m Moeder-Geschenk WAALWIJKS ORKEST BRENGT AANTREKKELIJK PROGRAMMA Nieuwe schrijfmachines OLIEHANDEL NIEUWENHUIZEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 NOVEMBER 1958 6 ■uia§ jg-{7 pui uiaq Soojsioa us ui lajaq soj -cq snui^ ia sem uaiauimgyj sooy[ uagoj^ Babyderm-wiegje gevuld met ortikelenvcw WAALWIJK. Persoonlijk kampioenschap 5e klasse district Waalwijk van de KNBB. H. Heuverling van de B.V. „Keesje" kampioen. In het clublokaal van de B.V. OOG (J. Hoevenaar) werden in de afgelopen week de persoon lijke kampioenschappen 5e klas se gespeeld van 't district Waal wijk van de KNBB. Tot de laat ste avond bleef de spanning er in en het was tenslotte H. Heuve- iing van de B.V. Keesje, die zich de sterkste toonde en ongesla gen het kampioenschap wist te behalen en door zijn gemiddelde promoveerde naar de 4e klasse. Nog 2 deelnemers aan dit kam pioenschap n.l. de heer H. van Hilst van B.V. Keesje en N. de Jong van KNA gaan vatiwege hun gespeelde gemiddelde even eens over naar de 4e klasse. De voorzitter van het district (het gehele bestuur gaf acte de pre sence), de heer Tont Burmanje, reikte de kampioensmedalje uit. Hij prees de deelnemers, die een grote sportiviteit aan de dag hebben gelegd en de eer van het district hebben hoog gehouden. Het verheugde het bestuur uiter mate dat behalve de kampioen nog 2 deelnemers promoveren naar de 4e klasse hetgeen 'n be wijs is, dat in alle klassen het biljartpeil zich in stijgende lijn beweegt. Spr. feliciteert de kam pioen met het behaalde succes, dat hij heeft weten te behalen, trots zijn moeilijke huiselijke omstandigheden, daar zijn echt genote momenteel verpleegd wordt in „Mariaoord" te Rosma len. Spr. weet zich de tolk van 't gehele bestuur als hij voorstelt ook mevr. Heuveling in de vreug de van dit door haar man be haalde kampioenschap te doen delen door haar in het herstel lingsoord een fruitmand te laten aanbieden, 'n Daverend applaus onderstreent de woorden van de voorzitter en de sympathieke geste van het bestuur, dat steeds blijk geeft van medeleven met al len leden van het district. Ver der dankt hij de B.V. OOG voor de perfecte organisatie van dit toernooi en de heer Hoevenaar voor het beschikbaar stellen van zijn prima materiaal. De eind stand van dit uitstekend geslaag de kampioenstoernooi luidt als volgt car. brt. gem. h.s. pt. I en kampioen H. Heuveling van B.V. Keesje o tt 291 174 1.67 11 10 2. H. van Hilst van B.V. Keesje XT 259 198 1.30 12 6 3- N. de Jong van B.V. KNA 257 199 1.29 8 6 4. H. Fekels van B.V. KNA 230 210 1.09 7 4 5. A Eekels van B.V. KNA 221 223 0.99 6 4 Competitiewedstrijden van het District Waalwijk van de KNBB. Schitterende prestatie van G. Roomer van Ons Genoegen (Gemiddelde van 64) Prachtse- ries van Ad van Cromvoirt (154) en Jan van Helvoirt (123). Het district Waawijk van de KNBB mag zich steeds meer in een stijgende bloei verheugen. Met niet minder dan 24 viertal len wordt momenteel aan de competitie deelgenomen en de resultaten die dooi verschillende spelers worden behaald bewijzen dat het spelpeil steeds hoger op gevoerd wordt. Klasse C: Dit was het geval b.v. met G. Roomer van Ons Genoegen 1 die het in zijn partij tegen Jos Maas van Eendracht 1 presteerde om zijn partij van 320 car. in 5 beur ten te beëindigen met het fraaie gemiddelde van 64 en een h.s. van 94, zonder een enkele poe del. Dat zijn tegenstander door dit geweld volkomen werd over speeld is alleszins begrijpelijk. Ook de 2e speler van Ons Genoe gen 1, Jan Passier, was ditmaal ongenaakbaar en met het fraaie gem. v„n 13.84 en een h.s. van 57 gaf hij G. de Kroon van Eendr. 1 geen schijn van kans. Toch wist Eendracht 1 nog een gelijk spel te behalen, 44, dank zij over winningen van H. Maas en W. Pullens op resp. C. v. d. Sanden en Cor Rombouts. In de ontmoeting Central 1 te gen HBS 1 leverde vooral Jan v. Helvoirt van laatstgenoemde vereniging een mooie prestatie, door een serie van 123 op tafel te leggen mooi van opbouw en con- toch nog zijn partij tegen de con stant goed spelende C. Teurlings van Central 1. Ook M. Leenheers van Central won zijn partij van Corstanje van HBS, doch M. Teurlings en A. v. d. Gouw moesten hun meerdere erkennen in resp. Fr. v. Helvoirt en A. v. d. Wiel, zodat ook deze ontmoe ting in een 44 gelijk spel* ein digde. Nooit Volleerd 1 was er dit maal heel wgt beter in dan de vorige maal. Frans Slaats wist gedecideerd van J. Blom van Keesje 1 te winnen met 't fraaie gem. van 6.66. Ook G. Slaats van NV. versloeg met groot machts vertoon zijn tegenstander M. Kuys, met een gem. van 7.27, ook L. van Cromvoirt gaf A. v. Veld hoven geen kans. Deze speler boekte het fraaie gem. van 6.59. Alleen J. Verheiiden van NV. schijnt nog niet in vorm te zijn. Hij verloor ditmaal zijn partij te gen W. Kuys van Keesje 1. Deze ontmoeting die zich kenmerkte door goed spel van alle spelers eindigde tenslotte in een 62 overwinning van Nooit Vol leerd 1. De laatste ontmoeting in klas se C was die van BSV 1 tegen 't Zwaantje 1. Ook nu weer toonde Ad van Cromvoirt in ziin partij tegen M. van Bracht zijn grote klasse. Met 2 series van over de honderd, waarvan er een van 154 wist de sterke BSV-er de le spe ler van 't Zwaantje zijn wil op te leggen. Ook H. Lombarts van BSV wist z'n partij tegen S. Dijk stra van 't Zwaantje te winnen, doch P. van Huiten en A. Hamers van 't Zwaantje brachten door overwinningen op resp. R. (Maas en A. Maas van BSV de balans weer in evenwicht, zodat deze ontmoeting in een 4—4 gelijk spel eindigde. In klasse D leverde Nooit Vol leerd 2 de beste prestatie door met niet minder dan 80 van Keesje 2 te winnen. (Bravo). Ons Genoegen 2 won met 62 van HBS 2. KNA 1 speelde met 44 gelijk tegen OOG 1 en dat deed 't Zwaantje 2 tegen BSV 2. Inklasse E was het KNA 2 dat 'n klinkende 80 overwinning boekte oo KNA 3, een prestatie, die eveneens 'n felicitatie waard is. Verder won in deze afdeling Nooit Volleerd 3 van Keesje 3 met 62. OOG 2 speelde met 44 gelijk tegen Eendracht 2 in welke ontmoeting vooral J. van Gelder van Eendracht 2 excel leerde, door zijn partij tegen 'H. Muller met het fraaie gem. van 4.79 en een h.s. van 19 te win nen. Tenslotte won Ons Genoe gen 3 met 53 van BSV 3. We moeten ditmaal volstaan met alleen de uitslagen van de gespeelde ontmoetingen te ver melden. Deze zijn als volgt: Klasse C: BSV 1't Zwaantje 1 44 Eendr. 1Ons Genoegen 1 44 N. Volleerd 1Keesje 1 62 Central 1—HBS 1 4—4 Keesje 2—N. Volleerd 2 Ons Genoegen 2HBS 2 KNA 1—OOG 1 't Zwaantje 2BSV 2 Klasse E: KNA 2—KNA 3 N. Volleerd 3Keesje 3 OOG 2Eendracht 2 BSV 3Ons Genoegen 3 0—8 6—2 4—4 4—4 8—0 6—2 4—4 3—5 Handbal vanaf 137,50 per stuk De Rooij's Kantoormachinehandel Laageinde 89-91, Waalwijk Tel. 3118 Gramofoonplaten Pick-ups Muziek instrumenten PIAnO-En mUZIEKHAnDEL jAnsEn Gerrit Odink solist in Mozart's 3e Hoornconcert Het Waalwijks Orkest, dat 2ich onder leiding van zijn dirigent Jan Plinsinga blijft ontwikkelen tot een steeds homogener en bekwamer gezel schap, treedt maandagavond a.s. in Musis Sacrum opnieuw voor het voetlicht met een concert, dat in zijn samenstelling wordt gekenmerkt door een romantische, zwierige en licht voetige toon. Het programma immers bevat het concerto grosso no. 12 van Francesco Geminiani, het 3e hoorn concert in Es van Mozart, de Petite Symphonievoor blazers van Gounod en de Kloksymphonie van Haydn, werken, die niemand bij het beluis teren enige moeilijkheden kunnen op leveren. Het is prettige, uiterst charmante en onsterfelijke muziek, waarbij de uitwerking der thema's zich gemakkelijk laat volgen. De concerto grosso-stijl, waarin vooral de oude Italianen meesters zijn, is een gevolg van de breuk, welke zich omstreeks 1700 tussen de vocale en instrumentale muziek voordeed. Bij het concerto grosso be staat het orkest duidelijk uit twee „partijen", enerzijds enkele solisten (meestal 3) en anderzijds het gehele (tutti) orkest. In afwijking met de politiek ontwikkelt zich tussen deze twee partijen een onderhoudend gesprek, waar de toehoorder met het grootste genoegen naar luistert. Het concer to grosso no. 12 van Geminiani (1682 - 1762) bestaat uit een 20-tal vari aties op een thema van Corelli. Het concertino wordt gevormd door viool en cello. Naast vele piano- en" vioolconcer ten heeft Mozart (1756 - 1791) ook een 4-tal hoornconcerten geschreven, waarvan drie voor een zekere heer Leutgeb. Deze Leutgeb was een even bekwaam als verwaand hoornist en daarom kon Mozart, die overigens een zeer serieus mens was, het- niet laten om deze figuur bij tijd en wijle op z'n nummer te zetten. Op de rand van de partituur schreef hij bijv.: „Wat zegt ge hiervan, meester Leut geb?" of „Kunt u dit spelen?" of zelfs nogal boertige uitlatingen zoals „ezel" en „varken". Hoe dan ook, dit 3e hoomconcert is Mozart ten voeten uit: volmaakt van bouw, flonkerend van melodiek en weerga loos van themabewerking. Als solist zal hierbij optreden de le hoornist van Het Brabants Orkest, Gerrit Odink. Charles Gounod (1818- 1893) verwierf wereldberoemdheid door zijn „Faust" en „Orpheus en Eurydice", welke laatste triomfale opvoeringen beleefde met de grote Kathleen Fer- rier. Gounod heeft echter meer mu ziek geschreven, die zeker een blij vende plaats op de concertprogram ma's verdient. Een van zijn niet alge meen bekende werken is de Petite Symphonie voor blazers, die een sterk romantisch en hier en daar zelfs een wat sentimenteel karakter heeft. De ze symphonie is geschreven voor één fluit, twee hobo's, twee klarinetten, twee fagotten en twee hoorns. Zij bestaat uit drie delen, waarvan het Scherzo aan een Schotse doedelzak band doet denken. Joseph Haydn (1732 - 1809), door zijn vriendelijke en gemoedelijke aard ook wel „Papa Haydn" ge noemd, heeft aan de symphonie de i constructieve basis gegeven zoals wij f kennen. Meer dan 100 symphonieën heeft deze uiterst productieve compo nist geschreven, die echter lang niet allemaal regelmatig gespeeld worden. Haydn is ook in zijn muziek een vriendelijk en eenvoudig mens, het geen uiteraard geen beletsel is om tot grote hoogte te stijgen, juist niet zouden we willen zeggen. De Kloksymphonie behoort tot zijn zg. Londense symphonieën. De naam is er later pas aan gegeven, evenals aan zijn „Militaire" en „met de pau kenslag". De bijnaam „klok" heeft men gepeurd uit het langzaam 2e deel, waarin obstinate 8e figuren doen denken aan 't naarstig werk van een ouderwetse slingerklok. Het ge heel is vitaal, vivantesk en met hier en daar een snuifje ernst en senti ment. We menen te mogen zeggen, dat dit programma de voorwaarden in houdt voor een avond van blijmoedig muziekgenot, waarvan, naar men mag hopen, velen zullen profiteren. IEDERE WERKER ÉÉN PK. STERKER C HÜÜB van GESTEL - KAATSHEUVEL KEES NIEUWENHUIZEN - SPEANG voor oliehaarden met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Prima service doori Heisfraat 101 CAPELLE (N.BR.) Telefoon K 4167-2416 fc W8 3qf![3)SU0ipi3A U33 3UU3A0UI ufiz seaa sojcq '[aj uaSaj^ 'uassEjq 3[[u uba tegen een zeer goede 3.96 van Koos. Ver moedelijk zullen de prijs van 8 flesjes Pils hem tot deze uitschieter geïnspireerd heb ben. Trouwens de hele wedstrijd van de Efteling 2 - Ons Genoegen stond op hoog peil. De jeugdige P. Klaassen noteerde 3.39. G. Dingemans een goede 3.71. En Cor Hoevenaars praatte Janus Vugts onder de tafel en won weer zijn zoveelste partij. En als laatste moet hier zeker Helmus Sul- sters genoemd worden, want een gem. van 2.03 betekende een verdubbeling van zijn gem., wat toch altijd nog een aparte pres tatie is. In de 3e klas is ditmaal geen uitzonder lijke prestatie geleverd en beperkten de spelers zich tot het consolideren van hun al. gem. De besten daarvan waren Jos van Dijk met 2.42, Jan van Wanrooij met 2,24, Th. Voogd met 2.20, Jo Damen met 2,63, G. van Dongen met 2.34 en J. van Woen- sel met 2.09. Door het uitgebreide relaas ditmaal geen uitvoerige beschouwing over eventuele verrassende uitslagen en voor een volgend verslag bewaren we tevens de stan den in de diverse klassen en groepen. B.V. „DE DREEF" OP DREEF. Zaterdag 15 nov. j.l. hield de B.V. De Dreef een onderling feestavondje als slui ting van hun clubcompetitie. Ai vrij gauw zat er de stemming in, toen onder elkaar wat gebiljart werd en gedobbeld, dat me nig glaasje mee naar binnen bracht. De huldigingspartij, gespeeld door clubkampi oen Groenendaal tegen Kaatsh. persoonlijke kampioen van de 4e klas, Keesje Groenen daal, werd een overwinning voor laatstge- schillende talen noemde. De voorzitter ging over tot de huldiging, maar bracht eerst dank aan de spelers, omdat zij voor hem persoonlijk de avond hadden uitgesteld wegens zijn ziekte. Ook was hij dankbaar voor de sportieve strijd die er vertoond was en de vele ge zellige en kameraadschappelijke uren die ze met elkander hadden doorgebracht. Toen richtte hij zich tot de clubkampioen, die dit kampioenschap verdiend had met een zonnig humeur. Hij hoopte dat Han in de competitie zijn 4-tal veel puntjes rijker zou maken, om daarmee te bewijzen clubkam pioen te zijn. Hij feliciteerde hem met de woorden, dat hij 'n volgend jaar met veel trots en voortvarendheid zijn titel zou ver dedigen en reikte hem onder applaus de beker uit. Vervolgens richtte de voorzitter 't woord tot Kaatsheuvels districts-kampioen 4e klas, Keesje Groenendaal. Hij noemde 't een sportevenement wat dit jeugdig lid gepres teerd heeft. En dan dit kampioenschap weer bekroond ziet als een promovering naar de 3e klas. Spr. memoreerde Keesje als sup porter had hij hem vele malen bezig ge zien, rustig en toch vechtend en steeds met enthousiasme. Hij was trots op zijn presta tie, die voor de vereniging ook een grote eer was. Hij spoorde de kampioen aan tot trainen en nog eens trainen en niet gauw te denken dat hij volleerd was met zijn 3e klas. Als blijk van medeleven reikte hij hem namens de vereniging een jasspeld over in de vorm van een biljarter, en daarmee ging de felicitatie gepaard met veel succes voor de toekomst. Hierop kwam natuurlijk een tractatie van de kampioen, waarna men aanzat aan een prima verzorgde koffietafel, geserveerd door mevr. M. Groendaal.. Nadat de inwendige mens versterkt was, kwam zowat heel de vereniging voor het voetlicht. Als conferencier, humorist en clown trad dhr. Frans Laros op, beter be kend als 't aapmens. Alles kan natuurlijk niet vermeld worden, anders was er een halve Echo mee gemoeid, maar waar het mpest de lachspieren mee los kwamen, is wel vermeldenswaard. Alle aanwezigen werden door hem geridderd met de blauwe neus, voor deze gelegenheid was hij in gala. Zijn ouderwets liedjes waren af, zelfs bij de zangvereniging kreeg hij assistentie van mevr. Groenendaal. Toen hij in een bokswedstrijd betrokken werd, uitgelokt door Han Groenendaal, stond hij zijn mannetje. Natuurlijk werd dit alles onderbroken door de overige favorie ten. De heer André Netten bewandelde zijn weg als grijsaard weer uitstekend en zijn nummer van vaderde dronkaard was iets aparts; zelf doet hem dit liedje een nog grotere eer aan, daar hij geheelonthouder is. Met dit alles zwiepte Han tussen hemel en aarde door; de twee Jantjes, verkleed als matrozen, hadden niet veel succes, want ze vielen vrij gauw over bakboord. Een aparte ster kwam wel op de voorgrond met zijn Marjoleintje en 'de achtervolging-re portage, die Hollandse omroepers op 't mo ment niet beter naar voren konden brengen, maar zijn naam n.l. André Koenen zal door- gegven worden aan Hilversum. Natuurlijk kwam hier ook een prompte sluiting van 12 uur. Daarvoor sprak de voorzitter woorden van dank aan heel de bubs voor de gezel lige en onvergetelijke avond en zeker aan de hospes en zijn Marie, voor de steun van hen ondervonden. Speciale woorden van dank sprak hij tot Frans Laros voor zijn bijzondere medewerking. Spr. hoopte dat hij van zo'n vereniging nog vele jaren de leiding mocht hebben, maar dan met ieders medewerking. Na deze woorden kon dhr. Frans Laros niet achterblijven om de voorzitter dank te brengen voor het vele goede tot hem ge sproken. Meer speciaal dankte hij hem voor het vele werk dat hij voor de vereniging opofferde. Toen vroeg hij een applaus voor de voorzitter dat een grote ovatie werd. Vervolgens nog dank door de voorzitter gebracht, kwam er een einde aan een avond daar nog weken over gebabbeld wordt. Bij Klaassen was het weer af. T\ 1 (>qp r> WAALWIJK HEREN TACHOS-DEN BOSCH. Kampioenswedstrijd op 't Baardwijk-terrein. Op het Baardwijk-terrein kan zondag de beslising vallen wie het kampioenschap in de 2e klasse zal behalen. Dan speelt Ta- chos n.l. tegen Den Bosch met als inzet de bovenste plaats. Tachos heeft n.l. de leiding met 12 pt. uit 6, terwijl Den Bosch met 12 uit 7 de Waalwijkers ernstig bedreigt. Met nog 4 wedstrijden kan men deze wedstrijd dus als de beslisende beschouwen. Bovendien is Den Bosch op revanche be lust. In het begin van de competitie moesten zij n.l. na een sensationeel handbalgevecht de eer aan Tachos laten. Tachos daarente gen heeft nog nooit een competitiewedstrijd op eigen terrein verloren en zij zullen dit record wel willen handhaven. Als we nog eens naar de ranglijst kijken dan zien we dat het doelgemiddelde der Bosschenaren beter is dan dat van Tachos.Dit is voorna melijk het werk van de befaamde Poolse ex- internationaal Serge Rawicz. Deze zwaar gebouwde Pool fungeert als speerpunt en is met zijn fabelachtige techniek en moordend schot een voortdurende bedreiging voor iedere achterhoede. Bovendien kan hij altijd rekenen op de steun van de Noord-Afrikaan Mohamed Ben Raffa. Dit duo neemt prak tisch al de Bossche doelpunten voor hun re kening. Ongetwijfeld voor stopper Havelaar en zijn mannen een moeilijke opgave deze voorhoede te bedwingen. De Bossche achter hoede, waarin 2 Surinamers spelen is ook moeilijk te passeren. Tachos zal echter voor eigen publiek spelen voor wat het waard is, zodat Den Bosch op een warme ontvangst kan rekenen. De Waalwijkse handballief hebbers kunnen zondag zonder enige twijfel genieten Aanvang van deze belangrijke wedstrijd is 12 uur. R.K. HANDBALVER. R.K.C. Vrijdag heeft de Handbalver. R.K.C. haar ledenvergadering gehouden, welke zeer druk bezocht was. Er werd medegedeeld dat er bericht van de NHV was binnengekomen dat RKC-Handbal met ingang van 8 nov. is ingedeeld in de afdeling 2e kl. dames. Verder werd besloten de trainingsavond op maandag te houden. In verband met de uitbreiding van de vereniging werd een nieuw bestuur gekozen, n.l. J. van de Leur, voorzitter, Mej. J. Hurkmans en de heren C. IJpelaar, J. v. d. Eerden en L. de Vaan. Voor opstelling elftallen werden be noemd mej. J. Dollekens, mej. C. Koning en dhr. L. de Vaan. NED. HANDBALVERBOND Afd. West-Noord-Brabant. Competitie-program voor zondag 23 nov. Dames le klasse 13.30 uur Uno-Animo - Rapid, dhr. J. Verkerk 12 u. Aktief-Den Bosch, dhr. G. Pigmans 13 u. Tachos - EmBeE, dhr. W. Welters. 14 u. R'daal - Dongen, dhr. J. Peeters. 13 u. Be Fair-OKC, dhr. J. v. Leeuwen. Dames 2e klase: 14 u. R'daal 2 - Dongen 2, dhr. J. Paulussen 12 u. WSC 2-Were Di 2, dhr. J. v. d. Snepscheut Heren le klasse llu. Volt 2-Velocitas dhr. J. Heerkens 14.30 u. SOA 2-Desk dhr. G. Schreiner 12 u. KSB-R'daal dhr. P. Rietmeijer. 12 u. EBHV 2-Rapid, dhr. B. Leijten. Heren 2e klasse A: 12 u. Juliana 2 - R'daal 2, dhr. G. Smolders 13 u. Desk 2 - Rapid 2, dhr. M. Trommelen 12 u. Tachos 1-Den Bosch, dhr. W. Welters Heren 2e klasse B: 15 u. R'daal 3 - Dongen, dhr. J. Peters. Standenlijst t.m. zondag 9 nov. Heren afd. le klasse Juliana 7 7 0 0 14 68-41 Rapid 6 5 0 1 10 56-30 KSB 4 2 1 1 5 42-19 Roosendaal 4 2 0 2 4 22 - 21 Desk 6 1 2 3 4 26-29 EBHV 2 6 2 0 4 4 29-40 Velocitas 7 1 2 4 4 39 60 Volt 2 5 2 1 2 3 27-32 SOA 2 7 1 0 6 2 36-73 2 winstpunten in mindering. Heren 2e klasse A Tachos 5 5 0 0 10 67-20 Den Bosch 3 2 0 1 4 41 -14 Rapid 2 3 2 0 1 4 19-24 R'daal 2 2 1 0 1 2 17-13 Desk 2 5 1 0 4 2 23-67 Juliana 2 4 0 0 4 0 24-53 Heren 2e klase B Dongen 4 3 1 0 7 62 - 28 Tachos 2 4 2 2 0 6 24-20 WSC 5 2 1 2 5 51 -26 R'daal 3 2 0 0 2 0 13-37 KSB 2 300304-43 In Heren 2e klasseB zal I V2 competitie gespeeld worden. Dames afd. le klasse Dongen 5 5 0 0 10 25 -14 Rapid 6 3 1 2 7 24-15 Tachos 7 3 1 3 7 18-21 Den Bosch 3 3 0 0 6 13-7 Aktief 6 3 0 3 6 19-22 Uno Animo 5 2 1 2 5 12-13 OKC 2 2 0 0 4 4-2 Roosendaal 5 2 0 3 4 16-13 EmBeE 7 1 0 6 2 11-27 Be-Fair 6 0 1 5 1 11 -19 Dames 2e klasse WSC 2 4 3 0 1 6 16-10 Were Di 2 2 2 0 0 4 11-6 R'daal 2 2 1 0 1 2 5-3 Dongen 2 4 0 0 4 0 5-18 RKC 0 0 0 0 0 De Handbalver. RKC uit Waalwijk is wederom in de veldhandbal-competitie op genomen, daar genoemde vereniging thans voldoet aan het gesteld in BV III art. 42. In de tweede klase dames zal hierdoor geen dubbele, maar slechts IV2 competitie gespeeld worden. De promotie-degradatie regeling voor deze klasse ondergaat geen wijziging. De degradatie-regeling voor de heren le klasse blijft ondanks het terugtrekken van Sportief, zoals reeds eerder bekend is ge maakt. Aan alle R.K. verenigingen is m.i.v. 7 okt. '58 door de diocesane sportadviseur van de NKS dispensatie verleend hun uit wedstrijden tegen HV, EmBeE, Rapid en Velocitas vóór 12 uur te spelen. Uitslagen vanzondag 16 nov. afd. W.N.B. Dames le klasse; OKC-Aktief 1-1; EmBeE - Den Bosch 1-2; Be-Fair - R'daal 2-2; Rapid - Tachos 1 - 1Dongen - Uno- Animo 2-4. Heren le klasse: SOA 2 - Juliana 7-8; Velocitas - R'daal 3-4; Desk-Volt 2 3-5; KSB - Rapid 4-11. Heren 2e klasse A Rapid 2 - Den Bosch 1 r 3; Tachos 1 - R'daal 2 17 - 2; Juliana 2 - Desk 2 6-2. Heren 2e klasse B :Tachos 2 - KSB 2 15-1. Dames 2e klasse Were Di - Dongen 2 uitgesteld; WSC 2 - R'daal 2 0-5. R.K.M.H.C. „Des" Kaatsheuvel. Uitslagenlö nov. Dames: Dames I - Tilburg 3 4-2; For ward 4 - Dames II 4-0; Dames 3 - Wa randa 13-0; Dames 4-Forward 5 0-9. Heren: Heren I - Tilburg 2-0; Heren3 - Forward 3 2-4. In een op goed peil staande wedstrijd heeft Heren I beide punten in eigen huis gehouden. Vooral in de eerste helft heeft zij hierop de grootste aanspraak gemaakt. Met veelvuldige en goede aanvallen werd Tilburg al in de eerste minuten in de eigen veste teruggedrongen, maar met wanhoop: hockey bleef de score voorlopig blank. Ter wijl de gasten probeerden de bakens te verzetten, kon Des haar eerste doelpunt aantekenen. Uit een uitstekend genomen vrije slag wist van Heesch de stand op 1 - 0 te brengen. Na de bouillon kwam Tilburg iets sterker opzetten, maar de achterhoede van de thuisclub wist van geen wijken; 15 min. voor tijd kwam het 2e doelpunt, toen Des nog eens extra aanzette en via Lips de bal bij Biemert kwam, die de eindstand op 2 - 0 bepaalde. Ook de wedstrijd van Dames I was van prima gehalte. Reeds binnen 10 min. had den de ladies een 2-0 voorsprong, zodat toen reeds bleek wie hier zondagmiddag de sterkste was. De stand werd hier geleide lijk tot 4-0 opgevoerd. Maar Tilburg, dat niet gewend is een nul op het scorebord te zien prijken, wist nog 2 x het Des-doel te doorboren. Eindstand 4-2 voor de Des- sers. Houden zo! KORFBAL. WASPIK Zaterdag speelden drie twaalftallen van Amicitia even zoveel thuiswedstrijden voor de competitie van de Ned. Korfbalbond. De uitslagen hiervan zijn Amicitia I-Ons Vios 0-4; Amicitia 2 -Velocitas 0-6; Amicitia junioren-Ons Vios 1-1. VLIJMEN NEVER DOWN I - ALTIOR 15-8. Zondag speelden de Vlijmense dames een wedstrijd tegen Altior uit Dinther. Dit was voor Never Down een spannende wedstrijd want dit was de wedstrijd wie in de kop groep zou komen. Vlijmen deed geen half werk en eiste beide puntjes op; het werd maar liefst 5-0. Never Down 2 - Altior 2, 4-0. De Vlijmense Dames 2 deden niet onder voor het eerste twaalftal en trokken zich niets van de voorspelling aan. Zij wonnen met 4-0. Never Down D-Altior A 0-1. Alleen Altior A redde de eer, door met 0 - 1 te winnen van de Vlijmense Dames D. HOGESTEEtlWEG 19 DEn BOSCH TER BALKT SCHUTTE N.V. ENSCHEDI TEL. K 5420-3747 petroleum DE H AARDO

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6