DRUNEN VLIJMEN Waalwijkse en Langsiraaise Courant Max Lips 25 jaar directeur De Heer Tabbers benoemd tot Directeur van Hollandia Elshout Nieuwkuijk TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 Moderne leider met gevoel voor traditie be Haarsteeg MAANDAG 19 JANUARI 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week m m HEI ZUIDEN 82e JAARGANG No. 6 22 cent Der ween: per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Abonnement: Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO' In januari 1934 deed Max Lips Jr., 20 jaar oud, zijn intrede in de schroevenfabriek van zijn vader. Zware tegenslagen hebben de in 1927 opgerichte scheepsschroeven- fabriek op dat moment gebracht aan de rand van het faillissement. De andere zonen van Max Lips Sr., in december 1958 op 83-jarige leeftijd te Eersel overleden, zijn na een aca demische opleiding reeds de wereld ingetrokken. Voor de jonge mijn heer Max was, hoezeer ook begeerd, geen academische opleiding wegge legd. De belangstelling van de jonge Max ging uit naar de automobielen. Na zijn H B.S.-studie ging hij in 1933 naar Ford in Amsterdam. Delft was voor hem te duur. Dit duurde niet lang. Vader Lips riep zijn zoon naar huis voor hulp in zijn kwij nend bedrijf. De jonge Max kwam bij de vormers, de draaibank en be lastte zich met de afwerking. Na 25 jaar is deze, in 1934 op het hellende vlak staande N.V., omgezet in een wereld-omspannend bedrijf, en is geworden een van de 6 groot ste schroevenfabrieken van de we reld en de vier grootste van Eu ropa. Max Lips Jr. is een modern in dustrieel met gevoel voor traditie. Een man, bij wie technisch kunnen gepaard gaat aan commercieel in zicht, economisch denken, aan soci aal gevoel, fantasie en durf, aan on- dernemings- en pioniersgeest. Een organisator van formaat, een gebo ren leider, ziel en stuwer van een groot bedrijf, die de vlam van en thousiasme en durf en vakmanschap weet over te planten op zijn mede werkers. Mijnheer Max Jr. werd gevormd op de harde leerschool van de prak tijk. Gevoel en feeling voor de tech niek kreeg hij van thuis uit. Zake lijkheid en commercieel inzicht wa ren hem aangeboren. Durf en pio niersgeest werden van hem geëist in een harde en onverbiddelijke tijd. Vijfentwintig jaar geleden stond de jongeheer Max aan de draaibank en was af werker; thans algemeen di recteur van een bedrijf met een fa- brieksruimte van 50.000 m2, een fa brieksterrein van 14 ha., een per soneel van 1700 man en een toe komstplan dat de stoutste verwach tingen overtreft. Over 10 jaar zul len wij het aantal arbeidsplaatsen in onze bedrijven verdubbeld heb ben, zei mijnheer Max op zijn ju bileumdag. Dat dit allemaal alleen maar be reikt kon worden door harde arbeid, zal niemand verwonderen. In die arbeid ging de heer Max Lips zelf altijd voor; toen hij in 1934 in het vak verzeild raakte, tufte hij op zijn motorfiets iedere week een avond naar Wageningen, om er zich te gaan bekwamen in het ontwerpen van schroeven en schroeven maken. Altijd deed het Mr. Max eerst zelf, voor hij specialisten aan ging trek ken. Zelf trok hij er ook op uit om contacten te leggen over de gehele wereld, of om een order te halen. Amerika, Rusland, China en Japan zijn landen die hij meermalen be zocht. Zilveren directeur. Deze man, die altijd technische verbeteringen in zijn bedrijf wist toe te passen en door efficiënte or ganisatie een wereld-omspannend bedrijf wist op te bouwen, die een open oog en oor heeft voor iedere medewerker van hoog tot laag, deze man die iedere publiciteit rond zijn persoon schuwt, was vrijdag de zil veren directeur. Dit feest werd vrij dag met grote luister door het per soneel gevierd. Het was een intern feest, voor zover men bij 1700 gas ten nog van intern kan spreken. 's Morgens was er een plechtige PI. Mis van dankbaarheid. De feest- klok luidde en er was een feestelijk carrillon-concert, beiden eens een vorstelijk geschenk van Lips N.V. zelf. De nieuwe hal van het bedrijf was in een feestzaal herschapen en 's middags werden op de huldigings bijeenkomst zeer hartelijke woorden gesproken en bood het personeel als blijvende herinnering aan deze dag een plaquette aan; er was groot feest tot diep in de nacht. En omdat mijnheer Lips naast al gemeen directeur en naast huisva der ook nog gemeenschapsman is en een grote belangstelling aan de dag legt voor al wat er in het gemeen schapsleven gebeurt, kwamen op deze dag ook nog alle muziek- en zangverenigingen de jubilaris en zijn familie een klinkende serenade brengen. Plotseling overleden. De heer L. v. Halder (51 jaar) al hier, is in de nacht van woensdag op donderdag vrij plotseling over leden. De heer v. Halder was reeds meer dan 25 jaar een bijzonder ac tief lid van de vrijwillige brand weer en genoot als brandweerman, die altijd mee vooraan stond, dan ook een zekere bekendheid. Zoals anderen misschien gestreden zijn voor hun voetbal-, toneelclub of mu ziekvereniging ,zo was de heer v. Halder dit voor de brandweer. Ook was hij lid van de motorploeg en had als speciale opdracht de ver zorging. toezicht en onderhoud van het materiaal. Van hem is bekend dat hij zich aan deze taak met de uiterste zorg en nauwgezetheid wijdde. Heden (maandagmorgen) is dhr. v. Halder, die vele vrienden had, onder grote belangstelling ter aarde besteld. Brandweermannen verge zelden hun makker naar zijn laatste rustplaats. Hij ruste in vrede. Kaartavond Bond Oud-strijders. De Bond van Oud-strijders, afd. Drunen, zal a.s. dinsdagavond in ca fé Elshout een kaartavond houden. Aanvang 8 uur. Streekverbetering in Drunen en de Langstraat. In het kader van de streekverbe- tering-acties, trekt er thans door de verschillende plaatsen in de ooste lijke Langstraat een kleine tentoon stelling, die de boer en tuinder wat voorlichting wil verschaffen, mede in verband met de op handen zijnde ruilverkaveling. Deze tentoonstel ling was donderdag j.l. in Drunen. Van de zijde van de boerenbevol king werd voor deze tentoonstel ling en voor alle zaken betreffende de ruilverkaveling en streekverbe- tering, een grote interesse aan de dag gelegd. In Drunen werd deze tentoonstelling zeer druk bezocht. Er waren o.a. stands over pluimvee houderij, varkenshouderij, veehou derij, zuivel, tuinbouw, gereedschap pen, huishoudinrichting, boerderij- bouw en ruilverkaveling. Overal werd deskundige voorlichting bij gegeven. Ledenvergadering „De verdediger". De politiehondenvereniging „De verdediger" houdt a.s. vrijdag 23 ja nuari in café v. d. Geit een alge mene ledenvergadering. Feestavond „Vredesduif. De Postduivenvereniging „De Vre desduif" zal op zaterdag 24 januari in de zaal van café v. d. Geit haar jaarlijkse feestavond houden. Meisjes-korfbalclub. De belangstelling voor de kort ge leden her-opgerichte dameskorfbal club is goed. In overleg met de r.k. Jeugdcentrale is kortgeleden een terrein en materiaal beschikbaar gesteld. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom en kunnen zich opgeven bij de heer H. de Wit, Badhuisstraat, en L. Th. v. Drunen, Grotestraat. Ballet. De belangstelling voor de jeugd- balletgroep is zeer groot. De oefe ningen o.l v. mej. Pijper zijn kort geleden begonnen. Men heeft onge veer 50 meisjes die zich enthousiast inzetten. Zeer binnenkort hoopt men een voorstelling, o.a. een ou- dersavond, te kunnen geven. De Raad van Elf. As. woensdag 21 januari zal de Raad van Elf bijeenkomen ter be spreking van de komende carnaval viering. Jaarvergadering S.H.J. De gymnastiek- en atletiekver eniging S.H.J. zal a.s. zondagmorgen om 11.30 uur in De Hoge Braken haar algemene jaarvergadering hou den. Jaar- en feestvergadering Brandweer. In verband met het plotseling over lijden van haar lid, de heer L. van Halder, is de jaarvergadering van de brandweervereniging, die was bepaald op hedenavond 8 uur, een week uitgesteld. De jaarlijkse feest avond die was bepaald op a.s. za terdag 24 januari, is eveneens een week uitgesteld. Agenda. Maandag 19 jan. 8 uur: propagan- da-avond Gezinszorg, Hoge Braken; 3 uur: Liebig-avond, zaal café Els- hout; 7.30 uur: voorlichtingsavond Huis vrouwen, parochiehuis Elshout; 7.30 uur: trainen T.T.V.D., clubhuis Grotestraat 8; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger", café v. d. Geit. Dinsdag 20 jan. 7 uur: trainen D.V.C.-junioren; 8 uur: r.k. Vrouwengilde, Hoge Bra ken; 8 uur: r.k. Werknemende Midden stand, hotel Royal; 8 uur: clubavond O.O.S., café v. d. Geit; 8 uur: kaartavond B.O.S., café Els hout. Woensdag 21 jan. 8 uur: Film „Het Gouden Zwaard", Hoge Bra ken, 14 jaar; 8 uur: clubavond O.O.O., café Els hout; 8 uur: clubavond „Prins Bernhard", hotel Royal; 8 uur: clubavond „Nooit Gedacht", café v. d. Geit; 8 uur: clubavond „D.V.P.", café Klerks; 7.308 uur: r.k. Bibliotheek, Hoge Braken. Donderdag 22 jan. 7.30 uur: trai nen D.V.C.-junioren; 7.30 uur: T.T.V.D. clubhuis Grote straat 8; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Els hout. R.K. VROUWENGILDE. Voor de leden van het R.K. Vrouwen gilde zal in de zaal van de Hoge Braken een voorlichtingsavond gegeven worden on der de titel: „Film als koopwaar". ELSHOUT VOORUIT. Om de carnavalsviering ordelijk te laten verlopen heeft het bestuur van „Elshout Vooruit bepaald, dat deelnemers aan de groepenwedstrijden op maandag en dinsdag zich voor 1 febr. moeten opgeven. Evenals andere jaren zijn er weer prachtige prijzen beschikbaar. Alleen de lidmaatschapskaart geeft recht op toegang. Voor 15-jarigen is voor deze avonden een aparte regeling ge troffen. Alleen op vertoon van speciale kaarten hebben zij toegang. De ouders worden er op attent gemaakt dat kinderen beneden 15 jaar absoluut geen toegang hebben. KERKELIJKE FANFARE. Met de benoeming van de heer J. van Loon, tot directeur van de kerkelijke fan fare, heeft het bestuur ongetwijfeld een goede keus gemaakt. Het volgen van de muzieklessen door 19 jeugdige personen is in de geschiedenis van de fanfare nog niet voorgekomen. Het bestuur zit dan ook da delijk waarschijnlijk met de zorg van de uitbreiding van het instrumentarium. Ge lukkig schijnt de ijver van de jeugd een bezielende invloed te hebben op de oudere leden. De repetitie wordt beter bezocht en men repeteert thuis ook meer. JAARVERGADERING. De landelijke rijvereniging De Echo houdt half acht haar algemene jaarverga dering in café H. van Delft. Waardige bekroning van interessante carrière. SPORT-ZONDAG. Zondag werd in alle H. Missen bekend gemaakt dat het zondag 25 januari een Sport-Zondag is. Medewerking wordt ge vraagd van alle verenigingen die sport be oefenen, welke sport dan ook. Er zal zondag om 9 uur een Hoogmis worden opgedragen ter intentie er van en men wordt beleefd verzocht om allen deel te nemen aan de algemene H. Communie. Dus alle verenigingen van Vlijmen wer ken mede om deze eerste sport-zondag te doen slagen. KRUISBOOGSPORT. Om het Kampioenschap van Groot-Vlijmen Zaterdag 24 januari zal op de banen van het Kruisbooggezelschap Willem Teil, ge vestigd in café H. Boom-v. d. Wiel de wed strijd om het kampioenschap van Groot- Vlijmen worden voortgezet. KORFBAL-STANDENLIJSTEN. Uit de korfbalstandenlijsten van het distr. Den Bosch valt op te maken dat Never Down met haar 6 twaalftallen geen slecht figuur slaat. Ie klasse JCHH 7 5 1 1 11 pt. Never Down 5 2 3 0 7 pt. BlauwGeel 3 1 1 1 3 pt. Celecitas 4 1 1 2 3 pt. Altior 4 1 0 3 2 pt. Deutcren 5 1 0 4 2 pt. 2e Klasse Avantie 6 4 2 0 10 pt. Concordia 5 4 1 0 9 pt. Never Down 2 6 4 1 1 9 pt. Altior 2 4 0 0 4 0 pt. B. Quick 2 0 0 2 0 pt. BI. Geel 2 5 0 0 5 0 pt. 4e Klasse A: êever Down A 4 4 0 0 8 pt. Concordia A 4 3 1 0 7 pt. JCHH A 4 2 1 1 5 pt. Avanti A 4 1 2 1 4 pt. Celecitas 5 1 0 4 2 pt. Never Downs B 5 0 0 5 1 pt. 4e klasse B Never Down C 4 4 0 0 8 pt. Dinteren A 3 3 0 0 6 pt. Altior A 5 1 1 3 3 pt. Avanti B 3 0 2 1 2 pt. JCHH B 4 1 0 3 1 pt. Never Down D 5 0 1 4 1 pt. VARKENSVERZEKERING Vrijdagavond herdacht de Nieuwkuijkse Varkensverzekering St. Lambertus, tijdens een feestelijke bijeenkomst in café De Ster haar 60-jarig bestaan. De feestvergadering, welke gecombineerd was aan de algemene jaarvergadering, stond onder leiding van de voorzitter, de heer A. van den Brand. Na zijn welkomstwoord, deelde de voorzitter mee dat deze verga dering een dubbele betekenis had, n.l. het jubileum en de belangrijke besluiten die aan de orde zijn. In een overzicht gaf de voorzitter ver schillende feiten over het bestaan en de uitgroei van de vereniging gedurende deze 60 jaar. Hierna gaf de secretaris de heer Fr. Mostermans een uitgebreid jaarverslag, waaraan we 't volgende ontlenen. De totale inkomsten bedroegen f 2247,25, de totale uitgaven f 2386,90. Nadelig saldo f 139.65. Op 1 jan. 1958 was het bezit f2686.30, verlies f 139.65, zodat op 1 jan. 1959 het totale bezit f 2546.65 bedraagt. De premies en uitkeringen werden vast gesteld op 60 cent per maand voor gewone varkens, f 1.25 voor zeugen en f 2.50 voor koopzeugen. De uitkering voor varkens werd vastgesteld op 80 cent tot 60 pond zuiver gewicht. Boven de 60 pond 70 cent en zeu gen 65 cent. De aftredende bestuursleden de heren J. Siegers en G. van Eggelen werden her kozen. Na een uitgebreid debat hoe of het met contractvarkens moet gaan, werd tenslotte besloten dat de bestuursleden bij de leden controle zullen uitoefenen en de contracten nazien. Indien het gehele risico voor de le den zelf is, dan kan men de varkens gewoon verzekeren. Een fabriek of handelaar kan bij de verzekering niet terecht. Alle varkens bij aan- of verkoop moeten bij het bestuur worden aangegeven. Na een dankwoord van de voorzitter aan de secretaris voor het uitgebracht verslag en het accuraat beheer, maant hij de leden aan hunne verplichtingen ten opzichte van de vereniging goed te volbrengen. Met een koffietafel werd deze bijeen komst besloten. BOERENJEUGD. In het patronaat hielden de jonge boeren en jonge boerinnen een bespreking over het mede-organiseren van de Boerengezinsdag. Men besloot deze Boerengezinsdag op een nog nader te bepalen datum te houden. Men zal aan deze dag een feestelijk ka rakter geven en er zal een spreker worden aangezocht. JAARVERGADERING VISCLUB. Onder voorzitterschap van H. v. d. Heij den hield de Kon. Erk. Visclub Haarsteeg op een avond in de afgelopen weck haar jaarvergadering over 1958. Daar het oude jaar nog maar was is verstreken wenste de voorzitter, na allen welkom te hebben ge heten, hun een gelukkig en voorspoedig 1959 toe en sprak de hoop uit dat zij ook dit jaar weer eenzelfde activiteit aan de dag zouden leggen als in het voorbije jaar het geval is geweest. Uit het jaarverslag dat hierna door de secretaris werd voorgelezen, bleek dat de Haarsteegse vissers in de strijd om de Pieter Prinsenwisselbeker na twee concoursen de eerste plaats innemen. De deelnemers werden via dit jaarverslag aan gespoord om allen deel te nemen aan het derde en laatste concours dat eind februari of begin maart in Nieuwkuijk wordt gehou den, dit om te trachten de wisselbeker voor 1959 in bezit te krijgen. Verder liet het jaarverslag nog een min der aangenaam geluid horen, n.1. dat de vereniging ondanks haar Kon. erkenning er nog niet in geslaagd is om een geschikt vis water te verkrijgen. Herhaaldelijk is tot de overheid het verzoek gericht om in deze enige medewerking te verkrijgen, maar tot op heden zonder resultaat. De vereniging ziet zich tengevolge daarvan in haar acti viteit zeer beperkt en zou ze inderdaad ge schikt viswater toegewezen krijgen, dan zou niet alleen de activiteit toenemen, maar ook het ledental zou ongetwijfeld stijgen. Om dat de vereniging niet de zekerheid heeft dat de z.g. „Wieltjes" in de polder alhier voor altijd in beheer kunnen worden geno men, kan ook niet tot het uitzetten van vis worden overgegaan. Ook kan wegens ge brek aan een goed viswater niet tot het or ganiseren van een nationaal concoun wor den overgegaan en moeten de leden zich be palen tot het deelnemen aan concoursen die in de zomermaanden elders worden gehou den. Voor zijn keurig verzorgd jaarve/ïlag mocht de secretaris bij monde van de vooi- zitter de dank van de vergadering in ont vangst nemen. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. Ook werd besloten om op zaterdag 31 jan. e.k. een teeravond te houden, waai bij ook de dames zullen worden uitgenodigd. Verder kwamen uit de vergadering nog diverse voorstellen naar voren die voor ken nisgeving werden aangenomen en nadat de rondvraag aan de orde was geweest, sloot de voorzitter met een woord van dank voor het prettige verloop de vergadering. TONEEL. Door de toneelvereniging Kunst en Ge noegen is reeds enige tijd in studie geno men het prachtige toneelstuk in 3 bedrij ven: Zolang er mensen zijn. Genoemde toneelvereniging is voorne mens met dit stuk op de zondagen 25 ja nuari en 1 februari voor het voetlicht te verschijnen. BILJARTEN. In café M. Reuser had donderdagavond een biljartwedstrijd plaats tussen de aldaar gevestigde biljartclub DVK en DPL uit café J. Siegers. De gedetailleerde uitslag was als volgt DVK - DPL Th. Boelen jr. - P. Theunissen 75 - 74 H. v. d. Heijden - H, Kivits 75 - 58 Plechtig, stijlvol, maar tegelijk vrolijk feestelijk, was de huldiging van de heer A. Tabbers, die op 15 januari 25 jaar in dienst was van de N.V. Nederlandsche Schoenen unie Bloch Stibbe - Hollandia. Tijdens de huldigingsbijeenkomst deelde de president-directeur, dhr. E. Stibbe, de heer Tabbers mede, dat hij door de buitengewone ver gadering van aandeelhouders be noemd is tot directeur. Zonder twij fel een waardige bekroning van een interessante carrière. De huldiging. In de ochtenduren vond op het directiekantoor een bijeenkomst plaats, waarbij behalve de directie, de onderdirecteuren, bedrijfsleiders, staffunctionarissen en de leden van de ondernemingsraad, ook talrijke anderen aanwezig waren. Ook mevr. Stibbe-Bloch gaf door haar aanwe zigheid blijk van haar belangstel ling, hetgeen door de jubilaris op hoge prijs werd gesteld. In zijn huldigingstoespraak zei de heer E. Stibbe: „dit is een grote dag, zowel voor onze N.V. als voor de heer Tabbers zelf". In het kort ging de heer Stibbe even in op en kele gebeurtenissen uit het leven van de jubilaris. In 1933 nam Bloch Stibbe de „Hollandia"-schoenfa- briek over, en de heer Tabbers, die tevoren reeds 10 jaar bij „Hollan dia" werkzaam was geweest, kreeg bij het nieuwe „Hollandia" de func tie van chef de bureau; hij was hoofd van de calculatie-afdeling en de loonadministratie en tenslotte kassier. Ieder ogenblik van zijn vrije tijd werd door de heer Tab bers benut om zich zelf te ontwik kelen. Hij maakte studies van mo derne administratie-methoden en van specifieke problemen, die zich in een schoenfabriek kunnen voor doen. Daardoor werd hij 'n vraag baak voor het gehele bedrijf, want niet alleen de administratieve-, maar ook de productie-afdelingen kwamen bij hem om advies. Op sociaal gebied. Ook in het maatschappelijke le ven bekleedt de heer Tabbers tal rijke belangrijke functies. Hij is on der meer gecommitteerde bij de eindexamens van de middelbare handelsavondschool in Waalwijk, voorzitter van de St. Jozef stichting in Waspik, vice-voorzitter van de harmonie, de katholieke gezinszorg, de vereniging Nederland en Oranje, etc. etc. De heer Stibbe prees mevr. Tab bers als een voorbeeldige huisvrouw en moeder, die haar man steeds tot grote steun is geweest. Nadat de heer D. Stibbe de jubi laris de medalje van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel had opgespeld en de heer E. Stibbe de jubilaris een waarde vol cadeau had overhandigd en de zilveren Hollandia-legpenning had had uitgereikt, maakte hij bekend dat in een buitengewone vergade ring van aandeelhouders was beslo ten de heer Tabbers te benoemen tot directeur. Een langdurig welgemeend applaus bewees hoezeer dit door eenieder op prijs werd gesteld. Een lange rij van sprekers. De heer Stibbe jr. toonde zich zeer verheugd over deze benoeming. De heer Tabbers, zo zei hij, is steeds een vriend geweest van de zaak, maar ook van de familie. De heer v. Zon, die namens de Ondernemingsraad sprak, prees de jubilaris vooral als een goede vriend voor zijn ondergeschikten en zijn tact en diplomatie als het er om ging de kleine geschillen van iedere dag op te lossen. Reeds bij de eerste kennismaking was de heer Thomas onder de in druk gekomen van de grote even wichtigheid van de heer Tabbers en zijn helder verstand, inzicht en werklust had hij steeds bewonderd. Namens de onderdirecteuren, pro curatiehouder en exportmanager, hield de heer Vermeeren op de hem eigen wijze een geestige toespraak. De spankracht van de jubilaris had steeds zijn bewondering gewekt en hij achtte het een eer zoveel jaren met hem te hebben mogen samen werken. Griezelig grondig, zo zei de heer v. d. Schoot, die namens de staf functionarissen het woord voerde, pakt de heer Tabbers steeds alles aan. De waarderende woorden door de verschillende sprekers geuit, wil de hij graag van harte onderstrepen. De heer Wentink tenslotte wees op de hoogachting die de heer Tabbers ook buiten het bedrijf geniet. Dankwoord van de heer Tabbers. Voor de heer Tabbers was 't geen eenvoudige taak de lange rij van sprekers te antwoorden. Zijn benoe ming tot directeur kwam als een volkomen verrassing. Zeer verheugd was de heer Tabbers om het ver trouwen dat hij ook van de jongere generatie mag genieten. De heer Stibbe Jr. had hem als eerste gefe liciteerd en dat was voor de jubi laris een bijzonder genoegen. „Met gemengde gevoelens", zo zei de heer Tabbers, „zie ik terug op de afgelopen 25 jaar". Tevredenheid over het feit dat hij zoveel jaren zijn krachten aan de zelfde zaak heeft mogen geven, voerde de boventoon. De meeste mensen is het echter niet gegeven hun kracht te behouden, en dan komt het tijdstip dat de werklust groter wordt dan de werkkracht. De heer Tabbers wees nog op de tal rijke moeilijkheden die overwonnen moesten worden om de N.V. te ma ken tot wat zij nu is, een grootbe drijf, waarin talrijke mensen een goede boterham verdienen. De in spirerende werklust en energie van de heer E. Stibbe zijn steeds een goed voorbeeld geweest en, zo be sloot de heer Tabbers, wanneer de baas zo is, dan zullen de onderge schikten daar vanzelf ook naar stre ven. Huldiging door het kantoorpersoneel. Even voor twaalf uur begaven de jubilaris en zijn familie en de direc tie zich naar 't grote kantoor, waar o.a. het woord gevoerd werd door de heer Lariby, voorzitter van de kantoorpersoneelsvereniging. Hij had uitgerekend hoe groot de af stand is die de heer Tabbers in de loop van de jaren heeft afgelegd; dagelijks van Waspik naar Waal wijk. Bijna viermaal de aarde rond. Ook de heer A. Hamers sprak op zeer originele wijze zijn wensen uit. Verschillende humoristische voor valletjes uit het verleden werden naar voren gebracht. Hoofdzaak was echter het uit spreken van bewondering en waar dering voor de heer Tabbers, die voor ieder aandacht opbracht, zowel voor het dagelijkse werk als voor het persoonlijke leven. J. v. Bijnen - J. Kuis H. Willemsen - Th. v. Gestel Jos Koks - H. Theunissen Jos Treuren-A. Treuren 36- 75 57- 75 38- 75 75- 17 356 - 374 Eindstand 6-6 gelijk. Hoogste serie P. Theunissen 20 car. Hoogste gem. J. Kuis 4,67. Voor de competitie van de KNBB speel de de in café W. v. d. Loo gevestigde bil jartclub DES op een avond in de afgelo pen week een uitwedstrijd tegen St. Joris te Vught. DES kon het ditmaal niet bol werken en verloor met 6-2. De uitslag hiervan was St. Joris - DES: F. Berkelmans (230) - K. v. d. Loo (280) 230 - 280 J. Rovers (150) - J. v. Bokhoven (170) 150-170 A. v .Hasselt (130)-A. Treuren (150) 130-132 A. v. Engelen (120)-A. de Groot (95) 120-65 De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5