RANG is alleen RANG als er RANG op staat FILMJOURNAAL UW MENING eXwC Waarom geven bankboekje van Van Lanschot Luxor ggmrvmnr. Eerste initiatief van R.K. Vrouwen gilde ontmoet geen medewerking rente DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 NOVEMBER 1958 jj^UJUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU^ 0 f>nn*nn P.JMJL# 0ilMJUJLU yjüL^JUUUÜÜ^ ai i9 ct Ni De film draai te Baardwijk, Be- soijen en Vlijmen, waarvoor men na dere bijzonderheden vindt onder de advertenties. STICHTING JEUGDBELANGEN De met zoveel enthousiasme opgerichte stichting Jeugdbelan- gen is al weer enige tijd niet in 't nieuws geweest. Dit wil echter geenszins zeggen, dat er in de boezem van deze organisatie geen activiteit zou heersen, in tegendeel, de zaken lopen uitste kend en overal ontmoet men de grootste medewerking en be langstelling. In de tweede helft van de volgende maand zal een volledig uitgewerkt programma het licht zien, dat een overzicht zal geven van het aantal hobby's, waarmee zal worden gestart en wat deze eigenlijk inhouden. Het clubgebouw in de Grotestraat zal een aantal grondige wijzigingen en verbeteringen ondergaan en men hoopt, dat het in het ko mende voorjaar officieel in ge bruik genomen zal kunnen wor den. Onlangs is een staf aange wezen, die met de dagelijkse lei ding van het werk zal worden belast en die bestaat uit mej. A. van Turenhout en de heren Jos. Pulles en Theo Verwiel. De verjaardagsactie ontmoet alleen maar veel sympathie en royale beurzen. Het is nog niet voorgekomen, dat 'n jarige niets gegeven heeft, wel vele malen, dat het dubbele of meer van de leeftijd wordt gegeven. De gemid delde wekelijkse opbrengst is f 55. Hoewel de stichting zich reeds heeft verzekerd van een aantal leidsters en leiders, bestaat er voor enthousiaste dames en he ren nog altijd gelegenheid hun diensten beschikbaar te stellen. Zij behoeven niet in een bepaald onderdeel gespecialiseerd te zijn, want er zijn in dit jeugdwerk ve le leidende werkzaamheden, wel ke geen specialisatie behoeven. Ten behoeve van degenen, die belang stellen in actieve mede werking aan het jeugdwerk in 't kader van deze stichting, en ten behoeve van de ouders zal het bestuur op 19 nov. a.s. van 18.30 tot 19.30 uur zitting houden in het Parkpaviljoen en daarbij al le mogelijke inlichtingen ver strekken welke men maar wenst. Het is niet de bedoeling er een vergadering van te maken, maar een persoonlijk gesprek. VOOR DE VOGELVRIENDEN. Zaterdagavond a.s. om 7 uur worden alle vogelvrienden ver wacht in café M. Brok „de Ko renbeurs" Grotestraat 198. De Eerste Waal wij kse Kanariever eniging houdt dan n.l. een pro- paganda-avond waarop door een erkend keurmeester de zang van de aanwezige vogels wordt ver klaard. b). de vrouw met raad en daad te helpen deze taak te volbren gen in het gezin en in de maat schappij. 't Vrouwengilde tracht zijn taak te verwezenlijken door middel van godsdienstige vor ming, sociaal caritatief werk, voorlichting op velerlei terrein (opvoeding, beroepsoriëntatie, lectuur, etc.) en door culturele ontwikkeling en ontspanning. Deze hulpmiddelen kosten uiter aard geld, veel geld zelfs als men het goed wil doen, en daarom juist is een in ledental sterke vereniging van essentieel be lang. Een vereniging, welke noodgedwongen haar heil moet zoeken in kaartavondjes, kien- avonden en bijeenkomsten, wel ke niet zoveel om het lijf hebben, loopt haar doel voorbij, moet dat misschien ook wel doen, omdat de middelen ontbreken om het beter te doen. Het doel, dat het Vrouwengilde zich heeft gesteld en de basis, waarop het werkt, kunnen alleen maar van heilza me invloed zijn op het gezinsle ven en het maatschappelijk le ven. In deze tijd, waarin televisie, radio en ander ingeblikt ver maak 'n bedreiging van het „be wust leven" betekenen, is een bloeiend Vrouwengilde een bezit, waarvan de waarde niet hoog eenoeg kan worden aange slagen. De kosten van het lid maatschap kunnen o.i. toch voor niemand een bezwaar zijn. Zij,_ die zich voor het nieuwe verenigingsjaar willen opgeven, kunnen dit doen bij onderstaan de adressen: mevr. Nijman, Gro testraat 271, mevr. van Baal-Ru- ding, Hertog Janpark 42, mevr. Pullens-van Gaaien, Laageinde 118, mevr. de Graaff-v. d. San- den, Kloosterweg 33, en mevr. Snels, Grotestraat 94. In dit verband willen wij gaar ne nog de aandacht vestigen op de eerste avond van dit seizoen, n.l. op de kienavond, welke op 26 nov. a.s. zal worden gehouden in het Gemeenschapshuis, en waarbij alle belangstellenden (dus ook niet-leden) van harte welkom zijn. Het nieuwe bestuur van de Waalwijkse afdeling van het r.k. Vrouwengilde, dat zijn eerste zittingsperiode met zoveel blij moedig enthousiasme heeft in gezet, heeft bij zijn eerste initia tief een teleurstelling te slikken gekregen. Het plan om ook in Waalwijk eindelijk eens te ko men tot het in het leven roepen van verkeersbrigadiertjes t.b.v. de overstekende schooljeugd, heeft van politiezijde geen mede werking ontmoet. Verkeersbriga diertjes zijn in Waalwijk nog niet nodig, zo meent men daar. De onjuistheid van deze opvat ting kan men natuurlijk pas aantonen zodra er ongelukken gebeurd zijn. Tot zolang dan maar. Ook blijkt het tengevolge van personeelstekort bij het po litieapparaat niet mogelijk om tijdens de spitsuren op de meest gevaarlijke punten een politie agent te plaatsen om het verkeer in voor iedereen veilige banen te leiden. Desniettegenstaande blijft het Vrouwengilde zoeken naar we gen om toch te komen tot een grotere verkeersveiligheid voor de jeugd. Hopelijk komt het zo ver, dat de gehele burgerij zich voor dit belangrijke probleem gaat interesseren en er de schou ders onder gaat zetten. Een andere activiteit, welke 't bestuur met groot enthousiasme ter hand genomen heeft, is een ledenwervingsactie. En dat een dergelijke actie beslist niet over bodig is, mag blijken uit het le dental: 170. Een dubbel aantal leden zou gemakkelijk mogelijk zijn, indien alle r.k. vrouwen van het doel en de betekenis van het Vrouwengilde overtuigd zouden zijn, ofwel indien de vrouwen, die er wel van overtuigd zijn, er toe zouden kunnen komen zich aan te sluiten, niet terwille van de vereniging, maar ten faveure vooral van zichzelf, omdat al leen 'n sterke vereniging de taak naar behoren kan vervullen wel ke zij zich gesteld heeft: a) de vrouw bewust te maken van haar taak als christenvrouw Musis Sacrum „SCHWARZWALD MELODIE". Door en door Duits is deze vrolijke, lichtvoetige en roman tische film, waarin de muziek blijkens de melodie weer 'n grote rol speelt. Het verhaal gaat over een jon ge componist (Claus Bieder- staedt), die in het oog en hart- bekorende Schwarzwald 't meis je van zijn dromen (Gardy Gra- nass) vindt. Maar voor het zover is heeft de camera door landen en over zeeën gereisd om de jon geman op zijn zwerftochten met circus Roland te volgen. In dit circus bekleedt hij de functie van kapelmeester. Hij componeert ook zelf en vooral dank zij deze het lijf en vooral de wachtende reizigers. Daar is John Banner, een bankrover, die kost wat het kost zijn achtervolgers moet zien te ontkomen. Daar is ook Amy Clarke, een zangeres met 'n twij felachtige reputatie, die met een revolver in haar handtasje loopt, waarmee zij de impressario, die er met haar geld vandoor is, de hersens uit het hoofd wil blazen. Zij wordt begeleid door een si nistere man, die luistert naar de naam Minstreel. Niemand weet iets van hem. Verder is er sena tor Blakely, die het mooie plan heeft om vrede te stichten tussen Indianen en blanken. Het gezel schap wordt gecompleteerd met de kassier van de bank, die door Banner is beroofd. De man heeft niet kunnen bewijzen, dat hij het geld niet uit de kas heeft geno men. Het enige wat hem nu te doen staat is, Banner levend in handen zien te krijgen. Daarna barst de hel los en de Indianen maken het gezelschap koud, behalve Amy en Banner, die ten slotte als twee blanke muziek stijgt zijn ster met grote snelheid aan het firmament der roem en met het geld dat hem daardoor toestroomt, redt hij de klokkenindustrie van zijn ge boortestreek van de ondergang. Een frisse, geestige film, die door iedereen gezien mag wor den. Van vrijdag tot en met zondag. „DAKOTA INCIDENT". De Indianen zijn weer eens 'n keer in het geweer geroepen om nogmaals aan te tonen hoe ge vaarlijk het vroeger in het maag delijke Westen was. Een met bloed bevlekte postkoets, die 'n vredig plaatsje komt binnen rij- j den, jaagt iedereen de stuipen op Geen koersrisico Geen kosten te zijn van de attenties van haar meester, biedt deze haar op de slavenmarkt te koop aan, waar zij gekocht wordt door een zeke re Hamish Bond (Clarke Gable), die haar aanstelt tot vrouw des huizes en haar haar eigen appar tementen aanbiedt. Tegen deze speciale behandeling komt de neger Rau-Ru (Sidney Poitier), als opzichter in dienst bij Ha mish, in opstand. De haat, die Rau-Ru tepen Hamish koestert, wordt er door deze nieuwe situ atie niet minder op. Bij het uit breken van de burgeroorlog biedt Hamish Manthy de vrijheid aan, maar zij is van hem gaan houden en wil niet vertrekken. Pas als hij haar vertelt vroeger zelf slavenhandelaar geweest te zijn, verlaat zij hem. Zij keert echter toch weer terug wanneer zij hoort, dat Hamish' plantage gevaar loopt door de Noordelij ken verwoest te worden. Het slot van de geschiedenis is, dat Rau-Ru zijn slechtere ik weet te overwinnen en Hamish en Man die aan zijn verwondingen komt te overlijden, brengt de politie op een spoor. Cody tracht de politie op een dwaalspoor te brengen door zich aan te geven als dader van een hoteldiefstal die elders plaats vond ten tijde van de treinroof. Hij denkt hiermee een voortreffelijk alibi te hebben. Maar de politie ruikt lont en een van de politiemannen laat zich bij Cody in de cel opsluiten om hem uit te horen. Als Cody hoort, dat zijn moeder door Ver- na, die er met Big Ed tussen uit is, is neergeschoten, weet hij na veel moeite te ontsnappen. Hij helpt Big Ed naar de andere we reld en het oude leventje van roof en moord gaat weer verder, totdat het natuurlijk een keer stuk loopt... Cody komt op spec taculaire wijze aan zijn einde. Een boeiend verhaal uit een ru we wereld. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. Omdat een minimum eerste storting van onge veer f 1.000.- is vereist, worden bankboekjes van de Firma F. van Lanschot alleen gebruikt door beleggers, die grotere bedragen ter be schikking hebben. Deze selectie heeft het gunstig gevolg, dat de hoge administratie- en personeelskosten, die het inleggen en terugbetalen van vele kleine bedragen met zich meebrengen, worden ver meden. Dit is één van de redenen, waarom de rente vergoeding zo attractief kan zijn. Het voor deel van de geringe kosten komt ten goede aan de beleggers op een bankboekje van Van Lanschot in de vorm van een hogere rente, n.l. 4 over het gehele tegoed. Hebt U f 1.000.- of meer te beleggen, profi teer dan ook van dit voordeel. Maak ook 4 rente van Uw geld! Gemakkelijk beschikbaar Storten en opnemen aan de kas, Oiaar ook heel eenvoudig via de giro F KMA BANKIERS '•-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31, Telef. 8851;' Eindhoven, Keizersgracht 17, Telefoon 7442* Tilburg,Stationstraat 17.(toekomstig adres). LB 115 mensen samen een nieuw leven willen beginnen, waar niemand iets tegen kan hebben, zodat de film daarmee afgelopen is. Toegang 14 jaar. Maandag en woensdag. „DE SLAVIN VAN POINTE DU LOUP". Het ziet er na de dood van haar vader niet bijzonder roos kleurig uit voor Amantha Starr (Yvonne de Carlo). Zij is erfge name geworden van een zwaar met schulden belaste Kentucky plantage en krijgt niet alleen te horen, dat haar moeder een sla vin was, maar dat zij zelf nu ook de slavin is geworden van de rootste schuldeiser. Als Aman- a te kennen geeft niet gediend thy in de gelegenheid stelt te ontvluchten. Een romantische verhaal uit een bewogen tijdperk. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „KLOPJACHT" James Cagney, het middelpunt vaii vele hardhandige verhalen, wordt hier de toeschouwer voor- festeld als een moordlustige rankzinnige met een moeder binding. Hij is de leider van een bende gangsters, die een overval plegen op een trein. Een der gangsters wordt hierbij gewond. Tot de bende behoort ook Big Ed (Steve Cochran), die niet alleen de leiding van Cody (James Cag ney) wil overnemen, maar ook diens vrouw Verna, De gangster, Am Red. n: I i Rang Fruit j 19 ct per rol Rang Menthol Rang Crème de Cacao 22 ct per rol ggsMSjgiaRang Ice Mints 19 ct per rol "v I 4 Geachte redactie, (Buiten verantwoordelijkheid der redactie, die zich weigering of wijziging voorbehoudt). Met belangstelling ben ik getuige ge weest van de „Taptoe 1958 Waalwijk". Als muziekminnaar dwingt mij het geheel een bijzonder respect af, vooral als we zagen wat door de te huldigen samenwerking der plaatselijke corpsen en bands en speciaal door de initiatiefnemers, de K.A.J.-drum- band, gepresenteerd werd. Vooral de jeugddrumband heeft in het sukses een groot aandeel gehad. Eén opmerking zou ik willen maken, n.l. dezej Minder geslaagd vind ik het feit, dat een volwasen persoon, als tambour- maïtre het idee Jeugd" enigszin* weg- i neemt. 1 Na informatie bleek dit de instructeur te zijn Een trainer van een organisatie op het gebied van sport of iets dergelijks doet al leen zuiver instructief werk en neemt niet als werkend lid deel aan de demonstraties. Deze mening deelde een groot aantal aan wezigen. Ik hoop, dat ik hiermede de tolk van het publiek ben en zie een herhaling van een dergelijke samenwerking van de Waal wijkse beoefenaars van de muziek gaarne tegemoet. Een muziekminnende toeschouwer uit Kaatsheuvel. Voetbalgebeuren op het Wit-Zwart- speelveld te Capelle. J.I. zaterdag speelde een jeugdelftal van Wit-Zwart tegen een jeugdelftal van SSC, welke wedstrijd om kwart voor twee was begonnen, omdat HNC haar thuiswedstrijd op het terrein van Wit-Zwart moest spe len tegen PTT. Eerstgenoemde wedstrijd was ongeveer 10 minuten oud toen er een paar bestuurs leden kwamen van HNC, en er één doel uit begonnen te graven, zodat de scheids rechter vroegtijdig het eindsignaal moest blazen. Door dit optreden van deze be stuursleden kon vanzelfsprekend ook de wedstrijd HNC - PTT niet doorgaan. De districts-consul van de KNVB afd. Brabant, die omstreeks drie uur ter plaatse was, constateerde het feit en heeft een keuring op het terrein uitgeoefend. Het verdere verloop van dit vreemd gebeu ren zal door de KNVB worden afgehan deld. W. Z. Mijnheer de Redacteur, -14 Door verscheidene verontwaardigde per sonen werd ik in kennis gesteld van een soort ingezonden stuk in uw geëerd blad. Het is mij onbegrijpelijk, dat iemand zulke onwaarheden publiek kan maken. Het is dan ook mijn bedoeling de beschre ven zaak hier te verklaren zoals het was. Er werd mij door de Justitie een Dober- manpincher gebracht, die om bijzondere reden in beslag was genomen. Toen de hond uit de wagen kwam, was mijn eerste opmer king: „een prachthond, maar te mager". Enige dagen later bemerkten wij, dat de hond wormen had en werd hem een „wor- menkuur" gegeven, waarop de hond 2 a 3 meter lintworm kwijt raakte. Zijn eetlust was bijzonder groot, maar hij had abnor male dorst, doch na onderzoek werd geen fout gveonden. Men moet niet schrijven van 'n wrak en dergelijke, daar de persoon die de hond haalde een gezonde hond terug ge kregen heeft, die zeker wel magerder was geworden, maar niet ziek of verwaarloosd. Waarom moet die persoon hierin de die renbescherming tussenlassen. Daarbij werd de 2e dag door de Justitie een foto gemaakt van de hond en ik zal dan ook dit geval melden waar het gemeld moet worden, niet om mij zelf, want als men veertig jaar lang voor dieren heeft gezorgd, op tentoonstel ling en in asyl, dan beschouwt men het dier niet als een show-stuk, maar als een medeschepsel, ons gegeven door de Schep per, en als beschaafd mens zorgt men voor hen. En nu kom ik aan 't woord, door U ge bruikt: „dierenbescherming". Iedereen weet welk onnoemlijk leed er nog is onder de dieren. Zeker het leed van couperen is niet het minste. Zou die persoon mischien zelf couperen? en daarom het prachtige werk van de dierenbescherming naar bene den zoeken te halen. Vooral nu enige mensen in Waalwijk en omstreken zich inspannen, om ook de dieren uit die omgeving te beschermen tegen han delingen mensonwaardig. Weet men wel wat dierenbescherming is? Het is een teken van beschaving, het is eer bied hebben voor alles wat leeft, zoals onze Koningin, beschermvrouwe van ons werk, ons heeft opgedragen, te doen. Kent U het leed van de kettinghond? Kent U het leed van de zwerver zonder hok of ligging, be delend met zijn drachtig lijf en nergens een thuis vindend. Moge Waalwijk begrijpen, dat de plan nen om een asyl te bouwen doorgang moe ten vinden, de dieren vragen er om en het is een ongeschreven wet het dier te bescher men. Zorg voor uw dier en denk aan de grote zorgen die men heeft om het noodlijdende dier te helpen. Dit is geen idiologie, dit is plicht, morele plicht. Steunt de dierenbe scherming en zijn streven om de ketting hond te bevrijden, de vogels in de winter te voederen, het euvel van couperen de wereld uit te helpen; helpt het dier. E. v. Oudheusden-v. Rodenstein, dierenarts-assistente. Geachte Redactie, Vraag naar aanleiding van 't verslag van de wedstrijd W.S.C. - Hero. Zou de WSC-verslaggever zijn tegen standers, die „voetbal op de tweede plaats stellen", wat duidelijker willen omschrijven. EEN SPORTMAN. (De geachte inzender zal ar wel mee ac- coord gaan, dat wij alleen het essentiële van z'n mening hier weergeven, de rest doet niet ter zake en 't lust ons niet om de discussie over voetbalverslagen weer te heropenen. Overigens is deze rubriek niet voor alles en nog wat bestemd; dit willen wij ia 't alge meen nog eens herhalen.)

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6