Waalwijkse en Langstraaise Courant DRUNEN VLIJMEN Sprang-Capelle TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr VAN BEURDENSTRAAT 8 £ishou! Nieuwkuijk «iaarsteeg 6prang CapeSIe MAANDAG 23 FEBRUARI 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO HEI ZUIDEN 82e JAARGANG No. 16 2? cent per week; 3.1 franco p.p. per v taal 2.35 Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent •i m.:a. Abonnement; Contract-advertenties: speciaa. 'ar Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES .ECHO" X.V.P. De K.V.P., afd Drunen, hield vrij dagavond in de Hoge Braken een bijeenkomst in verband met de ko mende verkiezingen op 12 maart a.s. Op deze avond waren aanwezig alle propagandisten van de K.V.P., bur gemeester Snels, de heer A. Kamp, voorzifter der statenkieskring, ver tegenwoordigers van verschillende standsorganisaties en verdere be langstellenden. De voorzitter van de afdeling Drunen, de heer Werner, gaf in zijn algemeen openingswoord een overzicht van de groei der poli tieke partijen sinds de laatste eeuw; speciaal over de politieke partij dei- katholieken merkte spr. op, dat juist de katholieken op velerlei terrein nog een achterstand hebben in te lo pen. Eenheid in de politiek is voor de katholieken dan ook van zeer groot belang. Drs. N. de Vries uit Waalwijk, lid van het Kieskringbestuur, hield die avond een spreekbeurt onder het motto: Conservatief en progressief Het werd een uitvoerige verhande ling over het conservatisme en de progressiviteit, en wat deze in we zen betekenen. Men kan, aldus spr., conservatief zijn en progressief te gelijk. De P.v.d.A. verwijt de K.V.P. dat zij conservatief is. Een partij mag conservatief zijn als zij maar niet reactionair is. Conservatief en daarbij progressief is van levensbe lang voor de K.V.P. Besturen is vooruitzien en maatregelen nemen voor de dag van morgen. Voor de politieke partij is het zich daarbij ook richten op de steeds weer ver anderde omstandigheden. Het ver klaren, aldus spr., dat men alleen maar progressief is, is ijdel en dom. In verband met de algemene le denwervingsactie op 3 maart a.s., zuilen de propagandisten van de van de K.V.P. op 3 maart 's avonds huis-aan-huis-bezoeken afleggen; van de bestaande leden zal de con tributie worden geïnd en nieuwe le den zullen worden bijgeschreven. De afdeling Drunen telt 450 leden. Als streefgetal bij de algemene leden wervingsactie is genomen voor Dru nen 700. Drunen is voor deze actie in 30 wijken verdeeld en ieder pro pagandist behoeft dan ook maar on geveer 30 gezinnen te bezoeken. De zer dagen zullen de propagandisten ook huis aan huis komen vragen of er eventueel personen zijn die per volmacht moeten laten stemmen. Dit geldt voor zieken, ouden van dagen, aanstaande moeders, etc. Wanneer men bij volmacht wil laten stem men, dan moet dit per formulier ten gemeentehuize worden aangevraagd. De K.V.P., afd. Drunen, zal met be hulp van haar propagandisten u bij de aanvrage behulpzaam zijn. Wan neer de propagandisten u bezoeken, hebben zij deze formulieren bij zich. Ook zij zorgen voor inlevering ten gemeentehuize vóór 26 februari a.s. K.A.B. Hedenavond houdt de K.A.B.af deling Drunen, in de foyer van de Hoge Braken haar jaarvergadering Wijkgebouw Wit-Gele Kruis. De plannen tot het bouwen van een wijkgebouw voor het Wit-Gele Kruis, die reeds enige jaren oud zijn, hebben, naar wij vernemen, thans vastere vormen aangenomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal het wijkgebouw dit jaar nog worden geplaatst. Rikconcours Constantia. De handboogvereniging Constan tia zal op 7 en 8 maart in café Els- hout een rikconcours houden. Ballet. Wij vestigen nog even de aandacht op de speciale ballet- en voorlich tingsavond van a.s. vrijdag in de Ho ge Braken, te geven door mej. Pij pers uit Boxtel, die de leiding zal nemen over de alhier gevormde jeugd-balletgroepen. Sociale Interacademiale congresseert in Drunen. Het jaarlijkse congres van de So ciale Interacadamiale zal dit jaar ge houden worden in Drunen van 18 tot en met 20 maart. In de aula der Kath. Economische Hogeschool te Tilburg zal vooraf een inleiding worden gehouden over het congres thema „Het conflict". R.K J.B.-nieuws. Hedenavond zal de R.K.J.B. en de R.K.B.B. in de zaal van H. v. Delft een wedstrijd houden in declameren en spreken in het openbaar. Het geldt hier 'n selectie-wedstrijd voor de kringwedstrijd. De eerder aange kondigde Afrika-alarmactie-avond, die oorspronkelijk was vastgesteld op 26 februari a.s., is uitgesteld tot 5 maart a s. Op deze Afrika-avond op 5 maart zal de eerw. pater de Koning een lezing geven met licht beelden. Er is tevens een loterij, ter wijl de Jonge Boeren en Boerinnen ook enkele declamaties ten beste zullen geven. A.s. donderdagavond 26 februari is er in de zaal van H. v. Delft een algemene jaarvergadering van de R.K.J.B. Op deze jaarvergadering komen de jaarstukken op tafel, ter wijl ook de technisch adviseur de ge wassen wedstrijden voor het ko mende jaar zal bespreken. Biljarten. De biljartclub „Nooit Gedacht" had woensdagavond in café Van der Geit een vriendschappelijke ontmoe- j ting met K.O.T. uit Nieuwkuijk. Het werd een overwinning voor de gas ten. De uitslagen waren als volgt: Alle partijen 20 beurten. J. van der Geit 32; Steenbeek 32; J. Laarakker 77; J. Sikkers 38; G. Elshout 23; H. v. Delft 29; W. Klerks 47; J. Verhoeven 32; M. Veltman 39; C. Teurling 28; M. Veltman 41 G Pullen 36; M. de Gouw 43; J. de Gouw 101; T. Musch 45; J. Rom- bouts 15; P. Pullen 42; v. d. Ven 66; J. Vughts 29; P. van Oss 45; J. Vughts 14; Ivo Pullen 50. Nooit Gedacht 417. K.O.T. 386. Tafeltennisnieuws. Zaterdag j 1. speelden 4 teams van T.T.V.D. hun competitiewedstrijden. De uitslagen waren: TTVD 1—OJC 4 10—0 Smashers 4—TTVD 3 4—6 TTVD 4—RKC 3 3—7 I.C.V. 3 jeugd—TTVD 1 jeugd 8—2 TTVD 1 en TTVD 3 voldeden aan hun verwachtingen, doch TTVD- jeugd stelde teleur en verloor haar eerste competitiewedstrijd. Jaarvergadering Tuinbouwvereniging. De Tuinbouwvereniging Drunen- Elshout zal op vrijdag 27 februari haar algemene jaarvergadering hou den. Renners-nieuws. De Drunense renners traden zon dag in het strijdperk; althans dat zouden zij alle hebben gedaan, ware het niet v. d. Lee die verstek moest laten gaan in verband met een en- xelblessure, en v. d. Hoven die pas kort in militaire dienst is. Zo kwam zondag alleen nog maar v. Heeswij k uit, die echter een zeer mooi resul taat boekte, voor de eerste maal dat hij als amateur in het strijdperk trad. In de ronde van Eindhoven werd v. Heeswij k gisteren nr. 7, na dat hij de gehele ronde in de kop groep had gezeten. Zondag a.s. gaan de Drunense renners naar Vlijmen. Agenda. Maandag 23 febr. 7.3 Ouur TTVD Grotestraat 8; 7.30 uur declamatiewedstrijd RKJB, H. van Delft; 8 uur K.AB., foyer Hoge Braken; 8 uur Steeds Hoger, clubavond, H. van der Geit. Dinsdag 24 febr. 7 uur trainen DVC- senioren; 8 uur r.k. Vrouwengilde, Gez. Els- hout; 8 uur clubavond O.O.S., v. d. Geit; feestavond Krasnapolsky, hotel Roy al. tSK ft.9 ar. Aft i Woensdag 25 febr. 7 uur Jiu Jit- su, café Klerks; 7.30 uur bibliotheek. Hoge Braken; 8 uur „Verloren Contingent", Hoge Braken, alle leeftijden; 8 uur clubavond O.O.O., café Els- hout; 8 uur cluh^vond Prins Bernhard, ho tel Royal; 8 uur clubavond Nooit Gedacht, café v. d. Geit; 8 uur clubavond DVP, café Klerks. U«^29"»ES« bi? fevftv Donderdag 26 febr. 7.30 uur jaar vergadering RKJB, H. v. Delft; 7.30 uur oprichtingsvergadering Coop. Diepvrieskluis, Gez. Elshout; 7.30 uur trainen DVC-junioren; 7.30 uur trainen TTVD, Grotestr. 8. 8 uur repetitie Cantablie, Gez. Els hout. DIEPVRIESKLUIS. De vergadering om te komen tot oprich ting van een Coöp. Diepvrieskluis zal niet, zoals oorspronkelijk vermeld, op donder dag, maar op woensdag, 25 febr., gehou den worden, in café G. van Ooijen. Aan vang half acht. SOLISTEN-CONCOURS. t 1 iti' u n j. dllk il A.s. zondag zal door de Bond van Har monieën en Fanfaregezelschappen in de Langstraat het bondssolistenconcours ge houden worden. Van de kerkelijke fanfare Eendracht Maakt Macht zullen daaraan niet minder dan elf leden deelnemen. De heer G. Nieuwland zal de nummers beoordelen. De heer J. Verhoeven zal de begeleiding verzorgen. TAFELTENNIS. Smashers I - Never Down II Zaltb. 10-0. Animo III Vught - Smashers 111 1 - 9. Smahhers IV TTVD III Drunen 4 6. Ruiterslag I Berlicum - Damesteam 1-9. AGENDA. Maandag, donderdag, vrijdag, Tuin- bouwcursus. Dinsdag repetitie zangvereniging. Woensdag, zaterdag trainen tafeltennisclub. Zaterdag 5 u. muziekles jonge muzi kanten. Zondag 11.30 u. repetitie fanfare. RIKCONCOURS. Het rikconcours ten bate van de Ouden van Dagen, dat in Hotel Prinsen plaats vindt, heeft grote belangstelling. Na de eerste ronde werden door de voorzitter de prijzen bekend gemaakt. Het hoogste aan tal winstpunten werd verkregen door de heer N. de Laat, 77 pt., 2e werd mevr. Prinsen en 3e dhr. R de Haas. STILLE OMGANG Door de afd. Vlijmen zal in de nacht van 14 op 15 maart worden deelgenomen aan de Stille Omgang te Amsterdam. Zij die hieraan wensen deel te nemen kunnen zich opgeven bij de heer v. d. Heuvel, Ca- tharinastraat. VERGADERING KLEINE KRING. Zondag 22 febr. hield de Kleine Kring: De Vredesduif Drunen, De Gevleugelde Vrienden, Nieuwkuijk en De Zwaluw te Vlijmen, een vergadering in café A. Klerks alhier. Een verzoek was binnengekomen van Helvoirt om zich bij de Kleine Kring aan te sluiten. Dit werd met algemene stem men goedgekeurd. In verband met het 10- jarig bestaan, dit jaar, werd besloten een extra prijsvlucht vast te stellen. Twee afge vaardigden van Helvoirt werden aan het be stuur van de Kleine Kring toegevoegd. Er werd besloten met de vluchten van oude duiven met de kleine kring 5 duifkampioen schappen te houden en met jonge duiven eveneens 5 duifkampioenschappen. Het Poulen werd geregeld, evenals het bereke nen van de wedvluchten: Drunen eerste wedvlucht, Nieuwkuijk 2e, enVlijmen 3e en Helvoirt 4e en zo verder; elke vlucht wordt een serie II vervlogen. Voor het sei zoen begint zal nog een vergadering worden gehouden. VOETBAL. Vlijm. Boys-St. M.-Gestel 2-1. Na enkele zondagen gedwongen rust speelden de Vlijmense Boys zondag thuis tegen St. Michelsgestel. Voor deze wed strijd was weer flinke belangstelling, maar goed voetbal werd niet vaak vertoond. Het begin was voor Gestel, die in een hoog tempo startte, maar voor het doel er weinig van terecht bracht, want enkele goede kan sen, reeds in het begin, werden verknoeid. Na een kwartier spelen werkte Vlijmen zich van de druk los en Gestel werd in de ver dediging getrokken; met moeite werd de zware druk van de Boys doorstaan; vooral de doelman van Gestel verrichtte prachtige safes. Toen hadden de Boys het kruit weer verschoten en Gestel oefende een zware druk uit op de Boyshelft, maar verder dan enkele corners konden zij het niet bren gen. De Boys verplaatsten het spel, de links buiten krijgt een vrije schop te nemen, die naast wordt geschoten. Even later een goe de aanval, een vliegend schot van van Es- donk wordt door de Ge6tel-doelman keurig gestopt, en zo komt de rust met blanco stand, 0-0. Na de thee begon Vlijmen in een iets hoger tempo en spoedig kwam succes. De bal werd op het doel geplaatst en keurig verdwijnt deze met een goed schot door v. Helvoirt in het doel 1 - 0. Vlijmen houdt nog even stand, maar dan komt Gestel op zetten; goed wordt er gecombineerd, maar de afwerking blijft uit. Vlijmen speelt weer iets rustiger, waarvan Gestel profiteert om weer voor het Boys-doel te komen, maar telkens grijpt de Boys-verdediging in. Te gen het einde wordt de wedstrijd spannend, daar Gestel ten slotte een mooie aanval op bouwt; de bal komt voor het Boys-doel en de midvoor schiet prachtig in 1 - I met nog 10 min. spelen. Het spel wordt iets harder en als iedereen denkt de strijd blijft ge lijk heeft men het mis, want Fons van En gelen, die van zijn blessuren was bekomen, gaf van verre afstand een goed gericht schot, 2-1, wat later bleek de overwin ning te betekenen van deze matige wed strijd, die tegen het einde toch nog een spannend verloop kreeg. NAAR DE MISSIE. Onze oud-dorpsgenoot de Weleerw. pa ter van Mierlo, die ruim een half jaar ge leden voor een vavantie in het moederland terugkeerde, zal half maart a.s. weer naar zijn missiegebied in Afrika vertrekken. Hij zal nog door twee van zijn confraters wor den vergezeld. CONTACTAVONDEN. Door de boerinnenbond alhier worden verschillende contactavonden georgani- georganiseerd. Deze avonden worden ge houden bij diverse leden aan huis, waar de boerinnen dan bijeenkomen. Door de wel eerwaarde pater Stanislaus v. Mariënktoon alhier wordt dan telkens een spreekbeurt gehouden over de opvoeding van de jeugd. POLS GEBROKEN. De 75-jarige mevrouw Hub. van Delft alhier kwam te vallen en brak een pols. Reeds eerder had deze het onge luk een arm en een been te breken bij een val, terwijl haar dochter verleden jaar bij een aanrijding met een auto haar been brak. JAARVERGADERING R.K.J.B. Uit de waarderende woorden, die de scheidende voorzitter van de RKJB alhier de heer P. v. d. Brandt tijdens de gehou den jaarvergadering tot zich zag gericht, heeft hij wel kunnen opmaken dat zijn werk er veel toe heeft bijgedragen dat de afd. Haarsteeg tot één van de bloeiendste van de Kring Den Bosch is geworden. Het lidmaatschap van de RKJB is nu eenmaal aan jaren gebonden en tengevolge daarvan zag de voorzitter zich genood zaakt zijn functie aan een jongere kracht over te doen. Zijn opvolger wacht echter geen gemak kelijke taak, want uit de woorden ten af scheid, achtereenvolgens gesproken door de geestelijk adviseur kap. Severijnen, de technisch adviseur de heer Jansen en de vice-voorzitter de heer N. Siegers, kwam duidelijk naar voren dat zij hem, die zoveel activiteit ontplooide en wie niets te veel was als het ging om de belangen van de jonge boeren, node zien vertrekken. Voor de ondervonden prettige samenwer king brachten de sprekers de scheidende voorzitter hartelijk dank, maar spraken toch de hoop uit dat hij de afdeling niet in de steek zou laten, maar toch nog bereid zou zijn om als het nodig is het bestuur en de leden van advies te dienen. Naast het kiezen van een nieuwe voor zitter stond het bestuur nog voor de zwa re taak om een nieuwe secretaris aan te stellen; de huidige functionaris de heer T. Beekmans had te kennen gegeven wegens drukke werkzaamheden die taak niet lan ger meer te kunnen vervullen. Het be stuur kon zich hiermede verenigen, door de voorzitter werd de scheidende secretaris eveneens dank gebracht voor de accuratesse door hem aan de dag gelegd en het stipte financieel beheer. Aangezien de scheidende secretaris nog zitting houdt in het bestuur, behoefde slechts tot benoeming van één nieuw bestuurslid te worden overgegaan. Na een gehouden stemming bleek dat Leo Beaard met de vereiste meerderheid was geKozen, die zijn benoeming aanvaard de. Vooraleer dit alles zijn beslag kreeg, was er echter reeds een zeer lijvige agenda afgewerkt, een agenda die zoals gewoonlijk begon met de openmg, lezing van de pre sentielijst en de notulen van de vorige ver gadering. Via een keurig verzorgd jaar verslag konden de leden kennis nemen van de voornaamste activiteiten en gebeurte nissen; hieruit bleek overduidelijk dat door de afdeling op godsdienstig, cultureel en economisch gebied weer veel goeds in 1958 werd verricht. Gereleveerd werd de deelna me van een lid aan de Lourdesbedevaart, aan de kring-retraite werd door 2 en aan de retraite voor verloofden werd door 3 leden deelgenomen. Successen werden even eens behaald op cultureel gebied; de eigen toneelvereniging kwam weer met een to neelstuk op de planken, dat zo in de smaak viel, dat dit stuk op verzoek van het kring- bestuur elders nog eens werd opgevoerd Bij het spreken in 't openbaar op de ge houden culturele dag te Herpt, behaalde lid N. Siegers de eerste prijs. Op technisch gebied spraken de Haarsteegse jonge boe ren ook een belangrijk woord mee. P. van Heeswijk en M. Beekmans behaalden in de gehouden tuinbouwwedstrijd resp. de 6e en de 8e prijs. De leden N. Siegers, P. v. d. Brandt en M. Beekmans legden voor het tweede jaar beslag op de wisselbeker in de veebeoorde- lingswedstrijd, de voorzitter spoorde dit 3- tal aan ook dit jaar hun uiterste best te doen om te trachten deze fraaie beker de finitief in bezit te krijgen. Hierna werden door de technisch adviseur de prijzen van de gehouden graslandwedstrijd uitgereikt, die bestonden uit diverse gebruiksvoorwer pen; hier werd le N. Siegers 112V£ pt., 2 M. van Veluw 112 pt., 3, 4 en 5 P. v. d. Brandt, M. van Falier en J. de Vaan 111 pt., 6 Leo Kok 106 pt., 7 M. van Bladel 105 pt., 8 N. Beekmans 97 pt. Op sportgebied waren de prestaties niet groot en de voor zitter spoorde de aanwezige leden aan hier aan wat meer aandacht te besteden. Verder kwam via het jaarverslag ter tafel dat de afdeling momenteel 41 leden telt en 12 aspiranten. Het kasverslag gaf niet zo'n gunstig beeld te zien, maar omdat er nog enige reserve aanwezig is werd besloten het nog een jaar zonder andere maatregelen te bezien; de kascommissie bestaande uit M. van Bijnen en L. van Veluw verklaarde boeken en be scheiden keurig in orde te hebben bevon den en dechargeerde de secretaris-penning meester voor het gevoerde beleid. Tot bode werd voor dit jaar aangesteld de jongeheer N. van Bladel. Voor de Afrika-Alarm-Actie zal graan worden ingezameld dat dan verkocht zal worden en de baten zullen dan voor dit doel worden bestemd. Verder werd nog be sloten om in combinatie met de Boerinnen- bond een sociale cursus te organiseren, en ook een voorstel van het bestuur om op zondag 8 maart a.s. deel te nemen aan de grote KVP-propagandadag die in 's-Bosch wordt gehouden werd goedgekeurd. Wat de technische wedstrijden betreft, werd besloten om een tuinbouwwedstrijd te houden met het gewas peulen; door ieder deelnemend lid zal 2 are worden verbouwd met daaraan verbonden een volledige kost prijsberekening. Zoals ieder jaar gebruike lijk is zal ook nu weer de afd. met enkele leden tegenwoordig zijn op de culturele dag die binnenkort te Vught wordt gehouden. Aan het slot van de vergadering brach ten zowel de scheidende voorzitter, als ook de scheidende secretaris de diverse sprekers hartelijk dank voor de waarderende woor den tot hen gericht en dankte tevens de le den voor de ondervonden prettige samen werking. JAARVERGADERING MANNEN- ZANG-VER. VRIENDENKRING. dagavond in café M. Achten bijeen. De meeste leden waren aanwezig toen te circa 8 uur de voorzitter de heer W. v. d. Brandt op de gebruikelijke wijze de ver gadering opende. Uit het overzicht dat hierna over de ver richtingen van het koor in het voorbije jaar werd gegeven, bleek dat Vriendenkring een jaar Van activiteit achter zich heeft. De voorzitter kon dan ook zijn tevredenheid uitspreken over de gang van zaken. Verder herdacht hij met enige piëteitvolle woorden het heengaan van de vroegere di recteur, wijlen de heer M. Fitters uit Vlij men. Hij prees de grote capaciteiten van de overledene op het gebied van de zang en de muziek en de onvermoeibare ijver, die hij steeds aan de dag legde om het koor niet alleen in stand te houden, doch ook om het op een hoger peil te brengen. Hierna verkreeg de secretaris de heer B. Bochen het woord, die de notulen van de vorige vergadering en een keurig verzorgd jaarverslag voorlas. Ook in dit jaarverslag werd aan de leden dank gebracht voor de in het afgelopen jaar ondervonden mede werking en werd de hoop uitgesproken dat ook dit jaar de leden weer eenzelfde acti viteit zullen tonen. De aftredende bestuursleden A. v. Beur den en B. Boelen werden met grote meer derheid van stemmen herkozen, in de plaats van het bestuurslid de heer A. v. d. brandt, die wegens vertrek naar elders zijn functie niet langer meer kon blijven waar nemen werd gekozen de heer J. Pay mans. Tevens kwam een voorstel van het be stuur aan de orde om deze zomer weer aan een concours deel te nemen. Naar de voor zitter meedeelde was het bestuur van oor deel dat een zangvereniging van tijd tot f tijd aan een concours dient deel te nemen; dit om de animo niet te laten verslappen en het peil te handhaven. De meeste leden waren dezelfde mening toegedaan en zo zal aan een concours worden deelgenomen; daarom zullen de wekelijkse repetities wor den hervat, die zijn vastgesteld op donder dagavond om 8 uur. Nadat nog enkele min der belangrijke punten woren afgehandeld en de rondvraag aan de orde was geweest, sloot de voorzitter met een woord van dank voor het vlotte verloop de vergadering. FESTIVAL. In het a.s. voorjaar zal het 15 jaar ge leden zijn dat alhier tot oprichting van een dameskoor werd overgegaan. Dit koor, dat de naam Levensvreugd aannam, heeft in haar bestaanspcriode vaak van zich doen spreken en de animo van de zijde van de Haarsteegse dames is zeer groot. Met gerechtvaardigde trots kan het da meskoor op de afgelopen 15 jaar terug zien. Dit feit zal dan ook niet onopgemerkt voorbijgaan. Er is besloten om in het vooï- jaar met het houden van een festival dit 3e lustrum te vieren. Op een en ander ko men wij te zijnertijd nog nader terug. Voor het houden van de jaarvergadering over 1958 kwamen de leden van de man- nenzangvereniging Vriendenkring donder- JAARVERGADERING CHR. GEM. ZANGVERENIGING EXCELSIOR. De Chr. Gemengde Zangvereniging Ex celsior alhier kwam j.l. donderdagavond in jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter de heer W. Timmermans. In zijn openingswoord heette de voorzit ter de leden hartelijk welkom en gewaagde met dank aan God van de zegeningen in het afgelopen jaar door de vereniging ont vangen. Hij dankte de leden voor wat zij in het voorbije jaar hebben gepresteerd en in 't bijzonder bracht hij namens allen dank aan de directeur de heer Jac. Groen, voor wat hij in het belang van Excelsior deed en voor de goede samenwerking met het bestuur; met veel liefde en ijver heeft de heer Groen in het belang van de zangver eniging gewerkt; hij dankte hem hiervoor hartelijk en wenste hem voor dit werk in de toekomst Gods zegen toe. De secretaris de heer VV. van Beek bracht vervolgens zijn jaarverslag uit, waar in hij de verschillende activiteiten van Ex celsior in het afgelopen jaar releveerde. Ook de penningmeester de heer A. Ver steeg bracht verslag uit van de financiële toestand der vereniging. Beide functionaris sen werden dank gebracht en de verslagen werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden de heren G. Ver steeg, 2e voorzitter, W. van Beek, secre taris, C. Vos, Joh. Maijers en mevr. S. de Groot-Bouman allen herkozen. Verschillende interne verenigingsaangelc- genheden werden hierna nog besproken,o.m. betreffende de viering van het 75-jarig be staan der vereniging op 25 febr. a.s. Onder het genot van een goede verzorg de tractatie bleef men nog enige uren ge zellig bijeen, waarna de voorzitter met een dankwoord de geslaagde jaarvergadering sloot, nadat gezamenlijk tot slot was gezon gen Ps. 150 1. MANDOLINECLUB A TEMPO. De Mandolineclub A Tempo komt a.s. woensdag 25 febr. des avonds half 8 in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier in jaarvergadering bijeen. FEESTVERGADERING AFD. SPRANG NED. CHR. BOUWBEDRIJFSBOND. Onder leiding van haar vice-voorzitter de heer J. Snijders, kwamen de leden van de afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouw- bedrijfsbond met hunne dames, j.l. zater dagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond in feestvergadering bijeen, ter viering van het 30-jarig bestaan der afde ling. De'voorzitter sprak een kort openings woord, waarin hij de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder de hoofdbestuurder de heer Zuidema en de afgevaardigden van de Chr. Besturenbond en van de zuster-af- delingen uit Capelle en Waalwijk; verder de bekende goochel-kunstenaar de heer Boeda uit Utrecht en de leden van de Man dolineclub A Tempo, welke laatsten voor het ontspanningsgedeelte van deze avond zouden zorgen. De Mandolineclub trad vervolgens op met enkele aardige nummertjes muziek met zang, waarna de heer Boeda zijn goochel kunsten vertoonde en de zaal in bewonde ring bracht door o.m. het gehele toneel in een bloementapijt te veranderen. Nadat koffie met chocoladebollen was rondgediend sprak de heer Zuidema de ver gadering toe en feliciteerde hij de afdeling namens het hoofdbestuurs met dit jubileum. Hij wees de leden op de taak die ook thans nog te vervullen staat en wekte op tot trouw aan de organisatie. De heer C. van Caem sprak namens de plaatselijke centrale van de Chr. Vakbewe ging, de heer Rosenbrand namens de afd. Capelle, die daarbij bloemen aanbood en de heer de Jong namens de afdeling Waalwijk. Zowel de Mandolineclub als de heer Boeda lieten de vergadering vervolgens nog genieten van hetgeen zij presteerden, waar na een verloting plaats vond ten bate van het fonds Draagt Elkanders Lasten, die ruim f 80. - opbracht Al met al was het een gezellige en ge slaagde samenkomst, waarvan de aanwe zigen voldaan huiswaarts keerden. Des middags werd voor een 130-tal kin deren van de leden een voorstelling gege ven door de heer Boeda, terwijl tevens door de heer van Oversteeg enkele leuke film pjes werden gedraaid. Het was ook voor de kinderen van de leden, die alle nog een pakket mee naar huis kregen, een middag die door hen zeer op prijs werd gesteld. Het was zeker een te waarderen geste van het bestuur om ook de kinderen in deze feestelijke herdenking van het 35-jarig be staan der afdeling- te doen delen. »-'W. DE SCHIPPER VAN DE MAARTJE JACOBA. Zoals wij reeds mededeelden zal de To neelvereniging Gezelligheid alhier op de za terdagen 28 febr. en 7 maart in de zaal van de Chr. Volksbond een opvoering geven van het bekende zeemansstuk in drie be drijven van Klaas Smelik: „De Schipper van de Maartje Jacoba". De bekwame regisseur de heer C. Dek kers uit Waalwijk, heeft het aangedurfd met dit zeer bekende en mooie stuk voor het voetlicht te komen en gezien wat door Gezelligheid bij vorige uitvoeringen werd gepresteerd, mogen wij verwachten dat dit spannende stuk op uitstekende wijze zal worden vertolkt. Naast enige bekende spel lers en speelsters zullen bij deze uitvoerin gen ook enkele nieuwe gezichten op de planken komen. Op de inhoud van het stuk komen wij nog terug. Aan belangstelling zal het zeker weer niet ontbreken. Het décor wordt weer yerzorgd door de heren L. A. de Jong en M. Hulst. JUDO-CLUB. Voor de Judo-club, gevestigd in het sta tionskoffiehuis van de heer P. Pruijssers, alhier, zal naar wij vernemen de toneelver eniging 't Clubke uit Raamsdonksveer een toneeluitvoering verzorgen op 4 maart a.s. Opgevoerd zal worden het bekende toneel stuk „Tropenadel". UITSTEL AANVANG VERGADERING. 1 I. Ui I i In verband met de officiële opening van de bazar van Kunst na Arbeid op donder dag 26 febr. a.s., zal de vergadering van de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in café De Witte Brug, niet aanvangen om 7.30 uur, doch om 8 uur. JAARVERGADERING. De meisjesvereniging Bidt en Werkt al hier hoopt op woensdag 25 febr. a.s. haar jaarvergadering te houden in het gebouw Elthato. De aanwezigheid van de leden der Ned. Herv. gemeente zal zeer op prijs ge steld worden. Aanvan g 7.30 uur. BBA-BUS RIJDT VAN DIJK. J.l. Donderdagmorgen omstreeks 6.30 u. reed een bus van de lijndienst 22 van de BBA ten gevolge van de gladheid van de Waspiksedijk. Gelukkig deden zich geen ongevallen voor. Enkele inzittenden der bus wilden het aankomende verkeer waarschu wen ,doch tengevolge van de mist bemerkte de chauffeur van een vrachtauto van de fa. A. uit Waalwijk deze waarschuwing te laat en reed eveneens van de dijk. De BBA-bus had enige materiele schade, doch de vracht auto liep in het geheel geen schade op en kon even later verder rijden. WILDE JACHT OP AUTOBANDIETJES. Met waarschuwingsschoten heeft de Amersfoortse politie zaterdag nacht, na een wilde achtervolging, waarbij in de bebouwde kom soms met 120 km snelheid werd gereden, twee jeugdige autobandieten (15 en 16 jaar) uit Groningen gearresteerd. De knapen- waren uit een inrichting in Groningen ontsnapt. Zij hadden een auto gestolen en wilden naar Amsterdam. Doordat de jongens geen voorrang verleenden aan een politiewagen, liepen zij in de gaten.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5