VROOM DREESMANN WAALWIJK De Vluchteling Aannemer of particulier? BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F woens prijzen Wwti /'J DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 APRIL 1959 Grasmaaimachine, DEN BOSCH TILBURG - HELMOND kwaliteit!! .Per blik GESLAAGD. Op 15 april slaagde te Utrecht voor het aldaar gehouden examen Typen voor het Practijkdiploma, mej. Lydia Sars uit Waalwijk. Geslaagde genoot haar opleiding bij de heer L. v. d. Leur, Grotestr. 238, alhier. LEDENVERGADERING SINT WILLIBRORDUS. Op maandag 13 april hield de afd. Waalwijk van de Ned. Kath. Bond van Werknemers (sters) in Industriële Bedrijven een leden vergadering. In zijn inleidend woord zette de voorzitter in het kort uiteen wat de taak is van de landelijke bedrijfs groepen,en hoe deze zijn samenge steld. Daar in overeenstemming met de betreffende bepalingen van de statuten en het huishoudelijk re glement is bepaald, dat de Landelij ke Bedrijfsgroep voor leder-, schoen- en lederwerkende industri- ën en ambachten te 's-Hertogen- bosch in vergadering bijeen moet komen op 20 juni a.s., was deze le denvergadering noodzakelijk ter behandeling van de ingekomen stukken betreffende voornoemde bedrijfsgroepsvergadering. Nadat dit was geschied, konden voorstellen worden gedaan. Deze zullen dan op de vergadering te 's-Hertogenbosch aan de orde ko men. Daar er altijd wel wensen zijn, ontstond een levendige discus sie over die onderwerpen zoals: werkloosheidclassificatie, wacht- spaargeldregelingen enz. Deze gesprekken leidden er toe dat een aantal voorstellen bij het bestuur van de landelijke bedrijfs groep zullen worden ingediend. In de vacature van J. Evers zal door de afd. Waalwijk, A. v. d. Pol uit Oisterwijk kandidaat gesteld worden, deze was tot nu toe plaats vervangend bestuurslid van de lan delijke bedrijfsgroep. Als afgevaardigden naar de ver gadering van de landelijke bedrijfs groep werden aangewezen de heren A. Maas en C. v. Vugt, of bij ver hindering van laatsgenoemde L. de Man namens de schoenindustrie en G. Bruysten voor de lederindustrie. Als kandidaten voor de technische vakgroep werden gesteld de heren Elshout en Vervloet. Verder was nog onderwerp van gesprek, de va kantie '58-'59, waaromtrent nogal enige misverstanden schenen te be staan. Deze misverstanden konden door de voorzitter uit de weg wor den geruimd. LAATSTE FILMAVOND VAN KUNSTKRING. Qp dinsdag 28 april a.s. zal de Waalwij kse Kunstkring de laatste filmvoorstelling geven van de proef met drie extra films, welke werd opgezet om de belangstelling voor filmavonden te peilen. De eerste voorstelling werd met ca. 50 bezoe kers een grote teleurstelling, maar de tweede voorstelling met de prachtige film „Yield to the night" trok heel wat meer bezoekers, nl. 170. Toch is dit laatste aantal ook nog niet voldoende voor een be hoorlijke opzet, waarvoor men toch wel gemiddeld op 200 sbezoeker moet kunnen rekenen. Hopelijk gaat de belangstelling voor deze laatste voorstelling aanleiding worden om het in het volgend seizoen nog eens met wat meer filmvoorstellingen te proberen. De film verdient de aandacht van een uitverkocht huis alleszins, want met „The bachelor party" (Nacht der vrijgezellen) heeft de ameri- kaanse regisseur Delbert Mann een film gemaakt zoals er Këlaas te wei nig in omloop worden gebracht. Mann grijpt een afscheid van het vrij gezellenleven aan om de leeg heid van de grote-stadsmens in zijn eenzaamheid bloot te leggen. Hij werd daarbij terzijde gestaan door Paddy Chayefsky, die een verba zend knappe dialoog schreef; zij slaan ook aan bij de massamens, die er mee wordt geanalyseerd. De ma kers van de film ondernemen op milde toon een aanval op de zinloze flinkheid van het jolige vrijgezel- lenleven, dezelfde flinkheid waar mee zoveel huwelijken stuk gaan. Zij zijn begaan met de massamens, die na het verlaten van de school geen boek meer inkijkt, op geen enkele wijze zich verdiept; deze massamens kent geen stijl, geen al lure; hij drijft op een reeks van ge woonten die het leven tot één geeu wende bezigheid maken. Het realis me van de heren Man en Chayefsky is een teer bloempje in de verschij ningsvormen van de moderne film kunst, waarmee we niet voorzichtig genoeg kunnen omspringen. Aldus B. Bertina in Filmforum, dat deze film rekende tot de drie beste films van 1958. De toegang is bepaald op 18 jaar. In het voorprogramma een sug gestief filmpje van Bert Haanstra over de opsporing van aardolie. „VISSCHERSLUST". Zaterdag 25 april des namiddags 8 uur algemene vergadering in het clublokaal, Grotestraat 202 te Waal. wijk. Naast de gewone punten staat op de agenda: - Verkiezing van een bestuurslid, wegens een ontstane vacature; rap port kascontrölecommissie; bespre king 40-jarig jubileum, etc. Na afloop van de vergadering voort zetting rikconcours 1959 om dagprij zen. Op 1 juni a.s. jubileum-jaarverga dering op bovengenoemd adres, zelf de tijd van aanvang. Op 6 juni van 1.30—3 uur recep tie; van 2.30—5 uur kindercabaret voor kinderen van 5 t/m 13 jaar der leden, plus tractatie; van 8—1.30 uur feestavond met cabaret en bal na. Alles in het clublokaal, Grote straat 202. Opwekken tot deelname aan de diverse samenkomsten lijkt overbodig. In de nacht van 6 op 7 juni rijdt een extra bus van de B.B.A. via Sprang en Kaatsheuvel naar Til burg. Gemeenteraad Vlijmen Onder voorzitterschap van bur gemeester Hoefnagel kwam de raad der gemeente Vlijmen vrij dagavond in openbare vergade- ring-^bijeen. De eerste punten gingen alle in een vlot tempo onder de hamer door. Goedkeuring verkreeg het voorstel tot bet aangajjp van een tweetal geldleningen met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeen ten, resp. groot 71.000.en 50.000.tern6onsolidatie van de vlottende schuld. Ook besloot de raad tot het garanderen van tijdige betaling van rente en af lossing van een door de harmo nie „De Eendracht" tc Nieuw- kuijk met de n.v. Boerenleenbank te Vlijmen aan te gane geldlening van 7.500.t.b.v de aanschaf fing van nieuwe instrumenten. Voor de bouw van een bijzon dere school voor v.g.l.o voor meisjes stelde de raad een kre diet beschikbaar van 216.G45. Deze school zal worden gebouwd aan de mgr. van Kesselstraat. De voorzitter deelde mede, dat men binnen enkele maanden tot de aanbesteding hoopt te kunnen overgaan Verder besloot de raad tot net verlenen van medewer king aan 't r.k. Kerkbestuur van Vlijmen voor de stichting van een tweeklassige kleuterschool op de Vliedberg. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat deze school aanvankelijk het karakter zal krijgen van een semi-perinanente school, omdat de toestemming voor de bouw van een permanen te school nog wel enige tijd op zich kan laten wachten. De heer v. d. Meerendonk sprak zijn vol doening uit over het voorstel en hoopte' dat spoedig met de reali sering van deze school zou kun nen worden begonnen. Voor de vernieuwing van het wegdek van de Achterstraat vo teerde de raad een bedrag van 37.450 Goedgekeurd werd de rekening van de Gem. Instelling v. Maat schappelijke Zorg over 1956, ter wijl de rekeningen van het gas bedrijf, het woningbedrijf en de gemeente over hetzelfde jaar voorlopig werden vastgesteld. De heren de Vaan, v. Oyen en v. Helvoirt konden zich niet ver enigen met het voorstel tot onbe woonbaarverklaring van de wo ning Oude Haven 25. Zij wezen er op dat bedoelde woning niet in zodanige staat verkeert dat af braak met het oog op de nog heersende woningnood gerecht vaardigd zou zijn. Een jong echt paar zal met deze woning nog bij zonder in zijn schik zijn, zo meen den zii Ook de heer v. d. Mee rendonk wees er op, dat het rap port over deze woning niet zo ongunstig is. De voorzitter kon met de bezwaren van deze leden meegaan en stelde voor het voor stel terug te nemen, om de zaak nog eens nader te bezien, waar mee de raad akkoord ging. Ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan De Vliedberg en van 't uitbreidings plan in hoofdzaak voor Vlijmen besloot de raad tot de aankoop van een aantal percelen grond. Over hel voorstel tot verkoop van bouwterrein aan een aantal ingezetenen der gemeente toonde de* voorzitter zich bijzonder ver heugd, omdat daaruit blijkt dat er in de gemeente een grote be langstelling bestaat voor particu liere bouw. Met twee der gega digden, n.l. J. Boom en J. Klerx, zal nog nader overleg worden ge pleegd omtrent de grondprijs Bij deze adspirant-bouwers was aan vankelijk namelijk de indruk ge wekt dat de grondjrijs 4.per m2 zou bedragen, terwijl deze in werkelijkheid ruim 6.per m2 bedraagt. Óm deze mensen niet al te zeer te duperen, zal in over leg een grondprijs worden be- r\\ 1 w 26.) „Ik stel u voor, dat ik alléén naar binnen ga", vervolgde de heer Arend de Zeeuw. „Ik zal alles eens rustig met mijn vriend Kaasnagel bespreken. Dat kan ik veel beter, want gij komt mij allen enigszins nerveus voor. Wacht dus rustig tot ik terug ben". De zelfverzekerde heer Arend de Zeeuw wachtte geen antwoord op zijn voorstel af en liep kalmpjes langs de verblufte journalisten heen naar binnen. Hij scheen in het politiebureau goed de weg te weten, want zonder dralen begaf hij zich naar de kamer van de hoofdcommis saris Kaasnagel. „Zo, Kaasje!" be groette hij de politieman op uiterst familiaire toon. „Vertel me maar eens gauw wat er aan het handje is. Doch voor je daarmee begint, 'heb je bijgeval mijn laatste radiopraat je over schijnamateurisme nog ge hoord? Dat zat weer mirakels goed in elkaar, nietwaar? Ik geloof dat al mijn luisteraars nu langzamer hand wel weten hoe ik er over denk. Ja, ja, ik hoor het mezelf nóg zeggen „Ik dacht, dat je om inlichtingen kwam?" viel de commissaris de praatgrage heer de Zeeuw in de re de. „Wat kan jouw scheuramatij ehhoe heet die flauwe kul ook weerwat kan mij dat sche len?" Arend de Zeeuw keek de hoofd commissaris verpletterend aan. „Kaasje.... beste jongen...., je hebt gelijkzuchtte hij ten slotte peinzend. „Ik kan veel beter zwijgen. Van die verwordende voet ballerij heb jij toch lang niet zo veel verstand als ik. Het is goed, beste kerel. Ga je gang maar. Steek maar van wal". Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door 1 Ottwell Binns. 66). Philibert, die eveneens onder invloed van geestrijk vocht bleek te verkeren, liet een ruwe lach horen en deed enige schreden in de richting van de hut. Maar met de snelheid van de bliksem greep de vrouw een der geweren, die tegen de andere hut stonden en plaatste zich daarmee dreigend tussen hem en de schuilplaats van het bedreigde meisje. „Pas op Philibert", zei ze, en in haar stem klonk 'n vastberaden heid, die de naderende man ge waarschuwd zou hebben, indien hij volkomen nuchter was ge weest. Philibert sloeg echter geen acht op haar woorden, maar hij lachte minachtend en deed een sprong voorwaarts. Op hetzelfde ogenblik, voor Langdon kans ge zien had tussenbeide tc komen, weerklonk een schot, en een se conde lang stond Philibert met een weerzinwekkende, verbaasde uitdrukking op zijn gemeen ge zicht, roerloos, dan zakte hij in zijn knieën door en viel met een harde slag tegen de grond. „Vervloekt", brulde Le Coq, plotseling geheel ontnuchterd uit zijn stoel springend. „Ze heeft Philibert gedood. Vlug, idioten." Op hetzelfde ogenblik dat de mannen naar hun geweren snel den, trad Langdon vanuit de schaduw der bomen te voorschijn en hield zijn geweer gericht op Le Coq. „Halt", beval hij met snijdende stem. Le Coq bleef als een stand beeld staan, stom verbaasd naar de onverwachte verschijning sta rend. Dan schreeuwde hij: „De Engelsman." Pedro hield op dit geroep zijn vaart in en keek over zijn schou der wat er aan de hand was. Op het zien van het gereed gehouden geweer bleef ook hij roerloos staan. André toonde echter meer moed. Zonder aarzelen snelde hij vercfêr, greep een geweer en ren de vervolgens zo hard hij kon naar het bescherming biedende woud. „Schiet, monsieur!" schreeuw de Adèle waarschuwend. „Hij is gevaarlijk". Langdon schoot evenwel niet, wetend wat er volgen zou. „En nu mijnheer de tuchthuis boef, is het uw beurt uw handen omhoog te steken." Er lag 'n triomfantelijke klank in de stem van André en op het geluid hiervan was Le Coq ogen blikkelijk weer zichzelf. Hij lach te alsof de situatie hem buitenge woon veel genoegen verschafte. „De bordjes zijn snel weer ver hangen, Langdon", i Langdon gaf geen antwoord en vanuit het duister klonk 't klik ken van een haan die wordt over gehaald. i „Dwaas, ik tel tot vijf en dan..." André begon hardop te tellen... „Een, twee, drie..." i Verder kwam hij niet. Achter hem maakte zich een schaduw los uit de duisternis van de bo men. Slechts Langdon en Pedro bemerkten de nieuwe verschij ning en waarschuwend schreeuw de Pedro: „Pas op, André..." Op hetzelfde ogenblik sloeg de schaduw toe, een hevige slag met de kolf van een geweer en met 'n gekreun als van een wild dier ging André tegen de grond. Het geweer viel hem uit de hand. 1 Met opgeheven buks kwam Ju les te voorschijn. Dudley Lang don uitte een kort lachje. 1 „Zoals u opmerkte, Le Coq, de bordjes zijn weer snel verhangen. Kijk eens achter u". Le Coq draaide zich haastig om en zag hoe Harborough hem van de derde zijde naderde. Hij liet een verwensing horen. „U heeft alle troeven in han- I den, monsieur. Ik ben geheel in uw macht. U heeft het spel ge- wonnen..." „Juist", onderbrak Langdon hem koud. „Ik heb de hoogste j kaarten. Houd je handen hoger, j Le Coq, dat is veiliger." i „Vervloekt", schreeuwde Le Coq woedend. „Op een goede dag zal ik je levend het vel van het lichaam laten ranselen. Hiervoor zul je teruggaan naar die hel in Cayenne, jij en dat zwijn daar." „Je deed verstandiger, 'n beet je meer op je woorden te letten, mannetje", sprak Jules. „Ik ben niet zo toegeeflijk als monsieur Langdon, in Parijs zou ik je voor dat woord kennis hebben laten maken met mijn mes." „Snij eerst Sandy los, John", onderbrak Langdon de twisten den. „E11 jij, Jules, zorg er voor, dat die twee kerels stevig gebon den worden." Hij wendde zich naar de hut en riep bezorgd„Mi mi, Mimi." Snel kwam het meisje naar buiten en de glans in haar ogen openbaarde haar gevoelens dui delijker dan woorden doen kon den. Le Coq merkte dat op en lach te kwaadaardig. „Kijk", riep hij uit. „Daar is Mimi weer. Wel wel, liefde is een der tederste gevoelens, maar ik geloof dat er dingen zijn die hier wel een eind aan zullen maken. Die vrouw daar je zult 't waar schijnlijk nog niet weten is de moeder van je liefste." „Dat weet ik heel goed. Houd je smerige mond maar dicht." Le Coq grinnikte genoeglijk. „Dus dat weet u reeds. En maakt het werkelijk geen verschil? U is wel een edele minnaar. Maar ik kan u nog iets anders mededelen. U heeft een doodsvijand, de man die u door middel van een valse eed naar Cayenne deed transpor teren voor een misdaad die hij zelf bedreven had..." Langdon deed een stap naar hem toe. „Houd je mond of ik schiet je als een hond neer, schurk." „O neen, dat zul je heus niet doen, zo vlak voor de ogen van je lieve Mimi, zelfs al is ze dan de dochter van Henri de Faramond." Hij lachte gemeen bij zijn ont hulling en het meisje liet een 1 smartelijke kreet horen, terwijl 1 ze haar gezicht in haar handen verborg. Een seconde bewoog Langdon zich niet, en overtuigd dat hij doel getroffen had met zijn open baring, sprak Le Coq weer met giftige stem: „Dat wist je nog niet hè? Je kleine meisje is werkelijk de dochter van..." „Je vergist je al weer, Le Coq", onderbrak Langdon hem met kal me stem. „Ik wist het reeds lan ger." „Vervloekt", riep Le Coq spij tig uit. „Je schijnt werkelijk al wetend te zijn." Mimi liet haar handen, zakken en hief een doodsbleek, betraand gezichtje op. Aarzelend deed zij enige schreden naar Dudley. (Wordt vervolgd) ALLEEN GELDIG WOENDAG 22 APRIL GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Fabriekspartij graslin nen lakens, van de al lerbeste Twentse kwa liteit. In cellofaan ver- pakt.Extra grote maten. Ongelooflijk goedkoop. 180x240 6.90 r90 150 x240 cm. D Mooie voorjaarspan toffels, in leuke tinten en exclusieve dessins. Soepele gevulcaniseer- de rubberzooi. Prima pasvorm. 45 Maten 36-42 Xm 30 April - verjaardag van H.M. de Koningin. Nu vlagt beslist ieder een. V D brengt een vlag van 100 x 150 cm. in „lanawool", com pleet met stok van 200 cm. lang, "T90 Yoor slechts „Touring" 4-baans luchtbed, van rubber- canvas, warm gevulca- niseerd, dus gegaran deerd luchtdicht, ter wijl de banen niet los laten. Afmeting 190 x 67 cm. Gewicht 1.8 kg. In groen, A ©50 rood, blauw I Verbanddoos, van on breekbaar plastic, zeer handig op reis en voor vakantie. Inhoud: wondpleister 6x10 cm., wondpleister af- wasbaar 6x25 cm., buisje mercurochrome, crêpe windsel, Cam bric windsel, 2 steriele gaasjes, 2 verband- klemmen, hechtpleis ter, brandwindsel, pakje watten, doosje perubalsem, y| 95 1 schaartje Veren hoofdkussen. Overtrek van fraaie, speciaal geweven tijk, modern streepjesdes sin, in zachte pastel tinten. Gevuld met kleine, zachte veren. Blijvende veerkracht, niet te hard, A r\ niet te slap I v»" Step-in, geheel van sterk elastiek naar 2 kanten rekbaar. Pret tig dragend model door de gekruiste voorpanden. Kruipt niet op. 4 Jarretelles. Verkrijgbaar In 3 ma ten. Alleen in i^50 wit O van 1e klas fabrikaat, met 4 messen van extra gehard staal, draaiende op kogella gers. Zelfscherpend. Gegoten tandwielen en flinke houten duw- boom. Zeer gemakke- lijk in 375O onderhoud Zeer apart en mooi van vorm Is dit nieuwe mo del pendelkap (door- .snede 50 cm.), gemaakt ■van wikkel acella, in de kleuren rood, geel, groen en wit. Com pleet met snoerpendel A90 Slechts O De Disco-Bar heeft 'n klein partijtje gloed nieuwe 45-toeren- plaatjes, met 4 num mers. Tophits zoals: Bird Dog, When, Moon Talk e.v.a. Zon der ruls. Uitstekende geluidsweergave. 50 NU slechts Jm Spiraal schrijfbloc, 100 vel prima gelijnd schrijfpapier, met spiraal aan de lange A zijde, met 25 witte enveloppen I Glazen puddingschaaltjes, flinke maat, sier lijk feston model. Onmisbaar 4 35 in elke keuken. 6 stuks „Margriet" eierzandkoekjes, vers g A in cellofaan verpakt. 250gram 3TP Haché In blik, inhoud 340 gram. Heerlijk vlees met jus. Uitzonderlijke 84e 1G( >uo COPYRIGHT STUDIO AVAN MM.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2