De Vluchteling BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F Feuilleton 1 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 JANUARI 1959 6. En daar maken we meteen al kennis met een van brigadier Piet's verrassende eigenschap pen. Hij verstond en sprak name lijk wel Italiaans, want hij had altijd hard op zijn talen gestu deerd. Die behoorde een agent in een grote stad te kennen, vond Piet. „Die vreemde snaken, dat ziin een paar Italianen, contro leur," legde Piet uit. „Ze willen graag weten hoe laat de trein uit het Oosten binnenkomt. Vertel 't ze maar gauw. Wie weet wor den die twee heetgebakerde drift kopjes dan wat rustiger." „Hoe kan ik ze dat nou vertel len?" jammerde de controleur. „Ik ken toch geen Italiaans? De enige Italiaanders, waar ik wel c'ens mee te maken heb gehad, zijn de schoorsteenvegers en de ijscoman op de hoek. En die spreken Nederlands. Flauwe kul dat Italiaans. Dat hoort niet bij mijn vak. Dat hoeft een contro leur niet te kennen. Hier niet en nergens! En in Italië al even- min „Nou, nou, wind je niet op," lachte Piet. „Ik zal het ze wel even vertellen." Toen wendde de onverschrokken brigadier zich tot de twee vreemdelingen en zei: „Trinio con vapore oriënta le arrivato in tri minute!" „Aah...! Mille multa multissi- ma gracia, signore capitano riepen de twee Italianen ver heugd uit. En terwijl ze nog geen minuut geleden getracht hadden Piet enig letsel toe te brengen door hein hardhandig weg te du wen, vervielen ze nu tot een an der uiterste. De dikste van de twee viel de koene brigadier na melijk om de hals en gaf hem 'n klinkende, dankbare zoen! van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne 44 Zij komt van Cayenne, snap je, en hoe ik haar daar weer terug moet zien te krijgen, met jou ook bij me dat mag de hemel weten. Het is duidelijk dat ik jou niet in het hol van de leeuw mag voeren." Weer stelde de ander een vraag en hel antwoord deed het hart van Mimi een ogenblik sneller kloppen. „Ze blijft bij ons, tot we haar veilig op een of andere fatsoen lijke handelsboot terug kunnen sturen. Ik zou haar nooit durven toevertrouwen aan zo'n schele Chinees of aan een bende dron ken diamantzoekers, dat is te ge vaarlijk voor zo'n knap ding als zij". Mimi bloosde van genoegen bij dit compliment en toen het ge sprek in andere richting ging, ontdekte ze plotseling, dat ze ge weldige honger had en stopte gi-etig een der noten, die Sandy gevonden had, in haar mond. De vrucht smaakte als room en deed haar trek toenemen. In minder dan een minuut verdwenen de andere twee eveneens in haar maag, waarna zij haar aandacht wijdde aan de andere etenswa ren. Sandy's bijna giftig-zwarte koffie smaakte haar, alsof zij nooit beter toebereide drank ge proefd had. Toen zij klaar was, gevoelde zij zich volkomen opge knapt en toen de reusachtige Schot eindelijk weer naar buiten trad, glimlachte zij hem opge wekt toe. „Buitengewoon mooie dag van morgen" meende Sandy. „Zeldzaam," antwoordde zij. „Een ochtend om iemand geluk kig te maken, mijnheer Sandy." „Niet zo veel met dat „mijn heer" werken, meisje," sprak Sandy. „Daar ben ik helemaal niet aan gewoon. Ginds in Glas gow was ik zelfs voor het klein ste kind Sandy, zonder meer en niemand dacht er aan, ooit mijn heer te zeggen, behalve natuur- lijk mijn hospita, als ze met de rekening kwam. Dus als je het goed vindt, is het in het vervolg ook hier alleen Sandy." Mimi de Faramond glimlachte. „Zoals u wilt... Sandy. Maar dan is het bij mij ook Mimi." „Dat is eerlijk," antwoordde hij. „Je zult Mimi heten lot we Cayenne bereiken en je vader vinden... Maar nu zul je weer aan 't werk moeten. Dudley moet te eten krijgen." „Bouillon! Dat kan ik wel klaarmaken," onderbrak het meisje. „Uitstekend juffie. Ik zal het geheel aan jou overlaten, terwijl ik hout voor 't vuur ga kappen". Hij verdween stroomopwaarts in het woud en het meisje begon de bouillon klaar te maken. Ter wijl het vocht op het vuur stond te pruttelen, herinnerde ze zich plotseling een paar woorden, die Sandy zo straks gezegd had en nadenkend staarde zij voor zich uit. Na enige tijd zag zij Sandy terugkomen uit het bos met een armvol takken. Even aarzelde zij maar dan snelde ze hem vastbe sloten tegemoet. „Mijnheer;" begon ze haastig, maar hij onderbrak haar. „We waren overeengekomen dat het Sandy zou zijn". „Goed dan, Sandy, ik wilde u iets uitleggen, iets dat u verkeerd begrepen heeft..." „Wat ik!" spotte de Schot goedgehumeurd. „Dat kan niet.' „Ik meen het werkelijk," ant woordde zij op een toon, die hem duidelijk maakte, dat het haar ernst was. „U moet goed luiste ren. Het beti-eft uw vriend en Philibert en de anderen..." „Vooruit er mee, Mimi." „U meent, dat zij van plan wa ren, mijnheer Langdon weer naar het bagno terug te brengen, dat hoorde ik u zojuist vertellen. Maar zo was het niet. Een onbe kende, een Amerikaan, 'n vriend van mijnheer Langdon had hen een grote beloning toegezegd, in dien zij Langdon zouden terug brengen bij hem..." „Alle duivels!" riep Sandy ver rast uit. „En daar hij en de vrouw meenden, dat u hen vóór zoudt willen zijn en zelf de beloning zoudt willen opstrijken, wilde Philibert u doden, helemaal niet omdat zij mijnheer Langdon weer naar de gevangenis wilden voeren." „Verdraaid! Aan zo iels heb ik nooit van mijn leven gedacht." „En juist toen ik het u wilde vertellen, kwam Philibert aan sluipen, zoals u zich zult herin neren," verklaarde het meisje. „Met zijn mes gereed! Ja, ik herinner 't mij volkomen duide lijk en ik kan me best begrijpen, dat je toen vergeten hebt, verder te vertellen. Dus terwijl ik vast overtuigd was, in zijn beste be lang te handelen heb ik voortdu rend Dudley de weg naar de vrij heid versperd." „Dat is nog niet zo zeker. Die lieden waren absoluut niet te vertrouwen. Het is heel goed mo gelijk, dat zij de uitgeloofde be loning opgestreken zouden heb ben, om daarna uw vriend toch aan de gevangenis uit te leve ren." „Lieve hemel, ja, dat is lang niet onwaarschijnlijk." „En bovendien, ze wilden u doden en ik weet zeker dat mijn heer Langdon daar grote spijt van zou hebben." „En ik niet minder!" Sandy lachte zorgeloos en dacht enige ogenblikken diep na, waarna hij meende: „Nu ja, het is toch allemaal zo gelopen, we kunnen er niets meer aan veranderen. Wat ge daan. Ik handelde naar beste we ten en iemand die een ander zon der enige grond een mes in het lijf wil steken, kun je bezwaar lijk een andermans leven veilig toevertrouwen. Ik geloof dat het voor Dudley veel beter is, uit hun handen te blijven en als je het goed vindt, zou ik hem maar niets vertellen over die Amex'i- kaan. Hel is beter, dat hij daar niets van af weet, anders kon hij wel eens te ongeduldig worden." „Zoals u wilt. Maar het leek me het veiligst dat u er van op de hoogte was." „Natuurlijk. Maar het hindert eigenlijk niets, dat ik het inder tijd niet geweten heb. Dal stelle tje ginds was toch niet te ver- trouwen. En bovendien, jij was er zelf ook nog meisje. Na wat ik gezien heb en na hetgeen je i me vertelde, weet ik zeker, dat die kerel niet veel goeds met je van plan was. Ik geloof vast, dat zoals alles gelopen is, het ook het beste was." (Wordt vervolgd) gemeester en wethouders ten deze zeer dilligent is. Rioleringswerken. De industriële ontwikkeling, de woningbouw, de scholenbouw, enz. benadrukken steeds meer de nood zakelijkheid van een centraal riole ringsstelsel met als sluitstuk de zui vering van het afgevoerde vuile wa ter. In 1958 kwamen de grote riole ringswerken gereed, zodat thans wordt beschikt over een stamriool, waarin alle afgevoerde water sa menvloeit, een electrisch pompge- maal en een moderne zuiveringsin stallatie met vandaar een perslei ding naar de Bergse Maas, waar het centrale lozingspunt is. Het rioleringsstelsel zelf behoeft in verschillende delen der gemeen te nog verbetering, verbinding, uit breiding, enz. Hiervoor werden door u enige credieten verleend, welke door ge deputeerde staten zijn goedgekeurd en op grond daarvan zullen de vol gende werken in uitvoering komen: a. Aanleg nieuw stamriool Baard wijk ten noorden van de Winter dijk; b. Vernieuwing riolering gedeelte Grotestraat, Mr. v. Coothstraat, Julianastraat; c. Vernieuwing riolering Besoijen- sestraat; d. Aanleg riolering Elzenweg ten be- behoeve van het industrieterrein; e. Aanleg riolering Taxandriaweg. De investeringen ten behoeve van de totale riolering gemaal, zuive ringsinstallatie en persleiding inbe grepen zullen uiteindelijk een bedrag van 3 miljoen gulden over schrijden. Gas-, water- en electriciteits- voorziening. De wijd-vertakte uitgroei van de gemeente in 1958 noopte tot belang rijke uitbreiding van het net van gas, water en electriciteit en daar mede waren aanzienlijke investerin gen gemoeid. Het was telkens mo gelijk zij het dan ook na ver schillende ontwikkeld'e activiteiten om tijdig door tussenkomst van het departement van Binnenlandse Zaken van de Bank voor Nederland- sche Gemeenten de nodige vaste fi nancieringsmiddelen te ontvangen, waarmede de uitvoei'ing der uit breidingen dan verzekerd was. Voor 1959 moet gerekend worden met omvangrijke uitbreidingen van het net van gas, water en electrici teit in het plan „Bloemenoord" en het plan „Baardwijk". Door u werd reeds een crediet verleend van ƒ231.475.ten behoe ve van de direct nodige gas-, water en electriciteitsvoorziening in het plan „Bloemenoord", terwijl u in deze vergadering een voorstel wordt aangeboden om een crediet van 107.645.beschikbaar te stellen om de in verband met de tweede tranche van de woning-continubouw in het plan „Baardwijk" vereiste gas-, water- en electriciteitleidingen tijdig tot stand te kunnen brengen. Vooraleer met enige uitvoering van deze gas-, water- en electrici- teitsvoorzieningen in de beide ge noemde uitbreidingsplannen kan worden aangevangen, zullen eerst nog en dat is zeer belangrijk de onontbeerlijke vaste financie ringsmiddelen moeten worden ver worven, wijl anders door gedepu teerde staten geen goedkeuring aan uw besluiten tot credietverschaffing kan worden verleend. Recreatie, sport en spel. Naast de complex aspecten van wonen, werken en welvaart en al wat daarmede annex is aan welk thema tot nu mijn beschouwingen goeddeels waren gewijd verdie nen de voorzieningen met betrek king tot recreatie, sport en spel alle aandacht. De vertechnisering en inspanning van het leven vragen om een tegen wicht in de vorm van vrije tijd en ontspanning. Daarmede is de functie van recrea tie, sport en spel getekend. Op dit gebied is in onze gemeente in enkele jaren tijds een zeldzame accomodatie geschapen. Het recreatieoord Hoefsven biedt voor jeugd en volwassenen een ge varieerdheid aan mogelijkheden tot actief en passief vermaak en in de komende tijd zullen de attractivitei- ten geleidelijk aan nog verder wor den uitgebreid. In de afgelopen zomer trok 't wel unieke zwembad rond 150.000 be zoekers, hetgeen weer een belang rijke stijging betekent, vergeleken met 1957. Het door u verleende crediet van 47.700.voor de zozeer noodzake lijke uitbreiding van de kleedgele genheden bij het bad, werd door ge deputeerde staten goedgekeurd. Met de uitvoering van het werk is be reids aangevangen, zodat vóór de opening van het seizoen dit werk zal gereed komen. Dit zwembad heeft in deze enkele jaren reeds een nationale naam ver worven, hetgeen wel sprekend be wezen wordt door het feit, dat op 25 en 26 juli as. in de Waalwijkse bas sins de door de Koninklijke Neder landse Zwembond te organiseren landen wedstrijd NederlandGroot- Brittannië zaï plaats vinden, waar bij het gemeentebestuur in organi serend opzicht uiteraard ook enigs zins zal betrokken zijn. In het recreatie-oord Hoefsven be zit Waalwijk een centrum van ont- spanningsverkeer van de eerste or de. Het college van burgemeester en wethouders streeft er momenteel naar om ter verdere completering van het geheel de totstandkoming van particuliex-e zijde van een café restaurant aldaar en wel op het in de plannen aangewezen punt bij de grote roeivijver te bewerk stelligen, waarmede een waardevol element aan de recreatieve uitrus ting zal zijn toegevoegd. Het sportpark aan de Olympiaweg en de Akkerlaan nadert voor een deel de voltooiing en zal gelegen heid bieden voor sport en spel. De hockey-velden zijn gereed en in gebruik genomen. Het fraaie en goed ingerichte gebouw biedt alle comfort en is mede bestemd voor een gezellig vertier van de spelers (sters). In uw vergadering van 30 oktober j.l. werd door u een crediet van 20.000.verleend voor de aanleg van tennisbanen in hetzelfde vak als waarin de hockey-velden zijn ge legen en waarvoor de benodigde ge bouwen-ruimte reeds aanwezig is ;n de combinatie met het gebouw voor de hockey-sport. Dezer dagen heb ben gedeputeerde staten aan dit cre diet goedkeuring verleend, zodat vóór de aanvang van het seizoen deze tennisbanen nog aanwezig zul len zijn. Omtrent het beheer der banen, de tarieven enz. zullen u zeer spoedig voorstellen bereiken. De voetbalvelden hoofdvelden en oefenvelden voor twee clubs zijn aangelegd en zullen in het na jaar bespeelbaar zijn. De benodigde gebouwen zulen weldra verrijzen, nu gedeputeerde staten zeer onlangs goedkeuring verleenden aan uw in de vergadering van 30 oktober j.l. genomen besluit om het nodige cre diet voor de stichting daarvan te verschaffen. Op 31 januari a.s. zal de openbare aanbesteding plaats hebben. Ten aanzien van de aanleg van een sportveldencomplex te Besoijen, moge ik nog even in uw herinnering roepen dat laatstelijk in uw verga dering van 30 oktober j.l. een cre diet werd verleend van 294.965. voor de aanleg van een hoofdvoet balveld, een oefenveld met athle- tiekaccomodatie en twee school- sportvelden met athletiekaccomo- datie, welk bedrag te splitsen valt in subsidiabele werken ad 189.388.- en niet-subsidiabële werken ad 105.575.—. Het college van burgemeester en wethouders heeft alle pogingen aan gewend om een spoedige subsidie toekenning door de D.A.C.W. te ver krijgen. Zodra deze subsidie verze kerd is, zullen er financieel en for meel geen belemmeringen meer zijn voor de uitvoering der plannen. Versterking van liet persoonlijk leef-patroon. De materiële welstand, de recrea tie, de sport, het spel, enz. maken een gemeenschap nog niet gelukkig, gaaf en goed, hoezeer de stoffelijke vooruitgang en de gezonde ontspan ning ook voor integrale betekenis zijn voor het totale patroon van de samenleving. Geestelijk, -cultureel en maat schappelijk behoeft de mens voort durend versterking van zijn per soonlijk leef-patroon. In bepaalde opzichten kan de overheid ook en vooral de plaat selijke overheid hier steun bie den door de mens van heden te hel pen om zich in het juiste spoor een weg te banen naar zijn persoonlijk alomvattend tijdelijk en geestelijk geluk. Het in de vergadering van heden aan de orde komende voorstel inza ke gemeentelijke subsidiëring van de kerkenbouw voor en door alle gezindten, dient in dit licht te wor den beschouwd. Op eigen plaats en wijze houden instellingen en organisaties zich in de gemeente in grote werkdadigheid bezig met levenssfeer en levensas pecten van diverse groepen van mensen, waarnaar de zorg uitgaat, en zo kon ontluiken en kan bloeien een in Kruisverenigingen levende zorg voor de volksgezondheid in al le vertakkingen, een in centra be oefend algemeen vormend maat schappelijk werk, een in middelen ■en activiteiten sterk gevarieerd jeugdwerk, enz. De gemeenteraad heeft zich en zeer terecht in zekere verhouding met dit streven der vrije maat schappelijke krachten vereenzelvigd door en in het gevoerde subsidie beleid, hetwelk tot praemisse heeft, dat de subsidiëring voor deze doel einden een essentieel deel vormt van de ogenblikkelijke feitelijke taak der gemeente, omdat primaire belangen voor dit particulier initia tief worden behartigd en gediend. Daarom mogen de subsidies voor deze categorie activiteiten ook nim mer gezien worden als van secun daire aard. Een cultureel centrum met schouw- burg-accomodatie, tevens dienstbaar aan het maatschappelijk leven. De culturele en maatschappelijke vervlakking, zoals deze zich telkens en in verschillende vormen open baart, verzwakt met persoonlijk leef-patroon en tast de persoonlijk heid meer en meer aan. Alleen reeds uit dien hoofde is 't evident om de ontplooiing van het culturele en maatschappelijke leven mogelijk te maken in een centraal gebouw, eerder door het college van burgemeester en wethouders al aan geduid en omschreven als een cul tureel centrum met schouwburg-ac- comodatie, een waardig en stijlvol milieu bezittend, geschikt voor cul turele recreatie in de ruimste zin, waarin alles medewerkt tot verho ging der kunstzinnige sfeer, welk centraal gebouw tvens dienstbaar dient te zijn aan het maatschappe lijk leven. Bij uw besluit van 25 april 1957 werd een crediet van 13.230.be schikbaar gesteld ten behoeve van het ontwerpen van een dergelijk cul tureel centrum. Van de zijde van gedeputeerde staten zijn meerdere bezwaren te gen goedkeuring van dit crediet ver nomen, doch het college van burge meester en wethouders heeft de noodzakelijkheid van de totstandko ming van een cultureel centrum zo zeer en zo voortdurend geaccentu eerd en gemotiveerd, dat op 3 jan. j.l. dus na een periode van over leg en bespreking, welke 1% jaar vorderde van gedeputeerde sta ten bericht van goedkeuring van 't crediet is ontvangen, zodat thans aan het ontwerpen van de plannen niets meer in de weg staat. Het col lege van burgemeester en wethou ders streeft er naar om deze plan nen binnen uiterst korte tijd be schikbaar te hebben en zal u, zodra mogelijk, verdere voorstellen doen. Het culturele leven. Gelukkig mag geconstateerd wor den, dat het culturele leven in alle vertakkingen vitaliteit en progres sie vertoont, hoe moeilijk de mate riële omstandigheden vaak ook zijn. In de begroting onzer gemeente is een in de loop der jaren toegeno men ruimte geschapen ten bate van de subsidiëring door de gemeente van onderscheidene culturele secto ren. Deze subsidies brengen tot uit drukking de erkenning van de waar de voor de gemeenschap van de be doelde culturele activiteiten en vor men tevens een bijdrage tot behoud van hetgeen in verenigingen, gezel schappen enz verworven werd. Daarnaast dient de plaatselijke overheid steun te verlenen aan elk redelijk en goedgericht streven om aan het culturele leven meer scha kering te geven. Door de stichting van een muziek school, waaromtrent de gemeentelij ke culturele raad aan het college van burgemeester en wethouders adviseerde, zal deze schakering in belangrijke mate kunnen worden bevorderd. Bij uw besluit van 25 april j.l. werd een bedrag van 6.000.als jaarlijks subsidie-bedrag voor een muziekschool op de gemeente-begro ting uitgetrokken. Nadien heeft het college van bur gemeester en wethouders voortdu- x-end getracht om ten aanzien van dit nieuwe subsidie èn in principe èn voor wat het bedrag betreft de goedkeuring van gedeputeerde sta ten te verkrijgen, doch de financiële positie der gemeente, welke ver hoogde uitkeringen uit het gemeen tefonds noodzakelijk maakte, was daarvoor aanvankelijk een volko men beletsel. Thans kan ik u even wel mededelen, dat gedeputeerde staten na nieuwe motivering van de zijde van het college van burge meester en wethouders bij brief van 7 januari j.l. hebben medege deeld, dat wordt ingestemd met een jaarlijks subsidie van 25 cent per inwoner, hetgeen neerkomt op een bedrag van 4.250.per jaar. De gemeentelijke culturele raad zal zich in zijn vergadering van 4 februari a.s. thans nader met de voorbereiding van de totstandko ming dezer school hebben bezig te houden en moeten trachten te sla gen in een opzet met een subsidie bedrag van 4 250.als grondslag. Daarmede zal deze culturele raad dan een eerste belangrijk initiatief tot een vruchtbaar resultaat hebben gebracht. Het is te hopen, dat de finahciële tegenwind in de allernaaste toe komst niet al te belemmerend zal werken voor de realisering van ver dere px-ojecten in het culturele vlak. Het bevolkingsverloop. Tot inventarisatie van de belang rijkste vex-richtingen en feiten van 1958 waaraan ik onderwerpsge- wijs aandacht gaf moet zeker ook gerekend worden een overzicht van het bevolkingsverloop in dat jaar. In 1958 vermeerdei'de het aantal inwoners met 360, welk aantal pre cies gelijk is aan het aantal der ver meerdering in 1957. De vermeerdering van inwoners aantal was ook in het afgelopen jaar weer het gevolg zowel van een ge boorte-overschot als van een vesti- gings-overschot. Dit blijkt uit het volgende over zicht van de loop der bevolking in 1958: Bevolking per 1 jan. 1958: m. v. totaal 8292 8109 16401 Vermeerdering door:, geboorten 184 184 368 vestiging 319 330 649 8795 8623 17418 vermindering door: overlijden 55 44 99 vertrek 8740 8579 17319 258 300 558 stand der bevolking per 31 dec. 1958 8482 8279 16761 Stand der bevolking per 31 december 1958: 16761 Stand der bevolking per 1 januari 1958: 16401 Vermeex-dering in 't jaar '58 360 Het geboorte-overschot bedroeg 269, dat is 19 méér dan in 1957, ter wijl het vestigings-ovex'schot 91 be droeg en dat is 19 minder dan in 1957. Deze cijfers van geboorte- en ves tigingsoverschot vertonen ongeveer hetzelfde beeld als in de laatste ja ren en bevestigen andermaal, dat de gemeente als woon-, zowel als werk-gemeente aantx-ekkingskracht heeft. De ex-varingscijfers inzake het be volkingsverloop stempelen het di rect of indirect beïnvloeden van de levens- en bestaansfactoren, onge acht van welke aard deze zijn, nog weer eens tot een der voornaamste taken om daardoor de aantrekke lijkheid van de gemeente als woon- cn werkplaats steeds meer te be werkstelligen. Hierop zal u zult er van overtuigd zijn het beleid van het college van burgemeester en wethoudex-s in de meest positieve zin onafgebroken gericht zijn. De twee voornaamste delen van het werkplan 1959. Het jaar 1958 heeft onze gemeen te in de verwezenlijking der vele plannen, ondanks stopsignalen en verspei'ringen, oneindig veel verder gevoex-d dan bij de aanvang van dat jaar ook maar een gedurfde hoop was. Voor het jaar 1959 heb ik u na mens het college van burgemeester en wethouders een hecht gefundeerd en veelomvattend werkplan ont vouwd, waarvan een niet onbelang rijk deel meteen al ten uitvoer kan worden gelegd. Deze gunstige posi tie laat het college de gelegenheid om de overblijvende en weliswaar voornaamste delen van dit werk plan n.l. de bouw van de sluis- werken der nieuwe haven en de bouw van een cultureel centrum geheel en al op de voorgrond te schuiven en belangrijke beslissingen te forceren. Wees er van overtuigd, dat 't col lege van bui'gemeester en wethou ders ten deze geen moeilijkheid schuwt en geen hindernis ontloopt en eerst dan het doel bereikt vindt indien de zekerheid verkregen is, dat: ten eex-ste: de bouw van de sluis- werken der nieuwe haven kan aanvangen, waardoor Waalwijk zich een eigen plaats kan verove ren in de centrale ontwikkeling van ons land, en ten tweede: het cultureel centrum kan tot stand komen, waardoor Waalwijk aan het cultureel en maatschappelijk leven een voor naam niveau zal verschaffen en tevens een nieuw accent zal ge ven aan zijn streekfunctie. Dit rechtlijnig beleid moge 'n voor spoedig 1959 opleveren! Een persoonlijk woord. U zult het willen verstaan, dat ik er behoefte aan heb om tot slot een pei'soonlijk woord te spx'eken. Het lijkt een gemeenplaats te wor- COrrPiOHT VUCiO AVAN Door Ottwell Binns.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6