Waalwijkse en Langstraatse Courant VLIJMEN JpoJit Sprang-Capelle MESSINA DOOR AARDBEVING VERWOEST HORLOGES 130.000 doden binnen een minuut GERO cassettes Stassar Waalwijk 82e JAARGANG No. 27 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 Wie naar de punt van de voet van het Italiaanse schiereiland reist en de daar gelegen zeestraat oversteekt, vindt als eerste grote stad op het eiland Sicilië Messina. Ten noorden er van, midden in zee, ligt het vul kaaneilandje Stromboli en ten zui den van de stad, op Sicilië zelf, de bekende vuurspuwende berg de Etna, Een vredige vakantiereiziger zal niet zo licht stil staan bij het gevaar, dat de ligging van een stad als Mes sina tussen twee van zulke enorme vuurhaarden met zich brengt. En toch is dit gevaar zeer reëel. En de stad Messina weet heel goed, dat het er is, want goed vijftig jaar geleden bleef er bij een der zwaarste aard bevingsrampen, die de geschiedenis kent, van (het vorige) Messina niet anders over dan één grote puinhoop, waar vele tienduizenden doden op en onder lagen. In het jaar 1908 vielen de kerst dagen op vrijdag en zaterdag. Iedere inwoner van Messina, een van de mooiste oude steden van het schone Italiaanse land, had het feest op ei gen wijze gevierd. En diegenen, die de dagen op wereldse wijze hadden doorgebracht en er „nachtwerk" van hadden gemaakt, konden nog maar nauwelijks thuis gekomen zijn en hun bed hebben opgezocht, toen „het", het grote en makabere „het", ge beurde. Om precies te zijn: het was ruim 21V2 minuut over vijven in de vroege morgen van de 27ste december, toen de aarde begon te golven en te schok ken. En het was nog geen minuut later, toen negen tiende deel van de grote en prachtige stad Messina vol komen verwoest was, toen machtige stofwolken het terrein van de ramp bedekten en het gekerm van de vele duizenden zwaar en licht gewonden de lucht vervulde. EEN OOGGETUIGE. De kapitein van het stoomschip Washington vertelt op de volgende wijze, hoe hij het gebeuren van zee uit beleefde. „Wij naderden op onze weg van Palermo de haven van Mes sina. In de nabijheid van de vuur- ren van Messina kreeg mijn schip geluk en vroegen om hulp. De in gang van de baai was door omgesla gen boten en barken, door meubel stukken en houtmassa's geheel ver sperd. Toen wij de kust naderden, zagen we op de plaats waar de stad zich moest bevinden, slechts hopen puin met hier en daar half verwoeste hui zen. In één ogenblik, nadat de secon dewijzer van het horloge eenmaal zijn kringloop had volbracht, was de ge hele, wondervolle organisatie in een hoop puin veranderd en waren er 130.000 mensen gedood. Op de vierde dag na de katastrofe was het hartverscheurend weeklagen nog niet verstomd. Een vloedgolf, welks hoogte op 10 m werd geschat, was over het strand van Messina voortgerold en had het instorten van de kustgebouwen, die reeds ten dele door de aardbeving waren vernield, voltooid. Honderden mensen had zij naar zee gespoeld, honderden lijken, die door de golven tot een afschu- weijlk kluwen waren samengeperst, dreven in de baai." De grootte van de ramp. Intussen was de ramp niet tot de stad Messina om omgeving beperkt gebleven; verre van dat. Ook aan de overzijde van de straat van Messina, dus op het Italiaanse schiereiland zelf was een groot gebied getroffen. rondliepen en van wie men de iden titeit nooit heeft kunnen vaststellen, omdat het gebouw van de burgerlijke stand volkomen was verwoest. De verzorging en opvoeding van een dui zendtal van deze stakkers werd door paus Pius X op zich genomen. En wie zal verhalen van de vele andere menslievende daden, die enige tijd na de ramp zijn verricht? Verbijsterend. De eerste melding van het gebeu ren bereikte Rome pas in de middag van de 28ste december. En toen had men er daar aanvankelijk nog geen erg in, van welk een ontzaglijke om vang en intensiteit de ramp was. De verbindingen met het getroffen ge bied waren immers ook volledig ver broken en alleen over zee bleek Mes sina bereikbaar. Het eerste landden er enkele Rus sische schepen, die in de omgevig voor anker hadden gelegen. Maar dat was toch ook pas op de 30ste decem ber. Toen hadden de ellendigen reeds twee dagen en drie nachten, veelal slechts in nachtgewaad en zonder voedsel, moeten doorbrengen op en tussen de miserabele resten van wat eens hun schone stad was geweest. En in die tijd had een niet aflatende, striemende regen de deerlijk getrof fenen geteisterd. Pas na een week kwamen de eerste j voedselzendingen en in de tussen- i tijd behielp men zich met het eten van honden en katten en wat men verder i tussen de puinhopen nog aan eetbaars kon vinden. Dit lange uitblijven van hulp heeft het lijden en het aantal slachtoffers onzegbaar vergroot, i En intussen dwaalden aasgieren in Heusden mensengedaante overal rond, om nog Daar lag eerst de grote plaats te steien en te plunderen waar zij Reggio, daarnaast nog tal van klei- maar kon(jen. Niet weinig droeg nere dorpen langs de Calabrische hiertoe bij, dat van de 800 carabinie- kust. Het aantal doden van 130.000 rje en slechts 14 de ramp hadden was het grote totaal. 80.000 van hen overleefd, terwijl door het instorten kwamen uit Messina, d.w.z. juist de der gevangenismuren ruim 400 van j bestait yan deze gedenkwaardige dag a zwaarste misdadigers een lugu- wer(j ^et feest jn je huiselijke kring voort- bere vrijheid hervonden! Thans leven wij een halve eeuw later. Messina is herbouwd, vele an dere steden en dorpen eveneens, maar de littekens van de grote wond van einde 1908 zullen niet spoedig ver dwijnen. helft van het oorspronkelijk aantal inwoners. In Reggio vielen 20.000 doden te betreuren en in de dorpen er omheen nog eens 30.000, alles slechts naar een vrij ruwe schatting. Het preciese aantal heeft men nooit geweten en zal men ook wel nooit te weten komen. Er waren alleen al duizenden en duizenden kinderen, die verweesd (Nadruk verboden). Aanstaand* Moedtn... Weet U wd, da» wfj btj de geboorte ran een tweeling GEHEEL GRATIS de tweede Baby-uitzet voor U verzorgen, zodat U dus geen extra kosten hebt! om 5 uur 20 minuten plotseling een het licht van de vuurtoren van Mes sina uit; een eigenaardige nevel, zo droog als stof, daalde in zee neer en wij verloren de haven uit het oog. Ik stoomde langzaam door, vol onrust, met het gevoel, dat er op het vaste land een ongeluk gebeurd was. Om 5 uur 25 minuten volgde er een nieu we schok tegen de boot en een dof gerommel op de oever. De stoten en het gerommel herhaalden zich om 6 uur 15, 6 uur 40 en 6 uur 45. PUIN EN WATER. Om 7 uur gingen wij achter het nevelgordijn voor anker; de nevel trok langzamerhand op en nu zagen we aan de kust de ingestorte vuur toren. Boten kwamen naar ons toe, vluchtelingen berichtten ons het on- Haarsteeg f 163.250 f 156.447 f 154.440 f 154.050 f 153.250 f 147.900 Het ziet er naar uit, dat de vleesprijzen in de komende maan den zullen stijgen. Dit deelde de heer C. Burger, bestuurslid van het produktschap voor vee en vlees, in Utrecht mee tijdens een vergad. ring van dit produkt schap. De heer Burger, die de federa tie van slagcrspatroonsbonden in het produktschap vertegenwoor digt, noemde de stijging van de rundveeprijzen verontrustend. Deze stijgende tendens zal zich volgens hem minstens tot augus tus voortzetten. De prijsverschil len zijn tot nu toe door de slagers zelf opgevangen, maar, zo zei de heer Burger, dit zal niet lang meer duren. Venvacht moet wor den, dat de prijsverhogingen aan de consument zullen worden doorberekend. HAARSTEEG. Zonder dat Haarsteeg j.l. zon dag binnen de lijnen verscheen, is naar positie op de ranglijst ten aanzien van een van haar naaste concurrenten iets verbeterd. Sportvereniging '32, dat de 2e plaats inneemt, verspeelde 1 punt aan RKOSC uit Orthen en staat nu op 4 punten met één wed strijd minder gespeeld. Voor zondag a.s. staat echter een zeer voorname en zeer zware wedstrijd op het programma, die voor 't verdere verloop wel eens van beslissende betekenis zou kunnen zijn. Op bezoek komt n.l. DSC uit Kerkdriel, dat evenveel verliespunten heeft als Haarsteeg maar 3 wedstrijden minder heeft gespeeld. De kop van de ranglijst laten wij hier volgen: Haarsteeg 16 12 2 2 26 Sportver. 15 10 2 3 22 DSC 13 9 2 2 20 Sprang Capelle Hieruit blijkt dat er volop spanning heerst en de vraag wie uiteindelijk met de titel; zal gaan strijken, is nog lang niet beant woord. Als Haarsteeg zondag wint, is haar positie wel zeer goed, maar zover is het no£ niet. Wel staat vast dat het elftal in een zeer goede vorm steekt en omdat ook de uitwedstrijd een overwinning opleverde, durven wij, nu de spelers eigen grond on der de voeten hebben, wel een kleine zege in het vooruitzicht te stellen. Het 2e elftal speelt uit en wel tegen WSC 3 uit Waalwijk en hier zullen de gastheren de pun ten wel voor zich opeisen. BERNDIJK. BerkdijkZaltbommel. Na maar liefst 4 weken van ge dwongen rust zal Berkdijk dan a.s. zondag de strijd moeten aan binden tegen Zaltbommel. Een opeave die heus niet zo gemak kelijk is. Toch zullen de rood zwarten de kans met beide han den aangrijpen om revanche te nemen voor de destijds in Zalt bommel geleden 4-3 nederlaag. Willen de beide punten echter in Berkdijk blijven, dan zal het S«aUef. óp ones te .«en. te C%clirLrrlwdienstNglo"dS' welke bommel^niet e^g heefJ meegeze- werd geleid door Ds. Trouwborst, die sprak ten en dat de ncdérlaag van toen J. TAUSCH DE zaak van WAALWBJK Alle horloges gratis 2 jaar verzekerd. - - in hoofdzaak te wijten was aan enkele scheidsrechterlijke dwa lingen. Dit is wel een reden te meer om te laten zien wat jullie waard bent. Daarom', Berkdij- kers, stel je supporters "iet te leur, want die zullen ongetwijfeld wel in grote getale aanwezig zijn. Succes jongens en houdt de beide punten thuis. Aanvang half drie. Scheidsr. is de heer H. J. Egberts. Berkdijk 2WSC 4. Om 12 uur ontvangt Berkdijk 2 a.s. zondag WSC 4. Mogen we ook hier op de volle winst reke nen? Scheidsrechter is de heer C. Boom. VRIJDAG 3 APRIL 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijn 2 x per week. DE. ECHO ÏÏEÏ ZUIDEN Abonnement 22 cent per week; f 3.10 franc» p. post, per kwartaal f 2.85. Advertenties10 cent per m.m. Gironummer 5798. OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHv. Koks in dienst trad bij de firma Van Wa genberg-Festen te Vlijmen. Na eerst een aantal jaren werkzaam te zijn geweest in het mandenbedrijf, ging hij later in dienst van dezelfde firma over naar de Conservenfa- briek te Heusden, waar hij nadien steeds werkzaam is ge,bleven. Deze dag is dan ook voor de jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. Des morgens om 10 uur had ten kan tore van de directie een passende huldi ging plaats, waarbij tevens aanwezig wa ren zijn echtgenote en een aantal familie leden. Namens de directie werd allereerst het woord gevoerd door de algemeen be drijfsleider de heer van Vught, die de ju bilaris namens de directie hartelijk feliciteer de met zijn zilveren jubileum, hij prees zijn capaciteiten en collegialiteit en stelde hem ten voorbeeld aan de andere werkne mers. Verder sprak hij de hoop uit dat het hem gegeven zpu mogen zijn om nog lang de belangen van de zaak te blijven dienen. Spreker deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een prachtig cadeau. Namens het leidinggevend personeel sprak hierna de heer Bouman eveneens woorden van felicitatie en sprak daarbij de hoop uit, dat ook in de toekomst dezelfde pret tige verstandhouding zou heersen als steeds het geval is geweest. Ook door het wer- gend personeel werd de jubilaris niet ver geten;: namens het mannelijk personeel sprak de heer Saris woorden van gelukwen sen en mevr. de Vaan deed dit namens het vrouwelijk personeel, die hun woorden ver gezeld deden gaan van een kist sigaren. Ook de echtgenote van de jubilaris werd j 100 Al. Het wordt uitgerust met 27 ruimschoots in deze hulde betrokken en ladingtanks met een totale inhoud van deelde in de gelukwensen en felicitaties die j 26.266 m3 en voorts met een kofferdam gelijk aanwezig te willen zijn. De distr.- bestuurder de heer van Berlo, zal even eens aanwezig zijn. Ook de resp. echtgenoten of verloofden worden verzocht mede aanwezig te willen zijn. TANKSCHIP NAESS TERN TE WATER GELATEN. Het bij de Verolme Scheepswerf N.V. te Heusden voor de Naess Shipping Comp. Inc. te New York in aanbouw zijnde motor tankschip Naess Tem is zaterdag met goed gevolg te water gelaten. De doopplechtig heid werd verricht door mej. J. M. Mi chel. Het schip heeft een draagvermogen van ongeveer 20.000 ton. De breedte van de Maas vóór de werf bedroeg voorheen 160 m, doch ten behoeve van de tewater lating van schepen van de grootte van de Naess Tem is in de oever tegenover de werf een inham gegraven, waardoor deze breedte met 55 meter is vergroot. Na de tewaterlating werd op de vrijge komen helling een sectie gelegd voor een te bouwen dok, geschikt voor schepen van 4000 ton, voor de Verolme Dok- en Scheepsbouw-Mij. te Rozenburg. De hoofd afmetingen zijn als volgt: lengte over alles 170.60 m, lengte tussen de hoofdlijnen 163, 98 m, breedte op grootspant 21.89 m, halte tot hoofddek 12 m, diepgang geladen 9.02 m. Het 6chip wordt geklassificeerd bij Lloyd's Register of Shipping in de klasse tot haar man werden gericht. Mede namens zijn vrouw dankte de ju bilaris de diverse sprekers en deed de toe zegging dat hij steeds zijn beste krachten aan de zaak zal blijven geven. Na deze hul diging werd aan het personeel de gelegen heid geboden de jubilaris en zijn echtgenote te feliciteren, waarvan een druk gebruki werd gemaakt, waarna de directie en de ju bilaris met zijn familie nog enige tijd onder het genot van een glaasje wijn bijeen ble- Vraagt een Baby-kaart ca fril- Baby afdeling MAANDVERGADERING DE ZWALUW. VOLLEYBALCLUB EVER READY. Zaterdag 4 april maandvergadering van Voor de eerste klasse spelen zondag in de Postduivenvereniging De Zwaluw in café stadion de Vliert te Den Bosch Ever Ready Den Braai, A. Klerks. Dit is de laatste ver- 2-VJC en Ever Ready 2-Vavob voor de gadering voor het nieuwe seizoen, dus be- competitie, langrijke mededelingen. Het vliegprogram- ma zal worden uitgereikt, enz. Alle leden worden verwacht. AFRICHTINGSVLUCHT. Zondag tweede africhtingsvlucht vanuit Baarle Nassau. Inkorven zondagmorgen van half 9 tot 9 uur. Aan deze africhtingsvlucht is een extra prijs verbonden, zijnde een dui- venmandje. Wie zal de winnaar worden? MAANDVERGADERING ROZENJACHT. In café Gevers, Meliestraat, zondag 5 april maandvergadering van het Kruisboog gezelschap Rozenjacht. Zeer belangrijke agenda. Alle leden worden zeker verwacht. UITVOERING TONEELVER. VOLHARDING. GOED AFGELOPEN. Toen woensdagmorgen de melkslijter Sjef de Laat met zijn melkwagen de Bur gemeester van de Venstraat uitreed over de onbewaakte overweg, passeerde juist de goederentrein, die tegen de wagen aanreed en grote materiele schade aanrichtte. De heer de Laat, die uit de scherven tevoor schijn kwam, liep wonder boven wonder geen letsel op. Was de trein een seconde later geweest, dan was de ramp niet te overzien geweest. WIELRENNEN. De leden van de Zwaluw boeken steeds betere successen. Van de Ven reeds in Am sterdam in een Prof-wedstrijd, waar de gro te cracks in vertegenwoordigd waren. Van de Ven heeft moedig gereden en is 60 km met nog twee renners los geweest. Steeds bij elke uitlooppoging hielden zij stand, maar toen Schulte zijn krachten nog eens in spande, moest het drietal de voorsprong afgeven; het werd een massale sprint. In de ronde van den Dungen reden v. d. Lee, v. Heeswijk en v. d. Ven in de prijzen bij de nieuwelingen won Harrewasse van Zaterdag 4, zondag 5 en maandag 6 april presenteert de R.K. Toneelvereniging Vol harding haar laatste uitvoering van het seizoen in café H. Boom-v. d. Wiel. Opgevoerd wordt: Kratis, tragedie uit 't leven van een stroper, in drie bedrijven door Joh. van Eekelen. Regie M. v. En- geweldige stoot; het werd opgetild; gelen. Dit zeer dramatisch stuk zal er zeker de Zwaluw. Gaat zo door. de zee stond toen niet hoog en ik j weer goed ingaan en daar er weer enkele dacht dat we op een rots gelopen nieuwe krachten de vereniging versterken, i ïrj ïi-i zijn we benieuwd wat zij presteren. Mevr. waren. Op het zelfde ogenblik ging goom.v wiel is geen onbekende op het linbt von Af vimrtm-pn van Mes- J toneel. Cor van Engelen is eveneens geen onbekende en verder een oud-Vlijmenaar, thans wonende in den Bosch, heeft zich als lid opgegeven en zal de zware rol van pas toor vervullen. Voor de toneelliefhebbers staan weer enkele mooie avonden te wach ten. Aanvang telkens om half acht. RUITERSPORT. VOETBAL. Vlijm. Boys 1 - SCB 1. Zondag spelen de Vlijm. Boys een thuis wedstrijd tegen SCB uit Best, een tegen stander die over een goed elftal beschikt en een ploeg die zich niet gcmakkeijlk gewon- j nen geeft. Daarom, Boys, is het zondag op- passen en daar er nog een theoretische kans is op de bovenste plaats, moet zeker ge- i tracht worden de puntjes thuis te houden. Dus Boys, zondag vanaf het begin tot het einde flink aangepakt en laat uw aanhang genieten. Supporters, zondag weer in grote getalen procent om uw favorieten aan te moedigen. Aanvang half drie. Op het terrein van de ruitersportvereni ging Juliana alhier, dat achter café J. van Oijen is gelegen, hebben de ruitersportver enigingen van de Kring 's-Bosch in groeps verband zondag j.l. hun winterprogram ver reden. Tengevolge van het regenachtige weer was de opkomst maar matig. Door de diverse verenigingen werd ieder een vrij nummer verreden. De uitslag was: 1 De Echo Drunen; 2 De Gelderse Boys Ammerzoden; 3 Juliana Haarsteeg. Er waren ook twee ponnyclubs vertegen woordigd, die ieder hun nummer reden. Vooral het vertoonde van deze zeer jeugdige ruiters stond op een zeer hoog peil en biedt goede verwachtingen voor de toe komst. Hier werd le de ponnyclub uit Am merzoden en 2e werd de ponnyclub uit Haarsteeg. ZILVEREN JUBILEUM. Op woensdag 1 april j.l. was het 25 jaar geleden dat onze dorgsgenoot de heer Jos gezet en ook hier waren een aantal bloem stukken en telegrammen evenzovele blijken van medeleven. JAARVERGADERING. Op zaterdag 4 april a.s. houdt de afd. Haarsteeg van de R.K. Fabrieksarbeiders- bond St. Willibordus in café J. de Gouw haar jaarvergadering over 1958. Gezien de vóór de machinekamer midscheeps en een kofferdam achter de dieptank in het voor schip. Vóór de ladingtanks in het voorschip bevindt zich een dieptank met een inhoud van 1.115 m3, alsmede een ruim voor droge lading. De voortstuwingsinstallatie zal bestaan uit een Verolme/M.A.N. scheepsdieselmotor met een vermogen van 7.500 pk. JUDO-DEMONSTRATIE. Ter oprichting van een jeugdvereniging alhier zal er a.s. zaterdagavond in de zaal van „De Gouden Leeuw" alhier door de heer J. Verhoeven uit Heusden een Judo demonstratie worden gegeven. AANBESTEDING. Dinsdag 31 maart j.l. vond ten gemeente huize alhier de aanbesteding plaats voor de bouw van 10 woningwetwoningen voor de gemeente'Heusden. De inschrijvingen hier voor zijn als volgt Bouwondern. Fortuna Heusden f 176.800 M. Boeren, Heusden f 172.847 Th. van Horen, Herpt f 172.047 G. v. d. Eijnde, Herpt f 171.847 G. Nieuwkoop en Zn., Heesbeen f 168.292 De heer G. Paans dankte tenslotte na mens de familie Ds. Trouwborst voor zijn worden zowel tijdens-de rouwdienst als aan de groeve. Ook sprak de heer Paans woor den van dank aan het adres van Dr. Ger- lach en het politiekorps. VLEES WORDT DUURDER. A. G. Kramer, 's-Bosch W. Prinsen, Heusden fa. P. A. Kramer, Waalwijk J. M. v. Wijk, Heusden A. Smits, 's-Bosch belangrijke agenda die moet worden afge- P. H. y. Mierlo, Dussen werkt, worden de leden verzocht zoveel mo- Architect A. J. v. Gerven, alhier. WANDELSPORT. Op 2e Paasdag is in de provincie Noord- Brabant het wandelseizoen 1959 van de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding geopend met een mars, georganiseerd door de Wandelsportvereniging De Jonge Wan delaars te Eindhoven. Onze dames-wandel- sportvereniging „Er Op Uit" te Sprang- Capelle e.o., die voor het eerst aan een mars deelname en ook voor het eerst in uniform gestoken was, wist al dadelijk be slag te leggen op de le prijs in de 15 km Juniorenklasse. Bravo „Er op uit". Een goed begin is het halve werk. De training van de afgelopen maanden werpt al dadelijk re sultaten af. Nu maar met frisse krachten a.s. zaterdag naar Den Bosch, waar behalve in de 15 km Juniorenklasse, ook gelopen zal worden in de 30 km Seniorenklasse. Wandelsportliefhebsters te Sprang-Capel le e.o. van 12 tot 80 jaar kunnen zich nog steeds dagelijks opgeven voor „Er op uit", b ijde heer J. P. Vos, Julianalaan 62 te Sprang-Capelle. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag a.s. wordt de praktijk van dokter Van Tuijn te Kaats heuvel voor spoedgevallen waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99 te Sprang, tel. 04167 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 5 APRIL 1959. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Candidaat J. de Bie. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. ONGEVAL. Mevr. E. alhier kwam zondag van de zoldertrap te vallen; dr. Winkelman con stateerde en hersenschudding en een wer velfractuur en achtte opname in het zieken huis te Waalwijk noodzakelijk. AANBESTEDING. Voor rekening van dhr. D. van Zeist werd onderhands aanbesteed het verbouwen van zijn woonhuis aan het Oosteinde alhier. Hoogste inschrijver was de fa. Spuijbroek alhier voor f 13.547 en laagste fa. Fitters te Waspik voor f 13.395. WELKOMSTDIENST. Op zondag 5 april a.s., des nam. 8 uur wordt in het Geref. Kerkgebouw aan het Bruggetje een welkomstdienst gehouden. In deze dienst hoopt voor te gaan de zeer be kende predikant- Ds.Lammers uit Rotter dam. Ls. Lammers zal een inleiding houden over „Mislukkend idealisme". Deze dienst zal worden afgewisseld met enige soli te zingen door mej. van der Hammen uit Waalwijk. Gelet op de grote bekendheid van Ds. Lammers verwacht men dat velen zich zullen opmaken om deze spreker te horen. BEGRAFENIS OUDERLING DE ROOIJ. Woensdagmiddag had onder grote be langstelling de begrafenis plaats van de op ^n_i- .i/lmi-"-!-»—L JUNGHANS, CAZAL en vele andere merken vanaf 29-— GROTESTRAAT 231a naar aanleiding van de woorden uit het boek der Openbaringen 7 vers 9 en 10: „Na dezen zag ik en ziet, ene grote schare, die niemand tellen kon, uit alle natie, en geslachten en volken en talen, staande voor de troon en voor het lam, bekleed zijnde met lange witte klederen en palmtakken waren in hunne handen. En zij riepen met grote stem, zeggende: de zaligheid zij onzen God, Die op de troon zit en het Lam." Deze rouwdienst werd besloten met het zingen van Psalm 68 vers 2. Op de begraafplaats werd nogmaals het woord gevoerd door Ds. Trouwborst. Ook een vroegere predikant t.w. Ds. Wisgerhof voerde hier het woord. Namens het kerkbe stuur werden woorden van troost gesproken door de president-kerkvoogd, de heer M. Rijken, terwijl de heer A. de Rooij enkele woorden sprak namens de kerkeraad.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 17