alleen er op staat 1 S Jan de Cock i 0.65 ,,'t GESCHENKENHUIS" Zomerkledingfen^zomerreizen op l'heure des dames |n bl 'j verwachting „BRIXON" TILBURG l i Sportcombinaties i Jongenskleding Dames- en Herenregenjassen Mode-artikelen 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 APRIL 1959 6 ma)*. SACRAMENTSPROCESSIE. De H. Sacraments-processie zal dit jaar in onze gemeente gehou den worden op zondag 31 mei a s. Verenigingen e d. gelieven met deze datum rekening te houden bii de opstelling hunner pro gramma's. JEUGD-CIRCUS RENZ IN WAALWIJK. Aan,de naam Renz is in de cir cuswereld een bijzondere klank verbonden, want het was een der beste amazones die de circuswe reld ooit heeft gekend, die deze naam droeg. Hel eens zo beroem de circus Renz heeft vele moeilij ke jaren achter de rug, vooral omdat het tijdens de oorlogsja- j ren moest onderduiken, en wat dat voor een circus betekent, kan auecn een curcusman u uit- leggen. Na de oorlog is men echter weer op bescheiden voet begon nen, omdat het bloed nu eenmaal kruipt waar het niet kan gaan. I)e eerste moeilijkheden zijn nu overwonnen en kon een nieuwe, zij het nog kleine troupe wor den samengesteld, waarmee men in Amsterdam grote successen oogstte. Circus Renz zal morgen en overmorgen op het Waalwijkse Vredesplein enkele voorstellin gen geven en zij die nog weer eens iets van de oude circussfeer willen proeven, zullen dit optre den zeker wel weten te waarde ren. PROCESSIE WAALWIJK-HANDEL. Evenals andere jaren gaat de Ver. Proc. Waalwijk-Handel ter bedevaart de 3e zondag van mei, dit is 17 mei, le Pinksterdag. Nict-leden kunnen zich opge ven bij de volgende adressen, waar kaartjes verklrijgbaar zijn a 4.75, voor kinderkaarten f 3.25 Th. de Peffer, le Zeine 30, Waalwijk. Pha. Verhoofstad, Paul Kru- gerstr. 19, Waalwijk. Mej. C. v Rrunschot, Laagein de 12, Waalwijk. Mej. C. v. Huiten, Putstraat, Waalwijk. P. Verhulst, Drunen WONINGEN VOOR AMBONEZEN. Het ligt in de bedoeling van de regering om de woonoorden voor Ambonezen in ons land op te hef fen en deze mensen zo veel als mogelijk is onder te brengen in die gemeenten waar zij zijn te werkgesteld. Ook te Waalwijk zijn een aantal van de te ught woonachtige Ambonezen in de industrie en anderszins werk zaam. Het streven is er op gericht om hen zoveel mogelijk te doen wonen, werken en leven als Ne derlanders. Om dit doel te berei ken wordt getracht om voor de Ambonezen behoorlijke wonin: gen te bouwen, welke dichter bij de Nederlandse bevolkingscentra fris-edam ovenvast ECHTPAAR VAN DEN BROEK-KLEIJBERG VIERDE GOUDEN BRUILOFT. Op verzoek van het gouden paar zelf is de gouden bruiloft van het echtpaar A. van den Broek-Ivleijberg uit de Bernhard- straat dinsdag op bescheiden wij ze gevierd. De feestdag werd ingezet met 'n H. Mis van dankbaarheid in de parochiekerk van St. Jan, wel ke werd opgedragen door Deken v. d. Hurk Daarna gebruikte het echtpaar en de feestvierende fa milie in zaal Thalia het ontbijt. Van half een tot twee uur was er in deze zaal een receptie, wel ke zeer druk bezocht was. Behal ve vele vrienden en kennissen bemerkten we onder de aanwezi gen ook de directie van de fa. Gragtmans en Wiesman, waar de heer v. d. Broek 40 jaar werk zaam is geweest. Namens de buurt werd een gelukwens uitge sproken door de heer van Oss, die tevens geschenken aanbood Bloemen en geschenken waren er ook namens de bond van ouden van dagen en namens de bewo ners van de buurt, waar lief echt paar voorheen 40 jaar heeft ge woond. Voor de kinderen uit de buurt had het feestvierende echt paar een traktatie. Onder degenen die het gouden paar in de loop van de dag kwa men gelukwensen, waren burge meester Teijssen en Deken v. d. Hurk. Ter ere van dit feest werd er door de buurt de gehele dag ge vlagd. en industrie zijn gelegen en waar zij o]) meer zelfstandige wijze dan tot nu toe het geval is kun nen wonen en leven. De medewerking welke van de gemeente gevraagd wordt, be staat hierin, dat bouwrijpe grond beschikbaar wordt gesteld t.b.v, de bouw van circa 37 stenen wo ningen. Het Rijk bouwt deze hui zen en stelt ze beschikbaar aan die Ambonezen die te Waalwijk zijn tewerkgesteld. B. en W. van Waalwijk stellen zich voor 0111 de woningen te doen bouwen in het plan Bloe- menoord en wel ten zuiden van de Eerste Zeine en ten Oosten van de Bremstraat. Overeenkomstig dit voorstel werd gisteravond door de raad besloten. Fa VAN DIJK GAAT NIEUW WINKELPAND BETREKKEN. i De Fa. van Dijk, die in de vijf jaar van haar bestaan als corset- terie en bonneterie bewezen heeft in een grote behoefte te voor zien en zich als zodanig ook een uitstekende reputatie heeft op gebouwd in Waalwijk en omge- ving, gaat einde mei haar win kelpand aan de Stationsstraat 28 verlaten om enkele deuren terug, n l op Stationsstraat 20, een ge- j heel nieuw en modern pand te betrekken. Deze verplaatsing van de zaak vindt haar oorzaak in de om- standigheid dat de bestaande winkelruimte niet meer beant- woordt aan de eisen, welke men aan een moderne zaak op dit ge bied mag stellen. Door de zich steeds uitbreidende collecties en het streven naar een volmaakte service, kon men met de bestaan de winkelruimte niet meer uit de voeten. Er was in alle opzichten gebrek aan ruimte en er waren daardoor onvoldoende mogelijk heden om de klant een indruk le geven van de diverse collecties op velerlei gebied, terwijl de be perkte winkelruimte ook niet voldoende mogelijkheid bood om de klant in een persoonlijke sfeer die service te verlenen, welke de heer van Dijk in het belang van de koper wenselijk acht en waar aan hij terecht een zeer grote be tekenis hecht Het nieuwe pand zal aan alle wensen van de heer van Dijk en van de klanten uiteraard tege moet komen. De etalageruimte zal worden verviervoudigd en het interieur zal volkomen worden afgestemd en ondergeschikt wor den gemaakt aan het artikel. De frontbreedte van het nieuwe pand zal ca. lOVè meter bedragen en vrijwel geheel uit glas worden opgetrokken. De grote etalage- en winkelruimte zal alle gelegen heid bieden tot het tonen van de fraaiste en meest omvangrijke collecties, terwijl er anderzijds in de nieuwe omgeving nog meer service aan de klant verleend zal kunnen worden. Achter de win kelruimte is een grote magazijn ruimte geprojecteerd, terwijl er voor de dames-verkoopsters een aparte en gezellige kamer zal worden ingericht, waar zij op ogenblikken dat zij niet in de winkel behoeven te zijn, de tijd in een prettige en huiselijke sfeer zullen kunnen doorbrengen. In de nieuwe zaak zal het spe ciale karakter van corseterie en bonneterie behouden blijven, ter wijl men daarnaast ook bijzon der de aandacht zal gaan richten oj) de verkoop van dames-bad pakken. Zoals wij hierboven reeds ver meldden, zal de opening van de nieuwe zaak einde mei plaats hebben WATERSCHAPPEN VERGADERDEN. In hotel Verwiel kwamen maandag de Waterschappen van de Binnen- en Buitenpolder van Waalwijk in vergadering bijeen. Naast enkele huishoudelijke pun ten van ondergeschikt belang, werden de rekening 1957-1958 en de begroting voor 1959-1900 be handeld Voor het Waterschap „De Bui tenpolder van Waalwijk" sloot de rekening met 2085.02 aan in komsten en 1110.97 aan uitga ven, zodat er derhalve een batig saldo was van 974.05. De begro ting voor 1959-1900 werd in in komsten en uitgaven geraamd op 2154.90. Voor het Waterschap „De Bin- nenpolder van Waalwijk" sloot de rekening 1957-1958 in inkom sten en uitgaven op respectieve lijk 4050.13 en 3724 07, zodat hier een batig saldo van 925.40 kon worden genoteerd. Hier werd de begroting 1959-1900 in inkom sten en uitgaven geraamd op 3804.00. Uit de Provincie ZUID-NEDERLANDS JAZZFESTIVAL. In het kader van de expositie „Hart van Brabant" wordt onder meer op 4 augustus a.s. een groot Openlucht-Jazz-Festival georga niseerd. Hieraan kunnen deelne men jazz-orkesten uil de provin cies Noord-Brabant en Limburg. Het concours zal worden ge splitst in een afdeling Oude Stijl en een afdeling Modern Jazz. Het ligt in de bedoeling een en ander door de radio-omroep te doen relayeren De jury zal be st aan uil de heren ïr. W. A. Eschauzicr, H. Mobach en E. K rans. Aan ieder deelnemend orkest zal een herinneringsvaantje wor den aangeboden, terwijl de win naars in beide klassen een sier lijke eenmalige trofee in ont vangst zullen mogen nemen. In de reiskosten zal gedeelte lijk worden tegemoet gekomen en bovendien worden aan iedere deelnemer twee deelnemerskaar ten verstrekt. Tot 30 mei a.s. staat de gele genheid open zich als deelnemer aan dit Zuid-Nederlands Jazz- Festival in te schrijven bij „Hart van Brabant", Stationsstraat 29, Tilburg. Terwijl het weer dinsdagmid dag een allesbehalve geslaagde poging deed ons er van te over tuigen dat we de winter al weer een maand achter ons hebben* was het in de grote zaal van de Tilburgse Harmonie al hoogzo- mer en had men daar maar heel weinig fantasie nodig om zich in de geest te verplaatsen naar ri ante vakantie-oorden met een overdaad aan zomerzon en charmante modieus geklede vrou wen. Dit overigens kunstmatige ver schil tussen „binnen" en „bui ten" vond zijn oorzaak in de ac tiviteiten van 'n aantal Tilburg se bedrijven, wier shows onder de titel „L'heure des Dames" te recht 'n steeds groter faam gaan genieten tot in de wijde omtrek rond Brabants centrum. Het was de tweede show van dit jaar, die ook nu weer werd verzorgd door Modehuis Teulings, de fa. Ha mers van Hooff, ue fa Gimbrère, de fa. Libelle, de fa. Mesco Ex quis, de fa. Dora v. d. Ven, de fa. v. Eijsden en Reisbureau Was sing. Deze wederom zeer druk be zochte show stond geheel in het leken van de zomer 1959 en als het dit jaar nu eens echt wil zo meren, zal de moderne vrouw veel vreugde en plezier kunnen heieven aan een zomerkleding, die zowel in de sportieve als in de geklede en uitgaansmodellen een bijzonder fleurige en smaak volle veelheid te bieden heeft En wanneer we aan de zomer denken, dan komen ons het eerst zonnige stranden en azuren kus ten in de gedachten, waarbij dan weer horen de badpakken en de kleurige strandpakjes. De fa. Ha mers van Hooff showde zowel 't klassieke eendelige badpak als de wat meer gewaagde bikini. Om dat de pasvorm bij een badpak wel uitermate belangrijk is, heeft men van een wat duurder badpak van een kwaliteitsstof altijd veel meer en langer plezier dan van een z.g koopje. Er waren bij zonder charmante modellen hij, waaronder vooral het zonnepak- je met het kleine rokje bijzonder flatteus aandeed. De bikini's wa ren van Heinzelmann en onder de badpakken trokken de Catalina- modellen de aandacht. Voor de uren welke men niet aan strand of water vertoeft, is er dan de aantrekkelijke modieu ze sportkleding, bestaande bijv. uit de plissee fixo pantalon, wel- ke in meerdere tinten en dessins te krijgen is, en de modieuze wollen vesten en pullovers. Ook de vlotte blazers blijven deze zo mer in trek. Bij de badpakken showde de fa. v. Eijsden, die ook de make up der mannequins verzorgde, leuke badtassen en de laatste bui tenlandse snufjes op het gebied van zonnebrillen In de vlotte kleding is nog steeds het suède jasje sterk fa voriet en het waren vooral de bij zonder fraaie tinten welke op de ze show de aandacht trokken, n.l. mosgroen, havanabruin en per- zisch blauw. Het prettige bij deze jasjes is, dat men dank zij een speciaal looiproces kleine vlek ken met een zacht potloodgom zelf kan verwijderen. Leuk was de met de hand verwerkte leer- garnering bij een aantal model len, die 'alle door de fa Dora v. costuums d. Ven werden gebracht. Ook het nappa blijft bij de jasjes en voor al bij de langere mantels, in de mode. Het z.g. nappa-irisé zo genoemd naar een parelinoer- ;lans over het leer kunnen we telaas nog steeds niet mooi vin den. Opvallend bij de suède jas jes was de lage mouwinzet. Omdat het in ons land ook in de zomermaanden nogal eens pleegt te regenen, was op deze show ook de regenkleding ruim vertegenwoordigd, gebracht door de fa. Gimbrère Bij alle regen is het echter een grote troost, dat de regenkleding vandaag de dag bij zonder charmant en veelzijdig is. We konden op deze show kiezen uit modellen van zuiver enkalon, nylon en prachtig bedrukte pop lin, terwijl we daarnaast nog re genmantels zagen van prachtige wollen stoffen, van tricot en van fluweel zelfs, mantels die men niet meer als regenmantel her kent. Bij de parapluies blijft nog steeds het lange model favoriet. De fa. Libelle verraste ook dit maal weer met een uitgelezen collectie hoeden, van het eenvou dige, maar leuke regenhoedje tot aan de hoog in de bol opgewerk te geklede hoed toe. Voor 't zon nige zomerweer zal ook de hoed van raffia met de hrede rand deze zomer veel gedragen worden en wij komen er graag voor uit, dat het een zeer charmante dracht is. Ook aan het strand en aan de toiletten uit de Parijse mode. Hierbij vielen vooral de rokken op, dié van voren kort en van achter lang gedragen werden. Bij een dergelijk toilet hoort dan na tuurlijk een nertzstola en de fa. Dora v. d. Ven bracht er dan ook enkele van prachtige sapphier nertz. Daarnaast showde deze firma enkele stola's van half bloed nertz. De fa. Mesco Exquis bracht ook op deze show weer een zeer fraaie collectie modieus schoei sel in prachtige zachte tinten. Het is nog altijd de slanke Itali aanse leest die op de voorgrond staat. Evenals hij de vorige shows waren de tassen en de handschoe nen van de fa. Hamers v. Hooff. De tassenmode kenmerkt zich ook voor deze zomer door een lange en smalle lijn Reisbureau Wassing vestigde op deze show de aandacht op haar bijzondere service t.b.v. de vakantiegangers, die voor deze zomer het oog gericht hebben op Engeland en de Engelse eilanden. Deze service richt zich dan speci aal op het verzorgen van vlieg reizen met de luchtvaartmaat schappij BEA. Als leuke verras sing bracht de fa. Wassing tij dens de pauze een stewardess van deze maatschappij voor het voet licht, die was vergezeld van een charmante vertegenwoordigster uit Assam, die alle aanwezigen 'n pakje Assamthee ter hand stelde. De fa. v Eijsden verraste alle dames met een lipstick in het nieuwe l)ior-rood. Deze zomershow van L'heure des dames mag in alle opzichten Oma's koekje VAN MiERLO'S brood- en banketbakkerij waterkant zullen we deze zomer veel raffia zonnehoeden zien in de meest uiteenlopende modellen en in frisse vrolijke kleuren. De meer geklede zomermode was in collecties van Modehuis Teulings uiteraard sterk verte- genwoordigd Voor het vlotte en fleurige zomerjurkje is katoen, in zomerse motieven bedrukt, nog altijd een ideale dracht. De rok ken zijn wijd, de taille krijgt wat accent door een vaak hrede cein- tuur of garnering in die geest en de kragen zijn een beetje af- staand. In velerlei prachtige nio- bijzondcr geslaagd genoemd wor den en zowel de organisatoren als de mannequins Sonja, Sjeppa, Mariie en Louise werden dan ook beloond met een hartelijk applaus. 148.- 134.- 124.- 114.- de deux en trois pièces ver tegenwoordigd. Hiervoor worden veelal lichte en wat zwaardere wollen stoffen gebruikt, maar ook linnen doet het daarbij heel goed. Ook trokken de aandacht enkele charmante japonnetjes van zuivere zijde met diepe, met de hand ingelegde plooien. Bij de pakjes laat zich bijzonder goed een bescheiden bontcollier dra gen. De fa. Dora v. d Ven show- cle er enkele van naturel nertz. Hartveroverend waren de cock tail japonnen naar modellen uit de Franse haute couture van Car- din, Dior en de Givenchy, waar hij vooral de hoefijzervormige kraag van de Givenchy opviel. Het spectaculaire slot van deze show werd ook nu weer gevormd door 'n aantal vorstelijke avond- I I Grote sortering I I I I I I 1 I I I I I I I U KUNT NIET ALLES WETEN de nieuwe serviezen vorm jubilant zijn verkrijgbaar bij: Grotestraat 220 W A A L W IJ K Alleenverkoop voor Waalwijk. 250 gram WILLEMIJNTJES van 0 80 VOOR Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm Set, staand. In velerlei prachtige mo- waarin alles voor een vorstelijke dellen en tinten waren de pakjes j verzorging von Boby's tere huidje. rlp rip.iix en trois nièces ver- "-y/^nifijNHARDTT^^ Speciale serie alléénverkoop Koestraat 1 51 b/d Overweg met bijpassende pantalons jj Alle soorten voor VADER en ZOON Prijzen vallen beslist mee. Appelmoes zonder suiker maakt u van half om zure en zoete appelen. De zoete ap pelen moeten eerst gekookt worden. Na derhand voegt u de zure erbij. Moet u een ei kloppen, maak de kom, waarin u dit doet, eerst nat, het geklopte ei zal dan niet meer voor de helft aan de zijkanten kleven. Als de mayonnaise maar niet dik wordt, voegen we er een lepel heet water aan toe (de lepel van te voren even in het hete water houden). Niet tegen de muur. Als u een gloednieuw huis betrekt (gesteld dat het u toege wezen wordt), plaats dan uw meubels niet pal tegen de muur, doch op minstens 15 cm afstand. Bruine vingers, ontstaan door het schillen van fruit, uien enz., kan men schoonma ken met een stukje citroen. Goed wrijven. Verf, waarop een velletje is gekomen, kan men zeven door een oude nylonkous. Eerst de verf goed omroeren. Smeer de druppeltjes vitamine, die UW huiskat moet innemen, op z'n pootje en u hebt geen moeite de druppeltjes naar binnen te krijgen. Italiaanse sla wordt gemaakt van worteltjes, bloemkool, komkommer en tomaat, bene vens wat augurkjes en een ei. Dit alles fijn snijden. Verder een sausje maken van wat salata, maccaroniwater en kruiden. J De gekookte maccaroni in kleine stuk- i jes snijden en alles door elkaar mengen. Een paar stukjes augurk, ei en tomaat achter houden om te garneren. II (Nadruk verboden).

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6