan Diet van Boeschopen, de helden bariton Antonie Cremers, de Italiaanse te nor Aldo Margiotte en de lyrische sopraan Ant. van Dam. De 65.000 mensen, die gister middag naar het Rotterdamse Feijenoord-stadion zijn getrok ken in de verwachting een boei ende part:; voetbal te zien tussen de nationale ploegen van Zwit serland en Nederland zijn toch eigenlijk wel teleurgesteld. Goed, ze hebben de Oranje-mannen zien winnen met 20, maar dat is dan toch wel het enige ver heugende, dat zij mee naar huis hebben genomen, want het ver toonde spel was lang niet zoda nig, dat zij er de nare, natte herfstkou door konden vergeten. Werkelijk voetbal van hartver warmende allure hebben noch de Helveten noch de Nederlanders te zien gegeven en we zouden zelfs willen zeggen, dat de Ne derlandse zege ietwat geflatteerd is, want het spel dat de Oranje voorhoede op de grasmat legde, was allesbehalve groots. De enig werkelijk gevaarlijke man in de ze aanvalslinie, was de PSV-er Kruiver, die zijn doorzetten en sjouwen beloond zag met twee doelpunten. Lenstra en v. d. Lin den bleken geen van beiden be rekend voor hun taak als ver bindingsspeler. Er gaapte tussen deze voorhoede en de halflinie biina constant een groot gat, waarin de uitstekende Zwitserse verdedigers heer en meester wa ren. Moulijn toonde zich op nieuw de handige voetballer, maar een man die werkelijk alle kansen weet uit te buiten, is hij toch ook niet en door te laat re ageren heeft hij zelfs enkele fraaie kansen ongebruikt gela ten. Piet v. d. Kuil had ook zijn dag niet en hij treuzelde deze middag nogal eens met afgeven, waardoor de Zwitserse defensie telkenmale de gelegenheid kreeg zich te hergroeperen. De midden linie heeft verdienstelijk ge speeld, vooral van Wissen, die de beweeglijke en gevaarlijke Al- lemann in de tweede helft vol komen uitschakelde. Haar fout was echter, dat zij niet durfde opdringen om de voorhoede de zo onontbeerlijke steun te geven. Cor v. d. Hart had het bijzonder moeilijk doordat de Zwitserse aanvalslinie steeds maar door el kaar krioelde. De man die hij moest bewaken, midvoor Hueg- Ji, was alleen op zijn plaats, wan neer er geen bal in de buurt was. Wanneer deze Zwitserse aanval echter in actie kwam was Huegli overal behalve op de midvoor- plaats. Kuys en Wiersma hebben een uitstekende wedstrijd achter de rug. Zij gaven de snelle en be weeglijke Zwitsers werkelijk weinig kans om gevaarlijk te worden. De Munck heeft weinig werk van betekenis gehad, wat hij echter deed, getuigde van uitstekende keeperskwaliteiten. De beste man bij de Zwitsers en tevens van het hele veld, was Meyer, de Zwitserse aanvoerder, die tweemaal drie kwartier on vermoeibaar heeft gezwoegd en zijn voorhoede telkens weer naar voren stuwde. Sterk was ook de Zwitserse defensie, die de oranje- aanval weinig ruimte bood. De ze stoere knapen waren stuk voor stuk groter en forser dan onze aanvallers, zodat zij elk kopduel wonnen. Vooral spil Leuenberger, die in de tweede helft moest uitvallen, maakte 'n uitstekende indruk. Van grote klasse was ook doelman Elsener, die eveneens in de tweede helft het veld moest ruimen en werd vervangen door de „routinier" Pariier. De gevaarlijkste man in de Zwitserse aanval was Alle- mann, en het was van Schwartz zeer goed gezien, dat hij van Wissen in de tweede helft speci aal met de bewaking van deze speler belastte. Dat deze Zwit sers ondanks vele en goede aan vallen niet tot doelpunten zijn gekomen, is o.i. te wijten aan het feit, dat het allemaal te lang duurde, een euvel waaraan onze eigen voorhoede ook leed. De eerste helft is bijna voort durend een verkennen geweest van eikaars krachten, waarbij de Zwitsers ongetwijfeld het beste van het spel hadden. Hun aan vallen waren niet alleen talrij ker, maar ook gevaarlijker. Op vallend aan beide zijden was overigens het aantal slechte pas ses dat werd uitgedeeld. Bij de Nederlanders viel de onvoldoen de balbeheersing op. Telkens weer lieten onze aanvallers een toegespeelde bal van de voet springen, waardoor fraaie kan sen verloren gingen. Vooral Kruiver bleek aan dit euvel te lijden, al was hij zeker de gevaa- lijkste man in onze voorhoede. De DOS-man v. d. Linden wist enige malen gevaarlijke momen ten voor het Zwitserse doel te schepoen, jammer is, dat hij een slow-strater is. Abe Lenstra deel de een aantal fraaie passes uit, maar verder ging er bijzonder weinig van hem uit en duidelijk kwam ook zijn gebrek aan snel heid aan het licht. Moulijn slaag de er herhaaldelijk in zijn bewa ker te passeren, maar zijn voor zetten vonden bijna nooit een der voorwaartsen aanwezig. Het trage meekomen van de binnen- spelers was in deze wedstrijd overigens wel heel sterk. Na 30 min. was het een scherp opgestelde Kruiver, die 'n fraaie pass van Moulijn benutte. Het zich daarna ontwikkelende Ne derlandse offensief liep echter op niets meer uit, zodat de rust met een wat geflatteerde voor sprong inging. De tweede helft bracht niet 't verwachte oranje-offensief. Wel scoorde Kruiver, na een fraaie actie van Lenstra bijna het twee de doelpunt, maar z'n schot werd door Grobety uit de doelmond gekopt. De Zwitsers stelde alles in het werk om de partijen op ge lijke voet te brengen, maar na goed opgezette aanvallen, werd er toch te lang getreuzeld en bo vendien waren daar Kuys en Wiersma als zeer attente verde digers. In de 27e minuut scoorde Krui ver uit een lange pass van van Wissen opnieuw (20), waarbij doelman Elsener en ook stopper Leuenberger geblesseerd werden, zonder dat er overigens ook sprake was van en ontoelaatbare charge van Kruiver. Eerst liet Elsener zich vervangen door Pariier en daarna verliet Leuen berger het veld, zijn plaats werd ingenomen door Weber. De wa penfeiten welke daarna nog ver melding verdienden, waren een schot van Lenstra tegen de lat en het feit, dat Kuys een schot van Pottier uit het doel kopte. De Franse scheidsrechter Gi- gue leidde uitstekend. UITSLAGEN AMATEURS le klasse C: KimbriaHeer 41 EmmaIrene 30 RoermondHoensbroek 02 MOC '17Boxtel 0—0 AllianceBrabantia 52 2e klas A: ODGSarto 35 TOPValkenswaard 10 TaxandriaGemert 23 Veloc—Schijndel 22 Woenselse BoysOSS '20 23 2e klas B: DeskHulst n.d. RAC—BSC 4—2 Corn. BoysInternos 31 3e. klas B: SCB—Cone. SVD 2—1 HeusdenSt. Mich. Gestel 01 RKTVV—Nevel o 1—0 RKC—Best Vooruit 1—2 UDI '19Vlijm Boys 54 3e klas C: Veerse Boys—WSG 4—1 VOAB—Virtus 0—1 Dongen—SET 4—1 Hero—RKDVC 2—0 Gudok—WVO 4—5 4e klas B RKSVAOJC 2—2 Berghem Sp.RKJVV 50 Nooit GedachtBMC 25 RhodeZwaluw VFC 42 3e klas E: Ons ViosOirschot V. 10 GilzeVelocitas '31 24 HieronymusGSBW 36 SVG—Berkdijk 1—6 WAALWIJK. VEERSE BOYS—WSC 4—1 De fatale 19e minuut in de tweede helft betekende voor we derom een nederlaag voor WSC. Als de Boys midvoor doorbreekt in duel met de WSG-doelman beiden ten val- komen en de ar biter tot ieders verbazing naar de witte stip wijst betekent dat 21 voor Veerse Boys. Dit bleek voor de baby-voorhoede van WSC te veel om daar verande ring in te brengen tegen de ge routineerde en stugge verdedi ging van de Boys. Overigens re kening houdende met de traditie heeft WSC wederom verloren van Veerse Boys in Raamsdonks- veer, ofschoon een succes dit maal minder in het verschiet lag als voorheen, (WSC moest zon der Pulles, Blijlevens en Schil ders aantreden), wil 't toch niet zeggen, dat dit de Waalwijkers moest weerhouden om nu eens wel te winnen bij de gastheren. Over de overigens slechte wed strijd het volgende: Scheidsrechter Hunnink uit Oss Iaat om half drie aftrappen en het is de midvoor van Veerse Boys die de bal on het behoor lijk bespeelbare veld aan het rol len brengt. Als deze wedstrijd 20 sec. oud is, is de stand reeds 10 in het voordeel van de Boys. Van de aftrap af gaat de bal naar de rechtsbuiten van de geel-zwarten die de bal voor het WSC-doel plaatst. De WSC-stopper A. v. d. Anker trapt door een oneffen heid in het teri-ein over de bal en de Veerse midvoor staat alleen voor de WSC-doelman, die nor maal kansloos is, dit buitenkans je brengt Veerse Boys op 10. Hierna gaat 't spel op en neer beide doelen beleefden hachelijke situaties, maar tot doelpunten komt het niet. Over en weer worn den er corners genomen, zonder resultaat. A. Couwenberg breekt door en geeft een hard schot, dat precies langs de verkeerde kant van de paal naast suist. Dit luidt voor WSC een aanvalsperiode in. B. Couwenherg schiet hard op doel, de Boys-doelman stompt de bal weg recht voor de voeten van de WSC-rechtsbuiten H. Leyten, die de bal beheerst in het Boys- doel plaatst. 11. Veerse Boys laat dit natuurlijk niet op zich zitten en aanval op aanval volgt op het Waalwijkse doel, maar de nu op volle toeren draaiende WSC-doelman blijft de situatie rusti" meester zonder veel in spanning. Mandemakers, die zich van middag weer buitengewoon op zijn gemak voelde op de rechts backplaats, lanceerde steeds de voorhoede, maar door te lang treuzelen gingen nog al eens kansen verloren. Maar ook de Boys weten niet te profiteren van hun kansen, want als hun linksbinnen op 6 meter afstand voor Bergmans komt te staan is de WSCer winnaar van dit duel, door te lang treuzelen van de Boys-speler. Met een corner-ver houding van 62 in het voordeel van WSC breekt de rust aan. Direct na de thee denken wij WSC de leiding te zien nemen, als Bakkers, midvoor, op enige meters voor de Boys-doelman de bal plotseling vrii krijgt, doch deze jeugdige speler vergeet in zijn verbouwereerdheid om de bal in het net te leggen, dus de achterhoede van de geel zwarten klaart de situatie weer. We zien weer een op en neer golvend spel zonder dat er een meerderheid is van een der partijen'. Nu volgt dan de fatale 19e minuut als bo ven omschreven en het is 21 voor de Boys. In de volgende periode blijkt te meer, dat dekking en positie kiezen van de Boys beter ver zorgt is dan bij de oranje-zwar ten^ vooral de rugdekking van onze midhalf wordt zeer ver waarloost waardoor doelman Bergmans dikwijls voor moeilij ke situaties komt te staan. Bij 'n duel tussen A. v. d. Anker en de rechtsbinnen gaat wederom het fluitje en de daarna geschoten bal suist recht op Bergmans, doch als hij de bal in zijn bezit zal kragen, komt juist het ach terhoofd van de WSC-captain Brok er bij en de geheel uit posi tie gespeelde keeper kan de bal slechts uit het net halen, zo komt Veerse Boys toch wel wat for tuinlijk aan een veilige voor sprong. Jammer voor Jan, reeds 3x gepasseerd waarvan 2 geluks treffers. De Boys door deze bui tenkans gestimuleerd, nemen nu geheel bezit van het middenveld, omdat de WSC-ploeg zich gesla gen voelt. Regelmatig beleeft het Waalwijkse doel benarde situa ties, een doelpunt hangt in de lucht voor de gastheren en komt ook, als een aanval vanaf het middenveld keurig wordt opge bouwd en zonder dat een WSCer de bal aanraakt beland deze bij de linksbuiten die ongehinderd de bal in het net kan schuiven. Dit was wel 't mooiste doelpunt van deze middag. Ofschoon de Waalwijkers liun elftal geheel omzetten, brengen zij het niet verder dan enige hachelijke mo menten voor het Veerse doel en als arbiter Hunnink het einde fluit heeft WSC wTederom een be hoorlijke klap gekregen. Zeker is deze nederlaag verdiend, doch met een beetje meer veine, zóu de uitslag zeker anders zijn ge weest. Ofschoon de invallers H. Leytens, B. Couwenberg en J. Bakkers zich goed van hun taak hebben gekweten waren ze zeker niet opgewassen, tegen de ge routineerde en stugge Veerse verdedigers. Zeer zeker een grote teleurstelling voor WSC. Dit te meer daar deze spelers geduren de 5 jaar de toon aan hebben ge geven in hun afdeling en nu al 4 flinke nederlagen in 6 wedstrij den hebben geïncasseerd. Maar geen moed verloren jongens, met een volledig elftal en met een elan als tegen Veerse Boys zal zeker heel spoedig succes volgen. RKC—BEST VOORUIT 1—2 Geheel onnodig zagen de RKC- ers zich in deze wedstrijd twee kostbare punten ontglippen in 'n ontmoeting waarbij de thuisclub na de rust doorlopend in de meerderheid was, maar door on machtig voorhoedspel geen gele genheid kreeg dit overwicht in klinkende munt om te zetten. Best Vooruit maakte ook niet zo'n denderende indruk, maar zag toch herhaaldelijk kans door snel opgezette aanvallen via hun buitenspelers onze verdedigers naar adem te laten snakken. De keren dat onze vleugel-man nen een behoorlijk aangeschoven bal te verwerken kregen, waren op de vingers van een hand te tellen. Het eindeloze gepingel van onze binnenspelers bezorgde het achtertrio van Best Vooruit een gemakkelijke middag, dat niets anders te doen had dan zich rustig voor hun doel op te stel len, waar meestal drie of vier RKCers elkaar in de weg liepen. De veel te ver opgedrongen half- spelers kwamen dikwijls de ver warring completeren, terwijl on ze hacks dan regelmatig tegen over een numerieke meerderheid kwamen te staan. Wanneer de RKCers deze taktiek handhaven zullen de successen zeer mager blijven. ïn de beginfase van de wed strijd schijnen de RKCers zich zeer moeilijk aan het natte veld en de spekgladde bal te kunnen aanpassen. De aanvallen van de gasten bedreigen tenminste her- haaldelijkonze doelmond, waar bij het uiterste van onze verde diging wordt gevergd. Geleidelijk aan weten de onzen zich aan deze greep te ontworstelen, wat ech ter niet meer dan enkele corners en een doelrijne kans oplevert, die jammerlijk gemist wordt. De linksbuiten van Best Vooruit, die al enkele malen zeer gevaar lijk was geweest, glipt na een half uur langs onze verdediging heen, laat een keihard schot los dat Wijkmans niet onder contro le kan krijgen en de thuisclub 'n 01 achterstand oplevert. In de tweede helft is RKC door lopend voor het doelgebied van Best Vooruit te vinden, maar door boven omschreven oorza ken blijft het een gefriemel en gemodder zonder einde, tot ein delijk na ca. 25 minuten onze centervoor een bekeken voorzet van de linksbuiten kan benutten. Best Vooruit laat het er niet bij zitten en blijft met hun uitvallen

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2