DRUNEN Sprang-Capelle 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JANUARI 1959 6. Elshout Sorang-Capelle Sprang Capelle profiteren, want elke kleur kan ver anderd worden, zonder de oude verflaag te verwijderen, aldus de firma „Quick Colour", die wij gaar ne veel succes toewensen. SCHAKEN. De schaakclub Waalwijk speelde zaterdag j.l. haar vierde wedstrijd in de bondscompetitie tegen Roo sendaal. 's Woensdags waren 4 par tijen vooruitgespeeld en leverden voor Waalwijk slechts één punt op. Met twee punten achterstand was de kans op een overwinning niet groot meer. Het resterende Waal wij kse zestal zorgde echter voor de verrassing van de dag door te win nen met 5Vzy/z. Eindstand 6% 3&. Volledige uitslag: M. C. GoudbergF. Roels 1-0 P. H. KuijstenJ. Hoekstra Vz-Vz J. Pullens—W. Mol 0-1 C. QuirijnsA. Jansen 1-0 J. NijmanF. Moesman 1-0 A. de MunnikF. Suykerbuyk 1-0 S. HungstB. Kootstra Vz-Vz P. v. d. HovenP. Hertogh 0-1 H. VrijhoevenW. Bernaerts Vz-Vz G. SmitsF. Rabbering 1-0 „CRESCENDO SPEELDE VOOR K.A.B. Met groot succes heeft de Kaats- heuvelse toneelvereniging gister avond in De Gecroonde Leersse voor de leden van de K.A.B. een op voering gegeven van het toneelspel „Inkeer", waarmee eerder reeds in Kaatsheuvel veel bijval was geoogst. Het werd ook nu weer een avond van uitstekend toneelspel, waarvan de talrijke aanwezigen bijzonder hebben genoten. D opbrengst komt ten goede aan het plaatselijk comité van Herwon nen Levenskracht. UIT HET ZIEKENHUIS. De brandweerman, de heer W. v. Zon, die bij de brand in de opslag plaats van leder van de firma Tim mermans in de Grotestraat in au gustus 1.1. ernstig werd gewond en gedurende een 6-tal maanden in het ziekenhuis ter behandeling heeft vertoefd, is thans in de huiselijke kring teruggekeerd. Het zal echter nog een tijd duren alvorens hij geheel is opgeknapt. HERTEN GEZIEN. In de Loonse en Drunense duinen zijn herten gesignaleerd. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: diverse handschoenen; step; sleutel; gouden ring met bril jant (met inscriptie 25-12-'32); sta len duimstok; muntbiljet van 2.50; schroevendraaier; boodschappennet; damesportemonnee. Verloren: bril in etui; kinderrij wiel; twee muntbiljetten van 10.-; portemonnee; broche; diverse hand schoenen; sleutels; boekentas met boeken; 15 postzegels van 0.30; vuilnisemmer AGENDA. Maandag en woensdag MUSIS SACRUM 8 uur: „Sissi, kei zerin en moeder", alle leeftijden. LUXOR 8 uur: „Bommenwerper B-52", 14 jaar. Maandag HOTEL VERWIEL 8 uur: Leerlin genavond Angèle van Hoorn. Woensdag CANTINE TIMTUR 7.45 uur: repe titie gehele Waalwijks Orkest; DE TWEE KOLOMMEN 8 uur: re petitie dameskoor „Oefening en Vermaak"; HOTEL MOONEN woensdagavond 812 uur: schaken. Donderdag RAADHUIS 7.30 uur: Openbare raadsvergadering met nieuwjaars rede burgemeester. DE TWEE KOLOMMEN 8 uur: Spr. Antoon Coolen voor Prov. Genoot schap en Heemk. kring. Zondag DE TWEE KOLOMMEN 12 uur: re petitie mannenkoor „Oefening en Vermaak". Raadsvergadering. Spoedeisende openbare vergade ring van de raad der gemeente Dru- nen, hedenavond (maandag) om half 8 ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening van de vergadering en nieuwjaarsrede van de voorzit ter. 2. Voorstel van B. en W. tot 't aan gaan van een vaste geldlening ten behoeve van de gasvoorzie- ning. K.V.P. Het bestuur van de K.V.IJ., afd. Drunen, kwam vrijdagavond in Ter Hunen in vergadering bijeen ter be spreking van de verschillende acties, die in de komende weken zullen worden gehouden. Op zeer korte termijn, zo werd besloten, zal een bijeenkomst worden gehouden met de K.V.P.-propagandisten. Op 20 februari zal een grote propaganda- avond worden gehouden. Omtrent deze speciale avond zal nader con tact worden opgenomen met de ver schillende standsorganisaties. Ook zal op zondag 22 februari in Drunen de grote collecte worden gehouden aan de kerkdeur, en de afd. Drunen zal op 3 maart ook mee doen aan de grote bliksemactie. Statiedag. De harmonie „De Volharding" hield zaterdag j.l. haar jaarlijkse statie dag. 's Middags was er een kleine muzikale wandeling door het dorp en 's avonds kwamen de leden met hunne dames bijeen in de harmonie zaal voor een gezellig samenzijn. Dit werd een echt vrolijke avond als vrienden onder elkaar. De Boeren- kapel o.a. gaf aan deze avond een fraaie muzikale show. Tijdens deze feestavond werd het lid M. van der Putten, sinds vele jaren ijverig lid van „De Volharding", maar die we gens gezondheidsredenen zijn in strument terzijde moest leggen, tot ere-lid benoemd. Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis in Drunen heeft ook in het jaar 1958 door haar vele diensten voor de volksgezondheid bewezen een voor de gemeenschap onmisbare organisatie te zijn. Het ledental steeg in 1958 met 52 naar de 856. De wijkverpleegster legde 5430 bezoeken af. In 830 gevallen werd klinische hulp verleend; 338 maal werden artikelen uitgeleend. In het consultatiebureau voor zui gelingen werden 1140 consulten ge geven; 118 kinderen werden bij- en 78 kinderen afgeschreven; 31 dec. 1958 was het aantal ingeschrevenen 90. Bij de T.B.C.-bestrijding stonden 12 gezinnen ingeschreven met 15 patiënten. In 1958 werden 4 nieuwe patiënten ingeschreven. Het aantal bezoeken voor de T.B.C.-bestrijding was 430. Kinderhygiëne. Onder toezicht stonden 187 baby's. Er werden 1486 bezoeken afgelegd. Kraam verzorging. In 91 gevallen werd door het kraamcentrum vol ledige kraamhulp verstrekt. In 10 gevallen wijkkraamhulp. Zondagmorgen had de jaarlijkse algemene vergadering plaats, waar bij de jaarstukken ter tafel kwamen en de verschillende interne gelegen heden werden besproken. S.H.J. De gymnastiek- en atletiekvereni ging S.H.J., die 350 leden telt, hield zondag na de Hoogmis in De Hoge Braken haar algemene jaarvergade ring. Op deze algemene vergadering werden de heren H. Portier en A. v. Stokkum gekozen tot bestuurslid, waardoor het bestuur met twee le den werd aangevuld. In het bestuur werden herkozen: mej. Diny v. d. Heijden en de heer Frans Pijnen burg. Ook werd een technische commissie benoemd, waarin zitting hebben genomen mej. Riek v. Spijk en de heren J. v. Noort en P. van Herpen. In het- afgelopen jaar ging de groei en activiteit van S.H.J. nog steeds door; met de 350 leden is zij een van de grootste sportverenigin gen in onze gemeente. In 1958 wa ren er weer ouderavonden. Men nam deel aan de Bondsdag. Ver schillende leden behaalden in dio cesaan verband mooie successen. Er werd weer een atletiekdag gehou den en verschillende atleten be haalden op diverse wedstrijden ook mooie successen. Er werd in 1958 ook een kleutergymnastiek opge richt, waarvoor veel animo bestaat. Deze kleutergroep telt pl.m. 30 le den. Mej. Leny v. Drunen en mej. Franzina de Munnink, die hiervoor het leidster-diploma behaalden, lei den deze groep. Met Koninginnedag hield S.H.J. op het Raadhuisplein een prachtige demonstratie. S.H.J. in Drunen is 'n bloeiende sportvereniging, wiens werk voor de jeugd van grote be tekenis is. Tafeltennis. De afgelopen week heeft T.T.V.D. wederom een nieuwe Heemskerk- wedstrijdtafel gekocht. Dank zij het grote aantal donateurs die T.T.V.D. telt, kon tot deze aankoop worden overgegaan. Zoals bekend, zijn in de eerste helf van de competitie drie teams ongeslagen. Verwacht mag worden dat deze drie teams zonder al te grote tegenslag kampioen kun nen worden. Agenda. Maandag 26 januari: 7.30 uur: raadsvergadering gemeen tehuis; 8 uur: jaarvergadering brandweer vereniging, café v. d. Geit; 8 uur: ledenvergadering winkeliers vereniging, zaal café Elshout; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger" café v. d. Geit; 7.30 uur: clubavond T.T.V.D Gro testraat 8. Dinsdag 27 januari: 7 uur: trainen D.V.C.-senioren; 8 uur: clubavond „O.O.S.", café van der Geit. Woensdag 28'januari: 7 uur: trainen Jiu Jitsu, café Klerks 7.30 uur: bibliotheek Hoge Braken; 8 uur: „Sissi, keizerin en moeder", Hoge Braken; 8 uur: feestavond „O.O.O" café Elshout; 8 uur: clubavond „Prins Bernhard", hotel Royal; 8 uur: clubavond „Nooit Gedacht", café v. d. Geit; 8 u.: clubavond D.V.P., café Klerks. Donderdag 29 januari: Boerengezinsdag Hoge Braken; 7 uur: trainen D.V.C.-junioren; 7.30 uur: trainen T.T.V.D., Grote straat 8; 8 uur: repetitie „Cantabile", zaal café Elshout. FiSte*v- R.K.J.B. *TTiJt Door de toneelclub van de RKJB zal a.s. zondag 1 febr. een toneeluitvoering gege ven worden. Onder regie van de heer C. Klijn is met veel ambitie ingestudeerd het blijspel: 8 x 50. Wij verwachten hiervoor veel belangstelling. Door het bestuur van de RKJB is het besluit genomen om op zaterdag 14 febr. een dropping te organiseren. Start half 8, café van Oijen. Intussen zijn ook de winnaars van de kalveropfokwedstrijd bekend. De vijf hoogst geplaatsten waren: Nel Bink, Sjef Bink, Sj. Muskens, Ad van Huiten en P. Vermeer. De 5 hoogst geplaatsten in de aardappel - wedstrijd waren: G. Moonen, H. Klijn Jacz., A. Kolmans, Gebr. Klijn Jz. en L. Klerks. JAARVERGADERING. De landelijke rijvereniging De Echo hield haar algemene jaarvergadering. Het finan cieel verslag sloot met een klein batig sal do. De heer A. v. d. Brandt werd met al gemene stemmen als bestuurslid herkozen. Medegedeeld werd dat door de Bond van Rijverenigingen de prijs van de startkaar ten is verhoogd van f 4 op f 8. Voor de betaling hiervan werd een nieuwe regeling getroffen. Palmzondag zal weer de gebruikelijke paardenzegening plaats hebben. Hopelijk zal de rijvereniging ook de nieuwe standaard hebben, die dan tegelijk gezegend kan wor den. Donderdag 5 febr. zal 's middags in do Drunense duinen een vossejacht worden gehouden, die besloten zal worden met een gezellige avond in café C. Klerks. Na een opwekkend woord van de gees telijke adviseur Kap. Vogels, werd de ver gadering gesloten. BILJARTEN. De biljartclub EEBC speelde tegen DVP gevestigd in café P. Klerks. De uitslag was G. Klerkx-G. van Velthoven 40-52 J. Wolfs - H. Brok 42-16 H. Portier - J. van Weert 36 - 32 v. d. Besselaar - P. Klerks 35 - 43 Bergmans - B. Cales 47 - 70 A. Fitters - A. Cales 23 - 22 C. Pulles - J. Klerks 39-16 A. Merkx - M. van Broekhoven 57 - 53 A. Lommers - M. Brok 54 - 43 A. Tausch - M. Cales 33 - 29 J. Portier - L. van Velthoven 21-31 Totaal 427-407. Hoogste serie DVP: B. Cales 20; EEBC: J. Wolfs 20. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op donderdag 29 januari 1959 des nam. 7.30 uur ten ge meentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging Rangen- en Bezoldigings verordening 1955 i.v.m. incorporatie van de 6 salaris-verhoging. 5. Toekenning huurcompensatie aan het gemeente-personeel m.i.v. 1 jan. 1959. 6. Aanschaffing van leermiddelen en schoolbehoeften en het treffen van voor zieningen aan het gebouw der openbare school voor g.l.o. te Capelle. 7. Verlenen van medewerking ex art. 72 der Lager-Onderwijswet 1920 aan de /er. tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Capelle. 8. Subsidiëring R.K. Middelbare Han delsavondschool te Waalwijk. 9. Aangaan van twee geldleningen groot f 60.000 en f 109.600, bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage. 10. Deelneming in verliezen, voort vloeiende uit door het Provinciaal Waar- borginstituut voor de Tuinbouw in Noord-- Brabant verleende borgstellingen. 11. Verlenen garantie voor de betaling van particulieren bijdragen in de kosten van inenting tegen poliomyelitis. 12. Vaststelling verordening op de hef fing van inentingsgelden voor typhus en pa- ratyphus. 13. Verpachting gemeente-eigendom men. 14. Aankoop grond te Sprang. 15. Verkoop bouwterrein te Sprang. 16. Bouw 4 woningwet-woningen. 17. Aanleg van twee straatjes. 18. Goedkeuring begroting 1959 der Gemeentelijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg. 19. Vaststelling gemeente-begroting voor het dienstjaar 1959. 20. Wijziging gemeente-begroting voor 1958 en 1959. 21. Vaststelling bedrag ex art. 55bis der Lager-Onderwijswet 1920 voor het jaar 1959. 22. Vaststelling bedrag, bedoeld in art. 101, 5e lid, der Lager-Onderwijswet 1920 voor 1959, t.b.v. de bijz. ulo-school alhier. 23. Mededelingen. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. ONTWIKKELINGSDAG COöP. LANDBOUW AANKOOPVER. SPRANG-CAPELLE E.O. Onder leiding van haar voorzitter de heer B. J. Elsman, hield de Coöp. Landbouw- Aankoopvereniging Sprang-Capelle en Om streken j.l. donderdag in de zaal van de Chr. Volksbond te Sprang haar derde ont wikkelingsdag, waarvoor een behoorlijke belangstelling bestond. In de morgenver gadering waren o.m. als belangstellenden aanwezig de edelachtbare heer burgemees ter A. Smit en de wethouders J. Waverijn en W. Timmermans, de directeur van de Coöp. Stoomzuivelfabriek De Toekomst de heer van der Heide, de afgevaardigde van de Afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen mevr. Waverijn, de gemeente-secretaris de heer van Prooijen en afgevaardigden van de Landbouwcoöopera- ties uit Raamsdonk, Nieuwendijk en Wijk en Aalburg. De voorzitter besprak in zijn openings woord de omwenteling die de wereld in deze eeuw heeft meegemaakt en die ook de landbouw niet onberoerd heeft gelaten, om dat wetenschap en techniek in de land bouw vooral ook een dankbaar terrein vin den. De boeren worden bij die omwente ling betrokken en moeten met hun tijd mee. Omdat dikwijls veel traditie moet worden doorbroken is het nodig dat bij de boeren belangstelling gewekt wordt voor de vele veranderingen. Voorlichting is daarom no dig door pers en gesproken woord; daarom ook deze ontwikkelingsdag. Burgemeester Smit voerde op deze ver gadering ook het woord en wees er op dat door het Landbouw Economisch Instituut een onderzoek voor streekverbetering wordt ingesteld. Of dit onderzoek alleen onze ge meente, dan wel de hele streek zal om vatten, is nog een vraag, maar spr. meent dat men de voorkeur geeft aan een onder zoek uitsluitend voor Sprang-Capelle, om dat in deze gemeente wel bijzondere pro blemen liggen. Spr. kan zulks ook wel on derschrijven en dat niet alleen op land bouwgebied. De burgemeester had ge gronde hoop dat het onderzoek dit jaar nog zou plaats vinden en hij sprak de hoop uit dat het goede vruchten voor de gemeente zou afwerpen. De directeur van het instituut voor mo derne veevoeding „De Schothorst", dr. J. Grashuis, sprak over het verband tussen bodem, plant en dier. Dr. Grashuis, die tevens directeur van de stichtingen C.L.O.- controle is, deelde mede dat in 1957 be sloten was een aantal landbouwbedrijven te onderzoeken. Dit onderzoek heeft verras sende resultaten te zien gegeven: het per centage fosfor bleek veel te hoog, waardoor een tekort aan kalk in de bodem is ont staan. Er waren vele tekortkomingen en storingen in de bodem en die werden ook teruggevonden bij de planten en het vee. Verder stond dr. Grashuis nog stil bij verschillende ziekten onder het vee, die ge zien worden als een gevolg van de onhar monische structuur van de grond, ter ver betering waarvan spr. verschillende advie zen aan de landbouwers gaf en waarbij hij vooral wees op de betekenis van de land- bouwvoorlichtingsdienst, waarvan meer ge bruik gemaakt moest worden in verband met het onderzoek van gewassen, veeonder- zoek en bemesting. In de middagvergadering werden door de heren Boot en Smal van de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst onderwerpen behandeld op het gebied van de landbouw, als hooien, grasinkuilen enz.. Jn de avondbijeenkomst, die meer als ontspanning was bedoeld en waarin enkele aardige films werden gedraaid, sprak de heer Hoiting, adjunct-secretaris van de N.- Brab. Mij. van Landbouw, nog over het grote belang van de jeugdorganisaties. Het was voor de landbouwers uit onze gemeente speciaal een leerzame dag, waar mede velen zeker hun winst zullen doen. UITVOERING A TEMPO. Voor de tweede maal gaf de Mandoline vereniging A Tempo j.l. zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond een ge slaagde uit%'oering. De zaal was tot de laat ste plaats bezet, toen de voorzitter van A Tempo, de heer Hoefnagel, in zijn wel komstwoord dank bracht voor de steun die A Tempo van de ingezetenen mocht ont vangen. Hij wees op het succes op het concours, waar A Tempo een eerste prijs wist behalen en constateerde dat de Man dolineclub getoond heeft in staat te zijn op haar uitvoeringen de belangstellenden enkele aangename uren te kunnen bezor gen. De voorzitter hoopte tenslotte dat deze uitvoeringen er ook toe zouden medewer ken dat liefhebbers van mandoline, banjo en accordeonmuziek zich als lid bij de ver eniging zouden aansluiten. Onder leiding van haar eminente direc teur, de heer P. C. van Iersel uit Waal wijk, die zich ook voor A Tempo reeds zoveel opoffering heeft getroost om de ver eniging op het peil te brengen waarop de vereniging nu staat, werden hierna een. 5- tal mooie muzieknummertjes met zang ge bracht. Geopend werd met de Herkennings melodie, een aardig nummertje met zang, het clublied, waarmede A Tempo zich bij het publiek aandiende, om dan te vervol gen met een viertal populaire nummertjes, waarvan vooral Volendam zeer in de smaak viel. Door een 6-tal dames van A Tempo werd daarna een klucht in één bedrijf opgevoerd, getiteld Volkscommisaris Minotchka (was er niets anders te vinden dat toch even mooi was, dan dit russisch aandoende stukje?). Toch, voor de opvoering niets dan lof. De dames vertolkten het stukje uitstekend en de zaal heeft zeker genoten van deze klucht, waarin het er om ging een paar oude las tige tantes die kwamen logeren, zo spoedig mogelijk te doen vertrekken en waarmee het dienstmeisje (tegen een flinke beloning) dat zich als volksconjmisaris Ninotchka voordeed, wel raad wist. Deze rol werd door mej. Betsy Vos, voortreffelijk uitge beeld. Ook mevr. Cruijpland (mej. D. van Zeist) en haar beide dochters Mieke en Els- je( resp. door de dames Aly Cuirijns en Ria de Rooij vertolkt) vulden elkaar goed aan, terwijl het spel van de suikertantes Corali en Rosali( resp. mej. Tyne v. Beek en mej. Dina Hoefnagel) zeer te loven was, al hadden de laatsten er wel eens moeite mee in hun rol te blijven. In de pauze zorgde de nieuwe concierge van het gebouw dat er gelegenheid was tot het nuttigen van koffie en versnaperingen, wat zeker een verbetering is die door de aanwezigen op prijs werd gesteld. Na de pauze kregen wij nog een komische operette van de hand van Piet Borsten te zien, getiteld: De liefde van een prinses. De begeleiding van de zang werd verzorgd door de 12-jarige accordeonist Tonny Hoef nagel, die zich op buitengewoon correcte wijze van deze taak kweet en die deze avond ter afwisseling ook reeds enkele malen op trad, waarvoor hij telkens een gul applaus van de zaal mocht ontvangen. De prinses, mej. D. van Zeist, en de prins (P. Chabot) maakten zich in deze operette zeer verdienstelijk, waartoe de goede en duidelijke stem van de laatste zeker veel bijdroeg. Hertog G. Vos en Lakei (mej. B. Vos) gaven keurig spel te zien, terwijl de zang van een aantal mede- werkstertjes, alles in leuke klederdracht het geheel tot een vrolijk en gewaardeerd pro grammanummer maakte, al kon de tekst van de operette ons overigens niet helemaal bekoren. Een verloting waarvan de trekking werd verricht door de Adjudant der Rijkspolitie de heer Benschop liet vele aanwezigen met een taart, tulband, fles wijn en vele andere prijzen huistoe keren, nadat A Tempo tot slot nog een 5-tal mooie nummertjes had gegeven. CHR. METAALBEWERKERS. De Afdeling Sprang-Capelle e.o. van de Chr. Metaalbewerkersbond komt a.s. dins dagavond half 8 in het gebouw van de Chr. Volksbond in ledenvergadering bijeen. A TEMPO NAAR MEEUWEN. Het programma dat hier reeds tweemaal voor een volle zaal werd uitgevoerd en waarmede men zeer veel succes oogstte, zal door de Mandolinevereniging A Tempo a.s. zaterdagavond ook in Meeuwen worden uitgevoerd. DROEVIG ONGEVAL. J.l. vrijdagavond had aan de Nieuwe- vaart alhier, een ongeval plaats, waarbij de heer Cové alhier het leven verloor. De heer Cové kwam vanuit de richting Poolsestraat en nabij de Witte Brug gekomen wilde hij de richting Capelle inslaan. Vanuit de rich ting Capelle naderde een bestelauto van de firma. v. d. D. uit 's-Gravenmoer. Op on verklaarbare wijze is dhr. Cové tegen de bestelauto gebotst en kwam daarbij door de voorruit van de auto te vallen. De be stuurder van de bestelauto, die zijn wagen spoedig tot stilstand wist te brengen, kon echter niet verhinderen, dat de heer Cové nog een enkele meter werd meegesleurd. De inmiddels onboden geneesheer, Dr. Win- tcrwerp, die spoedig ter plaatse was, kon geen hulp meer verlenen. De rijkspolitie stelt een nader onderzoek in. De heer Cové was een zeer geziene fi guur in Capelle. Hoewel hij niet actief deel nam aan het verenigingsleven, hebben de plaatselijke verenigingen toch nimmer een vergeefs beroep op de heer Cové gedaan, indien men zijn hulp van node had. De ver slagenheid onder de inwoners is dan ook al gemeen en men leeft mede met de zo zwaar getroffen familie. ALGEMENE ledenvergadering KUNST NA ARBEID. Uitreiking gouden dasspeld van K.N.A. aan C. Vos. Onder voorzitterschap van haar 2e pre sident de heer Mr. J. W. Maris, kwam het fanfarekorps Kunst na Arbeid alhier j.l. woensdagavond in alg. ledenvergadering bij een. In zijn openingswoord deelde de heer Maris mede, dat deze vergadering onder zijn leiding stond, i.v.m. ziekte van de pre sident de heer A. H. Kerst. Spr. deed me dedeling van een ontvangen schrijven van de heer Kerst, waarin deze de vereniging een goede jaarwisseling toewenstte en een voorspoedig 1959. De heer Maris sprak de hoop uit, dat de heer Kerst wederom spoe dig in het midden der vereniging mocht terugkeren. Over het wel en wee der ver eniging zal ik thans niet veel zeggen, aldus spr., omdat de verslagen van de secretaris en de penningm. U hieromtrent nader zul len inlichten. Wel hoop ik, dat gij uw be sprekingen kort en zakelijk zult houden, zonder ook maar iets tekort te doen aan de onderwerpen die op de agenda vermeld staan. Hierna werden de notulen der alg. vergadering van 8 jan. 1958, gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld, onder dank aan de secretaris. Vervolgens stelde de heer Maris aan de orde het financieel verslag van de penn. oiver 1958. Geen der leden had op- of aan merkingen op de toegezonden rekening over 1958. Bij monde van het lid der kascon trolecommissie dhr. Mouthaan, werd mee gedeeld dat de commissie bestaande uit dhr. Meijer en spreker, ten huize van de heer Cové de bescheiden en verdere stukken van de rekening 1958 hadden onderzocht en in orde hadden bevonden. Spr. bracht dank aan de heer Cové voor zijn keurig opgemaakte rekening. Het is ons echter ter ore geko men, aldus de heer Mouthaan, dat de heer Cov^ voornemens is zijn functie neer te leggen indien hij zich te Waalwijk zal gaan vestigen. De afstand van Waalwijk naar Capelle is echter niet zover, om het con tact met Kunst na Arbeid te verbreken en de commissie verzoekt het bestuur dan ook alle pogingen te onderniemen om de heer Cové voor de vereniging te behouden. De voorzitter dankt de penningm. voor de keurig opgestelde jaarrekening en onder streepte volkomen de woorden van dhr. Mouthaan, inzake het voornemen van dhr. Cové om zijn functie van penningm. neer te leggen. Er is reeds enkele malen op de bestuursvergaderingen over dit punt met dhr. Cové gesproken en de voorz. kan me dedelen dat dhr. Cové voorlopig zijn be stuursfunctie zal blijven vervullen. De secretaris verkreeg hierna het woord om zijn verslag over het afgelopen Jaar te lezen en nadat dit verslag aan de vergade ring was voorgelegd, mocht ook de secre taris woorden van dank ontvangen voor het keurig opgemaakte verslag. Wij hebben in gedachten nogmaals een rondwandeling ge maakt door 1958; u allen hebt vernomen wat K.N.A. zoal heeft gedaan in 1958, ik kan niet zeggen dat één onderdeel is ver geten, aldus de voorzitter. Vooraleer men overging tot het agenda punt bestuursverkiezing, werd eerst de be groting voor het jaar 1959 nog vastge steld. Enkele vragen werden over de cijfers gesteld, doch men kon zich verenigen met het door het bestuur opgezette plan. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden de aftredende leden t.w. de heren Wagemakers en Christ herkozen. Beiden namen hun herbenoeming aan, onder dank voor het in hun gestelde ver trouwen. Voorts werd de vacature aange vuld die was ontstaan door het bedanken als 2e penn.esse van mej. C. Spuijbroek. Het bestuur had een dubbeltal gesteld en de uitslag van de stemming was dat de heer G. van Baardwijk werd gekozen tot 2e penn. De heer Maris bracht dank aan mej. Spuijbroek voor al hetgeen zij in haar func tie voor de vereniging had gedaan. Wij vin den het jammer, dat U ons als lid van het bestuur gaat verlaten. Doch wij spreken de hoop uit, dat gij als werkend lid nog veel voor onze vereniging zult mogen doen. Vervolgens wijdt de voorzitter nog enkele woorden aan de a.s. verloting, doch vooral eer hij dieper op dit punt ingaat, heet spr. een hartelijk welkom aan de inmiddels ter vergadering gekomen zijnde beschermheer Dr. N. L. Gerlach. Spr. deelt mede, dat men het zeer op prijs stelt, dat de heer Ger lach nog tijd heeft weten vrij te maken om een gedeelte van deze ledenvergadering bij te wonen. Zich vervolgens wederom richtend tot de leden van Kunst na Arbeid, verzoekt spr. de leden alles in het werk te stellen deze verloting te doen slagen. De trekking zal worden gehouden op de laatste dag van de bazar. Zorgt er dus ook jnede voor om alle loten te plaatsen. Thans, aldus dg voorzitter, stel ik gaarne aan de orde het volgende agendapunt. Dit vermeld de huldiging van ons lid de heer C. Vos i.v.m. zijn 25-jarig lidmaatschap als werkend lid van Kunst na Nrbeid. Graag wil ik hierover in het algemeen iets zeggen, en wel persoonlijk tot de heer Vos. Dit jubileum vergelijk ik met een driehoek. De ene zijde stelt voor het prestatie element van dit jubileum, de andere zijde van de drie hoek het verenigingsbelang en tenslotte de derde zijde de dankbaarheid. Geachte heer Vos, gij zult ongetwijfeld veel hebben mee gemaakt in de afgelopen 25 jaren dat gij deel hebt uitgemaakt van onze vereniging. De tijd vliegt zo snel, dat deze 25 jaren al shet ware zijn heengevlogen. Als ik spreek van prestatie-element, dan doel ik hierbij er op, dat gij in die 25 jaren hon derden uren hebt besteed aan Kunst na Ar beid, hetzij bij uitvoeringen, concerten of rondwandelingen. Gij hebt dit steeds ge daan met veel enthousiasme. Ook het ver enigingsbelang is gediend met zulk een ju bileum. Hieruit spreekt toch, dat er een goede onderlinge band bestaat tussen de leden. Gij voelt U thuis in onze vereniging, en tenslotte dankbaar. Dankbaar moogt gij opzien naar Hem die U gegeven heeft dit jubileum te vieren. En zo heeft deze drie hoek ook een spits. En aan deze spits, ge achte heer Vos, staan de hartelijke geluk wensen van Kunst na Arbeid bij uw ju bileum. Namens bestuur, directeur en wer kende leden, spreek ik mijn hartelijke ge lukwens uit op deze voor u zo bijzondere dag. Gaarne hoop ik, dat gij nog vele ja ren in goede gezondheid deel zult mogen uitmaken van onze vereniging. En bij woor den alleen willen wij het niet laten. Namens de vereniging bied ik u bij dit jubileum dan ook aan de gouden dasspeld van Kunst na Arbeid. Dat gij deze dasspeld met ere en trots zult dragen hopen wij van ganser harte. De heer Vos dankt allen hartelijk voor deze dasspeld. Veel, aldus dhr. Vos, is ge schiedt in de afgelopen 25 jaren van mijn lidmaatschap. Doch ik ben steeds met veel genoegen lid geweest van K.N.A. en ik hoop ook dat het mij gegeven moge zijn, nog tal van jaren de belangen van Kunst na Arbeid mede te mogen voorstaan. Dank breng ik ook aan een ieder van onze ver eniging voor de vele vriendschap die ik steeds heb mogen ondervinden. Gaarne hoop ik dat deze vriendschapsbonden ook in de toekomst bestendigd zullen blijven. Bij de hierna gehouden rondvraag ver kreeg allereerst het woord dr. Gerlach. Spr. deelde mede dat het hem een ge noegen deed nog enkele ogenblikken te mogen vertoeven tussen de leden van K. N. A. Ik heb wederom enige van uw plannen voor 1959 aangehoord en ik zou zeggen, doe uw best in uw vereniging. Mocht U nog deelnemen aan een concours, ook al zullen zij die U moeten beoordelen U geen le prijs doch een 2e prijs toekennen, trekt u zich dan niets aan van wat de mensen zeggen; leeft alleen voor de belangen van uw vereniging. Gaarne hoop ik echter dat het de vereniging goed moge gaan in 1959. Hierna overhandigde dr. Gerlach een be drag onder couvert aan de vereniging. De heer Maris bracht dank aan Dr. Ger lach voor zijn goede wensen voor de ver eniging en voor het mooie gebaar een be drag onder couvert te hebben aangeboden. Wij waarderen deze geste zeer. Nadat nog enkele vragen waren gesteld sloot de voorzitter de ongeveer 11 uur deze zeer geslaagde alg. ledenvergadering en bleef mennog gezellig een uurtje bijeen. PLATTELANDSVOUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen hieldj.l. dins dagavond een algemene ledenvergadering in het gebouw van de Chr. Landbouwhuish. school alhier. De vergadering stond onder leiding van mej. P. J. Rijken. Na een kort openingswoord door de presidente, waarin een bijzonder woord van welkom werd toe geroepen aan de spreekster van de avond mevr. Dudok, werden allereerst enkele huishoudelijke zaken afgewikkeld. Vervol gens verkreeg mevr. Dudok het woord om haar inleiding te houden over het dagboek van Anne Frank „Het Achterhuis". Spr. deelde mede, dat in een geschrift, hetwelk door de Grüne Polizei, destijds als een schrift zonder inhoud achteloos werd weg geworpen, tijdens een razzia, de aanteke ningen stonden van Anne Frank. Het ver melde het wel en wee der familie Frank, waarvan thans alleen nog maar in leven is, haar vader, Otto Frank. De andere fa milieleden zijn omgekomen in concentratie kampen. Een eerlijk bitter relaas heeft Anne Frank nagelaten in haar geschrift. De lezing werd door de aanwezigen met stilte aan gehoord. Nadat de pauze was gehouden, werden enkele werken voorgedagen door mevr. Dudok van Annie Schmidt, o.a. de afwas, modeshow en de vrouw die zich kleedt. Na afloop werd mevr. Dudok har telijk dank gebracht voor haar lezing en voordrachten. GEVONDEN EN VERLOREN. Bij de rijkspolitie alhier is aangifte ge daan van de navolgende gevonden en ver loren voorwerpen. Gevondeneen grote kolenschop; ge reedschapstasje met inhoud; beige dames handschoen; groene regenmantel. Verloren enveloppe met inh.; dekzeil; rode damesport. met inh.; wollen want; lederen want en dubbele rijwieltas m. inh.. Als vermist werd bij de rijkspolitie opge geven: een herdershond 7 mnd.; twee zw.- bonte kalveren. Inlichtingen te bekomen bij de Groepscommandant der Rijkspolitie te Sprang-Capelle, Hoofdstraat 39. EHBO-VERENIGING. Zaterdag 24 jan. j.l. werden in Andel de EHBO wedstrijden van de kring Altena gehouden. Tot de deelnemende verenigin gen behoorde ook onze plaatselijke vereni ging. Bij de loting was men niet bijster gelukkig, zodat de groep Capelle ruim 3 uur moest wachten alvorens men kon op treden. Bij het bekendmaken van de uitslag bleek dat de groep Sprang-Capelle van de 13 deelnemende verenigingen als no. 3 uit de bus kwam, met slechts enkele pun ten verschil met de groep van Dussen en Eethen. Wanneer men bedenkt dat de groep Eethen in 1957 landskampioen werd, blijkt wel duidelijk welk een succes onze plaatse lijke EHBO-vereniging heeft behaald. Een fraaie beker werd de ver. overhandigd als beloning voor haar prestaties. Wat de leidersprijs betreft was het suc ces buiten alle verwachtingen. De groeps leider dhr. van Esch behaalde de eerste prijs en kon huiswaarts keren met twee bekers nl. een prachtige beker beschikbaar gesteld door het districtsbestuur van Brabant en Limburg en de wisselbeker van de kring Altena. z Kennende het doorzettingsvermogen van de heer van Esch en de goede leiding van Dr. Gerlach, alsmede van de instructeur de heer van Nunen, geloven wij niet, dat dhr. van Esch het volgend jaar gemakkelijk deze wisselbeker zal laten ontglippen. Wij wensen de vereniging van harte ge luk met haar prestaties. UITSTEL UITVOERING. De uitvoering welke de leden van de tennisclub Boaktum zouden houden ten bate van het fanfarekorps Kunst na Arbeid, is wegens familieomstandigheden van een der speelsters tot nadere aankondiging uitge steld. Deze uitvoering zou naar men weet gehouden worden in de zaal van mevr. Co-1 vé-van der Haart. Naar wij nader vernemen is ook de film voorstelling, uitgaande van Brincker's Mar-1 garinefabrieken te Zoetemeer, welke op 28 jan. a.s. in bovengenoemde zaal zou plaats'; vinden eveneens tot nader aan te geven' datum uitgesteld.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6