Gemeenteraad WAALWIJK WAALWIJK Waalwijkse en Langstraatse Courant BAL op KONINGINNEDAG kadre 38/2 Waalwijkse begrotingscommissie dringt aan op Landskampioenschap KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 Antwoord B. en W- Agenda en pre-adviezen BRILLEN v.MAAREN C/oedkoper en Beter don waar ook! SLOT- EN FEESTVERGAOERING DOOR B.V. 'T ZWAANTJE. MAANDAG 27 APRIL 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \MHEI ZUIDEN 82e JAARGANG No. 34 32 cent per week; t 3.1 r franco p.p. per w.. taal 2.8? Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent ai m.tn. Abonnement: Conti ict-ad verten ties: speciaal 'ar, Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" bouw van goedkopere woningen hogere vergoeding voor sportterreinen voorziening woningproblemen Ouden van Dagen De begrotingscommissie uit de Waal wijkse raad, bestaande uit de heren G .A. Duijvelaar, C. P. v. d. Hoven en A. G. Meüs, vraagt in haar rap port op de aangeboden begroting voor het dienstjaar 1959 en de daar bij behorende aanbiedingsbrief de aandacht van het gemeentebestuur voor de navolgende punten. Met betrekking tot de vergoeding voor sportterreinen merkt de com missie op dat, indien men de hier geraamde opbrengsten vergelijkt met de kosten voor onderhoud, de gemeenschap afgezien nog van 't geïnvesteerde kapitaal jaarlijks een zeer grote bijdrage levert, spe ciaal voor de voetbalsport. Het college van b w meent, dat voor deze terreinen behoorlijke hu ren worden bedongen (in totaal 7.600.Dit moge voor het be gin juist zijn, de commissie is echter toch van mening dat de betere ou tillage welke nu door de gemeente aan de verenigingen ter beschikking wordt gesteld er toch ook toe zal bijdragen, dat het spelpeil verbeterd wordt en dat de ontvangsten groter zullen worden. Zij acht het echter niet juist, dat deze latere voordelen geheel aan de voetbalverenigingen zouden blijven en zij stelt derhalve voor, de huur zo te bepalen dat elke vereniging een vast huurbedrag per terrein bepaalt, doch daarnaast een bepaald percentage van de recette, bijv. 20%, aan de gemeente afdraagt. Eenzelfde regeling van aandeel in recette zou ook kunnen gelden voor de andere sportverenigingen, die slechts voor bijzondere gelegenhe den als demonstraties een of meer dere terreinen in gebruik vragen. Ten aanzien van een nieuwe weg verbinding Waalwij k-Drunen toont de commissie zich bijzonder enthou siast, maar zij is echter van mening dat een verbindingsweg, aansluitend op de AmbrosiuswegParallelweg minder kostbaar zal zijn en tevens meer centraal voor de bebouwde kom van de gemeente is. (Het ge meentebestuur heeft deze weg ge- propecteerd ten zuiden van de Eer ste Zeine, zodat de nieuwe verbin ding Waalwij k-Drunen gepaard zou moeten gaan met het bouwen van een tweede brug over het Afwate ringskanaal). In verband met het uitbreidings plan Noord en Laageinde merkt de commissie op, dat zij een plan voor het Hoekeinde even urgent acht. Zij vraagt b w ook dit probleem in 1959 ter hand te nemen. Met betrekking tot de bouw van een cultureel centrum met schouw burg, vraagt de commissie of b w nadere mededelingen kunnen doen aangaande de stichtingskosten. In het kader van de woningbouw brengt de commissie nog eens spe ciaal onder de aandacht van b w de noodzakelijkheid van de bouw van goedkopere woningen. Door de con- tinubouw Brabant II krijgt de ge meente weer een aantal woningen, waardoor wel weer een klein ge deelte van de woningproblemen kan worden opgelost, maar gelet op de gemiddelde stichtingskosten per wo ning zal de huurprijs van deze wo ningen voor een groot gedeelte van de echte Waalwijkse gevallen toch weer te hoog liggen. De commissie vraagt speciale aandacht voor de specifieke Waalwijkse sociale geval len en niet minder voor de woning problemen voor de ouden van dagen. Vergoeding voor sportterreinen. In de vergadering van 29 decem ber 1955 heeft de raad, aldus 't ant woord van b w, de nodige kredie ten beschikbaar gesteld voor de ge deeltelijke aanleg van het gemeen telijk sportpark aan de Olympiaweg. Door de gevraagde kredieten be schikbaar te stellen, heeft de raad zich ook stilzwijgend over de ex ploitatie-opzet is nl. met geen woord in de vergadering gesproken met de exploitatie-opzet verenigd en mitsdien het daarin vervatte beleid ten aanzien van de huuropbreng sten gesanctionneerd. Het is uiteraard uitgesloten dat voor een sportpark, als thans tot stand komt, een sluitende exploita tie kan worden verkregen. Dit is ook nimmer de bedoeling geweest; immers aanvaard hebben de, dat op het gebied van de vrije tijdsbesteding, in dit geval voor de beoefening van de buitensport, de plaatselijke overheid een taak heeft, brengt realisering van die taak de consequentie mede, dat de overheid daarvoor ook jaarlijks geldelijke of fers moet brengen, welke kosten ge deeltelijk door verhoging van de al gemene middelen moeten worden gedekt. In dit verband kunnen b w mededelen, dat bij de toekenning van de subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds ook de kosten en de jaar lijkse lasten, voortspruitende uit de aanleg en de exploitatie van het sportpark aan de Olympiaweg, een betekenende rol hebben gespeeld, zulks uit overweging, dat in een in dustriële gemeente als de onze de tot standkoming van een dergelijk sportpark noodzakelijk werd geoor deeld. Overigens menen b w, dat de kosten, welke de gemeente ten laste legt aan de actieve recreatie (sport en speelvelden) in verhouding tot de kosten voor de passieve recreatie (parken en plantsoenen) naar even redigheid van de waarde en het be lang van de beide recreatievormen niet te hoog zijn te noemen. Met betrekking tot het voorstel van de commissie van onderzoek in zake de huur van terreinen, delen b w mede, dat zij het praematuur achten daarover thans reeds een be slissing te nemen. De voetbalterrei nen zullen naar verwachting in de tweede helft van dit jaar in gebruik kunnen worden genomen en vóór die tijd kan de raad voorstellen te gemoet zien inzake de verhuur van die terreinen met accomodatie. Wegverbinding Waalwijk-Drunen. De tot standkoming van een ver bindingsweg tussen Waalwijk en Drunen, aansluitend op de Ambro- siusweg-Parallelweg Noord is, i.v.m. siusweg-raraueiweg ïNoora is, i.v.m. nbchten hoogteverschillen en de waterkerin- beckelaan en het huidige plan voor de continubouw in Baardwijk. Cultureel Centrum met Schouwburg. Een raming, dus ook een globale raming, van de stichtingskosten van een cultureel centrum, is thans nog niet te geven. B w verwachten, dat nog in de loop van dit begro tingsjaar voorstellen kunnen wor den gedaan voor de beschikbaar stelling van een krediet voor de bouw van bedoeld centrum, waar zeer grote behoefte aan bestaat. Woningbouw. De voorlopige huurprijzen van de woningen in de continubouw varië ren van 11.75 per week tot 17.30 per week. In de flatwoningen bevin- den zich 44 wooneenheden, welke i een huur doen van 13.50 of minder per week. Binnen het raam van het toege wezen bouwvolume voor woning wetwoningen is het in de huidige situatie niet mogelijk andere wo ningwetwoningen te bouwen dan de continubouw. Hierbij wordt nog op gemerkt, dat als gevolg van 't slui ten van het continu-contract 't aan tal aan de gemeente Waalwijk toe gewezen te bouwen woningwetwo ningen beduidend uitgaat boven de toewijzingen over de aan het jaar 1958 voorafgaande jaren. In 1957 was nl. toegewezen voor woningwet- bouw en premiebouw tezamen een primair contingent van 66 woningen en voor de jaren 1954 t/m 1956 in totaal 64 woningen, waaronder bo vendien nog 25 woningen ter ver wezenlijking van de zgn. bestedings- e. Behandeling subsidie-aanvra gen; f. Vaststelling gemeentebegro ting. 10. Voorstel inzake het aanvragen van een subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds, ingaande met het dienstjaar 1959. 11. Wijziging begroting 1958. Wijziging uitbreidingsplan in hoofdzaak. Zoals bekend is, zijn ingevolge het vigerende uitbreidingsplan in hoofdzaak voor de gemeente de gronden, gelegen tussen de Thor- beckelaan en het uitbreidingsplan in onderdelen voor Baardwijk, bestemd voor agrarische bebouwing. In verband met de grote behoefte, welke thans bestaat aan grond voor de bouw van woningwetwoningen (Continubouw Brabant II) en van particuliere woningen, is het nood zakelijk 't uitbreidingsplan in hoofd zaak voor wat betreft het bovenbe doelde gedeelte dezer gemeente te wijzigen. Opgemerkt zij hierbij, dat de ca paciteit van het nieuw te creëren woongebied circa 560 woningen be draagt, in hoofdzaak zijnde eensge zinshuizen in een lagere huurklasse. De gronden kunnen worden ontslo ten door doortrekking van de Gro testraat, de Ambrosiusweg en de ge projecteerde verbinding tussen laatstgenoemde weg het Laagein- de-Provinciale weg. Het tracé Laageinde-Provinciale weg, dat thans bekend is, behoeft ten aanzien van het vigerend plan in hoofdzaak enige verschuiving. Voorts is in het plan rekening ge houden met de in het herverkave lingsplan voor het agrarisch gebied in de gemeente Drunen ontworpen weg, die zal worden aangesloten op de Eerste Zeine alhier. Zoals ook bekend is, moeten de voetbalterreinen van de voetbalver eniging „R.W.B." op grond van de bestemming voor villabouw, die daar op is gelegd door het partieel uit breidingsplan voor Besoijen, zo spoedig mogelijk verdwijnen. Alvorens de bedoelde terreinen te kunnen doen ontruimen, is 't nodig dat voor genoemde vereniging een nieuwe sportaccomodatie wordt ge schapen. In overleg met de Provinciale Planologische Dienst te 's-Hertogen- bosch is in dit plan een sportpark opgenomen, en wel te Besoijen, ten zuiden van de aldaar aan de spoor lijn geprojecteerde industrieterrei nen. Dit sportterreinencomplex dat gebruikt zal worden door de voet balvereniging „R.W.B." alsmede het Dr. Mollercollege en het Willem v. Oranjecollege, zal een oppervlakte beslaan van plm. 10 ha. en zal kun nen worden bereikt via een aan te leggen weg over 't industrieterrein. Het complex is op voldoende afstand uit de geprojecteerde rijksweg ont- l worpen, zodat het verkeer op die weg geen overlast zal ondervinden van het verkeer dat gaat naar en komt van de betreffende sportter reinen. gen nabij de onderdoorgang in Dru nen niet te verwezenlijken. Het plan voor de aanleg van deze weg is afkomstig van het provin ciaal bestuur, dat van oordeel is, dat de nieuwe provinciale weg, die het karakter van een autosnelweg krijgt, ontlast moet worden van het thans reeds intensief onderling verkeer tussen Waalwijk en Drunen, omdat zowel personen uit Waalwijk in Dru nen (Lips) werken als omgekeerd personen uit Drunen in Waalwijk. De bedoeling zit juist voor om een tweede verbinding tussen beide plaatsen tot stand te brengen, welke in verband met de uitbreidingen zo wel van Waalwijk als van Drunen, gedacht is tussen de wijken van Waalwijk ten zuiden van de spoor lijn en de nieuwe ontworpen wijken ten zuiden van de Langstraatweg in Drunen. Uitbreidingsplan Noord en Laageinde. Het goedgekeurde uitbreidings plan in hoofdzaak der gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit dd. 31 januari 1957, bevat een plan in on derdelen voor het Hoekeinde. Dit plan is reeds gedeeltelijk gereali seerd door de aanleg van de ver lengde Grotestraat en de Thorbecke- laan. Het uitbreidingsplan Laageinde zal het gedeelte van de gemeente omvatten, gelegen tussen de Thor- Hieruit blijkt wel, dat de toewij- i zing voor woningwetwoningen voor de jaren 1958 en 1959, en hetzelfde i geldt voor de jaren 1960 t/m 1962, 1 zeker niet onbevredigend mag wor den genoemd. Afgezien evenwel van de onmo gelijkheid van de realisering van an dere woningwetbouw dan volgens 't continu-contract, is het bovendien nog de vraag of het wel mogelijk is om zgn. goedkopere woningen te bouwen. Voor de laatste complexen woningwetbouw in degemeente Waalwijk zijn de huren voorlopig vastgesteld op ƒ11.30 per week, waarbij nog wordt opgemerkt, dat de woningen van de continubouw aanmerkelijk groter zijn. Naar het oordeel van b w is in verband met de stijging van de grondkosten en de bouwkosten een verhoging van het huurpeil onvermijdelijk. T.a.v. de door de commissie ge vraagde aandacht voor de specifiek Waalwijkse sociale gevallen, delen b w mede, dat de oplossing van deze huisvestingsproblemen prac- tisch alleen mogelijk is via de zgn. opschuifwoningen. Aan deze geval len hebben b w reeds de nodige aandacht besteed en uit de aard van de zaak zullen zij dit blijven doen. Het huisvestingsprobleem voor de ouden van dagen is een aangelegen heid, welke door het particulier ini tiatief moet worden aangepakt. Het is genoegzaam bekend, dat b w de ter zake ontwikkelde activiteiten met de meeste kracht steunen. Hotel VerwieS Waalwijk Ook dit jaar weer het traditionele en steeds zo gezellige met het KAATSHEUVELS REVUE ORKEST Agenda voor de openbare verga- dering van de raad der gemeente i Waalwijk, te houden op woensdag 29 april 1959 om half 8 ten gemeen- tehuize. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten. a. Goedgekeurde besluiten van b w van 31 januari 4 febr. en 27 maart 1959 tot het ver strekken van voorschotten voor particuliere woningbouw op de voet van de gemeente lijke bouwkredietregeling '58; b. Machtiging tot het doen van uitgaven ten laste van de be groting 1959 (verband hou dende met de bouw van 100 woningwetwoningen en 27 garages). 2. Voorstel tot incidentele wijzi ging van het uitbreidingsplan in hoofdzaken in verband met de voorgenomen aanleg van een sportveldencomplex in Besoijen en uitbreiding van de bebou wing ten zuiden van het Laag einde. 3. Voorstel tot waarborging beta ling rente en aflossing van hy pothecaire geldleningen voor particuliere woningbouw. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van hoofdleidingen voor gas, wa ter en elektriciteit in Akkerlaan. 5. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor uitbreiding van de r.k. jongens ulo-school aan de Pas toor Kuypersstraat. 6. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van de Elzenweg. 7. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Jacob Catsstraat. 8. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 9. Vaststelling bedrijfsbegrotingen en gemeentebegroting voor het jaar 1959 en aanbieding ter goed keuring begroting 1959 der ge meentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. a. Algemene beschouwingen; b. Behandeling rapport der com missie van onderzoek en nota van antwoord van b w; c. Vaststelling der bedrijfsbe grotingen en van de wijzigin gen dezer begrotingen; d. Beslissing omtrent goedkeu ring van de begroting der ge meentelijke instelling voor maatschappelijke zorg; WANDELTOCHTEN „HERTOG JAN" OP 2e PINKSTERDAG. De W.S.V. Hertog Jan zal op Tweede Pinksterdag (18 mei) wan deltochten organiseren, waaraan zo wel individueel als in groepsverband deelgenomen zal kunnen worden. De afstand bedraagt 25 km. voor personen van 14 jaar en ouder, 15 km. voor de 12- en 13-jarigen en 10 km voor de jongeren. Voor indivi duele wandelaars bestaat de moge lijkheid om op zaterdag 16 mei te wandelen. Er wordt gestart bij De Gecroon de Leersse in Waalwijk, op 16 mei om 2.30 uur en op 18 mei om 12 uur. Er zullen extra prijzen beschik baar zijn naast de herinneringsme daille voor alle deelnemers. Inlichtingen en inschrijvingen bij P. M. Heurter, Grotestraat 377, Waalwijk, tel. 04160 - 3096. GEEN MELKBEZORGING OP KONINGINNEDAG. De gezamenlijke melkhandelaren en melkfabrieken maken bekend, dat op Koninginnedag (donderdag 30 april a.s. geen melk of melkproduk- ten worden bezorgd. De Sanerings commissie maakt dit bekend, opdat allen hiermee rekening kunnen hou den. Dit geldt voor Waalwijk, Kaats heuvel en Sprang-Capelle. AUTO- EN MOTORZEGENING. De auto-, motor- en bromfietsze gening van de R.K. Handelsreizigers vereniging St. Christoffel afd. Lang straat zal dit jaar gehouden worden op zondag 10 mei a.s. van 12.00 - 13.00 uur op het Raadhuisplein. Opstelling in de Stationsstraat. K.M.H.C. „WAALWIJK- ONTVANGT DUITSE GASTEN. Komend weekend zal de Duitse hockey-vereniging Gold-Weiss uit Wuppertal te gast zijn bij de K. M. H. C. „Waalwijk". Vrijdagavond zullen de Duitse gas ten, ongeveer 45 in getal, worden ontvangen in het hockeypaviljoen aan de Olympiaweg. De Wupperta- lers zullen de nacht doorbrengen bij hun Waalwijkse sportvrienden. Voor zaterdagmorgen overweegt men een wandeling naar de Efteling of Bosch en Duin. 's Middags om 2 uur zal gestart worden met het hockeytoernooi, waaraan behalve door de gasten en de Waalwijkse da mes en heren ook zal worden deelge nomen door Were Di uit Tilburg en de hockeyclub Den Bosch. Deze eer ste toernooidag zal worden besloten met een bal in Hotel Verwiel. Zondag zal het toernooi de gehele dag worden voortgezet. In de avond uren zullen de Duitse gasten met, naar we hopen, de prettigste herin neringen aan hun bezoek in Waal wijk weer huiswaarts keren. Gold-Weiss behoort tot de sterkste hockeyverenigingen van de Bondsre publiek. VISSCHERSLUST. Zaterdag 25 april hield Visscherslust, we zouden haast schrijven, gewoontegetroud, haar onderbezette algemene vergadering. De voorzitter zegt dan ook niet zijn op timisme te kunnen betuigen over het be zoek, temeer niet, dat het mede gaat om het uittrekken van een zeer aanzienlijk deel der kasmiddelen voor het 40-jarig jubileum feest op 6 juni a.s. Slechts ruim 11 der leden kan nu hierover beslissen. Enkele berichten van ver hindering waren slechts ingekomen. <ö~o> VUGHTERSTR. 25 DEN BOSCH MARKT 32 TILBURG Nwe GINNEKENSTR. 23 BREDA De voorzitter excuseerde het bestuur voor de te late aanvang der vergadering, wegens het maken van een bestuursfoto in verband met het 40-jarig jubileum, mede ten dienste van de Echo van het Zuiden. Blom, Rooze en de Ruyter werden aan gewezen de vereniging te vertegenwoordi gen op de algemene vergadering (congres) van de Algemene Hengelaarsbond op 24 mei a.s. te Amsterdam. Over een questie met de aalvisser Kra mer te Meeuwen werd de voorzitter door de algemene vergadering opgedragen alsnog contact met deze beroepsvissers op te ne men. Op een daartoe schriftelijk gestelde brief werd geen antwoord ontvangen. Aan Het Loze Vissertje te Dussen, was, naast Visscherslust, door de Kamer van de Binnenvisserij te Den Haag vergunning voor haar leden gegeven om met alle geoorloofde sportvistuigen op het Oude Maasje - Zui derafwateringskanaal (van Balkom). Deze beschikking werd door Visscherslust bestreden en trok de Kamer deze bestreden beschikking in. De voorzitter doet dan verschillende me dedelingen, o.r. dat een zegen is aange kocht, waarvoor hij de sanctie van de ver gadering vraagt. Deze wordt gegeven; dat de Maassnoekers meer tijdig hun vergun ning bij de secretaris moeten aanvragen, ook zij die daarvan regelmatig gebruik ma ken langs de oevers van het Oude Maasje, (Drongelen - Dussen) behoeft men geen looprcchtvergunning, mits men niet in daar voor gesloten tijd de langs de Maas zich bevindende dijk betreedt, dan is men straf baar. Lopende langs de onderkant van die dijk aan de zuidelijke oever van het Oude Maas je heeft men geen last; willen onze bootjes- bezitters in het kanaal geen hoge precario- kosten betalen, dan dient met deze bootjes op onze vaartuigenplaats te meren; anders zins weten te Domeinen hen te vinden; de wed. van Heijst heeft weer looprecht ver leend door haar weiland langs de Karper- wiel; rijwielen, motoren, brommers en auto's mogen aldaar echter niet worden ge plaatst. Gevraagd wordt of er nog animo bestaat het rikconcours te vervolgen. De vergadering wenst voortzetting. Het rapport van de kascontrole-comm. toonde een flink voordelig saldo aan, be nevens een goed kapitaalbezit. De boeken en bescheiden van de penningmeester wer den in orde bevonden en werd hem dank gebracht voor het in het voordeel der ver eniging gevoerde beleid. Voorgesteld wordt hem volledig te dechargeren, wat met een applausje wordt begroet, i Voor de vacature bestuurslid kwam een candidaat naar voren. Deze, de heer P. Wilhart, Waalwijk, werd bij enkele candi- daatstelling gekozen, j De feestcommissie bij monde van de voorzitter de heer J. Kneepkens, vroeg een aanmerkelijk bedrag uit de kas, voor voor lopige uitgaven. Dit werd toegestaan, zono- dig een hoger bedrag of zoveel minder als noodzakelijk zal blijken. De kas zal hierdoor een flinke aderlating ondergaan. Op 1 juni a.s., de oprichtingsdatum der vereniging, zal een jaarvergadering worden gehouden, die een feestelijk tintje zal dra gen. Rondvraag. Een lid merkt op dat er clandestien door een lid met fuiken wordt gevist. Dit wordt onderzocht, v. d. Rijt, Tilburg, wil optreden tegen 40 z.g. buiten leden (een gemis van ruim f 400. -die niet hun contributie betaalden. Bij wederom aanmelden van deze leden stelt hij voor hen het maximum der contributie te doen be talen. Het bestuur is ten deze reeds deli- gent. Het niet betalen der loterijboekjes, 4 x 6.25 betitelt hij als diefstal (juridisch gezien, verduistering, secr.). Het bestuur zal, op welke wijze ook, po gingen doen deze gelden alsnog binnen te krijgen. Van Eyndhoven, Tilburg, merkt op dat de sluismeester te Dussen (Pereboom) hem mededeelde daar maar niet te vissen, aangezien er tevoren met netten was gevist. De politie hiermede in kennis gesteld, wa ren deze reeds vertrokken, alsmede later de konijnen van de sluismeester. Contact zal worden opgenomen met de sluismeester en met Dussen. Van Gooi, Tilburg, be klaagt zich dat zijn brievenbus een papier lawine werd. Eerst een girobiljet, daama een brief en tenslotte een aangetekend schrijven, ter betaling contributie. De voor zitter zegt dat hij de coulance van de secr. op prijs moet stellen. Men had hem als lid der vereniging kunnen afvoeren. In dien hij op de juiste tijd had betaald, had hij het bestuur werk en kosten bespaard. Dit over zijn hoofd aan alle wanbetalers. Vielevoye, Tilburg, vraagt of er nog een extra bus rijdt op 6 juni, de feestavond, naar Tilburg e.o. Hem wordt geantwoord dat er reeds een overeenkomst met de B. B. A. is getroffen Met een opwekkend dankwoord sluit de voorzitter te 9.45 uur de vergadering. Zoals bekend werd van 22 t.m. 25 januari j.l. aan de B.V, 't Zwaantje, in verband met haar 20-jarig bestaan, het organiseren op gedragen van het Kampioenschap van Ne derland 2e klasse Kader 38/2. Met ge rechtvaardigde trots kan 't Zwaantje op dit in alle opzichten geslaagde tournooi terug zien. De gehele vereniging heeft zich voor de volle 100 pet. ingezet, om het de deel nemers, de officials, de genodigden en de honderden toeschouwers naar de zin te ma ken en ze is daarin volkomen geslaagd. Hiervan getuigen de dankbare brieven, die het bestuur van alle deelnemers zonder uitzondering mocht ontvangen. Hiervan ge tuigt ook de recentie in „Biljart" het offi cieel orgaan van de Kon. Ned. Biljartbond, waarin het tournooi in Waalwijk, in alle opzichten volmaakt genoemd werd en ten voorbeeld werd gesteld aan alle organise- rende verenigingen. Inderdaad, dit tour- nooi is geslaagd, doch dit is mede mogelijk geworden door de steun en de medewer- king van zeer velen, niet alleen van Waal- wijkers, doch ook van velen buiten onze gemeente. Het bestuur zegt daarvoor gaar ne dank. Vooral de belangstelling en de steun van het Gemeentebestuur van Waal wijk met aan het hoofd Burgemeester Teijs- sen, was voor het bestuur van 't Zwaantje een stimulans om al het mogelijke te doen om van dit tournooi een succes te maken. Ook Waalwijks Belang gaf blijk van op rechte belangstelling en medeleven, zodat dit kampioenschap is geworden een biljart- feest van de eerste orde. Thalia was het middelpunt van dit bil- jartfecst en de heer M. van Bracht ver dient een woord van oprechte dank voor de wijze waarop hij de zaal had ingericht jn voor de wijze waarop hij de deelnemers en toeschouwers ontving. Ook een woord van oprechte dank aan het adres van de heer Jac. Passier, die zijn prima biljart voor de ze gelegenheid welwillend en sportief wilde afstaan. Verder dank aan de vele sport vrienden van zusterverenigingen, die hun gewaardeerde diensten aanboden en door arbitrage, tellen of schrijven een groot aan- deel hadden in het öucces. Het bestuur is hen daarvoor zeer erkentelijk en dat de deelnemers eveneens tevreden waren, ge tuige de geste van allen, bij de prijsuitrei king, aan allen die zich voor dit kampioen schap verdienstelijk hadden gemaakt en de woorden van een hunner, de heer P. J. Kops uit den Haag: „Dit kampioenschap in Waalwijk was in alle opzichten zó!" waren recht uit het hart gegrepen. Vanzelfsprekend hebben de voorbereidin- gen veel van de leden gevergd, maar ook de afwikkeling moest perfect geschieden. Toen i echter eenmaal alles in kannen en kruiken I was, meende het bestuur, dat het alleszins gerechtvaardigd zou zijn, aan de slotver gadering een feestavondje te verbinden, waartoe ook de dames der leden waren uit genodigd. De voorzitter de heer Tom Burmanje

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9