Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUN EN J poAt S prang-Capelle UiS s£o Langstraat Dagorder Elshout Vlijmen Handbal van de voorzitter van de K.V.P. Sprang MAANDAG 2 maart 1959. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HET ZUIDEN 82e JAARGANG No. 18 22 cent per week; 1 3.10 franco p.p. per wu *taal 2.85 Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent -hu m.m. Abonnement: Contract-advertenties: speciaa. far "»f BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO' Gemeenteraadsvergadering. Vrijdag 6 maart komt de raad der gemeente Drunen om half acht ten gemeentehuize in openbare vergade ring bijeen. RKJB IN DRUNEN EEN VERENI GING VOL ACTIVITEIT. Op de jaarvergadering van de RKJB alhier welke donderdagavond werd gehouden bleek weer overdui delijk dat de RKJB afd. Drunen 'n vereniging is vol activiteit. In een uitvoerig openingswoord wierp de voorzitter P. v. Delft een terugblik op 1958. Het jaar 1958 stond voor de RKJB in het teken van de grote Lourdes-bedevaart, welke in mei werd gehouden. Drunen vaardigde 5 leden af. Op ander terrein ontbrak het echter, aldus de voorzitter niet aan activi teiten, op cultureel terrein o.a. wer den twee toneeluitvoeringen ge houden, terwijl declamatie en spre ken in het openbaar punten zijn waaraan veel aandacht werd ge schonken. Op technisch terrein o.a. werden zeer veel vakwedstrijden gehouden, er werden excursies ge geven en excursies gehouden Spr. hoopte dat ook in 1959 dezelfde ac tiviteit aan de dag gelegd zal wor den als in 1958 het geval is geweest en dat de goede geest van samen werking onder alle omstandigheden behouden zal blijven. Jaarverslag. In een zeer uitvoerig jaarverslag gaf de secretaris hierna een over zicht van datgene wat er in 1958 passeerde. De vereniging had 61 werkende leden. In 't bestuur kwam een kleine wijziging nl. het lid H. van Spijk werd vervangen door M. van Spijk. De voorzitter Joh. van Rooy moest wegens huwelijk de vereniging verlaten. Vijf leden na men in mei deel aan de grote Lour- des bedevaart. Dank zij de goed ge slaagde papieractie konden vijf le den worden afgevaardigd. Er namen een groot aantal leden ook deel aan de Kring retraite. 25 leden namen deel aan een bij zonder geslaagde excursie naar het Land van Maas en Waal. Wedstrij den op vaktechnisch gebied namen in 1958 ook een zeer belangrijke plaats in. De Kringproef met het ras aardappelen werd verzorgd door C. van Rooy, die no 2. werd. In de Kring wedstrijd met suikerbieten met kostenberekening werd C. v. Drunen no. 2. Bij de Kring tuin- bouwge wassen wedstrijd met snijbo nen werd A. v. d. Wiel no. 1 en H. v. Rooy no. 2. De afdelingswedstrijd met voeder bieten met kostenberekening werd gewonnen door C. v. Drunen. No. 2 L. v. Drunen, No. 3 H. Ver dijk, No. 4 A. v. Delft, No. 5 H. v. Halder. De afdelings tuinbouwgewassen- wedstrijd met spruitkool werd ge wonnen door A. v. d. Wiel. No. 2 werd W. v. Delft, No. 3 H. v. Weert, No. 4. Flor. Pelders, No. 5 H. v. Rooy. De kalveren-opfokwedstrijd werd gewonnen door H. Verdijk, No. 2 R. van Drunen, No. 3 A. v. d. Brand, No. 4 G. v. Oijen, No. 5 C. v. We zel. Bij de Veebeoordelings-wedstrijd werd C. v. Drunen no. 1. Deze werd tevens no. 1 op de Kringwedstrijd. Cursussen. Dit jaar werden twee cursussen gegeven, nl. een Gezond heidsleer voor vee en veeverloskun- de en een sociale cursus. Sport. Ook op sportgebied wist Dru nen zijn partij te spelen. Op de Kring wedstrijd in Den Dungen werd Drunen no. 1, te Empel no. 6. C. van Drunen werd op de 1500 m. No. 1 in interkringverband. Op cultureel terrein. Ook daar deed Drunen mee. Met succes werden 'n tweetal toneelstukken opgevoerd in samenwerking met de RKBJB. Ook werd een zeer geslaagde Lour- desavond gehouden. Tot zover het jaarverslag. Het financieel verslag sloot met een batig saldo: Op deze algemene vergadering gaven de heer A. Kamp, technisch adviseur en de heer M. Jehoel yan de tuinbouwvereniging een nabe schouwing over de gehouden vak wedstrijden. Beiden waren van oordeel dat de verzorgde gewassen over het algemeen goed waren. De kostenberekeningen lieten hier en daar nog te wensen over. Het lid Ant. Smits gaf ook namens zijn vier andere reisgenoten 'n zeer uitvoerig en prima verslag over hun reis naar Lourdes. De afgevaardig den hadden ook enkele souveniers meegebracht, welke deze avond wer den verloot, terwijl ieder lid een medalje kreeg toegewezen. Binnenkort zal ook de mogelijkheid om te komen tot een studieclub aan de orde worden gesteld. Een oprich tingsvergadering hiervoor zal ge houden worden op 11 maart. Op 12 juli van dit jaar zal in Dru nen de kring-sportdag worden ge houden. In 1959 zal weer een kalveropfok- wedstrijd worden gehouden, tevens ook een landbouwgewassen wedstrijd met gerst en een tuinbouwgewassen- wedstrijd met peulen. Tot 5 maart kunnen de leden zich hiervoor op geven. Bij de bestuursverkiezing werd M. v. Weert herkozen. In de vacature van Joh. v. Rooy en F. Pelders wer den gekozen Cor Moonen en Ant. v. Dal. Diepvricskluis. Op een Donderdagavond gehouden bijeenkomst in de zaal van Gez. Els- hout is besloten om lahier op te rich ten een coöperatieve vereniging „De Diepvrieskluis". Reeds 27 leden tra den toe en over pl.m. twee weken hoopt men de officiële oprichtings vergadering te houden, waarop dan ook tevens een definitief bestuur zal kunnen worden gevormd. In juni/juli hoopt men de diep vrieskluis gereed te hebben. Ge tracht zal worden deze diepvries- kluis in de kom der gemeente te plaatsen. In de voorbereidende com missie, waar nieuwe leden zich kunnen opgeven en waar alle in lichtingen kunnen worden ingewon nen, hebben zitting genomen mevr. Klijn-van Gils uit Elshout, mej. C. Vissers uit Drunen, de heren A. Pullens uit Elshout, C. v. Drunen en v. d. Arendonk uit Drunen. „De Jonge Spelers" uit Eindhoven voor de Culturele Kring. a.s. Dindsdagavond zal in de Hoge Braken door de bekende toneelgroep „De Jonge Spelers" worden opge voerd een blijspel in drie bedrijven van Austin Strong „De drie wijze gekken". Deze avond wordt gehouden on der auspiciën van de Culturele. Kring. Echt een avond om er eens echt uit te zijn. Een licht en vrolijk spel dat iedereen zal bekoren. Ten overvloed zij er op gewezen, dat de ze avond ook voor niet-leden van de Kring toegankelijk is. Ballet. Vrijdag werd in de Hoge Braken een demonstratie- en voorlichtings avond gegeven door mej. Pijpers en een ballet-groepje uit Boxtel, in verband met een op initiatief van de R.K. Jeugdcentrale op te richten jeugdballetgroep. De belangstelling van de aspirant-ballet-danseresjes, alsmede van de zijde der ouders, was vrij groot. Op uitvoerige wijze besprak mej. Pijpers wat voor bal let nodig is en wat er voor geëist wordt: veel oefening, veel geduld, en zoals deze avond duidelijk is ge worden, ook een goede en deskundi ge leiding. Vandaag start het jeugdballet in Drunen. De animo is groot genoeg om zelfs verschillende groepen te vormen. Wij hopen dat ook 't jeugd ballet in Drunen een goede toekomst beschoren zal zijn. R.K.J.B. en R.K.J.B.B. boekten mooie successen op de Kringdag. Op de culturele dag van de Kring boekten de jonge boeren en boerin nen verleden week goede successen. Truus ploegmakers werd nr. 2 in de A-klasse. Sjaan Kolman^ nr. 1 in de B-klasse en Joke de Gouw nr. 1 in de C-klasse. Jan Robben en Marie v. Spijk werden resp. nr. 4 en 5. Renners-nieuws. In de ronde van Vlijmen werd v. Heeswijk zondag bij de amateurs en onafhankelijken nr. 3. Van Heeswijk zat de hele ronde bij de koplopers. Van der Lee en v. d. Hoven zijn zondag nog niet gestart. Op zondag 15 maart zullen de Drunense ren ners starten in de ronde van Best. Tafeltennis. T.T.V.D. uit Drunen heeft in de afgelopen week weer eens duidelijk laten zien dat er met hun spelers achter de tennistafel niet te spotten valt. De uitslagen van de afgelopen week zijn als volgt: 9h. Stors 2—TTVD 1 2—8 Never Deps6—TTVD 0—10 TTVD 3Ruiterslag 3 100 Afrika-actie. Donderdag 5 maart zullen de jon ge boeren en boerinnen in het kader van de Afrika-alarmactie een Afri- ka-avond houden. Er is op deze avond film, causerie, verloting en voordracht. R.K. Vrouwengilde. Voor de leden van het R.K. Vrou wengilde zal de heer v. Leeuwen donderdagavond in 't Veilinglokaal een voorlichtingsavond geven over de verzorging van kamerplanten en bloemen. Agenda. Maandag 2 maart 7.30 uur: TTVD, Grotestraat 8; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger", café v. d. Geit. Dinsdag 3 maart 7.30 uur: trainen DVC-junioren; 8 uur: K.A.V., Gez. Elshout; 8 uur: Drie wijze gekken, Hoge Bra ken (De Jonge Spelers uit Eindho ven); 8 uur: clubavond O.O.S., café v. d. Geit; 9 uur: bijeenkomst K.V.P.-bestuur, i.v.m. ledenwervingsactie, Gez. Els hout. Woensdag 4 maart 7 uur: Jiu-Jut- su, café Klerks; 7.30 uur: r.k. Bibliotheek, Hoge Bra ken; 8 uur: Brandmerk der Zonde, Hoge Braken; 8 uur: clubavond O.O.O., Gez. Els hout; 8 uur: feestavond Prins Bernhard, hotel Royal; 8 uur: postzegels verzamelen, hotel Royal; 8 uur: clubavond DVP, café Klerks; 8 uur: clubavond „Nooit Gedacht", café v. d. Geit. Donderdag 5 maart 7.30 uur: trai nen TTVD, Grotestraat 8; 7.30 uur: Afrika-avond RKJB - RK- JRB, H. van Delft; 7 uur: trainen DVC-junioren; 8 uur: r.k. Vrouwengilde: Bloemen- avond, Veilinglokaal; 8 uur: repetitie Cantabile, Gez. Els hout. SOLISTENCONCOURS. Het bondssolistenconcours dat georgani seerd was door de Bond van Harmonieën en Fanfaregezelschappen in de Langstraat, is wegens ziekte van de heer G. Nieuwland, die de jury zou vormen, 14 dagen uitgesteld en zal dus 15 maart gehouden worden. ONTSPANNINGSAVOND. Voor de leden van Elshout Vooruit, zal as. zondag, half-vasten, een ontspannings avond gehouden worden. Toegang op de gewone voorwaarden. DIEPVRIESKLUIS. Onder auspiciën van de Boerenbond werd in café van Oijen een vergadering belegd, om voor Elshout te komen tot oprichting van een coöp. diepvrieskluis. De voorzitter van de B.B. de heer C. v. Drunen, heette de aanwezigen, speciaal de heer Delen uit Veghel, welkom. Deze gaf een duidelijke uiteenzetting over het ge bruik van de kluizen, met de voor- en na delen van de verschillende in gebruik zijn de systemen. In principe werd door de aanwezigen besloten een kluis te bouwen. De deelnemers zullen garant moeten blij ven voor f 250, een inleggeld moeten be talen van f 25, terwijl de kosten per jaar per lade van 110 liter pl.m. f 40 zullen bedragen. Tot 17 maart kan men zich nog opgeven bij de heren Adr. Pullens Hzn. en A. van Arendonk, omdat op genoemde da tum dan over de bouw definitief beslist wordt. Intussen zal getracht worden een zoveel mogelijk centraal gelegen bouw plaats te kopen. Mogelijk ten overvloede zij nog vermeld dat men voor deelname niet persé lid behoeft te zijn van de Boeren bond. UITVOERING. Door de gemengde zangvereniging Uit spanning door Inspanning werd aan haar ereleden en donateurs een zang- en toneel uitvoering aangeboden. De voorzitter dhr. Joh. van Venrooij heette allen welkom en dankte voor de ondervonden financiële steun. Onder leiding van de heer C. Lam- brechts werden enkele stemmige liederen uitgevoerd. Door de toneelclub van de ge mengde zangvereniging Oefening Baart Kunst uit Nieuwkuijk, werd opgevoerd Droppie, een toneelspel van H. Frielink, onder regie van C. Verburen. De verschil lende rollen werden goed vertolkt, toneel en grime (A. Kroot) waren goed verzorgd. De loterij verliep weer even vlot als altijd. BILJARTEN. In café H. Boom-v. d. Wiel werd een biljartwedstrijd gespeeld: Poedelvrees tegen DES uit Haarsteeg. Voor deze spannende wedstrijd was veel belangstelling, vooral voor de partij B. Oremans - C. v. d. Loo (350) 190-(280) 280. In deze partij maak te B. Oremans de hoogste serie, 91 car. C. v. d. Loo behaalde het hoogste gem. 35. A. v. Asperen-J van Bokhoven (130) 298 -(170) 170 J. van Engelen-A. Treuren (120) 112 - (150) 150. B. v. d. Meijden - A. de Groot (95) 95 - (95) 78 WIELRENNEN Zondag werd in Vlijmen een interclubrit gehouden met een club uit Eindhoven als gast, die op revanche uit was, want in Eind hoven won Vlijmen. Bij de nieuwelingen kwam Vlijmen als overwinnaar uit de bus. Bij de amateurs zorgde Eindhoven voor een verrassing; tweede werd van Heeswijk uit Drunen, die een zeer goede wedstrijd heeft gereden. ATLETIEK. Fir. Pullens, P. Verwey en L. v. d. Wiel worden Waalwijks „Cross" kampioen 1959. De stralende zon die afgelopen zondag tot een lust maakte, had duizende mensen naar het heerlijke oord De Roestelberg ge lokt, waar WAC het eerste Waalwijkse Cross Country kampioenschap organiseer de. Een kampioenschap dat zeker als ge slaagd genoemd kan worden. En hoewel het bijzonder zware parcours verschillende uitvallers eiste, bedroeg het aantal dat de Cross uitliep toch nog altijd 35. Een mooie race liepen de junioren, die, 26 in getal, om half drie startten om de twee ronden die zij moesten lopen vol te maken. Al in de eerste ronde hadden eni ge lopers zich los gemaakt van hun tegen standers, waarvan bij de laatste beklimming van de berg twee jeugdige atleten zich dui delijk van de rest los maakten. Het waren de Waalwijker P. Verwey en H. van Bok hoven uit Nieuwkuijk. Nog een 600 m ongeveer bleven zij bij elkaar; langzaam eerst, maar steeds duide lijker moest van Bokhoven echter terrein prijs geven aan P. Verwey, die met een ruime voorsprong en nog volkomen fit, als eerste Waalwijkse Cross-kampioen door de finish ging. Hierna waren de dames aan de beurt, die hun ronden met geen enkele uitvaller uit liepen. Pas een 100 m voor de finish werd hier de strijd beslist, toen L. v. d. Wiel haar naaste rivale T. de Jong, met een halve sec. te vlug af was. Als laatsten vertrokken de heren. Na een snelle start werd het lopersveld al direct uit elkaar gesleurt, zodat al na een halve ronde een kopgroep van drie man was ge formeerd, die, aangevoerd door P. Pulles, in een waanzinnig hoog tempo de eerste ronde door trok. Daar de andere twee J. van Noort en A. Dingemans waren, bleek alles nog mogelijk. Maar reeds bij de twee de klim bleek dat het tempo te hoog lag. Wel scheen van Noort nog volkomen fit en bereikte Dingemans als eerste de top, maar het ging niet zo soepel meer. Bij de afdaling viel de beslissing. Met een machtsvertoon, een kampioen waardig, liep Fr. Pullens van zijn vermoeide con current weg, waarvan eerst van Noort en later ook Dingemans hijgend uit de race stapten. Het hoge aanvangstempo had zich gewroken. Maar Pullens ging door, om met ruim een minuut voorsprong op de naar voren gekomen P. Brekelmans te finessen. Om vier uur vond onder de waranda van café De Roestelberg de diploma- en prijs uitreiking plaats, waarvan de eerste en twee de prijzen van elke groep waren beschik baar gesteld door P. van Eeuwijk, de spor tieve eigenaar van café De Roestelberg, die reeds eerder met een vlot gebaar drie zo merhuisjes voor de omkleding der deelne mers had beschikbaar gesteld. Een uiterst sportieve daad, die wij in Waalwijk nog niet zijn tegen gekomen. Hier laten wij de uitslagen der eersten volgen: Junioren: 1 P Verwey 7.27 min.; 2 H v Bokhoven 7.40; 3 Treffers 7.43; 4 v Meeu wen 7.44; 5 v Dishoek en Th Marks. Dames 1 L v d Wiel 5.02 min.; 2 T de Jong 5.025; 3 A v d Werd 5.04. Heren: 1 Fr Pullens 11.13 min.; 2 P Brekelmans 12,17; 3 A v Riel 12,49. DONGEN 2—R.K.C. 1—12 In de derde competitiewedstrijd hebben de dames van RKC Don gen 2 een flinke nederlaag toege bracht. Reeds 5 minuten na het be gin maakte de midvoor van R.K.C. 10. Enkele mooie aanvallen van Dongen volgden, die probeerden de stand gelijk te maken, maar de doel- verdedigster van RKC was in prima vorm en liet geen bal door. Daarna volgden er enkele aanvallen van RKC, die doelpunten opleverden. Hun midvoor wist voor de rust nog vijf maal te doelpunten, zodat het einde van de eerste helft kwam met 60 voor RKC. In de tweede helft was het steeds RKC dat voor het doel van Dongen te vinden was. De voorhoede-speel sters maakten nog enkele doelpun ten en op het laatste moment wist Dongen de eer te redden, zodat het einde van deze sportieve wedstrijd kwam met 12—1 in het voordeel van RKC. Zondag a.s.: RKCWere Di. NED. HANDBALVERBOND. AFD. WEST-NOORD-BRABANT. Competitie-programma voor zondag 1 mrt. Dames le klasse 13 uur Den Bosch - Dongen, scheidsr. J. Verkerk. 13 uur O.K.C. - Tachos, schr. J. v. d. Snepscheut; 14 uur Uno Animo Aftief, schr. H. van Amstel. Dames 2e klasse 12 uur Dongen 2 RKC, schr. C. v. d. Ven; 12.30 uur WSC 2-Weri Di 2, schr. F. Smolders. Heren le klasse 12 uur KSB - Velocitas, schr. G. Schrei- ner; 12 uur Volt 2 - SOA 2, schr. J. Heer- kens. Heren 2e klasse A: 12 uur Juliana 2 -Den Bosch, schr. G. Smolders. Heren 2e kl. B: 12 u. Dongen-WSC, schr. C. v. d. Ven, 13 u. Tachos 2-KSB* 2, schr. P. van Wezel. TAFELTENNIS. TTV - RKC. Het eerste van de dames speelde zater dagavond thuis tegen PTTC uit Oss. Jam mer genoeg kon mej. Duquesnoy niet mee spelen. Met twee personen winnen van het sterke PTTC was een onmogelijke opgaaf. Mevr. Steenbergen-Kuijs maakte de 3 eni ge tegenpunten. Het tweede van de dames speelde uit te gen Taxandria en won met 6-4 in een voortreffelijk gespeelde wedstrijd. Het was een spannende match, waarin de zenuwen tot het uiterste geprikkeld werden. Bravo. Zaterdag speelden ook de junioren tegen Jeep II. Er werd 6-4 gewonnen. Onze jongste pupillen doen het tegenwoordig op perbest en krijgen blijkbaar de juiste wed- strijdvorm te pakken. J. Sluijters en C. Leijten wonnen ook zaterdag weer ieder drie wedstrijden. Zondag trokken het le en het 2e heren team per fiets naar Tilburg. De stemming was opperbest, hetgeen niet te verwonderen is, als je de zeldzaam verschijnende Neder landse zon aan de strakgespannen blauwe I lucht kunt bewonderen en de koesterende 6tralen op je rug voelt. Het eerste van de heren speelde tegen Irene V en het tweede tegen Irene VII. Irene V scoorde slechts 4 tegenpunten en verloor dus met 6-4. P. v. Lang zag kans om wederom 3 wedstrijden te win nen, terwijl ook dhr. van Steenbergen zijn beste beentje voorzette en 2 winstpunten behaalde. Het winnende punt werd in het dubbel behaald. Het 2e verloor van de goed spelende Til- burgers. A.s. zondag zullen enkele leden van onze club deelnemen aan de Brabantse kampi oenschappen in Eindhoven. Wij wensen hen veel succes. A.s. zaterdag begint om 8 uur het jaar lijks bal(voor iedereen toegankelijk) in de zaal van de „Gecroonde Leersse (J de Nijs) met medewerking van de bij iedereen be kende All Stars". De zaal is uitgebreid om de geweldige stroom liefhebbers te kun- nen verwerken. Tot dan. AGENDA. Zaterdagavond 8 uur Bal in de zaal De Gecroonde Leersse, mm.v. The All Stars. (Advertentie) HET MAG NIET. De hoge heren hebben uitgemaakt, dat ik mij op 3 maart, de dag van de grote ledenslag van de K.V.P., niet met een dagorder tot de propagandisten mag richten. Dat wil zeg gen door de radio mag ik dat niet, want dat is politieke propaganda voor de K.V.P. en die mogen wij in de laatste weken vóór de verkiezingen alleen bedrijven in de officiële politieke zendtijd. Wel, dan richt ik mij door middel van de krant tot het propagandisten-leger, dat gereed staat voor de bliksem-aktie voor de ledenwerving. In een dagorder staan eigenlijk bevelen, maar bevelen kan ik u niets en wil ik u niets. Wel wil ik op u een beroep doen, een hartstochtelijk be roep maak onze ledenslag tot een daverend succes. Maak de derde maart tot een van onze grote dagen. Er is geen partij in Nederland, die zoveel leden heeft als de katholieke partij. Maar er moeten er nog tienduizenden bij. De velden staan wit van de oogst. De K.V.P. is de enige echte grote volkspartij in ons land de enige grote partij, die gedragen wordt door alle maatschappelijke groeperin gen. En omdat dat zo is, is zij ook beter dan de andere partijen in staat te werken voor heel het volk. Naar de 500.000 leden Dat moet op 3 maart de besliste wil zijn van al onze duizenden propagandisten. En als wi.j dat werkelijk willen, dan moet het ook kunnen U moet er voor willen sjouwen, maar ik denk dat u er zel den lang voor behoeft te praten. Is er één partij te noemen, die zozeer als de K.V.P. kan wijzen op haar daden? En wat de toekomst betreft: wij gaan door daar kan men in Neder land op rekenen met een christelijk-sociaal beleid. Welke katholiek zou daaraan niet graag metterdaad willen medewerken Wie lid van de K.V.P. wordt, kan meedoen, kan zijn stem doen horen en wij, de mensen van de partij-leiding en van de frakties, staan klaar om naar hen te luisteren. Ik reken op u. Nu al zeg ik u heel hartelijk dank. HAARSTEEG. CONCERT. Voor een geheel bezette zaal gaf de harmonie St. Cecilia zon dagavond in café J. van Oijen 'n concert voor donateurs en ho noraire leden. Het geven van een muziekavond waarmede enkele jaren geleden werd begonnen trok zoveel belangstelling dat dit lelkenjare wordt herhaald. Ook zondagavond hebben de aanwe zigen kunnen genieten van niet minder dan 7 muzieknummers, die onder leiding van de dirigent de heer Scf Pijpers onberispelijk werden uitgevoerd. Het bestuur van Doorn, Partijvoorzitter. bad nog voor een speciale attrac tie gezorgd, bet was er nl. in ge slaagd om mej. Cia van Hoort uit Oisterwijk bereid te vinden om met haar poppentheater voor leden en donateurs een voorstel ling te geven. Dit spel met de poppen trok eveneens aller belangstelling en bet hoofdnummer van bet pro gramma „De Faust van Waar denburg" viel wel bijzonder in de smaak. Aan bet slot van de avond dankte de voorzitter van St. Ce cilia de beer van der Plas allen die van bun belangstelling blijk gaven. CHRISTELIJK HISTORISCHE KIESVERENIGING. Op donderdag 5 maart a.s. om 8 uur n.m. wordt in de Volksbond te Sprang een ledenvergadering gehouden van de plaatse lijke Christelijk Historische Kiesvereniging. Het doel dezer samenkomst is hoofdzake lijk: Bespreking der a.s. verkiezingen van de Tweede Kamer en de daarvoor door de C.H.U. te voeren propaganda. Het bestuur vertrouwt dat alle leden de ze vergadering zullen bezoeken. ZENDINGSFILM. A.s. vrijdagavond 8 uur zal in het Geref. Kerkgebouw alhier de nieuwe Zendings film vanwege het Zendings-centrum der Geref. Kerken te Baarn worden vertoond. A.R. KIESVERENIGING. Op uitnodiging van de A.R. Kiesvereni ging alhier, trad j.l. donderdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond in openbare vergaderipg als spreker op de Weleerw. heer Ds. G. Broere, Ned. Herv. predikant te Hoornaar. De samenkomst die matig be zocht was, stond bij verhindering van de voorzitter onder leiding van de heer W. M. Mandemakers, die na opening de aanwezi gen welkom heette, in 't bijzonder Ds. Broere. Ds. Broere sprak daarna over Christen ook in de politiek, en wist in een keurig en principieel betoog zijn gehoor circa een uur te boeien. Ds. Broere wees op de noodzakelijkheid van Christelijke politiek en de plicht van ieder christen daarnaar te streven, en zette op duidelijke wijze uiteen dat de A.R. partij zijn wortel vindt in het geloof in Jezus Christus. Het gaat er om, dat in het poli tieke gevecht door Christelijke partijforma tie een dam wordt opgeworpen tegen het socialisme. Op duidelijke wijze weerlegde spreker daarbij de PvdA-propaganda als zou de A. R. Partij conservatief zijn. In het politieke leven moet Jezus Christus ge diend worden en Ds. Broere wekte op ook op het politieke terrein discipelen van Jezus Christus te zijn. Naar aanleiding van enige vragen die uit de vergadering opkwamen, had Ds. Broere de gelegenheid dieper op enkele punten in te gaan, speciaal betreffende het streven om te komen tot een christelijk kabinet. Nadat Ds. Broere hartelijk dank gebracht was voor zijn duidelijke en principële uit eenzetting, en de voorzitter de heer C. H. van Caem, die intussen ter vergadering was gekomen, had opgewekt deze laatste dagen voor de stembus nog te doen wat de hand vindt om te doen, ging Ds. Broere voor in dankgebed en werd de vergadering ge sloten. „DE SCHIPPER VAN DE MAARTJE JACOBA". Onder bekwame regie van de heer C. Dekkers, werd in de zaal van de Chr. Volksbond alhier, j.l. zaterdagavond door de toneelvereniging Gezelligheid, de eerste opvoering gegeven van het bekende zec- mansstuk in drie bedrijven: „De Schipper van de Maartje Jacoba" van Klaas Smelik. De volle zaal heeft zeker volop genoten van dit mooie en op uitstekende wijze ge brachte stuk. Het geheel" was op bijzondere wijze verzorgd, speciaal ook het décor, een echte kajuit van een schip, trok zeer de aandacht van de aanwezigen. De uitvoering werd geopend met een kort welkomstwoord door de heer Jac. Vos, die zeide respect te hebben voor hen die hun tijd geven aan het verenigingsleven en hier betreft het het culturele leven onzer plaats. Het deed hem genoegen dat een volle zaal belangstelling toonde voor het werk der toneelvereniging. Hij deelde nog mede dat in de pauze een verloting zou plaats vinden ten bate van de kas der vereniging, die zich grote offers moet getroosten om een avond als deze te kunnen geven, en wenst de aan wezigen tenslotte enige genoeglijke uren toe. Wat het stuk betreft, is het zeker van Gezelligheid een goede gedachte geweest dit mooie, maar zware stuk te brengen, dat wel buitengewoon veel vergt van de »pelers en speelsters. Gezelligheid had de laatste weken echter met moeilijkheden te kampen; door een ongeval kon dhr. G. Bax, die de hoofdrol instudeerde, niet meespelen en moest een vervanger worden gezocht. Voor enige tijd werd het stuk ook in Waspik opgevoerd en de speler van de schipper-rol, de heer H. Smits werd spontaan bereid gevonden om Gezelligheid te helpen. Voorts moest op 't i laatste moment dhr. v. d. Hoven nog in vallen voor dhr. Versteeg, die wegens ziek te zijn plaats niet kon innemen. De heer Smits uit Waspik, die de hoofd rol (Jan Wolthuis, de schipper) vertolkte, heeft dat op zo uitnemende wijze gedaan, dat wij, zonder een der anderen tekort te doen, een speciaal woord van hulde aan de ze eminente speler zeker niet mogen ont houden. Zijn spel was van het begin tot

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5