VROOM DREESMANN JpOAt WERKELOOSHEID woensdSIII-pi'ijzeii HUWELIJK geen bron van zorgen in Noord-Brabant Bankstel LOODGIETERSBEDRIJF 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JANUARI 1959 3 Let op wollen velours ALLEEN GELDIG WOENSDAG 28 JANUARI DEN BOSCH TILBURG - HELMOND Biljarten Haarsteeg Prov. Staten van Noord-Brabant Zéér billijk te koop: electr. wasmachine met wringer Adres te bevragen bureau van Dakreparatie en vernieuwing Fa. Kok Slijkoord want dit slaat alles!!! (140 cm. breed), in één groot kleurenassorti- ment voor mantels, pantalons, winterman telpakjes, kinderman tels, herenkamerjassen etc. Normale prijs 9.75 per meter. NUp.meter. ^"8 slechts Am GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Platenrek, voor 50 grammofoonplaten van allerlei afmetingen. Voorzien van twee be- ;vestigingsringen. Dè ideale opbergingsme thode voor al 18 Uw platen. NU 3 Spotgoedkoop! Plak boek, voor grote of kleine verzamelaars. Inhoudende 40 bladen papier in verschillende kleuren, formaat 24{ x 33cm.Geb.in ste- 38 vige spiraal. NU Heerlijk tegen de kou is zo'n mooie lange geruwd wollen muts, voor dames en meisjes. Keuze uit verschillende zeer mooie 58 tinten. NU A Haringfilets, in tomatensaus, fan- tastlsch lekker. Per blik NU JA Vanille golfjes, een kersvers en zeer voor» J dellg koekje. AQC 250 gram NU - T7 Gemoltonneerde directoires, met elastiek ook voor de grootste maten! Van heerlijk warme witte interlock NU spotgoed- A 98 koop. Maten 50-52 2.58 44-48 I „Het ei van Columbus" is dit opklapbare plas tic kussentje. Het is gemakkelijk mee te nemen naar voetbal veld, achter op de brommer of fiets, op reis en vakantietoch- ten enz. enz. A 98 NU I Een pracht kans! NO- IRON overhemden, van een super popejine in wit en grijs met extra versterkte boor den en manchetten, gemaakt door een van de beste overhemdfa brikanten. Normale waarde 14.50 ^88 NU V Dit is Uw kans! Voor het gehele huisgezin nieuwe tandenbor stels. Diverse model len, diverse kleuren, diverse vullingen (haar of nylon). Zoekt uit. NU voor een krats. 2 stuks p» £-c slechts JU Unieke aanbieding! Prachtig porseleinen eetservies (1e keus), met goudband. Met 2 dekschalen en geschikt voor 6 personen. Dit bijzonder fraaie ser vies £*80 NU AO Dit zijn slechts twee modellen uit een schit terende partij kinder en damespantoffels. Maar er zijn er veel, véél meer, en on gekend voordelig(Irre gular) Kinder- 4 98 maten 2.58 2.38 I Damesmaten 88 4.48 3.58 3.28 A Goedkoper kan niet meer! Prima onbreek bare plastic afwas- J bak, bestand tegen heet water, zuren en zouten. In verschillen de kleuren verkrijg baar. 4 28 NU I V Profiteert van deze restant aanbieding graslinnen slopen, met hotelsluiting (zeepj royale overslag 24 cm.J' Twentse super kwali teit In de maat 60 x 70 cm. Normale prijs 2.95 NU ke voorzien is van de benodigde af sluitingen. Bij de ontgraving van die water loop komt zand vrij, hetwelk zal worden benut voor het grondwerk ten behoeve van een aan te leggen trottoir, ter breedte van 4 m. aan de zuidzijde van de Taxandriaweg. Wijziging tarievenverordening zweminrichting „Het Hoefsven". De exploitatie van de gemeente lijke zweminrichting „Het Hoefs ven" levert een nogal belangrijk na delig saldo op. Steeds heeft dit de volle aandacht van b en w gehad en hebben zij gezocht naar mogelijkheden om dit saldo te verlagen. In de thans vigerende „Verorde ning betreffende de tarieven voor het gebruik van de gemeentelijke zweminrichting „Het Hoefsven" is in art. 8 bepaald dat voor het ge bruik van het bad, in schoolver band, door leerlingen ener school klasse, van een inrichting van m.o., v.h.o. of n.o. een recht verschuldigd is van 0.05 per leerling per bad. Door verhoging van dit recht van ƒ0.05 op ƒ0.10 en door invoering van hetzelfde tarief voor scholen voor g.l.o., b.l.o. en u.l.o. wordt het nadelig saldo enigszins verlaagd. Het is billijk, dat ook aan scholen voor g.l.o., b.l.o. en u.l.o. zwemrech- ten in rekening worden gebracht. De besturen dezer scholen kunnen jleze kosten bestrijden uit de ver goeding ex art. 101 der lager onder wijswet 1920. Onbewoonbaarverklaring 6 woningen, n.l. a. Laageinde 80; b. Grotestraat nrs. 113 D en 233 C; c. Westeinde nr. 51 53; d. Tweede Zeine 19 en e. Westeinde 55. Doorbraak Besoijensestraat naar het plan Besoijen-west. Ter ontsluiting van de nieuwe woonwijk ten westen van de Be soijensestraat, zal nog een door braak tot stand moeten worden ge bracht vanaf deze straat naar de v. Berckenrodelaan in het plan Be soijen-west. Met dit doel heeft de raad reeds van de Besoijense Woningbouwver eniging een tweetal woningen aan gekocht, plaatselijk gemerkt Be soijensestraat nrs. 94 en 96, met erf en tuin, welke woningen zullen worden afgebroken, waarna op die gronden de nieuwe verbindings straat, genaamd Liefrinckstraat, zal worden aangelegd. De aangrenzende panden Besoijen sestraat nrs. 92 en 98 dienen in ver band hiermede van een nieuwe eind gevel te worden voorzien, terwijl tevens, om de achtertuinen van de ze woningen aan het zicht vanaf de openbare weg te onttrekken, half steens scheidingsmuren zullen moe ten worden opgetrokken. De riolering van deze nieuwe straat dient naar het riool in de Be soijensestraat te worden doorgetrok ken, terwijl de aanwezige grond verwijderd en door zand vervangen moet worden om het wegdek te kunnen dragen. Nu de v. Berckenrodelaan in meer genoemde stadswijk zijn afbouw na dert en de nieuwe woningen in deze wijk voor het overgrote deel reeds zijn bewoond, is een spoedige tot standkoming van deze verbindings straat zeer urgent geworden. Aanleg straatverlichting nieuwe provinciale weg. De aanleg van het gedeelte van de nieuwe provinciale weg, gelegen tussen de kanaalbrug in de Lang- straatweg en de invalsweg naar de Hertog Janstraat, met de daarbij be horende rondwegen en viaduct, is reeds geruime tijd in uitvoering en de realisering van dit traject vindt gestadig voortgang. Zodra dit weggedeelte voor het verkeer kan worden opengesteld, dient ook het straatverlichtingsnet gereed te zijn. Het ligt in het voornemen van b en w om dezelfde verlichting toe te passen als die, welke thans in ge bruik is in de omgeving van ge noemde kanaalbrug, d.w.z. natrium- verlichting met masten van 9 meter lichtpunthoogte. Op het thans in uitvoering zijnde gedeelte komen mitsdien dezelfde armaturen, echter voorlopig uitge rust met slechts één lamp. Wan neer dan later de weg dubbelbaans wordt uitgevoerd, behoeft de helft van de masten maar te worden verplaatst en nog één lamp te wor den bijgemonteerd. Verlenen van gemeentelijke bijdra gen in de stichtingskosten van kerken. Het is de raad bekend, dat de stichting van kerkgebouwen in deze gemeente geen gelijke tred heeft ge houden met de sterke ontwikkeling, die de gemeente de laatste jaren te zien heeft gegeven. Grote aantallen woningen, zowel in de overheidssec tor als in de particuliere sector, zijn sinds de bevrijding ter bewoning ge reed gekomen, terwijl verwacht wordt, dat ook in de naaste toe komst onze gemeente nog een be tekenende groei te zien zal geven. Door de hiermede gepaard gaande bevolkingstoename is de capaciteit van de momenteel aanwezige kerk gebouwen, welke alle nog dateren van vóór de laatste wereldoorlog, evident te gering te noemen, terwijl door het realiseren van verscheide ne uitbreidingsplannen een aantal kerkgebouwen te excentrisch zijn komen te liggen ten opzichte van de nieuwe woonwijken. Het is daarom duidelijk, dat de hiermede verbon den problemen sinds geruime tijd de zorg van de kerkelijke overheid hebben en ook van de burgerlijke overheid mag worden verwacht, dat zij zoveel als in haar vermogen ligt aan de bouw van nieuwe kerkge bouwen aandacht besteedt. De taak van de overheid omvat n.l. niet al leen de verzorging van de materiële belangen van de inwoners, doch eveneens en in belangrijke mate de behartiging van de geestelijke volksgezondheid. Een krachtig ker kelijk leven is naar de mening van b en w een zodanig openbaar be lang, dat het reeds daarom de over heid niet onverschillig kan laten of de kerkgenootschappen in het hui dige bestel in staat zijn hun taak op adequate wijze te volvoeren. De aanwezigheid van voldoende kerk gebouwen is daartoe noodzakelijk. Het vraagstuk van de subsidiëring van kerkenbouw door de overheid s de laatste tijd sterk in de belang stelling komen te staan. Veel ge meenten zijn inmiddels overgegaan om in de kosten van kerkenbouw een bijdrage te verlenen, gaande tot 25% van de stichtingskosten. De vraag of de gemeentebesturen bevoegd zijn om terzake subsidies te verlenen i.e. of het verlenen van een subsidie zich met de grondwet en de wet verdraagt, heeft de re gering bevestigend beantwoord. Er van uitgaande dat de kerkbe sturen in de komende jaren met ui terste krachtsinspanning zeker niet meer dan 4/5 deel der voor deze kerkenbouw nodige gelden bijeen zullen kunnen brengen, stellen b en w voor om terzake van gemeente wege een subsidie toe te kennen en om een norm aan te houden van 20% der stichtingskosten. Toeken ning van een hoger subsidie achten zij niet verantwoord, enerzijds om dat zulks een verzwakking van de eigen verantwoordelijkheid van de kerkbesturen zou betekenen en an derzijds met het oog op de reper cussies t.o.v. het gemeentelijk bud get. Blijkens door gedeputeerde sta ten van Noord-Brabant goedgekeur de subsidieregelingen wordt tegen de door b en w voorgestelde wijze van subsidiëring geen bezwaar ge maakt. Benoeming onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Met ingang van 1 februari 1959 s door de raad aan de heer J. A. Ver stij nen eervol ontslag verleend als onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand dezer gemeente, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op grond hiervan zal ingaande 1 februari 1959 een nieuwe functio naris moeten worden benoemd in verband waarbij door b en w wor den aanbevolen: 1. B. G. J. Heebing 2. J. G. M. de Broek. KNBB District Kaatsheuvel. De uitslagen van de eerste wedstrijden in de 2e helft van de club-competitie zijn als volgt In de le klas Libre De Efteling 1 - NAS 12-6; Euphonia I-KTO 16-2; HGL I - KOT 15-3; KTO I - De Efteling 14-4. In de 2e klas Libre Groep A De Dreef I - NAS 2 8-0; KOT 2- Nooit Volleerd 14-4; Nooit Volleerd I- De Dreef 1 4-4; 't Centrum I - HGL 3 4-4; KOT 2 - HGL 2 2-6. In Groep B Euphonia 2 - Altijd Raak 1 3-5; De Efteling 2 - Poedelvrees 14-4; Poedelvrees 1 - Ons Genoegen 18-0 KTO 2 - Euphonia 2 0-8. In de 3e klas Libre KTO 3 - de Dreef 2 4-4; Altijd Raak 2 - N. Volleerd 2 6-2; De Efteling 3 - Altijd Raak 2 0-8; De Dreef 2 - HGL 4 8-0; Poedelvrees 2 - HGL 5 4-4; HGL 4 - Poedelvrees 2 4-4. Jan van der Kaa scoort een serie van 117 en een partijgem. van 21.81 en verliest des ondanks van Jan Damen, die 18.18 gem. noteerde. Ja, in de le klas Libre zijn er vooral bij de wedstrijd HGL - KOT fantastische par tijen gespeeld en vooral de partij tussen de beide kopmannen stond op zeer hoog peil. Jan Damen was met een serie van 66 in 10 beurten reeds op 167 gekomen en was nog slechts 33 car. van de zege verwij derd, toen zijn tegenstander, de districts voorzitter in hoogst eigen persoon, nog te gen een „hap" van 127 car. aankeek. In de 11e beurt kwam J. v. d. Kaa echter pas los en zijn vorm groeide naarmate de serie vorderde. In vlot tempo werd de 100 ge passeerd en toen, bij zijn 117e car., ge beurde er iets, wat deze partij tot een spor tief hoogtepunt zou brengen en waarmee onze voorzitter tot ieders voorbeeld van ons district gesteld zou kunnen worden. Bij de 117e maakte hij een „billarder", wat in onze termen beter als „ue vuile" duidelijk gemaakt wordt. En hoewel het voor velen moeilijk was te constateren en ook de ar- biterdit over het hoofd zag, stopte Jan. Wel legde hij nog aan voor de 118e, maar een opzettelijk veroorzaakte touchée-bal be tekende een einde aan de serie en zelfs do zege van zijn tegenstander. Jan Damen kreeg de ballen in het welbekende trosje en hij maakte geen fout meer. Met een klinkende 18.18 was hij winnaar, maar om met 21.81 en een hoogste serie van 117 te verliezen is zeer zeker een even aller best resultaat. En wanneer het dan op deze manier gebeurd, kan het niet anders beti teld worden als de „sportiefste nederlaag van het jaar"! Ook de andere partijen stonden op hoog peil. Cor Damen liet met 11.11 gem. zien wat deze in zijn mars heeft en in de voet sporen van zijn oudere broer met serieuze bedoelingen wil treden. Piet van Boxtel verloor met 7.77 van de gelukkigste man van de avond. Jac. Ver hiel won met 6.90 en H. Snoeren speelde met 6.04 remise tegen Giel van Boxtel met 4.79. Andere goede partijen speelde ook C. Netten van KTO. Met precies 10.00 gem. zegevierde hij uitstekend over de toch ook niet preutse Bert Dekkers, die maar tot 6.62 kwam. Pieter de Kort won met 10.58 en een h.s. van 52. Kees van Boxtel van NAS bevestigde met een schitterende 8.21 gem. zijn hui dige vorm. Henk Dekkers was met 8.64 het slachtoffer, maar ook weer uitermate verdienstelijk. Nog twee partijen zijn vermeldenswaadig n.l. de 5.33 van peuter Voogd van Eu phonia en de 6.42 van Jan van Gorkum van KTO. Twee prachtprestaties. R. van Dinteren scoort een serie van 104 en een gem. van 12.35. Richard van Dinteren schijnt langzamer hand zijn belofte te gaan inlossen. Tegen Koos Kemmeren groeide hij naar zijn top vorm en scoorde een knappe reeks van 104 en verwezenlijkte daardoor een prachtig mo yenne van 12.35. Richard heeft hiermede op fantastische wijze zijn visitekaartje gepre senteerd voor de a.s. Persoonlijke kampi oenschappen. Zijn eerste serie over de 100 in een officiële partij is nu werkelijkheid geworden en er zullen er nu gegarandeerd meer volgen. Bart Jansen was met 5.31 ook niet slecht en Thomas van Riel was met 4.37 ook op perbest. Zo was de 3.03 van Pieter van der Velden op die grote tafel bij Piet van Dun al even goed. En de 4.13 van de be loftevolle jeugdige P. Klaassen mag er ook best zijn. De 4.56 van Jan v. d. Ven is een waar dig sluitstuk van de lijst der prominente 2e klassers. In de 3e klas was Frans Laros de beste van deze week. Met 3.94 gem. schoot hij werkelijk uit zijn slof en speelde daarmee de partij van zijn leven. Koos Kemmeren was met 3.50 ook bij de allerbeste 3e klas sers. Th. Netten jr. van KTO zorgde met 2.61 voor een uitschieter. Th. Netten sr. was met 2.55 en Rinus Laros met 2.88 eveneens allerbest op dreef. De standen na de wedstrijden van j.l. maandag 19 jan. zijn in de diverse klassen als volgt In le klas Libre 1 Euphonia I 7 gesp. 35 pt.; 2 KOT I 7-34; 3 NAS I 6-30; 4 De Efteling I 7-26; 5 HGL 6-19; 6 KTO I 7-16. In deze klas gaat de strijd hoofdzakelijk tussen Euphonia, KOT EN NAS. De Ef teling is hier echter nog een gevaarlijke concurrent. Het belooft echter nog een spannende strijd te worden. HGL I zorgde al voor de eerste verrassing door KOT met 5 - 3 te verslaan. In de 2e klas Groep A 1 De Dreef 8 gesp. 48 pt.; 2 KOT 2 8-38; 3 HGL 2 7 - 30; 4 Nooit Volleerd 1 8 - 29; 5 HGL 3 8 - 26; 6 't Centrum I 6-24; 7 NAS 2 7-13. In deze klas schijnt De Dreef recht naar het kampioenschap van deze groep te ste venen. KOT 2 liet tegen HGL een gewel dige steek vallen en verloor met 6-2, en mogelijk daarmee de kans op de definitieve strijd om de titel. HGL 2 staat in verliespunten gelijk met KOT en is de laatste wedstrijd op komen zetten en kan heus nog wel voor onver wachte surprises zorgen. In Groep B 2e klas 1 Euphonia 2 7 gesp. 38 pt.; 2 Poedel vrees 1 7 - 38; 3 Altijd Raak I 6 - 30; 4 De Efteling 2 6 - 20; 5 Ons Genoegen I 6-16; 6 KTO 2 6-10. Hier staan de eerste drie geplaatsten in verliespunten gelijk en belooft de eindstrijd uitermate spannend te worden. In de 3e klas Libre Groep A: enl Altijd Raak 2 6 gesp. 28 pt.; 2 Nooit Volleerd 2 6 - 26; 3 Ons Genoegen 2 5- 24; 4 NAS 3 5 - 18; 5 De Efteling 3 6-16. Ook in deze groep staat een spannende eindstrijd te wachten. Van de 5 zijn er nog 4 gerede kanshebbers om tot de beslissings ronde door te dringen. In groep B 1 De Dreef 2 6 gesp., 32 pt.; 2 HGL 4 6-27; 3 HGL 5 6-24; 4 Poedelvrees 2 7-23; 5 KTO 3 5-14. Hier staat De Dreef 2 heel gunstig om tezamen met HGL 4 door te dringen tot de beslissingsronde. HGL 5 heeft echter nog een reële kans om als lachende derde met de eerste plaats te gaan strijken. Over de fantastische prestatie van Jos van Dijk in het gewestelijk kampioenschap 4e klas libre, komen we in ons volgende verslag nader en uitgebreider op terug. BILJARTEN. Voor de competitie van de KNBB speel de de biljartclub DES woensdagavond j.l. een thuiswedstrijd tegen 't Arendje uit Den Bosch dat momenteel tweede staat op de ranglijst. De thuisclub was deze avond bij zonder goed op dreef en won alle partijen, zodat de einduitslag 8-0 was in het voor deel van DES. Voor de aanvang van de partijen werd de kopman van DES, Kees van der Loo, door de voorzitter van het Arendje gehuldigd in verband met het winnen van het Zilveren Biljart, tijdens het In Den Bosch gehouden Invitatie-tournooi, waaraan vijf in onze omgeving zeer bekende spelers deelnamen. Namens zijn vereniging feliciteerde hij Kees hartelijk met dit suc ces en bood hem bloemen aan. Ook deze avond was onze dorpsgenoot weer goed op dreef en won met een slot- serie van 263 car. op overtuigende wijze. Ook speler A. Treuren vestigde de aan dacht op zich en won met een moyenne van 9,38 eveneens zijn partij. Dit voorbeeld in spireerde zeer waarschijnlijk ook de an deren, want ook zij wisten hun partij tot een goed einde "te brengen. De gedetailleerde uitslag was DES - 't Arendje K. v. d. Loo (280) - B. v. Laarhoven (280) 280- 19 J. v. Bokhoven (170)-J. Schraven (220) 170-203 A. Treuren (150) - J. van Esch (130) 150- 73 A. de Groot (95) - C. v. d. Broek (95) 95- 85 Kennismaking soekenden van alle leeftijden en standen. Wendt U voor serieuze huwe lijksbemiddeling tot de afde ling van de 10 samenwerken de huwelijksbemiddelingskan toren. Talloze dankbetuigin gen ter inzage. Nederlands Bemiddelingscentrum. Hoofd Administratie postbus 6037 Amsterdam. Ontvangkantoor Nw. Bossche weg 92 te Tilburg. Ontvangdagen dag. ook zat. en zond. v. 2-8 uur. Desgewenst huisbezoek. Een provinciale vlag. De Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant heeft woensdag een te grote bezorgdheid over de bestrijding van de werkloos heid in deze provincie op korte ter mijn van de hand gewezen. In be antwoording van de vragen over de industrialisatie en de werkloosheids bestrijding, zei dr. J. E. de Quay tijdens de behandeling van de pro vinciale begroting 1959, dat er tal van werken in voorbereiding zijn die de infrastructuur van Brabant zullen verbeteren, maar die ook geschikt zijn om op zichzelf geruime tijd aan vele krachten werk te bieden. De commissaris zei hierbij te den ken aan verscheidene wegen en brug gen die binnenkort aangelegd zullen worden en aan de haven van Bergen op Zoom en de ruilverkaveling in het Land van Heusden en Altena. Het is bepaald niet waar, zo zei hij, dat in Brabant als geheel de werkloosheid groter zou zijn dan el ders. Wel is dat het geval in West- Brabant, doch deze zwakke plek zag hij in de toekomst uitgroeien tot een sterke. Ook hij achtte een urgentie-sche ma voor structuurverbeterende wer ken noodzakelijk, doch hij meende dat bij de uitvoering ervan enige soepelheid betracht zou moeten wor den. Zaken als deze grijpen zodanig in elkaar, dat men datgene uitvoert wat door de omstandigheden voor de hand komt te liggen, zei hij. De com missaris hoopte dat de gemeentebe sturen, wanneer het over zaken gaat die door het algemeen belang worden ingegeven, tot een bovengemeentelij- ke samenwerking zullen kunnen ko men. Officiële vlag. Tijdens de vergadering van Pro vinciale Staten is woensdag met alle stemmen op één na besloten dat de rood-wit geblokte vlag als officiële Brabantse vlag zal worden aangewe zen. De Brabantse Staten hebben don derdag de provinciale begroting voor 1959 goedgekeurd. Op de derde en laatste dag van de besprekingen werden door verschillende leden slechts detailkwesties besproken. Het Brabants Conservatorium, het Zui delijk Toneel en de subsidiëring van de regionale apparaten van de jeugd organisaties vormden hierbij de hoofdschotel. De C.H. afgevaardigde, de heer D. Schouten besprak de zetelverde ling in de gezondheidsraad voor N.- Te koop aangeboden: Burg. v. Grotenhuisstraat 14 WAALWIJK Brabant. Hij pleitte voor een gunsti ger verhouding ten behoeve van het Groene Kruis. Gedeputeerde P. Cop- pes ging daar echter niet op in. „Eigenlijk had de verhouding 6 1 moeten zijn, analoog aan de ver houding tussen de bevolkingsgroe pen. Men was het Groene Kruis reeds tegemoet gekomen door een verhouding van 5 2 aan te hou den". De regionale apparaten van de jeugdorganisatie, zoals KAJ en Jon ge Boeren, zijn de dupe geworden van een koppeling van de provinciale subsidies aan die van het rijk. Want het rijk heeft in verband met de be stedingsbeperking de subsidies voor de regionale apparaten het afgelopen jaar niet uitgekeerd en zal dat ook dit jaar niet doen. Als gevolg daar van hield ook de provincie de sub sidie voor de regionale apparaten van deze organisaties in. Het lid de heer B. J. van Buel (KVP) nu vond dit niet juist. Hij stelde dat het rijk de subsidie wel verleende, maar niet uitkeerde. Daar om kon de provincie wel betalen. De socialist W. van Delen sprong hem bij. „Anders betekent dit de dood van deze organen", motiveerde hij. Ook ir. H. Steenbergen (KVP) on derstreepte de woorden van de Osse afgevaardigde. Gedeputeerde Coppes had begrip voor de argumenten. Ged. Staten hadden daarom aan de provin ciale jeugdraad een spoedadvies ge vraagd. Tot dusver was dit niet bin nen. „Als men er zelf geen haast achter zet, dan behoeven wij dat ook niet te doen", argumenteerde de heer Coppes. „Ja, we behoeven niet ko ningsgezinder dan de koning te zijn", beaamde de socialist van Delen. Een bulderend gelach steeg op toen hij er op liet volgen, dat de uitdrukking wel anders luidde, maar dat hij die hier maar liever niet gebruikte. De heer van Buel bleek tenslotte gerust, toen hij begreep dat Ged. Staten niet onwillig zijn de gelden t.z.t. toch uit te keren. De heer H. Kloezen (VVD) zag niet in, waarom in de Maaskant en het Land van Heusden en Altena aparte organen voor het maatschap pelijk opbouwwerk moesten bestaan. „We hebben toch goede provinciale organen", zei hij. Gedeputeerde ir. H. van Haaren bracht onder zijn aandacht, dat het nodig is dat een streek eens afzonderlijk wordt beke ken. De afgevaardigde de heer A Kamp (KVP) voegde daaraan toe, dat in het land van Heusden en Al tena in dit opzicht, mede in verband met de op handen zijnde ruilverka veling, al veel goeds is gepresteerd. dit blad. pannen, leien, mastiek en zinken daken SCHOORSTEENVEGERIJ METSELBEDRIJF Potgieterstraat 11, Waalwijk (2e Zeine) Vrijblijvend prijsopgaaf Volle garantie

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 3