FILMJOURNAAL ie Vluchteling Gemeenteraad Raamsdonk Ai NI EU WJAARS WENSEN De Echo van het Zuiden" IVSusis Sacrum Feuilleton van Cayenne Luxor Biljarten 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 23 DECEMBER 1958 Begroting* tekort 1959: f 8.400- Zwembad zal niet lang meer op zich laten wachten NIEUWJAARSWENS „BE ECHO VAN HET ZUIDEN" Vugt-v. Kuijk, A. L. Timmer mans, A. v. d. Pol-Timmermans, P. C. Timmermans en van de r.k. Kerk van de H. Joannes de Do per te Vlijmen ten behoeve van de realisering van het uitbrei dingsplan De Vliedberg, van het partiëel plan in onderdelen „Vliedberg sportterreinen e.o." en van het uitbreidingsplan in hoofdzaak- Van de heer L. v. d. Broek zal een perceel grond met een daar op staande dubbele noodwoning aan de Karrestraat worden aan gekocht. De heer Berkelmans vroeg of deze woning terstond zal worden afgebroken, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit pas zal geschieden wanneer voor betrokkene een andere wo ning is gevonden. Ten behoeve van de bouw van een eensgezinswoning aan de Heistraat zal aan A. v. Bladel 'n perceel frond worden verkocht voor de prijs van f 4.- per vier kante meter. Ten behoeve van de bouw van een r.k. jongensschool te Haar steeg werd besloten tot het aan gaan van een geldlening van f 300.000.-. Ook hechtte de raad zijn goedkeuring aan een voor stel tot het verlenen van mach tiging aan het college van b w voor het tijdelijk uitlenen van overtollige kasgelden gedurende het jaar 1959. Aangeboden werden de begro tingen van de verschillende tak ken van dienst en van de ge meente voor het jaar 1959. Het voorstel om te beslissen op een 7-tal bezwaarschriften te gen aanslagen in het vergun ningsrecht deed de heer v. d. Heijden opmerken, dat de nor men volgens welke de aanslag wordt vastgesteld in de gemeen te toch wel aan de hoge kant zijn, hoger bijv. dan in Den Bosch. De heer van Oyen schaarde zich achter deze opmerking en zei zich niet met 't voorstel te kun nen verenigen n.l. het afwij zend beschikken op 6 der be zwaarschriften. In zijn antwoord wees de voorzitter er op, dat de gemeente zich niet moet richten naar hetgeen men op dit stuk in andere gemeenten doet. Boven dien hebben de Vlijmense ver gunninghouders het in het ver leden wel erg goedkoop gehad en tenslotte is het zo, dat een en an der door het Verificatiebureau is gecontroleerd en vastgesteld. Het bleek een vrij moeilijke materie te zijn waar eigenlijk niemand goed raad mee wist. Er gingen stemmen op om de kas teleins te adviseren in beroep te gaan tegen de opgelegde aan slag, waarbij de heer Blauwhof echter opmerkte, dat van de zij de der Horeca deze aanslagen al eens eerder zijn bekeken, waarna deze instelling niet tot het in be- roen gaan heeft geadviseerd, zo dat dit toch als weinig aanbe velenswaardig moet worden ge zien. Ten slotte verklaarde de raad zich akkoord met het voorstel van de voorzitter om conform 't voorstel van b w te beslissen op de bezwaarschriften maar om daarnaast tevens in 'n volgende vergadering te bezien of tot ver laging van de normen voor het komende belastingjaar kan wor den overgegaan. Als laatste agendapunt hecht te de raad zijn goedkeuring aan het voorstel tot het aanschaffen van nieuwe, synthetische brand slangen tot een bedrag van 1 6896.- en tot de aanschaffing van een nieuwe motormaaima- chine van f 5220.-. Onder voorzitterschap van bur gemeester Prinsen kwam de raad der gemeente Raamsdonk vrij dagavond jl. in openbare verga dering bijeen. Als belangrijkste agendapunt bevatte de agenda de behande ling van de begrotingen van de verschillende takken van dienst en van de gemeente voor het jaar 1959. De gemeentebegroting vertoont een tekort van f 8.400.- dat men zal trachten te dekken door een beroep te doen op het Riik voor een hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds. ZWEMBAD. Bij de behandeling van het rapport van de begrotingscom missie gaf de heer Rodenburg uiting aan zijn grote voldoening over het feit, dat de zwembad plannen in het middelpunt van de aandacht staan en voorrang hebben boven andere plannen. De vo rzitter wees er nogmaals op, dat de benodigde grondaan kopen voor de realisering van de plannen reeds zijn gedaan en op goede gronden meende hij te mo gen verwachten, dat spoedig met de uitvoering zal begonnen wor den. Hij geloofde echter niet, dat dit in d.a.c.w.-verband zou kun nen gebeuren. RïOLERINGSTOESTANDEN ONHOUDBAAR. Wel hoopt men, dat in d.a.c.w. verband zullen kunnen worden uitgevoerd de rioleringsplannen, die, aldus de voorzitter, kant en klaar liggen. De heer van Woer den jr. merkte op, dat de riole ringstoestanden overigens on houdbaar zijn, waaraan de heer Nollen toevoegde, dat het vol gens deskundigen niet uitgeslo ten is, dat de riolering onder be paalde omstandigheden gaat ver zanden. ÉÉN GEMEENTE, TWEE KERMISSEN. Onderwerp van bespreking was verder de vraag: één of twee kermissen in de gemeente? De meerderheid van de begrotings commissie sprak zich uit tegen een aparte kermis in Raams- donk-dorp, een standpunt dat de heer Rodenburg betreurde. De heer van Woerden daarentegen was van mening, dat er ook 'ten aanzien van de kermisviering 'n eenheid in de gemeente moest bestaan. De heer Knaap betwij felde of de kermis nog wel aan haar doel van algemeen volks vermaak beantwoordde. Toen er tenslotte over het houden van één of twee kermissen werd ge stemd, bleek de meerderheid (9) voor 'n aparte kermis in Raams donk. Tegen stemden de heren van Seters, Knaap, van Woerden jr. en Verschuren. De overige agendapunten wer den vrij snel afgehandeld. De raad ging akkoord met het voor stel tot beschikbaarstelling van do benodigde gelden voo-r de aan schaffing van leermiddelen (f 195,29) t.b.v. de school voof gewoon lager onderwijs te Raamsdonk-dorp en de plaatsing van een hekwerk (f 1.413.-) na bij deze school. Aan het bestuur van de herv. school voor uitgebreid lager on derwijs te Raamsdonksveer werd een voorschot toegekend op de vergoeding van de kosten van vakonderwijs over de maanden sept. t.m. dec. 1958. Onbewoonbaar werd verklaard de woning Smidssteeg 25. Goed keuring verkreeg ook het voor stel tot het verkopen van grond in de Nieuwe Polder aan een 16- tal personen voor de bouw van 16 particuliere woningen. De voorzitter gaf uiting aan zijn voldoening over dit particu liere initiatief in de woning- Het zal onnodig zijn onze lezers te wijzen op het belang dat zij hebben bij het plaatsen van een in ons blad. Waar de Echo komt in alle plaatsen van de Langstraat, waarmee men onderling zaken doet, we noemen als voorbeeld: Waalwijk, Drunen, Sprang-Capelle, Kaatsheuvel, Loonopzand, Waspik, enz., waarvan in sommige gemeenten haast huis voor huis, dan kan men zijn klanten, vrienden en bekenden niet beter nieuwjaar wensen dan door een advertentie in Adressen van opgave: WAALWIJK: aan ons bureau: Grotestraat 205, of aan onze eigen acquisiteurs en dus niet aan anderen. DRUNEN-ELSHOUT: v" ^urp, Schansstraat 63, Elshout. W. Brok, Burg. v. d. Heij denstraat 8. KAATSHEUVEL: J. Tuerlings, Dr. v. Beurdenstraat 8. LOON OP ZAND: J. Monsieurs, v. Salm-Salmstraat. SPRANG: J. van Dongen. CAPELLE- Koenen-Roomer, Trampad. A. Roomer, Schrevelstraat. WASPIK: J. Lambooij, Thomas Zijlmansstraat 6 RAAMSDONK: A. Rutters, Luyten Ambachtstraat. RAAMSDONKSVEER: Boekhandel v. Dongen. VLIJMEN: J. v. d. Dungen, Past.v. Akenstraat 11. De prijs is: 1 kolom 1.75 1 2 kolom 3.50 bouw. De heer Knaap merkte op, dat het particulier initiatief nog in belangrijke mate zal worden gestimuleerd, indien men ertoe zou kunnen komen een goedko per type woning te zetten. De voorzitter kon zich geheel met deze zienswijze verenigen en was van mening, dat dit 'ook geldt voor de woningwetbouw. Besloten werd verder tot uit treding uit de technische dienst van Bouwtoezicht West-Brabant voor wat het bouw- en woning- toezich betreft. Wat het wel standstoezicht betreft blijft de de gemeente aangesloten bij de gemeenschappelijke regeling. De raad maakte bezwaar tegen het voorste] tot éénjaarlijkse verpachting van enkele percelen bouwland in Dombos en weiland nabi' Ganzewiel. Het voorstel werd daarom door b w terug genomen en men zal nader be zien of er aan een verpachting van zes jaar nadelige kanten voor de gemeente zitten. De raad ging akkoord met het richten van een verzoekschrift tot de ministers van Binnenl. Za ken, Bezitsvorming en PBO en van Financiën tot verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan enkele begro tingswijzigingen. In de rondvraag vroeg de heer van Strien aandacht voor het maken van aanlegplaatsen in de gemeente voor schippers, waar op de voorzitter antwoordde dat deze aangelegenheid de aandacht van b w heeft. „DAVY CROCKET EN DE RIVIER-PIRATEN" \B Uil -. u/rrvl Hoewel we ons op Kerstmis bljr'f, voorkeur ver van alle wapengewekjl], j moeten onthouden, worden degenen die behoefte hebben aan een film op* I deze dagen, in dit verhaal gecon- f ronteerd met enkele robuuste!' knokpartijen, waarbij het tomaten sap-bloed rijkelijk vloeit. Davy Crocket, de grote held uit het Wes ten, heeft hier z'n handen vol aan, een stelletje doorgewinterde rivier-, piraten, die echter niet zo uitge kookt kunnen zijn of ze leggen het loodje tegen de legendarische Davy Crocket. Walt Disney maakte er een spannend en kleurig avonturenver- j haal van. In de hoofdrol Fess Par ker. Goedmoedige, romantische kerst- ontspanning voor iedereen. Beide kerstdagen met aanvangs- tijden als op zondag. Toegang 14 jaar. .DJENGHIS KHAN, DE VEROVERAAR" j Het is al weer een heel tijdje ge leden dat Djenghis Khan de hele toenmalige Aziatische wereld in op schudding en in angst bracht door zijn niet geringe strategische capaci- i teiten. Deze film verhaalt, hoe het destijds allemaal is toegegaan en i hoe de onbekende Temujin werd tot de machtige Djenghis Khan. Het zal wel niet allemaal in overeenstem ming zijn met de historie, maar het verhaal is aannemelijk en heeft op boeiende en spectaculaire wijze ge stalte gekregen, waarbij natuurlijk de voor historische films zo geknip te massaregie in de arm genomen wordt. Dit indrukwekkende geval in cinemascope en technicolor is eigen lijk een voortdurend gevecht tussen Mongolen en Tartaren, waaruit ten slotte Djenghis Khan als de grote overwinnaar te voorschijn komt. De figuur van Djenghis Khan wordt gebracht door John Wayne, de aanvankelijk weerspannige, maar later zeer aanhankelijke vrouw Bor- tai door Susan Hayward. Verder spelen in de belangrijkste rollen Pe dro Armendariz, Agnes Moorehead, Thomas Gomez en John Hoyt. Daar naast nóg een hele legertros mooie meisjes, die dansend om de vorst heendwarrelen en hem het krijgs rumoer eigenlijk volkomen zouden moeten doen vergeten. Het zijn op vallend beschaafde meisjes, voor die nogal ruige tijd. Een boeiend kijkspel voor 18-ja- rigen. Zaterdag en zondag. „NOODLANDING IN DE JUNGLE" Een vliegtuig met zeven passa giers en drie bemanningsleden vliegt van Panama naar Boca Grande met een tussenlanding in San Dimas. Het is een gemeleerd gezelschap: een schatrijke financier, zijn verloofde, 'i van Door Ottwell Binns. 35) Hij stak zijn pagaai in het wa ter en begon voorzichtig de kron keling van het riviertje te vol gen, zachtjes een van zijn gelief koosde liedje neuriënd. Kalm schoof het bootje tussen de don kergroene muren van het woud voort. HOOFDSTUK X. „Luister eens" Jules zat op een omgevallen boom zijn ontbijt te verorberen en hief waarschuwend de vinger op. Harborough merkte zijn plot seling gespannen houding en luisterde toe. In zijn oren klonk een zwak monotoon gestamp, of eigenlijk geen gestamp, doch ei genlijk een zoemen, dat van ver weg aangezweefd kwam, niet te definiëren. „Hoort u het?" vroeg Jules. „Ja, het lijkt wel het gestamp van een motorboot, die tegen stroom op vaart." „Juist, maar wie zouden het kunnen zijn?" „Dat is moeilijk te raden, meende Harborough lachend. Jules keek een ogenblik ang stig. „Tot nog toe hebben wij niets anders dan geluk gehad" meende hij. „Maar als die duivels van het bagno enig vermoeden van de waarheid gekregen hebben..." „Dat kan onmogelijk. Buiten ikzelf weet niemiand, dat jij een ontsnapte gevangene bent". „En uw. manschappen?" Jules wierp een wantrouwende blik op de kleurlingen, die voor de expe ditie aangenomen worden. Soms heb ik de vaste overtuiging, dat ze ons doorzien". „En als dat nu het geval was?" weerlegde Harborough. „Sedert we vertrokken zijn, hebben ze geen kans gekregen met iemand te spreken". „Dat is zo". Het gezicht van Jules verhelderde. „Maar met dat al, wie kunnen dat zijn, die daar met zulke haast de rivier opge- stoomd komen?" „Mogelijk een Chinese koop man of een Joodse diamanten- handelaar, op weg naar zijn win kel, antwoordde Harborough zor geloos. j „Of mogelijk ook een patrouil le, die in de wouden op zoek is naar ontvluchte gevangenisboe ven, zou ik zeggen „Natuurlijk ook mogelijk", stemde de Amerikaan toe, „maar op het ogenblik heb je van hen niets te vrezen. Je bent mijn compagnon, en het is in Cayenne algemeen bekend, dat ik een ex peditie uitgerust heb, om in het binnenland diamanten te gaan j zoeken. Ik heb er zorg voor ge dragen, dat het overal uitgeba- zuind werd, en heb bovendien verschillende officiële bezoeken afgelegd/waarbij ik over mijn j voorgenomen tocht praatte. Als het werkelijk een politiepatrouil le zou blijken te zijn, heb je niets anders te doen dan je hoofd koel te houden, dan zal er niets ge beuren". „Daar zal ik voor zorgen", lachte Jules grimmig. „Want als ik het hier mocht verliezen, dan zal ik het zeker daarginds in Ca yenne wéér kwijtraken, en dan voor goed!" Hij wijdde zijn aandacht weer aan zijn ontbijt, maar terwijl hij at, wendden zijn ogen zich af en toe met 'n bezorgde uitdrukking in de richting van de rivier. Naarmate de onzichtbare boot naderde, werd het geluid van de motor duidelijker waarneem baar. Ook Harborough tuurde gespannen over de rivier, nieuws gierig naar deze haastige onbe kende op dit vroege uur. Het duurde echter lang voor de boot eindelijk in zicht kwam, en reeds gaf hij zijn mannen or der, hun eigen vaartuig weer in gereedheid te brengen, toen Ju les plotseling een kreet uitstiet. „Kijk daar eens", riep de Fransman en wees naar een punt stroomafwaarts, waar een cano met twee inzittenden uit een door dicht geboomte verborgen beekje te voorschijn schoot. Harborough keek peinzend naar het bootje. „Dat zijn er twee, Jules en wij zoeken er slechts een. Het is niet waarschijnlijk dat een van hen Dudley Langdon is". „Neen. Het schijnt dat die twee een avonturierster, wie de grond in Panama te heet onder de voeten werd, een professor met zijn echt genote, een klein jongetje en zijn begeleider; dd bemanning bestaat uit een cynische piloot, een 2e pi loot en een stewardess. In San Di mas moet het gezelschap wachten op een politie-inspecteur, die een gevangene naar Boca Grande moet brengen, alwaar hij zal worden te rechtgesteld. Onderweg naar Boca Grande slaat de bliksem in de cockpit en het vliegtuig moet een noodlanding ma ken midden in de jungle, het gebied van de moordzuchtige, koppensnel- lende Jevaro-Indianen. Als na acht dagen de motoren gerepareerd zijn, kunnen slechts 4 personen de tocht meemaken, de rest moet achterblij venHet is tenslotte de ter dood veroordeelde, die alleen levend achterblijft en rustig de komst der Je varo's afwacht. I Een boeiend verhaal van dreiging en spanning met de rondborstige vamp Anita Ekberg op de voor grond. Maandag en dinsdag. Toegang 18 jaar. „SAYONARA" Een film, die een aanklacht is te gen de Anti-Verbroederings-wet, welke de Verenigde Staten in het leven hadden geroepen voor hun in Japan verblijvende soldaten, een film ook, die op innemende en dik wijls ontroerende wijze begrip vraagt voor het verkeer tussen de volkeren onderling. Het verhaal draait om majoor Lloyd Gruver (Marlon Brando), die geen huwelijk wenst aan te gaan op grond van maatschappelijke overwegingen met de dochter van een Amerikaanse generaal. Hij wordt verliefd op een Japanse danseres en actrice Hana- Ogi (Miiko Taka), die verbonden is aan het beroemde Matsubayashi to neel, dat uitsluitend uit meisjes be staat en voor wie elk contact met de buitenwereld en het normale leven verboden is. Ondanks veel tegenwer king komt er tenslotte voor deze twee mensen toch de kans met el kaar te huwen. Een op goede wijze verfilmde ro mance, naar de roman van James Michener „Sayonara". Beide Kerstdagen om 5 en 8.30 u. Toegang 14 jaar. „MET DONDEREND GEWELD" Het is weer donderend geblazen in het Wilde Westen en ditmaal gaat het om de vestiging van een nieuwe veemarkt, die de ranchers in Kan sas in het leven willen roepen, om dat ze in Missouri veel te weinig geld voor hun vee krijgen. De man, die in Missouri aan de touwtjes trekt', voelt uiteraard niet veel voor deze nieuwe markt en hij trekt er met enige potige knapen op uit om de zaak in het honderd te schoppen. Dat zou gelukt zijn ook, als daar niet een zekere Morgan (Alan Ladd) was geweest, die de schurk te rech ter tijd een kogel in 't hoofd blaast. Hij oogst daarmee niet alleen de dank van de ranchers, maar ook de liefde van het meisje Helen (Vir ginia Mayo), die haar verloofde het bos instuurt. Gedegen Wild-West vakwerk. Zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. „HET LACHKANON VAN DE INFANTERIE" Men maakt kennis met een naïeve boerenjongen, die op zekere dag wordt aangemaand om in dienst te gaan. Zo deze knaap al geen hoge dunkt mocht hebben van het mili taire apparaat in Amerika, tijdens zijn diensttijd wordt het hem, al thans de toeschouwer duidelijk, dat daar de ene stommeling de andere beveelt, hetgeen uiteraard tot de nonsensicale situaties aanleiding geeft. Wie lachen wil om kolder in mi litaire kringen, moet deze film gaan zien. Maandag en donderdag. Toegang 14 jaar. Op Nieuwjaarsdag voorstellingen als op zondag. kerels wachten op de naderende motorboot. Kijk, ze zwaaien met hun pagaaien en schreeuwen uit alle macht Op hetzelfde ogenblik werd het geluid van de motor snel duide lijker waarneembaar en enkele seconden later schoot een grote boot met snelheid om de bocht van de rivier. Het water spatte aan de voorsteven in twee grote pluimen uiteen. De mannen in de cano zwaaiden hun pagaaien wil der en plotseling vernamen Har borough en Jules de scherpe klank van een revolverschot. „Zij willen haar praaien", riep Jules uit. „Kijk, ze stoppen!" Inderdaad verminderde de mo torboot haar vaart. De pluimen aan de voorsteven zonken in el kaar, tot tenslotte het vaartuig bijna geheel stil lag, en de moto ren slechts zachtjes werkten om de boot niet door de stroom te doen meeslepen. De cano draaide langszij, even vernamen de man nen op de wal hoe stemmen el kaar levendig toeriepen, dan be- Wordt vervolgd) Competitiewedstrijden van 't district Waalwijk van de K.N.B.B. Schitterende serie van G. Roomer (150 car.) 80. Overwinningen van B.S.V. 1 en B.S.V. 2 op resp. Central 1 en Nooit Volleerd 2. In de afgelopen week hebben de competitiewedstrijden van het dis trict Waalwijk van de K.N.B.B. het beeld van de stand wel enigszins ge wijzigd. B.S.V. 1, dat door de geleverde prestaties in de middenmoot was ge raakt, wist ditmaal met maar liefst 80 te winnen van Central 1 en daardoor weer in de kopgroep te komen, hoewel zij nog 4 punten achterstaan op Ons Genoegen 1 en 't Zwaantje 1, die beiden met 36 pun ten lijstaanvoerders zijn. Doch BSV die momenteel in het bezit is van de fraaie wisselbeker, zal alle krach ten inspannen om de twee koplopers in te halen en zo mogelijk voorbij te streven. Of dit lukken zal, is een andere vraag. G. Roomer van Ons Genoegen was ook in de ontmoeting met H.B.S. weer in buitengewone vorm. In zijn partij tegen Jan van Helvoirt, die het voordeel had in ei gen huis te spelen, scoorde hij een serie van 150 caramboles en maakte zijn partij met een gemiddelde van 29,09 in 11 beurten uit. Jan v. Hel voirt, die eveneens een prima partij speelde, moest voor de meester het hoofd buigen en verloor, ondanks zijn goed gemiddelde van 13,27 in deze partij. Dit was echter de enige overwinning van Ons Genoegen, want Frans v. Helvoirt, T. v. d. Wiel en W. v. Corstanje van H.B.S. won nen resp. van Jan Passier, C. v. d. Sanden en Cor Rombouts van Ons Genoegen, zodat deze ontmoeting met een 62 overwinning voor H.B.S. 1 eindigde. B.S.V. 1 ontving ditmaal Central 1 en de gebroeders Teurlings hebben van deze ontmoeting weinig plezier beleefd. Met niet minder dan 80 moesten zij eraan geloven. Ad. van Cromvoirt won gedecideerd van C. Teurlings met een gemiddelde van 26,66 en een h.s. van 78. C. Teur lings gaf uitstekend partij, doch kon ook ditmaal tegen de kleine gewel denaar niet op. R. Maas, A. Maas en H. Lombarts van B.S.V. wonnen resp. van T. Teurlings, F. van der Gouw en A. v. Gelder, zodat deze 80 overwinning van B.S.V. de club van Ad. v. Cromvoirt weer een heel eind in de goede richting stuwde. 't Zwaantje 1 blijft door de over winning van 62 op Keesje 1 tot de koplopers behoren. M. v. Bracht bracht met een gem. van 15,83 en een h.s. van 76 J. Blom van Kees je 1 een gevoelige nederlaag toe. P. v. Huiten begint hoe langer hoe meer in vorm te komen. Ook nu weer kreeg H. Kuijs van Keesje te gen hem geen schijn van kans. Met een gemiddelde van 19,23 en een h.s. van 77 maakte hij zijn partij van 250 car. in 13 beurten uit. Ook Sj. Dijkstra van 't Zwaantje won zijn partij. Alleen André Hamers verloor, waardoor A. v. Velthoven de eer wist te redden en 't Zwaan tje deze ontmoeting met 62 won. Tenslotte in afd. C. Nooit Vol leerd 1 tegen Eendracht 1: Frans Slaats, de eerste speler van Nooit Volleerd, schijnt zijn glanzende vorm nog steeds niet te hebben ge vonden. Ook nu weer moest hij het onderspit delven tegen J. Maas van Eendracht 1. Doch G. Slaats, J. Ver- heijden en L. v. Cromvoirt zorgden er voor door resp. G. de Kroon, H. Maas en W. Pullens te verslaan, zo dat de overwinning bij Nooit Vol leerd bleef. Vooral G. Slaats en L. v. Cromvoirt speelden met resp. 'n gemiddelde van 7,61 en 8,52 een su blieme partij. Het resultaat was 6-2 voor Nooit Volleerd. In klasse D zouden we allereerst willen memoreren de inhaalpartij tussen Nooit Volleerd 2 en Bi.S.V. 2, die met niet minder dan 08 door B.S.V. 2 werd gewonnen Vervolgens Ons Genoegen 2, dat met 6—2 de baas bleef over Nooit Volleerd 2. Keesje 2 moest de meerdere erken nen in K.N.A. 1, welke laatste club met 26 deze ontmoeting won. B.S.V. 2 won eveneens met 62 van H.B.S. 2 en tenslotte won O.O.G. 1 met dezelfde cijfers van 't Zwaan tje 2. In klasse E tenslotte moest KNA 2 het onderspit delven tegen B.S.V. 3, welke laatste club met 2—6 won. Ons Genoegen 3 moest eveneens met 26 de overwinning laten aan Eendracht 2 O.O.G. 2 speelde met 44 gelijk tegen Nooit Volleerd 3 en tenslotte deed dit ook Keesje 3 tegen K.N.A. 3, die ook met 44 ge lijk speelden. Hier volgen de gedetailleerde uit slagen: Klasse C HBS 1Ons Genoegen 1 62 BSV 1Central 1 80 't Zwaantje 1Keesje 1 62 Nooit Volleerd 1Eendracht 1 62 Klasse D Nooit Volleerd 2—BSV 2 08 (inhaalwedstrijd van 8 dec.) Ons Genoegen 2—N. Volleerd 2 62 Keesje 2KNA 1 26 BSV 2—HBS 2 6—2 O.O.G. 1't Zwaantje 2 62 Klasse E KNA 2—BSV 3 2—6 Ons Genoegen 3Eendracht 2 26 O.O.G. 2Nooit Volleerd 3 44 Keesje 3KNA 3 44 De competitie is nu voor de helft om en de stand is nu voor wat klas se C-betreft als volgt: 1 Ons Genoegen 1 36 pnt. 2 't Zwaantje 1 36 pnt. 3 BSV 1 32 pnt. 4 HBS 1 32 pnt. 5 Nooit Volleerd 1 32 pnt. 6 Keesje 1 22 pnt. 7 Eendracht 1 20 pnt. 8 Central 1 14 pnt. De 2de helft start op 5 januari a.s.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6