Gemeenteraad Waalwijk BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F De Vluchteling SF1" Agenda en pre-adviezen 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JANUARI 1959 2 stadhuis gereed, hetwelk in sept van dat jaar in tegenwoordig heid van H.M. de Koningin en onder overgrote belangstel ling officieel werd in gebruik geno men. In 1957 kwam gereed de toegangsweg naar het Oostelijk industrieterrein, terwijl in dat zelfde jaar ter ontlasting van 't kruispunt Serrestraat-Singel n wegverhetering vanaf Oudhcus- denscpoorl naar Singel tot stand werd gebracht. Als we overzien wat in die ja ren is gebeurd, dan geloof ik te mogen zeggen dat dank zij de medewerking van de vroegere raadscolleges het gemeentebe stuur niet-werkloos is geweest. Mijne Heren, moge Gods on misbare en rijke Zegen rusten op ons allen en al onze handelingen en moge de gemeente gespaard blijven voor alle rampen en te genspoeden. Namens de raad dankt de beer van Herpt hierna de voorzitter voor de goede wensen en gaf de toezegging dat op de medewer king van de raadsleden gerekend kan worden, verschil van me ning zal er echter volgens spre ker blijven bestaan. De heer van Herpt verheugde zich over de groei van de bevolking in het af gelopen jaar en wenste dat spoe dig de uitbreidings- en sane ringsplannen in zijn geheel uit gewerkt zouden kunnen worden. Punt 2. De notulen van de vo rige vergadering werden door de raad vastgesteld. Punt 3. Bij de ingekomen stuk ken waren o.m. diverse goedkeu ringen door G S. van reeds eerder genomen raadsbesluiten, rappor ten van kasopnemingen c.d. Van diverse bewoners van het kerkdorp Hedikhuizen was een verzoek ingekomen om een bij drage in de vervoerskosten per bus van schoolkinderen geduren de 5 maanden per jaar. Gezien de wijziging der L.O.-wet werd besloten deze aangelegenheid in handen te stellen van liet colle ge van B en W. Punt 4. In verhand met een verzoek van de Hcusdense café houders stelden B en W voor de kermisdagen te wijzigen en deze te stellen op zaterdag, zondag en maandag vóór Hemelvaartsdag en de laatste dag op Hemel vaartsdag zelf. De heer vand e Pol wil weinig óver dit voorstel zeggen, daar hij een kermis in de hedendaagse tiid overbodig acht, doch hij had bezwaar legen de kermisdag op maandag, specifiek voor dit jaar daar dit de 4c mei is, de dag van de dodenherdenking. Vooral voor Heusden met zijn vele oor logsslachtoffers zou het absurd zijn om op die dag kermis te vie ren. On een vraag van de lieer Janssen antwoordde voorzitter dat deze kermisdagen gewijzigd worden omdat de laatste dag van de Heusdense kennis samenviel met de eerste dag van de kermis te I)runen, hetwelk een zeer na delige invloed had op de 'Heus dense kermis. De heer de Vroo- me was van mening, dat de derde kermisdag dit jaar niet op de 4e maar op de 5e mei zou kunnen worden i«ezet, op die dag (bevrij dingsdag) had iedereen immers toch vrij. Voorzitter wees er op dal de 5e mei nog niet officieel als 'n vrije dag was aangemerkt. Op voorstel van B en W werd besloten voor dit jaar de kermis dagen vast te stellen op zaterdag, zondag en woensdag vóór He melvaartsdag en op Hemel vaartsdag zelf. Punt 5. Verzoek van de heer Schcllekens strekkende hem te verkonen het door hem bewoon de pand. In verband met dit ver zoek, deelde voorzitter mede, dat in voorafgaand overleg met de raad is komen vast te staan dat de raad niet afzijdig staat tegen verkoop van gemeentewetwonin gen aan bewoners van deze wo ningen, deze verkoop zelfs toe juicht, maar dat ten aanzien van dit bedoelde pand zoveel bezwa ren zijn ingebracht, dat B en W willen voorstellen om dit agen dapunt aan te houden, waartoe door de raad werd besloten. Puntti. Besloten werd B en W machtiging te verlenen tot het aan gaan van kasgeldleningen in het eerste kwartaal 1959 tot een max. bedrag van f 700.000.-. Punt 7. Voorstel van B en W tot het voeren van een rechtsge ding tot onteigening van enkele percelen grond in het uitbrei dingsplan Oudhcusden. Voorzit ter lichtte toe dat geen minnelij ke schikking met de eigenaars van die percelen tot stand is kun nen komen. Op een desbetreffen de vraag van de heer van Vugt zei voorzitter dal deze gronden door de Rijksconsulent voor Grond- en Pachtzaken zijn geta xeerd en dat GS. geen hoger be drag zal toestaan. De heer van Herpt vroeg of de prijs van de verkopers f 1.70 per vierk. nieter) niet billijk is te achten. Deze prijs ligt volgens de voorzitter boven de getaxeerde prijs, dus mag men daar niet op ingaan. De heer de Gouw was van mening dat de gemeente Den Bosch hogere prijzen betaalde voor de door hen aan te kopen grond waarop voorzitter ant woordde dat dit zeer goed moge lijk is, maar dat men daar hier niets aan heeft, de grondprijzen zullen daar in het algemeen wel hoger zijn dan hier. De raad besloot over te gaan lot een rechtsgeding. Punt 8. Vaststelling van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen '59. Als rapporteurs van de commissie van onderzoek kreeg de heer v. d. Pol het woord, die als volgt sprak: Mijnheer de voorzitter, graag maak ik van deze gelegenheid gebruik om namens de commissie van onder zoek, bestaande uit d e heren Ir. v. Vugt, v. Herpt, de Gouw, Brink en ondergetekende, rapport uit te bren gen over het ingestelde onderzoek betreffende de gemeenterekening 1959 en de daarbij behorende be drijfsbegrotingen, Godshuizen en B.A. Herpt. De commissie betreurt het, dat, teneinde een snelle goedkeuring van Ged. Staten te verkrijgen, een gemeentebegroting eigenlijk niet veel meer is dan een raming van lopende kosten en uitgaven, terwijl aan een dergelijke begroting geheel het beleidskarakter en de toekomst visie ontbreekt. Daarom heeft de commissie van onderzoek B. en W. in een reeds eerder toegezonden rapport een aantal wensen kenbaar gemaakt en suggesties gedaan om daarmee tot uitdrukking te brengen de gevoelens die ten aanzien hier van in de diverse raadsfracties le ven en om daarmee tevens de accep tabele aantal punten in de gemeen tebegroting niet ter tafel behoeven te brengen. De commissie blijft van mening dat in zijn algemeenheid het vast leggen van toekomstplannen in de begroting een gezonde en natuurlij ke prikkel is van een gemeentebe stuur, om het in uitzicht gestelde ook binnen de gestelde termijn te verwezenlijken. De commissie spreekt echter gaarne 't volste ver trouwen uit, dat het ontbreken van deze prikkel B. en W. er niet zal van weerhouden een zeer energiek beleid te voeren; daarom stelt de commissie de raad voor om over te gaan tot de voorlopige vaststelling van de gemeente- en bedrijfsbegro tingen 1959. De heer v. d. Pol sprak ook nog woorden van dank aan de burge meester en zijn beambte, de heer Wolfs," voor de uitvoerige inlichtin gen welke zij de commissie inzake deze begrotingen hebben verstrekt. De voorzitter dankte de commis sie voor het gedane onderzoek ën bracht dank aan de rapporteur voor diens rapport. Ten aanzien van het ingediende rapport, waarop door B. en W. was geantwoord en welk rapport ieder raadslid van tevoren was toegezon den, werden nog diverse vragen ge steld en suggesties gedaan. De heer v. Vugt opende de rij met een verkeersprobleem; hij opperde het denkbeeld om in de Zustersteeg een éénrichtingsverkeer in te stel len en in de Wijksestraat een par keerverbod aan één zijde. Spreker vroeg ook of de zwembadcommissie al met nieuwe plannen bij B. en W. was geweest. Is er al een nieuwe oproep geplaatst voor woningzoe kenden, vroeg dezelfde spreker; ook zag deze graag meer aandacht ge schonken aan de weg naar het in dustrieterrein. Ook de nieuw aan te schaffen sneeuwploeg had de aan dacht van de heer v. Vugt; hij pre fereerde een bulldozerblad boven 'n tot nu toe gebruikte sneeuwploeg. De heer Brink informeerde naar de opbrengst van havenrechten en hoeveel de schippers per ton moes ten betalen. Spreker had vernomen dat de havenrechten hier zo duur waren, dat de schippers er van te rugschrokken om aan de kade te meren. Verder vond spr. de ver lichting aan de haven zeer slecht. In verband met de havenrechten, zei de voorzitter dat deze in een verordening waren vastgelegd, wel ke verordening in de volgende ver gadering ter tafel zal worden ge bracht. Wat de verlichting aan de haven betreft,mogen wij niet zo maar klakkeloos lichtpunten bij plaatsen, de Rijkswaterstaat geeft daar zo maar geen toestemming voor. De heer Schipper begon met dank te zeggen aan de commissieleden voor de moeite die zij zich getroost hebben om dit rapport samen te stellen. Verder informeerde hij naar de mogelijkheid om het Brabants Orkest, dat toch ook door deze ge meente gesubsidieerd wordt, hier nog eens een concert te laten geven. Spr. stelde voor dit orkest een con cert te laten verzorgen in de zo pas gerestaureerde Ned. Herv. Kerk, en wel in een gunstig jaargetijde. De heer de Vroome kan zich ver enigen met de voorgestelde verho ging van de wethouderswedde, maar met de voorgestelde verhoging van de presentiegelden voor de raadsle den van 7.50 tot 10.is hij het niet eens. De voorzitter zei geïnformeerd te hebben, maar dat verhoging van de presentiegelden toch niet mogelijk zou zijn. De heer de Vroome pleitte voor een hogere subsidie voor de padvin derij; de verhouding tussen de sub sidies voor de voetbalvereniging en de muziekvereniging enerzijds en de padvinderij anderzijds, liggen volgens spreker wel erg scheef. Verder zou spreker graag een opga ve hebben van de woningzoekenden in deze gemeente en zag tevens graag een commissie samengesteld voor het verhuren van woningen. Een commissie voor het verhuren van woningen heeft geen nut, aldus de voorzitter, daar de beslissing toch door B. en W. moeten worden ge nomen. De voorzitter had echter geen bezwaar tegen een adviescom missie. De heer v. Herpt merkte op, dat B. en W. in hun antwoord in het rapport vermeldden, dat het ver strekken van bedrijfsbegrotingen niet gebruikelijk is, en meende ech ter te weten dat deze in andere ge meenten wel verstrekt worden. Ook het aanstellen van een gemeente opzichter bracht de heer v. Herpt nog eens naar voren. Met het ant woord van B. en W. als zou een rolbezem niet doelmatig zijn, is spr. i het niet eens; het zou zeer nuttig zijn wanneer B. en W. zich eens oriënteerden inzake deze rolbezem. Spr. sprak zijn beklag uit over het slechte onderhoud van de wegber men vooral in de buitenwijken. Ver der betreurt hij het dat de meisjes- school zo laag geschat is; hierdoor 1 zal het onderhoud er zeker onder te lijden hebben. De heer Janssen bracht de straat verlichting te Oudheusden ter spra ke. De voorzitter zei dat hierover met de P.N.E.M. contact is opgeno men; dit betreft ook Hedikhuizen. De heer Buys kon zich niet ver enigen met het aanstellen van alle mogelijke commissies, alleen een commissie voor subsidiebeleid droeg zijn goedkeuring weg. De heer de Gouw vraagt dat, wan neer de gronden van de Godshuizen bij de stichting Sociale Zorg komen, er dan geen commissie moet worden benoemd om deze gronden te ver delen. De voorzitter zei: wanneer deze gronden overgaan naar Sociale Zorg, deze gronden bij dezelfde pachters in pacht blijven, zodat daarvoor geen commissie behoeft te worden benoemd. De heer v. d. Pol gaf enige toe lichting op de in het rapport ge stelde suggestie tot het aanleggen van een hertenkamp en een speel tuin aan de Hert. Joh. v. Brabant straat; hij wenste dit los te zien van de restauratie van wallen en grach ten, zodat deze al eerder gereali seerd zouden kunnen worden. Ver der zag spr. graag een post geraamd van bijv. 1000.in de exploitatie kosten voor een te stichten gemeen schapshuis aan de Putterstraat al hier. De voorzitter zei toe, dat, wan neer er werkelijk een gemeenschaps gebouw zal komen, dit zeker een subsidie van de gemeente zal ont vangen, zowel voor de stichtings- kosten als voor de exploitatie. Hierna werden de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1959 voorlopig vastgesteld. De punten 9, 10 en 11 der agenda werden hamerstukken. Een toegevoegd agenda-punt be trof de toewijzing van 10 woning wetwoningen. B. en W. stelden voor deze 10 woningen te doen bouw.-n in de Suitbertusstraat te Oudheus den door de heer A. v. Gerven, ar chitect alhier. De raad ging hiermee accoord. Hierna volgde sluiting. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donder dag 29 januari 1959 om half 8 ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 30 december 1958. 2. Ingekomen stukken. a. Van de Minister van Binnen landse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie; b. Van de Gedeputeerde Staten; c. Van Burgemeester en Wet houders: overzicht van de in 1958 door hen verhuurde woningwet woningen, premiewoningen en noodwoningen; d. Controleverslagen rekenplich- tigen. Burgemeester en wethouders stellen voor, deze ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor jeugd-in- enting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor aanleg rio lering in de Taxandriaweg. 5. Voorstel tot wijziging der tarie- venverordening van het zwem bad. 6. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van woningen. 7. Voorstel tot toekenning van een premie op grond van de premie regeling woningverbetering en -splitsing 1953. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor gedeeltelij ke aanleg van de Liefrinckstraat. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanleg van een straatverlichting op het oostelijk gedeelte van de Lang- straatweg. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor aanleg van hoofd- en dienstleidingen voor gas, water en electriciteit in Baardwijk, wegens de bouw van 100 woningen. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een lokaal der voormalige r.k. ulo-school ten behoeve van de Don Bosco-school. 12. Voorstel tot het verlenen dei- gevraagde medewerking inge volge artikel 72 der lager onder wijswet 1920 voor aansluiting der St. Petrusscholen aan het radiodistributienet. 13. Voorstel tot overdracht van grond op de voet van artikel 80, vierde lid, der lager onderwijs wet 1920, voor de bouw van een r.k. meisjesschool in Besoijen. 14. Voorstel inzake subsidiëring kerkbouw. 15. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed in Besoijen. 16. Voorstel tot ruiling van grond in de Buitenpolder van Waal wijk. 17. Voorstel tot verkoop van bouw terrein tussen de Eerste en Tweede Zeine. 18. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 19. Voorstel tot het sluiten van een overgangscontract voor gasleve ring met de Staatsmijnen. 20. Voorstel tot wijziging der tarie- venverordening voor gas, water en electriciteit. 21. Voorstel tot intrekking van de algemene toeslagverordening ge pensioneerde wethouders 1957. 22. benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. 23. Wijziging begroting 1958. Riolering Taxandriaweg. In verband met de bebouwing, welke zich ontwikkelt tussen de Winterdijk en de nieuwe provincia le weg, is het noodzakelijk, dat voor het gedeelte, gelegen tussen de Her tog Janstraat en de haven, een rio lering wordt gelegd in de Taxan driaweg. Hierdoor wordt tevens bereikt, dat het opperwater van de provin ciale weg op deze riolering kan lo zen. Een en ander is als zodanig met de Provinciale Waterstaat bespro ken en accoord bevonden. Ten behoeve van de ontwatering der bouwpercelen is het voorts noodzakelijk, dat een afwaterings- sloot wordt gegraven juist ten noor den van de Winterdijk. Deze sloot zal alsdan haar overtollig water kunnen lozen op de onderhavige rio lering in de Taxandriaweg, terwijl een en ander gereguleerd zal wor den middels een overstortput, wel- „Kom," mompelde brigadier Piet. „Ik heb nog tijd genoeg. Laat ik eerst nog maar eens bij het station gaan kijken. Als ik me goed herinner, speelt Karei Kleuntjes ook mee. Die vreemde jongen, die als een ster omhoog- schoot in een onbekend tweede- klassertje. Ik wil die knaap wel eens in burger zien, zonder van die lompe schoenen aan zijn voe ten en zonder zo'n vreemd ge kleurd kieltje aan zijn lijf. Hij zal wel in de trein zitten, die uit 't Oosten komt. Gek toch eigen lijk, dat deze jongen geen geld krijgt voor zijn voetballerij, om- dat-ie niet in een eersteklasser speelt. Ja ja..., de wegen van de bond zijn dikwijls dwaalwegen. Ik snap er ook niet veel van." Aangekomen bij het station tikte Piet aan zijn helm en vrien delijk vroeg hij aan de conduc teur: „Goeie morgen, beste man! En... is de sneltrein uit het Oos ten al binnen?" „Die van gisteren wel," ant woordde de schrandere spoor wegbeambte. „Als die van van daag on tijd is, komt-ie over vijf minuten binnen. Is-ie niet op tijd, dan komtie niet binnen. Zo is het en niet anders. Ik kan er óók niks aan doen." Piet kon de brave borst niet eens bedanken voor zijn inlich tingen want juist op dat moment werd hij hardhandig aan de kant geduwd door een tweetal zonder linge kwibussen, voorzien van wilde jassen en indrukwekkende sportpetten. Driftig bestegen ze het hokje en ze schreeuwden: „Aah...! Conductore di stationa dicito tempo di intrato trinio con vapore oriëntale! Bella va nilla! Tempo!" De onthutste conducteur ver stond hier niets van, wat we op rekening dienen te schrijven van de spoorwegen, die nog steeds verzuimen hun personeel Itali aans te laten leren. Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door Ottwell Binns. „Koorts, had ik koorts, zei u?" informeerde hij met vreemd- zwakke stem, terwijl hij haar on derzoekend bleef aankijken. „Oh, ik dacht dat het een jaguar was. „Dat was het begin," antwoord de zij vlug. „Maar de koorts was veel erger. Heel vaak hebben Sandy en ik gedacht dat u zou moeten sterven. Maar nu zult u snel beter worden. Heel gauw zult u weer sterk en gezind zijn. En daarvoor dank ik de goede God". Zij sprak met een ingehouden heftigheid, die hem verbaasde. Hij kon niet begrijpen waarom zij zo ontroerd kon zijn, waarom zij zo duidelijk verheugd kon zijn over het feit dat hij, een vreemde voor haar, teruggeko men was uit de vallei des doods. Maar haar belangstelling in zijn welstand deed hem onuitspreke lijk goed. Meer dan twee jaar lang had hij niemand van haar sekse mogen aanschouwen en zo als zij daar voor hem stond, een felle gloed in haar donkere ogen, en haar gelaat van vreugde blo zend over zijn gezondheidstoe stand, scheen zij hem 't schoon ste schepsel, dat hij ooit had aanschouwd. Al het andere ver getend, zochten zijn gedachten naar de reden van haar belang stelling voor hem en plotseling sprak hij, nog steeds met zwakke haperende stem: „U... u heeft me... verzorgd?" „Ja," antwoordde zij eenvou dig. „Monsieur Sandy en ik heb ben samen tegen de koorts ge vochten en met Gods hulp heb ben we gewonnen." „Ik ben u grote dank verschul digd", meende hij dankbaar en vroeg dan nieuwsgierig, „Ik weet niet wie u is, maar..." „Ik", gaf zij ten antwoord met 'n lachlje dat hem in de oren klonk als het kabbelen van een beekje, „ik heet Mimi". „Mimi? Mimi?" Hij herhaalde de naam verschillende malen luidop, alsof hij zich afvroeg of hij die naam ooit meer gehoord kon hebben en vroeg dan haastig „Mimi... wat?" De uitdrukking van grote blijd schap verdween plotseling van haar gelaat alsof zij een klap ge kregen had. Een kleur van ver legenheid vloog over haar wan gen, maar kalm wist ze te ant woorden: „Mimi! Alleen maar Mimi... tenminste voor u, die mijn vriend moet zijn. Nu zal ik monsieur Sandy gaan roepen. 'Hij zal bijna sterven van vreugde als hij verneemt, dat u werkelijk weer beter bent." Snel wendde zij zich om, voor hij gelegenheid had, nog iets te zeggen en liep haastig weg uit de hut. Een peinzende blik kwam in de ogen van Dudley Langdon. „Mimi," fluisterde hij in zich zelf. „Mimi... een aardige naam. Ik weet zeker, dat ik haar nooit tevoren gezien heb." Het meisje snelde intussen zo haastig zij kon stroomopwaarts naar de plek waar zij Sandy hoorde kappen, onderwijl zijn naam roepend. „Sandy". Sandy Muir kwam ogenblikke lijk naar haar toegerend. „Uw vriend..." bracht zij uit. „Hij is wakker geworden. De koorts is geheel verdwenen en..." „Nu alEn heb je hem gezegd wie je bent?" „Ik heb gezegd: Mimi, meer niet. Maar hij was nieuwsgierig, maar..." Zij hield een ogenblik op en vervolgde dan smekend: Mijnheer Sandy, zult u mijn ge heim bewaren?" „Wees maar niet bang, juffie. Dudley zal hem van mij niet ver nemen, voor je er zelf toestem ming voor geeft. Lieve hemel Wat ben ik blij dat hij weer be ter is." Hij begon harder te lopen. Het meisje volgde hem langzamer en toen zij het kamp bereikte druf- de zij de hut niet binnen te gaan. Zij ontdekte het onbijt dat de Schot klaargemaakt had, zette zich op een kist die voor stoel dienst deed en trachtte iets te eten. In het begin bleef het bij een poging. De stemmen van de twee vrienden in de hut, bereikten haar duidelijk, die van de Schot opgewonden van vreugde, die van de zieke zwak en stokkend. „Zij heet Mimi. En je dankt het aan haar, dat je nog tot de leven den behoort... en dat je nog vrij bent. En het is ook aan haar te danken, dat ik nog tegen je kan praten. Hoe dat kan? vraag je. Wel, nadat die tijger je zo lieflijk geaaid had, was je er verbazend slecht aan toe, je ijlde van de koorts en de wonden zagen er uit alsof bloedvergiftiging onaf wendbaar was. Daarom ging ik op zoek naar een of andere woud-winkel, in de hoop daar medicijnen machtig te kunnen worden en misschien iemand die verstand had van wondverzor ging. Maar ik kwam terecht in 'n kamp vol met schurken. Twee waren gelukkig op stap om een van hun verdachte plannetjes uit te voeren en toen kwam dat meisje midden in de nacht naar me toe kruipen om me te waar schuwen voor de plannen van de andere twee de een was een kerel met een idiote naam van Filbert en de andere was een kat van een wijf en ze waren van plan mij te vermoorden en jouw naar de gevangenis terug te bren gen". Bij deze woorden schrok Mimi de Faramond. Plotseling herin nerde zij zich, dat zij de Schot nooit had ingelicht omtrent de juiste plannen van Philibert en zij beschuldigde zichzelf ervan 'n onvergeeflijke fout gemaakt te hebben. Intussen vervolgde Sandy zijn verhaal, een levendig verslag ge vend van de gebeurtenissen en vooral de nadruk leggend op de volgens hem vreselijk belangrij ke rol die zij daarin gespeeld had.. „Dat kind heeft me het leven geredEn het jouwe evengoed Dudley. Zolang jij buiten jezelf was van de koorts, heeft ze jc geen ogenblik alleen gelalen. Dag en nacht heeft ze de wacht gehouden en gebeden. Als er een meisje was dat eens voor mij wilde bidden..." Hij hield op,, lachte even vreemd en vervolgde dan: „Wij staan allebei tot over onze oren in de schuld bij dat kind, dat mogen we geen van tweeën een ogenblik vergeten.'" De herstellende stelde weer 'n vraag, welke Mimi niet kon ver staan, maar uit het antwoord van de Schot kon zij de beteke nis ervan raden: „Een van die schurkenbende? Lieve hemel! neen man. De schurken hadden haar ontvoerd en hielden haar daar gevangen om een losgeld te eisen. (Wordt vervolgd) COPYR'GHT STUDIO AVAH i

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2