WASPIK Abonneert U op „De Echo" van Haren's 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 APRIL 1959 14 8 april a s. kan iedere huisvrouw (ook heren worden toegelaten) in de Apollo-zaal de behandeling van de nieuwste Tornado-snufjes komen bewonderen. U zult genieten enu zult in de bekoring komen u deze keu kenhulpen aan te schaffen. De toegang is geheel gratis. Rectificatie. In ons bericht over de veran derde straatverlichting is 'n ver gissing begaan, welke wij alsnog gaarne herstellen. Niet de N.V. Nettenbouw te Amersfoort zoals werd vermeld, doch het eigen gemeentelijk gas bedrijf heeft alle werkzaamheden aan de vervanging van de be staande verlichting door licht masten zelf uitgevoerd. Ere wicn ere toekomt. Genoemde N.V. ver zorgde in opdracht van de P.N. E.M. enkel de aankoppeling aan de hoofdkabel. Agenda. Kath. Levensschool. Vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 april, aanvang 20 uur: opvoe ring van „School der Dapperen". Efteling. Zaterdag 4 april 10 uur: start deelnemers aan Brabant Grens- rit. Zondag 5 april finish en pl.m. 13 uur prijsuitreiking in restau rant van de Efteling. Euphonia. Zaterdag 4 anril 20 uur wissel concert Kon. Muz.gez. Euphonia- St. Crispijn Waalwijk. Zaterdag 4 april 19 uur: le lus trum kegclconcours door kegel club „Alles Om". Zaal Smit. Dinsdag 7 april 19.45 uur: Bal let- en zanguitvoering door bal letgroep van Gré de Cock en Semper Vivens. Apollotheater. Zaterdag 4 april 20 uur en zon dag 5 april 18 en 20.30 uur: „Ei land der verschrikking" leeftijd 14 jaar. Woensdag 8 april 20 uur: „De duivelsbocht", leeftijd 14 jaar. Zondagsdoktcrsdienst. Op zondag 5 april wordt de praktijk van de doktoren de Vries te Loonopzand en Wij ten burg te Kaatsheuvel waargenomen door dokter R. Raaijinaakers, Hoofd straat 08a, Kaatsheuvel Telefoon 04107—2050. Loon op Zand Agenda. Doktersdienst: Zondag 5 april Dr. Raaijinaakers, Kaatsheuvel, telefoon K 4107—2050. Zaal parochiehuis. Zondag: leesbibliotheek van 11.30—12.30 uur. Dinsdag en donderdag van 2-5 uur ontspanning voor bejaarden. Zaal Echo der Duinen. Zondag 7 uur Bal, muziek The Lucky Stars. Zaal Vermeulen. Zaterdag: Statiedag bouwvak arbeiders. Zondag: 7 uur Bal. Muziek o.l. v. de Shekee's. Berndijk bezorgde zijn tweede priesterzoon een onvergetelijke dag Kaatsheuvel >0 PAUSELIJKE MAANDINTENTIE VAN HET APOSTOLAAT DES GEBEDS, APRIL 1959. Voor de priesters die werken on der de arbeiders in de mijnen, in de fabrieken, aan de havens in Frank rijk en ook elders en die zeer zware arbeid en verantwoordelijkheid dra gen, vraagt de paus in April ons ge bed. En niet alleen voor de frans priesters, maar voor allen die op enigerlei wijze als priester hun leven wijden aan de terugkeer tot de Kerk. Wij denken hier aan de priesters in ons land, die zich geven aan het be- drijfsapostolaat. Samen met de leken trachten zij in de fabrieken een leef bare, christelijke sfeer te scheppen. Voor hen allen zijn deze maand ons gebed en werk, leer en vreugde. Pauselijke Maandintentie van het Apostolaat des Gebeds april 1959 1. Priesters onder ontkerstenden. 2. Vorming van leken. LAATSTE KANS VOOR BREDE BASIS. Formateur De Quay ontvangt vanmiddag de leider van de soci alistische fractie in de Tweede Kamer, mr. Burger. De P.v.d.A.- voorman is de eerste in de rij van fractieleiders, die met de forma teur komen spreken. Prof. Rom- me komt na hem. Het zou nor maal zijn geweest als mr. Burger nummer twee zou zijn geweest, want zijn fractie is op een na de grootste. Dat hij de eerste is, wordt gezien als een aanwijzing, dat prof. De Quay voor hij verder gaat nog wil horen of er een wijziging is gekomen in de houding van de socialisten sinds informateur Beel tot de conclusie kwam, dat op het ogenblik met de socialisten geen kabinet te vormen valt. Vandaag is er nog een laatste kans voor de brede basis. Mr. Burger heeft woensdag een ver klaring uitgegeven, die de indruk moet wekken dat er met de socia listen wel te praten valt. Althans hij zegt, dat er geen „fèitelijke grond is voor de bewering, dat met de PvdA nu geen redelijk overleg mogelijk is. Dat die be weringen onjuist zijn, zou dan blijken uit het feit, dat de katho lieke en protestantse partijen niet bij de P.v.d.A. zijn gekomen om overleg te plegen. (Volkskrant). VLIEGTUIG PER SCHIET STOEL VERLATEN NA BOT SING MET FORMATIELEIDER. Een Thunderstreak-straaljager van de vliegbasis Eindhoven is woensdagmiddag rond 2 uur in de nieuwe Flevopolder neerge stort. De piloot, ae 24-jarige eer ste luitenant-vlieger Fred, de Jong, die bij een botsing in een formatie van drie het hoogteroer van zijn toestel verloor, wist zich met zijn schietstoel te redden. Hij werd dobberend in het bij zijn uitrusting behorend rubberboot je in de ter plaatse nog maar half droge polder opgepikt door een helikopter van de reddingsdienst van de luchtmacht, die op 't eer ste alarm van Soesterberg was opgestegen. Voetbalsport ZATERDAGVOETBAL. District Zuid I. 4e klas SSCArnemuiden, 16.30 uur. The GunnersZwal. Boys VrederustNieuwdorp Colijnspl. BoysAZVV DinteloordSprang Afd. Noord-Brabant, le klas VVNKogelvangers SeoltoPTT SmerdiekONI ChrislandiaHNC 2e klas Good Luck 2—BWR Sprang 2Seolto 2 SSC 2—HNC 2 3e klas B Good Luck 3The Gunners 3 Sprang 3Zwal. Boys 3 Wit Zwart 2Good Luck 4 H. Minke tandarts, Waalwijk AFWEZIG van 6 tot 12 april HOTEL VERWIEL TE WAALWIJK zoekt wegens huwelijk van een der meisjes, een net MEISJE boven 18 jaar. Hoog loon; lange vacantie; werktijd van 7.30 tot 17.30 u. Inwoning mogelijk. Aanmelding tussen 18 en 20 uur. mmmzm een keur van schoenen volgens de laatste internationale mode 14.75 19.75 31-35 13.75 19.75 GRÜTESTRAAT 291 WAALWIJK lag 8 i Zaterdagmiddag en zondag a.s. wordt de praktijk van dokter Van Tuijn te Kaats heuvel voor spoedgevallen waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99 te Sprang, tel. 04167-2350. waard, aldus de pastoor, om geluk te wen sen, priester worden is geen kleinigheid, dat zal de neomist wel ondervonden hebben; uren van studie en gebed om voorberei ding en voortzettingsmoed; ik hoop en ik bidt, dat gij uw taak kunt vervullen. Ook de ouders van de neomist werden in dit felicitatiewoord hartelijk toegesproken. De Pastoor memoreerde hierin de vele of fers die de ouders moesten brengen, doch dat deze dag het sluitstuk was voor hun zorgen voor Henk. Ook de parochianen van Berndijk en het feestcomité kregen hun gelukwensen voor het goed organiseren van dit feest. Vervolgens nam de voorzitter van het feestcomité dhr. H. Snoeren, het woord, die in een gevoelige speech uiting gaf van de gevoelens van geheel Berndijk, die het we derom een eer vonden een priesterzoon in hun midden te hebben. Spreker zette uit een hoe het feestcomité tot stand kwam en hoe spontaan hier allen aan hebben mee gewerkt. Het was, aldus de voorzitter, de bedoeling een onvergetelijkedag voor U te maken, een dag zelfs die met gouden let ters in de geschiedenis van de parochie Berndijk zal worden aangemerkt. Spontaan hebben ook de parochianen gegeven, wan neer men om financiële steun kwam voor cadeau, versiering en opluistering van deze dag. De heer Snoeren vervolgde „Pater van Eeuwijk, U is tot de waardig heid van het preisterschap uitverkozen. Wij wensen U van harte geluk; wij benijden U niet, want wij weten, dat het een zware en verantwoordelijke taak is, die gij op U hebt genomen". Spr. hoopte bij 't aanbieden van de cadeaus, dat zij hem ten diensten zullen staan in de uitoefening van zijn priester schap. Pater van Eeuwijk werden namens de parochie aangeboden een stola met super plie, een typemachine en een electrisch scheerapparaat. Op de receptie zagen we verder nog ver schillende paters van het Missiehuis St. An- tonius, kapelaan Swinkels uit Oisterwijk en andere geestelijke en wereldlijke autoritei ten. Een ontroerende dankpredikatie. Om 3 uur celebreerde de pater een plech tig lof met assistentie. Het was een volle kerk die de dankwoorden van de neomist aanhoorde. Pater van Eeuwijk bracht dit dankwoord samen met het grote gebeuren van Pasen. Vanmorgen mocht ik voor het eerst in deze parochiekerk een plechtige H. Mis opdragen, met grote vreugde. Ik ben God ontzettend dankbaar voor de grote gave die hij mij geschonken heeft, maar niet alleen mij, ook U allen heeft hij een grote genade geschonken; immers is 't een grote gave een priester in Uw midden te mogen hebben. Spreker bracht zijn dank uit aan de Pastoor, die hiervan een waar parochie- feest liet maken. Hij dankte zijn priester vriend voor al zijn geestelijke bijstand; zijn dankwoorden gingen naar 't feestcomité, naar de heren zangers, bruidjes, harmonie St. Jan. Veel dank ook voor Uw gebed, daarvoor en op mijn wijdingsdag. Zeer attent was het van de jonge neo mist, het gebed van allen te vragen voor onze parochieherder, opdat zijn ziekte spoedig geheel mag genezen, zodat ook de ze zijn taak geheel kan hervatten. Ook vroeg hij ons gebed voor de eerste priester van deze parochie Pater Jan Donders, die nu in de missie van Afrika vertoeft. Bidt God en vraag hem, dat hij vele jongens en meisjes mag roepen om hem te dienen. Dat God alle zegene naar ziel en lichaam. Na het lof keerde de neomist en zijn familie naar zijn ouderlijke woning terug, om aldaar het feest in intieme kring voort te zetten. Serenade. Om 6 uur bracht de Kon. Erk Harmo nie St. Jan een serenade aan zijn ouderlijke woning; de heer Aarts, vice-voorzitter van St. Jan, bracht zijn gelukwensen uit namens geheel St. Jan, vergezeld van een pittig stukje muziek; dat hiervoor de belangstel ling vrij groot was, is te begrijpen. Zo heeft dan de parochie Berndijk zijn tweede priesterzoon geëerd. Het was een waardig en vreugdevol feest, dat niet alleen de neomist en zijn familie, doch geheel Berndijk nog lang in hun geheugen zal blij ven, dank zij pastoor Rietr», dank zij de perfecte organisatie door het feestcomité en dank zij de volle medewerking van de ge hele parochie Berndijk. Tweede neomist sinds 't bestaan der pa rochie van de H.H. Martelaren van Gor- kum, droeg maandag tweede Paasdag Pater van Eeuwijk zijn eerste H. Mis op. Wederom jubelde heel Berndijk mee met zijn tweede priesterzoon, de Weleerw. Pater Pancratius van Eeuwijk, van de orde der Paters Franciscanen, die zondag 8 maart in zijn klooster te Weert priester werd ge wijd en tweede Paasdag zijn eerste H. Mis opdroeg. Feestelijke stoet. Maandagmorgen werd om half 10 de ne omist afgehaald aan de Antoniusstraat. Het was 'n indrukwekkende stoet, voorafgegaan door de Kon. Erk. Harmonie St. Jan, waar achter de besturen van diverse verenigin gen van Berndijk, het feestcomité, daarna ouders en familieleden; als slot volgde de neomist omringt door ruim 80 bruidjes. Bij de pastorie aangekomen kreeg de neomist gelegenheid zich te kleden in zijn misgewaden, waarna men door trok tot de kerk, waar de Pastoor van Berndijk, de Z.E. heer Rietra, 'n welkomstwoord tot de jon ge priester sprak. Pater van Eeuwijk, woorden van welkom hoef ik niet te spreken, aldus de pastoor, want bij uw binnentreden van uw parochie kerk spreken de daden. Daden die gesteld zijn door de parochianen van Berndijk. Gij ziet pater van Eeuwijk, hoe welkom bent bij Uw eerste plechtige H. Mis in deze kerk, aan de mengite die verzameld is, aan 't geen voorbereid is deze dag voor U on vergetelijk te maken. Veni et sepreme, komt en volg mij, gij hebt met edelmoed gevolg gegeven aan Uw uitnodiging, gij hebt U opgesloten in jaren van voorbereiding in het klooster van Fran ciscanen en gij hebt heel wat offers kunnen brengen om deze dag te kunnen beleven. Pater van Eeuwijk, van harte welkom; het is een groot verschil toen U de kerk in uw jeugd binnenkwam en nu gaat gij Uw pries terlijke functie in uw kerk verrichten. Gij gaat naar het altaar Gods op, om 'n offer van Lof en Dank te brengen. Tot slot sprak pastoor Rietra: Ik zal de woorden van uw jeugd herhalen: komt en volg mij naar 't altaar des Heren. Om half 11 begon dan de eerste plech tige H. Mis, opgedragen door de neomist, daarbij geassisteerd door de Zeereerw. heer Pastoor Rietra en de Weleerw. Pater Riet ra. en de Weleerw. Pater van Es. Het parochieel zangkoor zong onder lei ding van de heer van Dijk. Onder de H. Mis hield een zeer goede priestervriend van Pater van Eeuwijk een feestpredikatie dit paasfeest heeft voor U allen een bijzondere betekenis, aldus spr.; tastbaar is onder ons aanwezig de verhe vene Heer, in een nieuwe priester, in de nieuwe naam die God hem gaf. In een zeer persoonlijk woordje werd de neomist toe gesproken, wat eindigde met de woorden: „Ga en zeg aan alle mensen: zie ik ben verrezen en ik ben bij je ten alle tijden. Na de H. Mis zong het zangkoor: „Loof nu de Here, o mijn ziele"; dit werd evenals de Misgezangen verdienstelijk uitgevoerd, het deed allen nog intenser meevoelen met dit H. Misoffer en grote feest. Receptie. Op de receptie, waarvan zeer velen ge bruik maakten om de priester met zijn fa milie geluk te wensen, sprak onze parochie herder een felicitatie-woord tot de neomist, zijn ouders en familie. Het is de moeite 10-JARIG BESTAAN TAFELTENNISVER. N.V.R. „Na Verlies Revanche" gaat zondag a.s. zijn 10-jarig bestaan vieren. Het feestcomité bestaande uit de heren J. Molenschot, B. v. d. Mierden, H. Opperman en mej. D. Dingemans, is de afgelopen maanden in actie geweest, om dit feest voor de gehele vereniging onvergetelijk te maken. Na een succesvol jubileumbal op tweede Paasdag, wordt er a.s. zondag om 9 uur in de St. Janskerk een H. Mis opgedragen voor 't welzijn van NVR. Het verdere van de dag zal in het ver enigingslokaal van Hotel Smit worden doorgebracht, waar om 10 uur de koffie tafel gereed zal staan. Van 11 tot 12 uur gezellig samenzijn. Om 12 uur beginnen de wedstrijden om de clubkampioenschappen voor de heren-senioren en junioren. Om 1 uur beginnen de dames-senioren, om 2 uur de dames-junioren. Om 6.30 uur diner, waarna gezellig sa menzijn. De tafeltennisvereniging NVR werd op 19 maart 1949 in café De Steenbakker op gericht door de heren H. Opperman, B. v. Bcrkel en P. v. d. Heijden. Na enkele suc cesvolle jaren daar te hebben doorgebracht, bleek de vereniging zo uit te groeien, dat, hoe node ook, naar een grotere speelruimte moest worden uitgezien en deze vonden zij bij hun huidige verenigingshospes, dhr. W. Smit, die de vijf jaren dat NVR hier ge zeteld is, altijd zijn volle onmisbare mede werking en steun aan de vereniging gege ven heeft. Vier jaar geleden werd gestart met een dames-afdeling, zodat nu de vereniging ongeveer dertig leden telt. Uitbreiding hier van is onmogelijk bij gebrek aan voldende speelruimte en tafels. Het huidige bestuur is samengesteld uit dhr. J. Molenschot, voorz., dhr. H. Opper man, penningm., mej. J. Dingemans, se cretaresse, mej. A. Klis, leidster dames-af deling en dhr. M. Hoevenaar, commissaris. Rest nog te vermelden dat dhr. H. Op perman reeds 10 jaar zijn functie als pen ningmeester vervult heeft, dus een dubbele reden om te feesten. Met ingang van 1 april 1.1. is tot agent-colporteur van ons blad te WASPIK aangesteld, de heer J. B. REKKERS, Thomas Zijlmansstraat 12, Waspik. Aan dit adres kunnen abonnementen (per week en per kwartaal), alsook advertenties worden opgegeven. ONGELUKJE. In de Benedenkerkstr. bekwam een jon gen uit Raamsdonk een verwonding aan zijn hoofd, toen hij met zijn fiets pardoes op een stilstaande bakfiets reed. Genoemde bakfiets was geladen met stalen buizen, die over de bakfiets heen staken. Bij de botsing sloeg de jongen met zijn hoofd tegen een van deze buizen waarbij hij dermate werd ver wond dat medische hulp nodig bleek. Op advies van dokter Gerlach werd de knaap per auto naar huis gebracht. KNOEDELTJE. Ten bate van het jeugdwerk verscheen de toneelclub van de Mariagarde van Was- pik-Boven in het Gemeenschapshuis aldaar ten tonele met een verrassend en aardig werkje van de bekende schrijver Arie van der Lugt. Het stuk was getiteld „Knoe deltje" en verhandelde de verwikkelingen rondom een bezoek van de filmster Kathleen Quest aan een hoedenzaakje dat haar fail lissement nabij was. De jeugdige tonelisten zijn er in geslaagd het 6tuk op alleszins acceptabele en onderhoudende wijze te re aliseren. POLLY PERKINS. Polly Perkins is de titel van het toneel stuk dat a.s. zaterdag en zondag door de toneelvereniging Henri Belletable wordt op gevoerd. Dit toneelspel, een spel van list en liefde, dat een bezetting vraagt van 4 dames en 6 heren, werd geschreven door Gerard Nielen. Regie, grime en decor wer den verzorgd door resp. dhr. J. v. d. Hoven uit Waalwijk, dhr. Th. v. d. Wijngaard uit Tilburg en pater Guilielmus uit Waspik. Het stuk wordt opgevoerd in het Gemeen schapshuis te Waspik-Boven. Aanvang 8 u. 40 JAAR ST ELOY. De plaatselijke metaalbewerkersbond St. Eloy bestaat 8 april a.s. 40 jaar. Dit jubi leum zal door de leden tijdens een feestver- gadering worden gevierd, waarbij ook de echtgenoten en verloofden zijn uitgenodigd. Deze bijeenkomst wordt gehouden op 8 april in café De Statie waar voorzitter L. Kuijsters om half 8 de vergadering zal openen. De agenda vermeldt o.a. de hul diging van de heer P. Boom, als 40-jarig lid en mede-oprichter van St. Eloy. GESLAAGD. De heer A. v. d. Wassenberg uit Waspik slaagde te Utrecht voor het examen vak bekwaamheid Hotel-, café-reataurant- en cafetariabedrijven, Het examen werd afge nomen door de Stichting Vakonderwijs Ho recabedrijven te 's-Grayenhage. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 5 april a.s. als volgt9.30 uur en 14.30 u. cand. Verploeg uit Utrecht. VOLLEYBAL. De vriendschappelijke wedstrijd tussen de volleybalclub Favorita en ons plaatselijke Atak, waarbij laatstgenoemde vereniging als gastheer optreed, is geëindigd in een klinkende overwinning voor Atak. Van de vijf gespeelde sets wist Atak er vier te win nen. Deze wedstrijd geld als demonstratie voor de donateurs van Atak. Zowel voor de supporters van Atak als voor verdere be langstellenden zal er aan het einde van de huidige competitie (eind mei) een klein tournooi worden georganiseerd. Voor de NeVoBo moeten de komende dagen de volgende wedstrijden worden ge speeld Op 4 april ontmoet het eerste zestal van Atak de huidige leider van de 2e klas, Fa vorita. Ondanks de vermaardheid van deze tegenstander zijn de kansen op een over winning voor Atak zeker niet denkbeeldig, temeer daar Atak 1 de laatste weken nim mer als verliezer uit het strijdperk trad. Het staat in de standenlijst dan ook vierde geklasseerd. Het tweede team van Atak speelt zater dag 4 april tegen Tornado 3. Voor woens dag 8 april is nog vastgesteld de wedstrijd Atak - Red Stars 2, terwijl het 2e zestal dan achtereenvolgens 6peelt tegen Pendragen 2 en 1. VOETBAL. Zondag a.s. staat voor de voetballief hebbers uit Waspik een interessante wed strijd op het programma. Dan ontmoeten n.l. de eerste elftallen van onze twee plaat selijke clubs: White Boys en Waspik, el kaar. Deze krachtmeting vindt plaats te Waspik-Boven en begint om half 3. Het verdere programma is als volgt: Waspik 2 - Madese Boys 2; Waspik 3 - Raamsdonk 2; White Boys 2 - Right Oh 2. HOTEL-PLAN ZOMER-PROGRAMMA 1959. Hotel-Plan verschijnt dit jaar met een rijk geïllustreerd zomerprogramma, als eerste in Nederland in vier kleuren- koper diepdruk, met een omvang van 96 pagina's. Op bijzonder aanlokkelijke en overzichte lijke wijze wordt uiteengezet, hoe men een groot aantal vakantie-oorden in Zwitser land, Oostenrijk, Italië en Zuid-Duitsland kan bereiken door gebruik te maken van de zeer comfortabele Hotel-Plan Expres. Een speciale trein, waarin toeristenklasse met 6-persoons compartimenten, waarvan door uitschuiven de zitplaatsen in nog ge makkelijker zit-slaap-fauteuils veranderen, supertoeristenklasse met ligbedden, slaap wagens met twee- en drie-persoons com partimenten, de salonwagen óf-te-wel „Café- Internationale" en dit alles toch in de twee de klasse. Reizigers naar Italië en Zuid-Zwitser land zal het interesseren, dat deze trein geheel doorloopt tot Milaan, terwijl in het Oostenrijkse treindeel een doorgaand rij tuig naar Bolzano en Venetië is ingelegd. Eveneens een nieuwtje is de uitbreiding van de restauratie-mogelijkheden door het inleggen van restauratierijtuigen of restau ratiediensten van Den Haag af, in plaats vanaf Venlo. Behalve het Zomervakantie programma, dat hoofdzakelijk trein- en busreizen bevat, heeft Hotel-Plan ook een vliegkrant uit gegeven, welke een keur van vliegreizen bevat. Om een greep te doen: reizen naar Griekenland, Portugal, Egypte, Canariesche eilanden, Finland, maar ook naar Zwitser land, Adriatische kust en Zuid-Frankrijk. En dit alles tegen zeer aantrekkelijke prij zen. Belangstellenden kunnen deze - gratis - vakantieprogramma's aanvragen bij Hotel- Plan Den Haag. Uiterst gemakkelijke- herenmolière. Hand- we rksysteem. In zwart en bruin 26.75 Zeer leuke mocassin. In modekleuren NIET TE EVENAREN Schitterende pump in moderne kleuren Prachtige zwart lak ballerina 27-30 .75 iïx-* .ivlrt. j. .w. Hypermoderne molière met rubberen zool. Olijfgroen suède

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 14