DRUNEN Waalwijkse en Langsiraaise Courant ue Laovgsirssat euro-suit '59" VERLO VINGSRINGEN Voorjaarsjaponnen Scholton'm Text Se! VRIJDAG 20 MAART 1959 Uitgever Waalwiikse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIET .EN Dit blad verschijnt 2 x per week 82e JAARGANG No. 23 22 cent per week; 8.10 franco p.p. per •■•wc» *taal t 2.8? Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent m.to. Abonnement: Contract-advertenties: speciaa. »ar Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO" Buitengewoon interessante lezing over het Gilde, door de Heer v. d. Mortel Voor het kort geleden her-opge richte St. Hubertusgiide te Drunen, alsmede voor leden van de Glides uit Baardwijk, Haarsteeg, Elshout en Besoyen, sprak maandagavond de deken van de Kring Maasland, over het Uiidewezen. Deze buitengewoon interessante lezing, die bijna de ge hele avond in beslag nam, werd door de vele aanwezigen met bijzondere aandacht gevolgd. Ook waren aan wezig de Gildeneer Deken Rooijac kers, en de beschermheer de heer Max Lips. De hoofdman van het St. Huber- tus-gnae, de heer v. Lammeren, die deze avond opende, riep alien een hartelijk weixom toe, speciaal de Gilde broeders van de omliggende plaatsen, alsmede de heer Rooij ac kers, de heer Lips en met minder de heer v. d. Mortel, die deze avond een lezing zou houden over de be tekenis van het Güdewezen. In het kort gewaagde ir. v. Lam meren over de inmiddels her-opge richte Gilde m Drunen, waarvan na onderzoekingen is komen vast te staan, dat het een van de oudste Gilden is uit deze streek. Volgend jaar zal het St. Hubertusgiide n.1. 400 jaar bestaan. Gebleken is ook dat het Gilde nooit ontbonden is ge weest; alleen is het vele jaren met actief geweest. Spreker hoopte ech- dat na deze her-oprichting, of liever, nu men weer actief wil worden in het Gilde, deze activiteit een nieuwe periode zal inluiden van bloei en groei voor het Gilde. Het Gilde telt thans, aldus dhr. Lammeren, 22 leden en we mogen hopen dat wat thans met veel en thousiasme begonnen is, ook in de nabije toekomst zal worden voort gezet. Er zijn al enkele vorderingen gemaakt, maar er zal in de toekomst nog veel moeten gebeuren. Spreker dankte ook voor de steun die men van vele zijden bij de her-oprichting heeft mogen ondervinden. Hierna gaf ir. v. Lammeren het woord aan de heer v. d. Broek uit Haarsteeg, die zich in Drunen speciaal met de her-oprichting heeft bezig gehouden. In korte trekken vertelde de heer v. d. Broek hoe hij op verzoek van de heer Lips, aan wie hij tijdens een personeels-avond een steunkaart voor zijn eigen Gilde wilde verko pen, in Drunen was begonnen de nodige gegevens omtrent het St. Hu- bertus-gilde te bemachtigen. De heer v. d. Broek memoreerde hierbij de grote steun en medewerking, die hij hier had ondervonden van het ge meentebestuur, met name burgem. Snels en secretaris Elshout. Maar al had men alle gegevens die een her oprichting rechtvaardigde, daarmee had men nog geen gilde. Eertijds werd een comité opgericht dat de her-oprichting zou bevorderen en tenslotte werd de heer v. Huiten gilde-broeder van 't St. Ambrosius- gilde in Baardwijk, in de arm geno men en met diens medewerking werden tenslotte enkele mensen ge vonden die de her-oprichting een feit maakten. Dit heeft, aldus dhr. v. d. Broek, drie jaar geduurd, maar eindelijk is het zo ver, en gesden 't enthousiasme waarmee men de za ken aanpakt, gelooft hij dat het St. Hubertus-gilde in Drunen een goede toekomst tegemoet gaat. Hierover verheugt spreker zich zeer. Het Gilde. De heer v. d. Mortel begon hierna zijn buitengewoon imponerende cau serie over het Gilde-wezen, het ont staan, de gebruiken en de betekenis van deze oude gebruiken, die in het Gilde nog steeds van toepassing zijn. Spreker had een groot respect voor de wijze waarop de heer v. d. Broek zich in Drunen had beijverd om het St. Hubertus-gilde her-op te richten. Hij hoopte in de loop van zijn lezing de aanwezigen te kunnen duidelijk maken dat het een voorrecht is gil de-broeder te mogen zijn en daar door zal ook het werk van de wer kers voor deze her-oprichting meer betekenis krijgen. Zeer uitvoerig behandelde de heer v. d'. Mortel het ontstaan van de Gil den in vroeger tijden, toen de heer middels het verstrekken van be paalde previleges, mannen verwierf om zijn bezittingen en eigendom men te verdedigen. Spreker behan delde dan hoe het Gilde-wezen zich in de loop der tijden heeft ontwik keld en hoe het Gilde bepaalde on vervreemdbare rechten en privile ges kreeg, welke alle van bijzon dere betekenis zijn gebleken. Spr. noemde er verschillende bii name, o.a. het dragen van een standaard, het dragen van een sjerp, dat o.a. in de middeleeuwen alleen aan rid ders en edelen was toegestaan, het kiezen, o.a. ook van een eigen ko ning, het dragen van wapenen en schieten in de lucht. Op een zeer boeiende wijze vertelde spr. de be tekenissen van al deze rechten en privileges, die men diende te zien in de tijd waarin zij gegeven wer den. De talloze gebruiken die thans in het gilde nog in hoge ere worden gehouden, krijgen tegen de achter grond van deze verleende rechten en privileges ook een diepere bete kenis en een treffende symboliek. Spr. waarschuwde er ook voor de vele mooie en goede gebruiken in ere te houden, niet om de goe-ge- meente somtijds een fraai en kleurig schouwspel te bieden, maar meer als 'n eigen en onvervreemdbaar recht. Veie bijzonder interessante pun ten weraen nog op zeer uitvoerige wijze door de heer v. d. Mortel be licht, zoals b.v. het zilver, als een prachtige documentatie van de ge schiedenis van het Gilde in wijd verband. Spr. hoopte dat ook Dru nen met zijn St. Hubertus-gilde een mooie en goede tijd tegemoet zou gaan en dat er een vooral goede geest van eenvoud zou heersen, de echte geest van broederschap. De heer M. Lips. De beschermheer, de heer M. Lips, die hierna het woord voerde, zeide zich verheugd te voelen 't bescherm heerschap van dit Drunense Gilde op zich te mogen nemen. Spr. zeide met grote belangstelling de lezing van de heer v. d. Mortel te hebben gevolgd. Duidelijk is hierbij aan 't licht gekomen dat door de tijden heen de Gilden er zijn geweest om te beschermen. Beschermen o.a. van kerkelijke en wereldlijke bezittin gen. Van deze taak kan het Gilde van deze tijd zich wel ontslagen achten, aldus spr. Wat thans in het Gilde belichaamd wordt, dat zijn de vele goede geestelijke waarden wel ke in ons volk, speciaal in dit geval ons Brabantse volk, leven, 't Hoog houden en beschermen van deze waarden is de taak van het Gilde van thans. Juist daarom had spreker gaarne het beschermheerschap van dit St. Hubertus-gilde in Drunen aanvaard. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitenc voor spoedgevallen. Zaterdag 21 en zondag 22 maart Arts P. v. d. Wouw. ONDERLINGE PAARDENVER- ZEKER1NG DRUNEN-ELSHOUT De Onderlinge Paardenverzekering Drunen-Elshout hield dezer dagen J haar algemene jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat 1958 een zeer ongunstig jaar is geweest tegenover 1957. In 1958 moesten 11 paarden en 1 veulen worden opge ruimd, tegenover 4 paarden en een veulen in 1957. Voor de 11 paarden en een veulen werd uitbetaald f 9650.-. De opbrengst was f 2953. Over 1958 moest eenmaal een pre mie worden geheven van 1 en een maal van V2 Desondanks was er toch nog een verlies van f 1600. - Het ledental bedroeg het gehele jaar 208. In juni waren 248 paarden verzekerd en in december 240. Bij de bestuursverkiezing werd Jos Muskens als bestuurslid herko zen. In de vacature van L. v. d. Lee, die niet herkiesbaar was, werd geko zen Jos Vrijhoeven. In bijzonder hartelijke bewoordin gen dankte de voorzitter de heer v. d. Lee voor het werk dat hij steeds voor de vereniging heeft verricht. De heer v. d. Lee was meer dan 25 jaar be stuurslid. Bij de rondvraag werd nog een consumptie aangeboden en de verga dering had een geanimeerd verloop. DIEPVRIESKLUIS. De oprichting van de Coöperatie ve vereniging Diepvrieskluis is deze week in Drunen een feit geworden. Veertig leden zijn tot deze vereniging toegetreden. Het gekozen bestuur werd op deze vergadering ook ge machtigd al datgene te doen wat tot de spoedige bouw van de diepvries- kluis kan leiden. In het bestuur wer den gekozen de heren Fr. v. d. Wiel, J. van Wezel, L. Pullens, Mej. Rina Vissers en Mevr. Robben-v. Delft. JAARVERGADERING VEILINGVER. DE LANGSTRAAT De Veilingvereniging De Lang straat houdt op dinsdag 24 maart a.s. haar algemene jaarvergadering in de zaal van Gez. Elshout. BOS-BALAVOND. De Ned. Bond van Oustrijders af deling Drunen zal a.s. zondag in de zaal van Gez. Elshout haar jaarlijkse balavond houden. Er wordt een goe de belangstelling verwacht. SHETLANDSHOW. In het najaar van 1958 werd door de R.K. Winkeliersvereniging Dru nen-Elshout het initiatief genomen tot het houden van een grote zomer- actie in 1959. Zoals bekend zal in de zomer van 1959 in Drunen door de Winkeliersvereniging een grote Shetlandshow worden gehouden. Er komt een Shetland-optocht, waarbij de jeugd zal worden ingeschakeld, die zelf de Shetland-ponny's zullen kunnen mennen. Verder komt er op het Raadhuis plein een soort Braderie of open lucht-tentoonstelling, waarop de win keliers hun goederen zullen kunnen tonen. Er komen verder nog verschil lende andere attracties, waaronder een waterorgel. Deze grote Shetland show draait van 1 t.m. 4 augustus. De deelname van de plaatselijke win keliers is vrij groot. NIEUWE collectie moderne ACCORDEON-SOLISTEN CONCOURS. Op het accordeon-solisten-con cours te Helmond, behaalden enkele jeugdige Drunenaren enige mooie successen. Fr. v. d. Hoven werd in de Ere- afdeling no. 1 met 82 Yl pt. Annie de Wit behaadle in de eer ste afd. een le prijs met 72 pt. Ger. Elshout 2e prijs met 61 pt. H. van Son 2e prijs met 62 pt. Beppy Wijkmans 3e pr. met 57 pt H. K. W. De H.K.W. Drunen-Elshout hielt deze week haar algemene jaarverga dering. De voorzitter de heer A. v. d. Wiel, riep in zijn openingswoord allen een hartelijk welkom toe, spe ciaal de nieuwe leden en dat waren er 19. Blijkens het jaarverslag steeg het ledental van 61 naar 80. In november 1959 zal de afdeling Drunen haar 10-jarig bestaan vieren. Men zal er naar streven dan een le dental te hebben van 100. Het finan cieel verslag sloot met 'n batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden A. Merkx en J. van Weert, die beide aftredend waren, herkozen. De districtsbestuurder G. Hens, die op deze vergadering het woord voer de, wees nog eens op de betekenic van het lidmaatschap van de vakor ganisatie. Hij complimenteerde Dru nen met haar snelle ldeengroei. De ze vergadering werd tot slot ook de jaarlijkse feestavond en zo werd het verder nog een gezellig samenzijn. K.I.-VERENIGING DRUNEN - ELSHOUT EN OMSTREKEN. De K.I.-vereniging Drunen en Om streken, waarbij aangesloten Haar steeg, Vlijmen, Nieuwkuijk, Herpt, Berlicum en Waalwijk, hield deze week haar algemene jaarvergadering. Volgens het jaarverslag was 1958 een vrij rustig en normaal jaar voor de vereniging. Dat het ledental met 41 naar 756 terugliep is gezien de ontwikkeling van de streek en van de bedrijven vrij normaal te noe men. De vermindering bedroeg per afdeling als volgt Berlicum 5, Dru nen 9, Haarsteeg 2, Herpt 4, Nieuw kuijk 3, Vlijmen 14, Waalwijk 4. Naast de vermindering van het le dental staat een vermeerdering van het aantal inseminaties en van het aantal geinsemineerde dieren. Dit steeg met 198 naar 5649. In totaal werden 9810 inseminaties uitge voerd. Het drachtigheidspercentage was 86,7 tegen over vorig jaar 84,9 Stierenmateriaal. Hierin kwam in 1958 enige verandering. De stier Theo moest worden opgeruimd. Er werden een tweetal stieren aange- eocht, n.l. Leida's Frans en Juli's rans. Aan het einde van het boek jaar waren dus 8 stieren ter beschik king. Keuringen en Fokveedagen. Door de vereniging werd met de stieren Liza's doel, Lena 2 S Sjoerd, Marie 7 S Hendrik deelgenomen aan de Centrale stierenkeuring in Den Bosch. De stieren Marie s Hendrik en Lena's Sjoerd kwamen in dezelfde rubriek uit. Marie's Hendrik werd uit het 8-tal van deze rubriek no. 3 en Lena's Sjoerd 6 geklasseerd. Eerstgenoemde kreeg een 2e pre mie en de andere een 3e premie. Liza's doel bezette in zijn rubriek de eerste plaats en bewees daarmee dat het hem toegekende kampioen schap in 1957 gerechtvaardigd was. Bij de keuringen op afstammelin gen kreeg Liza's doel een 2e en Beno een 3e premie. Op 9 sept. organiseerde men te Haarsteeg de Interlocale fokveedag. Er waren 203 inzendingen. Met een aantal Tom-dochters was men present op de gecombineerde Bondsfokveedag, waar men een goe de middenplaats wist te bezetten. Verder werden er met verschillen de dieren uit het gebied van de K.I. deelgenomen aan fokveedagen. Een koe Juli van A. van Hoorn uit He- dikhuizen wist zelfs het reserve kampioenschap te behalen. Deze koe was nog een fokproduct van een van de eerste K.I.-stieren. Diverse. De vereniging heeft in geregelde dienst drie inseminatoren, terwijl men de beschikking heeft over drie reser- ve-inseminatoren. Als toezicht hou dend dierenarts heeft dit jaar ge fungeerd de heer Spierings uit Waal wijk. De verzorging der stieren werd toevertrouwd aan de heer v. Huiten. Tot zover het jaarverslag. Blijkens het financieel verslag wa ren de inkomsten en uitgaven in '58 f 48204,12. De bezittingen op 31 dec. 1958 bedroegen f 32896.15. Er was over 1958 een verlies van f 1151.44. De afschrijvingen be droegen f 3663.82. Voor 1959 werden de inleggelden voor nieuwe leden onveranderd vast gesteld, n.l. f 10 per koe. Het inse- minatiegeld werd vastgesteld op f 8.50 voor koeien en f 5 en f 2.50 voor jongvee. Voor niet-leden is dit f 20.-. Dr. Willems, dierenarts van de gezondheidsdienst voor vee te Box tel gaf op deze vergadering nog een overzicht van de resultaten van '59. Spreker noemde deze behoorlijk. Bij de mededelingen kwam aan de orde de fokveedag 1959. Deze zal weer gehouden worden in Haarsteeg, omrede dat dit midden in het gebied der K.I. ligt. Mededeling werd ook gedaan dat het bestuur mappen aanbiedt met in lagen, waarop alle gegevens betref fende het stierenmateriaal vermeld staan. Bij de rondvraag kwamen nog en kele algemene punten aan de orde en hierna sloot de voorzitter de verga dering. INSTUIF. Van de beste engelse, duitse, Zwitserse en neder- landse fabrikaten stelden wij een aparte collectie kostuums samen onder de naam 99 Gaarne zullen wij U deze tonen. jDvYjVH^V' Heuvelstraat TILBURG van de Charitastentoonstelling in de Gymnastiekzaal. 8 uur EHBO-cursus Huish.school. 8.30 uur Repetitie Harmonie Vol harding. Zaterdag 21 maart 2.30 uur Variété-voorstelling voor zieken en bejaarden uit Drunen en Elshout in de Hoge Braken. 8 uur Film: Texas onder terreur, Hoge Braken. 8 uur Ledenvergadering Vredes duif café v. d. Geldt. Zondag 22 maart 11.30 uur Repetitie Volharding, Gez. Elshout. 11.30 uur Repetitie Beatrix, H. v. Delft. 11.30 uur Bibliotheek, Hoge Bra ken. 3 uur Film: Texas onder terreur, Hoge Braken. 5.30 uur Film Keizerswals, Hoge Braken. 8.30 uur Instuif, Hoge Braken. 7 uur BOS-Balavond, Gez. Els hout. Filmjournaal Elshout Voor de leden van de Instuif Jong Drunen spreekt a.s. zondag in de Hoge Braken, Dr. J. Weenen, over De ruimtevaart. Dr. Weenen zal hierbij tevens lichtbeelden over dit onderwerp vertonen. JAARVERGADERING N.C.B. De jaarvergadering van de N.C.B. Drunen-Elshout zal dit jaar gehou den worden op 6 april in de zaal Gez. Elshout. HUISHOUD-DEMONSTRATIE. Op dinsdag 24 maart zal in de Ho ge Braken door de fa. „Jaro Sorma- nia" een demonstratie gegeven wor den van Huishoudelijke artikelen. Aanvang 8 uur. AGENDA. Vrijdag 20 maart 7 uur Avondmis in dialoog in de Lambertuskerk te Drunen, voor be stuursleden van diverse organisaties en andere belangstellenden. 8 uur Inleiding door Pater Voss- kühler in de Hoge Braken. 7.45 tot 9.30 uur Laatste avond RJLJ-B. STASSAR - WAALWIJK LEVENSLANGE GARANTIE. m HET ZUIDEN JfrSÉe iiL»é16ïM«ETC Grotestraat 175 WAALWIJK I. aavwi - „TEXAS ONDER TERREUR". O» De Amerikaanse pioniers, die na de burgeroorlog tussen de Noordelijke en Zuidelijke staten, naar het onafhankelijke Texas trekken om daar nieuw land te ontginnen, hebben het niet gemakkelijk, want grote groepen bandieten verzetten zich hiertegen. De bandieten staan onder leiding van een zekere José Esqueda (An thony Quinn), een keiharde meedogenloze kerel, die alleen genegenheid kent voor zijn stiefbroer Rio (Robert Taylor). Op zekere dag ontmoet deze Rio de beeldschone Cor delia (Eva Gardner), de dochter van de rijke veeboer Cameron, die zich in het grensgebied gevestigd heeft, zeer tot on genoegen van José, die zich met zijn man nen gereed maakt om de boerderij van Cameron met de grond gelijk te maken. Zij worden echter gestoord door een afde ling militairen en in de verwarring wordt Rio door Cameron gevangen genomen. Rio, die zich sterk aangetrokken voelt tot Cor delia, neemt Cameron's voorstel om deel genoot te worden aan. Als Cordelia Rio echter afwijst, verlaat hij de boerderij van Cameron en begeeft zich naar een nabij gelegen stad, die dan stormenderhand door José wordt veroverd. José vindt Rio niet, maar ontmoet wel Cameron en als hij op het punt staat deze te doden, verschijnt plotseling Rio, die dan voor eens en voor altijd wil beslechten wie de snelste met de revolver is jongen Gerard, die deel uitmaakt van een ideale familie. Zijn vader heeft een nieuwe fabriek, een nieuwe villa en een nieuwe tuin. Zijn moeder is een volmaakte huis vrouw en in huis werkt voortdurend een of ander elektrisch apparaat, dat zuigt, klopt, veegt, ventileert, kookt en stoft. Tussen al deze technische perfectie verveelt Gerard zich echter stierlijk en dus gaat hij er zo veel mogelijk vandoor om zijn oom Hulot te zoeken, die in een oude stadswijk woont, waar de technische perfectie nog niet is doorgedrongen. En daar waar alles nog ge woon gaat en iedereen iedereen kent, heeft de kleine Gerard pret met zijn o«m Hulot, met de vrouw van de concierge, met de schoenmaker, kortom met iedereen. Daar leeft hij werkelijk. Een voortreffelijke Franse film, die wij warm in de belangstelling kunnen aanbe velen. Toegang alle leeftijden. Woensdag 8 uur. PAARDENZEGENING. I A.s. zondag 22 maart zal op het terrein bij de Genadekapel de paardenzegening ge houden worden. Tevens zal dan door de Geestelijk adviseur van de Landelijke Rij- vcreniging de nieuwe standaard gewijd worden. Ook niet-leden der vereniging kun nen aan de paardenzegening deelnemen. Aanvang half twee. In café G. van Oijen hield der RKJB afd. Elshout haar jaarvergadering. De voorzitter de heer J. Muskens heette alle leden hartelijk welkom en hoopte op een vlotte vergadering; 36 leden waren aanwezig. Uit het jaarverslag van de secre taris de heer H. Klijn Jzn., valt het vol gende te vermelden: Het leden-aantal be droeg 1 jan. '58: 44. Op 31 dec. was dat na uittreden en het aannemen van nieuwe leden nog 44, waarvan 10 aspirantleden. Er werden twee alg. vergaderingen gehou den, 5 bestuursvergaderingen en enkele korte bijeenkomsten ter bespreking van een enkel actueel onderwerp. Activiteiten: In afdelingsverband werden georganiseerd: een aardappelwedstrijd, een graslandverzorgingswedstrijd, een gewas- senwedstrijd voor spruitkool en een rund vee-beoordelingswedstrijd. Op de kringwedstrijd was de afdeling vertegenwoordigd door H. van Balen met suikerbieten, door W. van Delft met voe derbieten, door J. Muskens in de gras landwedstrijd en door H. Klijn in de ge- wassenwedstrijd stoksnijbonen. Genoemde leden werden resp. beloond met een 6e, 8e, 7e en 3e prijs, wat gezien het groot aan tal deelnemers een mooi resultaat ia. Cursussen. Door de heer Janssen te Den Bosch werd een godsdienstcursua gegeven, waarvoor grote belangstelling bestond, evenals voor de veeverloskunde-cureus die tegelijk voor de afd. Drunen werd gegeven door dr. Hilwig te Heuaden. Een buitengewoon goede western met voortreffelijk spel van Anthony Quinn, Ro bert Taylor, Howard Keel en Ava Gard ner. Toegang 14 jaar. Zaterdag 8 en zondag 3 uur. „KAISERBALL". Dit vrolijke Oostenrijkse filmverhaal met vele onsterfelijke walsmelodieën speelt zich af in het beroemde Bad lschl, het zomerse trefpunt van de Oostenrijkse aristocratie. De geschiedenis is door de nodige misver standen en persoonsverwisselingen nogal ingewikkeld, maar daarom niet minder amusant. De knoop wordt tenslotte zo in gewikkeld dat er vier bijzonder ongelukkige mensen zijn, maar dat duurt gelukkig niet lang, zodat aan het slot iedereen iedereen om de hals kan vallen. Een romantisch en humoristisch geval, gedragen door meeslepende Wecnse walsen. In de hoofdrollen Son ja Ziemann, Rudolf Frank, Hannelore Bollmann en Hans Mo- ser. Toegang alle leeftijden. Zondag om 5.30 uur. „MON ONCLE". Een kostelijke Franse film, geschreven, geregiseerd en gespeeld door Jacques Tati. Het verhaal wordt verteld door de kleine Godsdienstig gebied. Dagelijks is de RK JB door een van haar leden vertegenwoor digd in de H. Mis. Aan de kringretraite werd jammer genoeg niet deelgenomen. De Lourdes-avond werd in alle opzich ten een groot succes. Behalve de drie win naars van een Lourdes-reis, als opbrengst van de papieractie, n.1. Sj. Bink, M. Mus kens en Sj. de Wit, was de afd. nog door vijf leden te Lourdes vertegenwoordigd, die op eigen kosten meegingen. Culturele vormingOnder regie van de heer C. Klijn, de techn. adviseur der afd., werd met veel succes ingestudeerd en op gevoerd het toneelstuk: Acht maal 50. Het spelpeil was belangrijk beter dan vorig jaar. Op de culturele dag te Vught behaalde de zangclub met de volkszang de 3e prijs, en in klasse B gemengd de 4e. De heer Klijn werd voor zijn belangeloos vele werk nog eens hartelijk belankt. SportOp de kringsportdagen werd het lid P. Koks no. 1 op de 100 m en bij het nummer verspringen. Op de interkring- sportdag te Oosterhout wist hij de 6e plaats te bezetten. De volleybalclub ging tweemaal op tour- nooi en zag zich tweemaal als no. 2 ge plaatst. In het afgelopen jaar werd de lei ding van de sportclub opgedragen aan H. van Huiten. De loterij t.b.v. de Afrika-alarm-actie bracht netto f 157,37 op.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13