7 F 120.000.- VOOR BOUW VAN WIJKGEBOUW WIT-GELE KRUIS -Ai&ilUim. BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF m w Wm De Vluchteling DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 MAART 1959 gemaakt hoe hij eigenlijk zou moeten zijn. Verder schetste hij zijn werkzaamheid onder direc teur drs. de Vries en rector van Laarhoven, de eerste 5 jaar on der drs. d Vries, ten aanzien van wie hij uiting gaf aan zijn grote bewondering voor het grote ide alisme en enthousiasme waar mee deze in een primitieve be huizing voor de naoorlogse jeugd had gewerkt; daarna onder het bestuur van rector van Laarho ven, die altijd een groot begrip voor het werk van de moderator heeft gehad en dit op velerlei wijze heeft gestimuleerd. „Op de eerste plaats breng ik dank aan God. Ik hoop een geschikt instru ment in Zijn handen te zijn ge weest en zal blijven. Ook wil ik dank brengen aan mijn vader en moeder die zo veel voor mij heb ben gedaan." Zich richtend tot het bestuur zei moderator Stevens, dat dit al- ijd de verantwoordelijkheid ten volle had gedragen en in alle op zichten met zijn tijd was meege gaan, hetgeen wel blijkt uit de co-educatie welke op zo gezonde wijze is uitgevoerd en uit het be sluit tot de bouw van een zo uiterst moderne kapel. Spr. ver klaarde de tekst van de gedenk steen op de taakvervulling van hel bestuur van toepassing en gaf ten slotte uiting aan zijn dankbaarheid voor het prachtige jubileumgeschenk, dat hem nog weer eens wees op z'ri voornaam ste piicht als moderator: het ge bed, voor de belangen van het bestuur en die van de schoolge meenschap. Grote waardering had spr. voor de zeer prettige samenwerking en verstandhouding welke er altijd tussen hem en rector, conrector en docenten heeft bestaan. „Ons docentencorps bestaat uit jonge, frisse mensen en ik ben bi ij dat gij, rector, conrector en leraren aan miin laak hebt willen mee werken." „Ik ben blij dat ik jullie lei ding heb mogen geven", zo richt te moderator Stevens zich tot de leerlingen, „want ten slotte gaat liet toch om jullie." Hij drukte de leerlingen op het hart dat de gedenksteen van de kapel ook voor hen een getuigenis moet zijn, „een getuigenis van het kindschap Gods dat ge in uw eigen kapel gaat vieren in de II. Eucharistie. Spr. dankte ten slotte alle leerlingen voor het kostbare geschenk, maar meer nof voor de sympathie en het vertrouwen die zij hem hebben betoond. Ook richtte moderator Stevens een woord van dank lot het per soneel van de school voor de hul" welke het hem altijd heeft geschonken. Na nogmaals alle aanwezigen en in het bijzonder rector, con rector, docenten, drs. de Vries, deken v. d. Hurk, burgemeester Teijssen, de architect, de heer Edm. Nijsten, aannemer en op zichter, in een dankwoord te hebben betrokken, zei moderator Stevens: „Laten wij als gemeen schap alles wat we doen, doen in liefde; in de liefde die niet alleen doet wat strikt plicht, maar die alles draagt. Dan zal de school nog meer worden een echte en hechte gemeenschap." Er bleken deze dag overigens nog meer jubilea te zijn, want na de mededeling van rector van Laarhoven dat ook de MjMS 12V2 jaar bestond, deelde de voorzit ter van het schoolbestuur, de heer Jan Tielen, aan het slot van deze bijeenkomst mede, dat ook de concierge-administrateur, de heer P. Passier, zijn koperen ju bileum vierde. De heer Tielen bracht de heer Passier dank voor alles wat hij als concierge en als administrateur voor de school heeft "cdaan en overhandigde hem een aandenken aan dit ju bileum. GEMEENTERAAD DRUNEN Mogelijkheid tot woningbouw op Hoge Schijf 14). Al niet al was het de toe schouwers van de wedstrijd na tuurlijk niet ontgaan, dat een zekere Karei Kleuntjes zéér woe dend was geworden. Er ging dan ook een rilling van opwinding door de massa en de spanning was als het ware voelbaar ge worden. Ook de heide heren van de keuzeconmiissie voelden dat er iets gaande was. „Zie je dat, Harrie?" vroeg Hendrik Craen- voghel. „Zie je dat dribbelwerk van Kleuntjes? Ik dacht de hele wedstrijd al, wel bliksem, dacht ik. Wedden, dal er nog wat uit komt. Nou... en daar zul je het dan hebben!" En daar had je het dan ook. Iedereen geraakte onder de ban van KareI's fenomenale staaltje van hogere voethal kunde. Eerst rende hij naar het midden om daar de bal van een Engelse schoen te aaien. Toen verpingel- de hij zeven tegenstanders tege lijk, sneed diagonaal door het magische vierkant, trok de lood lijn in de tragische driehoek, wipte behendig door de occulte cirkel en loste tenslotte zó een daverend harde kogel, dat de hal al in het net lag, voordat de kee per merkte dat er iets gaande was. „Hij zit!" gilde 'Harrie Debie. ..Hij zit! Vier één! Zag je dat, Hendrik? Hij deed het klassiek! Hij voetbalde van uit de heup Zó hoort het! Altijd vanuit de heup!" Feu i I leton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door Ottwell Binns. 54) De vrouw ging echter kalm ver der op haar tocht naar de plek waar de hutten stonden. Zijn eerste ge dachte was, op te springen en haar te verrassen, maar hij wist zich te be heersen. Daar zij toch geen wapens droeg, althans niet gereed voor het gebruik, besloot hij te wachten en te zien of hij niet kon ontdekken welke reden zij had voor deze eigenaardige nachtelijke visite." De vrouw bereikte intussen de hut waarin Langdon lag te sla pen. De stormlantaarn brandde als gewoonlijk in de ingang om vleermuizen buiten te houden. Toen zij voor de ingang stilstond hield de Schot zich gereed tot een snelle sprong, maar na een korte blik naar binnen ging de geheimzinnige bezoekster verder en liep naar de tweede hut. Haar doel was blijkbaar niet Langdon en Sandy Muir grinnikte zachtjes in zichzelf toen hij bedacht, dat het heel goed mogelijk was, dat ze hem, Sandy zocht. Alles o]i zijn tijd, mijn jon gen'', meende hij onhoorbaar, „ik wil eerst zeker van mijn zaak zijn en zal haar dan even onverwacht als de vorige keer, bij haar vestje pakken". De indringster bereikte de tweede but, waar eveneens een licht brandde. Ze keek een ogen blik gespannen naar binnen en glipte dan door de ingang. De reusachtige Schot verspilde geen tijd. Hij herinnerde zich de vreselijke bedreigingen, die de vrouw tegen het meisje had ge- uil. Dat ze zich op Henri de Fa- ramond wilde wreken door mid del van zijn dochter, betwijfelde bij geen ogenblik. Snel maar ge ruisloos bewoog hij zich over de ruimte die hem van de hut scheidde, maar toen hij een plek bereikte van waaruit hij het in wendige van de hut kon over zien, bleef hij verbaasd over het geen hij daar zag, stilstaan. De vrouw stond onder het vol le licht van de stormlantaarn en staarde met een vreemde, meelij wekkende blik in haar ogen neer op het slapende meisje. Dan hief zij haar handen op en bedekte haar gelaat, terwijl haar schou ders schokten. Het geluid van een onderdrukte snik bereikte de oren van de stomverbaasde Schot. Vruchteloos vroeg hij zich zelf af wat deze vreemde scène te betekenen kon hebben. Ter wijl hij nog stond te kijken, hief de vrouw haar hoofd weer op en hij ontdekte tranen in haar zwarte ogen. Steeds meer verbaasd bleef bij roerloos staan wachten, terwijl Adèle zich weer tot het slapende meisje wendde, een wanhopig verlangende blik in haar ogen. Haar mond beefde van een hefti ge ontroering, welke zij blijkbaar niet meester kon worden. „Wel, wel", mompelde de man bij zichzelf. „Dat is wel een heel vreemde verandering! Maar wat kan er de oorzaak van zijn?" Een vleermuis fladderde de hut binnen, de vrouw wendde haastig haar hoofd om en ont dekte Sandy. Meteen keek ze weer naar hel slapende meisje en legde waarschuwend een vin ger op de lippen. Sandy Muir, die op dit ogen blik meer met stomheid geslagen was dan ooit tevoren in zijn veel bewogen leven, knikte begrij pend en geruisloos als een kat verliet Adèle de hut. Toen zij de plek bereikte waar hij zich be vond, fluisterde ze gejaagd: „Ik zou graag even met u spre ken, monsieur Sandy". „Dat kan gebeuren", fluisterde hij terug. „Kom maar mee naar het vuur". Hij hield haar goed in het oog terwijl zij naast hem liep, op zijn hoede voor een poging tot verra derlijk handelen. De vrouw zette zich op een omgekeerde kist, die van te voren door Langdon als stoel gebruikt was. „Gaat u alstublieft ook zitten, mijnheer. Ik heb veel te zeggen en bet is beter dat ik fluister". Zij wees op een kist vlak naast de hare en ondanks hetgeen hij in de hut had gezien, welde weel een lichte verdenking in hem op bij de gedachte aan hun vorige ontmoeting. Zij scheen zijn ge dachten te raden. „Wees gerust", fluisterde ze snel. „Ik heb geen kwaad in de zin hoewel ik u en die andere gedood zou hebben, als haar een haar op 't hoofd gekrenkt was", nogal opvallend van gedachten „Poe!" floot de ander. „U is veranderd ten opzichte van het meisje". „Dat heeft een goede reden. Ik wil, dat we vrienden worden. Ziehier, ik geef mezelf geheel in uw handen". Haar hand verdween in haar zak, waaruit ze een kleine, maar gevaarlijk uitziende revolver te voorschijn haalde. Bij het zien daarvan veerde de Schot omhoog, maar de vrouw hield ze hem voor met de kolf naaf hem toe. „Pak aan", fluisterde ze. „Het is het enige wapen wat ik hezit; ik wil u mijn goede trouw bewij zen". Bijna mechanisch nam Sandy het wapen van haar over, maar ging toch niet meteen zitten op de aangeboden plaats naast haar. Zijn ogen dwaalden over haar hoofd heen in de richting van 't duistere oerwoud en vervolgens naar de rivier, die zwak glansde in de nacht. „Hoe kan ik zeker weten dat je alleen bent?" meende hij. „Je kunt hier mooi aan het toneel spelen zijn, terwijl Philibert en Co. zich intussen gereed maken, het kamp te bestormen". „U moet me op mijn woord ge loven. Ik ben geheel in uw macht. Als er zou gebeuren wat u daar even zei, ben ik machteloos om uw ogenblikkelijke wraak te ont gaan. U kunt me met mijn eigen revolver neerschieten. Maar ik geef u de heilige verzekering dat ik werkelijk geheel alleen ben. Twee uur terug heb ik de India nen, die me lot hier gebracht hebben, weggezonden en er is geen mens op de bele wereld, die ik meer haat dan Philibert". „Kijk, kijk!" Sandy Muir was door de vreemde toestand geheel van de wijs gebracht. De woorden en de manier van doen van de vrouw leken hem volkomen gemeend en het geladen wapen, dat zij hem in handen gegeven had, was het duidelijkste bewijs van haar goe de trouw. Na een korte aarzeling ging hij dan ook op de kist zit ten en meteen begon de vrouw heftig tegen hem te fluisteren. „U zult wel nieuwsgierig zijn te weten waarom ik op deze ma nier naar u toe kom?" „Daar heeft u volkomen gelijk in", antwoordde de Schot. „En ik ben nog naar veel dingen nieuwsgierig, onder andere hoe u ons heeft kunnen vinden". Wordt vervolgd. De raad der gemeente Drunen kwam vrijdagavond in openbare verga dering bijeen ten gemeentehuize, onder voorzitterschap van Burge meester Snels. Afwezig waren de leden L. Th. van Drunen en Ir. van Lammeren. De raad had een agenda van 28 punten voor zich en reeds bij het eer ste punt ging het er op lijken dat men veel tijd nodig zou hebben om deze agenda geheel af te werken. Na uitvoerige discussie over het wel of niet bouwen, besloot de raad om het uitbreidingsplan zo te wijzigen, dat aan de Hoge Schijft zal kunnen worden gebouwd. Plannen dien aangaande zullen langs de normale weg bij Ged. Staten worden inge diend. Ook gaf de raad in deze vergadering alle medewerking die no dig is voor het bouwen van een Wit-Gele Kruis Wijkgebouw, waarvoor een geldlening zal worden verstrekt van f 120.000.-. Verkoop van grond in het uitbreidingsplan, verlenen van credieten voor riolering, straatverlichting en woningbouw, waren alle punten van deze vrij belangrijke agenda. Het lid van Sprang herdacht. Direct na de opening herdacht Burge meester Snels het deze week overleden lid van Sprang. Reeds de vorige vergadering heeft het lid van Sprang niet meer kunnen bijwonen en wij hebben toen de wens uit gesproken, dat de heer van Sprang spoe dig geheel hersteld hier weer zijn plaats zou kunnen gaan innemen. Dit heeft, aldus de voorzitter, niet zo mogen zijn. In hem missen wij thans een ijverig raadslid, die met veel liefde en toe wijding het algemeen belang dienende, 9 jaar in de raad zitting heeft gehad, waar van 4 jaar als wethouder. Wij hopen dat de goede geest, die mede door de wijze waar op de heer van Sprang aan de vergaderin gen deelnam, in onze raad zal blijven heer sen en dat wij allen met dezelfde intuitie als hij het algemeen belang zullen blijven dienen. Hij ruste in vrede. De heer Lommers dankte hierna namens de echtgenote van de overledene en de fa milie voor de deelneming en de belang stelling bij de uitvaart door de leden van de raad. Bouwen op de Hoge Schijf? Na vaststelling der notulen en kennisneming van de ingekomen stukken, was aan de orde Mededeling van de voorzitter, dat het raadsbesluit van 12 december 1958, inzake wijziging uitbreidingsplan m.b.t. bouw wo- j ningen Hoge Schijf, door hem ter vernie tiging aan Ged. Staten is voorgedragen. Hierover zegt het pre-advies Door de Raad werd in zijn vergadering van 12 december 1958 besloten over te gaan tot wijziging van het uitbreidingsplan, zulks met betrekking tot de bouw van wo ningen op de Hoge Schijf. Dit besluit werd door de voorzitter ter vernietiging door de Kroon aan Ged. Staten voorgedragen. Naar aanleiding hiervan hebben Ged. Staten medegedeeld, dat het betrokken be sluit niet voor vernietiging in aanmerking komt, omdat het in te zenden wijzigingsplan onderworpen is aan de goedkeuring van Ged. Staten (met eventueel beroep op de Kroon), waardoor voldoende waarborgen bestaan, dat stedebouwkundig minder ver antwoorde herzieningen niet tot stand zullen komen. De raad bleek helemaal niet bereid dit alleen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Fortuijn was er voor om op de genoemde plaats bouwen toe te staan. De grond kon toch geen andere bestemming krijgen, omdat hij voor land- of tuinbouw nu eenmaal ongeschikt was. Bungalows en villa's zouden het op de Hoge Schijf niet slecht doen en zouden het geheel alleen maar verfraaien. De heren de Veer en Rijpert waren de zelfde mening toegedaan en konden niet begrijpen hoe Ged. Staten de bouw op een verantwoorde wijze, zouden moeten tegen gaan. De heer Ploegmakers was nog steeds niet achter het raadsel gekomen, waarom men deze grond tot landbouw- en tuindersgrond heeft durven bestemmen. De heer Brok was er voorstander van om bouwen op een verantwoorde manier toe te staan. De heer van Herpt kon ook niet begrij pen hoe men er toe gekomen was deze grond tuinders- of landbouwgrond te noe men. Bouwen op een verantwoorde wijze zou zeker niet slecht zijn. De voorzitter wees er op, dat het plan nu eenmaal was centraliseren, en bouwen op de Hoge Schijf betekende decentralise ren. Uitbreiding van het uitbreidingsplan, door bouwen toe te staan op de Hoge Schijf, zou verder zeer grote kosten voor de ge meente mee brengen, omdat tal van voor zieningen zouden moeten worden getrof fen. Spreker wees er op dat Ged. Staten zeker niets zouden toestaan. Het doorzet ten van de raad zou tot gevolg hebben dat een nieuw plan zou moeten worden opge maakt, met alle kosten daaraan verbonden, terwijl men bij voorbaat reeds wist dat Ged. Staten het toch zouden afkeuren. De raad deelde de mening van de voor zitter niet. Als, aldus het lid Fortuijn, er geen land bouw en tuinbouw mogelijk is, en er niet gebouwd mag worden, wat dan? Wethouder van de Wiel wees er op, dat de raad zelf eerst het uitbreidingsplan heeft goedgekeurd, waarin de Hoge Schijf bestemd werd voor de agrariërs, waarop men nu toch zomaar niet kan terugkomen. De heer de Veer merkte echter op dat men als men vandaag toegeeft, het gis teren verkeerd gedaan te hebben, alleen maar toegeeft dat men vandaag wijzer is dan gisteren. De raad wenste stemming. Met drie te gen zeven vóór, werd besloten om door te zetten en langs de normale weg wijziging in het uitbreidingsplan aan Ged. Staten voor te leggen. Vaststelling uitbreidingsplan Oost in onder delen. Verder was aan de orde Mededeling van Ged. Staten dat zij in ontwerp hebben vastgesteld een plan tot wijziging van het uitbreidingsplan in on derdelen „kom Drunen", genaamd Braken- West II. Bij besluit van Ged. Staten d.d. 18 mei 1955 werd goedkeuring verleend aan het uitbreidingsplan kom Drunen „Braken- Oost", met uitzondering van een westelijke strook van de toen langs de westzijde van de Stationsstraat geprojecteerde sportvel den. Deze uitzondering hield in, dat binnen een jaar na goedkeuring een wijziging van het plan aan Ged. Staten ter goedkeuring moest worden ingezonden. Nadat met het ontwerp de normale procedure van vast stelling door de Raad en ter visie-ligging was gevolgd, was bij het inzenden van het plan de gestelde termijn overschreden, met het gevolg, dat het niet meer voor behan deling in aanmerking kwam. In een derge lijk geval zorgen Ged. Staten zelf voor de vaststelling van het plan. In overeenstem ming met het uitbreidingsplan „Braken West I" is thans de betrokken strook grond bestemd voor woningbouw en straataanleg. De raad nam dit voor kennisgeving aan. Aan de orde was verder Mededeling van de Minister van Volks huisvesting, dat de verkoop van de nood woning Kerkstraat 50 te Elshout niet zijn instemming heeft. Door de Raad werd bij besluit van 17 oktober 1958 tot verkoop overgegaan van de noodwoning Kerkstraat 50a aan J. Mus- kens. In verband hiermede werd het nodige contact opgenomen met het Ministerie van Volkshuisvesting, hetwelk moet instemmen met de verkoop. Vanwege het Ministerie werd een onder zoek ingesteld naar de bewoonbaarheid van het pand. Blijkens dit onderzoek verkeerde dit nog in een uitstekende staat. Mede in verband met de nog heersende woningnood, werd door de Minister geen vrijstelling ver leend van het verbod tot verkoop en werd geadviseerd het pand wederom te verhu ren. De raad nam dit voor kennisgeving aan. Vergoeding scholen. Het voorschot op de exploitatievergoeding 1959 t.b.v. de kleuterscholen te Drunen en Elshout werd bepaald op resp. f 8.132.65 en f 2.293.95. Het bedrag van de vergoeding per leer ling over 1959 voor de bijzondere lagere scholen werd als volgt vastgesteld r.k. jongensschool Drunen f 11.937.50 r.k. meisjesschool Drunen f 13.712.50 r.k. jongensschool Elshout f 5.167.50 r.k. meisjesschool Elshout f 4.925. - De raad keurde dit goed. Bejaardenwoningen. Aan de orde was verder Voorstel tot toekenning van het gemeen telijk aandeel op de voet van de premie regeling woningverbetering i.v.m. "verbouw voor 2 bejaardenwoningen. Bij beschikking van 31 december 1958 is door de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid aan het r.k. Kerkbestuur te Drunen een rijkspremie toegekend van f 2.800. op de voet van de premierege ling woningverbetering en -splitsing t.b.v. de verbouwing van een werkplaats tot 2 woningen voor bejaarden. Ook deze premie is, zoals in andere ge vallen, toegekend, onder de voorwaarde dat de gemeente hierin haar aandeel bijdraagt tot de helft van voornoemd bedrag of f 1.400.-. Zoals bekend zal zijn was nabij het kloos ter in de Stationsstraat eeu gebouw ge plaatst, dat voorheen diende als werkplaats, Een gedeelte van dit gebouw is thans ver bouwd tot 2 woningen voor bejaarden, ter wijl in het andere gedeelte thans nog een klaslokaal van de Jongensschool is onderge bracht. Het ligt echter in de bedoeling om t.z.t., wanneer de Jongensschool in de Wil- helminastraat met een lokaal zal zijn uit gebreid, dit gedeelte eveneens te verbou wen tot 2 bejaardenwoningen. De heer de Veer hoopte dat er nog meer zouden volgen. Mede vanuit sociaal oogpunt bezien, keurde de raad dit punt goed. Onbewoonbaar werden verklaard de pan den Schanswijk 13 en Kerkstraat 76 te Els- j hout. De heer van Herp vroeg of de wonin gen tijdig ontruimd zouden zijn. De voorzit ter antwoordde bevestigend. De raad keurde het voorstel goed. j Hamerstukken. j Het voorstel tot wijziging der verorde ning tot heffing van hondenbelasting, werd goedgekeurd. De wijziging hield in dat de belasting van f 10 op f 7.50 werd gesteld. Tegen stemden weth. v. d. Wiel, Ploeg makers en Lommers. De heer Lommers had tevoren reeds gezegd tegen te zullen stem men, omdat hij inzag dat Ged. Staten toch geen goedkeuring zouden geven en dat dan alle kosten voor niets zouden zijn. Eveneens werd goedgekeurd de wijziging der verordening tot heffing van de riool rechten. Deze wijziging hield in dat de hef fing in kwartalen zal geschieden. Ook keurde de raad goed het voorstel tot wijziging inzake de gemeenschappelijke regeling ziektekosten-voorziening gemeen te-personeel Deze wijziging hield in dat ook premie kan worden geheven over het inko men van f 10.000 tot f 12.000 per jaar. Goedgekeurd werd een voorstel tot ver koop van grond aan F. Klerkx en W. Ver hagen voor de bouw van een dubbele wo ning in de Wilhelminastraat; aan J. Aerts voor de bouw van een woning aan de Julia- nastraat; aan de Stichting Lips' Woning bouw een strook van ca. 100 m2 aan de Wilhelminastraat; aan J. C. v. d. Sanden en A. J. Mommersteeg voor de bouw van een kruidenierswinkel op de hoek Prins Bernhardstraat - Prinses Maria Stuartstr. en aan W. v. d. Wiel voor de bouw van een groentezaak met woning aan de Prins Bern hardstraat; en tenslotte aan de Levensverz. Maatschappij N.V. Noord-Braband een strook grond van ca. 96.20 are nabij de Pessaert. Het voorstel tot het van gemeentewege garanderen van twee hypothecaire geldle ningen n.l. aan F. A. van Logten en A. van Hoof, keurde de raad goed. In de commissie voor onderzoek der ge meenterekening werden gekozen H. For tuijn, A. Brok en H. van Herpt. Credieten. Aan de orde was hierna Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet, nodig voor de aanleg van a. wegen en riolering in uitbreidings plan Braken Oost. b. straatverlichting in uitbreidingsplan Braken Oost Hierover zegt het pre-advies Reeds eerder werden credieten beschik baar gesteld voor de aanleg van straten in het uitbreidingsplan „De Braken Oost". De bouwactiviteit op „De Braken" is echter zeer groot, en het is noodzakelijk, dat op korte termijn verschillende nieuwe straten worden aangelegd, zodat de woning bouw geen stagnatie zal ondervinden en de Belangrijk voor slechthorenden Hoorbrlllen en hoorapparaten (Ned. tabr.) van Maaren's brillenzaken n.v. Den Bosch Tilburg Breda Vughtersrtraat 25 Markt 32 Nieuwe Ginnakenstr. 23 Levering na overleg met uw oorarts toekomstige bewoners van de in aanbouw zijnde woningen geen of in ieder geval zo weinig mogelijk ongemak zullen ondervin den. Op grond hiervan is het nodig t.b.v. de aanleg van diverse straten in het uitbrei dingsplan De Braken Oost wederom het be nodigde crediet beschikbaar te stellen. Na realisering van deze straten is het uitbreidingsplan voor 75 gereed. b. Het is uiteraard noodzakelijk, dat de nieuwe straten, welke in het uitbreidings plan „De Braken Oost" worden aangelegd, worden voorzien van een straatverlichting. Door de Dienst Gemeentewerken werd 'n plan opgemaakt. Er zullen 41 lichtmasten geplaatst worden, waarvan de kosten wor den geraamd op f 20.000. De heer Fortuijn vond de lichtmasten erg duur. Aan de orde was ook het voorstel tot a. beschikbaarstelling van een crediet voor de bouw van 18 woningwetwoningen; b. tot het aanvragen van de door het rijk terzake te verlenen voorschotten en bij dragen. Hierover zegt het pre-advies Aan onze gemeente is voor 1959 een contingent toegewezen van 18 woningwet woningen. Getracht wordt Ged. Staten te bewegen dit contingent te verhogen. De plannen voor de bouw van deze woningen zijn nagenoeg gereed. Uiteraard zijn de bouwkosten nog niet bekend; deze zullen eerst na de inschrijving bekend worden. Teneinde evenwel stagnatie in de gang van zaken te voorkomen, is het nodig, het voor de bouw benodigde crediet thans reeds be schikbaar te stellen. Verder zal het voor de financiering van de betreffende woningen nodig zijn, aan het Rijk voorschotten te vragen en tevens de gebruikelijke rijksbijdragen in de exploita tieverliezen. Gehoopt wordt op een ruimere toewij zing woningen. De heer van Herpt vroeg ook om wo ningen in Elshout. De voorzitter wees er op dat dit de aan dacht had. De raad keurde de voorstellen goed. Aan de orde was ook Voorstel tot het aanvragen van een ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1959. Zoals bekend is, bedraagt het tekort op de gemeentebegroting 1959 pl.m. f 90.000. Inmiddels werd beschikt op het verzoek om verhoging van de algemene uitkering voor 1958. Het bedrag per inwoner werd door de minister vastgesteld op f 45.46 voor 1958 en volgende jaren. Hierdoor daalt het tekort op de begroting 1959 met pl.m. 75 duizend gulden tot f 15.000. Toch maakt dit geringe tekort het on- OPTOOMT S'uD'O AVA.V en,

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2