UW MEN ING De Vluchteling BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F I RBs sPfSBii r DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 MEI 1959. Waalwijk - Feuilleton van Cayenne Hervormde Gemeente in deze mag men zeker prijzen, aldus de voorzitter. De heer v. d. Veer vroeg of het niet beter was direct een zeven- klassige school te bouwen. De voorzitter antwoordde dat men daarmee de Ned. Hervormde Gemeente, gezien de hoge exploi tatiekosten geen plezier zou doen. De raad keurde het voorstel goed. Verkoop woningwetwoningen. De raad keurde ook goed de verkoop van twee woningwetwo ningen, n.l. een in de Burgem. v. d. Heijdenstraat, pand no. 2U, en een in de Wilhelminastraat pand nd. 29. Aangaande de verkoop van woningwetwoningen was de raad liet er over eens dat deze moet worden bevorderd in het kader van hel streven naar eigen woningbezit. De voorzitter deel de mede dat aan de betrokkenen, die een woningwetwoning bewo nen, reeds inlichtingen hierom trent zijn gegeven. Geldleningen. Aan de orde was een voorstel tot het aangaan van enkele vaste geldleningen hij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. Hierover zegt het pre-advies: De Bank voor Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage heelt de gemeente een tweetal geldle ningen, beide groot 58.000. aangeboden. De rente bedraagt 4Bovendien zal zij binnen kort een aanbieding doen voor 'n geldlening ad 15 500.voor de financiering van de verlegging van de Kasteeldreef. Eerstbedoelde leningen zijn be stemd voor consolidatie van de vlottende schuld welke thans nog pl.m. G00.000.bedraagt. De heer Pijnenburg was van mening dat de fa. Lips in de om legging van de weg een aandeel zou betalen van 50%. De voorzit ter beaamde dit. De raad keurde het voorstel goed. Grondverkoop. Aan de orde was verder het voorstel tot grondverkooop. Hierover zegt liet pre-advies: A. Door 30 personen is 'n ver zoek ingediend tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan „De Braken Oost", zulks ten be hoeve van de bouw van een pre- iniewoning. Hel valt alleszins toe te jui chen, dat het „Eigen W'oningbe- zit'' in onze gemeente in steeds toenemende mate in de belang stel ling komt en dat zelfs diverse huiten de gemeente wonende per sonen hier een woning willen bouwen. B. en W. zijn van mening dat hierbij alle medewerking moet worden verleend en dat tegen de verkooj) van de grond derhalve geen enkel bezwaar bestaat. Verkoop geschiedt tegen de in het uitbreidingsplan geldende prijs van 9 40 per m2. B. Voorts werd door de Stich ting Lips' Woningbouw een ver zoek ingediend tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan voor de bouw van een vijftigtal woningen. De bouw hiervan houdt ver hand met uitbreiding van het be drijf. Ook voor deze gronden geuit een verkoopprijs van 9.40 per m2. C. Door bovengenoemde Stich ting werd tevens een aanvrage ingediend tot verkooj) van een stukje grond langs de Duinweg, grenzende aan de Heidijk, mo menteel in pacht hij L. van Rooij, Torenstraat 76. De oppervlakte bedraagt pl.m. V2 ha. Nabij deze percelen zal de vil la van Dr. Ir. E. Lips worden ge bouwd. De grond wordt bestemd voor het aanbrengen van beplan tingen e.d. Van de Coöp. Diepvriesvereniging te Elshout werd een verzoek ontvan gen om aan haar een stukje ge meentegrond te verkopen achter de woning van G. Klerkx, Schanswij k 35, ter grootte van pl.m. 145 ma. Ge noemde vereniging is voornemens ter plaatse een diepvrieskluis te bouwen. Tegen de verkoop van grond aan de premie-bouwers had de raad geen bezwaar; wel merkte de heer Rij pert op, dat hij, als de gemeente nog eens met een dergelijk plan zou komen, graag zou zien dat de raad tevoren zou worden ingelicht. De voorzitter had daartegen geen bezwaar, maar vond wel dat de juiste gang van zaken gevolgd was. De heer de Veer vroeg, of men cr wel van doordrongen was dat alle kopers nog niet precies wisten hoe de huizen zouden worden uitge voerd. De voorzitter stelde de heer de Veer dienaangaande gerust. Op de eerste plaats weten de kopers wel wat ze doen, op de tweede plaats kunnen zij bij de technische dienst alle gegevens krijgen, en op de der de plaats zijn er zoveel instanties die over deze uitvoering waken, dat men zich daarover niet ongerust be hoeft te maken. De andere grondverkopen werden vlot goedgèkeurd. Grondaankoop en -onteigening in Elshout. Vervolgens was aan de orde grond aankoop en een voorstel tot het ne men van een besluit tot voorlopige goedkeuring van het onteigenings plan. Ter uitvoering van het uitbrei dingsplan „Elshout" is het noodza kelijk, dat de gemeente de beschik king krijgt over de nodige gronden. Ook voor de uitvoering van het uit breidingsplan „Kom Elshout" is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over de nodi ge gronden. Het uitbreidingsplan is reeds geruime tijd goedgekeurd en met de diverse grondeigenaren is reeds enkele malen contact opgeno men, teneinde te trachten de gron den langs minnelijke weg aan te ko pen. Tot op heden heeft echter slechts één persoon er in toegestemd op basis van het uitgebrachte taxa tierapport zijn grond aan de ge meente te verkopen. Het is echter niet verantwoord van het plan nog langer te wachten. Immers, de bouw van een nieuwe jongensschool en de doortrekking van de Norbertijnerstraat is drin gend nodig. Bovendien is het ge wenst dat de gemeente te allen tijde kan beschikken over de nodige bouwterreinen, dit te meer omdat 't ook voor de scholen te Elshout noodzakelijk is, dat de bevolking in Elshout toeneemt. B. en W. hebben derhalve ge meend dat onteigening hier slechts uitkomst kan bieden. De heer v. Huiten wees er op zo lang mogelijk te trachten tot een minnelijke schikking te komen. De voorzitter was het hier mee eens. Grondprijzen omlaag grondprijzen omhoog. Aan de orde was verder 't voor stel tot wijziging van bepaalde grondprijzen. De Drijs van de thans nog te verkopen gronden in het uit breidingsplan „De Braken Oost" be draagt 9.40 per m2. De voorzitter had destijds bij de bespreking over de wijziging van de bebouwings voorschriften voor de Hoge Schijf toegezegd, dat bekeken zou worden in hoeverre de mogelijkheid bestaat om in het uitbreidingsplan „Braken Oost" voor kleine zelfbouwers goed kopere grond ter verkoop ter be schikking te stellen. Verlaging van de prijs voor een gedeelte der gron den is echter alleen mogelijk als de prijs voor andere gronden met het verschil wordt verhoogd. B. en W. stelden daarom voor de grondprijs voor een oppervlakte van pl.m. 45Ö0 m2, geschikt voor 't bou wen van pl.m. 15 woningen, gelegen in het Noordoostelijk gedeelte van het uitbreidingsplan, te stellen op 7.50 en de prijs van andere gron den te verhogen met L- tot 10.40 per m2. De voorzitter wees nog eens uit drukkelijk op het feit dat deze grond van 7.50 speciaal was voor kleine bouwers. Ook de straat of straten aldaar zouden voordeliger moeten worden uitgevoerd. De raad keurde dit goed. Mijngas. Dan was aan de orde het voorstel van B. en W. tot levering van mijn- gas aan de gemeente door de Staats mijnen. Het prae-advies zegt hier over: Zoals bekend, is de aanleg van een gasnet te Drunen en Elshout goedgekeurd door Ged. Staten van Noord-Brabant. De totale kosten van aanleg worden geraamd op 556.400.—. Er wordt van uitgegaan, dat er na een aanloopperiode van 3 jaren 930 percelen op het gasnet zullen zijn aangesloten. Er zal dan ongeveer 450.000 m:i gas worden verkocht te gen een prijs van gemiddeld 0.20 per m3. De gasprijs is zeer afhanke lijk van de kolenprijs. De gemeente dient met de staats mijnen overeenkomsten aan te gaan voor de levering van gas voor een periode van 12 jaren en voor gas- berging voor een periode van vijf jaren. Voorts is het nodig dat voor gas levering door de gemeente aan par ticulieren regelen en voorwaarden worden gesteld ter beveiliging van het gasnet, de dienstleidingen, de binnenleidingen en de meters. Deze regelen en voorwaarden zijn opge nomen in een concept-verordening, welke ter secretarie ter inzage is ge legd. De raad maakte tegen dit voorstel geen bezwaar. De heer v. Huiten vroeg of ook de gasleiding zou worden doorgetrok ken tot aan de Elshoutse dijk. De voorzitter wees er op dat dit zou af hangen van het al of niet rendabel zijn. De heer v. Lammeren vroeg voor welk tijdvak de regeling met Den Bosch, inzake het technisch beheer, was aangegaan. De voorzitter noem de twee jaar. Dat de_ administratie en daarmee de controle in Drunen bleef, vond men uitermate gunstig. De raad keurde het voorstel goed en de voorzitter hoopt dat er vóór 1 december 1959 gas zal zijn. Extra subsidie. Een subsidie van 2000.voor een uit te geven boekwerk over de ze streek door de Heemkundekring „Onsenoord", keurde de raad goed. De Heemkundekring „Onsenoord", gevestigd op de abdij Mariënkroon te Nieuwkuijk, heeft het plan opge vat een brede en diepgaande studie te doen naar de gevolgen van de toekomstige ruilverkaveling en het streekverbeteringsplan in het ge bied tussen 's-Hertogenbosch en Waalwijk. Een groot aantal deskundigen zul len hun medewerking gratis verle nen. De kosten van het drukwerk zullen 12.000.— bedragen. Uit par ticuliere middelen en giften wordt hiervan 4000.gedekt. Van de belanghebbende gemeen tebesturen wordt een bijdrage ge vraagd van ƒ8000.t.w. van Vlij men ƒ33500.—, Drunen 2000.—, Heusden 1000.—, Engelen ƒ500.— en Waalwijk 1000. De voorzitter lichtte een en ander nog uitvoerig toe en wees op het belang van de uitgifte van dit boek voor deze streek. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel tot verstrekking van een crediet voor: a. de aanleg van een sportveld; b. verbetering van het zuidelijk ge deelte van de Torenstraat, vanaf Heidijk tot oprit Kanaal; c. verbetering Burg. v. d. Heijden straat, Schoolstraat en Jac. v. d. Me ij denstraat, met aanleg van 'n riolering in die straten en tevens in een gedeelte van de Grote straat. Het prae-advies zegt hierover: Het uitbreidingsplan „De Braken Oost" zal aan het einde van dit jaar zover zijn volgebouwd, dat er slechts plm. 80 woningen nog gebouwd kun nen worden in het meest oostelijke gedeelte. In dit gedeelte kunnen echter slechts vrijstaande woningen worden gebouwd. Er zal derhalve geen plaats meer zijn voor woning wetwoningen. Het contingent wo ningen, dat in 1960 zal worden mo gen gebouwd, dient dus te worden gerealiseerd in plan West. Aangezien thans alleen de voetbal terreinen en enkele verspreide per celen in plan West eigendom zijn van de gemeente, zal in 1960 moeten worden gebouwd op de voetbalter reinen, welke nog niet verplaatst kunnen worden naar de daartoe in het plan bestemde gronden. Er zal dus een oplossing moeten worden gevonden door de aanleg van een noodvoetbalveld. De ge meente heeft ten noorden van de vloeivelden, hoek Torenstr. - Hoge Schijf, nog voldoende grond voor de aanleg van een sportterrein. De kos ten van aanleg worden geraamd op 25.000.—. Gelet op het belang van de Toren straat als toegangsweg tot het voor toerisme belangrijke zuidelijke ge deelte van de gemeente en straks tot het voetbalterrein, stellen B. en W. voor over te gaan tot verbete ring van de Torenstraat tussen Hei dijk en Afwateringskanaal. De kos ten worden geraamd op ongeveer 15.200.—. Door de dienst Gemeentewerken is een plan opgemaakt voor de aan leg van riolering in de Burg. v. d. Heijdenstraat, Jac. v. d. Meijden straat, Schoolstraat en een gedeelte van de Grotestraat, gelegen tussen de Burg. v. d. Heijdenstr. en Raad huisplein, alsmede tot verbetering van de bestrating van de Burg. v. d. Heijdenstraat, Schoolstraat en Jac. v. d. Meijdenstraat. De te verbeteren Burg. v. d. Heijdenstraat zal 6 me ter breed worden, de Schoolstraat en het Noordoostelijk gedeelte van de Jac. v. d. Meijdenstraat 5 meter en het gedeelte Jac. v. d. Meijden straat, gelegen tussen Raadhuisplein en Schoolstraat 4 meter. Alle stra ten zullen aan beide zijden van trot toirs worden voorzien. In totaal zal er pl.m. 1700 m. riolering worden aangelegd. Omtrent het aan te leggen sport veld, merkte de voorzitter op, dat dit met de K.N.V.B. geregeld was. De heer Brok kreeg op een vraag aangaande de uitvoering van deze sportvelden de geruststelling, dat een en ander prima zal worden verzorgd. Omtrent de riolering zag de heer Lommers gaarne dat de riolering ineens zou worden uitgevoerd en niet in etappes. De voorzitter wees op de onmogelijkheid daarvan. De heer Lommers vroeg ook nog om riolering en verbetering Burg. v. d. Heijdenstraat en Jac. van der Meijdenstraat openbaar aan te be steden. De voorzitter wees er in dit verband op dat dit van geval tot ge val zal moeten worden bekeken. De raad keurde deze credieten goed. In de commissie van bijstand voor het woningbedrijf werd gekozen de heer H. v. Herpt. Hierna sloot de vergadering. WAALWIJK. Tachos-nieuws. B.T.B. verspert Tachos de weg naar de grote prijs van Breda. Op Hemelvaartsdag was Ta chos in Breda, waar het jaarlijks zevenhandbaltournooi om de gro te prijs dezer stad werd gehou den. En niet zonder succes, zoals uit hel onderstaande zal blijken. De eerste wedstrijd ging tegen Be-Fair, dat door Tachos zonder veel moeite met 111 werd ver pletterd. Vervolgens moest Soa er iniet 32 aan geloven, zodat 't duel met de Antwerpse vereni ging Uilenspiegel, die eveneens tweemaal wist te winnen, de be slissing om een plaats in de fina le zou moeten brengen. In het begin zag het er voor de zenuwachtig spelende Waal wij kers niet zo best uit, daar de Bel gen al vrij spoedig een 3-0 voor sprong hadden. De ruststand werd 42. Na rust was Tachos echter in supervorm. Snelle rennen, afge werkt met daverende schoten, bracht hen spoedig een 5-4 voor sprong, maar toen vonden de sin- joren liet welletjes en gooiden 't over een andere boeg. Zij gingen over tot het z.g. man-verdedigen, echter op de manier van eerst de man en dan de bal. Tachos toon de echter ook hierin goed thuis te zijn en na een opwindend slot van deze meer rugby- dan hand balwedstrijd wonnen zij tenslot te met 8—6, waardoor zij zich in de finale plaatste. Hierin moest zij het opnemen tegen de Duitse vereniging B.T.B. (Aken). Heel handbalminnend Breda omzoom de orn half 5 het terrein. In het begin draaien beide ploegen wat stroef en dat veranderde pas toen Havelaar met een prachtig doel punt Tachos de leiding gaf. Onder luide aanmoedigingen van het publiek vecht Tachos fa natiek tegen de technisch en tac tisch betere Duitsers en zowaar wordt het door v. Amstel zelfs nog 20. Kort voor rust moet keeper v. Hees echter tweemaal vissen. Ruststand 22. Na rust is B.T.B. voortdurend in de meerderheid, hetgeen zij nog eens met 3 goals uitdrukken. Met een snelle uitval wordt het echter 53 en kort er op zelfs 5- -4. Als de „Man-schaft"' 't tem po nog gaat verhogen, is Tachos echter verloren en zo komt het einde met 74. De 2e prijs in dit bijzonder sterke tournooi is ech ter een prestatie die vriend en vijand verraste. Geachte heer Redacteur, Tot mijn spijt zag ik, dat men in ons fraaie wandelpark de paden weer bedekt met een laag steen slag van fel roodbruine kleur, die zo opdringerig is, dat men alleen de paden ziet inplaats van planten en bloemen. Eerlijk gezegd, dacht ik dat de on volprezen gemeentelijke plantsoe nendienst na de critiek die er, na 't voor de eerste maal aanbrengen van deze gekleurde steenslag, al geweest is, wel blij zou zijn dat de paden langzamerhand weer een mooie grijze kleur hadden aangenomen. Nu dit niet het geval blijkt, hoop ik toch dat men een volgende keer op deze dwaling zal terugkomen en de paden grijs laten. Jammer is ook dat de begroeiing aan de oostzijde van 't pleintje met Raedecker's fraaie oorlogsmonu ment - die tijdens bebouwing aan de oostkant werd vernield - nog steeds niet hersteld is. Volgens een mededeling in uw blad, hebben B. en W. destijds toe gezegd, genoemde beplanting spoe dig te laten herstellen. Het schaadt de intimiteit van dit-exquise plein tje met het fraai beeld zeer, dat dit nog niet is gebeurd en het is te ho pen dat het gemeentebestuur zijn belofte nakomt, door het planten van nieuwe heesters en boompjes in de komende herfst. U dankend voor de plaatsing, Waalwijker. «MM3ssa 32). De dikke Diavolo liet zich voor zichtig uit de vrachtauto zakken en sloop in de richting van het emplacement. Behendig klom hij over 't hekje en voorzichtig ging hij oi) onderzoek uit. Nu eens liep hij hier, dan weer daar, al maar uitkijkende of hij ook wa gens zag. die bestemd waren voor Italië. Ondanks zijn ongewone dikte bewoog blokjas zich on hoorbaar en zo kwam het, dat de ijverige rangeerder Hermanns H. Olyrook hem niet opmerkte. Her manns had een zéér ingewikkelde taak te vervullen bij de spoorwe gen en deze taak rustte zwaar op zijn toch al niet overmatig brede schouders. Hermanus vatte zijn werk zeer ernstig op en hij was een meester in het toeteren op 't bekende spoorwegklephoorntje, dat aan een speciaal spoorweg touwtje om zijn schouders hing. Met behulp van dit spoorweg klephoorntje leidde Hermanus 't rangeren in goedé banen en als hij niet behoefde te toeteren, dan moest hij papieren plakken op de goederenwagens, welke papie ren nauwkeurig aangaven in wel ke richting de betreffende wagen vertrekken zou. En zo stond Her manus hier bij een grote goede renwagen met penseel en papier. Hij was zó in beslag genomen door zijn plakwerk, dat hij niets bemerkte van blokjas, die steeds om het hoekje keek„Nou noumompelde Hermanus. „Deze wagen mpet ook ver van huis! Helemaal naar Italië! He lemaal naar Fiorenza!" van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Door: Ottwell Binns 72). „Is dat allemaal wel noodzakelijk, Mimi? Zou een «brief niet voldoende zijn „Neen. Ik ben toch zijn dochter, ondanks alles. Ik weet zeker dat hij op het ogenblik vreselijk ongerust is over mijn lot. Ik moet hem eerst ge ruststellen, en dan zal ik weer naar jou komen". „Waar woont hij dan?" „In een villa aan de rand van de stad. Het is een heel oud huis, met een oprijlaan van palmbomen. La Maison Belvedère!" Terwijl zij sprak, viel Langdon's oog plotseling op Jules. Deze stond een klein eindje van hem vandaan, zijn ogen schijnbaar op de oever ge richt, maar Langdon zag aan de ge spannen uitdrukking op zijn gelaat zeer goed, met welke belangstelling hij hun gesprek stond af te luisteren. Snel veranderde hij van onderwerp. Jules had niet zulke gegronde rede nen als hij, zijn gevoelens van wraak jegens Henri de Faramond te vergeten, hoe minder hij omtrent Mimi's vader vernam, hoe beter". De nacht was reeds gevallen toen ze vijf dagen later in Cayenne aan kwamen, en de boot op een eenza me plek vastmeerden, waarna Har- borough op weg ging om te zorgen dat zijn jacht reisvaardig gemaakt werd. „Terwijl u daarmee bezig bent, monsieur Harborough", sprak Mimi, „moet ik even naar mijn vader gaan". „Maar Mimi „Ik beschouw het als mijn plicht. Het is de laatste maal dat we elkaar zullen zien, begrijpt u, als ik een maal met.... met DudleyMis schien wilt u voor een rijtuig voor me zorgen, ik heb helemaal geen geld". „Ik ga met je mee, Mimi", sprak Langdon snel. „Neen, dat mag je in geen geval doen. Je hebt me wel je woord ge geven, maar als jullie tweeën tegen over elkaar komen te staan.wie weet wat er dan gebeuren kan. Je zou zo licht te ver kunnen gaan, en bovendien, mijn vader zou bang voor je kunnen zijn, en vrees maakt de mensen gevaarlijk. Wees niet be zorgd, ik zal zo spoedig mogelijk weer terug komen". Langdon wist dat ze volkomen gelijk had. Het was meer dan waar schijnlijk dat hij zich in tegenwoor digheid van de man, die hem zo ge meen behandeld had, niet zou kun nen beheersen. En daarenboven, de Faramond zou voor een nieuwe mis daad niet terugdeinzen; het zou dwaasheid zijn zichzelf in de macht van een zo verraderlijk iemand te stellen, in de schaduw van 't bagno. Hij wist dat Mimi vastbesloten was - ze zou naar het huis van haar vader gaan - en ze zou alleen gaan. Hij gaf dus zijn verlangens haar te verge zellen op, maar begeleidde haar en Harborough slechts tot aan de straat die naar de landingsplaats leidde. Vijf en twintig minuten later keer de Harborough weer terug. „Alles is veilig", deelde hij mede.* „Het jacht ligt in de haven, waar ik de kapitein bevel gezonden heb het reisvaardig te maken. Als Mimi te- i rug is, zullen ze een boot naar hier zenden, die ons naar het schip zal brengen. We kunnen deze motorboot hier achterlaten. Maar het lijkt me veiliger zolang aan boord te gaan, om op alle mogelijkheden voorbereid te zijn". Ze stapten weer aan boord, waar Sandy Muir rustig lag te slapen. Harborough keek rond. „Waar is Jules?" Op deze vraag bekroop Langdon een vreselijk vermoeden. Haastig doorzocht hij de gehele boot, maar Jules was niet te vinden. „Hemel", fluisterde hij vertwij feld, denkend aan de hartstochtelij ke blik in de ogen van Jules toen hij het gesprek tussen hem en Mimi stond af te luisteren. „Wat is er?" informeerde Harbo rough scherp. „Hij is wegop zoek naar Hen ri de Faramond. In de gevangenis hernieuwde hij elke dag zijn voor nemen dat hij de Faramond de een of andere dag zou doden Harborough dacht terug aan de eerste dag van zijn samenzijn met Jules, toen hij hem in Cayenne slechts met moeite van een moord had kunnen afhouden, en wist dat de woorden van Langdon waar wa ren. „Maar hij weet toch niet waar hij I de Faramond moet vinden! Die is volkomen veilig voor hem". „Jawel, hij weet het precies. Hij kent de naam van het huis waar hij woont. Hij hoorde het, toen Mimi het aan mij vertelde. Hij heeft ge noeg geld in zijn zak en een hart vol haat. Iedere schurk in de stad zal hem willen helpenIk moet hem achterna „Maar bedenk, welk gevaar je dan loopt, Dudley. Als Le Coq je in de gaten kreeg, of eenander van de bende, of misschien een bewaker van de gevangenis, die je kent. Laat mij liever „Neen, ik moet zelf gaan. Je be grijpt de toestand niet. Jules is ge woonweg krankzinnig van haat, maar ik weet hoe ik hem moet be handelen. Als ik maar niet te laat kom". Voor Harborough het hem kon verhinderen, was hij weer aan land gesprongen en snelde weg in de richting van de stad. Harborough wekte Sandy en vertelde wat er ge beurd was. „God moge de twee kerels hel pen!" meende deze. „Die Jules is een goed vriend, maar nog veel ge vaarlijker vijand en tenslotte is hij een Apache. Hij zal de Faramond levend villen. De hemel geve dat Dudley nog op tijd is". Een half uur ging voorbij. De boot van Harborough's jacht kwam reeds aangevaren. Hij gaf de bemanning enkele bevelen, waarna hij zich weer bij Sandy voegde, die gejaagd langs de oever op en neer liep. We der verliep een half uur, maar noch Mimi, noch de twee mannen keer den terug. Wanhopig tuurden de twee wachtenden de slecht verlichte weg af. „Het is misgelopen", fluisterde Harborough. „Ik geloof dat het ge daan is met Dudley en „Goddank, neen; je vergist je. Kijk daar". Ratelend kwam een huurrijtuig de straat afgereden. De koetsier ran selde ongenadig op zijn paard los. Weer vol hoop zagen ze het voertuig naderen; toen 't de lichten van een café passeerde, kon Harborough vaag de gestalte van een man en een meisje herkennen. „Het zijn er twee", sprak hij. „En aangezien een ervan Mimi is, zal de andere Dudley zijn. Goddank". Ze snelden haastig naar het rijtuig toe, toen dit vlak bij de oever tot stilstand kwam. Langdon sprong er uit en trok gehaast het meisje naar buiten. „Waar is Jules?" „Hij ligt op de bodem van het rij tuig. Vlug, Sandy, neem jij hem op je schouder en draag hem naar de j boot. We hebben geen tijd te ver- liezen, de patrouille kan elk ogen blik hier zijn". Hij wierp de koetsier enig geld toe, en toen Sandy de bewusteloze Jules uit de wagen had genomen, dreef de man zijn paard aan en ging er vandoor, alsof de duivel hem op de hielen zat. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 22