LEXI VRAAGT EXCUUS R.K.V.V. „WASPIK" Bij het kampioenschap van Haarsteeg viert 30-jarig bestaan DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 MEI 1959 'Ui 1 - Door de zeer grote vraag naar Lexington kan het voorkomen, dat uw leverancier u niet altijd volledig kan voorzien. Wij bieden u hiervoor onze verontschuldigingen aan en verzoeken u nog even geduld te willen oefenen. Binnen zeer korte tijd hopen wij door een 0 belangrijke verhoging van de aanvoer weer ruimer te kunnen leveren. FROM AMERICA'S BEST TOBACCOS vel is hogerop getrokken tot twee verdiepingen. Aan weerszijden van de deur zijn twee flinke ra men aangebracht, welke over vloedig licht werpen in 't gezellig interieur. Een glasvitrine de toonbank vormend bevat het geëxposeerde banketwerk, zodat hier een etalage overbodig is ge worden. De wanden zijn voorzien van lambrizering en modern be hang, terwijl op de achter- en de linkerwand zeer fraaie wandrek ken zijn aangebracht met glas platen en smeedwerk. Het geheel is geschilderd in wit met blauw en past buitengewoon bij het in terieur en de mahoniehouten wandbckleding en rekken. Boven de rekken is een indirecte T. L.- verlichting gemaakt. De verbouwing hield direct verhano met de gestadige uitgroei van het bedrijf, dat de huidige eigenaar, de lieer Antoon van de Water, nu acht jaar geleden van zijn vader, de heer Nic. v. d. Wa ter, in exploitatie overkreeg. De ze zaak is nu ongeveer 40 jaar oud en is in Baardwijk en Waal wijk genoegzaam bekend. De ou de winkel werd te klein, waar door de verbouwing noodzakelijk werd. Het resultaat is dan ook prima geworden. Aan de verbouwing onder architectuur van de heer A. van Hul ten verleenden de mede werking voor het metselwerk de Gebr. v. d. Aa en de firma A. Ver meer voor het timmerwerk. Het schilderwerk werd door de firma Jan Mol uitgevoerd, terwijl de fa. Jan v. Dongen voor de electri- sche installatie zorgde en de fa. W. Vissers voor liet loodgieters- werk en sanitair. De exclusieve winkelbetimmering leverde de fa. ESME uit Groningen en de koel vitrine is van de fa. Frijado uit 's-Bosch. De firma Tielemans uit Eindhoven leverde het zonne scherm. Donderdag was de winkel her schapen in een bloemenmagazijn, hetgeen getuigt van de vele feli citaties e.d. De heer Antoon v. d. Water wensen wij eveneens veel succes voor de toekomst. Vermeld zij nog dat deze zaak een waardige aanpassing is aan dat gedeelte van Baardwijk, wat steeds mooier wordt rond kerk en Gemeenschapshuis. De auto- matiekruimte is gebleven zoals deze was, aan 't plein. WELLICHT DIT JAAR NOG DIERENASYL. In zaal Thalia hield de Waal wij kse afdeling van de Ned. Ver eniging lot Bescherming van Die ren maandagavond haar jaarver gadering, waarvoor een handje vol leden belangstelling toonde. Uit het jaarverslag van de se cretaresse, mevr. de Visser, bleek dat er ook in liet afgelopen jaar ondanks moeilijke omstandighe den veel werk is verricht. Er werd een Dierendag gehou den, die geheel in het teken van de jeugd stond en welke zeer ge slaagd mocht heten en waarvan de hondenshow zeer veel belang stelling trok van de zijde van de jeugd. Ook werd door de jeugd een huis aan huis collecte gehou den, welke 500.opbracht, be stemd voor het dierenasylfonds. In sent. werd weer gestart met '11 EHBO-dierencursus o.l.v. dr. Hil- wig te Hcusden. In het afgelopen jaar werden 104 zwerfhonden op genomen. Aan het einde van het jaar bedroeg het ledental 1/0. Het asylionds beschikt mo menteel 'over een bedrag van 4500.—, zo bleek uit het verslag van de penningmeester, de heer de Visser. Verder bedroeg het ba tig saldo aan het eind van het verenigingsjaar 350 24. De voorzitter, de heer V. I ïm- inermans, kon mededelen dat de plannen betreffende de stichting van een dierenasyl snelle vorde ringen maken en dat men deze plannen nog dit jaar hoopt te kunnen realiseren. Bijzonder ver heugd toonde de voorzitter zich over de toezegging van het ge meentebestuur financiële steun te willen overwegen. Door de ge meente wordt alle medewerking verleend met betrekking tot de bouw van een dierenasyl. Behalve uit een woonhuis voor de beheerder zal het asyl bestaan uil 10 hokken voor pensionhon den, 10 hokken voor zwerfhon den, een kattenverblijf en een po likliniek. De jaarlijkse inkom sten werden door de voorzitter geraamd op 4600—, de uitga ven op ongeveer 6500.Door het gemeentebestuur zal ook de dekking van het nadelig saldo ■worden overwogen. Besloten werd oni ook dit jaar weer een leden wervingsactie te organiseren. In het kader van de I)ierendag zullen weer een aantal films worden vertoond, waarbij ook de omliggende gemeenten be trokken zullen worden. Ook zal er weer een hondenshow worden gehouden, de jeugdige deelne mers moeten ditmaal echter ei genaar van de hond zijn, willen zij tot deze show worden toegela ten. LEDERFABRIEK GEBR. THEEUWES VIERDE GOUDEN JUBILEUM. Dinsdag heeft de Lederfabriek Gebr. Theeuwes te Rijen haar gouden jubileum gevierd. De dag werd ingezet met een H. Mis uit dankbaarheid, welke werd opge dragen door de oudste zoon van de heer J. Theeuwes-Riemslag, die aalmoezenier van de arbeid is in liet bisdom Breda. Na een Brabantse koffietafel werden de vier gebroeders Theeuwes in het lot feestzaal ingerichte magazijn door het personeel gehuldigd. Namens het personeel werden en kele modern uitgevoerde glas-in- loodramen aangeboden, vervaar digd door de kunstenares Akke Sins uit Breda. Namens de zaak werd een portret van Jan Theeu wes aangeboden, geschilderd door de Waalwij kse kunstschilder Theo van Dei ft. Tijdens de recep tie kwamen zeer vele vrienden en zakenrelaties hun gelukwensen aanbieden. De voorzitter van de Kamer van Koophandel te Til burg, de heer Mannaerts, was ook aanwezig en speldde de heer Jan Theeuwes de zilveren medaille van verdienste van de Kamer op. Hoogtepunt van de receptie was de aanbieding van de Belgische onderscheiding, het officierschap in de Orde van Leopold II, waar mee Jan Theeuwes werd onder scheiden. Namens de vrienden van de Bcursclub werd nog het woord gevoerd door de heer G. Verwiel uit Waalwijk. Een stukje geschiedenis uit de voetbal historie, na de combinatie met Victoria, die tot stand kwam in 1947. Wij hebben in ons dagboek tot aan zon dag 4 april 1948 terug moeten bladeren om In de geschiedenis van de R.K.V.V. Haar steeg een datum te kunnen vinden, waarop één van haar elftallen beslag wist te leggen op het afdclingskampioenschap. Op die dag moesten de Haarstecgreser- ves op het terrein van Wilhelmina in Den Bosch een beslissingswedstrijd spelen tegen de reserves van Juliana uit Baardwijk, om uit te maken, wie van de twee voor dat jaar beslag zou leggen op de titel van de le klasse van de Brab. Voetbalbond. Deze wedstrijd was noodzakelijk gewor den, omdat beide elftallen de competitie met een gelijk aantal punten hadden be ëindigd. Het was echt een wedstrijd met hindernissen, zoals men dat wel eens pleegt te noemen, er woedde n.l. op die dag een westerstorm, die juist van doel tot doel stond en ieder goed voetbal onmogelijk maakte. Het was dan ook haast uitgesloten geluk was niet met hen en toen de eer IV2 min. weer waren verstreken, was de stand nog steeds 2-2. Toen begonnen de Haar- stecgreserves gesteund door de wind met goede moed aan de laatste lYl min. Aan vankelijk zag het er naar uit dat weer een beslissingswedstrijd noodzakelijk zou wor den, maar met nog 2 min. te spelen kreeg Haarsteeg een corner toegewezen, die door Jan van Helvoirt hoog voor doel werd ge plaatst; verschillende spelers trachtten de bal te koppen, maar dat mislukte door de sterke wind; hij viel toen vlak voor doel in een kleine opening, waar juist de Haar- steeg-midvoor Jo van Engelen stond opge steld; er volgde meteen een voetbeweging en hard en zuiver vloog de bal in het net. De stand was toen 3-2 in het voordeel van Haarsteeg, dat zich meteen kampioen kon noemen. De vreugde was algemeen en door de grote schare supporters werden de spelers op de schouders naar de kleedka mer gedragen, waar zij vele gelukwensen, o.a. ook van hun tegenstanders, die zich zeer faire verliezers toonden, in ontvangst moesten nemen. Unaniem waren allen van oordeel dat de gelukkigste had gewonnen en dat waren in dit geval de Haarsteeg- reserves. Thuisgekomen werden allen van zelfsprekend feestelijk ontvangen; het be stuur en het gehele le elftal waren al spoedig in café M. Achten bijeen gekomen om dit feit tesamen met de kampioenen op feestelijke wijze te vieren en het liet zich begrijpen dat er de gehele avond een ge zellige sfeer heerste. Deze waardige bekroning gold toen het 2e elftal, want daarboven stond toen nog in de gloriejaren van Haarsteeg Vooruit 't le elftal, dat uitkomend in de 3e klasse van de K.N.V.B., in die jaren een goed figuur sloeg. Vooral zondag 9 mei 1948 was voor de Haarsteegse voetbalgemeen schap een grote dag, het le elftal nam nl. dat jaar deel aan de strijd om de KNVB- beker en wist het zover te brengen, dat op die dag het le elftal van Willem II uit Til burg te gast was. Het werd vanzelfsprekend een ongelijke strijd en Willem II won ver diend met 9-0, maar met gerechtvaar digde trots konden de spelers toch op die wedstrijd terugzien. Toch zou blijken, dat Haarsteeg na 1958 over haar hoogtepunt heen was; vooral het feit dat verschillende spelers naar Indonesië vertrokken, beteken de een flinke aderlating en daar er geen goede reserves beschikbaar waren om de opengevallen plaatsen aan te vullen, moest Haarsteeg, na het seizoen 49-50 degra deren naar de 4e klasse. De eerste jaren ging het in deze nieuwe omgeving zeer goed en werden er behoorlijke resultaten geboekt, maar wat niemand verwacht had gebeurde in het voorjaar van 1956: na een slecht gespeelde competitie moest Haar steeg weer degraderen en ditmaal naar de le klasse van de Brab. Voetbalbond. Het vertrek van Haarsteegs beste voetballer al ler tijden, n.l. Bertus van der Heijden, die was overgegaan naar B.V.V. in Den Bosch, bleek zo'n groot verlies te zijn geweest dat het bestaande peil plots niet meer kon worden gehandhaafd. Een geheel verjongde ploeg, waarin niet minder dan 9 nieuwe en jeugdige spelers waren opgesteld, begon vol goede moed aan de competitie 56-57. Na een vrij zwak begin, werden de re sultaten steeds beter en in het voorjaar van 1957 hadden de spelers het nog zo ver we ten te brengen dat de laatste wedstrijd die in Den Bosch tegen O.V.K. moest worden gespeeld, de beslissing moest brengen wie kampioen zou worden. OVK won met 1-0 en legde beslag op de titel. In het seizoen 57 58 werd zeer goed gestart, maar op het laatst volgden er en kele onverwachte nederlagen en toen de competitie ten einde was bezette Haarsteeg op de ranglijst de vierde plaats. Maar ver leden jaar in het voorjaar was reeds be kend geworden dat Bertus van der Heijden van BW weer overschrijving had gekregen naar zijn oude club; in samenwerking met onze dorpsgenoot Willy van den Berk nam van der Heijden de training van de spelers ter hand en uit de vriendschappelijke wed strijden die verleden zomer werden ge speeld viel op te maken, dat er een grote vooruitgang was geboekt. Algemeen was men van oordeel dat de competitie 58 59 het kampioenschap zou opleveren; het ging ook inderdaad voorspoedig en de ene over winning na de andere werd een feit. Toen aan het einde van 1958 de balans werd op gemaakt en de helft er op zat, stond Haar steeg stevig aan de leiding, met slechts 2 verliespunten uit 11 wedstrijden. Onafge broken heeft Haarsteeg aan de leiding ge staan en na 21 wedstrijden te hebben ge speeld werd zondag j.l. de afdelingstitel behaald. Voorwaar een prachtig resultaat, dat is bereikt op de eerste plaats door een uitstekende teamgeest, maar ook aan de voorafgegane training en een bestuur dat met tact en inzicht de zaken heeft geleid en dat thans nog doet. Zonder de overige spelers te kort te doen, is dit fraaie succes toch voor een groot deel te danken aan de terugkeer van Bertus van der Heijden. Zijn aanwezigheid bracht weer de zo nodige élan en vaar digheid in het elftal; als aanvalsleider was hij in iedere wedstrijd de motor van de voorhoede. Niet alleen schiep hij vele mooie kansen voor de andere spelers, maar persoonlijk wist hij een groot aantal doel punten te scoren. De Haarsteegse voor hoede wist in 21 wedstrijdden niet minder dan 80 doelpunten te scoren en de makers daarvan waren: Bertus v. d. Heijden 23, Jo Junggeburth 14, Huub Kivits 12, Berty v. d. Heijden 12, Sjel van Helvoirt 7, Wim Walk 5, Piet Timmermans 4, Antoon van der Wiel 3. Zondag j.l. was het vanzelfsprekend feest in het dorp en de voetbalclub zal dit feest voortzetten a.s. zaterdag in café M. Achten. Van 5 tot 7 uur is er een receptie en daarna feestavond voor de leden. Mogelijk dat de feestvreugde in de loop van een week nog kan worden verhoogd, want het 3e elftal moet nog een beslissings wedstrijd spelen tegen Vlijmense Boys 4 en als die wordt gewonnen is ook het 3e elftal kampioen. Vijf jaren speelde Waspik in de 4de klas van de K.N.V.B. en ook hierin speelde het aanvankelijk een toon aangevende partij. Zo gebeurde het in een bepaald seizoen dat één winstpunt uit nog drie wedstrijden voldoende zou zijn voor het kam pioenschap van de 4de klas. Maar juist toen bleven successen uit en om feest te vieren. Dit wordt dan tevens het eerste grote feest van de club, want vorige jubilea moesten voorbij gaan om de doodeenvoudige reden dat de kas hiervoor niet toe reikend was. Dat men nu wel gaat feesten, houdt niet in dat de finan ciële positie zo rooskleurig is, maar een commissie uit de vereniging Hierboven is het elftal afgedrukt zoals dat in 1930 was samengesteld, een jaar dus na de oprichting. Links: geestelijk adviseur kapelaan Da- men en voorzitter N. v. d. Rijken. Geheel rechts: scheidsrechter Klaas- sen De spelers volgens de opstelling: in de voorhoede van links naar rechts: A Kamp, W. de Graauw, C. Schapers, M. Kamp en H. van der Vleuten. De half linie: A. Verschuren, A. de Hond en L. Schellekens, en tenslotte de achterspelers: B. de Bont en Chr. Schapers, met tussen hen in doelman W. Baaten. Dit is het kranige 1ste elftal van Haarsteeg, dat zondag j.l. de afde lingstitel behaalde. Staande van links naar rechts: bestuurslid Wim v. Bijnen, Berty v. d. Heijden, Bertus v. Oyen, Huub Kivits, Piet Timmermans, Jo Jungge burth. Bertus v. d. Heijden en bestuurslid Piet v. d. Brandt. Zittend: Wim Walk, Frans v. d. Bosch, Marinus Beekmans, Nico Boe len en Antoon v. d. Wiel. dat het elftal dat het windnadeel had op de helft van de tegenpartij zou kunnen ko men; in onze herinnering ligt nog dat Baardwijk 2 met de wind in de rug mocht aftrappen en er in slaagde om in de eerste helft de stand op 2 - 0 te brengen, maar in de tweede drie kwartier wisten de Ilaar- stecgreserves eveneens twee keer het net te vinden en was de stand weer gelijk toen de officiële speeltijd was verstreken. Verlen ging bleek dus noodzakelijk en na een korte pauze mocht Baardwijk weer aftrappen en gesteund door de wind kreeg het de Haar steeg-doelman zwaar te verduren; resultaat bleef echter uit en toen de lYl min. waren verstreken en de stand nog 2-2 was, zag het er voor Haarsteeg zeer gunstig uit, maar ook de Haarsteeg-reserves slaagden er niet in om het net te vinden en bleek een tweede verlenging noodzakelijk. De af spraak werd gemaakt, dat het elftal dat zou weten te scoren kampioen zou zijn en de wedstrijd zou dan worden beëindigd; de kansen leken voor de Juliana-lui wel erg gunstig, omdat die het eerst het voordeel van de zware stormwind hadden. Maar het Waspik, 29 mei 1929. Drie onder nemende jongemannen hebben in een der kamers van de grote pasto rie een onderhoud met kapelaan Damen. Met jeugdig enthousiasme leggen zij hun geestelijke leidsman de kwestie voor die hun brein al geruime tijd in beslag neemt. Kape laan Damen heeft begrip voor hun moeilijkheden en zegt het drietal zfin steun toe. De zaak was daarom gauw beklonken. Enkele uren later is een kleine vriendenkring op de hoogte van het resultaat van deze bespreking „op hoog niveau", en in het dorp Waspik gonst al het ge rucht: „Er is een nieuwe voetbal club opgericht". Zo kwam, nu dertig jaar geleden, de huidige voetbalclub „Waspik" tot stand, naast de toenmalige neutrale vereniging Brabantia. De jonge vereniging met de ini tiatiefnemers N. v. d. Rijken, W. Baten en A. Kamp aan het roer, stond van meet af aan dermate sterk op haar benen, zodat Brabantia ge heel werd overvleugeld en enkele maanden later van het toneel ver dween. Direct na de oprichting sloot de jonge vereniging zich aan bij de toenmalige R.K.V.B., een re gionale afdeling en te vergelijken met de huidige Brabantse Bond, waarin Hercules (zo was de naam in die dagen) in de tweede klas werd ingedeeld. In recordtijd maak- te men promotie en al gauw gingen voor Hercules de poorten open van de I.V.C.B. Deze landelijke organi satie zou men kunnen beschouwen als de huidige K.N.V.B.. De naam Hercules kon men niet blijven dra gen, omdat in de grote bond meer clubs die naam voerden. De KNVB schreef de Waspikse club daarom in onder de naam V.V. Waspik, wat 't Waspiks bestuur op haar beurt weer corrigeerde door er R.K. voor te plaatsen. Succes en tegenslag. Zoals elke vereniging, heeft ook de voetbalclub zijn ups en downs gekend. Zo waren de jaren kort na de oorlog ongetwijfeld een bloei tijd. Jaren dus. dat de leden zich vaak heel wat moeite moesten ge troosten om een partijtje te kunnen spelen. Meerdere malen moesten op de wedstrijddagen b.v. lange fiets- tochten op harde banden worden gemaakt om het wedstrijd-schema af te werken. En juist dank zij deze buitennormale inspanningen groei de de clubgeest en de liefde voor de vereniging. Dit bevorderde ook d'e prestaties in het veld en succes bleef dan ook niet uit. In 1946 werd het eerste elftal kampioen van de le klas Brabantse Bond en over leefde ook de promotiewedstrijden. na het seizoen 1950—1951 <Jegia deerde „Waspik" weer naai de Bra bantse Bond. Momenteel speelt het daar nog in, en het is te voorzien dat het in haar afdeling na de hui dige competitie zeker bij de eerste vijf van de ranglijst zal eindigen. Ook uit de lagere elftallen zijn in de loop der jaren wel enkele kam pioenen te voorschijn gekomen. Zo behaalde „Waspik 2" vorig jaar nog de hoogste titel in de 3e klas, wa:p na promotie naar de 2de klas volg- dc De toekomst lijkt er voor Waspik beslist hoopvol uit te zien Immers, sinds men een jaar of vijf geleden ook met enkele jeugdelftallen aan de competitie deelneemt, is er bij deze junioren steevast elk jaar een kampioen geweest en soms zelfs twee of drie tegelijk. Problemen en groei. Successen bevorderen natuurlijk ook de aantrekkingskracht van een vereniging, maar veel meer nog. Dat is in de loop der jaren heel dui delijk gebleken: de centrale ligging van het sportterrein. En hiermee zijn we aan een teer punt gekomen! Immers, practisch zo lang als de vereniging bestaat, heeft er voor t bestuur 'n terrein-probleem bestaan. Het ene was niet te betalen, het an dere niet te bespelen en van een derde werd bij een ruilverkaveling het huurcontract opgezegd. Op een bepaald moment zat rnen zelfs zo vast, dat men een jaar lang in Raamsdonk onderdak moest zoeken. Op de dag van vandaag kampt men op dit punt weer met grote moei lijkheden. Maar uit dat „op de dag van vandaag" mag men niet de con clusie trekken dat dit probleem ook van vandaag is, m.a.w. nog jong is. Het bestaat alweer zolang men het huidige terrein bespeelt, om de doodeenvoudige reden dat dit ter rein niet waardig is de naam voet balveld of sportveld te dragen. Als men over dit veld spreekt, bedoelt men dan ook alleen maar de ruimte tussen de twee goals (hemelsbreed gemeten!). Geen wonder dat het be stuur een behoorlijk sportveld bo venaan -het verlanglijstje heeft staan. Vooral nu is deze zaak bijzon der urgent, want ongetwijfeld is de jubilerende vereniging een tijdperk van bloei ingetreden. Men ziet het duidelijk aan het ledental, dat om en nabi.j de 200 gaat. Hieruit zijn elftallen geformeerd (4 senioren en 5 junioren) welke in competitie verband uitkomen. Een dergelijke vereniging die aan zoveel mensen een gezonde ontspan ning en lichamelijke ontwikkeling biedt, mag toch niet in haar groei belemmerd worden! Feest en financiën. Maar hoe dan ook, voor enkele dagen zet men de zorgen ter zijde, heeft door middel van enige acties toch enige beperkte mogelijkheden geschapen, terwijl ook de voetbal pool de allergrootste moeilijkheden van de penningmeester heeft opge lost. Men heeft voor het as. week end een heel feestprogramma in el kaar gezet. Als opening een receptie in hotel Montens, op zaterdag 30 mei van 16.00 tot 18.00 uur. Dan volgt om 19.30 uur 'n officiële ontvangst en felicitatie van het bestuur en lei ders der vereniging, door het ge meentebestuur. Hierna, om 19.45 u., brengt de harmonie aan 't gemeen tehuis een serenade en is er een défilé van de jeugdelftallen. Dan heeft 's avonds om 21.00 uur in ho tel Montens de trekking plaats van de loterij, welke ten behoeve van de jubilerende vereniging werd ge organiseerd. De trekking zal ge schieden door burgemeester v. Erp. Zondag 31 mei wordt in de Bar- tholomeuskerk om 7 uur een H. Mis opgedragen met algemene H. Com munie, waarna om 8 uur koffieta fel voor de seniorenleden in 't club lokaal. Van half 1 tot half 3 worden er twee jeugdwedstrijden gespeeld, achtereenvolgens tegen White Boys en Desk. Dan volgt om 3 uur een jubileumwedstrijd van een versterkt Waspiks elftal tegen W.S.C. uit Waalwijk. Waspik wordt voor deze wedstrijd versterkt met gastspelers van White Boys, Wit Zwart en Raamsdonk. 's Avonds is er voor leden vanaf 18 jaar met hunne da mes een feestavond van dans en ca baret. Voor de jeugd is er een feestpro gramma opgesteld dat op 10 juni zal worden afgewerkt. Behalve aan een partijtje voetbal kunnen de ju nioren op die dag hun hartje opha len aan cabaret en film, waaraan nog een tractatie zal zijn verbonden. Dan zullen tijdens de feestelijk heden nog 3 jubilarissen worden gehuldigd, n.l. de heren N. v. d. Rij ken, W. Baaten en Th. Smits. De twee eerstgenoemde heren waren en zijn vanaf de oprichting tot op de dag van heden resp. als voorzitter en als secretaris (de laatste wel met een kleine onderbreking) de grote krachten in de vereniging. In de afgelopen dertig jaar wend den zij. vaak met grote opofferings gezindheid, veel van hun vrije tijd aan, om hun capaciteiten dienstbaar te maken aan de R.K.V.V. Waspik, momenteel de grootste en ongetwij feld ook een der belangrijkste van de Waspikse verenigingen. Naar ons gevoel kan de hulde aan deze twee steunpilaren dan ook niet uitbundig genoeg zijn. En fees telingen, besteedt uw tijd. want er is een achterstand weg te werken van een lustrumviering en van een koperen en een zilveren jubileum.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 10