IV-Jufn Fa. Cunen showde fleurige en vlotte voorjaarsmodellen HUWELIJK WITTE TROUWJAPON FEDRA Schoenfabriek te Drunen 1e klas snijder aanklopper afmaker jongens volwaardige handwerker Een HOEBEN's MARKIES Of ZONNESCHERM BARADOEK besteut nu! Zuid Ned. Dekkleden- enTentenfabriek L. HOEBEN N.V. REPRESENTATIEF PERSOON. neotorm schoenfabriek 1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 MAART 1959 3 Voor de derde maal zijn we voor u een modeshow gaan zien en ditmaal dan een van de fa. Cunen, die donderdagavond in 'n tot de laatste plaats bezette zaal Thalia werd gehouden. Ook op deze show kwamen de fleur en de kleur van de nieuwe voor- jaars- en zomermode volledig tol hun recht en opnieuw viel het ons op hoe deze mode zich kenmerkt door een echt vrouwe lijke liin die nergens uit de toon valt door misplaatste accenten. Zachte pasteltinten voeren de boventoon en in de stofmotieven wordt een grote voorkeur aan de dag gelegd voor de bloem. De rok is iets langer dan vorig jaar en als flatteuze garnering is de strik weer in ere hersteld. De ceintuur geeft nog altijd 'n fleu rig en charmant accent en, is dit jaar weer aan de brede kant. Voor de teenager blijft de wijde rok met grote zakken mode. De herenmode, waaraan op deze ge slaagde show ook aandacht werd verleend, vertoonde geen nieuwe aspecten. Deze aantrekkelijke en fleuri ge nieuwe voorjaarsmode kreeg in de show van de fa. Cunen ge stalte in een veelheid van leuke, vlotte en smaakvolle modellen, sportieve zowel als geklede. Het is bovendien de verdienste van deze show dat zij ook ruim aan dacht besteedde aan de grotere modellen voor de wat zwaardere figuren, zodat de bezoeksters er zich van konden overtuigen dat het niet alleen de slanke vrouw met het gracieuse figuurtje is die van de mode kan profiteren. Verder mocht men op deze show weer constateren, dat de fa. Cu nen uitgebreide collecties die elk wat wils te bieden hebben, van het geklede mantelpakje tot de vlotte en fleurige voorjaar- en zomerjapon toe. Nieuw is een bijzonder charmant Kerko-ja- ponnetje, dat we zagen in een al leraardigst model met ingeweven streepdessin in een no-iron kwa liteit. Lila met groen is een veel toegepaste kleurcombinatie voor het komende seizoen en we zagen er op deze show enkele zeer ge slaagde toepassingen van. Behalve japonnen, geklede en sembles en sportieve combina ties zagen we op deze show uiter aard de in ons land zo onont beerlijke regenkleding. Echte de gelijke regenmantels, maar ook fraaie zomermantels die door hun waterafstotende kwaliteit de mogelijkheid bieden om ook bij minder mooi weer fleurig en elegant gekleed te gaan. En dan natuurlijk de cocktail japonnen, vooral in wit met zwart fluwelen garnering. Een zeer verdiend applaus oogstte hier een Boussac-creatie met af wijkende grote kraag. Werkelijk een beeld Slot en hoogtepunt van deze show was traditiegetrouw het bruidstoilet: een geplisseerde rok van tule met witte kant. Waarover een los kraagje even eens van witte kant. Een droom van een japon! Niet onvermeld mogen blijven de bijzonder smaakvolle en fleu rige hoedjes van Maison v. d. Sanden: kleine en grote bretons en het zo moderne hoedje met de vrij hoog opgewerkte hol. Een hijzonder fraaie en uitgebreide collectie was het die deze Waal wij kse firma liet zien. Aan het slot van deze geslaag de show was er een verdiend ap plaus voor de mannequins Greet- ie. Pat, Mieke, Gerry, Sjaan en Lid Te. BLOEMBOLLEN P. BAKKER N.V. HILLEGOM. AGENTEN GEVAAGD "voor de mooiste dag van Uw dochtertje9 bij Grote publieke veiling TE KOOP: EIKEN HUISKAMERAMEUBLEMENT HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS algemene ledenvergadering aanklopper aankomende jongens meisjes voor de stikkerij van Wagenberg - Festen's Ervaren lacturiste ,0gelijk om nieuwe kapitaalswerken tot jtvoering te brengen. Daarom werd bepaald om voor 1959 we erom een nieuwe verhoging van de alge- ,ene uitkering te vragen. Voor 1958 kon de begroting sluitend (orden gemaakt. De raad keurde het voorstel goed. jpeeltuin-inventaris. De verkoop van de speeltuin-inventaris 8n de inmiddels opgeheven Stichting Kin* krdorp aan de N.V. Lips, voor een bedrag an f 3750. -keurde de raad goed. De rerktuigen hadden in 1954 nieuw f 6000 ekost. Vie betaalt de advocaat? Aan de orde was verder Voorstel van burg. en weth. om afwij- end te beschikken op een door Joh. Moo- en, Groenewoud, ingediend verzoek om «taling van de door hem i.v.m. onteige- jng betaalde advocaatkosten. Hierover zegt het pre-advies Op 17 oktober 1958 werd door de Recht- enk te 's-Hertogenbosch de onteigening jtgesproken van enige percelen en opstal en, gelegen in het uitbreidingsplan „Bra- en Oost". De prijs, welke de gemeente betalen Doet, ligt boven het bedrag, dat Moonen fas aangeboden. De gemeente moest dan 0k de kosten van het geding betalen. Thans vraagt Moonen of de gemeente ok de advocaatkosten, welke hij heeft moe- en maken aan hem wil vergoeden. Het !eeft ons verwonderd dat Moonen een der- •elijk verzoek heeft durven indienen. Hij leeft ondanks de door de gemeente onder- iomen pogingen nooit van enig minnelijk verleg willen horen en heeft steeds berust ,p onteigening aangestuurd. Betrokkene is hoewel de gemeente graag tot minnelijk iverleg bereid was desondanks zonder neer een procedure tegen de gemeente be- [onnen, met als gevolg dat hij zichzelf en lok de gemeente op kosten heeft gejaagd. Vis beloning hiervoor vraagt Moonen thans im vergoeding van de door hem gemaakte losten van rechtskudige bijstand. Dit bleek de raad niet zonder meer te rillen doen. Bij de uitspraak van de recht- Enk is gebleken dat Moonen meer kreeg door de gemeente werd geboden. Dien- engevolge moest Moonen kosten maken, relke vermeden hadden kunnen wórden als |e gemeente direct genoeg geboden had. Jij de uitspraak is gebleken dat Moonen jelijk had. Dit waren zo de meningen van Ie heren Fortuijn, Rijpert, van Herpt en >ijnenburg. Bij stemming werd het voorstel im Moonen wel de advocaatkosten te ver- joeden met 6 tegen 4 stemmen verworpen. Tot gemeentearbeider in vaste dienst werd ingesteld A. Smits. Subsidies. Aan de orde was verder het voor tel tot toekenning van subsidie aan: i. de katholieke Levensschool voor jonge arbeiders; de katholieke Arbeiders Jeugd beweging te Drunen; de Nederl. Hervormde Stichting voor gezinsverzorging te Waal wijk; 1. het Wit-Gele Kruis te Drunen. De katholieke Levensschool kreeg en subsidie van 110.per leer ing. Momenteel bezoeken 16 jon- ens uit Drunen en Elshout_deze Le vensschool. Het subsidiebedrag is lus 16 x 110.— 1760.—. De K.A.J. Drunen, welke kort ge- pden werd opgericht en 53 leden elt, kreeg een subsidie van 150. Van de Ned. Hervormde Stichting •oor gezinsverzorging te Waalwijk tras een verzoek ontvangen om een lijdrage in de kosten. Verzocht trordt voor 1959 bij te dragen f 5.43 ler verzorgingsdag. In 1958 beliepen le kosten 4.80 per dag en werd on- [eveer 25 dagen hulp verleend. Voor 959 is te rekenen op 35 dagen. Voor 1959 werd een subsidie ver eend van ƒ200.— en ten laste van 958 nog een bedrag van 118. Ten behoeve van de polio-inentin- jen is door het Wit-Gele Kruis al tier wederom overgegaan moeten vorden tot de aanschaffing van ma- eriaal. Voor een vlotte gang van :aken en als gevolg van het grote iantal inentingen, was dit noodzake- ijk. In totaal is aangekocht voor een vaarde van 959.20. Dit bedrag verd als subsidie toegekend. Putten ledigen. Tot nog toe heeft degemeente Vaalwijk steeds desgevraagd zorg ledragen voor 't ledigen van de fae- aliënputten te Drunen. Zij deed dit egen een tarief van 5.per put. )e werkelijke kosten lagen echter lelangrijk hoger. Het gemeentebe- tuur van Waalwijk deelde dan ook nede, dat zij niet langer bereid was zorgen voor het ledigen van de aecaliënputten in de buitengemeen- en. De gemeente Waalwijk wil dit chter wel doen, maar dan tegen de verkelijke kosten, n.l. 15.per ïur. B. en W. stelden nu voor van deze lienstverlening van Waalwijk ge- jruik te maken en om de bewoners liet te zwaar te belasten, 12.50 als lijdrage te vragen in de kosten. Dit pjn de tarieven die ook de inwoners /an Waalwijk moeten betalen. De raad keurde dit goed. De aanvrage, alsmede de finan- :iële afwikkeling loopt via de dienst ?emeentewerken Drunen. Dit jaar nog een wijkgebouw Wit-Gele Kruis. Aan de orde was verder het voor stel tot het: I. van gemeentewege garanderen van rente en aflossing van een door het Wit-Gele Kruis aan te gane geldlening voor de bouw van een nieuw wijkgebouw; 3. het nemen van een principe-be sluit, inzake het verlenen van een verhoogd subsidie aan het Wit- Gele Kruis t.b.v. dë exploitatie. Hierover zegt het prae-advies: De afdelingen Drunen en Elshout ?an het Wit-Gele Kruis, welke in middels hebben besloten een fusie aan te gaan, willen binnen zeer kor. te tijd een nieuw wijkgebouw stich ten. Hiervoor is de medewerking gevraagd van de gemeente. Het be stuur van het Wit-Gele Kruis heeft ie gemeente gevraagd garant te blijven voor een bij de boerenleen bank te sluiten 30-jarige geldlening van 120.000.en ingaande 1 ja nuari 1960 in principe een zodanige subsidie toe te kennen, dat het na delig saldo elk jaar gedekt kan wor den. Volgens de overgelegde begro ting zou voor 1960 een subsidie moe ten worden toegekend van ongeveer 8.000.—. Aan bovengenoemde vorm van fi nanciering en subsidiëring zijn ech ter voor de gemeente en het Wit- Gele Kruis diverse bezwaren ver bonden. Het nemen van een prin cipe-besluit tot toekenning van een subsidie ter grootte van het nadelig saldo van de exploitatie-rekening is uiteraard zonder meer niet mogelijk. In overleg met het Wit-Gele Kruis is nu voorgesteld, dat de gemeente voor de financiering van het nieuw te stichten wijkgebouw zal zorgdra gen. De gemeente zou dan derhalve een geldlening aangaan en deze doorlenen aan het Wit-Gele Kruis. De gemeente lost deze geldlening in 30 jaar af, doch het Wit-Gele Kruis behoeft het bedrag niet in 30, doch in 50 jaren aan de gemeente terug te betalen. Deze terugbetaling heeft plaats op annuïteitsbasis, zodat de lasten gedurende 50 jaren voor hen gelijk blijven. Wanneer de financie ring op deze wijze wordt opgezet, heeft dit voor de gemeente tot ge volg dat volstaan kan worden met het verlenen van een subsidie van 4.200.hetgeen dus betekent, dat voor beide partijen de jaarlijkse lasten niet zo zwaar zullen zijn. Voorgesteld werd: a. een geldlening aan te gaan met de plaatselijke boerenleenbank al hier tot een bedrag van 120.000 of zoveel meer of minder als no dig zal zijn voor de bouw van een Wit-Gele Kruisgebouw, af te los sen in 30 jaren in gelijke termij nen, rente 4Yt% 'sjaars, koers a pari; b. aan het Wit-Gele Kruis te Dru nen een geldlening te verstrek ken van 120.000.of zoveel meer of minder als nodig zal zijn voor de bouw van een wijkge bouw, af te lossen in 50 4Vi% an. nuïteiten; b. in principe aan het gecombineer de Wit-Gele Kruis een subsidie te verlenen ter grootte van een be drag, gelijk aan 1/3 der exploi tatie-uitgaven, de kapitaalslasten niet inbegrepen. Algemeen waren de leden er van doordrongen dat het plaatsen van 'n wijkgebouw harde noodzaak is. De eventuele contributie-verhoging zal moeten worden opgevangen door de mogelijkheid te scheppen deze in termijnen te voldoen. De heer v. Huiten von de subsidie vrij laag. De voorzitter wees er op dat de begroting sluitend was en dus geen hogere subsidie nodig was. Mocht straks door onvoorziene omstandig heden een hogere subsidie noodza kelijk blijken, dan kan de zaak op nieuw worden bekeken. De heer v. Huiten was het hier mee eens. Men drong wel unaniem op spoed aan. De voorzitter stelde de leden dienaangaande gerust. De raad keurde het voorstel goed. Tot slot werd nog goedgekeurd 't aangaan van een geldlening, groot 300.000.bij de Bank van Neder, landse Gemeenten, looptijd 30 jaren, rente 4Vz%. Hierna sloot de zitting. Werkloosheid in Gewest Waalwijk vertoont dalende tendens De werkgelegenheid in het gewest Waalwijk heeft, na een kleine ach teruitgang in de maand januari, in de afgelopen maand haar gunstige ont wikkeling weer hervat. Moesten we ten aanzien van januari spreken van een kleine seizoenmatige werkloos heidsstijging, einde februari kon worden geconstateerd dat de werk- loosheid weer een dalende tendens j vertoont mede vooral dank zij gun stige seizoenfactoren, die vooral in de bouwnijverheid een belangrijke opleving teweeg brachten. In deze bedrijfstak daalde de mannelijke werkloosheid van 341 per ultimo jan. tot 275 per einde februari. Bij dit laatste cijfer moeten in feite dan wel opgeteld worden de 44 arbeids krachten werkzaam in A.W. Rayons- gewijs gezien liep het werkloosheids cijfer in de bouwnijverheid als volgt terug Waalwijk van 34 naar 15, Dongen van 40 naar 25 en in Alm- kerk van 267 naar 235. In de schoen en lederindustrie bleef de situatie praktisch gelijk 26 - 30. In de le derindustrie blijft de gang van zaken nog altijd wat moeilijk, hetgeen voor namelijk wordt veroorzaakt door het enorme kleuren-assortiment waar over deze bedrijven moeten beschik ken. De werkloosheid in de metaal nijverheid liep over het gehele gewest iets terug 34-30. Ook in de land bouw waren de cijfers gunstig 38 - 29, waar echter dan nog 24 A.W.- ers geteld moeten worden. Het totale werkloosheidscijfer per einde febr. bedroeg voor het gehele gewest 618; einde jan. was dit cijfer 704 en einde febr. '58: 822. Wel was het aantal arbeiders werkzaam op A.W. aan het einde van de vorige maand groter (118) dan einde jan. (108) en per ultimo febr. '58 (43). Rayonsgewijs waren de totale werk loosheidscijfers als volgt, waarbij de tussen haakjes geplaatste cijfers be trekking hebben op einde jan. Waalwijk 131 (152), Dongen 86 (105), Almkerk 401 (447). In pro mille cijfers uitgedrukt geeft de werkloosheid per einde febr. het volgende beeld te zien rijk 37 (39) provincie 40 (43) gewest 23 (26) rayon Waalwijk 10 (12) rayon Dongen 13 (15) rayon Almkerk 51 (56) Over het geheel genomen kunnen we in de werkloosheid dus een dalen de tendens constateren. Provinciaal gezien vertoonde het gewest Waal wijk weer het gunstigste beeld, ge volgd door Eindhoven met 25 en Til burg met 26. In Bergen op Zoom en Steenbergen e.o. handhaafde zich een zorgwekkend werkloosheidscijfer (87). Bij de vraag naar mannelijke ar beidskrachten valt in de bedrijfstak schoen en leder het cijfer 220 op; deze vraag geldt voor 50 jeugdi ge arbeiders en voor de andere helft geschoolde vakmensen. Wat de verwachtingen voor de komende maanden betreft, deze zijn vooral gunstig ten aanzien van de bouw- en metaalnijverheid. Te koop aangeboden: dahlia's planten, rozen heesters. Vraagt gratis in kleuren geillustreerde ca talogus no. 1 41 KWEKERIJ Ook geschenkpakketten bloembollen naar het buitenland. voor het gehele land. nteressante bijverdienste. j Kennismaking zoekenden van alle leeftijden en standen. Wendt U voor serieuze huwe lijksbemiddeling tot de afde ling van de 10 samenwerken de huwelijksbemiddelingskan toren. Talloze dankbetuigin gen ter inzage. Nederlands Bemiddelingscentrum. Hoofd Administratie postbus 6037 Amsterdam. Ontvangkantoor Nw. Bossche weg 92 te Tilburg. Ontvangdagen dag. ook zat. en zond. v. 2-8 uur. Desgewenst huisbezoek. (DE ROOY) Door rqlciinkoopburoau erkend Laageinde 89/91 Telefoon 3118 WAALWIJK STENCIL WERK LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEÊN TE KOOP: (halflang) met kapje Maat 38. Fl. 90.- Niet In Waalwijk gedragen Brieven onder no. 991 bureau van dit blad. U vindt de allerfijnste communie stofjes It/Uêr Heuvelstraat 45 Tilburg Telefoon 21392 vraagt: voor opleiding finish afdeling. voor de orthopedische afdeling. Aanmelden: GROTESTRAAT 8, DRUNEN. Ten verzoeke van de erven Stokman te Waspik Spoorstraat 28 op 1 3 mrt. vrijdag te 1.30 u. namiddag En wal van een grote partij fittingen, pijpen, bouten, machines, gereedschappen, afsluiters, hengen en sluit werk, pompen en motoren, krieken en lagers, riem- schijven, stellingen en dakramen enz. enz. kijkdag 11 en 1 2 mrt van 9-6 uur en voor de verkoop van 9-1.30 uur. met betekent DUBBELE GARANTIE DUBBELE LEVENSDUUR Indien U verzuimt bij ons prijs te vragen, betaalt U te veel bij anderen KORTE SCHIJFSTR. 8 - TILBURG - Tel. O4250 - 2031 2 en 22863 2 armstoelen 4 stoelen eiken uittrektafel Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. afdeling Waalwijk roept haar leden op voor het houden van 'n op maandag 16 maart, kwart voor acht in de achterzaal van Hotel Verwiel te Waalwijk. Indien het quotum niet aanwezig zal zijn, zal om 8.1 5 u. een tweede vergadering gehouden worden. Elzenweg 11Waalwijk vraagt: voor de onderwerkafdeling Zij, die een prettige werkkring op prijs stellen gelieven zich te melden aan onze fabriek. Conservenfabrieken n.v. Heusden a. d. Maas Vraagt voor spoedige indiensttreding Mulo-opleiding, Reiskosten worden vergoed. Op modern fabriekskantoor wordt gevraagd Volledige kennis van de moderne talen vereist. Brieven onder nummer 984 bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 3