De Echo van het Zuiden WAALWIJK Sunil wast stralend wit... DRUNEN VLIJMEN v. Mierlo's brood RAKONA WITTER DAN DE WITSTE POES en spaart uw linnenkast ismm. MAANDAG 9 MAART 1959 82e JAARGANG No. 20 RAADSVERGADERING. De leden van de raad der ge meente Waalwijk worden opge roepen tot bijwoning van een spoedeisende openbare vergade ring, te houden op maandag 9 maart 1959, te 19.30 uur, ten ge- meenlehuize. Punt van behandeling: Y oorstcl tot het aangaan van een geldlening ter financiering van straten en andere werken in de St. Antoniusparochie. BENOEMING. De heer F. van Hclsland, amb tenaar van het Gewestelijk Ar beidsbureau alhier, is benoemd tot Bouwvakbemiddelaar bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Maastricht. R K. VROUWENGILDE. De auteur Walter Breedveld sprak woensdagavond voor de le den van het R.K. Vrouwengilde waar hij, na een welkomstwoord van de voorzitster mevrouw Nij- BAARDWIJKS TONEEL HER STELDE ZICH MET PITTIGE „BOEVEN EN MADELIEFJES Sinds 25 okt. a.p. stond het Baardwijks Toneel bij zijn dona teurs en trouwe aanhangers in 't krijt, want het was op die datum dat het voor het voetlicht kwam niet een voorstelling een ju bileumvoorstelling nog wel van „Fatale Druppels"* die zelfs de toets van een matige kritiek niet kon doorstaan. Dit falen was des erger omdat de oorzaak er van geheel bij de vereniging zelf lag: gebrek aan rolkennis. Men mocht er zich achteraf dan ook terecht over verbazen, dat regis seur v. d. Hoven het toch aange durfd had met zijn zo pover toe geruste mensen op de planken te komen. Respect echter voor degene die zijn schuld inlost, en dit heeft Baardwijks Toneel op alleszins bevredigende wijze gedaan door dit weekeinde met een zeer pit tige opvoering van de komische thriller „Boeven en Madeliefjes" Het geurigste en smakelijkste BROOD is man, een uiteenzetting gaf op de moderne werkwijze voor 't con cipiëren van een roman. Zijn zienswijze was ook, dat het boek een steeds belangrijker plaats in het leven, maar vooral in de ontspanning van de huidige mens, waar vooral de roman op de voorgrond treedt. Hij ging dieper in het verschil op de de vroegere en huidige romans die de mens meer op de voorgrond zetten, terwijl hij nader in ging op de verschillende invloeden die hierop hun stempel drukken. ..Na de pauze las hij voor uit zijn nieuwe werk „De Witte Zwaluw LEDEN DER KVP. Ook de ledenwerving der KVP heeft in onze gemeente een aar dig succes opgeleverd nl. plm. f.oU meuwe leden, zodat de afde ling op het moment 1500 leden telt. RECTIFICATIE. In het artikel over de Stich ting Jeugdbelangen in ons num mer van jl. vrijdag is 'n onjuist heid geslopen, die vele ouders wellicht de schrik om het hart heelt doen slaan. Er stond name lijk te lezen dat de gezinscontri butie oO cent per week bedraagt. Dit moet natuurlijk 50 cent per maand zijn. Dus rustig lid blij ven of worden! PRETTIGE B.B.-BINDINGS- AVOND. In „De Gecroonde Leersse" werd donderdagavond jl. weer de traditionele bindingsavond van de Bescherming Bevolking ge houden. Het plaatselijk Hoofd der B.B., de heer J.H.W. Kobben, riep alle aanwezigen een hartelijk woord van welkom toe en richtte zich daarbij m het bijzonder tot de lo co-burgemeester F. Smolders, de gemeentesecretaris N. Vlaar en het Kringhoofd der B.B. in de Kring Brabant III, de heer F. J Bijvoet, waarna hij het woord gal aan wethouder F. Smolders die wegens afwezigheid van de burgemeester een kort openings woord sprak. oor het cabaretprogramma een aanvang kon nemen werden door het Kringhoofd der B.B. aan de leden van de blokploeg die van George Batson voor 't voet licht te komen. De grote fout van de jubileumvoorstelling was met grote zorg vermeden, zodat deze opvoering een onderhoudend verloop met veel vaart kreeg een kleine technische storing is nu eenmaal nooit te voorzien. Men had met deze thriller, waarin zowel spanning als hu mor volledig aan hun trekken komen, een uitstekende keus ge daan en ook de rolbezetting was met zorg gekozen. De grootste bijdrage in deze levendige en vlotte opvoering leverde o.i. G. Trimbach als de jnttige, praat grage en niet uit haar evenwicht te brengen lerares in de nat. hist. I'luffy Pryde. Dank zij vooral haar beweeglijke en genuanceer de spel kregen humor en span ning het juiste accent en haar typering verried een juist aan voelen van de sfeer van dit spel. Even voortreffelijk spel zagen we van L. Burmanje als de louche huisbewaarder Proctor, die de meest doorgewinterde van het stel schurken blijkt te zijn. Het was dank zij zijn spel dat het thriller-element in dit spel het volle pond kreeg. Zijn broeder in de misdaad, de pseudo-recher- cheur Higgins, kreeg van Her man Kolster een goede vertol king. Minder omvangrijke rollen schijnen deze hekwame tonelist toch vrijer te doen spelen. A. v. de Wiel maakte van de in het nauw gedreven Steve Latham 'n alleszins aanvaardbare figuur. Mei. H. IJpelaar deed het als de cheffin van de misdadigerstroep, miss van Loon, goed, als zou wat meer raffinement deze rol nog meer relief hebben gegeven. In het landhuis van miss van Loon, het hoofdkwartier van de bende, heeft ook David Brewster, die men voor twee moorden en een bankroof wil laten opdraai en een schuilplaats gezocht. Met behulp van zijn verloofde en de lerares Fluffy Pryde slaagt hij enn om de ware daders te ont maskeren. Van deze Brewster gaf A. Remie een sobere en ge slaagde creatie met op de juiste ogenblikken enkele accenten die de spanning verhoogden. Jane Caldwell, de verloofde van Brew ster, kreeg van E. Adriaanse een wat te eentonige dictie, waaraan we toch wel willen toevoegen dat RADIO of T.V. DEFECT Wn repareren alle merken radio's en T.V. apparaten, band- gek°och7S! Gn gramofoons- 0ok al hebt u deze niet b« ons SNEL VAKKUNDIG VOORDELIG (desgewenst vooraf prijsopgaaf) als eerste met goed gevolg de zgn. groepvaardigheidsproeven hadden afgelegd, de diploma's met bijbehorende onderschei dingstekens uitgereikt Het cabaretensemble „Klave ren Vijl" uit Roosendaal bracht daarna onder leiding van Jac. Mol op vlotte wijze 'n gevarieerd specifiek Brabants cabaretpro- gramima onder de titel „Lachen is Leven". Dat het programma bij de aanwezigen in de smaak was gevallen, bleek wel duidelijk uit het daverende applaus dat na afloop het cabaretgezelschap ten deel viel. Na afloop bestond er heid tot dansen en geze gelegen- ellig sa menzijn, waarbij de dansmuziek werd verzorgd door het dansor- kest „Trèflc Ginq". Het was reeds ver het middernachtelijk uur ge passeerd toen allen kennelijk voldaan huiswaarts keerden. haar spel sinds de laatste keer toch wel veel verbeterd was. Het gezelschap werd verder gecom pleteerd door de twee leerlingen van Fluffy Pryde, de filmster- zieke Rosalie Prentiss en de nuchtere snoepgrage Jody Long; mej. E. Brokken en mej. I. Maas maakten er aardige rolletjes van. E. v. Lier was de niet bijster snuggere dorpsveldwachter Jor dan. Het minst geslaagd van deze opvoering vonden we de door regisseur v. d. Hoven gesproken inleiding, die veel te dik van voordracht was. Hij had kunnen volstaan met een gewone spreek toon. In de regie heeft de heer v. d. Hoven overigens de spanning m de handeling, gepaard gaande met het woedende noodweer bui ten, op de juiste wijze tot gel ding gebracht. De grime was door Th. Wijngaard zeer goed eizorgd en J. Mol had voor 'n sober maar handig decor ge zorgd. De souffleur zal er goed aan doen om zijn onmisbare hulp meer het karakter van „souffler" te geven. Met dit onderhoudende spel, waarvan het laatste bedrijf ove rigens niet bijzonder sterk was, heelt het Baardwijks Toneel zich uitstekend gerevancheerd en ge toond op amateurniveau met 'n prijzenswaardige prestatie voor de dag te kunnen komen. Ned. Bond van Oudstrjjders en Dragers v.h. Mob. Kruis. Afd. Waalwjjk. De onderlinge schietavond zal deze week worden gehouden op donderdag 12 maart a.s. Aanvang 8.1o uur in de zaal van de Ge croonde Leersse. JAARVERGADERING „HET GROENE KRUIS". In de tekenzaal van het Wil lem van Oranjectpllege had don derdag jl. de jaarvergadering plaats van de vereniging „Het Groene Kruis". De voorzitter, de heer C. P. v. d. Hoven, mocht een goed bezochte vergadering ope nen. Uit deze opkomst bleek weer dat- er grote belangstelling be staat voor het werk van deze vereniging. Na het jaarverslag van de secretaris werd door de penningmeester rekening en ver antwoording over 1958 'afgelegd. \\cgens afwezigheid van de le den van de kascommissie zal dé charge later per circulaire aan de leden worden bekend ge maakt. De aftredende bestuursleden, de heren van Bezooyen, van («ent en van Zeist, werden bij acclamatie herkozen. Met betrekking tot de ontslag aanvrage van zuster van Veen i.v.m. een functie elders, wenste de voorzitter haar namens be stuur en leden veel succes toe in haar nieuwe werkkring. Deze vergadering werd ook bij gewoond door een deputatie van de Prov. Ver. van Het Groene Kruis, bestaande uit de heren Kooiman, Ruijtenberg en de Goe de. I)e komst van deze deputatie stond in verband met het 25-ja- rig jubileum van de heer J. Muis als bestuurslid van de afd. Waal wijk. De jubilaris werd door de heer Kooiman toegesproken en mocht tevens de medalje van verdiensten in ontvangst nemen. Ook door bestuur en leden werd de heer Muis hartelijk gelukge wenst. Het gedeelte na de pauze stond in het teken van het revalidatie- werk voor polio-patienten. Eerst werd een film vertoond, welke beschikbaar was gesteld door Hel Goois Kinderziekenhuis, waarna dr. te Riele, revalidatie arts te Tilburg, een boeiende en leerzame lezing hield over de ziekteverschijnselen bij polio-pa- jienten en over de vele moeilijk heden welke zich voordoen bij het weder geschikt maken van de patiënten voor de maatschappij. Door de uitstekende lezing van dr. te Riele kreeg de vertoonde t'lni nog meer betekenis, omdat men zich aan de hand hiervan op de hoogte kon stellen van het veelomvattende revalidatie-werk. Door de aanwezigen werden vele vragen gesteld, welke door dr. te Riele uitvoerig werden be antwoord. ermeld zij nog dat deze ver gadering ook werd bijgewoond door dr. Fernandes uit Den Bosch. Van het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Wit Geie Kruis was bericht van ver hindering binnengekomen. Het was een bijzonder belang rijke en waardevolle vergadering die de belangstelling voor het kruiswerk in belangrijke mate heelt verhoogd en verdiept. KAV AFD .WAALWIJK Dinsdag 3 maart werd er een ledenvergadering gehouden in de r.k. Levensschool. De voorzitster opende met gebed voor de zie ken. In haar inleinding sprak zij over de vastentijd. Zij heette ver der van harte welkom pater van ezenbeek en de eerw. adviseur kapelaan Lempens. Nadat de no tulen waren voorgelezen was liet de beurt aan pater van YVezen- beek, die in een gloedvolle uit eenzetting het leven en sterven van pater Titus Brandsma ver telde. Hij vertelde over zijn jeugd en de tijd dat hij professor was aan de universiteit van Nijmegen en hoe hij tenslotte door de Duit sers gevangen genomen is en ge storven in het concentratiekamp Dachau. Zij zijn ook bezig om de Zaligverklaring van Pater Titus Brandsma te verkrijgen, onder tussen hebben er al vele gebeds verhoringen plaats gehad. Na de pauze heeft de pater dit alles nog met lichtbeelden verder uitge- egd. De leden waren allen vol lof over deze mooie avond. De voorzitster dankte pater van We zenbeek dan ook hartelijk voor de lezing met lichtbeelden en wenste hem nog heel veel succes bij zijn werk. Tot slot sloot de voorzitster met de Chr. Groet. HEROPENING HERENSALON. Weer zal in de St. Antonius- straat een pand een nieuw aan zien krijgen. De heer L. de Vries -Moonen zal op dinsdag 10 maart a.s. om 3 uur zijn geheel ver bouwde en gemoderniseerde zaak welke hij heeft overgenomen van Hier is met Sunil gewassen.dat hemelsblauwe Sunil, waarin al 't wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten, met Sunil hebt u min der waswerk, nyinder te wrin gen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet,blijft alles veel langer nieuw, ook de wasmachine en wringer varen er wel bij! Neem meteen het voordelige reuzenpak de heer Jos Moonen, heropenen. Het pand, St. Antoniusstraat 28 heeft een nieuwe entree gekre gen, terwijl de oude salon, die veel te klein was, vergroot en vernieuwd is. De etalage een grote vitrine zal smaakvol in gericht worden met diverse arti kelen, in een geheel afzonderlij ke afdeling parfumeriën, toilet artikelen, electrische scheerap- apparaten e.d. voor de verkoop gereel li°'?en. 't Gehele vroegere benedenhuis is thans herscha pen in een comfortabele salon, welke prachtig is aangekleed. De wanden zijn van een formica lambrisering voorzien; het sani tair geleverd door fa. Dekkers alhier, is mooi ingewerkt en de schildering is licht in de moder ne pasteltinten gehouden. De winkelbetimmering van de fa. Pierre van Wanrooij uit Kaats heuvel hoe kan het anders maakt de entree tot iets bekoor lijks. Het metselwerk is verricht door de fa. G. van Hcesch, terwijl de fa. Jan de Kort het timmer werk uitvoerde en fa. Jos. Bak kers alles modern schilderde. Kortom het is weer een zaak die er wezen mag. Wij wensen de heer de Vries het allerbeste voor de toekomst. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie elders in ons blad. SCHAKEN. Zaterdag 9 maart speelde de Waal wij kse Schaakvereniging haar laatste wedstrijd van dit seizoen tegen Zevenbergen. Waalwijk won voor de vierde maal in successie met mooie cij fer sj7 V2—2^_Jammerdatde eerste twee ontmoetingen een te leurstellend resultaat hadden op geleverd, waardoor het kampi oenschap verloren ging. Gelet op het aantal inwoners moet de stad Waalwijk zeker een schaakclub bezitten, die in de le klasse speelt. Zijn er nog huis schakers die de gelederen kun nen komen versterken? De uitslag van zaterdag was als volgt: WaalwijkZevenbergen M. C. Goudberg-K. C. J. Uuk 01 P. H. KuystenA. Bax 10 C. Qui rijnsP. B. v. d. Pol 10 J. PullensK. den Boer 10 .1. NijmanJ. H. Hasper 10 Sj. HengstJ. v. Dam y2V2 P. v. d. HovenL. den Boer~01 A. de Munnik— A. de Bruyn 10 H. VrijhoevenR. Woltjes 10 G. SmitsM. Beers 10 BIJEENKOMST KVP. Met verwijzing naar de adver tentie elders in dit nummer met betrekking tot de KVP bijeen komst op woensdagavond in De Gecroonde Leersse stellen de or ganisatoren het publiek in de ge legenheid het Song-festival te Cannes niet op 5, doch op 8 tele visietoestellen te volgen. AGENDA. woensdag: Schaken in Hotel Moonen van 8-12 uur voor leden en belang stellenden. Geen repetitie voor dameskoor Oefening en Vermaak, zondag: 12 uur repetitie mannenkoor in de Twee Kolommen. Bevorderd. De heer J. Klerkx alhier is, naar wij vernemen, bevorderd tot wacht meester eerste klasse van de reserve Rijkspolitie. De heer Klerkx is reeds 10 jaar een ijverig en plichtgetrouw lid van de reserve Rijkspolitie in Drunen en behaalde reeds eerder de rang van buitengewoon geoefend man. Afrika-avond. De R.K.J.B. en de R.K.J.B.B. had den voor donderdag 5 maart een Afrika-avond georganiseerd. De be langstelling was vrij groot. Na het openingswoord door de voorzitter, kreeg direct pater de Koning het woord, die een uitvoerig overzicht gaf van het missie-werk in Afrika en duidelijk aanwees de har de noodzaak van de missie-arbeid in dit werelddeel. Na de spreekbeurt gaf pater de Koning nog lichtbeel den over Afrika, waarmee hij spe ciaal de levenswijze en de levens omstandigheden in Afrika belichtte. Jonge boeren en boerinnen gaven deze avond nog enkele voordracht- jes en declamaties. De sportclub gaf ook een nummertje ten beste en de jonge boerinnen toonden de volks dansen. Een loterij met fraaie prij zen sloeg goed in. De totale op brengst van deze avond was 160. Het doel van deze avond, n.l. om meer belangstelling en kennis van het missiewerk in Afrika bij te bren gen, alsmede om deze missie ook geldelijk te steunen, is zeer goed be reikt. Geen oefen-avonden voor S.H.J. In verband met de charitasweek zullen de oefen-avonden van S.H.J. vanaf maandag 9 maart tot en met zaterdag 21 maart niet kunnen door gaan. Op maandag 23 maart zullen de oefeningen weer aanvangen. Dit geldt voor alle groepen van de gym nastiekvereniging S.H.J. Studieclub R.K.J.B. A.s. woensdagavond zal in de zaal 1 van H. v. Delft door de R.K.J.B. een bijeenkomst worden gehouden met als doel, te komen tot oprichting van een studieclub. Gebleken is dat hier voor een goede belangstelling be staat. De heer v. d. Ven uit Tilburg zal deze avond het woord voeren. Aanvang 7.30 uur. Ziekentriduum. i Het jaarlijkse ziekentriduum voor de parochies Drunen, Elshout en Nieuwkuijk zal dit jaar gehouden worden op 26, 27 en 28 mei. De or ganisatoren van dit triduum zijn reeds met de voorbereidingen bezig. Evenals andere jaren zal 't triduum weer gehouden worden in Elshout. Langstraat strip-rit. De Hertogrijders uit Den Bosch hielden zaterdag de Langstraat strip- rit, die eindigde in Drunen. In hotel Ter Hunen had de prijsuitreiking plaats. De uitslag was als volgt: i 1. W. B. v. Mossel-J. Houtman 48 2. Draaisma-Merx 81 3. Stijn Jr.-Stijn Sr. 82 4. Denisse-v. d. Heuvel 83 5. L. v. d. Berg-Schuurbier 90 6. J. v. d. Heijden- me vr. v. d. Heijden 119 7. Heerkens-v. Mierlo 126 8. E. J. Nijsen-H. de Joode 136 9. M. de Bekker-H. J. Polman 144 10. v. Hemert-M. v. Swane 148 Poedel A. J. C. Stadhouder H. S. Schouten 292 Agenda. Maandag 9 maart: 7.30 uur trainen TTVD, Grotestraat 8; 4.30 uur Drunense balletschool; vier groepen krijgen 1 uur les, Hoge Bra ken; 8 uur clubavond „Steeds Hoger", café v. d. Geit. Dinsdag 10 maart: 7 uur trainen DVC-senioren; 8 uur feestavond O.O.S., café v. d. Geit. Woensdag 11 maart: 7 uur Jiu jitsu, café Klerks; 7.30 uur bibliotheek, Hoge Braken; 7.30 uur RKJB, H. v. Delft; 8 uur Black Board, 18 jaar, Hoge Braken; 8 uur clubavond O.O.O., café Els hout; 8 uur clubavond DVP, café Klerks; 8 uur clubavond „Prins Bernhard", hotel Royal; 8 uur clubavond „Nooit Gedacht café v. d. Geit. Donderdag 12 maart: 7 uur trainen DVC-junioren; 7.39 uur TTVD, Grotestraat 8, Dru nen; 8 uur repetitie Cantabile. R.K.D.V.C.S.E.T. 2—2 RKDVC verspeelde gisteren aan SET een kostbaar puntje. SET pakte fors aan. Door een blunder van de DVC-doelman was het 3 minuten na de aanvang reeds 10. Na 10 minu ten was het de rechtsbuiten die scoorde; 20. Toen pas werden de DVC-ex-s wakker en werden de ba kens verzet. Tot de rust toe bleven zij in de aanval en overspeelden de gasten totaal, maar de gerichte schoten misten doel en met 0—2 kwam de rust. In de tweede helft zagen we het zelfde spelbeeld, n.l. aanval op aan val van DVC; doch SET verdedigde haar voorsprong met man en macht. In de 25ste minuut werd door v. d. Velden de stand verkleind en toen minuten voor het einde kwam het tweede doelpunt, eveneens door v. d. Velden. Vijf minuten voor het einde onthield de scheidsrechter DVC een strafschop. Het publiek reageerde hierop tegenover de scheidsrechter niet erg gunstig, doch de verstand houding op het terrein bleef zeer sportief. Met 22 kwam het einde. Elshout PUTSTRAAT 68 WAALWIJK TEL. 2855 GROTESTRAAT 281 WAALWIJK TELEFOON 3062 TAFELTENNIS. Op het tafeltennistournooi georganiseerd doro PSV te Eindhoven, waarbij de Brab. kampioenschappen werden verspeeld, wist de heer Fr. Willems van Smashers '52 de eerste prijs te behalen in de le klasse. ZIEKEN-TRIDUUM. Van 26 t.m. 28 mei zal in onze parochie kerk voor de 7e maal een zicken-triduum gehouden worden voor de zieken en ouden van dagen van de parochies Drunen, Els hout en Nieuwkuijk. Middels een envelo penactie tracht het comité weer de beno digde gelden bij elkaar te krijgen ter be strijding van de noodzakelijk te maken on kosten. JAARVERGADERING Bossche Diocesane Bond Ned. Kath. Arb.- beweging afd. Vlijmen. Agenda 1 Opening; 2 Notulen; 3 Ver slag secretaris over 1958; 4 Verslag pen ningmeester over 1958; 5 Rapport kas controlecommissie 6 Bestuursverkiezing (pe riodiek aftredend J. Wijkmans en A. v. d. Lee; zij stellen zich herkiesbaar. Door 10 of meer leden kunnen candidaten worden gesteld; de candidaten moeten minstens 8 dagen voor de jaarvergadering bij de voorz of secr. der afd. schriftelijk worden inge diend. De candidaatstelling moet vergezeld gaan van een bereidverklaring van de cun- didaat bij eventuele verkiezing het bestuurs- l lidmaatschap te zullen aanvaarden», 7 Be noeming van een lid voor de kas controlc- commissie; van de bestaande commissie is een lid periodiek aftredend en is niet direct herkiesbaar; 8 Begroting 1959; 0 Rond vraag en sluiting. Toont uw belangstelling en komt icr ver gadering. JAARVERGADERING. A.s. dinsdag 10 maart om half 8 in het Patronaat belangrijke jaarvergadering van de Korfbalclub Never Down. Het is tegelijk de datum van het eerste lustrum van de vereniging (opgericht 10 maart 1954). Pun ten 6 en 7 van de agenda vooral, moeten reden zijn, dat geen enkel lid de bijeen-

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5