WAALWIJK DRUNEN Waalwijkse en Langstraatse Courant BRILLEN Uit de Langstraat Huidgenezing - Tul BRiLLENSPECl ALIST VAN MAAREN 81e JAARGANG No. 100 Elshout DINSDAG 23 DECEMBER 1958 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI ZUIDEN Abonnement: 22 cent per week; 3.10 franco p.p. per kwartaal 2.83 Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent per m.ra. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" ZONDAGSDIENST ARTSEN. - De beide Kerstdagen: Donderdag 25 en vrijdag 26 dec.: Arts. dr. van Rooij. Zaterdag 27 en zondag 28 dec.: Arts: dr. van Heesbeen. Apotheek: Nijman. Apotheek: Geers. KERKDIENSTEN N.H. KERK. N.H. KERK, WAALWIJK. woensdag 24 december: 22.0Ü uur: Ds. L. Schellevis. Kerstnachtdienst met medewer king van trompettist, Jeugdkoor en Ned. Herv. Kerkkoor. Extra kollekte voor het Kronen- fonds. Donderdag 25 dec. (Ie Kerstdag) 9-45 u10.00 u.: Wijdingszang door het Jeugdkoor. 10.00 u.Ds. L. Schellevis. Medewerking van Jeugdkoor en Kerkkoor. 18.30 u.: Zangdienst met mede werking van het Ned. Herv. Kerkkoor o.lv.. dhr. Nieuwkoop. Vrijdag 26 dec. (2e Kerstdag) 16.00 u.Kerstfeest met de kin- ren van de Zondagschool. Zondag 28 dec.: 10.00 u.Ds. L. Schellevis. N.H. KERK, BESOIJEN. Donderdag 25 dec. (Ie Kerstdag) v.m. 10 uur en n.m. 6.30 uur: Ds. J. Vink. In beide diensten ex tra kollekte voor de Kerkvoogdij. Vriidag 26 dec. (2e Kerstdag): v.m. 10 uur: Ds. C. den Boer, van Veen. n.m. 2 uur: Kerstfeestviering Zondagschool. Zondag 28 dec.: v.m. 10 uur: Ds. J. Vink. n.m. 6.30 uur: Ds. G. Catsburg, van Genderen. N.H. KERK, BAARDWIJK. Donderdag 25 dec. (Ie Kerstdag) 11 uur v.m. Ds. C. B. Schuurman. Vrijdag 26 dec. (2e Kerstdag): 10 uur v.m. Kerstzan«dienst (met medewer king van het Kerkkoor). Zondag 28 december: 11 uur v.m.: GEREF. KERK. In Ned. Herv. Kerk aan de haven. Zondag 28 december '58 5 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. GESLAAGD. Onze stadsgenoot de heer H A. A. Merkx behaalde aan de Sla- tersvakschool te Utrecht het lagerspatroonsdiploma. NIEUWE OVERSTE ZUSTER KLOOSTER J.M.J. De Eerw. Zuster Sofia, die ge durende drie jaar de leiding heeft gehad van het klooster der Zusters J.M.J. aan de Grotestraat is dezer dagen overgeplaatst naar Boxmeer, waar zij is benoemd tot hoofd der school. In haar plaats is tot overste benoemd de Eerw. Zuster Johan- nina, die al ruim 30 jaar in het klooster alhier verblijft en dus voor vele parochianen een oude bekende is. MISSIE-ACTIE Door het vertrek van de heer A. van Stokkum, die we nog eens hartelijk bedanken voor het vele werk ten dienste van de parochie verricht, ontstond een vacature: de functie van secretaris van het parochieel Missiecomité. Daarin is intussen voorzien doordat de heer J. A. Verstijnen, Beatrix- straat 42, deze functie op zich heeft genomen. KEURING INGESCHREVENEN LICHTING 1960. Zij, die voor 22 en 23 januari 1959 door de burgemeester van Waalwijk ter keuring voor dienstplicht zijn opgeroepen, worden er op attent gemaakt dat bii de keuring de oproepings- kaart, het trouwboekje van de ouders en eventuele diploma's, getuigschriften en rijbewijs moe ten worden getoond. Voorts dienen de keurings- plichtigen bekend te ziin met naam en adres van hun huisarts, alsook met de tijdvakken, waar in de door hen bezochte scholen werden doorlopen. N.C.V.B. AFDELING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Op donderdag 18 december hield de Nederlandse Christen- Vrouwenbond afdeling Waalwijk en Omstreken de kerstwijding in bet voor deze gelegenheid mooi versierde koor van de Ned. Herv. Kerk aan de haven. Mevrouw Mortier hield een kerstmeditatie, nadat de liturgie van de N.C.V.B. was gevolgd. De declamatie werd verzorgd door Mevr. G. Koster-van der Starre, terwijl Mevr. A. C. Krij ger-Vlasveld een boeiend kerst verhaal vertelde, getiteld: „Het huis met de ster". De bijeenkomst werd door een zeer groot aantal dames bezocht. K.A.V. WAALWIJK. Donderdag jl. hield de K.A.V. afd. Waalwijk in de Levens school een ledenvergadering, die o.m. werd bijgewoond door de geestelijk adviseur, kapelaan Lemnens en mej. Puyenbroek. In haar openingswoord wees de voorzitster, mej. Hamers-Leijs- ten, op het zinvolle gebruik van het plaatsen van een Advents krans in de huiskamer, ter voor bereiding op het kerstfeest. Aan t slot van haar inleidend woord wenste zij allen een Zalig Kerst feest. Nadat mej. Puyenbroek met de aanwezigen het nieuwe KAV- lied had ingestudeerd, hield zij een prettige lezing over „Goede Omgangsvormen", waarbij zij in het bijzonder wees op de kleine dingen, die op dit terrein zo gauw over het hoofd gezien wor den, maar die toch van zo groot belang zijn. In aansluiting bij deze lezing sprak kapelaan Lempens over de eerbied welke men voor elkaar en voor zichzelf moet hebben. In het bijzonder wees hij op de ka- raktervormende waarde van goe de omgangsvormen. De voorzitster dankte zowel mej. Puyenbroek als kapelaan Lempens voor de waardevolle uiteenzettingen en vroeg aan het slot van deze vergadering het ge bed voor de Oostpriesterhulp. Huiurwwerheid - Huidge rondheid aan het bestuur toegevoegd zon der stemrecht. Met de beroepsvisser van Bal- kom, is een andere overeen komst ten opzichte van het trek ken met de zegen op het Oude Maasje aangegaan. De loterij pootvisfonds is niet in alle delen geslaagd. De nog niet afgehaalde prijzen zijn per 20 december ter beschikkink van het bestuur. Het Loze Vissertje te Dussen medehuurster van het Oude Maasje, gaf geen antwoord op 't verzoek een dubbel aantal poot- snoek in het Oude Maasje uit te zetten. Visscherslust bestelde nu voor zich 3000 stuks pootsnoek in de maat van 36 cm. Het jubileum-concours (40-ja- rig bestaan) wordt „ijs en weder dienende" gehouden op 14 maart a.s. in de Maas. Puntentelling hierbij, uitsluitend voor het on derhavige geval, geldt, voor elke cm. gevangen vis 1 punt. Denken de deelnemers alsdan voorzien te zün van hun acte en looprecht- bcwijs? Als leden Kascontrole-commis sie werden benoemd de heren v. Gooi (Tilb.) Fl. Kramer (Waal- wiik) en van Wolven (Elshout). Het looprechtgeld voor 1959 bedraagt thans 0.20 per ver gunning. Het bestuursvoorstel dit jaar aan aanvragers dit loop- recht gratis te verstrekken, doch 0.50 voor het pootvisfonds te blijven betalen, vond algemeen ingang. Het door de A.H.B. ge restitueerde te veel betaalde looprecht a 281.werd, na enige aftrek onder groot enthou siasme ter beschikking gesteld van de feestcommissie 40-jarig bestaan. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De voorz. loste de diverse kwesties in overleg met het bestuur op. Het Rikconcours had een goed verloor). Drie konijnen werden 't deel der hoogst geplaatsten. De rest der prijzen gingen aan het adres der „mindere" goden. Al met al een goede vergadering, al dreigde deze een ogenblik in de grond „gepeurd" te worden. Met üe beste wensen voor de komende feestdagen besloot de voorz. deze toch wel wat moei lijke vergadering. DUIVENSPORT „DE POSTDUIF". Op zaterdag en zondag 27 en 28 december a.s. zal de PV „De Postduif" haar jaarlijkse ten toonstelling houden in het club lokaal bij de heer H. Heesbeen. Ongeveer 4d0 duiven zullen hier worden bijeengebracht om el kander in een sportieve strijd de ere-palm te betwisten. Als keurmeesters zullen fun geren de heren Bekers en Pau- ïissen uit Boxtel, welke als erva ren kenners bekend staan. Eerst genoemde won dit jaar nog de auto van de Nationale wedvlucht vanuit St. Vincent. Ook zullen wij wederom onze jaarlijkse bonnenverkoop hou den van jonge duiven en eieren broed 1959, ten bate van het St. Nicolaasfonds. Vele bekende lief hebbers hebben ons reeds een bon geschonken voor dit doel. Ook kunnen de leden met de ten- toonstellingsdagen hun aantal in te enten duiven tegen paratyfus opgeven. Verder allen een paar gezellige „duivendagen" toegewenst. AGENDA. Woensdag. Geen repetitie voor dameskoor Oefening en Vermaak., Zondag. 12 uur repetitie Mannenkoor in De Twee Kolommen. Agenda: Instuif zaterdag 27 de cember: Orkest „Ad-Ri-Jo's", zaal Gemeenschapshuis. Aan- van» 20.uur. IEDEREEN WEET WEL DAT BREDA Nwe Gnnekenstr. 23 TILBURG Markt 32 DEN BOSCH Vughterstraat 25 In de toon aangeeftWij hebben Immer» Brillen speciaalzaken In Den Bosch, Tilburg, Brede, Eindhoven, Helmond, Venlo. DIT ZEGT U TOCH WEL IETS I Leverancier aan alle Ziekenfondsen. deze kerststal enkele kerstliederen zingen, een kerstspelletje opvoeren of enkele declamaties verzorgen. On woensdagavond, de vooravond vóór Kerstmis, zal het programma door de gezamenlijke jeugdbewegingen worden geopend. Agenda. Eerste Kerstdag: eerste Nachtmis om 3 uur; tweede Nachtmis om 5 uur; 5 uur: De Jonge Desperado's, 14 j. Hoge Braken; 8 uur: Wilde Vruchten, 18 jaar Hoge Braken. Tweede Kerstdag: 11.30 uur: repetitie harmomnie „De Volharding", zaal café Elshout; uur: De Jonge Desperado's, 14 j. Hoge Braken; 8 uur: Wilde Vruchten, 18 jaar Hoge Braken; 8 u.: toneelavond R.K.J.B.-R.K.B.B. zaal H. v. Delft. Houat Je winter uil handen en voelen. W.S.C. In verband met de a.s. feest dagen moeten de toto-deelnemers er rekening mede houden, dat de formulieren woensdagavond om 7 uur bij de bekende winkel adressen worden opgehaald. Zij die niet in de gelegenheid zijn hun pools op die datum in te leveren, kunnen nog tot vrij dagavond terecht bij Mary Brok. INSTUIF R.K. JONG WAALWIJK. Zaterdag 27 december vindt 't ontreden plaats van de „Ad-Ri- Jo's" Dit orkest wisselt de dans muziek af met verscheidene shows (Zd. Amerika, Italië). De komende maand organi seert de Instuif dansavonden op de zaterdagen 3, 10, 17 en 31 ja nuari, waarbij de muziek ver zorgd zal worden door respectie velijk ..The All Stars", „The Goose Milkers", Orkest Joost v. d. Akker en „The All Stars".. VISSERSLUST. Voor slechts 54 aanwezige le den opent de voorzitter, 20 dec. te ruim 8 uur de vergadering met een hartelijke groet, waarin hij in het bijzonder de nieuwe leden betrekt. Aangezien er nogal lijvige rap porten in behandeling komen vraagt hij de besprekingen zo beknopt mogelijk te houden, zonder hiermede te bedoelen dat ieder niet zou mogen zeggen wat hij in het algemeen belang der vereniging dienstig vindt. De notulen worden onveran derd goedgekeurd. Verschillende adressen aan de Kamer voor de Binnenvisserij, die hier niet voor een beschrij ving in aanmerking komen, wor den door de A.V. goedgekeurd. Een schrijven werd voorgele zen van de AHB dat het een goe de beslissing was terug te hebben gegrepen op de oud secretaris wiens geleverde werk ten voor beeld kan worden gesteld. Wat betreft de peurders op het Zuiderafwateringskanaal kun nen peurders, niet behorende tot het aantal van dertig, door de KVB vastgsteld, zelfstandig een peurvergunning aanvragen bij de beroepsvisser A. van Balkom, St. Janstraat 8 te Oosterhout, mits men minstens 5 jaren op dat water heeft gepeurd. Snoekvergunningen op de Maas. Gepoogd is het aantal van 20 toe gestane vergunningen, die reeds alle verzegd zijn, bij de Visserij- Inspectie verhoogd te krijgen. Hierop viel nog geen beslissing. Wegens het bedanken van be stuurslid Damen (Tilburg) werd in deze vacature voorzien door J. de Nijs, volledige bestuursbe: voegdheid te geven. Nu was hij Zondagdiensten met de Kerstdagen. Vanaf eerste Kerstdag 's morgens 8 uur tot tweede Kerstdag 's mor gens 8 uur: Dr. Verhaak. Vanaf tweede Kerstdag 8 uur tot zaterdagmorgen 8 uur: Dr. van de Wouw. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, 27 en 28 december: Dr. v. d. Wouw. Alles uitsluitend bij spoedgeval len. Ballet-groep. Op initiatief van de R.K. Jeugd- centrale, is alhier opgericht een jeugd-balletgroep. Mej. Tini Pijpers, gediplomeerd danslerares, uit Box tel zal de leiding nemen over deze groepen, die gevormd zullen wor den. Meisjes van 5 tot 8 en van 9 tot 12 jaar die animo hebben voor deze ballet-groepen, kunnen zich op geven bij de heren L. Th. v. Drunen, Grotestraat, v. Gooi, Pr. Bernhard- straat en M. de Wit, Badhuisstraat. Het ligt in het voornemen om in het voorjaar van 1959 reeds een uitvoe ring te geven. Aan de bekomen verwondingen overleden. De 24-jarige jongeman H. de Ra den, die woensdagmorgen betrokken was bij de ernstige aanrijding welke in Drunen plaats vond, is vrijdag morgen in het St. Nicolaaszieken- te Waalwijk overleden. Toneel R.K.J.B. en R.K.B.B. De toneelclub der Jonge Boeren en Boerinnen zal op 2de Kerstdag en zondag 28 december in «de zaal van H. v. Delft een toneeluitvoering geven. Men komt op deze avonden met het blijspel „De onbekende we reld", een vrolijk spel van Anne- marie Kok en Joh. Blazer, dat de bezoeker een avond van gezond ple zier zal verschaffen. Emil Deventer en zijn vrouw An hebben het geluk in Amerika eei: schatrijke tante te bezitten. De over komst van deze tante, van wie straks een flinke erfenis te wachten staat is de oorzaak van talloze komische verwikkelingen, die wij u niet gaan vertellen, maar die men 2de Kerst dag en zondag daar kunt gaan zien. St. Hubertus-gilde. De bijeenkomst van het voor kort her-opgerichte St. Hubertus-gilde, welke oorspronkelijk was bepaald op 29 december a.s., is door omstan digheden moeten worden verscho ven naar januari a.s. Contact-bijeenkomst S.H.J. en R.K.D.V.C. De twee grootste sportverenigin gen in Drunen, n.l. de gymnastiek vereniging S.H J. en de voetbalver eniging R.K.D.V.C. gaan een con tact-avond houden. De eerste con tact-avond is bepaald op zaterdag 27 december in de zaal van de heer H. v. Delft. Geen van de twee vereni gingen beschikt over de middelen om jaarlijks een feestavond te hou den, terwijl men begrijpt dat er toch iets voor de leden moet worden gedaan. Een gezellige avond, waar door de leden van de twee grootste sportverenigingen in Drunen nader bij elkaar komen, leek beide bestu ren een ideale oplossing. Wanneer deze eerste avond slaagt, en dat doet hij zeker, zullen er straks nog meer dere worden gehouden. De aan vang is gesteld op zaterdagavond 7.30 uur; deze avond is natuurlijk al leen toegankelijk voor de leden van beide sportclubs. Het geheel wordt opgeluisterd met muziek, zodat er ook gelegenheid is voor een dansje. R.K. Vrouwengilde. Op dinsdag 30 december zal het R.K. Vrouwengilde in de Hoge Bra ken haar jaarlijkse kindermiddag houden. Deze middag heeft ieder jaar op 28 december plaats, op het feest van Onnozele Kinderen, doch dit jaar is zij verschoven naar dins dag 30 december. Op die dag komt Jan de Nijs uit Den Haag met pop penspel en voordracht. De kinderen van de leden hebben vrije toegang, en de resterende plaatsen zullen worden verkocht aan de kinderen van de lagere school tegen de prijs van 60 cent. Contactgroep N.I.V.E. was in Drunen. De Contactgroep Werkvoorberei ding en Planning van het Nederl Instituut voor Efficiencie, bracht de ze week een een bezoek aan de be drijven van Lips N.V. alhier. Dit bezoek werd gecombineerd met een bijeenkomst van de con tactgroep, waarbij o.a. de heer A. C. Dijkers, chef inkoop van de Socony Mobil Oil Company, bekend om zijn prae-advies Inkoop en Productivi teit, welke gedurende de najaars- efficiency-dagen in november j.l. 's gepubliceerd, een goed gedocumen teerde excursie hield over Inkoop en Planning. De belangstelling voor deze bijeenkomst was zowel van de N.I.V.E.-zijde als van de zijde van de staf van Lips N.V. buitengewoon groot. Deze contact-bijeenkomst werd gehouden in hotel Ter Hunen. Kerstviering Jeugdbeweging. Door de gezamenlijke jeugdbewe ging zal nabij de Hoge Braken een kerststal en een kerstboom worden geplaatst. Men heeft voor de Kerst dagen een heel programma rond de ze kerststal en kerstboom. Iedere avond zal een bepaalde groep bij Zaterdag 27 december: 7.30 uur: Contactavond S.H.J.R.K. D.V.C., zaal H. v. Delft; 8 uur: Jody en 't Hertèjong. Zondag 28 december: 11.30 uur: repetitie harm. „Beatrix", zaal H. v. Delft; 11.30 uur: repetitie „De Volharding" zaal Elshout; 8 u.: toneelavond R.K.J.B.-R.K.B.B., zaal H. v. Delft; uur: Jody en 't Hertejong, Hoge Braken; 8 uur: "Een ter dood veroordeelde ontsnapt", Hoge Braken. FILMJOURNAAL DRUNEN. „De Jonge Desperado's" Het is een weinig verheffend brokje jeugd, dat zich in Black Crater ver zameld heeft: jeugdige leeglopers, die zich hun vaders ten voorbeeld hebben gesteld. Deze vaders zijn er kende misdadigers, zodat men hier terecht mag zeggen dat de appel niet ver van de boom valt. Bij hen sluit zich ook aan een zekere Tully Rice. Tuily's vader staat ook bekend als de bonte hond, maar Tully wil al leen maar aantonen dat hij beter is dan zijn vader. Als hij daarvoor de kans niet krijgt, trekt ook hij naar Black Crater, alwaar hij de revol- ver-jeugd tot betere gedachten tracht te brengen. Dat lukt ten aan zien van een meisje, maar de rest moet niets van die vreemde ideeën hebben. Wanneer deze jeugdige bende tenslotte een bankoverval pleegt, slaagt hij er toch in om het hele stel te overreden zich aan de sheriff over te geven. Een typisch Amerikaans verhaal, waarin kinderen gevaarlijk speel goed hanteren. Als kerstverhaal niet bijzonder geslaagd, niet bijster en op z'n plaats. In de hoofdrol Russ Tam- blyn. Donderdag en vrijdag om 5 uur. Toegang 14 jaar. „Wilde Vruchten" Een goed gemaakte Franse film, die zich ook bezig houdt met eigen tijdse problemen, die hier op ty pisch Franse wijze worden belicht en uitgewerkt. Donderdag en vrijdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. „Jody en 't Hertejong" Een voortreffelijke film naar de gelijknamige hartveroverende ro man van Marjorie Kinnan Rawlings. Een prachtig verhaal uit de moeras sige wouden van Florida, waar de familie Baxter een sober bestaan leidt door het bebouwen van hun land. Het is een voortdurende strijd van de mens tegen de natuur, een strijd, waarin de kleine Jody en het hertejong Flag de centrale figuren zijn. Een prachtig, dikwijls aangrijpend verhaal met Gregory Peck, Jane Wyman, Claude Jarman jr. en vele anderen. Zaterdag om 8 uur, zondag om 5 uur. Toegang 14 jaar. „Een ter dood veroordeelde ont snapt". Een sublieme Franse film, waarin geen enkele beroepsacteur voorkomt en die onder de eminente regie van Robert Bresson uitgroeide tot een meesterwerk. Plaats van handeling is het fort Montluc bij Lyon, waar tijdens de Duitse bezetting 10.000 mensen ge vangen zaten, waarvan er 7000 nim mer zijn teruggekeerd. Tot deze tienduizend behoorde luitenant An- dré Devigny, die op heterdaad is be trapt bij het bedrijven van sabotage en die bovendien in het bezit was van een geheime zender. Hij stelde zijn ervaringen te boek en heeft bij het maken van deze film technische adviezen gegeven. Op sublieme wij ze wordt in deze film de ontsnapping van Devigny weergegeven. Het is een verhaal van aangrijpende geest kracht en moed, dat wij graag in ieders belangstelling zouden willen aanbevelen. De film is cultureel ge keurd en is ongetwijfeld een van de beste Franse films der laatste jaren. Zondag om 8 uur. Toegang 14 jaar. Najaarsinspectie N.R.S. Op de alhier gehouden najaars inspectie voor het N.R.S., door de heer W. Baltussen uit Berlicum, werden de volgende dieren inge schreven: Trui en Nellie van P. Aarts, Fien- tjell van W. Klerks. In het keurstamboek werd opge nomen: Jetje, van J. Brok-Pulles. J. Lombarts ontslag genomen. Met ingang van 1 januari heeft de heer J. Lombarts, wegens tijdge brek, ontslag genomen a.s directeur der kerkelijke fanfare. Vanaf die datum zal de heer v. Loon te Dru nen de directie op zich nemen. Ook zal de heer v. Loon direct met de opleiding van nieuwe muzikanten beginnen. De huis-aan-huis verspreide cir culaire is tot nu toe niet zonder suc ces geweest. Reeds tien nieuwe le den hebben zich voor de opleiding opgegeven. Het bestuur verwacht echter nog meer liefhebbers. Viering „Onnozele Kinderen". Dinsdag 30 december zal voor de kinderen der leden van het R.K. Vrouwengilde, ter viering van het feest van „Onnozele Kinderen", door de heer Jan de Nijs uit Den Haag een kindermiddag worden verzorgd met poppenspel en voordracht: „Jan Klaassen gaat verhuizen" en „Bon verjaardag in zomerland". Kinderen en leden die hen begeleiden, hebben vrij toegang. Voor zover nog plaat sen beschikbaar zijn, hebben met- leden toegang tegen betaling van 60 cent. Plaatsbespreken voor de kin deren van de leden: 26, 27 en 28 dec. cember bij een der bestuursleden. Benoemd. Na ruim 5 jaar hoofd te zijn ge weest van de R.K. Meisjesschool, is de eerwaarde Zuster Anselmie met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot hoofd van een school te Maas tricht. Niet alleen voor de kinde ren, maar ook voor het onderwij zend personeel zal het hard vallen van Zuster Anselmie afscheid te moeten nemen. Zij beschikt over buitengewoon veel tact om met de jeugd om te gaan en was „de baas" op school, zonder „baas te spelen". Nachtmissen. Met eerste Kerstdag zullen er 2 Nachtmissen zijn, n.l. om 3 en 5 uur. Om 7 uur en om half 10 drie H.BL Missen. Om 3 uur plechtig Lof. Tijdens de vacantiedagen zijn door de weex de H.H. Missen om 7 en 8 uur. „Smashers" juniorentournooi. De tafeltennisvereniging „Smas hers" zal op zaterdag 27 december a.s. het eerste Brabantse junioren tournooi organiseren. Voor deze eer ste tournooi-ontmoeting hebben vele junioren ingeschreven. Zowel Til burg als Breda hebben voor een sterke afvaardiging gezorgd. Voor de Bossche en Langstraatse spelers zal het daarom een zware opgaaf worden. Toch mag, gezien de com petitie-resultaten, worden verwacht dat enkele spelers van Smashers en J.C.V. in de einduitslagen zullen voorkomen, al moet er terdege reke ning mee worden gehouden dat de TLburgse speler Brouwer een niet te onderschatten speler is. Vorig jaar was hij reeds in het Brabantse juniorenteam opgenomen. De Smas- hersspelers: v. Logten, Oerlemans en Stevens zijn tegen de Brouwer zeker niet kansloos, terwij] de J.C.V.- en Victoria 51-spelers voor verrassin gen kunnen zorgen. Dit tournooi is tevens een eerste test voor een eventuele afvaardiging naar de Nederlandse juniorenkam pioenschappen. Op de Brabantse ju nioren-kampioenschappen, die over enkele maanden in Den Bosch zul len worden gehouden, zullen de prijswinnaars van het „Smashers"-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9