WAALWIJK WASPIK laatste berichten 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 APRIL 1959 7 Loon op Zand WIE DE JEUGD HEEFT, HEEFT DE TOEKOMST. Voetbalsport Handbal Duivensport Biljarten dank aan de oud-voorzitter, de heer A. Schalken, die z'n felicitatie met een geschenk onder couvert had on derstreept, aan de harmonie Apollo voor de spontane wijze waarop men zich zoals gewoonlijk weer disponi bel had gesteld en de dames een joyeuse entree te bereiden en ver der aan allen die op enigerlei wijze aan het succes hadden bijgedragen. Tenslotte deelde hij mede, dat men de beschikking had gekregen over een vaste trainer, die vooral ook de jeugd zo spoedig mogelijk onder handen zal gaan nemen, het geen vooral nodig is om de goede geest in de vereniging te behouden. Tot nu toe was vooral deze laatste categorie teveel aan haar lot over gelaten en was het meer alleen de oudere garde, waarover de zorgen zich uitstrekten. Zowel het eerste heren- als het eerste dames-elftal spelen nu in hun categorie in de 2de klasse en 't zal nu een wedloop worden wie van hen het eerste de overgangsklasse bereikt. Dat de dames daarbij een goede kans maken, is o.i. zeker. Im mers, het elftal bestaat voor het merendeel uit jonge speelsters, die, mits eendrachtig de trainingen wor den bijgewoond en intensief ge volgd, een ernstige kans maken meteen mede naar de top te dingen. Ten slotte ook van deze plaats onze gelukwensen aan de DES-da- mes en veel succes in de nieuwe competitie. INITIATIEF VAN GEMEENTE BESTUUR EN VERENIGINGEN VAN WELDADIGHEID. Bejaarden in Gasthuizen zagen de film Pastor Angelicus over het leven van Pius XII. Het mag onderhand wel als bekend worden verondersteld, dat er in de laatste tijd meer aandacht besteed wordt aan de groep mensen, die de bejaarden worden genoemd. De kans is er dat deze groep mensen, als de levensavond is gekomen, ge raken tot een nietsdoen, dat geest dodend kan zijn. Het is daarom het vermelden wel waard, dat in de gemeente Loon op Zand een bescheiden begin is ge maakt om de bejaarden op gezette tijden eens een mooie avond te bren gen, welke de geest verrijkt en te vens de gezelligheid bevordert. In samenwerking met de St. Vin- centius- en St. Elisabeth-conferen- ties organiseerde het bestuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg een drietal film avonden in Pension Bethlehem, het Herman-Jozef gesticht en het St. Gerlachusgesticht, welke avonden zeer geslaagd zijn. Na een interessante voorfilm over het leven in het vissenrijk, vooral van de Middellandse Zee, zagen de bejaarden de rijke film over 't leven van de roemrijk 1; overleden Paus Pius XII. Daarin kbmt heel 't mach tige, bruisende leven van de kerk in —Rome naar - vorerw—Men ziet, zowel de grote kunstwerken van de Six tijnse kapel, waar Lorenzo Perosi op de film de dirigeerstok zwaait, de grote audiëntie-zalen van het Vati- caan, de, unieke tuinen, maar ook de slanke figuur van de Paus bij tal van gelegenheden, als hij de arbei ders ontvangt, de jonge bruidspa ren, de kinderen, de monniken, en ook de nonnetjes, die alle hun per soonlijke intenties aan de Paus mo gen zeggen, die ze insluit in zijn grote vaderhart. Een unieke passage in deze Pausfilm. De film sluit met als het ware een verklaring van het opofferende le ven van Pius XII z.g. te geven in het beroemde beeld van De Goede Herder, waarvan de liturgie in deze week voortdurend gewaagde. Met dit slotbeeld, mogen we wel zeggen, werd ook hulde gebracht aan de eerwaarde Zusters in de ge noemde tehuizen, die dag en nacht klaar staan om onze bejaarden bij te staan en aan wie deze filmavonden ook van harte werdeng egund. Bejaarden en Zusters hebben dan ook genoten. De besturen van de genoemde in stellingen mogen op geslaagde avon den terugzien en zij moeten, dunkt ons, voortgaan op deze weg. BAL EN PRIJSUITREIKING KEGELCONCOURS „ALLES OM". Zaterdagavond vond in de zaal van café-restaurant „Euphonia", on der zeer grote belangstelling de prijsuitreiking plaats van het door de kegelclub „Alles Om" gehouden lustrumconcours. Voorzitter P. Brekelmans van „Al les Om" bracht in een kort woord dank aan allen, die meegewerkt hadden om dit concours tot 'n groot succes te maken. Vervolgens sprak nog de vice- voorzitter van de Tilburgse kegel bond, de heer J. Remmeren, die daarop over ging tot het uitreiken van de prijzen. Hierna heerste er nog een gezellige kegelsfeer tot het sluitingsuur, waarbij het orkest van Joost van den Akker voor de nodige stemming zorgde. Als bijzonderheid mag nog ge noemd worden, dat het aantal hout, door de kegeljongens in de week van het concours gezet, 61320 be droeg. DAMMEN. De onderlinge competitie van de „E.K.D.V." werd j.l. donderdag voortgezet. De uitslagen waren als volgt: P. v. ZonP. v. Mierlo 2-0 C. SipsH. Muskens 0-2 P. v. MierloH. v. Deudekom 0-2 H. HeuverlingW. Sulsters 2-0 A.s. donderdag gaat „E.KD.V." 'n wedstrijd spelen tegen „Dongen" te Dongen. Vertrek bij café „de Vier sprong" om 7.45 uur. TOEP-CONCOURS. In zaal „De Echo der Duinen", Hoge- steenweg alhier, zal zaterdag 25 april a.s. om 8 uur precies een groot toep-concours worden gehouden. Hieraan zullen prachtige prijzen zijn verbonden. Als eerste prijs wor den 25 gulden ter beschikking ge steld. De reglementen zijn in de zaal aanwezig en voor goede con trole wordt gezorgd. Het organise rend comité wil hier de gelegenheid gev-en de echte toepliefhebbers eens echt van deze sport te laten genie ten Dus voor allen die er interesse in hebben, op naar zaal „De Echo der Duinen". TOEDIENING H. VORMSEL. Mgr. W. Bekkers, bisschop-coad jutor van Den Bosch, zal op vrijdag 1 mei a.s. aan een aantal jongens en meisjes in onze parochiekerk het H. Vormsel toedienen. De noveen voor dit H. Sacrament begint op woens dag 22 april. De ouders worden ver zocht het voorgeschreven gebed, met hun kinderen die gevormd worden, te bidden. De Dienst begint om 11 u. HEROPENING. De geheel verbouwde manufactu renzaak van de firma Riek Moonen alhier, is zaterdag j 1. heropend. Het interieur is ingericht naar de eisen die de moderne tijd vraagt. De win kelruimte is aanzienlijk uitgebreid, terwijl een grote etalage het geheel aantrekkelijk maakt. Bij de opening heeft deze firma leuke verrassingen gegeven aan de klanten. De service die deze zaak biedt, is alom bekend, want iedereen kent de slogan: Vraag het RiekU slaagt magnifiek. Kortom, het is een mooie aanwinst voor de Hogesteenweg. KON. ERK. HARMONIE CONCORDIA. Het bestuur en de muziekcommis- sie van Concordia zijn de mening toegedaan, dat het wenselijk is om naast een directeur een onder-direc teur te hebben, die in bijzondere omstandigheden de eerstgenoemde bij e-en absentie kan vervangen. De ze functie stelt bij een harmonie als Concordia uiteraard grote eisen aan een dergelijk persoon. Een aan te stellen kracht moet niet alleen het corps kennen, maar tevens ondervinding hebben van een en ander. Deze taak is na am pele bespreking in handen gelegd van Carel Jansen. Genoemde heer Jansen, zelf een actief lid van Con cordia. heeft als muzikant een zeer lange ervaring met dit corps. Door dat hij reeds vele jaren als direc teur verbonden is aan de harmonie Sint Caecilia te Udenhout en sinds kortere tijd instructeur bij de Baardwijkse harmonie St. Jan, me nen wij dat 't onder-directeurschap! bij Concordia in goede en bekwame handen gelegd is. GOUDEN BRUILOFT. Op 29 april hoopt het echtpaar H. v. Dongen-de Vries zijn gouden hu welijksfeest te vieren. Er is inmid dels een comité gevormd die de no dige voorbereidingen treft om deze dag voor deze nog zeer krasse oud jes tot een onvergetelijke te maken. AGENDA. Zaal parochiehuis: dinsdag en don derdag van 25 uur ontspanning voor bejaarden. NIJVERHEIDSSCHOOL. In ons vorig nummer stond een oproep van leerlingen voor onze uitgebreide Nijverheidsschool cursus 1959-19(50. Wij willen even de speciale aandacht vestigen der ouders en a.s leerlingen op het volgende. Ie. Met 1 september begint een 3-jarige cursus aan de nieuwe school, in dier voege dat leerlin gen worden toegelaten, die zes klassen der lagere school met vrucht hebben doorlopen. 2 Jongelui van 12 jaar en acht maanden kunnen direct na toela tingsexamen op de le klas ko men. Voorts kunnen leerlingen zo nodig in aanmerking komen voor reis- en studievergoeding. Wij komen op een en ander in een volgend nummer uitvoerig terug. KERKDIENSTEN PAROCHIE ST. JAN. Vanaf 1 mei zijn de kerkdien sten in de parochie St. Jan op zon- en feestdagen als volgt vast gesteld: half zeven, kwart voor acht, negen uur, kwart over tien en half twaalf. ST. ANTONIUSPAROCHIE. In de parochie van St Antoni- us zal maandagavond 27 april een ouderavond worden gehouden, voor de communicanten, waarin als spreekster zal optreden mevr. Smulders-Beliën van Oost-, West- en Miiddelbeers,. de enige vrouwelijke burgemeester in ons land. H. VORMSEL Z. H. Exc. Mgr. Bekkers, bis schop-coadjutor van Den Bosch, zal in de looi) van de volgende week het H. Vormsel toedienen aan de kinderen in het dekenaat Waalwijk en wel op de navolgen de dagen 27 april: Parochie St. Jan Waalwijk om 8.30 en 11 uur Parochie St. Clemens Waal wijk om 3 uur. Parochie O. L. Vrouw Waal wijk om 5 uur. 29 april. Parochie St. Jan Kaatsheuvel om 8.30 en 11 uur. Parochie St. Jozef Kaatsheuvel om 3.30 uur. 30 april. Parochie H. Bartholomeus te Waspik 0111 8.30 uur. Parochie H. Martelaren van Gorcum, Bcrndijk, om 11 uur Parochie H. Antonius te Waal wijk om 6 uur met aansluitend een avondmis. 1 mei. Parochie H. Joachim, De Moer om 9 uur. Parochie St. Jan Onthoofding te Loonopzand om 11 uur. Uitreiking diploma's Volkswagen-Jeugdclub. Er heerste zaterdag een grote drukte in de showroom van het automobielbedrijf W. B. v. Mos- se! te Waalwijk, die wel voor een heel speciale gelegenheid was omgetoverd in een gezellige ont vangstruimte. De eerste jeugdige candidaten voor de onlangs op gerichte Volks wagen-Jeugdclub waren, vergezeld door glunderen de vaders en moeders, op komen dagen, om uit handen van de lieer van Mossel, die deze middag als charmant gastheer fungeerde, hun diploma en draaginsigne in ontvangst te nemen Zij hadden de ingewikkelde legpuzzle, die afgedrukt stond in de Volkswagenkalender van dit Aan de St. Jorisdag is ook nog een extra verplichting verbon den. Buiten het stellen van de dagelijkse goede daad zal iedere verkenner deze dag een extra goede daad doen voor moeder of verzorgster. Hiertoe zullen de groepsleiders tijdens de vlagge parade de jongens aansporen. Natuurlijk vieren ook de Waal wij kse verkenners dit patroons feest. Daar de meeste van de jongens weer tijdig op school moeten zijn, is besloten om dit jóiar de ochtendbijeenkomst per groep in eigen parochie te hou- dcn. De verkennersgroep Sint Clemens uit Baardwijk zal daar om in eigen parochiekerk en bij eigen hoofdkwartier de H. Mis bijwonen en vlaggeparade hou den. Wegens het nog korte be staan zal de Pius Xll-groep uit St. Antoniusparochie te gast zijn bij de Andreas Zijl mans-groep uit de parochie St. Jan Het tra ditionele grote St. Jorisspel zal plaats vinden op zondag 2G april en dit zal gespeeld worden met alle leden van de verkennersbe weging uit het district „Lang straat". Die dag zullen 500 ver kenners, welpen en voortrek kers ontrekken tegen de afgrij selijke draak, bekend uit de le gende van St. Joris. Die dag zal om 10 uur een openluchtmis zijn, welke zal worden opgedragen door de districtsaalmoezenier, waarna gezamenlijk een ontbijt zal worden gehouden. Na de vlag geparade zal de grote strijd aan vangen. De dag wordt dan be sloten met een korte oefening bij de Mariakapel en sluiting met het strijken van de vlag. Deze districtsdag begint aan de Achterste Hoeve en het spel zal de jongens brengen in het duinengebied van de Drunense Duinen Wij wensen onze ver kenners die dag 'n zonnig spoor. jaar, met veel passen en meten op de juiste manier in elkaar ge zet en ingezonden, leder van de 3(5 gelukkige prijswinnaars ont ving een op naam gesteld en op kunstdrukpapier uitgevoerd di ploma en werd hierdoor offici eel lid van de V.W.-Jeugdclub in Waalwijk en omstreken. Daarna mochten de nieuwe leden, gewa pend met V.W.-speld en lol lie 'n lot trekken, waardoor 7 jongens en meisjes in het bezit kwamen van een waardevolle miniatuur Volkswagen-cabriolet welke aan gedreven wordt door een origi neel electrische V.W.-motertje, terwijl de overigen 'n leuke V. W. I)inky-Toy in ontvangst mochten nemen. Ook mevr. van Mossel liet zich niet onbetuigd en onthaalde de jeugd op lollies en toffees. Een wissel op heden en toekomst In een kort woord, waarin de héér van MósSel cfè 36 diploma-' bezitters complimenteerde ,en aanspoorde om goede en trouwe leden te zijn van de nieuwe jeugdclub, sprak hij als zijn over tuiging uit, dat gezien de leef tijd van de diverse ukkepukken, menig vader en moeder wel het grootste aandeel hebben gehad bij het oplossen van de puzzle, waardoor zeker ook deze ouder- ren meer belangstelling zullen hebben gekregen voor de auto mobiel in het algemeen en voor Volkswagen in het bijzonder. Met deze actie voor de jeugd, trok de heer van Mossel dus een wissel op de toekomst en door de hulpzame hand van menig ou derpaar tevens een wissel óp het heden. Zo heeft nu dan Waalwijk en omgeving zijn officiële V.W.- Jeugdclub Wij hopen, dat het bij deze eer ste actie niet zal blijven en zien daarom in de toekomst de ont wikkeling van deze nieuwe Waalwiikse vereniging met be langstelling tegemoet. BEJAARDENZORG. Naar wij vernemen worden momenteel zowel door het Kerk bestuur van St. Clemens als door het Comité Stichting Bejaarden centrum de mogelijkheden bestu deerd om de bejaardenverzorging in het St. Antoniusgesticht te Baardwijk, niettegenstaande het aanstaande vertrek der Zusters J.M.J., toch doorgang te doen vinden. ST. JORISFEEST. Op donderdag 23 april a s. vie ren de verkenners over de gehe le wereld hun traditionele Sint Jorisfeest. In alle vroegte zullen de troepen, hordes en stammen ter kerke gaan, waarna zij een vlaggeparade houden, 's Avonds zullen de St. Joriskampvuren ontstoken worden en zullen Ake la, Hopman en Oubaas een ver slag geven over het afgelopen jaar Het hoogtepunt van dit kampvuur zal, zijn 't hernieuwen van de belofte. Hiervoor staan alle jongens in een kring en ne men kruiselings eikaars handen vast, waardoor zij een gesloten ring vormen. Dit is de ring, die de band van de wereldbroeder schap verzinnebeeldt met één be lofte en één wet over de ganse wcreld.De gehele dag dragen de leden van de verkennersbewe ging hun uniform, om uit te dra gen dat ieder vau hen hoort tot die bewegingweer die uiting dus van wercldbroederschap. Bovendien draagt iedere welp, verkenner en voortrekker de ge wijde St. Jorisbloem, een rode bloem, die herinnert aan het maartelaarschap van de patroon. GESLAAGD. Op 18 april slaagden te 's-Herto- genbosch voor het aldaar gehouden examen typen voor het praetijkdi- ploma, onderstaande candidaten: Dames: Annette Klerx, Gerrie IJzermans, Very Vredenduin, allen uit Waal wijk; Huipy Bosch, Dini Pruissers, Ietip Roubos, Joop Nieuwenhuizen, allen uit Sprang-Capelle; Marijke Vlak, Leontine Kamp, Sjaan Netten, allen uit Kaatsheuvel. Heren: Jan v. d. Elshout uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer L. van de Leur, Grote straat 238, Waalwijk. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden muntbiljet; step; kinder fietsje; handschoenen; kerkboek; portefeuil le; zijden shawl. Verloren motorwant; twee bankbiljet ten van f 10.-; portemonnee; polshorloge; windjack; vulpen; hond. AGENDA. Maandag en woensdag Musis Sacrum 8 uur: „Drie stappen van de galg", 14 jaar. Luxor, 8 uur: „Razzia in Montmartre", 14 jaar. Maandag Hotel Verwiel, 4 en 7 uur: Vergadering van Binnen- en Buitenpolder Waalwijk. Woensdag Cantine Timtur, 7.45 uur: Repetitie ge hele Waalwijks Orkest. Donderdag Raadhuis, 7,30 uur: openbare raadsverga dering. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor van Oefening en Ver maak in De Twee Kolommen. Zondag kwart voor 12 repeti tie dames- en herenkoor van Oe fening en Vermaak in De Twee Kolommen. RONDE VAN WASPIK. Voor de Ronde van Waspik, om de grote prijs van Waspik, welke dit jaar zal worden verreden op 24 mei a.s. bestaat, zo wij van het organiserend comité vernemen, onder de renners weer veel belangstelling. Er kwa men zowel bij de amateurs en onafhankelij- ken, als bij de nieuwelingen en adspiranten, zoveel inschrijvingen binnen, dat een scher pe selectie moest worden toegepast. Bij de amateurs en onafhankclijken zullen o.a. deelnemen de winnaars van 1958 en 1957 resp. N. v. d. Lee Drunen en C. Pay- mans Tilburg. Ook de kampioen van Bra bant 1958, L. v. d. Ven Vlijmen, zal van de partij zijn. Voldoende waarborgen dus om de strijd met ongeduld tegemoet te zien. VOORJAARSKERMIS TE WASPIK. Ter gelegenheid van de Ronde van Was pik op 24 mei a.s., zal door de Stichting Comité Ronde Waspik een voorjaarskermis worden gehouden op zaterdag 23 en zondag 24 mei. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur komt de opbrengst geheel ten goede aan het organiserend comité. GROENE KRUIS VERENIGING. In een algemene ledenvergadering van de Groene Kruis-vereniging afdeling Waspik werd de heer A. Bouman door de vergade ring tot voorzitter van de vereniging ge kozen. Dit ter voorziening in de vacature, welke ontstond door het vertrek van Ds. Schipper naar EJerveen. Voorts werd op voorstel van het bestuur de contributie van f2.- op f 3. - per jaar gebracht. WIT GELE KRUIS. In de zaal van café De Statie hield de plaatselijke afdeling van het Wit-Gele Kruis een algemene ledenvergadering. Er kwamen twee bestuursverkiezingen aan de orde. In de vacature van de heer A. Maas werd voorzien door de verkiezing van Bur gemeester L. van Erp tot voorzitter. De vergadering volgde daarmee het advies van het bestuur op. Er werden 68 stemmen op de nieuw gekozen voorzitter uitgebracht; 14 stemmen gingen naar de heer G. op de Wecgh, die eveneens op de voordracht stond. Als vertegenwoordiger van de tuin- bouwvereniging werd bij acclamatie geko zen de heer W. Wagemakers. Het finan cieel overzocht gaf een nadelig saldo dat echter door subsidies van rijk en gemeente kan worden genivelleerd. GOED CABARET VAN E.W.M.C. O* V|,« a-,».- De Eerste Waspikse Mandoline Club EWMC verscheen zondagavond in het ge meenschapshuis te Waspik-Boven met een aardig cabaret-programma van muziek, zang en toneel. De leiding van het mandoline-orkest be rustte bij de heer P. Hansen, terwijl de heer H. Smits de regie voerde voor het toneel matige gedeelte. Van het laatst genoemde onderdeel vormde de klucht „Cel 13 is vrij" van Jac. Braun het hoogtepunt. Overigens deed het succes dat EWNC met haar man dolineconcert oogstte, niet voor dat van Cel 13 onder, 's Middags vergastte het gezel schap de Waspikse jeugd met een dergelijk programma. VOLLEYBAL. Zowel het 2e als het le zestal van de volleybalclub Atak behaalde zaterdag jl. een 2-0 overwinning in de competitie van de NVB, resp. in de 3e en 2e klas. Atak 1 ver sloeg SVEL, terwijl Atak 2 het 2e team van Fortuna als tegenstander had. KORFBAL. Het eerste twaalftal van de korfbalver. Amicitia speelde zaterdag jl. in Esbcek twee wedstrijden tegen Tuldania. Deze ontmoe tingen eindigden resp. in 1 - 1 en 1 - 0. Het week-end heeft weer elf ver keersdoden gekost. Bij een auto botsing in Wamel werden een oom en vijf kinderen van één familie gedood. De kleinen mochten even eon tochtje maken met oom en kwa- Be Ready de volle winst mee naar Hank nam. Bij de rust was de stand nog dubbclblank, maar in de tweede helft nam Be Ready al gauw een 20 voorsprong. Aan (leze doelpunten ging keener Smits niet helemaal vrijuit. Hij reageerde voor een doelman als hij onvoldoende op ogenschijn lijk ongevaarlijke aanvallen. Door doelpunten van de ge broeders Paul (ingevallen voor het leven. Voorts ongelukken in Diemen, Roermond, Apeldoorn, Haaksbergen enz. In Mexico is een vliegtuig ont ploft, waarbij 26 doden vielen en bij een auto-race in Argentinië vloog een coureur in het publiek en dood de acht van hen. Z.H. de Paus zal in juli in Ro me het huwelijk inzegenen van prins Albert van België en Paola Rufi di Calabria. Herter is benoemd tot opvolger van minister Dulles. De verklaring van de voorzit ter der federatie van schoenfabri kanten dat de schoenen duurder gaan worden, heeft volgens de Volkskrant aanleiding gegeven dat het publiek op grote schaal inkopen gaat doen. Volgens fabrikanten acht men zulk een koop-manie niet gerechtvaardigd. men bij de botsing, waarbij ze in 'n Sloot terecht kwamen, met hem om j X^ïverê "die gêbfesseerd raak- hpt leven" 1 te) en Piet Schellckens slaagde Waspik er in de 02 achterstand weg te werken, maar kort voor het einde scoorde Be Ready uit 'n vrije trap het winnende doelpunt. De vreugde om de gelijkmaker, welke uit een penalty ontstaan was, was dus van korte duur. In deze wedstrijd (die vooral tegen het einde tamelijk hard werd) waren de beslissingen van de scheidsrechter niet altijd ver klaarbaar. VLIJMEN. VJijmense Boys 2RWB 2 40. Het 2e elftal speelde thuis te gen RWB 2 uit Waalwijk. Het was met de rust niet te zien dat de Boys zo'n grote overwinning zouden behalen. De rust ging in met 10 voor de Boys. Na rust duurde het nog even voordat Vlij men op 20 kwam, maar toen waren de Boys niet meer te hou den en wonnen niet 4—0. WASPIK. Waspik 1Be Ready I 23. Het le elftal van Waspik speel de zondag tegen Be Ready uit Hank geen gelukkige wedstrijd. Terwijl Waspik voor de gasten zeker niet onder deed, moest het toch met lede ogen aanzien hoe RKC 5Vlijmensc Boys 4 02. Het 4e elftal deed geen half werk en won met 20 in Waal wijk van RKC 5. Goed gedaan, Boys, gaat zo voort RKC 1 - Roosendaal 2, 5-4. Enkele momenten uitgezonderd was het maar slecht handbal, waartoe Roosendaal en RKC kwamen. In de eerste helft van de wedstrijd hadden de RKC-dames wel een licht overwicht, en de rust ging in met 3-0 in het voordeel van RKC. In de tweede helft van de wedstrijd maakte RKC nog twee doelpunten, maar Roosendaal nam er nog 4 voor haar rekening, door enkele fou ten in de RKC-verdediging en zo eindigde deze wedstrijd in een benauwde 5-4 over winning. Zondag a.s. gaan zij naar Were Di in Til burg, welke met RKC samen aan de kop gaan met elk 2 verliespunten. Dus zondag a.s. in Tilburg vlot overspelen cn niet pro beren om alleen een doelpunt te maken, want de voorhoede bestaat uit 5 man en laat ons 2 winstpunten mee naar Waalwijk brengen. WEDVLUCHT Postduivenvereniging „De Postduif" Zondag hield de Postduivenver eniging „De Postduif" 'n wedvlucht vanuit Vilvoorde (België). Afstand 96 km., die vanwege de sterke noor denwind een traag verloop had. De duiven werden gelost om 11.15 uur; de eerste prijsduif om 12.45 55 uur; de laatste om 13.12.30 uur. A. v. Huiten 1, 2, 19, 44; H. Schae- fer 3; A. v. Baardwijk 4, 33; M. v. Hulst 5, 21; W. v. d Geijn 6; v. d. Gouw 7; Sars 8; v. Dishoek 9; de Bruin 10; L. v. Zon 11, 34; L. de Jong 12; H. Knippels 13; v. Spijk 14, 25; Groeneveld 15, 30; v. Gelder 16, 28, 39; A. Leijtens 17; G. Schoemans 18, 20, 35; Strijk 22; M. v. d Heuvel 23, 32, 48; P. L. Pullens 24; B. van Riel 26, 38; v. Eokhoven 27; J. Ver- wiel 29; Vermeer 31; Spapens 36; F. G. Schoenmans 37; Ed. Schoen mans 40; Schoenmans jr. 41; J. Boot 42; Chr. v. d. Houdt 43; H. Heesbeen 45; de Ronde 46; P. Timmermans 47; Jos v. Schaijk 49; Jos v. Bladel 50. Huldiging van een gewestelijk kampioen. Naar aanleiding van het beha len van het persoonlijk kampi oenschap 2e klasse van het Ge west Brabant-Zeeland, werd dhr. H. Maas, lid van de B.V. De Een dracht (café 't Vosje) in 't club lokaal van genoemde vereniging door het districtsbestuur gehul digd. De voorzitter, de heer Tom Burmanje, was de tolk van het bestuur, toen hij de kampioen bartel ij k feliciteerde met het be haalde succes en er met enige trots on wees dat het district Waalwijk in het afgelopen sei zoen niet minder dan 4 van de 5 gewestelijke kampioenen heeft mogen huldigen en tevens twee landskampioenen, n.l de heren Ad. van Cromvoirt en A. v. Veld hoven. Een groot succes voor de betreffende verenigingen en ook voor het district Waalwijk. De voorzitter wenst de heer Maas ook in de komende wedstrijden om het landskampioenschap te Medemblik het meeste succes toe BH biedt hom als stoffelijk bewijs van waardering een souvenir aan. De voorzitter van de B.V De Eendracht, de heer van Bladel, dankte het districtsbestuur voor ziin komst en de voorzitter voor zijn harelijkc woorden, die voor het lid züner vereniging oen sti mulans zullen zijn om zich in de komende wedstrijden voor de volle honderd procent te geven. De kampioen, de lieer Maas, sprak eveneens een kort dank woord en beloofde zijn uiterste best te zullen doen. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. KNBB, District Kaatsheuvel. Ons Genoegen 2 de De Dreef 1 kampioenen van de 3c en 2e ltlas libre. De eindstrijd in de 3e klas libre van de teamcompetitie is ongetwijfeld de spannend ste geweest van dit seizoen. Voor de laatste wedstrijd aanving stonden HGL 4 cn Ons Genoegen 2 in winstpunten gelijk en zou dus op de allerlaatste wedstrijddag de be slissing moeten vallen. HGL 4 had NAS 3 en Ons Genoegen 2 had De Dreef 2 als tegenstander. HGL 4 kon liet echter niet verder bren gen dan een 4-4 gelijk spel, terwijl Ons Genoegen 2 echter de volle 8-0 zege be vocht, waardoor voor dit kranige viertal het kampioenschap een feit werd. De Dreef kwam er gewoon niet aan te pas. De man nen van Janus Vugts waren in zo'n fan tastische vorm, dat alle partijen klinkende overwinningen werden met ruime voor sprong. Albert Voogd was ditmaal de beste met 3.12 gem. Broer Thomas won met 2.83 en Louis Laros sloot een uitermate goed gespeelde kampioensronde af met 2.55 gem. Marinus van Boxtel bevestigde ten slotte de 8-0 zege met een gem. van 1.58 en de winstpartij. We mogen wel aannemen dat de titel bij het sterkste viertal is terecht gekomen, al moet er meteen aan toegevoegd worden dat de viertalen in sterkte niet veel uiteen lie pen. HGL 4 en NAS 3 waren zeker niet de mindere en alleen De Dreef 2 viel iets te gen, al was de 8-0 zege op NAS toch wel bijzonder verrassend. Louis, Thomas, Albert en Rinus, van harte gefeliciteerd met dit prachtig sukses. In de 2e klas libre hebben De Dreef 1 en Altijd Raak I eveneens een heroische strijd geleverd om de titel, waaruit De Dreef 1 op overtuigende wijze als triomfa tors naar voren zijn gekomen. De eerste beslissingswedstrijd bij Klaas Groenendaal werd een zeer onverwachte 8-0 zege van De Dreef 1. Tot het uiterste geconcentreerd en met onoverwinnelijke, strijdlust kregen de mannen van Leo van Ee geen schijn van kans. In de return-ontmoeting behoefde De Dreef 1 dus slechts één winstpunt te beha len om daarmee de titel een feit te doen worden. De Gebr. Groenendaal en A. Net ten namen echter geen genoegen met één punt, maar wilde ook op de grote tafel hun suprematie bevestigen. Zij slaagden daarin volkomen, want ook nu werd het een alles zeggende 8-0 overwinning van De Dreef 1. Ditmaal ging het echter wel moeizamer, want Wout v. d. Lee en Rinus Corstanje verloren beiden met slechts 1 car. verschil, zodat het evengoed en met meer geluk een 4-4 gelijk spel had kunnen worden..

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7