WASPIK KAATSHEUVEL De Vluchteling BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF BRILLEN van STASSAR Schoenen te herstellen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 FEBRUARI 1959 17 87 18 99 18 87 18 82 18 82 18 77 18 69 JAARVERGADERING BOERINNENBOND. MODERN en SOLIDE Raamsdonksveer Dan 2540 bellen. A. Th. v. WANROOIJ 0Q Feuilleton van Cayenne te nemen. Doch allengs werd zijn voor sprong een 200 m. Fel zetten v. Tilborgh en Versteeg der achtervolging in. Zij lie pen wel in op de heer Verhoeven, doch zij konden toch niet verhinderen, dat Verhoe ven met ongeveer een tiental m door de finish ging. De heer v. Tilborgh werd 2e en Versteeg werd 3e in deze rit. Voor de vervolgens te rijden koppeiwed- strijd over 20 km schreven 16 deelnemers in. De grootste strijd ging tussen de kop pels Verhoeven - van Tilborgh en Veerman -van Gent. De Gebr. Versteeg die in het begin goed meegingen, zakten op de helft van de wedstrijd toch iets af. Beurtelings lag het koppel Verhoeven-v. Tilborgh, dan weer het koppel Veerman-v. Gent aan de kop. Fel streden deze beide koppels om een voorsprong te nemen. Doch ook in deze wedstrijd was het wederom de heer Ver hoeven die zorgde voor de nodige spanning. Tot 4 ronden voor het einde bleven de ge noemde koppels goed bij elkaar. Doch eens klaps 9choot Verhoeven weg en nam min stens een voorsprong van 200 m. Goed ver wisselde hij met zijn koppelgenoot van Til borgh, en ook deze wist de verkregen voor sprong te behouden. Jammer was het dat dhr. Veerman 2 ronden voor 't einde kwam te vallen, zodat hij met zijn koppelgenoot van Gent een nog grotere achterstand kreeg, zodat het koppel Verhoeven-van Tilborgh onbedreigd als eerste door de finis reed. Als tijdopnemers fungeerden de heren v. Beek en Kommers, terwijl ook de heer van Hooren bij alle wedstrijden zijn medewer king verleende als rondeteller. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door de heer Stein. Spr. bracht dank aan alle deelnemers voor hun zeer sportief rijden en huldigde de heer Verhoeven als de grote winnaar van deze wedstrijden. Er was een zeer grote belang stelling. SPAARVERENIGING. De spaarvereniging Vele kleintjes maken een grote, gevestigd in café De Witte Brug, houdt op 20 februari a.s. haar jaarlijkse j feestavond in haar clublokaal. Medewerking aan deze feestavond zal verlenen het beken- j de frio The Marjo Henci uit Goirle. Leden dezer spaarvereniging die niet wensen mede te doen aan de feestavond, dienen dit voor dinsdagavond 8 uur te melden bij mevr. Cové. TONEELUITVOERING. De leden van de tennisclub Roaktum, die het toneelstuk Het Dievennest van Hans Nesna enkele weken geleden opvoerden, zullen dit stuk nogmaals opvoeren op dins dag 24 febr. a.s. in de zaal van Mevr. Cové aan de Nieuwevaart. De baten van deze avond zijn bestemd voor het instrumenten fonds van Kunst na Arbeid. Het doe,t zeer prettig aan, dat de samenwerking tussen de verenigingen onderling zo goed is. KERKDIENST. Voor de contact-commissie der Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. woensdag 18 febr. des nam. 7.30 uur voor te gaan Ds. van den Heuvel uit Ede. Dit is geen lezing doch een gewone dienst des Woords. De contactcommissie hoopt, dat de gemeente getrouw deze dienst des Woords zal bij wonen. BAZAR. Op donderdag 26 febr. a.s. zal burge meester A. Smit de officiële opening ver richten van de te houden bazar ten bate van Kunst na Arbeid. Het comité spreekt de verwachting uit, dat alle genodigden de ze opening zullen bijwonen. Vooraf zal Kunst na Arbeid enkele marsen spelen. VEEBEOORDELINGS- WEDSTRIJD. Evenals voorgaande jaren werd ook dit jaar de traditionele vee- beoordelingswedstryd gehouden tussen de afdelingen Raams- donk en Waspik, Hiervoor wer den op het bedrijf van de heer C. Claassen te 's-Gravemoer vijf koeien genomen welke allereerst op volgorde moesten worden ge plaatst. Daarna moesten 2 koeien in onderdelen op 't beoordelings schema worden gepunt. Tenslot te volgde nog een mondelinge test in café C. van Iersel, voor de jurv, bestaande uit de heren P. Bastiaansen, assistent veeteelt consulent te Breda en Adr. Scheerders te Rongevaart. Zij werden geassisteerd door P. van Strien uit Raainsdonk en C. de Cloe, assistent van de RLVD. De uitslag luidde: Klasse A: 1 C. Bink uit Raamsdonk 93% P- '2. N. J. van Strien, Raamsdonk, 90 %p.; 3. J. Kamp, Raamsdonk, 89 p.; 4. .los Kamp, Waspik, 82% p. 5. N. van Dongen, Raamsdonk 8OV2 p-; 0>. J. van Strien, Raams donk, 79 p.; 7. J. van Strien, Raamsdonk, 78 p.; 8. Joach. Kamp, Waspik, 77% p.; 9. J. Kemmeren, Waspik..76% p.; 10. P. Verschure, Waspik, 75% PG 11. N. Smits, Waspik, 74% p.; 12. .1. Schoenmakers, Raamsdonk, 02% p.. Gemiddelde Raamsdonk 81,8 p. Gemiddelde Waspik 77,3 p. Klasse B: 1. L. Kamp, Waspik 86 p.; 2. Ad. Kamp, Waspik, 79 p.; 3. L. Bie- mans, Waspik, 77 p.; 4. P. Kamp, Waspik, 76% p.; 5. J. Kamp, Waspik, 69 p.; 6. Joh. Kamp, Waspik, 68 p.; 7. H. van Dongen, Raamsdonk, 68 p.; 8. Th. Broek mans, Raamsdonk, 62 p. Gemiddelde Waspik 65 p. Gemiddelde Raamsdonk 76,1 p. BILJARTEN. Stand Waspikse competitie: wedstr. pnt. Uitkijk 2 18 109 Altijd Raak 2 18 102 HGL 1 17 97 Uitkijk 1 18 91 KOT 2 x 18 88 Fotsers 1 Altijd Raak 1 KOT 1 Vriendenkring 1 WK 1 WK 2 Vriendenkring 2 x 2 winstpunten in mindering. Uitslagen laatstgespeelde wedstr. HGL F—WK 1 7—3 Vriendenkr. 2Alt. Raak 1 46 Alt. Raak 2Vriendenkr. 1 64 KOT 1—Fotsers 1 1—9 Uitkijk 1KOT 2 8—2 WK 2—Uitkijk 2 6—4 Programma 16 febr. 1959 Fotsers 1—WK 2 Altijd Raak 1KOT 2 Uitkijk 2—Altijd Raak 2 KOT 1—HGL 1 Vriendenkring 2Uitkijk 1 Programma 17 febr. 1959 WK 1Vriendenkring 1 Programma 23 febr. 1959 HGL 1—Altijd Raak 1 Programma 24 febr. 1959 Fotsers 1WK 1 Programma 2 maart 1959 Uitkijk 2—HGL 1 KOT 2—Altijd Raak 2 Fotsers 1Üitkijk 1 Vriendenkring 1KOT 1 Altijd Raak 1—WK 2 Programma 3 maart 1959 WK 1Vriendenkring 2 Programma 9 maart KOT 1—Uitkijk 1 HGL 1—KOT 2 Vriendenkring 2Fotsers 1 Uitkijk 2Vriendenkring 1 WK 2- Altijd Raak 2 Programma 16 maart 1959 HGL 1—Fotsers 1 Vriendenkring 1WK 1 KOT 2Vriendenkring 2 Uitkijk 2Altijd Raak 1 Altijd Raak 2KOT 1 Programma 17 maart 1959 WK 1—Uitkijk 1 GESLAAGD. Mej. K. Coesmans slaagde voor de commissie Ned. Vereniging van Leraren voor het examen Handelscorrespondentie Duits. I11 hotel van Iersel hield de r.k. Boerinnenbond haar jaarver gadering welke bijeenkomst door ruim 80 leden werd bijgewoond. Stationsstraat 88, Waalwijk. Leverancier alle Ziekenfondsen. Na het jaarverslag, het financi eel verslag en enkele mededelin gen door de voorzitster kreeg de geestelijk adviseur kapelaan Ras net woord. Spreker schetste kort maar duidelijk de vastentijd als een periode van versobering en ingetogenheid. Vervolgens trad mevr. Bek- ker-Galema als spreekster op met een interessante lezing over het onderwerp „Omgangsvormen en Wellevendheid'Na de pauze tenslotte, werden twee periodiek- aftredende bestuursleden bij ac- clamatie herkozen t.w. de dames M. Zijlmans en T. Verschure. CURSUS. Op 24 februari a.s. geeft de Waspikse Boerinnenbond voor haar leden een demonstratives in eiergercchten. Begin maart zal er nog een cursus van 2 lessen gegeven worden welke als titel draagt Van top tot teen". BUTAGAS ONTPLOFTE. Vrijdag jl. werd Waspik door het alarm van de sirene der plaatselijke brandweer opge schrikt. Bij de familie de hleijn in de Julianastraat was in de keuken een hoeveelheid butagas ontsnapt en met een geweldige steekvlam ontbrand. Door de luchtdruk werden verschillende ruiten van de woning vernield terwijl vooral in de keuken een grote' ravage werd aangericht. Na de ontploffing vlogen onder meer de gordijnen in brand. Buurtbewoners wisten echter spoedig een grotere ramp te voorkomen. De brandweer be hoefde niet meer in te grijpen. Dit was de tweede keer in een week dat de sirene loeide. In de nacht van dinsdag op woensdag nl. werd tegen 1 uur alarm ge maakt. Van brand was echter niets te bespeuren evenmin als van de daders van deze mis plaatste grao. VERKEERSONGELUK MET ONBEGRIJPELIJKE AFLOOP. Eind vorige week gebeurde er in de Benedenkerkstraat tegen over de bakkerij van de heer G. Broekmans een verkeersongeluk dat een onbegrijpelijk goede af loop had. Door de gladheid van het wegdek slinte ter plaatse de heer R. van Dongen met zijn bromfiets en kwam daarbij mid den op de rijweg te vallen. De be stuurder van een achterop ko mende vrachtauto kon slechts de remmen van de oplegger blokke ren maar zag geen kans om de heer van Dongen te ontwijken. Laatstgenoemde kon echter bij toeval al liggende de bumper van de wagen grijpen. Hierdoor werd hij een twaalftal meters op zijn rug meegesleurd, maar voor kwam daarmee dat hij onder de wielen terecht kwam. Zo kon het gebeuren dat hij, toen de wagen eenmaal tot stilstand kwam, met onbetekenende kwessures onder de auto vandaan kwam. Op dezelfde plaats kwamen in de morgenuren overigens nog meer slippartijen van auto's voor terwijl de scholier Jan de Hond bij een val met zijn fiets op de zelfde plaats een hersenschud ding opliep. GROOT KERKCONCERT. Op donderdag, 19 februari a.s. wordt in de Ned. Hervormde Kerk alhier een groots opgezet Kerkconcert gegeven, waaraan maar liefst 7 koren hun mede werking verlenen. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de inrichting van het koor der kerk. Dezer dagen kwam nl. de derde en laatste etappe van de algehele restauratie der kerk gereed. Hiermede kreeg het kerkgebouw het koor terug maar nog niet de inrichting daarvan, waartoe b.v. liet meubilair behoort. Zoals bc- 1 kend is dit gedeelte van de rest der kerk afgescheiden. De opzet nu is 0111 het koor dienstbaar te maken voor vergaderingen en andere biieenkomsten. Ter finan ciering van de inrichtingskosten zal het comité diverse activitei ten aan de dag leggen waarvan dit concert het eerste evenement is. Onder leiding van de heer A. W. Faro zullen achtereenvolgens concerteren 1. Chr Gemengde zangvereni- O.K.K., Waspik. Zij zullen uit voeren: Cantate 147 van J. S. Bach en God is mijn Licht van Vulpius; 2. Jeugdkoor Chr. Landbouw- Huishoudschool van Sprang-Ca- nelie. Zij zullen uitvoeren: „Als ik Hem maar kenne" van H. K. Brcidenstein en „Wie met ons wil" van Catli. van Rennes, en „Lieve Jezus, zie ons aan" van van Noord. 3 Hervormd Kerkkoor van Ois- terwijk. Zij zullen uitvoeren: „Sanctus" van Schubert en Pools Kerklied (anoniem). 4. Chr. Gemengd Koor „De Zwa luwen uit Lage Zwaluwe. Zij zullen uitvoeren: „Gods eer aan de natuur" van L. van Beethoven en Tenebrae van H. A. Altink; 5. Kinderkoor O.K.K., Waspik. Zij zullen uitvoeren: „Oud Hol lands Lied" en „Wij zijn jong". 6. Tilhurgse Koraal vereniging „De Koraal" uit Tilburg. Zij zul len uitvoeren: Tollite Hostias anoniem) en Tenebrae van M. Hay dn. 7. Gemengde zangver. Excelsior, uit Raamsdonksveer. Zij zullen uitvoeren: „Als de ziele luistert" van J. P. J. Wierts en „Laetatus Sum" van H. Altink: 8. Alle koren gezamenlijk met „Middernacht" van Weimes en „Achter hem aan" van H. de Wolff. Aanvang 8 uur. Kerk open halt acht. Toegang vrij. Het orgel zal tijdens dit con cert worden bespeeld door mevr. A. Eoezer-Ruijtenberg en door de organist J. Hartman. AANBESTEDING. Door architectenbureau Verwoerd en Verheul te Breda werd onderhands aanbe steed het bouwen van een winkelpand met woonhuis voor rekening van de heer Adri- aansen te R'veer en te bouwen in de nieu we stadsuitbreiding te Geertruidenberg. De uitslag was: Gebr. Blom R'veer f 34.750 G. Akkermans Wagenberg f 34.150 Het werk is gegund aan de heer G. Ak kermans. GESLAAGD. Op het te Tilburg gehouden exa men voor praktijddiploma Boekhou den slaagde onze dorpsgenote mej. R. Klijsen. Geslaagde genoot haar opleiding op de Dr. van Beurden handelsavondschool te Waalwijk. VERENIGING HUISEIGENAREN. Onder voorzitterschap van dhr. Tuerlings hield de vereniging van huiseigenaren vrijdagavond in de bovenzaal van café-restaurant Eu- phonia zijn jaarvergadering. Na een kort welkomswoord, bracht secreta ris-penningmeester Beekmans de jaarverslagen uit, waaruit bleek dat het ledental met een toename van 3 is gestegen tot 94, met een stijgend woningaantal van 322. In 17 geval len werd de hulp ingeroepen van 't bestuur voor achterstallige huren, waarvan 7 keren de hulp van de deurwaarder werd gevraagd, met als gevolg dat al deze 17 gevallen met goed resultaat voor de huiseigena ren werden opgelost. De boeken en bescheiden werden door een com missie gecontroleerd en in orde be vonden. waarvoor de penningmees ter voor het jaar 1958 werd gede chargeerd met een woord van dank voor zijn keurig beleid'. Met alge mene stemmen werden de heren Beekmans en IJpelaar als bestuurs- lid herkozen. In verband met veel voorkomen de kwesties betreffende de rechten en plichten van de huurders wat 't onderhoud der woningen betreft, gaf de voorzitter een uitvoerige uiteen zetting aan de hand' van de bepalin gen der wet. Besloten werd een cir culaire te doen drukken, waarin de wettelijke bepalingen vervat zijn en de leden in de gelegenheid te stellen deze aan de huurders uit te reiken, waarbij de voorzitter echter de hoop uitsprak dat in de toepassing, om de goede verstandhouding te bewaren, ook de menselijkheid een woord zal meespreken. Vooral waar het oude woningen betreft, kan slijtage ook oorzaak van noodzakelijke reparatie of verbeteringen zijn, die niet steeds op de huurder kan worden verhaald. Uit de gevolgde besprekingen bleek, dat nog verschillende leden niet aan hun verplichtingen voldaan hebben, hun huurwoningen, onge acht of de laatste huurverhoging wel Gadlpi. Schoenhertteller Leo Xlllitr. 27 Kaatsheuvel of niet is toegepast, bij het groot boek woningverbetering te doen in schrijven. Hoe onsympathiek deze wet ook moge zijn, men kan aan de ze inschrijfplicht niet ontkomen. Voor verbeteringen, geen gewoon onderhoud, is deblokkering van ge storte gelden mogelijk, wanneer de ze op gemotiveerde gronden wordt aangevraagd. Besloten werd. zo dit nodig mocht blijken, voor de zomervergadering van de nederlandse bond van grond- 00***0-' iiuoio avan 8.) Italianen zijn vreemde vogels. Dat bleek ook nu weer. Ze hebben alleen maar iets koels om zich heen, als ze ijskarretjes voortduwen. Als ze echter iets van je gedaan willen krijgen, blijf dan uit hun buurt, want ze weten niet van ophouden. Daarom maakten de dikke tranen van broer blokjas al gauw plaats voor een stralende glimlach. Hij haalde een gewichtig uitziend con tract uit zijn zak en schroefde de dop van zijn vulpen. Toen trachtte hij papier en schrijfbehoefte in de handen van de eenvoudige Karei Kleuntjes te duwen. „Signore Ca- rolo!" smeekte hij met grote aan- drang. „Subscribo contracto di pe- deballo professional! Memento mil le cente florini di puro argento!" j Maar ach, had' de man dat maar niet gedaan, want Karei geraakte nu helemaal aan het eind van zijn agra- risch geduld. Hij balde zijn vuisten zwaaide woest met zijn koffertje en brulde: „Nee! Ik doe het niet! Knap voor mijn part met je stinkcenten en zak in de mesthoop van mien pa! Hier! Flang! Daar! Pak an! Wat denken jullie wel? Slaaf worden in een voze voetbalmaatschappij? Nóóit! Dan ga ik nog liever korf ballen!" Dat waren ongekend veel woor den voor de brave Karei Kleuntjes. Maar dat het niet alleen woorden waren, blijkt wel uit het fraaie plaatje. Karei, anders de zachtmoe digheid in persoon, schopte en sloeg er flink op los. Zo wist hij binnen enkele tellen zowel de twee Italia nen als hun contract en hun zak geld op uiterst kundige wijze tegen de grond te werken. Dit kon de goedkeuring blijkbaar wel wegdra gen van brigadier Piet. Die stond er tenminste braaf bij te lachen i -ÉÏb van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Door Ottwell Binns. 48). „Hoe vlugger we vertrekken hoe heter!" „Dan zullen we maar geen tijd verloren laten gaan, we kunnen binnen vijf minuten verdwij nen!" Zij keerden terug naar het kamp en gingen korte tijd later weer op weg terwijl de Schot pa gaaide, ondertussen zijn mening over de toestand ten beste ge vend. Ik denk dat Pedro spoedig na dat wij zijn twee lieve vrienden in hun kamp achterlieten, terug gekomen is van zijn tocht. Ze zijn ons natuurlijk nagegaan. Vermoedelijk hebben ze deze ri vier in het eerst over het hoofd gezien, terwijl ze zo spoedig mo gelijk de hoofdrivier afzochten, waarna ze zich verdeeld hebben om alle zijrivieren af te speuren. Tenzij de bende juist deze stroom opgevaren is, zal het Pedro nog al heel wat tijd kosten eer hij hen weer bereikt heeft, zodat het goed mogelijk is dat we een dag of twee voorsprong hebben. In dat geval zullen wij zorgen, dat we in die tijd een flinke afstand afleggen, en als je je over een poosje fit genoeg voelt om een pagaai vast te houden, zullen wc des te harder opschieten..." „Weet je waar deze rivier heen voert, Sandy?" „Ik heb er helemaal geen no tie van. Ik voer hier op goed ge luk in, omdat ik rust verlangde voor jou, maar zeker is het, dat het onze enigste weg is voor het ogenblik. Als we teruggaan, val- le we de schurken wel al te ge makkelijk in handen. Misschien vinden we ergens een mooie af takking, zodat we de honden een poets kunnen bakken, als ze ons blijven achtervolgen. „Ik wilde dat ik kon helpen roeien." „Houd je voorlopig maar kalm, dat is het beste". Urenlang volgden zij de loop van de rivier, zonder een gele genheid te vinden hun spoor uit te wissen. Later op de dag ech ter verbreedde het riviertje zich tot een langgerekt moeras, in een grote, laaggelegen vlakte, be grensd door dicht beboste heu vels. Na dit moeras enige kilo meters gevolgd te hebben, kwa men ze aan een plek waar een heuvel rij een wig vormde in het water, waarlangs aan iedere kant '11 modderige rivier stroom de. De Schot bekeek ze onder zoekend. „We zullen de rechtse volgen", meende hij. „En laten we hopen, dat, als ze ons achterna komen, ze de linkse nemen". Hij roeide verder tot het moe ras ver achter hen lag en een uur voor zonsondergang landden ze en begonnen het kamp klaar te maken. De duisternis viel snel. Korte tijd nadat de avondmaal tijd verorberd was, begon het weer te regenen; de stortbui was zo hevig dat het vuur er geheel door werd geblust en de rivier in een uur tijd steeg tot ze gelijk met de oever stond. Dudley Langdon kon de slaap onmogelijk pakken en met de Schot was het al niet veel beter gesteld. Terwijl Mimi vlak bij hen in diepe rust was, zaten hei de te roken en te praten, met zachte stem, tot liet gekletter van de regen ophield, en slechts de laatste druppels zacht van het ene blad op het andere dropten. Langdon sloot de ogen, echter zonder de verlangde slaap te kunnen verschalken. Nu de re gen opgehouden was, kwamen de nachtdieren weer in actie. Dicht bij deed een jaguar zijn huilend gehruil horen. Vuurvliegen scho ten door de lucht en van alle kanten klonk het vleugelgerucht van vampiers, die hun jacht naar bloed aanvingen. Bij dit alles klonk nog een ander geluid, iets dat hij niet thuis kon brengen en dat hij in het begin meende te moeten houden voor het kloppen van zijn eigen hart. Een ogenblik later wist hij evenwel, dat het dit niet was, want plotseling be woog de Schot zich en fluisterde scherp „Pst, Dudley, hen je wakker?" „Ja". .Hoor je niets? „Jawel, maar ik kan niet uit maken wat het is, 't klinkt zo re gelmatig als het getik van een klok, maar zwaarder". „Verdraaid, dus je hoort het ook! Ik heb al geprobeerd mezelf wijs te maken, dat het een van die dwaze inbeeldingen is, die je krijgt als je. niet kunt slapen, j maar dan zou jij het niet kunnen horen. Nu weten we zeker dat het werkelijk bestaat. Ik vraag me af, wat het kan zijn". „Ik begrijp er niet veel van. Het is een volkomen regelmatig geluid. Als we op de grote rivier waren, zou ik zeggen dat het het stampen van een motorboot was „Verduiveld, kerel", meende de ander. „Je hebt het geraden! Het stampen van een motor, dat is het, of ik laat me hangen. Luister nog maar eens goed". Beiden luisterden weer scherp toe, maar enige tijd vernamen ze niets anders dan de gewone ge luiden van de nacht. Dan hoorde Langdon het gestamp weer op nieuw en fluisterde opgewonden: „Daar is het weer". „Ja, ik hoor het ook". Een paar minuten bleef het ge luid duidelijk waarneembaar en Sandy fluisterde: „Het is de schroef van een mo torboot. Zolang ik op zee voer, heb ik het altijd in mijn oren gehad. Het moet een heel kleine boot zijn, want anders zou ze niet op deze riviertjes vooruit kunnen komen. De vraag is maar wie het zijn?" „Daar zullen we voorlopig wel geen antwoord op kunnen geven. Maar wie het ook is, het moet een moedige kerel zijn, om in 't donker voort te durven gaan", vind het verdraaid verdacht, dal „Dat is waar. Maar vooral, ik iemand het in zijn hoofd haalt, 's-nachts gewoon door te blijven varen. Of hij heeft geweldige haast, of hij zoekt naar iemand". „Naar ons, bedoel je". „Naar wie anders?" En een kampvuur kan 's-nachts een kamp verraden waar men over dag zonder meer voorbij varen zou". „Zoals het onze brandt, zullen ze het niet licht ontdekken". „Dat vrees ik ook niet", mom pelde de Schot. „We zijn boven dien goed verborgen achter de bomen. Als die boot naar ons zoekt, hebben we een goede kans dat zc ons kalm voorbij varen. Maar het lijkt me goed als we probeerden uit te vissen wie het zijn als ze langs komen. Als het mijnheer Filbert is, zal ik dit maal de kans om dat nootje te kraken, niet voorbij laten gaaD". (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2