Capelle V LIJ MEN Sprang- WASPIK i 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN "V AN DINSDAG 23 DECEMBER 1958 Capelle 10 Laatste berichten Neusden Haarsteeg Sprang onder leiding van dirigent P. v. Iersel. De aanwezigen staken hun voldoening niet on der stoelen of banken en Marijke mocht een daverend applaus in ontvangst nemen. De drumband, die voor de eerste maal optrad, sloeg een goede mars en deze jon ge drumband had met dit eerste optreden reeds veel succes. Vervolgens kwam de Boerenkapel, ge vormd uit leden van Marijke, met blauwe kiel, broek en pet en de rode zakdoek niet te vergeten, op de planken. Dit optreden viel zo in de smaak, dat het voor hen een aanmoediging is hiermee door te gaan, ze ker zal men hiermee nog veel succes oog sten. Tussen de het optreden van de Boe kapel door vermaakten de vier gebr. Ram- teijn de zaal op uitstekende wijze, evenals de accordeonist Ties van Wanrooij. Wat deze club bracht was in één woord af. De Harmonie Marijke zal a.s. zaterdag avond 27 dec. hetzelfde programma nog maals brengen, voor de velen die j.l. za terdag moesten worden teleurgesteld we gens plaatsgebrek. Donateurs hebben met vrouw of verloofde toegang op vertoon van hun kaart. Zij, die nu nog donateur wensen te worden mogen de uitvoering eveneens bijwonen; kaarten worden aan de zaal uit gereikt. P.V. „De Luchtvaart". A.s. woensdagavond 24 december bestaat er gelegenheid tot het in- manden der duiven, voor de op 2de Kerstdag te houden duivententoon - stelling. Het inmanden zal plaats hebben tussen 7.30 en 9 uur. Tevens wordt op deze avond overgegaan tot de uitbetaling der gelden van de Parkestone-vlucht. Ongeluk. Zaterdagmiddag te ongeveer half vijf had in de Heistraat een ongeluk plaats tussen een bromfietster en 'n scooter-rijder. Mej. B. stak plotse ling de weg over met haar bromfiets en had waarschijnlijk geen erg in de scooter-rijder. De heer D., berij der van de scooter, remde stevig, waardoor hij over de kop sloeg en gewond bleef liggen. De terstond ontboden geneesheer achtte over brenging van de heer D. naar het ziekenhuis te Waalwijk noodzake lijk. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek inge steld. Kanarie -tentoonstelling In café „Havenzicht" van de heer Ph. v. Tilborgh alhier, wordt door de Kanarievereniging „De Vogel vriend" op 24, 26 en 27 december a.s. een tentoonstelling gehouden van kanaries. Wijdings-samenkomst. - H. M. de Koningin heeft eer vol ontslag verleend aan de socialis tische ministers en Dr. Drees benoemd tot minister van Staat. Dr. Beel wordt minister-president en de overige mi nisters verdelen de functies. - Gortzak en de Groot van de C. P. N. hebben elkaar weer de vrien denhand toegestoken. - Men vermoed dat de aanslag in Voorburg (zie elders in dit blad) een lugubere grap was. - Bij de woning-potverdeling over 1959 krijgt Noord-Brabant 4560 woningen toegewezen. ze bijeenkomst sprak drs. Blokland uit Waalwijk een korte meditatie uit. Spreker zeide o.m. dat men thans op verschillende wijze werd bekend ge maakt op het naderend Kerstfeest. In onze brievenbus vinden wij fol dertjes, waarin vermeld staat dat men op deze en gene manier een ge zellig Kerstfeest kan houden; in de steden worden op pleine en straten grote kerstbomen geplant met ver lichting; hotels kondigen kerst-di ners aan, ja zelfs de bioscopen spre ken van „Kerstprogramma". Maar dit zegt ons zo weinig, aldus spr. Wat wij wel dienen te beseffen, is: dat wij weten dat de Christus gebo ren werd. Christus, die op aarde is gekomen voor ons, zondige mensen. Dat wij allen mogen uitzien naar 't Licht, dat van Hem uitstraalt. En wanneer wij dat doen, dan zullen wij het Kerstfeest intens mogen be leven, aldus spreker. Deze wijdingsavond werd verder afgewisseld met samenzang, terwijl voorts enige liederen werden gezon gen door mej. A. v. d. Kerk uit Gorcum, met orgelbegeleiding van de heer J. Waverijn. Verder werden een 7-tal kerstliederen ten gehore gebracht door een koperkwartet der muziekvereniging K. na A. Deze zeer stijlvolle wijdings-samenkomst werd besloten met een gezongen zegenbede. Ophalen huisvuil. In verband met Kerstmis en Nieuw jaar zal het ophalen van huisvuil ge schieden op woensdag 24 en 31 de cember. Men dient hiervan goede nota te nemen. TT ritrr»' iu.T tournooi moeten bewijzen dat de re sultaten van 27 december in Elshout geen uitschieters zijn geweest. Tennisuitslagen. V Smashers 1 wist op overtuigende wijze te winnen van J.C.V. 1 uit Vught. Een 100 overwinning had men niet durven hopen. Slechts een partij, n.l. v. d. HeuvelA. Willems werd in 3 games gespeeld. Het 2de en 4de team verloren res pectievelijk van O.J.C. 1 uit Rosma len en Shooting-Stars (Nieuwkuijk) met 46. een dankwoord tot de deelnemers, waarbij hij deed opmerken dat de diverse onderwer pen op een zeer behoorlijk peil stonden. Met een opwekkend woord van de gees- telijk adviseur van de afd. Herpt werd dit j wedstrijdgedeelte besloten en volgde er een gezellig samenzijn met dansen onderling. Het was in alle opzichten een geslaagde en leerzame avond. verschillende leiders zijn de zaken intensief aangepakt en het ziet er dan ook wel naar uit dat deze vierdaagse actie om gelden bijeen te krijgen zeer zeker zal slagen. Het is algemeen bekend dat het jeugd werk heden ten dage onmisbaar is, ja het is zelfs even voornaam als het gezin en de school; in het jeugdwerk vindt voor een groot gedeelte de vorming plaats van hen die straks de toekomst zullen moeten uit maken. Bij deze jeugdige personen bestaat over het algemeen een grote behoefte om iets te kunnen presteren en een of andere hobby te kunnen beoefenen, maar omdat thuis over het algemeen daar niet veel van terecht komt, is de jeugdbeweging daar voor de aangewezen instelling. Maar alle goede bedoelingen kunnen zeer dikwijls maar beperkt ten uitvoer wor den gebracht en meestal zijn de financiën daarvan de oorzaak, want bij gebrek aan geld daalt meestal de animo en dan wordt het voor de leiders een uiterst moeilijke zaak om het jeugdwerk in stand te houden. De kerstdagen lenen zich dit jaar wel uit stekend om een actie te gaan voeren, want vier dagen achtereen zijn de meeste mensen vrij en zij zullen ongetwijfeld deze fancy fair meermalen met een bezoek vereren. Wan t het gaat tenslotte om de eigen jeugd en bijna ieder huisgezin is daar direct of indirect bij betrokken. De bezoekers kunnen er dezer dagen ook kennis maken met de voorwerpen die door de leden van het gilde persoonlijk zijn ge maakt en in een of andere stand via een attractie kunnen worden gewonnen. Dat er leven zit in de Haarsteegse jeugdbeweging bewijst deze groots opgezette actie en wij zouden vanaf deze plaats eenieder willen adviseren deze fancy fair te bezoeken; maar niet alleen met een bezoek vereren, maar ook op een of andere manier daadwerke lijke steun verlenen. Heeft men geluk, dan kijrgt men voor z'n geld ook iets terug, want er zullen volop prijzen te winnen zijn. Het jongensgilde St. Pius dat deze fancy fair organiseert rekent op uw aller belang stelling. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet. In café van Buul speelde ONA tegen De Muntel en in café W. v. d. Loo ontmoette Juliana 't Hoekje. De diverse uitslagen waren ONA - De Muntel H. Musch - Jo de Vaan 84 - 25 B. Koks - W. van Bokhoven 42 - 43 M. v. d. Wiel - J. de Laat 54 - 44 J. v. Kessel - J. v. d. Brandt 57-43 A Musch - D. van Heijst 49 - 47 J. Koks - J. v. Bokhoven 49 - 46 Eindstand 10-2 voor ONA. Juliana - 't Hoekje Th. Boelen - Jo de Gouw 73 - 38 M. v. d. Wiel - M. Achten 39-51 A. v. d. Wiel - J. Meesters 58 - 33 H. v. d. Heijden - J. v. Asseldonk 62-31 J v. Bokhoven W. v. Bokhoven 27 49 C. v. d. Lee - M. Couwenberg 30 - 39 Eindstand 6-6. VOETBAL. Qe weersomstandigheden zijn de voet ballers die het meer lagere voetbal verte genwoordigen de laatste tijd niet erg gun stig^ gezind met als gevolg dat vele wed strijden telkens moeten worden afgelast. Ook Haarsteeg ondervond hiervan tot twee keer toe de nadelige gevolgen, de vastge stelde wedstrijden tegen Jan van Arkel op 14 dec. en tegen Nulandia op 21 dec. moes ten beide wegens de slechte gesteldheid van de terreinen worden afgelast. Oorspronkelijk is voor Haarsteeg voor zondag 28 dezer geen wedstrijd vastgesteld, maar naar wij vernemen heeft Jan v. Arkel dat op die datum eveneens vrij was, een ontmoeting tegen Haarsteeg aangevraagd en verkregen. Een pognose over deze wedstrijd gaven wij reeds 14 dagen geleden enomdat het weer nog steeds onstabiel blijft en de kans groot is dat ook deze wedstrijd mogelijk geen doorgang kan vinden, zullen wij ons ditmaal daarvan maar onthouden. Als het wel doorgaat, zien we de uitslag, die voor beide elftallen van zo'n groot belang is, met de grootste belangstelling tegemoet. eniging Excelsior in het Ned. Herv. Kerk gebouw haar jaarlijkse zanguitvoering. Onder leiding van haar directeur de heer Jac. Groen, is een aantrekkelijk programma ingestudeerd; er zal een Kerstcantate wor den uitgevoerd. Medewerking aan deze avond wordt verder verleend door het Kin derkoor Klein Excelsior. De toegang tot het kerkgebouw is vrij; men verwacht dat velen hun belangstelling zullen tonen door deze samenkomst bij te wonen. FILMVERTONINGEN. Donderdag j.l. werd door de plaatselijke commissie van het Sociaal Fonds D.E.L. van het Chr. Nat. Vakverbond een film avond georganiseerd ten bate van het fonds in de zaal van de Chr. Volksbond. 's Middag om 5 uur werd er voor een stampvolle zaal met kinderen een mooi kin derprogramma gegeven. Na een tekenfilm werd dö film: „Kalle loopt gevaar", ver toond, waarvan de jeugd zeer heeft geno ten en hen in verrukking bracht. 's Avonds half acht werd voor een goed bezette zaal een voorstelling voor volwas senen gegeven. De voorzitter van de plaatselijke commis sie opende de bijeenkomst en heette na gebed en Schiftlezing, de aanwezigen har telijk welkom, in 't bijzonder de spreker de heer van Beek, voorzitter van D.E.L. Hierna werd de film vertoond: „Good bye Mr. Chips". In dé pauze vond een verloting plaats en daarna sprak de heer van Beek een pro pagandistisch woord, waarin hij de leden van het C.N.V. opwekte het werk van het fonds D.E.L. te blijven steunen. Na sluiting met dankgebed gingen de aanwezigen voldaan huiswaarts. UITVOERING MARIJKE. Zaterdagavond gaf de Harmonie Marijke haar jaarlijkse uitvoering voor leden en donateurs in de zaal van de Chr. Volks bond. Deze avond is zeer succesvol verlo pen; de zaal was tot de laatste plaats bezet en velen moesten worden teruggezonden. Het muziekprogramma dat door Marijke werd uitgevoerd, waaronder de laatste con coursnummers, werd perfect uitgevoerd In het gebouw van de Geref. kerk aan het Bruggetje alhier had j.l. zondagavond een wijdings-samen komst plaats ter voorbereiding van het Kerstfeest. Het gebouw was tot in alle hoeken bezet en velen moes ten genoegen nemen met een staan plaats. Deze bijeenkomst werd ge opend met een schriftlezing uit 1 Joh. 2 8 en Titus 2 1, waarna sa- menzangva^votun^nbedeMnde- Kerkdiensten met Kerstmis, De diensten van de Ned. Hervorm de Kerk zijn als volgt: le Kerstdag 9.30 uur en 14.30 uur ds. Klootwijk uit Raamsdonksveer; 2e Kerstdag 9.30 uur ds. Schipper uit Waspik. Het jaarlijks kerstfeest voor de zondagsschool wordt dit jaar ge houden op 2de Kerstdag, 's avonds om 6 uur. Beroepen. Ds. de Heer uit Babyloniënbroek is door het Kerkbestuur van de Ned. Hervormde Kerk alhier beroepen als opvolger van ds. Schipper, die op 8 maart a.s. zal intreden te Ederveen. Ds. Meijers, die eerder werd beroe pen, heeft dit beroep niet aangeno men. Inënting tegen diphterie. Naar aanleiding van het feit dat er in België en Limburg, alsook in onze provincie een groot aantal diphterie-gevallen met kwaadaardig karakter voorkomen, zullen de schoolkinderen heden dinsdag 23 de cember tegen deze besmettelijke Viering Kerstfeest der zondagsschool. De Kerstfeestviering met de kin deren der zondagsschool zal op 2de Kerstdag zijn. Dit Kerstfeest vangt aan om 2 uur. Ouders en andere be langstellenden zijn van harte wel kom bij dit Kerstfeest. Op vrijdag 26 december (2e Kerst dag) zal de Waspikse volleybalclub Atak een demonstratiewedstrijd spe len voor haar donateurs. Op deze Atak een demonstratiewedstrijd spe- manier hoopt Atak het contact met haar begunstigers te bevorderen en tevens een genoeglijk uurtje te verschaffen, uit dank voor de finan ciële steun welke Atak van hen mocht ondervinden. Voor dit sport gebeuren heeft het bestuur van Atak de volleybalclub Favorita uit Tilburg bereid gevonden als partner op te treden. Het belooft een inte ressant evenement te worden, want Favorita bezet in de 2e klas van de Ned. Volleybalbond momenteel de leidersplaats, terwijl de Waspikse vereniging na het vorige seizoen het kampioenschap van de 3e klas ver overde. De wedstrijd begint om half vier. Vooraf zal de secretaris van Atak, de heer J. de Glas, in 't kort de regels van het volleybalspel uit een zetten. Polymnia vergaderde. Zaterdag hield de zangvereniging Polymnia in café „de Statie" haar halfjaarlijkse ledenvergadering. Na- Grote winteruitvoering Vlijmens' Mannenkoor. Het Vlijmens' Mannenkoor zal vrij dag 26 december, tweede Kerstdag, en zondag 28 december in de zaal van café De Witte een grote win- ter-uitvoering geven voor donateurs en belangstellenden. Uitgevoerd zal worden het prachtige Kerst-orato rium Mulles. De begeleiding wordt verzorgd door leden van het Waalwijks sym- phonie-orkest. Naast de sopraan-so liste Nel v. d. Hammen uit Waal wijk, zulen diverse soli worden uit gevoerd door Anny Oosterwaal Gre- venbroek, Bertus Kuijs en Harry Bronkhorst. Aan dit oratorium zullen alle le den van Vlijmens' Mannen-, Dames- en Knapenkoor hun medewerking verlenen; in totaal 120 personen. Biljart-wedstrijden. In café H. Boom-v. d. Wiel werd een biljart- en barakwedstrijd ge houden, waar- zaterdag en zondag reeds veel belangstelling voor be stond. In café A. Klerks was er even eens veel animo, waar Jo v. Engelen op hef biljart de leiding van L. J. de Groot heeft overgenomen en op de barak staat B. Vermeulen nog steeds bovenaan. Revue-avond. In verband met het 25-jarig be staan van „Herwonnen Levenskr.", afd. Vlijmen, heeft men besloten een revue-avond te houden en wel op 10 januari a.s. in het patronaat. Het revue-gezelschap Bos uit Til burg is uitgenodigd, om dan 't Vlij mens publiek te vermaken. Aange zien de reputatie's van dit familie cabaret-gezelschap bekend zijn, zul len zij daarin wel slagen. Tentoonstelling Postduiven vereniging „de Zwaluw". Zaterdag 20 en zondag 21 decem ber hield de Postduivenvereniging „de Zwaluw" een onderlinge ten toonstelling in café (Den Braai) A. Klerks. Ingezonden waren 260 dui ven, die gekeurd werden door de heer C. de Bondt uit Kaatsheuvel, aan wie alle lof toekomt voor zijn kennis. Veel lof had hij voor het prima materiaal dat ingezonden was. Een extra dankwoord verdienden de schenkers van ere-prijzen. De Vlijmense middenstand liet zich w;eer van haar goede zijde zien. De uitslag was als volgt: Schoonste oude doffer: M. Libregts; schoonste oude duif: L. v. Esch-Pa- rijs; schoonste jonge doffer: W. van Vugt; schoonste jonge duif: J. van Engelen. Klasse 1, onbevlogen duiven: 1 Jan Kuijs, 2 J. v. d. Wiel, Z.E.V. A. H. de Vaan, E.V. A. H. de Vaan. Klasse i - oude dóffers 200 km.: 1 W. Strengers, 2 W. v. Vugt, 3 J. v. d. Dungen, 4 Jan Kuijs, 5 W. Strengers, Z.E.V. M. Libregts, E.V. L. J. de Laat. Klasse 3 - doffers 400 km.: 1 M. Libregts, 2 v. Esch-Parijs, 3 W. Strengers, 4 Jos Kuijs, 5 M. Laros, 6 W. v. Vugt,. 7 Jan Kuijs, Z.E.V. Fr. v. Uden, E.V. P. v. Dal. Klasse 4 - doffers 600 km.: 1 C. v. Heivoort, 2 L. v. Esch-Parijs, 3 H. C. de Laat, 4 P. Vermeulen, 5 J. v. d. Dungen, Z.E.V. W. Strengers, E.V. Jos Kuijs. Klasse 5 - jonge doffers 100 km.: 1 M. Libregts, 2 W. v. Vugt, 3 Jan Kuijs, 4 C. v. Hel voort, Z.E.V van Esch-Parijs, E.V. W. v. Vugt. Klasse 6 - jonge doffers 200 km.: 1 W. v. Vugt, 2 M. Libregts, 3 P. Vermeulen, 4 M. Laros, 5 J. v. En gelen, 6 J. Kiviets, 7 v. Esch-Parijs, Z.E.V. Chr. v. Esch, E.V. P. Ver meulen. Klasse 7 - onbevlogen oude dui ven: 1 J. Oosterwaal, 2 C. v. Heivoort, 3 P. Vermeulen, Z.E.V. H. Mommer- steeg, E.V. Chr. v. Esch. Klasse 8 - oude duiven 200 km.: 1 J. Kiviets, 2 J. v. d. Wiel, 3 J. v. Engelen, 4 L. v. Esch-Parijs, Z.E.V. W. Strengers, E.V. M. Libregts. Klasse 9 - oude duiven 400 km.: 1 L. v. Esch-Parijs, 2 P. Stupers, 3 Jan Kuijs, 4 W. Strengers, Z.E.V W. v. Vugt, E.V. Th. v. Bokhoven. Klasse 10 - oude duiven 600 km.: 1 Jan Kuijs, 2 C. v. Heivoort, Z.E V. L. v. Esch-Parijs, E.V. L. v. Esch- Parijs. Klasse 11 - jonge duiven 100 km.: 1 J. Kiviets, 2 J. v. Engelen, 3 L. v. Esch-Parijs, 4 J. Oosterwaal 5 J Kiviets, 6 J. v. Engelen, 7 C. van Heivoort, Z.E.V. C. van Heivoort, E.V. P. Vermeulen. Klasse 12 - jonge duiven 200 km.: 1 J. v. Engelen, 2 J. Kiviets, 3 K. Kivit, 4 J. Oosterwaal, 5 C. v. Hei- voort, 6 L. J. de Laat, 7 C. v. Hei voort, Z.E.V. P. Vermeulen, E.V. L Meesters. Klasse 13 - late jonge doffers: 1 P. de Laat, 2 P. Stupers, Z.E.V. P. Vermeulen, E.V. P. Stupers. Klasse 14 - late jonge duiven: 1 A. H. de Vaan, 2 M. Libregts, ZEV J. v. d. Dungen, E.V. H. Pelders. Gunning. Het bouwen van een woonhuis met diverse bijbehorende werken aan de Waterpoort alhier, voor re- kening van de heer A. Nieuwkoop alhier, is bij onderhandse aanbeste ding gegund aan de firma G. Nieuw koop en Zn. te Heesbeen. Architect is de heer C. H. Klein- loog te Genderen. .E! JA Benoemingen. Als notabel der Herv. gemeente alhier werd herkozen de heer A. Bax en gekozen de heer M. Rauz. V uilnis-ophaaldienst. In verband met de Kerstdagen zal het huisvuil niet a.s. vrijdag, maar a.s. zaterdag 27 december wor den opgehaald. Kerstboom. Door de vereniging „Heusdens Be lang" is op het Raadhuisplein weer een grote kerstboom geplant, welke gedurende de kerstweek door tien tallen lampjes zal worden verlicht. HAZENCONCOURS. Op zondag 14, zaterdag 20 en zondag 21 december, organiseerde de in café De Sport gevestigde handboogschutterij Clau dius Civilis een groot hazenconcours, waar aan de deelname zeer groot was. Vooral op de laatste wedstrijddag trachtten nog ver schillende schutters een van de vele be schikbare hazen te bemachtigen. Het con cours werd ook zeer aanlokkelijk gemaakt, want er waren niet minder dan 16 prach tige hazen te winnen. Het was vooral de vereniging Landsmans Unie die sterk op de voorgrond trad, zowel in de afd. korps als op de personele baan waren de Schijndelse schutters verre superieur. De einduitslag was als volgt Korps 1 Landsmans Unie Schijndel 127 pt., 2 Bosjagers Best 126 pt., 3 St. Sebas- tiaan St. M.-Gestel 122 pt. Vrije drietallen1 Landsmans Unie Schijndel 133 pt., 2 St. Sebastiaan St. M.- Gestel 132 pt., 3 Landsmans Unie Schijn del 131 pt. Personele 1 A. Steenbakkers Landsmans Unie Schijndel 49 pt., 2 H. v. d. Heuvel Landsmans Unie Schijndel 48 pt., 3 J. v. Heertum Landsmans Unie Schijndel 48 pt. Op de barak vielen de hazen ten deel aan: 1 A. de Laat Vlijmen 100 en 97 is 197 pt., 2 H. Klerx Baardwijk 100 en 87 is 187 pt., 3 H. Persons Schijndel 90 en 84 is 174 pt. Op de vogelpiek waren het gelukkigst de schutters J. v. Heertum Schijndel met 72 pt., J. v. d. Broek Haarsteeg 71 pt. en J. Schoonen Tilburg 70 punten. De kwik haas viel ten deel aan de heer Vos uit Wijk en Aalburg. TONEEL. Zondag j.l. gaf de toneelvereniging Ernst en Luim in de grote zaal van café J. van Oijen nogmaals een opvoering van het prachtige toneelstuk in 3 bedrijven: Vogel vlieg de wereld in, van A. P. Dearsly. Blijkbaar is dit stuk in goede aarde ge vallen, want de zaal die de eerste keer niet geheel gevuld was, kon nu de toeschouwers niet bevatten, zodat de café-ruimte moest worden ingeschakeld. De spelers en speelsters hebben zich zon dagavond allen van hun beste zijde laten zien, want zonder uitzondering werden ook ditmaal de rollen zeer goed vertolkt. Het publiek toonde zich dan ook zeer dankbaar, dat getuigde tenminste het welgemeend ap plaus dat de dilettanten na afloop van ieder bedrijf ten deel viel. Ernst en Luim kan met voldoening op een zeer geslaagde uitvoering terugzien. Aan het slot dankte de voorzitter de heer J. Koks, allen die aanhet welslagen van deze uitvoering hun medewerking hadden verleend. Een kleine fout willen wij op deze plaats graag herstellen, in onze vorige beschouwing vergaten wij n.l. te vermel den dat de jongeheer Berty v. d. Heijden een extra woord van dank ontving voor het feit dat hij er in twee dagen tijds in slaagde om een rol in te studeren, daar de eigen lijke aangewezen persoon twee dagen voor dat men met dit stuk op de planken zou verschijnen plotseling wegens ziekte ver hinderd was. Ook zondagavond mocht voor noemde speler daarvoor nog een woord van dank van de voorzitter in ontvangst nemen. CULTURELE AVOND. Donderdagavond j.l. hielden de afdelin gen Haarsteeg, Vlijmen en Herpt van de R.K.J.B. en de Boerinnenbond in café J. Verhoeven te Herpt een onderlinge cultu rele avond. Deze avond, die een wedstrijd-lement droeg, is zowel bij de deelnemers als bij de genen die aanwezig waren zeer in de smaak gevallen en zal- het volgend jaar weer wor den herhaald. Vooraleer de deelnemers op het podium verschenen, spraken de voor zitter van de afd. Herpt en de technische adviseur van de R.K.J.B. de heer Jansen een welkomstwoord. Daarna gaf de heer Schröver, die de lei ding van de avond in handen had, een uit eenzetting over het belangrijkste punt van de agenda, n.l. het spreken in het open baar. Duidelijk toonde de heer Schröver aan, dat het in de tegenwoordige tijd zeer belangrijk is dat men zich ten overstaan van anderen op een zeer behoorlijke ma nier weet te uiten. Winnaar van de onderlinge wedstrijd in het spreken in het openbaar, werd onze dorpsgenoot N. Siegers met 32 punten; 2 T. Nauwens Herpt; 3 Th. de Vaan Vlij men; 4 J. Buijs Herpt; 5 B. v. Helvoirt Vlijmen. Ook de onderlinge wedstrijd in het de clameren voor de leden van de Boerinnen- bond viel zeer in de smaak en de uitslag hiervan was: 1 A. Mommersteeg Vlijmen, 2 D. Buijs Herpt; 3 K. Buijs Herpt; 4 Sj. Zeeuwen Haarsteeg; 5 P. Bruijsters He- dikhuizen. Na afloop van dit wedstrijdgedeelte sprak de voorzitter van de jury de heer Schröver, CULTURELE VERENIGING ONSENOORT. Op zondag 28 dec. a.s. zal bovenge noemde vereniging, die haar zetel heeft in de Abdij Mariënkroon, haar leden weer een culturele avond aanbieden. Als spreker zal die avond optreden de bekende journa list en kunstenaar de heer Harry Pol uit Den Bosch, met als onderwerp „Kerstmis in de muziek, de schilderkunst, folklore enz.". Verder verlenen medewerking het schola cantorum, het dubbelmannenkwartet Octavo en declamatrices en declamators uit eigen leden. Ongetwijfeld belooft dit een hoogstaande culturele avond te worden, waarvoor zeker veel belangstelling zal bestaan. KERSTVIERING. Op een avond in de afgelopen week hiel den de leden van de Katholieke Arbeiders- Vrouwenorganisatie afd. Haarsteeg in café M. Reuver weer hun jaarlijkse kerstviering. Na de opening die geschiedde door de voorzitster mevr. van Heijst-Baldwin, ver kreeg de geestelijk adviseur kap. Severijnen het woord, die de viering van Kerstmis, gezien uit het oogpunt van het Geloof in de Verlosser der wereld nader uiteenzette. Na deze kerstgedachte volgde allereerst een tractatie, waarna door de heer v. d. Heijden een film werd vertoond over Haar steeg, zoals die verleden jaar is opgenomen. In deze film zagen vele aanwezigen zich zelf nog eens op het witte doek verschij nen, wat vanzelfsprekend zeer interessant was. Hierna volgde.een gratis verloting; aan ieder lid was verzocht vooraf een pakje in te leveren, ieder met ongeveer gelijke waarde, deze pakjes werden verloot en aan gevuld met enige waardevolle prijzen, die door het bestuur beschikbaar waren ge steld. Deze geste viel vanzelfsprekend zeer in de smaak en elk aanwezig lid wist zich aan het einde van de avond in het bezit van een of meer zeer aardige voorwerpen. Met een dankwoord van de voorzitter werd deze kerstviering later op de avond weer gesloten. UITVOERING. Traditiegetrouw geeft de mannenzang- vereniging Vriendenkring ook dit jaar weer op 2e Kerstdag in café M. Achten haar jaarlijkse winteruitvoering voor donateurs en verdere belangstellenden. De keuze is ditmaal gevallen op een operette die als titel draagt: Wé zumme nou krijgen", een operette waarin de schrijver ook verschil lende gebeurtenissen uit eigen plaats heeft verwerkt, zodat het publiek ditmaal eens iets heel aparts wordt geboden. Medewerking aan deze operette verlenen verder het dameskoor Levensvreugd en Haarsteegs Kinderkoor. Ongetwijfeld zullen velen de gelegenheid aangrijpen, om deze operette, die ook nog op zaterdag 27 en zondag 28 december voor het voetlicht zal worden gebracht, te gaan zien. FANCY FAIR TEN BATE VAN HET JONGENSGILDE ST. PIUS. Met als doel de financiële positie van de kas wat steviger en gezonder te maken, or ganiseert het alhier bestaande Jongensgilde St. Pius op 25, 26, 27 en 28 dec. in een der lokalen van de R.K. Jongensschool een fancy fair, die qua opzet iets groots beloofd te worden. Weken lang is door de leden reeds alles in het werk gesteld, om de benodigde ar tikelen die beschikbaar moeten zijn, en dat zijn er heel wat, op tijd gereed te krijgen. Want een goed opgezette fancy fair, wil die aan het gestelde doel beantwoorden, ver eist zeer veel voorbereidend werk; maar onder leiding van de aalmoezenier en de KERKDIENSTEN Donderdag 25 december (le Kerstdag) Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. P. J. Bos. 2.30 uur Ds. J. Jongerden van Bruchem en Kerkwijk. Geref. Kerk 9.30 uur Ds. W. B. van der Meulen. 3 uur Ds. J. J. Lamme van 's-Gravenmoer. Vrijdag 26 december (2e Kerstdag) Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. P. J. Bos. Zondag 28 december 1958 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Candidaat K. J. Jan sen van Loenen aan de Vecht. Geref. Kerk 9.30 uur Ds. W. B. van der Meulen. 3 uur Ds. G. Torenbeek van Vrijh-Capelle. CONCIERGE CHR. VOLKSBOND. Door het bestuur van de Vereniging Chr. Volksbond alhier werd in de j.l. donderdag gehouden vergadering, in de vacature Op- horst, per 1 januari a.s. tot concierge van het verenigingsgebouw benoemd de heer L. A. de Jong, Molenstraat alhier, reeds vele jaren bestuurslid der vereniging. KIJKAVOND CHR. SCHOOL. Van de gelegenheid tot het bezichtigen van het werk der leerlingen van de Chr. School alhier, op j.l. donderdagavond, werd door de ouders een zeer druk gebruik ge maakt, terwijl de ouders zich ook algemeen onderhielden met het onderwijzend perso- neel. De ouders gaven duidelijk blijk dat dit contact met de school door hen zeer op prijs wordt gesteld. UITVOERING CHR. GEM. ZANGVER. EXCELSIOR. A.s. vrijdag, 2e Kerstdag, des avonds half 8, geeft de Chr. Gemengde Zangver- -. :..V Gasvoorziening. Dezer dagen hebben alle inwoners van onze gemeente een uitvoerige folder ontvangen van de N.V. Streekgasvoorziening te Oosterhout, waarin op duidelijke wijze wordt uiteengezet welke grote voordelen en mogelijkheden de levering van mijngas biedt. Een van de grote voordelen is wel, dat men voorgoed van alle narigheid met kolenfornui- zen, petroleumstellen en flessengas is verlost. Daarnaast zijn de tarieven zodanig, dat de financiële zijde van mijngaslevering voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Verder blijkt uit deze folder, dat, indien men het aanvraagformulier vóór 15 januari a.s. inzendt, men zich voor een belangrijk deel van een gratis aansluiting kan verzeke ren. Latere aansluitingen zal aan zienlijk hogere kosten met zich bren gen. De prettige mogelijkheden van 'n gasaansluiting komen ook duidelijk tot uitdrukking in het feit, dat men tegen zeer billijke prijs kook- en warmwatertoestellen in huur of in huurkoop kan krijgen. Deze instructieve folder onder streept wel heel duidelijk, dat gas in een moderne woning een onontbeer lijk comfort is. ziekte worden ingeënt. De kinderen van de kleuterscholen zullen niet worden ingeënt, omdat dit reeds eerder is geschied. Lezing Ir. Oomens. In hotel v. Iersel hield de zuivel fabriek een ledenvergadering, al waar door Ir. Oomens (van de zui vel export-ver eniging) uit Breda 'n spreekbeurt werd gehouden. Spre ker belichtte o.m. de prijspolitiek betreffende de zuivelproducten, als mede de problemen rond de export van deze producten. Excursie. Een vijftigtal agrariërs uit onze gemeente maakten eind vorige week een excursie naar de suikerfabriek te Puttershoek. De reis werd ge maakt met bussen en auto's. De deelnemers aan dit uitstapje waren in hoofdzaak leveranciers en aan deelhouders van genoemde fabriek. Voetbal. Zondag moesten alle wedstrijden van de Waspikse voetbalclubs we gens de gesteldheid van de terreinen worden afgelast. Atak gaat demonstreren.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 10