Geef iets blijvends "Stassar KAATSHEUVEL JONGENS EN MEISJES GOEDE THUISSTIKSTERS ACCORDEON voor onze stikkerij SCHOENMAKERS' Schoenfabrieken N.V. le Liefdadigheids-kringtentoonstelling DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 DECEMBER 1958 I B i 1 I I B B B B B B fl 1 1 fl ff ri I 1 1 1 1 fl I B B 5 1 B 1 B i i iaatewaassiBiaakflEiiLïfL.^. Stationsstraat 88 - Waalwijk DEELNEMER WINKELACTIE. LOON OP ZAND. UNO ANIMO—ODC de handel in huish. artikelen petroleum en haardolie JOS VAN DONGEN. Waalwijk VOOR DE KERK VAN PASTOOR VAN OORT. Berndijk Loon op 7and Prijs f 350.- H. BLOK WIJ VRAGEN en tevens zoeken wij nog KAATSHEUVEL maar de achterhoede weet tel kens tijdig in te grijpen. Na een kwartier spelen wordt door de Juliana-voorhoede weer een aan val opgezet en wederom is het de centervoor welke de voorsprong vergroot 20 met welke stand de rust aanbreekt. Na rust weer hetzelfde vlugge spel en om beurten komen de doelen in gevaar. Bij een nu vol gende aanval is het de Juliana- linksbinnen welke de stand op 30 brengt. VOAB geeft zich niet gewonnen en als de voor hoede voor 't Juliana-doel komt wordt de achterstand verkleind. 31. Vanaf de aftrap wordt door de Juliana-centervoor de stand op 4i gebracht. Wij krijgen nu weer enkele aanvallen van VOAB en voor het doel gekomen is een Juliana-aohterspeler zo onfortuinlijk de bal in eigen doel te werken, 4—2 met welke stand het einde komt van deze wedstrijd. GEEF 'N GESCHENK VAN VRIJHOEVE-CAPELLE GOOD LUCK - SSC 2 -2. Het is SSC j.l. zaterdag niet gelukt om de volle winst mee te brengen uit R'veer, daar genoegen genomen moest worden met een gelijk spel, ondanks een 2-0 voor sprong met de rust. Vóór de rust was SSC steeds in de meerderheid, doch de vele aanvallen werden in de kiem gesmoord doordat de Good Luck-verdediging herhaal delijk en met succes de buitenspelval op zette Geheel onverwachts echter maakte K. van Zeist met een schot van verre afstand, dat in de uiterste bovenhoek verdween, in de 25e min. het eerste doelpunt, 0-1. Vijf min. later werd de voorsprong reeds ver groot door een doelpunt van M. v. d. Schans, 0-2. Twaalf min. voor rust, toen M. v. d. Mast doorgebroken was, floot de scheidsrechter voor rust en maakte aan stalten om naar de kleedkamer te gaan. Na dat de grensrechters hem er op gewezen hadden dat er nog 12 min. gespeeld moest worden werd het spel hervat. In deze resterende minuten glipte M. v. d. Schans nog tweemaal door de Good Luck- verdediging, doch werd eveneens tweemaal op ongeoorloofde wijze van de al verdron- gen in het strafschopgebied, terwijl de scheidsrechter rustig door liet spelen! Hoewel Good Luck tegen een 2 - O-ach terstand keek met de rust, heeft de thee blijkbaar toch goed gesmaakt, want direct na de aftrap kwamen ze sterk opzetten en werd SSC op de eigen helft teruggedrongen. Na tien minuten werd uit een voorzet van rechts door Hofwegen de bal langs doel man Spierings geklopt, 1-2. Door dit doelpunt aangemoedigd werd Good Luck nog feller en hun spel forser, terwijl talrijke gevaarlijke aanvallen opge bouwd werden, zodat voor het SSC-doel diverse malen hachelijke situaties ontston den, doch doelpunten bleven uit. In de 30e min. werd aan Good Luck een penalty toe gekend wegens hands in het strafschop-ge - bied Deze penalty werd genomen en benut door F. Blom, 2 - 2. In het laatste kwartier kwam SSC nog opzetten, doch de aanvallen strandden weer in de buitenspelval. Met de 2 - 2-stand kwam het einde van deze wed strijd, welke uitslag de verhouding wel juist weergeeft. Rest nog te vermelden dat SSC aan moest treden met een invaller voor linksbinnen A. Rijken. VVN2-SSC 2, 1-3. Het tweede elftal speelde een uitwedstrijd tegen VVN 2 uit Klundert. Dit was een zware opgaaf, maar toch niet te zwaar, want ze wisten de punten mee te nemen naar Vrijhoeve. Bij de stand 1-2 wist de doel man een strafschop te stoppen en voorkwam daardoor een gelijk spel. Toen kon SSC nog eenmaal scoren, zodat zij verdiend met 3-1 wonnen. Het derde, dat bij Zwal. Boys 3 op be zoek was, kon haar draai niet vinden en moest de punten daar laten. Volgende keer beter jongens. De uitslag was 3 1 in het voordeel van Zwal. Boys 3. HAARSTEEG - SPORTVER. 3-2. Een met laaiend enthousiasme spelend Sportvereniging, dat met inzet van alle krachten trachtte de overwinning uit het vuur te slepen, is door de Haarsteegse voet ballers gedecideerd teruggewezen. De gas ten hadden deze overwinning nodig, omdat dit hun laatste kans was een gooi te doen naar de zo zeer begeerde titel, die zij zich zelf cadeau wilden doen in verband met het 12V2-jarig bestaan dat in het voorjaar ge vierd wordt. Toch moet objectief bezien, worden toegegeven dat Haarsteeg misschien wel iets meer heeft gekregen dan haar in werkelijkheid toekwam, want hadden de Bosschenaren vlak na rust de toegekende strafschop benut en had de achterhoede een maal niet getwijfeld met ingrijpen, waardoor Haarsteegs linksbinnen Huib Kivits de kans kreeg de voorsprong te vergroten, dan had den de gastheren zeker met een draw ge noegen moeten nemen. Het isv anders uitge komen en de thuisclub is weer steviger aan de leiding gekomen. Het was vooral laatst genoemde speler die deze middag domi neerde, de gehele speeltijd was hij in de voorste linies te vinden, loerende op een kans; aan zijn aanvallend spel was het te danken dat Haarsteeg de in de beginperio de reeds opgelopen achterstand nog voor de rust zag genivelleerd. Beide ploegen, hel grote belang van de uitslag inziende, be gonnen met een hoog tempo; aanvallend was de thuisclub in deze beginperiode wel in de meerderheid, maar in de 8ste min. waren het de gasten, die door middel van hun rechtsbinnen de leiding namen, 0 1. Over en weer kwamen in de daarop volgen de periode eide doelen beurtelings in ge vaar, maar de resp. defensie wisten de aan- valslinies de baas te blijven. De thuisclub scheen er echter alles op te zetten om als nog voor de rust het getij gekeerd te doen krijgen; er ontstond een zware druk op het Bossche doel en enkele minuten voor het verstrijken van de eerste helft was het Ki vits die er voor zorgde dat de stand gelijk werd, 1 1. De tweede helft begon zeer sensationeel; weer werd in een hoog tempo gestart en ei ontstonden voor beide doelen gevaarlijke situaties; een twijfeling werd de Bosschena ren reeds in de eerste vijf minuten nood lottig. Een achterspeler en de doelman lie ten voor elkaar de bal liggen en Kivits was er als de kippen bij om hem in het net te jagen, 2-1. In de daaropvolgende minuut kon achterspeler v. d. Bosch een Bossche doorbraak slechts met een sliding voorko men; de tegenstander kwam te vallen en de arbiter wees naar de witte stip; tot grote vreugde van al wat Haarsteeg was, schoot de Bossche linksbinnen de bal hard over. Eer de bezoekers goed en wel over deze te leurstelling heen waren, moesten zij reeds tegen een grotere achterstand aankijken, want uit een snelle Haarsteeg-aanval had midvoor v. d. Heijden met een prachtige kopstoot de stand opgevoerd tot 3-1. Sportvereniging liet de moed echter niet zakken en sloeg direct terug; een snelle uit val zag ze beloond, dank zij een schitterend doelpunt van de rechtsbinnen. Meer stond Haarsteeg niet toe, de resterende tijd ver streek vaak onder hoogspanning, maar tot doelpunten kwamen beide partijen niet meer. Haarsteeg won tenslotte met 3-2 de ze uiterst belangrijke en sportief gespeelde wedstrijd. HAARSTEEG 2 - WSC 4, 1-2. De reserves van Haarsteeg, die om 12 u. een voorwedstrijd speelden tegen WSC4, konden het niet tot een overwinning bren gen. Wel waren ze bijna voortdurend in de meerderheid, maar in de voorste linie ont brak steeds de man die de aanvallen uit eindelijk moest afronden, al moet' hieraan direct worden toegevoegd, dat de thuisclub met veel pech te kampen had. Maar ook de gasten konden in de eerste helft niet tot scoren komen en zodoende brak met dub bel blanke stand de rust aan. In de tweede helft ging het de Waal- wijkers heel wat beter af en al spoedig had den zij de score geopend en leidde met 1-0. Het werd zelfs 0 2, want vrij kort na het eerste doelpunt wist de WSC-midvoor doelman Kuis kansloos te verslaan. Door toedoen van Jo van Dal kwam Haarsteeg 2 nog tot 1 - 2, maar dat vonden de gasten genoeg; zij trokken zich in de verdediging terug en wisten de voorsprong tot het einde te handhaven. einde en de Boys zijn weer twee kostbare puntjes rijker. Daar de concurrenten weer een puntje verloren is het puntenaan- tal van de voorsprong van de leiders weer kleiner geworden. UURWERKEN (Prisma-horloges) GOUDEN en ZILVEREN SIERADEN BRILLEN PLEET-ARTIKELEN CASSETTES, enz. enz. Telefoon 3037 3—2 VLIJMEN VLIJM. BOYS 1 - GW, 5-2. Zondagmiddag speelde Vlijm. Boys een j thuiswedstrijd tegen GW uit Geldermalsen. De wedstrijd begon reeds interessant, want vanaf de aftrap namen de Boys de bal van GW over, stormden op het doel van GW af en de linksbuiten van Heivoort schoot onhoudbaar in, 1—0. In dezelfde minuut nam GW de bal mee en de midvoor bracht de partijen op gelijke voet, 1 1. Na 9 min. weer een aanval van de Boys; de linksbui ten zet scherp voor, midvoor van Esdonk krijgt de bal vrij en het 2-1. GW pro beert het aan de andere kant, maar nu grijpt de Boys achterhoede in. De bal wordt naar voren geplaatst, komt bij de rechts buiten Verschuren, die een hoog balletje op het doel plaatst en de bal valt over de handen van de doelman in het doel, 3 1 GW probeert het spel iets te forceren, maar verder dan enkele corners brengen zij het niet. De Boys aan le andere kant doen het beter, want wederom wordt de verde diging van GW met een snelle aanval om speeld en met een vliegend schot brengt Maas de stand op 4 -1Met deze stand komt de rust. Na de rust zijn de Boys weer toestond actief en in de 6e min. is het reeds 5 1. Hierna zet GW een flink offensief in en behoudt het beste van het spel, maar de afwerking is zeer slecht. Toch krijgen zij loon naar werken door een schot van de linksbinnen, 5 2. Hiermede kwam dan het In een vooral voor rust prima gespeelde wedstrijd is Uno weer 2 puntjes rijker geworden. Uno wint de toss en er ontwikkelt zich direct een vlot spel, waarin Uno iets gevaarlijker is. Na 5 min. weet midvoor v. d. Velden een mistrap van zijn medespeler goed te maken en zijn club de leiding te geven 10. ODC trekt fel ten aanval, maar de Uno-ach- terhoede met doelman Ligten- berg die in prima vorm is weet onheil te voorkomen. Na 10 min. weet A. v. Noye met een goed schot de stand op 2—0 te bren gen. Het ging er op lijken alsof er meer doelpunten zouden ko men, maar de schoten hadden niet de juiste richting. In de 20e min. verkleinde ODC achterstand maar dit doelpunt werd terecht wegens buitenspel afgekeurd. Voor het rust was geblazen, wist P. v. d. Velden uit een prachtig aangegeven bal van A. v. Noye er 30 van te maken. Na de rust is ODC sterker, al kriigt Uno direct na de aftrap de kans de stand opnieuw te ver hogen, maar linksbuiten van Noye mist jammerlijk. Nu komt ODC stug opzetten en na 25 min. weten zij de stand op 31 te brengen. Nadat midvoor v. d. Velden een prachtkans mist is ODC niet meer te houden, maai de Uno-achterhoede blijkt uit prima hout gesneden en wordt goed gesteund. Toch wordt het 'nog 32, maar toen weerstond de achterhoede elke aanval. Weer 2 puntjes zijn binnen, dat betekent weer wat verder uit de gevaarlijke zone. Taxandria 3Uno 2 01 In een uiterst spannende wed strijd is het 2c elftal met het kleinst mogelijke verschil de baas gebleven over Taxandria. Voor hen is er nog steeds een kansje om in de kopgroep te blijven. Uno 3—Uno 4 26 De jongens van het vierde elf tal hebben het gepresteerd om in een prima wedstrijd met flinke cijfers te zegevieren over hun medebroeders, wat voor hen 'n mooi succes genoemd mag wor den, zij zijn nog steeds ongesla- gen. Het is nu reeds de 7e maal, aldus de heer H. Pullens uit Waalwijk als voorzitter van de Concours-commis- sie Kaatsheuvel en omstreken in j zijn voorwoord in het programma- boekje, dat alleen reeds van grote s activiteit getuigt, dat wij aan de vooravond' staan van onze jaarlijkse i Liefdadigheidstentoonstelling van de Concours Combinatie Kaatsheuvel en Omstreken. Er is door de commissieleden weer heel veel werk verzet en er zijn veel vrije uren aan opgeofferd. Ze deden dit spontaan, omdat de baten voor verschillende caritatieve instellingen zijn, een van de doelstellingen waar voor zich de duivensport altijd weer geroepen voelt. Het is een mooi en goed doel dat de mens siert. En hierbij dan een oprecht woord van dank aan de inzenders, adver teerders, begunstigers, kopers van loten en in het bijzonder de schen kers van bonnen voor de verkoop, en allen die iets hebben bijgedragen tot het welslagen van deze tentoon stelling. Rest mij nog de tentoonstelling zelf, die weer opgebouwd is in de mooie zaal van de heer v. Ee, en la ten we hopen dat er weer veel be langstelling zal zijn en er een gezel lige sfeer zal mogen heersen, aldus voorzitter Pullens in zijn voor woord. We geloven echter niet dat hij in zijn verwachtingen is teleur gesteld geworden. Het was er druk met vogels (ruim 700 inzendingen), druk in bezoek: twee dagen een overvolle zaal en café, en gezellig in de ware sport- geest van de duivenliefhebbers. Zaterdag reeds direct, toen de deu ren van de zaal om vijf uur open gingen, was er grote belangstelling. Nieuwsgierig naar de bekroningen door een strenge, doch zeer deskun- 1 dige jury toegekend, verdrong een groot aantal liefhebbers zich rond de zeer overzichtelijk opgestelde ijzeren kooien, die een veel beter overzicht bieden dan de ouderwetse duivenmandjes. Dat de jury een zeer zware taak heeft gehad, zal ie der moeten bekennen die de grote klassen heeft bekeken van overtui gend prima materiaal. De heren A. Mutsaerts uit Rijen, Ph. Aarts, J. Dekkers en P. Hatters uit Gilze, stonden voor klassen van soms meer dan 100 vogels. De uitslagen van de keuring waren: Doffers 1958 (bonte vogels) totaal 56: 1. C. v. Dongen, Dongen; 2. J. v. Dongen, Loon op Zand; 3. W. v. Geijn, Waalwijk; 4. D. Kramer, Waalwijk; 5. L. Mosselveld, Kaats heuvel; 6. J. Rams, Dongen; 7. B. v. Riel, Waalwijk; 8. M. Lensveld, Kaatsheuvel; 9. L. Mosselveld, Kaatsheuvel; 10. L. Michielsen, Dongen; 11. W. v. Geijn, Waalwijk; 12. W. Bergmans, Kaatsheuvel; 13. KL Schaafstra, Kaatsheuvel; 14. Jos v. Wanrooij, Kaatsheuvel. Doffers 1958 (andere kleuren) 120 inzendingen: 1. Fr. v. Wanrooij, D.; Wij namen van VAN NIEUWENHUIJZEN over Wij bevelen ons aan en garanderen een prompte bediening. Marktstraat, 29 KAATSHEUVEL 2. A. de Bie, K.; 3. J. van Bavel, K.; 4. W. Bergmans, K.; 5. A. Bakkers, W.w.; 6. A. Bakkers, W.w.; 7. M. Ververs, K.; 8. W. de Kok, K.; 9. J. v. d. Zanden, D.; 10. W. Berg mans, K.; 11. G. v. Gooi, K.; 12. J. v. Riel, K.; 13. A. Vissers, D.; 14. M. Lensveld, K.; 15. H. v. Nieuw- stad, K.; 16. Jo Jansen, K.; 17. J. Hessels, D.; 18. KL Schaafstra, K.; 19. J. Koenen, D.; 20. Fr. Pijnenburg D.; 21. en 22. L. v. Veldhoven, W.w.; 23. Chr. Schaafstra, W.w.; 24. P. van der Velden, L.o.Z.; 25. J. Timmer mans, W.w.; 27. W. v. d. Ven, K.; 28. A. v. d. Linden, W.w. Duivinnen 1958 (klasse bonte) 64 inzendingen: 1. G. IJpelaar, L.o.Z.; 2. Fr. v. Dongen, D.; 3. L. Michiel sen, D.; 4. W. Bergmans, K.; 5. B. v. Heesch, K.; 6. H. Pullens, W.w.; 7. W. Bergmans, K.; 8. K. v. Esch, L.o.Z.; 9. J. Koenen, D.; 10. F. v. d. Gouw, Waspik; 11. J. v. Heeswijk, K.; 12. G. IJpelaar, L.o.Z.; 13. A. Trommelen, D.; 14. M. Klijn, K.; 15. W. v. d. Ven, K.; 16. M. Lensveld, K.; 17 Jac. Vloemans, K. Duivinnen 1958 (andere kleuren) 108 inzendingen: 1. J. Selders, D.; 2. J. v. Riel, K.; 3. Fr. v. d. Velden, L.o.Z.; 4. M. Emmers, D.; 5. Fr. de Bont, D.; 6. Fr. v. d. Assen, K.; 7. J. v. Heeswijk, K.; 8. A. Vermeer, W.w.; 9. J. Akkermans, D.; 10. W. v. Geijn, W.w.; 11. L. Michielsen, D.; 12. W. v. Geijn, W.w.; 13. A. Bak kers, W.w.; 14. C. v. Rooij, K.; 15. L. de Bondt, K.; 16. en 17. A. Ver haren, D.; 18. Jac. Vloemans, K.; 19. A. v. Dinteren, K.; 20. Jac. Berg mans, D.; 21. W. Bergmans, K.; 22. Jac. Koenen, D.; 23. J. v. Hoof, Was pik; 24. Th. Netten, K.; 25. L. van Geel, K.; 26. F. v. Dongen, D. Doffers 1957, 96 inzendingen: 1. Jac. Bergmans, D.; 2. A. Trommelen, D.; 3. H. v. d. Linden, L.o.Z.; 4. Jac. Koenen, D.; 5. W. Emmers, K.; 6. J. v. Hoof, Waspik; 7. F. Grootswa' gers, K.; 8. A. Trommelen, D.; 9. D. Kramer, W.w.; 10. en 11. M. Klijn, K.; 12. L. v. Veldhoven, W.w.; 13. B. v. Heesch, K.; 14 Jo Jansen, K.; 15. C. v. Dongen, L.o.Z.; 16. Jac. Koenen, D.; 17. LI. Pullens, W.w.; 18. J. v. Riel, K.; 19. J. Selders, D.; 20. H. v. d. Linden, L.o.Z.; 21. L. Mi chielsen, D.; 22. W. v. d. Ven, K.; 23. C. de Bondt, K.; 24. M. Ververs, Kaatsheuvel. Duivinnen 1957, 60 inzendingen: I. Th. Netten, K.; 2. J. v. d. Linden D.; 3. M. Lensveld, K.; 4. Jac. Koe nen, D.; 5. J. v. Heeswijk, K.; 6. A. Trommelen, D.; 7. F. V. Gompel, L.o.Z.; 8. L. .Mosselveld, K.; 9. W. v. d. Ven, K.; 10. H. Hesselmans, K.; 11. M. Ververs, K.; 12. A. Hessels, D.; 13. M. Lensveld, K.; 14. Duiven- kamp, W.w.; 15. Ij. Verheggen, D. Doffers 1955 en 1956, 84 inzendin gen: 1. C de Bondt, K.; 2. J. van Heeswijk, K.; 3. M. de Rooij, Was pik; 4. M. Klijn, K.; 5. A. Heijs, K.; 6. A. Bakkers. 'W.w.; 7. J, v. Hees wijk, K.; 8. A. Trommelen, D.; 9. A. v. Dongen, L.o.Z.; 10. J. v. Heeswijk, K.; 11. Jos. v. d. Velden, L.o.Z.; 12. Jan v. d. Linden, D.; 13. C. de Bondt, K.; 14. J. Verhagen, W.w.; 15. A. Trommelen, D.; 16. Th. Groenenveld, W.w.; 17. Jac. Koenen, D.; 18. Ph. Timmermans, W.w.; 19. J. Verwiel, W.w.; 20. L. de Bondt, K.; 21. Jac. Bergmans, D. Duivinnen 1955 en 1956, 60 inzen dingen: 1. A. Trommelen, D.; 2. J. v. Heeswijk, K.; 3. L. Mosselveld, K.; 4. M. Klijn, K.; 5. C. van Dongen, L.o.Z.; 6. A. Trommelen, D.; 7. Jac. Koenen, D.; 8. A. v. Peer, D.; 9. en 10. H. v. Rijswijk, D.; 11. J. v. d. Zanden, D.; 12. KL Schaafstra, K. 13. M. Klijn, K.; 14. H. v. Rijswijk, D.; 15. F. Hoppe, D. Doffers 1954 en ouder, 44 inzen dingen: 1. M. Ververs, K.; 2. A. Trommelen, D.; 3. F. Stokkermans, K.; 4. A. Trommelen, D.; 5. J. v. d. Zanden, D.; 6. M. Ververs, K.; 7. J. v. Riel, K.; 8. Jac. Vloemans, K.; 9. L. Mosselveld, K.; 10. J. Hèssels, D.; 11. J. Klis, K. Duivinnen 1954 en ouder, 20 in zendingen: 1. Jan Rams, D.; 2. F. Pijnenburg, D.; 3. A. Trommelen, D.; 4. J. Didden, W.w.; 5. J. v. d. Lin den, K. Mooiste doffer: J. Selders, Don gen; mooiste duif: J. Bergmans, Don gen. Was er grote belangstelling voor de inzendingen, niet minder was de interesse voor de verkoop der bon nen, die, toen de eerste nieuwsgie righeid rond de kooien voldaan was, aanving. Dit is en blijft een attrac tie, die de echte duivenliefhebber tekent. Bij opbod ging deze zater dagavond de eerste reeks bonnen af en het „eenmaal, andermaal", vaak onderbroken door een hoger bod, wekte de juiste gezellige sfeer, waar van de voorzitter in zijn voorwoord getuigt, ende recette steeg met de minuut. Kwam het sluitingsuur zaterdag te vroeg, zondagmorgen lie ten de liefhebbers geen verstek gaan en toen om 12 uur de wethouder van Waalwijk, als voorzitter van Gezinszorg uit die gemeente, het of ficiële openingswoord sprak, had hij niet over belangstelling te klagen. Op zijn eigene kalme wijze bracht hij hulde aan de duivensport, die is en blijft een voorbeeld van joviale sportliefdadigheid en die in haar wezen de andere sportbeoefenaars een voorbeeld is van zuivere sport en edele liefdadigheid. Hij bracht hulde aan de initiatiefnemers en aan de harde werkers, die onafgebroken, vaak met veel teleurstelling en gro te opoffering het goede doel blijven dienen. Daarnaast prees hij de dui vensport als een nuttige en doelma tige vrije-tijdsbesteding, die de lief hebber in eigen omgeving de ver pozing biedt, die onze jachtende tijd zo zeer behoeft. Hij sprak de hoop uit dat de Combinatie het werk, reeds 7 jaar met zo'n groot succes georganiseerd, met hetzelfde succes zal blijven voortgaan, de lijdende mens tot hulp en troost. Na de toespraak van dhr. Smol ders werd de verkoop van bonnen weer met dezelfde spanning voort gezet als zaterdagavond. Om 8 uur, na sluiting van de show, werd de trekking gehouden. In een annonce in dit nummer kunnen de houders van de loten de lijst van de winnen de nummers aantreffen. Tot 1 maart kunnen deze bij inlevering van het nummer in „de Sportwereld" wor den ingeruild voor de prijzen, die daarop zijn gevallen. WIM SOETERBOEK GROTE WINNAAR IN HET EEMLAND-TOERNOOI. van Wim was 42,3 terwijl het hoogst daar opvolgend gemiddelde 29.01 en het totaal toernooimoyenne 21,74 was, en dat anker- kadre 38/2. Wij lezen over dit toernooi in De Amers- foortsche Courant van maandag 24 novem ber o.m. „Soeterboek wint op fraaie wijze Invitatie-toernooi". Voor de derde keer in successie is Wim Soeterboek uit Kaatsheu vel winnaar geworden van het „Eemland- Invitatie-toernooi", waardoor hij definitief eigenaar geworden is van de prachtige zil veren naald, de wisselprijs van dit aantrek kelijk en op hoge prijs staande toernooi. Er was zondagavond in de biljartsociëteit St. Joris te Amersfoort, waar gedurende vier dagen vier hoofd- en vier eerste klasse klein kaderspelers acht en twintig uitsteken de partijen biljart speelden, waarin niet minder dan 33 series van meer dan 100 car. werden gescoord, slechts één man, die niet verheugd was. Dat was de penning meester van het district „Eemland", der KNBB, de heer W. Rouwhorst, wiens kas 't volgend jaar een geduchte aderlating zal moeten ondergaanten einde een nieuwe wisselbeker aan te schaffen, aangezien de populaire en bijzonder kundige Soeterboek de zilveren naald nu definitief in zijn prij zenkast kan opbergen. Wanneer men het totaal resultaat eens vergelijkt, moet een ieder erkennen, dat het spelpeil van de Brabander meer dan een klasse beter was, dan van al zijn rivalen. Gemiddeld heeft hij slechts 9 beurten per partij nodig gehad; hij scoorde maar liefst zeven series van meer dan 100, één van 298 en een kolossale serie van 329. Slechts één speler slaagde er in de bradander een ne derlaag toe te brengen, n.l. de heer Ries Stalenhoef in de allereerste partij. De slotpartij van dit toernooi ging tussen Soeterboek en Kemp. Kemp gaf de strijd echter niet gauw gewonnen en in de zevende beurt bracht een serie van 102 (prima ge speeld) nog wat spanning terug, omdat Soeterboek enkele moeilijke aanvangstoten kreeg, hetgeen twee nullen, een serie van zes en een van drie tot gevolg had, maar aangezien Kemp eveneens de ballen niet in ideale positie kon krijgen, slaagde Soeter boek er in de resterende 54 car. bijeen te garen en als winnaar te eindigen. Na de wedstrijd reikte de heer Spijker, voorzitter van het district Eemland de prij zen uit met een felicitatie aan de winnaar van het toernooi. Soeterboek dankte namens de spelers met zijn bekende brabantse humor, allen die hadden medegewerkt tot het slagen van het toernooi en liet die woorden vergezeld gaan van geschenken voor het echtpaar van 't Hul (de hospes) en de wedstrijdleiding. De eindstand van het Eemlandtoernooi luidde Wim Soeterboek 7 12 2648 63 328 42.03 R Stalenhoef 7 10 2199 103 112 21.34 Everaard 7 8 2424 86 164 28.18 L. v. Straalen 7 8 2119 101 143 20.98 G. Kemp 7 5 2437 84 136 29.01 A v. d. Heiden 7 5 1653 95 137 17.40 C. Trimbos 7 4 1852 123 100 15.05 A. Verkerk 7 4 1736 130 119 13.25 GROOTSE JUBILEUMVIERING ANDRÉ VAN HILST N.V. Tijdens een bijeenkomst in Hotel Verwiel heeft de N.V. André van Hilst hedenmorgen op grootse wijze haar 50-jarig bestaan herdacht. Na mens het personeel werd de n.v. een fraai plaquette van de oprichter An dré van Hilst, vervaardigd door de Waalwijkse kunstschilder Theo van Delft, aangeboden, alsmede een foto album met alle filialen; depots en personeelsleden. Verder werd het woord gevoerd door de heer André van Hilst, door de heer Leijtens, procuratiehouder, door de accoutant, die een fraaie kantoorklok met de dierenriem aan bood, en door de schoonvader van de heer André van Hilst, de heer Smits. Daarnaast werden het jubilerende be drijf talrijke gelukwensen en geschen ken aangeboden. In de middaguren had in Hotel Verwiel een zeer druk bezochte receptie plaats. In ons volgend nummer komen wij nader op deze zeer geslaagde jubi leumviering terug. Met recht mogen we schrijven „grote' winnaar, want niet alleen, dat onze Kaats- heuvelse biljartpromotor op een na alle partijen won, maar meer in het bijzonder, dat hij dit deed op een wijze, die hem kop en schouder boven al zijn mededingers doet uitblinken. Immers het toernooimoyenne ST. NICOLAAS BIJ DE KAB. De ruim 400 kinderen, die zon dagmiddag in de grote Gilde- bo'ndzaai bijeen waren, vol ver wachting en velen in angstige spanning, hebben uiteindelijk 'n prettige middag beleefd. Luid klonk' „Zie ginds komt de stoom boot" uit de honderden keeltjes, toen om 3 uur St. Nicolaas met zijn Zwarte Pieten binen kwam. Door de voorzitter van de KAJ verwelkomt, sprak de H. Man de kleintjes zeer vertrouwelijk toe en hii nrees daarbij hun „braaf heid" maar tikte ook hun stou tigheden aan daarbij wijzende op zbn knechten, die met roe en zak klaar stonden. Uiteindelijk bleek het, dat hij alleen maar ge komen was om allen goed te doen en de uitdeling van rijke gaven, bracht er een stemming, die zich ontlaadde in een harte lijk „heb dank je Sint Niklaas" dat de zaal er van daverde. De KAB, de KAJ en de daarbij steu nende instellingen hebben de kleintjes een onvergetelijke mid dag bereid, waarvoor hen alle lof toekomt. In de halfjaarlijkse actie voor de bouw van de nieuwe kerk van oud-kapelaan van Oort, thans houwnastoor van Valkenswaard bedroe0 de opbrengst van de maand oktober f 459,25. De col lectanten worden er aan herin nerd, dat de busjes van novem ber zo mogelijk direct moeten worden geledigd en de inhoud daarvan op de le en 2e dinsdag kan worden afgedragen bij de heer J. Jansen, Marktstraat 10. DESK 1 VERLOOR IN SAS VAN GENT MET 3—2. Tol onze spijt ontvingen wij geen verslag van de wedstrijd die door Desk 1 in Sas van Gent van de Corn. Boys met 32 ver loren werd. We hopen in ons volgend num mer hierover alsnog een verslag te kunnen plaatsen. ST. NICOLAAS-ACTIE. De tweede uitslag van de prijs toekenning van de Kaatsheuvel- se St. Nicolaas-actie vond zondag plaats. Weer is er een stroom van waardevolle prijzen toege kend. De lange lijst van 90 ge lukkige winnaars hangt bij de deelnemers in de etalage. Deze week gaat de derde ronde. Weer staan in Blok's etalage de arti kelen tentoongesteld, waarvan de waarde geschat moet worden en weer volgt a.s. zondag 'n lijst van gelukkige winnaars als belo ning. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie en ledenvergadering kon. erk. harm. Apollo. 8 u. n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, P. v. Dun 730 u. n.m. repetitie dameskoor in de St. Jansschool. Dinsdag na het lof repetitie R K. Par. Zan°koor St. Jan in de school. 8.30 u. n.m'. repetitie zangver. Semper Vivcns in 't Hoventje. Woensdag 8 u. n.m. repetitie harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 u. n.m. Apollo Theater ,;De Vlam en de Pijl" 14 jaar. Donderdag 8 u. n.m. repetitie zangver. Bel Canto zaal P. van Dun. K.A.J.-agenda. Maandag 7.30 u. n.m. Sportavond Levensschool. Maandagavondgroep Dinsdag 8.30 u. n.m. Pioniersgr. en Pakjesavond. Woensdag 8 uur Apollo Theater: De vlam en de pijl, 14 jaar. Woensdag 7.30 u. n.m. St. Nico laas bij de KAJ en JKAJ-ers. Donderdag 8 n. n.m. rep. Revue. Vrijdag 7.30 u. n.m. Groepsavond JKAJ. ST. NICOLAAS. Op uitnodiging van Berndijks Belang bracht St. Nicolaas met drie zijner knech ten een bezoek aan de schoolgaande jeugd, die zich zondagmiddag verzameld had in het patronaatsgebouw. Natuurlijk waren de berispingen niet van de lucht en menige kleine kreeg een rake uitbrander. Doch ook vreugde en blijheid waren er en de vele Sinterklaasliedjes met medewer king van de Pieten brachten er een echte feeststemming in. Na een afscheidswoord van de Sint en een gulle traktatie, gingen ook deze ruim 500 kinderen voldaan naar huis in afwachting wat 6 december hun brengen zal. GESLAAGD. Donderdag slaagde te 's-Gravenhage on ze dorpsgenoot de heer Joh. v. d. Heuvel Hzn. voor de acte K. I Wiskunde M.O. De heer van den Heuvel is leraar Wiskunde aan het Seminarie der Paters van de H. Familie te Kaatsheuvel en aan de R.K. H.B.S. en M.M.S. te Oosterhout. TE KOOP merk SCANDALLY 120 bassen, 4 registers, pianoklavier. Te bevragen Burg. Smeelelaan 53 WAALWIJK Gasthuisstraat 144

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 7