KAATSHEUVEL si X, DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM rt Waarom geven bankboekjes van Van Lanschot rente t t GROOT KERSTBAL 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 23 DECEMBER 1958 11 Raamsdosiksveer Zaal Euphonia KERSTBAL Geen koersrisico Omdat een minimum eerste storting van onge veer f 1.000.-is vereist, worden bankboekjes van de Firma F. van Lanschot alleen gebruikt door beleggers, die grotere bedragen ter be schikking hebben. Deze selectie heeft het gunstig gevolg, dat de hoge administratie- en personeelskosten, die het inleggen en terugbetalen van vele kleine bedragen met zich meebrengen, worden ver meden. Dit is één van de redenen, waarom de rente vergoeding zo attractief kan zijn. Het voor deel van de geringe kosten komt ten goede aan de beleggers op een bankboekje van Van Lanschot in de vorm van een hogere rente, n.l. 4 over het gehele tegoed. Hebt U f 1.000.- of meer te beleggen, profi teer dan ook van dit voordeel. Maak ook 4 rente van Uw geldl Gemakkelijk beschikbaar Geen kosten Storten en opnemen aan de kas, maar ook heel eenvoudig via de giro 1737 BANKIERS 's-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31, Telef. 8851.* Eindhoven, Keizersgracht 17, Telefoon 27442* Tilburg,Stationstraat 17,(toekomstig adres). LB 115 Vrijdag 2e Kerstdag in Hotel Smit m.m.Y. The Royal Garden Dixies. Loon op Zand dat de agenda was afgewerkt, werd nog de gramofoonplaat, waarop een deel van het repertoire van de ver eniging werd vastgelegd, voor de leden ten gehore gebracht. Tevens werd nog de verkoop van deze pla ten besproken. Biljarten. De uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden in de competitie van de Waspikse biljartbond zijn als volgt: WK 2-Vriendenkring 1 46; Al tijd Raak 1—Uitkijk 2 6—4; KOT 1— Altijd Raak 2 28;; Uitkijk 1 WK 1 8—2. De stand is nu: Uitkijk 2 77 pnt. uit 12 wedstrijden; Altijd Raak 2 70 uit 12; KOT 1 63 uit 12; HGL 1 62 uit 10; Altijd Raak 1 61 uit 11; KOT 2 57 uit 11; Fotsers 1 55 uit 11; Vrien- denkring 1 55 uit 12; Vriendenkr. 2 53 uit 12; Uitkijk 1 52 uit 12; WK 1 50 uit 11; WK 2 41 uit 11. Het programma voor 29 december luidt: Altijd Raak 2Vriendenkr. 2; HGL 1—WK 2KOT 1—V VK 1 Fotsers 1Uitkijk 2; Uitkijk 1Al tijd Raak 1. Barakconcours. Op 26, 27 en 28 december en op 1, 3 en 4 januari a.s. gaat de carna- j valsvereniging „Hoe zotter hoe lie- j ver", welke gevestigd is in café het Middenhuis, in haar stamcafé een barakconcours houden. Het concours wordt in twee gedeelten gespeeld. Zowel voor het eerste gedeelte in december als voor het tweede deel in januari, zijn prachtige prijzen beschikbaar. Volleybal. Zatrdag boekte de volleybalclub i Atak in Tilburg drie overwinningen in evenzoveel competitiewedstrij den. Atak 1 bezorgde 't eerste team van Vosta een 2—1 nederlaag, ter wijl Atak 2 achtereensvolgens Pen- tragon 2 en AAT versloeg, telkens met 20. Korfbal. De wedstrijd Tuldania 1Amici- tia 1, welke zondag j.l. te Esbeek zou worden gespeeld, werd afgelast. ;Ook feest voor Ouden van Dagen. Het Wit-Gele Kruis, dat zijn 40- jarig jubilé viert, heeft in zijn kerst program ook de bejaarden niet ver geten. Het wijkgebouw was zelfs te klein om alle oudjes tegelijk te her bergen, zo groot was de belangstel ling van de ouden van dagen. Er werden daarom twee groepen ge vormd. Mej. Nabuurs, diëetiste van de Prov. Noorbrab. bond, sprak met de bejaarden over: „Hoe voeden wij ons als we oud worden?" Zij deed dat op een zeer duidelijke en leer zame manier en gaf richtlijnen voor de goede voeding voor mensen op oudere leeftijd en besprak met de bejaarden wat er met het voedsel, dat opgenomen wordt, zoal gebeurt. Enige manieren om de eetlust op te wekken werden door haar aange duid, terwijl de oudjes ook konden horen wat voor soort voedsel voor hun gezondheid goed is. Hierna werden nog enkele vragen gesteld, waarbij het voor de vele aanwezigen van het mannelijk ge slacht een hele geruststelling was dat mej. Nabuurs het borreltje niet verbood, indien er slechts in gerin ge mate gebruik van wordt gemaakt. De gezelligheid werd nog verhoogd door het aanbieden van een roker tje en koffie met koek. De filmpjes van Raamsdonksveer, zoals de bouw van de nieuwe kerk, tocht ouden v. dagen, afscheid van burgemeester Heere en installatie van de nieuwe burgemeester, Oranjefeesten met op tocht, trek van Veerse vlag naar Soestdijk, watersnood, benevens enkele leuke Charly-filmpjes, sloe gen bij de oudjes in, die na afloop zeer voldaan over hun contact met het Wit-Gele Kruis huiswaarts keer den. Even voldaan hadden de vorige avond de moeders en verloofde meis jes het Wit-Gele Kruisgebouw ver laten. Op deze avond hield dr. A. Swaak, kinderhygiënist van de Pro vinciale Noorbrab. bond, een spreek beurt over „Het jonge kind". Dr. Swaak begon met cijfers te noemen over de kindersterfte in vroeger ja ren. In 1900 stierven van de 100 kinderen er 25 het eerste jaar, en kwamen er 't tweede jaar nog eens 25 om het leven, aldus spreker. Voor ons is deze tijd gelukkig voorbij, maar voor deel van de wereld is deze toestand nog hetzelfde als vroe ger hier. Nu de kindersterfte ten einde is, moet de aandacht vooral uitgaan naar de geestelijke gezondheid van het kind. Het kind is naast een li chamelijk ook een geestelijk wezen en heeft daarom geestelijke behoef te aan contact, vrijheid, aandacht en vooral liefde. Hij toonde met enke le duidelijke voorbeelden uit 't die renleven aan, dat er belangstelling moet zijn voor deze behoeften. De film „De Paraplu" gaf de aanwezi gen nogmaals de overtuiging dat 'n kind, hoe goed het lichamelijk ook verzorgd wordt, de liefde en de aandacht van zijn ouders niet mis sen kan. GESLAAGD. Op de dagcursus van de Eerste Neder landsche Slagersvakschool te Utrecht slaagde voor het diploma Vakbekwaamheid, Boekhouden en Handelskennis de heer A. Merkx alhier. K.G.V. Onder kundige leiding van de heer v. d. Nouweland uit Tilburg, wer den op 15 en 18 december j.l. weer de jaarlijkse wedstrijden gehouden om het clubkampioenschap van de vereniging. Mej. Nelly Wellens be haalde weer het hoogste aantal pun ten in de afdeling dames, n.l. 33 van het totaal van 40 pnt., waardoor zij in het bezit kwam van de wisselbe ker en een extra medalje. Mej. Toos Hoevenaars werd 2de met 32 V2 pnt. en mej. Ria Laros 3de met 29% pnt. Verder verwierven het verenigings- diploma voor het overschrijden van het vereiste minimum aantal pun ten: mej. R. Donders, Ant. v. Dun en G. de Haans. In de afdeling meisjes van 11 tot 14 jaar werden resp. nr. 1, 2 en 3: Ria Soeterboek, Mia Stubbe en Ria v. d. Huot, terwijl verder het diplo ma werd toegekend aan: Ria Kna pen, Els Matthijs, Gerry v. Rijswijk, Lucia Lensveld, Toos v. d. Hout, Henrica Sulsters, Ria Koremans, Loes v. Dongen, José Bool, José Stubbe, Jet Verhoeven en Adr. van Es. KAATSHEUVEL •w 26 dec. 1958 (2e Kerstdag) X traditioneel met medewerking van het KAATSHEUVELS REVUE ORKEST met zang van Wim van der Ven. Aanvang 7.30 uur namiddag. Entree 1.50 9—11 jaar: 1 Joh. v. Bijnen, 2 Paulina Bijnen, 3 Rika Heeffer en verder Dina v. Woensel, Maria de Kort, Reke Bulham, Mientje de Man, Fien Molenschot, Annie Lamers, Carla Grootswagers, Thea v. Osch, Christ v. Dijk, Joke Heeren en Cis- ka v. Woensel. De wedstrijden hadden een zeer vlot en toch rustig verloop en het was aardig om te zien hoe ernstig en toch zonder wedstrijdkoorts, vooral de jongste deelneemsters werkten. Namens alle deelnemers komt een hartelijk woord van dank toe aan de eerwaarde Broeders, voor de keu rige verzorging van het gymnastiek lokaal, aan de jury-leden, leider en leidsters, die mede voor een prettig verloop zorgden. Jammer, beschikt de vereniging nog niet over een ruimer lokaal, waar ook de ouders eens zouden kunnen genieten van het werk hun ner kinderen. Laten we hopen dat dit in de naaste toekomst nog eens werkelijkheid wordt. DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging „De Com binatie" hield in de zaal van de heer P. v. Dun gedurende het week end haar halfjaarlijkse postduiven- tentoonstelling, waarvoor weer de verwachte belangstelling van de ve le postduivenliefhebbers bestond. De heer S. Donders uit Tilburg had de ingezonden vogels zaterdag be oordeeld en kende de volgende prij zen toe: Doffers van 1956 en ouder: 1 en 3 J. v. Boxtel; 2 C. v. Boxtel; 4 Th. Netten en 5 Cor Laros. Duiven van 1956 en ouder: 1 en 2 M. Soeterboek; 3 en 5 J. v. Boxtel; 4 C. v. Boxtel. Doffers 1957: 1 J. v. Boxtel; 2, 3 en 4 H. Klis; 5 Th. Netten. Duiven 1957: 1 Th. Netten; 2 C. Laros; 3 H. Klis; 4 Fr. v. Woensel; 5 A. Snoeren. Doffers 1958: 1 G. v. d. Linden; 2 J. Damen; 3 en 6 Th. Netten; 4 A. Snoeren; 5 Fr. v. Woensel; 7 A. Laros. Duiven 1958: 1 J. v. Boxtel; 2 M. Soeterboek; 3, 4 en 6 Fr. v. Woen sel; 5 H. Klis; 7 G. Kemmeren. Mooiste vogel van de show: M. Soeterboek, oude duif 1956. DE KAATSHEUVELSE PAARDEN SPORTVERENIGING STARTTE MET SUCCES. De Kaatsheuvelse Paardensport vereniging, deze week in „De Drie Kabouters" opgericht, trad reeds naar buiten met een lichte cross op zondag j.l. op de terreinen achter café A. Vugts aan de Provinciale- weg, met een lichte cross, die mede doordat er weinig van voetbalsport viel te profiteren, zeer veel belang stelling trok. Dit niet alleen door 't nieuwtje van deze sport voor Kaats heuvel, doch zeer zeker ook door 't feit, dat deze sport een der meest aantrekkelijke is, waarin ons edel ste huisdier meewerkt. Om 1 uur werd gestart met een lichte cross over 1500 meter van de junioren, waarvan verschillenden van buiten Kaatsheuvel hun mede werking hadden toegezegd. De uit slag was: 1 Tuerlings, Vught, met Gold Flake 3,33 min.; 2 J. Vugts met Roos, 3,58; 3 Stokkermans, Vught, met Silver Star 4,21; 4 E. Stibbe, Vught, met Tutti Frutti 5,30; 5 M. Tuerlings, Vught, met Edjah 5,32. Landelijke junioren: 1 v. Balkom met Marhanda 4,02 min.; 2 v. Hees been, Vught, met Raaltje 9,09 min. Senioren lichte cross over 2500 m. met de natuurlijke en een 12-tal opgestelde hindernissen: 1 J. Evers, -222222221 BIM EN BAM EN DE BEGERIGE WOLF. In de tuin bloeien de tulpen, Jimmy Wolf komt juist voorbij; „Ha", roept hij, „wat mooie bloemen, die geef je vast wel aan mij. Ik zal thuis een vaas gaan halen!" Bim en Bam zijn gans van streek; „dat de dief", zegt Bam half huilend, „juist naar ónze tulpen keek!" Maar de Bij heeft een idee'tjé; daar komt Jimmy Wolt al aan, heeft twee vazen meegenomen, en wil rap aan 't plukken gaan. Daar vliegt plots de Bij te voorschijn Jimmy maakte net zijn keus! Maar nu kijkt hij, bar geschrokken op zijn kokkert van een neus! 4% FIRMA Utrecht, met Ona 5.04% min.; 2 R. Kouwenberg, Woensdrecht, met Sa- quilla 5.16; 3 en 4 Ex equo L. de Veer, Tilburg, met Marisca en J. Jansen met Galite 5.47; 5 J. Scha pendonk, Tilburg, met Betsy 6.14; 6 Wooning, Kaatsheuvel, met Squrril 6.52; 7 mej. Strabel met Sada van de heer Hoinck van Papendrecht 6.52; 8. v. Staveren, Utrecht met Iko- na 8.55; 9 P. J. Pinken, Utrecht, met Buick 10.18 min. Senioren landelijk: 1 E. van der Schans, Kaatsheuvel, met Hare Ma jesteit van B. Vesters 6.00 en 2 H. de Kort met Nelly 6.56 min. Om half vijf reikte burgemeester Mr. v. d. Heijden in „De Drie Ka bouters" de prijzen uit met een woord van waardering voor de Kaatsheuvelse nieuwe sport, die nu ook op dit terrein de plaats in de belangstelling van de vreemdeling gaat plaatsen. Aan de eerste prijswinnaars reik te hij met een toepasselijk woord de wisselbekers uit, door de heer Ver meulen van „De Drie Kabouters" beschikbaar gesteld, en vervolgens de verdere prijzen en ere-linten als de aan deze sport eigene prijzen. In het dankwoord door de voorzitter van de vereniging, de heer G. Jan sen, vooraf gesproken, bracht deze dank aan de heer v. Spaandonk, voorzitter van de Tilburgse Paar densport-vereniging, onder wiens auspiciën en met wiens medewer king deze eerste cross tot stand is gekomen en verder aan de jury, ge vormd door de heren v. Rijswijk en Geloven en mej. v. Geloven uit Til burg. We mogen deze eerste start een succes noemen; allen die er bij betrokken waren hadden lof, over de goede organisatie en het vlotte verloop. POSTDUIVENTENTOON- STELLING. In de zaal van 't Hoventje organi seert de Postduivenvereniging „De Getrouwe Duif" zaterdag en zondag a.s. een tentoonstelling, die zeer ze ker weer de belangstelling van de duivenliefhebbers zal genieten. D.E.S.K. 5—R.K.C. 4 4—2 Een wedstrijd met weinig interes sante belevenissen. De thuisclub speelde slechts een slappe partij. R.K.C. eveneens, met daarenboven slechts 9 spelers in 't veld, die toch harde tegenstand boden. Vooral de achterhoede wist in 't begin de Des- druk goed te weerstaan. In de 24e minuut volgde een voorzet van H. Snoeren, en Groenendaal knalt in; 10; nog geen twee minuten later liet dezelfde speler 20 noteren. Vóór de rust maakte er B. v. Riel nog 3—0 van, met welke stand werd gedraaid. Na de thee was het spel van Desk veel slapper. Groenendaal vergrootte wel de voorsprong tot 40, maar daarmee was het dan ook finaal met de thuisclub gedaan. Alle verdere aanvallen van Desk werden door de RKC-voorwaartsen om zeep gebracht, totdat eindelijk de gasten succes hadden uit een goede voorzet; 41. Meerdere goede aanvallen van de thuisclub strand den op de prima RKC-verdediging. Met een goede kopbal brachten de gasten de stand op 4—2, met welke stand het einde kwam van deze zeer matige wedstrijd. KERSTBAL. Vrijdagavond (2e Kerstdag) is er een groot kerstbal in de kleine zaal van hotel Smit georganiseerd door de tafeltennisvereniging „N.V.R,.", die ook daar gevestigd is. Het bekende „The Royal Garden Dixies" uit Tilburg zal hieraan zijn medewerking verlenen. Deze bal avond is een van de vele attracties die het feestcomité van N.V.R. or ganiseert ten bate van haar 10-jarig bestaan, dat zij in maart a.s. hoopt te vieren. AGENDA. Donderdag 8 uur n.m. Apollo- Theater „Ik ben er kapot van", alle leeftijden. Vrijdag 6 en 8.30 uur n.m. Apol lo-Theater: programma van donder dag; 7.30 uur n.m. Traditioneel Kerstbal „Euphonia", K.R.O.-orkest. Zaterdag 8 uur n.m. Apollo-Thea- ter „Nina", 14 jaar; 7 uur n.m. Postduivententoonstelling 't Hoventje van „Getrouwe Duif". Zondag 12 u. v.m. voetbal Desk 3- RWB 2 in de Efteling; 12 uur v.m. voetbal Desk 5-Heus- den 3 in de Efteling; 2.30 uur n.m. voetbal Desk 1-Hulst I in de Efteling; 6 en 8.30 uur n.m. Apollo-Theater „Nina", toegang 14 jaar. ZONDAGDOKTERSDIENST. Op eerste Kerstdag wordt de prak tijk van de doktoren Wijtenburg en Raaijmaakers te Kaatsheuvel en De Vries in Loon op Zand waargeno men door dokter R. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, telef. 04167 - 2050; Op tweede Kerstdag door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaats heuvel, telef. 04167 - 2550; op zondag 28 december door dok ter A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 6 Loon op Zand, telef. 04166 - 250. UITVOERING LOON OP ZAND'S JONGENSKOOR Zaterdagavond 1.1. gaf dit jeugdi ge en enthousiaste koor in de zaal van de heer P. Coomans een uitvoe ring voor de ouders van de leden en andere belangstellenden. Met grote aandacht heeft het publiek, dat de gehele zaal vulde, de presta ties van dit sympathieke koor ge volgd. Hier werd nog eens blijk ge geven van wat er met de kinderen en jongelui onder goede leiding valt te bereiken. Er werd hier een pro gram van goede koormuziek afge werkt op een wijze, die alle harten veroverde; fris, spontaan en echt muziekaal. Het eerste deel van het program vermelde Kerstliederen, waarvan „Stille Nacht" opviel door zijn originele zetting; de tenor zong de melodie en de andere stemmen zongen in een cantilene hierom heen. Na de pauze zong men por- fane liederen. Hierbij trok een pot- pouri van Duitse volksliederen het meest de aandacht. Op zaterdag 27 december zingt 't Jongenskoor in Tilburg, parochie Broekhoven II, en op dinsdag 30 de cember op „Rosa Gaerde" te Kaats heuvel. We wensen Frater Angelico met zijn zangers ook daar veel suc ces. NEUZENBAL. Het carnavalsbestuur van de Kon. Harmonie Sophia heeft besloten op 2de Kerstdag als voorbereiding op het carnavalsfeest een „neuzenbal" te houden, in de zaal van de heer Vermeulen. Moge dit aardig idee 'n voorloper zijn, opdat in februari goed voor de dag zal worden geko men. REVUE VAN SPOOKJE TOT MAANRAKET. Zondag 28 december zal zeer ze ker voor toneelminnend Loon op Zand een bijzondere dag worden. Reeds gedurende vele weken is door een groep enthousiaste jonge ren, onder leiding van Frater Luci- dius, geoefend om bovenstaande re vue goed voor de dag te kunnen brengen. Zij deden dit in buitenge woon goede onderlinge verstand houding en in een sfeer, die zonder meer als voorbeeldig gekenmerkt moet worden. Op bovengenoemde datum zullen zij het genoegen smaken de premiè re van hun revue aan de Loonse be volking te kunnen aanbieden. Frater Lucidius, die niet alleen de regie in handen heeft, maar te vens ook de schrijver is van de re vue, is er in geslaagd een tekst te vervaardigen, die zeker iedere in woner van Loon op Zand, en ook eventuele belangstellenden uit ande re plaatsen, sterk zal aanspreken. Zonder te vallen in fantasieloos ge zwam over onbeduidende dingen, heeft hij een echte plaatselijke re vue geschreven, die echter ook door niet-inwoners van Loon op Zand ten volle genoten zal kunnen worden. In een snelle afwisseling van kleu ren en klanken laat hij deze revue opvoeren, die ongetwijfeld door alle bezoekers met grote interesse zal worden gevolgd. Eenieder die gedurende de laatste dagen de voorbereidingen gezien heeft, welke voor de opvoering van deze revue getroffen worden, moet zeker tot de overtuiging gekomen zijn dat Loon op Zand iets groots te wachten staat. Men behoeft slechts een kijkje te nemen in het paro chiehuis, waar men met de bouw van een volledig gloednieuw décor klaar is. Reeds hier bemerkt men

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 11