DRUNEN VLIJMEN KAATSHEUVEL „ENGELEN ZONDER VLEUGELS" DRIE HOOFDROLLEN, VERDER NIETS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 APRIL 1959 Raamsdonk Elshout Haarsteeg O.O.G. bracht zwakke komedie van Albert Husson O hand voor deze collecte. De opbrengst komt ten goede aan de plaatselijke Groene Kruis vereniging. WEDVLUCHT P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde, over een afstand van 68 km. De uitslag was als volgt: P v Raamsdonk 1, 9, 31, 58; C de CIoc 2, 15, 30; C Blok 3, 40, 56; A Klootwijk 4, 12, 23, 24, 37, 39, 52; E Ha- verhals 5, 11, 32, 43; A Spierings 6, 19; H Dalmaijer 7, 36, 45; G Treffers 8, 13, 44, 55; C Boer 10, 14; M v Peer 16, 28, 47, 49; S van Peer 17, 21, 33, 53; C Groe- neveld 18; P Bakkeren 20; J Nieuwenhui- zen 22, 27; D J v Helden 25; H v Cam- pen 29; P Nieuwcnhuizen 34, 50; J. de Meter 35; B. Pols 36, 41, 51, 60; C le Sage 38; A Stam 42, 48, 57; Jac. Rozenbrand 46, 61; A Versteeg 54; A v Beek 59. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Ghislain, afstand 130 km. Inkorven a.s. zaterdagmiddag in het club lokaal bij mevr. Cové-van der Haart. '1 1 - t *5 Puzzelrit. ~V I 1 r II 7.1 I I la! .1 JLI «J Het Oranje-comité organiseert op dinsdag 28 april a.s., 's avonds om 8 uur, een puzzelrit voor auto's en motorrijwielen. De start zal plaats vinden op het Heereplein. De route, die ongeveer 50 km. lang is, is uit gezet over goed begaanbare wegen. De netto-opbrengst van deze rit is bestemd voor het dekken van de kosten, verbonden aan het organi seren van de jaarlijkse tocht voor ouden van dagen. Ouden van dagen naar Amsterdam. Het Oranje-comité zal ook dit jaar, naar alle waarschijnlijkheid in de maand juni weer een tocht voor ouden van dagen organiseren. Dit maal naar Amsterdam, met een be zoek aan het vliegveld Schiphol en een rondvaart door de Amsterdam se grachten. Programma Koninginnedag. I 1 9 uur: officiële opening van de feestdag door onze wethouder in 't park bij de r.k. kerk, met het hijsen van de vlag en het zingen van Na tionale liederen door de schooljeugd en aanwezigen; daarna 10 uur: afmars van de schooljeugd naar de zaal van C. Nieuwenhuijzen, waar een film wordt vertoond en de kinderen worden getracteerd; 10.30 uur: voetbalwedstrijd op het terrein van de voetbalvereniging Victoria, tussen v.v. Good-Luck en Victoria; 2-5 uur: demonstraties door sport en andere verenigingen op het ter- j rein tegenover de r.k. kerk. Avondprogramma: 6.45 uur: aantreden van de Oos- terhoutse drumband Excelsior, bij de zuivelfabriek, met mars door het dorp; 1 8-8.30 uur: concert, te geven door de zangvereniging Excelsior uit Raamsd'onksveer, od de kiosk; 8.30-9.15 uur: grote taptoe door drumband Excelsior uit Oosterhout; I 9.15-10.30 uur: concert door har- t monie St. Bavo; i 10.30 uur: afmars naar vuurwerk aan de Nieuwe weg, met harmonie en drumband; 11.00 uur: groots vuurwerk. Concert door Oosterhoutse Nachtegalen. De Oosterhoutse Nachtegalen, die onlangs in Italië zo'n groot succes behaalden, zullen op zondag 26 april a.s. in zaal Huis ten Deijl een con cert verzorgen. Geslaagd. Voor het diploma algemene tuin bouw, bloem- en boomcultuur, slaagde de heer K. Weterings uit Raamsdonksveer. Shetland-show. Naar wij vernemen is de organi satie van de grote shetland-show, welke in de eerste week van augus tus alhier gehouden zal worden, in volle gang. Naast deze shetland- show zijn er nog tal van andere at tracties. De r.k. Winkeliersvereni ging, die het initiatief tot het hou den van deze show nam, en die ook de organisatie hiervan in handen heeft, ondervond bij deze organisa tie veel medewerking, en een en an der wordt dan ook zeer groots op gezet. Wij hopen hierop later nog uitvoerig terug te komen. Koninginnedag. Het programma voor Koninginne dag is, naar wij. ^ernemen,: thans .ge reed. Het comité .Kinderfeesten ko ninginnedag, dat enkele jaren ge leden op bescheiden schaal begon nen is met het organiseren van fees telijkheden op Koninginnedag, heeft haai*'prograinma voor dit jaar weer met enkele programmapunten uitgebreid. In hét' verleden is geble ken dat zöwel van de zijdè van de jeugd als wel bij de ouderen een levendige belangstelling voor het vieren van Koninginnedag bestaat. Het is dan ook daarom dat het co mité dit feest steeds verder uit breidt. Het programma van deze dag is in grote lijnen als volgt: 's Morgens reveille; om 10.30 uur kinderaubade, waarna tractatie op de scholen; 's middags kinder-op- tocht; in de namiddag gecostumeer- de voetbalwedstrijd en 's avonds op 't raadhuisplein gymnastiek-demon- straties door S.H.J. en de jonge boe ren en boerinnen. Gedenkteken 1940/45. Op 4 mei a.s. zal door de voorzit ter van het comité Oorlogsgedenk teken de gedenkplaat, waarop de namen van de 51 oorlogsslachtoffers 1940/'45 voorkomen, officieel aan 't gemeentebestuur worden overgedra gen. Deze gedenkplaat, die is aan gebracht aan de westelijke gevel van het gemeentehuis, wordt na mens de inwoners van Drunen, die hiervoor de nodige gelden bijeen brachten, aan het gemeentebestuur overgedragen, die de verdere zorg over dit gedenkteken op zich zal ne men. Na deze overdracht zal burge meester Snels op 4 mei dit gedenk teken 's avonds na 8 uur onthullen. Gymnastiek. De gymnastiekvereniging S.H.J. gaf zaterdag- en zondagavond de jaarlijkse ouderavonden, die veel belangstelling trokken van de zijde der ouders en donateurs. In een vlot tempo werden de diverse demon straties, vrije oefeningen, dansen, pyramide-bouw en oefeningen aan de werktuigen afgewerkt. Zondagmiddag gaven de junioren en de kleuters een demonstratie. Ook hiervoor bestond van de zijde der ouders een goede belangstelling. Geschenk voor H.M. de Koningin. Zoals bekend, zal ter gelegenheid van de 50st verjaardag van H.M. de Koningin namens de gehele Neder landse bevolking een geschenk worden aangeboden. Hiervoor zal deze week eon huis-aan-huis collec te worden'gehouden. Bijdragen kun nen ook gestort worden op giro-nr. 44299 ten name van de gemeente ontvanger alhier. mb.v Jaarvergadering K.A.V. De K.A.V., afd. Drunen, houdt op 29 april a.s. haar algemene jaarver gadering in de zaal van Gez. Els- hout. Aalmoezenier Oomens uit Til burg zal deze avond een inleiding houden. De datum van deze verga dering was oorspronkelijk bepaald op 21 april. St. Jozeffeest K.A.B. De K.A.B., afd. Drunen, houdt dit jaar op vrijdag 1 mei het jaarlijkse St. Jozeffeest. 's Morgens is er voor ae leden der vereniging een H. Mis en 's avonds zal in De Hoge Braken een feestvergadering plaats vinden, waarop de toneelgroep O.N.A. voor het voetlicht komt. Afrika alarm-actie. De R.K.J.B., afd. Drunen, houdt woensdagmorgen voor de Afrika- alarm-actie een algemene oud pa pier-inzameling. Tafeltennisnieuws. TTVD2 uit Drunen moet wegens het niet doorgaan van de wedstrijd TTVD 2—Crecendo 2 uit Waalwijk, het kampioenschap nog een week uitstellen. De uitslagen van deze week zijn: TTVD 1—Ruyterslag 3 10—0 TTVD 3—Ruyterslag 1 4—6 Gevonden en verloren. Bij de Rijkspolitie te Drunen is kennis gegeven van het vinden van de navolgende voorwerpen: rode baby-shawl, zwartlederen da meshandschoen, heren glacé-hand schoen, zwarte regenbroek, grijsge- blokte wollen shawl (in afgelopen winter), een paar herenhandschoe nen, militaire koppel, Belgische po litiepenning (gemeente Berghem bij Antwerpen). Kennis werd gegeven van het verliezen van: een zwartgelakt herenrijwiel; vul pen, merk Pelikan; bruin heren gla cé-handschoen; herenpolshorloge, merk Union; grijs truitje, maat 42; groenlederen portemonnaie, inhou dende 12.hondje, geheel zwart met bruine vlekken boven de ogen; bruin lederen portemonnaie m. rits sluiting, inh. 6.zwarte jongens jas met capuchon; herenportemon- naie met ritssluiting, inh. 5. Inlichtingen omtrent het boven staande te bekomen, dagelijks op 't postbureau der Rijkspolitie van 9.00 tot 18.00 uur. Agenda. Maandag 20 april 4.308.30 uur: Drunense balletschool, Hoge Bra ken; 7.30 uur: T.T.V.D., Grotestraat 8; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger" v. d. Geit. Dinsdag 21 april 7 uur: trainen RKDVC-senioren; 8 uur: clubavond O.O.S., café v. d. Geit. Woensdag 22 april 7 uur: Jiu Jit- su, café Klerks; 8 uur: film - Het liefdesdrama van een Kroonprinses - 18 jaar, Hoge Braken; 8 uur: clubavond O.O.O., café Els- hout; 8 uur: clubavond „Prins Bernhard", hotel Royal; 8 uur: clubavond DVP, café Klerks; 8 uur: clubavond „Nooit Gedacht", café v. d. Geit. Donderdag 23 april 7.30 uur: trai nen D.V.C.-junioren; 7.30 uur: T.T.V.D., Grotestraat 8; 8 uur: repetitie Cantabile. GESLAAGD. De heer J. Vermeer slaagde te Utrecht voor het le doctoraal examen Veeartsnij- kunde. Proficiat. FANCY-FAIR. Tijdens de kermisdagen zal in het pa rochiehuis een groots opgezette fancy-fair gehouden worden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de gezamenlijke jeugd verenigingen der parochie, t.w. de wel,pen, de verkenners, de meisjes-gymclub en het meisjesgilde. De organisatie van de fancy- fair is weer in goede handen en gedachtig het goede doel, zullen velen ongetwijfeld graag een bezoek brengen aan de prachtig ingerichte stands in de sfeervolle zaal. COLLECTE GESCHENK KONINGIN. Omdat ook Drunen - Elshout wil bijdra gen aan het geschenk voor H. M. de Ko ningin, ter gelegenheid van haar 50e ver jaardag, zal deze week huis aan huis ge- collecteerd worden. De schoolkinderen kun nen op de scholen hun bijdrage in de bus stoppen. Maximaal echter maar 5 cent. TAFELTENNIS. Afgelopen weekend werd door de Smas hers de volgende resultaten behaald Veghel I - Smashers I 0-10; Smashers II-'s-Bosch II 7-3; Never Despair 1- Smashers II 8-2; Smashers III - JCV III Vught 5-5; Smashers IV - Shooting Stais II Nicuwkuijk 1-9. OPVOERING OPERETTE. Voor een overvolle zaal werd door leer lingen van de kleuterschoool, meisjesschool en jongensschool de operette opgevoerd „Pepi, de herdersjongen". Behalve vele ouders der schoolgaande jeugd, waren veel belangstellenden aanwezig. De heer Janssen heette allen welkom, speciaal de Z.E. heer Pastoor, de Weled. gestr. heer Inspecteur A. Takx, de Eerw. Zusters uit Drunen en Elshout, Dr. Verhaak en de heer H. Peters, hoofd der school te Vlijmen. Hij liet uit komen, dat ondanks een geslaagde generale repetitie, het natuurlijk niet zeker was dat de uitvoering ook voor 100 pet. zou slagen. De leiding, de eerw. zuster Lotharia en de heer A. van Gerwen, alsmede het gehele personeel der scholen zou al blij zijn als de uitvoering voor 50 60 pet. zou slagen en men niet voor al te grote verrassingen kwam te staan, omdat kinderen zeker op het toneel voor verrassingen kunnen zor gen. Hij rekende dus op enige clementie der aanwezigen. Hij vond het prettig dat het gehele geval, met uitzondering van de tekst, een zuivere Elshoutse aangelegenheid was. De decors werden geschilderd door de heren A. Lommers en Th. v. d. Aa, de cos tumes werden gemaakt door de eerw. zus ters met assistentie van enkele dames, de grime werd verzorgd door de heren Th. v. d. Aa, G. Schapendonk en Joh. van Ven- rooij, de verlichting was in handen van de Weleerw. heer Kap. Lentjes. Van het per soneel had ieder gedaan wat in zijn vermo gen lag en door samenwerking van allen was de uitvoering mogelijk geworden. Wat de kinderen, totaal 72, presteerden, overtrof ieders verwachting. En het applaus na elk bedrijf was tenvolle verdiend. Geen wonder dan ook, dat de vrijwillige bijdrage, alle ouders hadden gratis toegang, de be groting wel wat overtrof. Tijdens de pauze sprak de Weled. gestr. heer A. Takx, inspecteur van het lager on derwijs, een zeer waarderend woord. Hij prees de parochie gelukkig, waar door een samenbundeling van krachten zo iets moois tot stand kon komen. Aan het slot kregen alle spelertjes een daverend en welver diend applaus. NEVER DOWN VIERDE le LUSTRUM MET KAMPIOENSCHAP. Door met 2-1 van de Deuterense dames te winnen legde het le elftal van de Vlij- mense korfbalclub gisteren beslag op het kampioenschap en daarmee zorgden de VHjmense dames voor een wel zeer welkom geschenk bij het le lustrum dat gisteren werd gevierd. Dit kampioenschap is een resultaat dat er zijn mag en waarop zowel de speelsters als de oprichters, onder wie kapelaan Hendriks een zo grote rol heeft gespeeld, met trots mogen terugzien. Er is in die vijf jaren in Vlijmen heel wat werk verzet, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat de vereniging momenteel 100 leden telt en met 6 twaalftallen in de competitie uitkomt. Het le twaalftal is overigens niet het enige dat voortreffelijke resultaten boekte, want ook Never Down A legde ongeslagen beslag op het kampioenschap, terwijl Never Down 2 bij een overwinning in de laatste wedstrijd ook de kampioensvlag mag hij sen. Niet zulke klinkende resultaten behaal den de B. C en D-twaalftallen, maar 't kan nu eenmaal niet over alle linies kermis zijn. De lustrumviering begon gisteren met een plechtige hoogmis in de parochiekerk met gezamenlijke H. Communie. Te ca. 11.15 uur begonnen op het terrein de wedstrij den, waarvan er vier in competitie-verband werden gespeeld. De uitslagen waren: Never Down 1 - Deuteren 12-1; Nover Down 2 - Avanti Schijndel 1-0; Never Down B Avanti A 1-0; Never Down D-Avanti B 2-0. De feestavond in het patronaat begon te ca. half zeven met een gezamenlijke koffie-! maaltijd. Deze bijzonder gezellige avond werd opgeluisterd met muziek en dans. Onder de aanwezigen waren ook burge- meeseter Hoefnagel en zijn echtgenote. De geestelijke adviseur, kapelaan Hendriks, hield een jubileumtoespraak, waarin hij al len dank bracht voor de geslaagde feest viering, maar vooral zijn vreugde uitsprak over het behaalde kampioenschap. Aan 20 leden, die vanaf de oprichting lid waren, werd het officiële insigne van de NKS aan geboden. Alle overige leden ontvingen een aandenken aan deze le lustrumviering. „DE VOORUITGANG" 50 JAAR. Woensdag j.l. vierde de coöp. zuivelfa briek „De Vooruitgang" haar gouden be- staansfeest. Ondanks vele tegenslagen is de vereniging in deze halve eeuw toch tot grote bloei gekomen, hetgeen voor een belangrijk deel te danken is aan de werkzaamheid van het huidige bestuur onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Water. Ook mag hier gememoreerd worden het belangrijke werk dat de heer J. Kuijpers, die sinds 1938 di1 reuteur is van de zuivelfabriek. Er zijn in deze 50 jaar meerdere aanval len op de zelfstandigheid van de fabriek gedaan, maar men heeft steeds het roer in eigen handen weten te houden. En de waardering voor het vele belangrijke werk dat de coöperatie heeft verricht, kwam dui delijk tot uiting bij de jubileum-herdenking in Hotel Prinsen, waar zeer velen het be stuur en de directeur kwamen gelukwensen, onder wie wij opmerkten burgemeester Hoefnagel, pastoor Heesakkers, de heer van Iersel, voorzitter van de Brabantse Zuivel- bond en de directies van een aantal zuster verenigingen. 's Avonds werd er in café 't Centrum een feestavond gehouden, tijdens welke de heer v. d. Water een overzicht gaf over de afgelopen 50 jaar. De harmonie Concordia bracht een serenade. Verder zorgden voof de muziek en de goede stemming het orkest „De Vrolijke Jongens" o.I.v. Jos v. d. Wiel. VERJAARDAGSGESCHENK AAN H. M. DE KONINGIN. De Burgemeester van Vlijmen geeft en kele richtlijnen voor bijdragen verjaardag geschenk aan H. M. de Koningin die op 30 april haar 50e verjaardag viert. De grote bedrijven worden rechtstreeks bezocht door het comité, terwijl ieder ander gevraagd wordt een bijdrage te geven, het zij door storting op gironummer 640000 te Amsterdam, hetzij door storting bij de Han delsmaatschappij N.V. Amsterdam, verder bij alle bankkantoren in het gehele land, waaronder vallen alle handelsbanken, boe renleenbanken en spaarbanken. Vele mensen echter, die wel een bijdrage willen geven, maar die overigens niet meer dan bijv. f 0.25 voor dit doel willen of kunnen missen, zullen niet de moeite ne men om van een der hierboven aangeduid^ mogelijkheden tot storting gebruik te ma!- ken. Daarom is er gezocht naar andere methoden om deze grote groep toch in staat te stellen iets te doen. Op de eerste plaats noemen we hier de ouders van schoolgaande kinderen. Aan de hoofden van scholen is verzocht de bijdragen die deze ouders willen geven in te zamelen, via de kinderen en wel op een nader aan te dui den datum. Ten tweede kunnen de perso neelsleden van de grote bedrijven hun bij dragen kwijt in een collectebus, die opge steld zal worden op een opvallende plaats in hun bedrijf. Ten derde zullen collectebussen worden geplaatst in tal van winkels, waar de huisvrouw regelmatig komt, zoals bij slager, kruidenier en bakker. Ten 4e zullen ook op het postkantoor bussen worden ge plaatst en ten vijfde zal zelfs in de bene denhal van het gemeentehuis een bus wor den aangetroffen. De Burgemeester hoopt dat de Vlijmense bevolking in deze niet zal achterblijven bij andere plaatsen. WIELRENNEN. Voor het kampioenschap van Nederland van Profs en Onafhankelijken. werd te Beek in Limburg eén wielerwedstrijd gehouden. Hieraan nam de Vlijmense onafhankelijke B. v. d. Ven ook deel, maar hij had weinig succes en werd door een kapotte fiets uit geschakeld. Winnaar werd van deze zware wedstrijd P. Damen Lieshout; 2 P. de Jong Made; 3 Huisen; 4 Sjef Labé; 5 Gijs Pouw; 6 Jaap Kuisten; 7 Kapteijn. GROOT INTERN. KRUISBOOG- SCHUTTERS CONCOURS. Op zaterdag 25 en zondag 26 april a.s. zal op de banen van het Kruisbooggezel schap „Rozenknopje" gevestigd café H. Boom, plein Vlijmen, een groot Internatio naal concours gehouden worden, te geven door de Langstraatse Kruisboogbond „Door Eendracht Saam Verbonden", wegens haar 4-jarig bestaan. Voor dit concours zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld, zowel voor corps, als voor personele viertallen en persoonlijk. Het concours wordt zaterdag middag om 3 uur door de voorzitter van de bond dhr. J. van Bijnen, geopend. VIERING 25-JARIG BESTAAN VAN DE RIJVERENIGING JULANA. Onder zeer grote belangstelling vierde zaterdag j.l. de alhier bestaande rijvereni- ging Juliana haar 25-jarig bestaan. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankbaarheid die om negen uur door de geestelijk adviseur pastoor Serrarens in de parochiekerk werd opgedragen, waarbij alle leden met hun echtgenote of verloofde tegenwoordig waren.. Na afloop verenigden allen zich met een aantal genodigden die intussen waren gearriveerd in café J. van Oijen, om aan te zitten aan een welvoor ziene Brabantse koffietafel. Feestvergadering. Het hoogtepunt van het feest was wel de feestvergadering, tijdens welke door di verse sprekers het woord werd gevoerd. Als eerste spreker verscheen de voorzitter van het feestcomité dhr. M. Pulles op het podium, die namens de jubilerende ver eniging allen hartelijk welkom heette. Hier na gaf hij een overzicht over alles wat de vereniging in de afgelopen 25 jaren heeft weten te presteren en sprak de hoop uia dat de ruiters ook in de toekomst nog vaak van zich zouden doen spreken. Hierna verkreeg de secretaris van de bond van Landelijke Rijverenigingen het woord, die na de leden namens de bond te hebben gefeliciteerd met deze mijlpaal, het doel en het nut van een ruitersportvereni ging uiteenzette. Spr. noemde deze soprt een der edelste sporten voor de jonge boer of boerin die het grote voorrecht hebben deze mooie sport zonder hoge kosten te kunnen beoefenen. Aan zes leden werd door dhr. van Dieren een onderscheiding uitgereikt voor hun bij zondere verdiensten voor de vereniging, die door hen gedurende 25 jaren trouw werd gediend; achtereenvolgens spelde de bonds- secretaris de leden J. van Oijen, Sj. van Beurden, B. van Bladel, Joh. v. d. Lee, Fr. van Bijnen en P. Mommersteeg, het bonds- insigne op de borst; laatstgenoemde die tevens voorzitter en commandant is, kreeg bij zijn 25-jarig lidmaatschap de hoogste onderscheiding die de bond kent, n.l. het zilveren draaginsigne. De ondervoorzitter dhr. Th. v. d. Brandt, dankte de zes jubi larissen voor het vele werk voor de ver eniging gedaan en bood namens de leden elk een kistje sigaren aan. Het zou te ver voeren om hier alles weer te geven wat door de diverse sprekers die hierna nog op het podium verschenen werd gesproken, maar uit de woorden van de geestelijk adviseur, pastoor Serrarens, de geestelijk adviseur van de Bond van Lande lijke Rijverenigingen, Pastoor Hoek, de heer J. Verputten, voorzitter van het Kringbe- stuur, Burgemeester Hoefnagel van Groot- Vlijmen, waaronder ook Haarsteeg ressor teert, de heer J. Klijn uit Elshout in zijn functie van voorzitter van de rijvereniging Drunen-Elshout, waarvan enkele Haar- steegse ruiters vroeger lid zijn geweest en dhr. P. Kluitmans, voorzitter van het kring- Na de opvoering van „Enge len zonder vleugels" door de to neelvereniging O.O.G. hebben wij ons opnieuw afgevraagd aan welke Kwaliteiten deze komedie van Albert Husson nu eigenlijk haar plaats in de internationale toneelliteratuur te danken heeft. Want afgezien van het novum (van twijfelachtige waarde) van de vrij lugubere vondst en de wrange humor heeft dit spel niets wat een internationale re putatie zou kunnen rechtvaar digen. De compositie en de in trige zijn bijzonder zwak, de ka rakters komen nauwelijks of niet uit de verf en de dialogen zijn bepaald niet om over naar huis te schrijven De lift, welke dit stuk naar het internationale be roepstoneel gemaakt heeft, maakt op ons dan ook alleen maar de indruk van een „testi monium paupertatis" Berocpstonelisten mogen met velerlei kunstgrepen en aange zette accenten de zwakheid van dit stuk dan nog weten te ca moufleren, wanneer het ama teurtoneel zich aan deze komedie gaat wagen, komen de tekortko mingen ervan toch wel heel dui delijk aan het licht. En dat ligt dan toch echt niet helemaal aan een bepaald onvermogen van het amateurtoneel, want het gaat o.i. niet altijd op om niet geheel ge slaagde opvoeringen van 't ama teurtoneel af te doen met de cli chématige dooddoener van „men heeft te hoog gegrepen". Ook de toneelschrijvers gaan lang niet altijd vrij uit. De opvoering, welke O.O.G. dit weekeinde van „Engelen zon der vleugels" heeft gegeven, heeft duidelijk twee gezichten gehad Daar was op de eerste plaats het voortreffelijk spel van de drie „engelen" Alfred (J. Hes- selberth), Jules (H. Brokken) en Joseph (J. v. Delft). Dit illustere drietal wist de morbide sfeer en de sinister-humoristische toon van dit spel uitstekend te tref fen. Hun sj)el was voorbeeldig op elkaar afgestemd en in amu sante en speelse boosaardigheid vulden zij elkaar uitstekend aan. Het zijn ook deze drie figuren, die het hele stua dragen, de rest hangt er min of meer als nood zakelijke decoratie bij. Dit treedt nog te sterker op de voorgrond, omdat de schrijver zich niet de minste moeite gegeven heeft om de overige karakters in deze ko medie ook maar enige inhoud te geven Hij was zo in zijn schik met zijn vondst en met dit drie tal, dat hij de rest totaiil verge ten heeft. Wat namelijk te den ken van een slappe en besluite loze figuur als Felix Ducotel en zijn onduidelijke vrouw Amclie? Dil tweetal heeft het hele stuk door echt niets belangrijks, in teressants of boeiends te zeggen en net mag dan o.i. ook nauwe lijks verwondering wekken, dat B. v. d. Velden en mevr. Reijers- van Gelder niet verder kwamen dan een opvallend mat spel zon der een enkel hoogtepunt. Isa- belle, hun dochter, is een praat graag, verliefd, maar verder on- beduidend_meisjc en wij kunnen het mej i immermans dan ook echt niet kwalijk nemen, dat zij hiervan geen rol wist te maken, die de toeschouwers nog lang zal bijblijven. Hetzelfde kunnen we zeggen van Paul Cassagnon, met dit verschil dan dat hij een idem man moest uitbeelden, wel ke taak C. Rombouts te vervul len kreeg. T. Klijn bracht met de rol van Juste Trochard wat meer leven in de kleurloze omlijsting van het optreden der drie „en gelen". Hij deed dat o.i. uitste kend en met veel gevoel voor de sfeer en de situatie. C IJpelaar mocht fungeren als de deus ex machina in het zeer dilettanti sche slot van deze komedie en hij deed dat naar onze overtui ging wat te week. Mevr. Parole (mevr. M. Verharen-Beerens) deed haar naam in hoeveelheid woorden ongetwijfeld eer aan, maar de verstaanbaarheid liet met name in het eerste bedrijf nogal te wensen over. Ook deed haar oj)treden ons iets le mecha nisch aan. Het kleine rolletje van „een inboorling" werd goed ver tolkt door A. v d. Hoven. De positieve kant van deze opvoering was dus, dat de drie hoofdrollen op voorbeeldige en knappe wijze werden vertolkt, maar dit is toch echt wel te wei nig na het sublieme spel dat O.O.G. op de planken heeft ge bracht met „De Vuurproef". Als excuus mag echter gelden, dat dit zwakke stuk aan de bijrollen bijzonder weinig kansen bood. O.O.G mag best wat hoger mikken, waarbij men zich dient te realiseren dat het feit dat een stuk door het beroepstoneel is gebracht, in lang niet alle geval len een waarborg is voor de kwa liteit er van Er werd gespeeld in een fraai decor van de ia. Bcijne uit Am sterdam en in de verzorgde cos- tuums van 't Brabants Costuum- huis uit Den Bosch. bestuur van de NCB, heeft de jubilerende vereniging wel kunnen opmaken, dat de ge hele gemeenschap haar een warm hart toe draagt en dat de ruitersport algemeen hoog wordt gewaardeerd. Aan het slot dankte de voorzitter van Juliana de heer P. Mommersteeg, alle spre kers voor hun waarderende woorden en deed van zijn kant namens de leden de toe zegging dat zij ook in de toekomst alles in het werk zullen stellen om de plaats, die Juliana momenteel in het verenigingsleven hier ter plaatse inneemt, niet alleen te hand haven, maar ook, nu de vereniging is uit gebreid met een ponyclub als aspirantrui- ters en enkele amazones, nog te verbeteren, teren. z Van de receptie waarvan de tijd na be ëindiging van het officiële gedeelte was aan gebroken, maakten velen gebruik om be stuur en leden van de jubilerende vereni ging te complimenteren met het 25-jarig bestaan. Tijdens deze receptie werd door dhr. C. v. d. Plas, namens alle alhier bestaande verenigingen, 42 in totaal, die alleen een bijdrage hadden geschonken, een prachtig cadeau aangeboden, bestaande uit een rui- terstandaard, aan de ene zijnde voorstellen de een ruiter te paard en het jaar van op richting en aan de andere kant een hoef ijzer, gepareerd met pet, rijbeugels en een pikeurtje. Om 3 uur werd door de on langs opgerichte ponyclub een rondrit door het dorp gemaakt met het aangeboden cadeau als dank aan de gemeenschap die dit had geschonken. Des avonds kwamen de leden en geno digden weer bijeen in café J. van Oijen voor het bijwonen van een feestavond. Op verzoek van de feestcommissie was een wedstrijd uitgeschreven om de pony club een naam te geven; er waren 35 na men ingestuurd en na veel wikken en we gen werd deze aspirantvereniging de naam De Favorietjes toegewezen. De jubilerende vereniging kon met deze dag terugzien op een waardig feest en zal hieruit ongetwij feld nieuwe krachten putten voor de toe komst. HOCKEY. i i int Eerste dames-elftal van „DES" behaalde een overwinning op Venray en promoveert naar de 2de klasse. Het was zondag een belangrijke dag voor het eerste dames-elftal van „DES". Men stond voor de weten schap, dat 'n overwinning op „Ven- 1 ray" promotie naar de 2de klasse betekende. Werd de wedstrijd ver loren, dan was er nog wel een klei ne kans, maar het was beter daar niet te veel op te vertrouwen en 't heft in eigen hand te houden. Vermoedelijk gesterkt door de aanwezigheid van de dames Litjens en Vesters, die enige tijd wegens ziekte op het appèl ontbraken, toog men vol goede moed en zelfvertrou wen op pad, met het vaste voorne men aan alle onzekerheid een einde te maken. Ook wij hadden 't volste vertrouwen, dat zij deze keer geen halve maatregelen zouden nemen en de DES-dames hebben onze ver wachtingen niet beschaamd. Het zou ook wel bijzonder sneu zijn geweest, wanneer het resultaat andersom had geluid. Immers, de ongelukkige laat ste wedstrijd voor de competitie in Tilburg, welke door pech verloren ging, had reeds het kampioenschap en promotie kunnen brengen. Daar op volgde die eerste promotie-wed strijd tegen Waalwijk, welke prac- tisch gewonnen was, maar vlak voor het einde door een dubieus doelpunt Waalwijk nog een gelijk spel bracht. Hoewel men zich kon vastklampen aan het hangende protest, had men zich mentaal volkomen ingesteld op een zege over Venray. Toch was de 12 overwinning ook niet direct overtuigend. Mogelijk dat de minder goede conditie van het terrein daar toe heeft bijgedragen, want DES is in eigen home op dat gebied wel iets anders gewend. De rust ging in met een 10 voor sprong, door een doelpunt van Miek v. d. Hoven. Na de rust voerde de zelfde speelster deze voorsprong tot 20 op. Uit een strafbully wist Venray tegen te scoren, doch dit doelpunt had zeker afgekeurd moe ten worden. Het werd nu weer even spannend en mede door het opwin dende geschreeuw van het publiek langs de lijn, werden de zenuwen van de DES-dames weer op een zwa re proef gesteld. Maar zij hielden „Door Eendracht Sterk" stand en toen het eindsignaal klonk, konden elf gelukkige meisjes elkaar omar men en feliciteren. Circa 6 uur arriveerden zij in Kaatsheuvel en voorafgegaan door de harmonie Apollo trok men in op tocht, omgeven door enthousiaste clubleden en supporters, naar het tehuis in café-restaurant van W. Smit. In de avonduren, tijdens de recep tie, werd het gepromoveerde elftal in de bloemetjes .gezet en kwamen velen hun opwachting maken om de dames, alsmede het bestuur, met het behaalde succes te complimen teren. Voorzitter J. Reijnen feliciteerde in een enthousiaste rede het elftal, waarbij hij nog eens teruggreep op het verloop der competitie. Hij be trok in z'n felicitatie onmiddellijk „coach" Lucien Schraauwers en dankte deze speciaal voor z'n niet aflatende zorgen, welke mede voor al tot het thans behaalde resultaat hebben geleid. Verder bracht hij

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6