KAATSHEUVEL WASPIK KAATSHEUVEL Taxi - Trouwrijden - Doopritten A. KIVITS Stadsritten - Luxe autoverhuur LAAGEINDE 95a - TEL. 2989 WAAL W IJ K DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JANUARI 1959 W. Soeterboek (400) car. brt. h.s. gem. 400 10 178 40,- J. Verhagen (350) 300 10 100 30,- J. v. d. Kaa (150) AGENDA. Euphonia: Dinsdag 8.30 u. jaar vergadering zangkoor der par. St. Jan. Apollotheater: woensdag 8 uur „De zoon van Zorro" 14 j. Gildenbond: maandag 7.30 uur, filmavond Herw. Levenskracht. Café de Sportwereld: zaterdag 7 uur jaarvergadering der KPV. Loon op Zand Haarsteeg WEER EEN GRANAAT GEVONDEN. Raamsdonk Raamsdonksveer Geertruidenberg Waalwijk VERGADERING RVVB Hedenavond is er een algeme ne vergadering belegd, welke zal worden gehouden in het clubhuis en zal aanvangen om 8 uur. Zorgt ervoor dat ge allen aan wezig bent. FEESTAVOND RWB- Op zaterdag 31 januari hopen wij onze 51e verjaardag te vie- in de zaal van de heer Jan de Nijs. Het bekende gezelschap van. -los de Mol zal dan onze gast zijn, i waardoor het slagen van deze avond verzekerd is. Alle leden en donateurs (deze laatste tegen 'n kleine vergoeding) zijn hartelijk welkom, doch worden verzocht i tijdig aanwezig te zijn. Aanvang 8 uur. BILJARTEN. In de steden-cadre-compétitie ontmoette KOT in de afgelopen week den Bosch. De eerste partij ging tussen W. Soeter- boek (400) en J. Verhagen (350). Tot de 4e beurt keek Wim tegen een achterstand van bijna 100 car., doch toen kreeg hij het ivoor eindelijk onder controle en met een serie, op de bekende wijze opgebouwd, van 178, welke op een ongelukkig stootje af brak, kreeg de partij een ander aanzien. 1 och hield Verhagen dapper vol en met de stand 317-296 tot de 9c beurt, had hij nog een goede kans de partij in zijn voor deel te beëindigen. In de 10e beurt maak te Wim echter aan alle onzekerheid een einde en met een slotserie van 83 maakte hij de 400 vol. Verhagen eindigde op 300. De partij J. v. d. Kaa (150) en P. Emans (150) was er een van geheel andere aliurc. Oogenschijnlijk toonde Emans zich de meest technische en vlotste speler, maar vechter v. d. Kaa liet zich daardoor niet intimideren. Beiden poogden telkens de ballen in de gewenste positie te krijgen, maar zo dit al eens lukte, trokken zij daar uit toch geen voordeel. Het werd een par tij, waarin beide spelers om beurten tegen een achterstand aankeken. Bij de stand 114 om 130 in het voordeel van Emans, leken ons de kansen voor v. d. Kaa erg gering. Maar toen toonde hij zijn ware vechters mentaliteit. Nadat hij eerst een 26 had ge puurd en Emans daar maar 2 tegenover kon stellen, greep Jan met beide handen z'n kans en maakte er met 10 een eind aan. Door het misen van de nastoot bleef Emans op 132. De laatste partij tussen C. Soeterboek (300) en K. Dekkers (350) was wel de in teressantste van de avond. Aanvankelijk kreeg Cor geen voet aan de grond en was de stand bij de 8c beurt 50 om 175. Toen kreeg z'n tegenstander blijkbaar een knaap van inzinking en daarvan maakte Cor ogenblikkelijk gebruik. Met series van 33, 57, 47 en 31 had hij z'n achterstand in een voorsprong weten om te zetten. Deze injectie bleek Dekkers nodig te hebben om z'n gezicht te redden. Met 75, 35 en 14 maakte hij de benodigde 350 vol, maar Cor reeg in de nabeurt z'n laatste 9 ijzig se cuur eveneens aan zijn keu, zodat deze par tij in remise eindigde. Alles bij elkaar een mooie prestatie van het KOT-drietal, vooral omdat de Gebr. Soeterboek de laatste tijd vrijwel niets dan 3-banden hebben gespeeld en v. d. Kaa uit sluitend libre. De eindstand is 150 19 26 7.89 P. Emans (150) 132 19 48 6.94 C. Soeterboek (300) 300 19 57 16.66 K. Dekkers (350) 350 19 75 19.44 STATIEDAG K.E. HARMONIE CONCORDIA. Prachtige instrumentale en vocale uitvoering. Op gebruikelijke wijze vierde zaterdag de Kon. Erk. Harmonie Concordia haar 49ste statiedag. Tegen 4 uur verzamelden de leden zich in de zaal om na enige pittige marsen een muzikale rondwandeling te maken door het dorp. In café Hendriks en Hotel Sweere werden de kelen nog eens extra gesmeerd om op ware stemming te komen, hetgeen zeer goede gevolgen had. Om 7 uur zaten allen aan aan een wel voorziene koffietafel, die alle eer werd aan gedaan, waarna de leden hunne echtgenoten of verloofden gingen halen om zo gezamen lijk de avond vrolijk door te brengen. In de loop van de avond begroette de voorzitter de heer van Hoorn de „weder helften" hartelijk en bedankte deze eveneens voor hun medeleven met de harmonie, want ook zij leveren een groot aandeel tot de prestaties van het gezelschap door de aanmoediging van hun mannen en jongens, maar ook door het meerdere keren alleen zitten, als de muzikanten ter repetitie zijn. En nu, aldus de voorzitter, nu wij een pe riode afsluiten en 't volgend jaar weer veei van de harmonie wordt gevergd bij 't 50- jarig bestaan, hopen wij weer met dezelfde opofferingsgezindheid de toekomst in te gaan, maar dan is aller medewerking nood- zekelijk. Tevens staan dan enige concour sen op het programma. Ook memoreerde spreker de nagedach tenis van het vorig jaar ontvallen bestuurs lid, dhr. Jan Brands. De avond werd gezellig doorgebracht met enige verlotingen, waarbij alle leden met een prijs naar huis gingen. Verder werden enige nummertjes ten beste gegeven bij wij ze van toneel en muziek. Te vroeg kwam 't uur om naar huis te gaan, want er heers te een prima stemming, zodat iedereen te vreden hierop kan terug zien. Zondagavond had voor de leden en hon. leden met hun dames een instrumentaal concert plaats, door de harmonie Concor dia, dat was aangevuld met een vocaal ge deelte door de medewerking van „Loon- opzands Gemengd Koor". Onder leiding van dhr. F. van Abeelen werden o.a. ten gehore gebracht door de harmonie: Henry VIII van Cam. Saint Saens, Scherzo van Meindert Boekei en na de pauze Rondo in Blue van Ruelle, welke prachtig werden uitgevoerd - we zijn niet anders van Concordia gewend! Loonopzands Gemengd Koor zong o.l.v. üïü.VI dhr. r. Schoenmakers enige liederen die eveneens goed tot zijn recht kwamen. Voor al vermelden we de soliste mej. Elly van Loosdrecht, die met haar schitterende stem vier liederen vertolkte en een waardering oogstte die er wezen mag. Als bijzonder heid zagen we Zigeunerleben, gedirigeerd door frater Angelico, waarbij'dhr. Schoen makers op de piano begeleidde. „Komm Holder Lenz" werd keurig begeleid door enige muzikanten. lot slot werd met enthousiasme de mars „Aufwfirts" geblazen, waarna men nog ge ruime tijd bijeen bleef voor een door het ABC-orkest verzorgd bal. Deze instrumentale en vocale avond is zeer goed geslaagd. Hier weer een staaltje van wat door samenwerking tot stand kan worden gebracht. Kortom dit jaarfeest van de Kon. Erk. Harmonie Concordia behoort weer tot het verleden, waarop met recht matige trots kan worden teruggezien.. Een volgende maal kan de aankleding van de zaal 't geheel nog een aardiger aan zien geven, 't Oog moet ook wat hebben en 't kost zo weinig moeite. E.H.B.O. ST. RAFAËL. Met ingang van a.s. dinsdag is de E.H. B.O.-post: Venloonstraat (G. Broeders) op geheven. Een nieuwe post is geplaatst op 't Fraterhuis, Kloosterstraat 8, alhier. Wij verzoeken het publiek hiermee in voorkomende gevallen rekening te houden. VERLOOIDEN-CURSUS. Er is nog gelegenheid voor verloofde pa ren zich op te geven voor de Verloofden- cursus, welke in februari aanvangt op de Pastorie. AGENDA. Zaal Parochiehuis Dinsdag 27 jan. R.K. EHBO voor ge diplomeerden, o.l.v. Dr. de Vries. Dinsdag en donderdag, 27 en 29 jan. van 2.30 tot 5.30 uur ontspanning voor de Bejaarden. Zaal Vermeulen Jonge Boerenstand. DROEVIG ONGELUK. Woensdagavond j.l. te ca. half 8 heeft er in de Vughtcrstraat in Den Bosch een ongelu k plaats gehad, waarbij onze dorps- genote de 24-jarige Ria Collenhoven zulke zware verwondingen opliep, dat zij reeds tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. Op genoemd tijdstip kwam de bromfiets die werd bestuurd door haar pleegvader en waarop mej. C. als duopas sagier was gezeten in de Vughterstraat in botsing met een portier van een gepar keerd staande wagen, dat juist door een der inzittenden werd geopend. De bestuur der wist nog juist uit te wijken, maar mej. C. werd gegrepen en op het wegdek ge slingerd, waar zij werd overreden door een juist passerende auto. Met zware verwon dingen aan het hoofd bleef het slachtoffer liggen en werd zeer spoedig daarna door de GGD naar het ziekenhuis overgebracht, maar bij aankomst bleek zij reeds te zijn overleden. De verslagenheid in het dorp door dit droevig ongeval, was algemeen. De plechtige uitvaart had zaterdagmor gen alhier plaats; om half 10 werd door kap. Scverijnen in de parochiekerk voor haar zielerust een H. Mis van Requiem opgedragen. Na afloop had op het kerkhof de ter aardebestelling plaats en verrichtte kap. Severijnen de absoute. Na een laatste groet verlieten allen diep onder de indruk de dodenakker, iemand achterlatend die zich door haar innemend en vooral vriendelijk karakter zeer veel vrienden had verworven. ERNSTIG ONGEVAL. Donderdagmiddag liep het 10-jarig zoon tje van de fam. v. d. Hurk, dat op weg was i naarf school, zonder op het verkeer te let ten, plotseling de weg op. Ondanks krach tig remmen kon de chauffeur van een juist passerende auto de jongen niet meer ont wijken en kwam er mee in botsing. Ook dit ongeval had zeer ernstige ge volgen, want met een gebroken been en een hersenschudding moest de jongen naar het ziekenhuis worden vervoerd. JAARVERGADERING R.K.J.B. Donderdag 29 jan. a.s. houdt de RKJB in café De Statie haar jaarvergadering. De agenda vermeldt naast de gebruikelijke jaaroverzichten nog de benoeming van een technisch adviseur voor de vereniging. Op deze bijeenkomst zal burgemeester van Erp een spreekbeurt houden over de positie en de taak van van de jonge boeren in de ge meente. DECLAMATIEWEDSTRIJD. Woensdagavond vindt in de zaal van de Witte Leeuw te R'veer een declamatiewed strijd plaats voor leden van de RKJB en RKBB-vercnigingen uit G'bcrg, R'veer Raamsdonk en Waspik. Van Waspik nemen hieraan deel 19 jonge boeren en 8 jonge boerinnen. Ook wordt er nog gewedijverd in het spreken in het openbaar. Hiervoor schreven 6 Waspikse leden in. UITVOERING EWMC. De Eerste Waspikse Mandoline Club EW MC gaf in café De Statie een uitvoering voor haar donateurs en de ouders van de leden. Onder leiding van dhr. Hansen uit G'berg wist EWMC de aanwezigen met hun concert amusant te boeien. Na het concerf verenigden de leden zich op de dansvloer. Prinsenbal. Zondag j.l. nam Waspik een aanloopje naar het aanstaande carnavalsfestijn. In ho tel van Iersel werd 's avonds het traditio nele Prinsenbal gehouden. De heer B. van Dongen door de Raad van Elf tot Prins Carnaval gebombardeerd, werd hier door de voorzitter van de vereniging aan het publiek voorgesteld. Hierna nam Prins Carnaval, die onder de naam Bart IV de scepter over het Maonenblusserslaand zal zwaaien, de spreekbuis van de voorzitter over om zijn volgelingen toe te spreken. Het ging er deze avond al aardig carna- vallcsk naar toe. Zo studeerden de aanwe zigen voor een groot deel reeds gecostu- meerd, o.a. het carnavalslied van 1959 in, dat na opvallend korte tijd in talrijke for tissimo's weerklonk. Het uitverkoren lied werd ingezonden door de carnavalsvereni ging Hoe zotter hoe liever.. Kinder-camaval. Evenals vorig jaar hebben de gezamen lijke carnavalsverenigingen van Waspik de organisatie op zich genomen van de kinder carnaval. Omdat vorige jaren gebleken is dat een groot aantal gecostumeerde kinde ren na de officiële ontvangst van de Prins en zijn Raad van Elf op het gemeentehuis met Zijne Hoogheid meetrok als deze een tripje door het dorp maakt, werd reeds vo rig jaar besloten een groep jonge enthousi astelingen op te vangen in een kinder-op- tocht. Ook* nu weer werd een en ander in dezelfde vorm gegoten. Om enig overzicht te hebben moeten de deelnemers aan deze kinderoptocht zich echter voor 5 februari a.s. opgeven bij een der volgende adressen: An Langerwerf Benedenkerkstr. 85; A. Fij neman Benedenkerkstr. 26; B. van Dongen Raadhuisstr. 5; B. Kuijten Havendijk 21; E. Zijlmans 't Vaartje 106; J. Gommers 't Vaartje 17; A. Fitters Spoorstr. 3 en mej. D. Smits Vrouwkensvaartsestr. Alleen kinderen van 7-14 jaar komen hiervoor in aanmerking. Ouderen kunnen zich, voor zover zij niet als lid van de een of andere carnavalsvereniging meetrekken, los van de kinderoptocht wellicht 'n plaats je in de bonte stoet verschaffen. Voor de derde maal in korte tijd werd aangifte gedaan bij de politie van een j blindganger. Deze keer werd het projectiel gevonden in de polder ten westen van de haven ongeveer ter hoogte van de los- wal. De opruimingsdienst zal zich ook over deze granaat ontfermen. VOLLEYBAL. Het was voor de Volleybalclub Atak niet bepaald een gloriedag. Beide teams kregen een 2-0 nederlaag te incasseren, resp. van Fortuna I en Fortuna II. VOETBAL. Het enige wapenfeit dat deze week van het voetbalfront is te melden betreft de wedstrijd Wit-Zwart I - Waspik I, die in Capclle werd gespeeld. Deze wedstrijd ein- digd ein gelijk spel, 1-1, nadat de rust met dubbel blanke stand was ingegaan. In de eerste helft moet Van Kelder, de links half van Wit-Zwart van het veld worden ge dragen toen deze bij een botsing een been-i breuk had opgelopen. In de tweede helft opende Waspik de score door een bekeken doelpunt van Cor Schellekens. Tot aan de laatste minuut van de wedstrijd behield Waspik deze voorsprong, maar vlak voor het eindsignaal plaatste Wit-Zwart de ge lijkmaker achter de Waspuikse doelverde- diger. INGEBRUIKSTELLING GASONTVANGSTATION. Op maandag 2 febr. zal de commissaris van de Koningin in de provincie Noord- Brabant, prof. dr. J. E. de Quay, het eerste Gasontvangstation en een gedeelte gasnet ten te Raamsdonk in gebruik stellen. Het in gebruik stellen der gasnetten zal geschieden door middel van de ontsteking der gasilluminatie voor het gemeentehuis te Raamsdonksveer. TENTOONSTELLING GASTOESTELLEN. In samenwerking met de gasinstallateurs zal de n.v. Streekgasvoorziening Ooster hout op 26, 27 en 28 jan. in onze gemeente een tentoonstelling van gastoestellen houden in de zaal Rehoboth aan de Julianalaan. De opening van deze expositie werd he denmiddag door burgemeester Prinssen ver richt. Onder de bezoekers van deze tentoon stelling, die een bij de stand „Inlichtingen" verkrijgbaar formulier invullen, zullen drie prijzen worden verlooteen gasfornuist, een luxe gascomfoor en een gewoon model gascomfoor. De trekking zal woensdagavond om 8 uur door burgemeester Prinssen wor den verricht. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 15-17 uur en van 19-21 uur. ONTSPANNINGSAVOND K.A.B. De toneelgroep K.A.B. R'donk(dorp) ver zorgde voor de leden een ontspannings avond in hotel Koppelpaarden. Opgevoerd werd „Het Dode Licht", een dramatische schets uit de tropen. In dit spel waren de karakters en verhoudingen fel getekend. De inhoud van het spel kwam neer op de ver houding tussen blank en bruin. Steven, de regeringscommissaris, was een man van plicht, maar zonder gevoel voor inlanders en zelfs voor zijn vrouw Ellen. Hoocky, de kapitein, zocht naar een mid del om de vrouw van Steven te vervoeren. Greorgy, jonge luitenant, was verliefd op de dochter van Steven*, Mary. Een inlan der, Oaki, die ter dood werd veroordeeld wegens diefstal bij de Blanken, werd in bescherming genomen door Greorgy. Daar door ontstond een conflict tussen Greor gy en Steven. De stamhoofden kwamen pleiten voor de vrijlating van Oaki, maar zonder succes. Enige tijd later kwam het bericht, dat Mary, Stevens dochter, door inboorlingen was gevangen genomen. Later bleek, dat zij vermoord werd. Op een lis tige manier zorgde Hoocky er voor, dat Steven een reis naar Cairo moet maken en verwachtte dat deze in de woestijn wel de dood zou vinden door de hitte. Greorgy werd krankzinnig om de dood van Mary. Steven keerde echter terug, maar is blind geworden door de zon. Hij vernam dat Greorgy zich verhangen had. Hij begreep nu ook, waarvoor hij die reis moest maken. Voor de jeugdige regisseur, G. Fijneman was dit gekozen stuk een gedurfde aanpak, maar gezien de spontane reacties van het publiek, mogen we zeggen, dat dit stuk ten volle is geslaagd.. De rollen werden op sublieme wijze vertolkt en weinig zwakke plekken waren aan te wijzen. De grime was keurig verzorgd. Het slagen van deze uit voering is ook voor een zeer groot deel te danken aan de heer C. Berge, die het decor zeer smaakvol en keurig ontwierp en verzorgd. R.K. HUISHOUDSCHOOL. Zeer binnenkort zal aan de Kerkstraat begonnen worden met de bouw van een huishoudschool. Het ligt in de bedoeling deze school 1 sept. 1959 te openen voor 't V.G.L.O. Reeds eerder hoopt men er voor de grotere meisjes diverse cursussen in te geven. ZELDZAAM JUBILEUM. Op 1 februari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer Th. v. d. Berg zijn vaste aanstelling kreeg als organist aan de St. Bavokerk alhier. We mogen gerust zeggen dat de jubilaris eigenlijk zijn gehele leven in dienst heeft gesteld van genoemde kerk. Als knaap was hij gedurende 9 jaar mis dienaar. Zijn opleiding tot organist ontving hij van de musicus de heer N. Snijers uit Raamsdonksveer. Door het verhuizen van de organist, W. van Onzenoort, van R'donk naar Waspik, moest Thomas als jongen van 15 jaar al optreden als organist om de weckdiensten op te luisteren met muziek. Hierop volgde op 1 febr. 1905 zijn vaste aanstelling als organist aan de St. Bavo kerk. En met welk een ijver! We mogen gerust zeggen, dat hij trouw op zijn post is geweest en nimmer te laat kwam. Zijn eerste meerstemmige mis speelde hij op 1 febr. 1905 en wel de 4-stemmige mis van Fr. Wirt. In deze halve eeuw heeft hij een 700-tal uitvaarten begeleid en een 500-tal trouwpaartjes feestelijk ingehaald. Sinds enkele jaren is hij tevens de kos ter van de kerk en met nauwe plichtsbe trachting vervult hij ook deze taak. De huismoeders zouden werkelijk de klok ge lijk kunnen zetten met zijn klokkengelui. Vast en zeker zal het onze jubilaris op 1 febr. a.s. niet aan belangstelling ontbre ken. UITSLAG TENTOONSTELLING Postduivenver. Luchtstrijd. Oude Doffers: - Boelaars; 2 Poorter; 3 R. Loonen; Jonge Doffers: 1 Looncn; 2 J. Marcelissen; 3 A. Smits; Jarige Doffers: 1 N. Kemmeren; 2 A. Smits; 3 Schapers; Late doffers: 1 Loonen; 2 H. Boons; 3 A. Zagers. Oude duivinnen: 1 G. Boom; 2 R. Loo nen; 3 C. Ligtvoet; Jonge duivinnen: 1 J. Schapers; 2 A. Smits; 3 Chr. Schaper; La te duivinnen: 1 Schapers; 2 Kemmeren; 3 A de Ruijter. Schoonste doffer N. Kemmeren; schoon ste duivin G. Boom; schoonste jonge dof fer R. Loonen; schoonste van allen: N. Kemmeren. De keuring geschiedde door de heren H. van Iersel en C. van Broekhoven uit Tilburg. Aantal ingezette duiven: 247. MIDDENSTANDSAVOND. In zaal Huis ten Deijl werd door de Koth. Middenstandsbond bisdom Breda, aan leden en belangstellende middenstan ders van de kringG'berg, een interessante sportavond aangeboden. Sprekers van deze avond waren de bekende radiocommentator Jan Cottaar en ir. Edm. Nicolas. Na afloop was er gelegenheid tot dansen. VERKEERSLESSEN. De laatste tijd vond een groot aantal aanrijdingen plaats, waarbij veelal ook kin deren waren betrokken. Daarom wordt er bijzondere aandacht gevraagd voor het ver- keersonderwijs. In de scholen wordt de theoretische kennis bijgebracht. Deze ken nis aan de praktijk toetsen blijft echter het voornaamste. De overheid, in samenwer king met de afd. Bond voor Veilig Ver keer, biedt hierbij de helpende hand. Ze zal n.l. 2 practische verkeerslessen geven aan de leerlingen van klassen 5 en 6 en hoger. De ene les werd gegeven aan de hand van de prachtige verkeersmaquette; de andere zal in het wandelpark plaats vin den. De leerlingen van de 6e klas kunnen dan hun schooltijd afsluiten met het jeugd- verkeersexamen. De hoofden der scholen en onderwijzers waren ter kennismaking met de verkeersmaquette en om over een en ander van gedachten te wiselen al bijeen gekomen in het verkeerslokaal. Burgemees ter Prinssen was ook hierbij tegenwoordig. MISTIJDEN VERANDERD. In de parochie van O.L. Vr. ten Hemel- Kath. Middenstandsbond bisdom Breda, de aanvangtijden der H. Missen gewijzigd. Er zal op zondag voortaan een H. Mis worden opgedragen om 7, 8, 9.15 en 10.30 uur. Vanaf heden zullen in de week de H. Missen om 7 en 8 uur beginnen. GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Op zondag 25 jan. vierde Zuster Hypo- lita (Maria Anna de Meijer) uit R'veer, haar gouden kloosterjubileum. Zuster Hy- polita werd op 24 jan. 1889 te R'veer ge boren en trad op 17 jan. 1909 in het kloos ter bij de Zusters van Schijndel. Momen teel is haar standplaats het Sint Henricus- klooster te Beers aan de Maas. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op woensdag 28 januari 1959 des avonds half acht in het gemeentehuis. AFSCHEID DOKTER JASPERS. 'n Officiële receptie te zijnen huize ge houden, was het einde van een meer dan 30-jarige praktijk als huisarts te G'berg. Alle lagen der bevolking gaven acte de présence, om hun sympathie en dank te betuigen aan deze arts, die zichzelf geheel wegcijferde, als het ging om 't belang van z n patiënten. In officiële toespraken van gebrekkige, maar niet minder doorvoelde woorden van de geringer ontwikkelden, in 'n kleutrrijke bloemenweelde, werd op de ze receptie duidelijk gemanifesteerd wat dokter Jaspers betekend heeft voor de Berg se gemeenschap. Het comité dat dit officiële afscheid voorbereid had, bood namens alle Bergse ingezeten de heer en mevrouw Jaspers een televisietoestel aan. Een groep kinderen van patiënten en oud-patiënten uitten hun dank in dichterlijke bewoordingen en typeerde zo juist, wat deze arts betekende. „Ik ben Bij zijn vertrek naar Prinsenbeek verge- van de Olympus kom ik, die hoge berg, om een van mijn zonen te eren. Een geruis van klachten en zuchten bereikte mij en neerziende zag ik den Berg Gertrudis kla gen, klagen, over het vertrek van zijn ge neesheer. Dertig jaar in onvermoeid wer ken was hij bezorgd over het welzijn van de stad. Werkende bij dag en nacht, ver wierf hij de genegenheid der burgerij". Esculaap, de grootvader van alle doktoren, zeilen hem de beste wensen. Geertruiden berg zal hem niet vergeten. STATIEDAG ST. JAN. Zaterdag j.l. hield de kon. erk. harmonie St. Jan haar jaarlijkse statiedag. Voordat met de gebrui kelijke muzikale rondwandeling werd begonnen, begaf het corps zich naar de woning van de heer Ch. Ligtvoet, die bij monde van voor zitter J. v. Dijk werd gehuldigd in verdband met zijn 25-jarig lidmaat schap van St. Jan. 's Avonds zetten allen zich, ver gezeld van hun echtgenoten en ver loofden, aan een goed verzorgd etentje in hun tehuis bij de heer P. van Dun, gedurende welk werd ge zorgd voor een opgewekte stemming en waarbij de goede geest die in dit gezelschap heerst, nog eens werd gedemonstreerd. Al te vroeg sloeg, zoals altijd, weer het klokje van gehoorzaam heid. ONTSPANNINGSAVOND K.A.B. Zondag 1 februari, aanvang 7.30 uur, biedt het bestuur der K.A.B. „St. Joseph", afd. Kaatsheuvel, zijn leden een grote ontspanningsavond in de R.K. Gildenbond. Deze avond zal worden verzorgd door haar ei gen toneelvereniging „Kunst naar Kracht", die voor het voetlicht zal komen met het toneelspel van Tom Dekker "„Verbroken banden". Dit spel behandelt de geschiede nis van een meisje, dat kort na haar geboorte door haar moeder aan an deren werd afgestaan en op haar 20-jarige leeftijd voor 't eerst haar moeder zag, die haar weer terug eist. De uitvoering op zondag is uit sluitend en alleen toegankelijk voor K.A.B.-leden met echtgenoten of verloofden. Kinderen hebben abso luut geen toegang. Zaterdag 31 januari, aanvang zelf de tijd, wordt dit toneelspel even eens opgevoerd. Deze uitvoering is, tegen betaling, voor iedereen toe gankelijk. BUURTFEEST. Zaterdag j.l. hield de buurtver eniging „het Vèrkensend", omvat tende de Roestenbergstraat en ged. Vaartstraat, in de zaal van Eupho nia haar traditioneel buurtfeest. Deze buurtvereniging is nog de eni ge die deze traditie, welke in ande re wijken gelijdelijk ter ziele ging, in stand heeft gehouden, hetgeen meteen een bewijs is van de ge meenschapszin en goede saamhorig heid die hier steeds heeft geheerst en nog heerst. Het was, zoals altijd, een gran dioos feest. Men had gezorgd voor een prima band met een paar hu moristen, die de kunst van stem ming kweken uitstekend verston den. Daarnaast had men natuurlijk niet vergeten dat iedereen op tijd z'n natje en droogje kreeg, zodat al. Ie factoren aanwezig waren voor 'n geslaagde feestavond. Om de onver mijdelijke kosten wat te compen seren, hield men tussendoor een lo terij, waarvoor de prijzen door in de buurt woonachtige fabrikanten en middenstanders spontaan beschik baar waren gesteld. Na faloop was iedereen uiterst voldaan. COÖPERATIEVE SAMEN WERKING. De besturen van de coöperaties te Kaatsheuvel, Tilburg, Goirle, Uden- hout, Moergestel en Oisterwyk heb ben een besluit genomen tot nauwe economische samenwerking. Vanaf 1 januari 1959 hebben al deze coöpe raties één en dezelfde bedrijfslei ding. De heer W. Broek, bedrijfslei der van de coöperatie „Broederhulp" te Kaatsheuvel, is tot directeur van alle genoemde coöperaties aange- j steld. Hij zal in zijn taak worden bijgestaan door een bedrijfsleider voor het levensmiddelenbedrijf en een bedrijfsleider voor de afdeling brandstoffen en algemene zaken. De gezamenlijke coöperaties be-4 zitten 3 bakkerijen, 12 winkels voor kruidenierewaren enz., 2 winkels voor textiel en huishoudelijke arti kelen en 3 brandstoffenafdelingen. Op donderdag 22 januari j.l. werd werd er te Kaatsheuvel in de R.K. Gildenbond een bijeenkomst gehou den van alle bestuursleden, commis sarissen en personeelsleden van de zes coöperaties. Deze bijeenkomst was bedoeld als kennismaking on der elkaar en als inzet van de nieu we vorm van bedrijfsleiding. Nadat de heer J. Beerens, voor zitter van de coöperatie te Kaats heuvel, de aanwezigen had verwel komd, werd het woord gevoerd door de voorzitters van de andere coöpe raties en door de directeur, de heer W. Broek. Na het zakelijke deel werd de avond verder in gezelligheid door gebracht. De sfeer op deze bijeen komst was bijzonder prettig en be looft veel goeds voor de toekomst. De gezamenlijke coöperaties ho pen door deze vorm van samenwer king veel voordeel te bereiken voor alle deelnemende coöperaties en de daarbij aangesloten leden. Mede namens wederzijdse Ouders hebben HANS VAN EMDEN CO BRASPENNING de eer, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op woensdag 4 februari 1959 om 2 uur ten stadhuize te Waalwijk. Kerkelijke bevestiging te 2.30 uur in de Geref. Kerk te Sprang, door de Weleerw. Heer Ds. W. B. van der Meulen. Klundert,, Sehansweg 29, Waalwijk, Thorbeekelaan 45, jan. 1959. Toekomstig adres Beatrijsweg 45, Klundert. Heden overleed, na een lang en geduldig gedragen lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in de leeftijd van 43 jaar, onze beminde dochter, zuster, schoonzuster en tante, Mejuffrouw WALTHERA JOHANNA FRANCISCA VAN BEERS Kaatsheuvel, (Rosagaerde) Oudenbosch, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Enschede, Wed. v. Beers-Dirks A. Gommers-v. Beera P. Gommers en kinderen M. v. Luxenburg-v. Beers C. v. Luxenburg en kindbren C. Mutsaers-v. Beers F. Mutsaers en kinderen W. v. Beers A. v. Beers-v. Berkel en kinderen H. v. Beers C. v. Beers-Fijneman en kind. Kaatsheuvel, 26 januari 1959 De plechtige uitvaart en begrafenis zullen geschieden op woens dag 28 januari a.s. om half 10 in de parochiekerk van St. Jozef te Kaatsheuvel. Rozenkransgebed, in dezelfde kerk, maandag, dinsdag en woens dag om 7 uur n.m.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7