DRUNEN VLIJMEN KAATSHEUVEL Wielerclub de Zwaluw Vlijmen oppermachtig Sprang-Capelle Desk 4 werd ongeslagen kampioen 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 MEI 1959 2 Elshout TOCHT OUDEN VAN DAGEN. OEympia-tour door Nederland Haarsteeg v.MAAREN BRILLEN 7oeókoper en iet er dan waar ook Heusden Sprang Capelie Pastoor F. J. C. J. de Klijn met ingang van .5 juni EMERITUS-PASTOOR DRUKKERIJ VAN BOXTEL Bureau Jan Tuerlings U K I. Verenigingen van Midden- IJrabant bespraken samen werking. De besturen van de vijf K.I. verenigingen van Midden-Bra bant maakte deze week n rond rit langs de verschillende stallen van de K.I. verenigingen van Midden—Brabant. Achtereenvol gens werden bezocht Hitvaren- beek, Tilburg, Udenhout, Den Bosch en Drunen. Hierbij waren tevens tegenwoordig Ir. v. kaar- hoven, ass. van de Rijksveetecjt consulent, verder de secretaris van de Brabantse Bond van K.I. verenigingen en verscheidene toezichthoudende dierenartsen. Na deze rondreis had in cale Klerks een bespreking plaats waarop de algemene onderlinge samenwerking van de K.I. ver enigingen in Midden-Brabant be sproken werden. Op verschillen de punten werden op gebied van deze samenwerking zeer vrucht bare resultaten geboekt. Agenda. Maandag 1 juni. 7.30 uur trainen 1 1 D Grotc- straat 8. 7 uur trainen volleybalclub. 4.30 u. Drunense Balletschool. 8 uur clubavond Steeds Hoger café v. d. Geit. Dinsdag 2 juni. 7 uur trainen senioren D\ L. 7 uur trainen volleybalclub. 8 uur clubavond OOG café v. d. Geit. 8 uur R.K. Vrouwengilde zaal Elshout. Woensdag 3 juni. 7 uur Jiu Jitsu, caté Klerks. 8 uur film „Kruitdamp" Hoge Braken. 8 uur clubavond OOO café Elshout. 8 uur clubavond DVP in café Klerks. 8 uur clubavondNooit Gedacht café v. d. Geit. 8 uur postzegels verzamelen Hotel Royal. 8 uur clubavond Prins Bcrn- hard, Hotel Royal. i Donderdag 4 juni. 7 uur trainen DVC junioren. 7.30 uur trainen TTVD Grotc- straat 8. 8 uur repetitie Cantabile. De jaarlijkse tocht voor de Ouden van i Dagen zal dit jaar een bijzondere gebeur tenis zijn, daar het aan het comité gelukt j is met de oudjes deel te nemen aan het 1 défilé voor H.M. de Koningin op paleis Soestdijk op maandag 6 juli a.s. Was in het verleden met de tocht maar een halve dag gemoeid, nu zal de tocht ongeveer een hele dag in beslag nemen. Het gevolg daarvan is dat er natuurlijk veel meer on kosten gemaakt moeten worden ten ge\ol- ge van een extra kopje koffie en een war me maaltijd. Om de kosten te dekken doet het comité een beroep op de inwoners, om door middel van de enveloppenactie een royale bijdrage te geven om te tocht mo gelijk te maken. TAFELTENNIS. De promotie-wedstrijd van het eerste team van Smashers contra Belcrum te Bre da is voor Smashers een eclatante overwin ning geworden. Konden onze jongens- op eigen tafel met heel veel moeite een 6-4 overwinning behalen, nu hadden zij met Belcrum niet veel moeite en drukten dui dclijk hun overwicht uit in een 9-1 over winning. Door deze overwinning heeft het eerste team zich nu geplaatst in de heren- overgangsklasse. Zondag was het de laatste dag van uc Olympiatour door Nederland, die eindigde in een overwinning voor Zilverberg van de Zwaluw uit Vlijmen. Het Ploegenklasse- ment werd ook gewonnen door de Zwaluw. Dit grote succes is te danken aan dc goede samenwerking die er in de ploeg bestond en vooral ook aan de leiders, van Dal en Libregts, die dc jongens met hun goede wedstrijdoverzicht voortreffelijke aanwijzingen gaven. Wat de renners betreft moet zeker v. d. Ven genoemd worden, die het zware werk deed, gezien de tijdrit van 46 km, die ge reden werd binnen het uur (59 min. en 27 sec.). Steeds voerde hij het tempo op en de overwinning betekende de eerste plaats in het plocgenklassement. Van der Lee heeft ook zeer goed gereden en zijn eerste tour goed volbracht. De Vries uit Waalwijk was een goede knecht en had mee de opdracht de achterblijvers te steunen, maar toch behaalde hij enkele goede plaat sen. De Jong is een goed renner, die opmer kelijke prestaties verrichtte en steeds bij de eersten in het algemeen klassement stond vermeld. Walraven heeft in deze tour ook zijn bijdrage geleverd voor de overwinning en was steeds bij de best geplaatsten Van der Sluijs is eveneens een goede kracht geweest en steeds steunde hij de grote man Zilverberg, de grote winnaar, die zijn 3 min. voorsprong tot het einde wist te be houden; 1050 km werden in totaal afge legd. Huldiging van dc Zwaluw-ploeg. Na 'aankomst te Amsterdam werden de Zwaluwen gehuldigd en de prijzen uitge reikt. Van Dal, de ploegleider, ontving een grote beker van het gemeentebestuur van Amsterdam. Zilverberg ontving de beker voor de eerste plaats in het algemeen klas sement van de Sportwereld, een beker ter waarde van f 400. Voor zijn bijzondere prestatie ontving hij een medaille van Prins Bernhard. De ploeg in zijn geheel ontving voor elk nog een beker en een schat van prijzen wordt nog thuisgestuurd. Hierna werd zo spoedig mogeijlk naar Vlijmen vertrokken, voor dc ontvangst en huldiging op het gemeentehuis. Om half 8 kwamen dc renners in Vlijmen aan, waar in café H. Boom-v. d. Wiel de renners zich weer in sporttenue verkleedden om de ontvangst aantrekkelijker te maken. Om 8 uur kwam de Harmonie Concordia om de renners af te halen voor de ontvangst ten gemeentehuize, waar Bnrgemeester Hoef nagel het bestuur en de renners van de Zwaluw verwelkomde. Spr. had nog nooit zo'n sport sportevenement beleefd, waarin Vlijmen zo'n grote triomf heeft behaald; 6 dagen klonk steeds de naam van Vlijmen door Nederland, zelfs door heel de wereld; wat niemand had durven denken, zelfs ploegleider v. Dal en soigneur P. Libregts niet. Spr. wenste hen van harte geluk met de bijzondere prestatie en hoopte dat deze ploeg ook in de toekomst nog vele succes sen mag oogstten. Dr. Martens sprak eveneens de Zwalu wen ploeg en leiders toe. P. Libregts sprak een dankwoord na mens dc renners voor het medeleven en voor de hartelijke ontvangst. Hij dankte G. Schulte, die niet op tijd hier kon zijn, maar vanavond nog in Vlijmen zal komen. Hierna werd de renners de erewijn aan geboden. Hier werd het verloop van de tour nog eens gemoedelijk besproken. De burge meester sprak dc directeur van de Olympia- ploeg hartelijk toe en vroeg zijn mening over de Zwaluw-ploeg. Deze gaf als zijn mening te kennen dat de organisatie veel werk meebrengt, maar zoiets als deze hul diging had hij nog nooit meegemaakt. Uit erkentelijkheid bood hij burgemeester Hoef nagel een vaan aan, om in zijn werkkamer op te hangen. Hierna werd naar Hotel Prinssen gegaan voor een. diner en verder werd hier de avond gezellig doorgebracht. BOTSING. Zaterdagmiddag had in de Pastoor van Akenstraat een botsing plaats tussen een scooter, bestuurd door dhr. B. en een mo torrijder, dhr. A. v. B., beiden uit Vlijmen. De scooter kwam uit dc Meliestraat de Past. v. Akenstraat in, dc motorrijder kwam uit de Pastoriestraat de Past. v. Aken straat in; juist in de bocht bij J. Kiviets, touringcarbedrijf, botsten beiden tegen el- kaar. Beiden brachten het er bijzonder goed af en liepen slechts lichte verwondingen op. Scooter en motor werden flink beschadigd. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen naar de schuld vraag- In deze gevaarlijke bocht dienen hoog nodig maatregelen genomen te worden, door het plaatsen van een bord. TRAININGSRIT DE ZWALUW. De wielerclub dc Zwaluw hield een trai- ningsrit met de uitslag als volgt Amateurs: 1 v. d. Wiel, 2 v. Heeswijk, 3 v. d. Velden. Nieuwelingen: 1 van Heijst, 2 Klep, 3 Kramer, 4 Bremen, 5 v. Hal, 6 v. d. Ven jr., 7 v. Weert, 8 v. Laarhoven, 9 Baars- man. DUIVENVER. DE ZWALUW. Wedvlucht Angoulêmc Frankrijk. Zaterdag werd door enkele leden van dc Zwaluw deelgenomen aan de nationale vlucht vanuit Angoulêmc en met succes. L. Meesters draaide de eerste duif om 6- 27-57 en was de eerste melding in de BCC Den Bosch. Rosmalen meldde even over half 7, waardoor L. Meesters de 2e prijs won van de BCC. Deze duif staat nationaal, wat een vroege duif zal zijn volgens dc mel dingen. Drie duiven kwamen zaterdag maar door. Zondagmorgen om 7.45 uur viel de laatste prijsduif. ■Wl-.'-ii 1 RECEPTIE RKVV HAARSTEEG. Dat de sport in het leven van de jeugd een vooraanstaande plaats inneemt en dat die van grote opvoedkundige waarde moet worden geacht wat betreft de karaktervor ming en verheffing van de geest, is zater dagavond duidelijk gebleken uit de vele toespraken, die tot het bestuur en de spe lers van het le elftal werden gericht, tij dens de receptie die de RKVV Haarsteeg hield ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap.. In het clublokaal van café M. Achten, dat voor deze gelegenheid smaakvol was ver sierd, werd zaterdagavond aan eenieder de gelegenheid geboden om het kranige elftal, dat er in is geslaagd de afdelingstitel te behalen, en het bestuur te complimenteren met dit succes. Van deze gelegenheid werd zeer druk gebruik gemaakt en de kampi oenen moesten heel wat gedukwensen in ontvangst nemen. Hartelijk werden allen toegesproken door Pastoor Serrarens, die er naar hij zeide zeer mee was verheugd dat de v.v. Haarsteeg de titel had weten te verwerven; met belangstelling volgde hij wekelijks de prestaties van het elftal en liet hierbij nog uitkomen dat hij persoonlijk zo'n 60 jaar geleden reeds actief aan voet ballen deed. Hij prees de goede teamgeest en het saamhorigheidsgevoel, die tot dit succes hebben geleid, maar benadrukte dat de sport dan alleen aan zijn doel beant woord, als die beoefend wordt zoals het be hoort. Na zijn gelukwensen te hebben aan geboden sprak de Herder van de parochie de hoop uit dat het elftal er ook in zal slagen naar een hogere afdeling te pro moveren. In gelijke woorden richtte zich hierna burgemeester Hoefnagel van Groot-Vlijmen tot het bestuur en het kampioenselftal. Ook hij had met belangstelling de prestaties gevolgd en had gaarne de uitnodiging aan vaard, om zijn gelukwensen te komen aan bieden, na allen persoonlijk te hebben ge feliciteerd, sprak ook dc hoogste autoriteit van de burgerlijke gemeente de hoop uit dat Haarsteeg zal mogen promoveren naar dc 4e klasse. Het zou te ver voeren om hier alles weer te geven wat achtereenvolgens door depu taties van de v.v. RKDVC uit Drunen, Nieuwkuijk, Vlijmense Boys, RKOJC uit Orthen en TGG en RKJVV uit 's-Bosch naar voren werd gebracht, maar het waren alle woorden van felicitatie en van waar dering voor datgene wat Haarsteegs eerste elftal in he t afgelopen seizoen heeft ge presteerd. Naast een groot aantal bloem stukken, die de zaal een feestelijk aanzien gaven, waren ook veel schriftelijke felici taties binnengekomen. Ook de Haarsteegse verenigingen lieten zich niet onbetuigd en van iedere vereniging, te veel om hier op te noemen kwam 'n deputatie van bestuur en leden feliciteren. Een zeer sympathieke daad kwam ook van het 2e elftal; de aan voerder van de reserves, de heer Jan van Es, kwam in gezelschap van enkele spelers de gelukwensen van het 2e elftal overbren gen en bood namens alle spelers een com pleet stel hoekvlaggen en twee scheids- rcchtersvlaggen aan, in dc kleuren blauw wit. Omdat de vereniging ook oranje shirts bezit, ontving ze van een oud-voetballer nog een compleet stel hoekvlaggen in de oranje- I kleur. De IJsclub Haarsteeg, die zeer ver- l wand is met dc koude, overhandigde het bestuur een prachtig trainnigspak voor re serve; ook werden aan het bestuur enkele nieuwe wedstrijdballen aangeboden. Dc heer P. de Kroon, die als voorzitter van de Vlijmense Boys een nieuwe bal aan bood, hoopte van ganser harte, dat de VUGHTERSTR. 25 DEN BOSCH MARKT 32 - TILBURG Nwe GINNEKENSTR. 23 BREDA Haarsteegse voorhoede met die bal het elftal naar de 4c klase zal schieten, een geste waarvoor hartelijk werd geapplaudi- seerd. Ook verschillende scheidsrechters ga- van acte van pre.sence en namens dc Junio ren-afdeling Kring Den Bosch sprak frater Emiliaan hartelijke woorden van gelukwen sen lot bestuur en leden. Spr. dankte het bestuur van Haarsteeg voor de ondervon den medewerking bij de indeling en afwer king van de competitie. De voorzitter van Haarsteeg de heer Th. de Vaan dankte de verschillende sprekers voor de aangeboden gelukwensen en de ontvangen cadeaus. Na afloop van het officiële gedeelte ble ven allen nog lang gezellig bijeen. HAARSTEEG 3 - VLIJM. BOYS 4. 1-2. Het 3e elftal van Haarsteeg is er niet in geslaagd de beslisingswedstrijd, die moest worden gespeeld tegen Vlijmense Boys 4, om uit te maken wie het kampioenschap zou behalen, te winnen. Deze wedstrijd, die plaats had op het terrein van RKDVC te Drunen, heeft niet aan de verwachtingen beantwoord, want er werd door beide par tijen zeer slecht voetbal te zien gegeven. In het begin wist Haarsteeg een kleine veld- meerderheid te verkrijgen, die resulteerde in enkele zeer goede scoringskansen, maar succes bleef uit. In de 10e minuut viel er een doelpunt aan de andere zijde; uit een corner wisten de jongens uit Vlijmen te scoren en was de stand 0 - 1 Een grote blunder van doelman v. d. Pol, die een hoge bal liet glippen, leidde direct daarna weer tot een doelpunt en was de stand 0-2, die tot aan de rust gehand haafd bleef. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld, maar nu leidde het overwicht van Haarsteeg tot een treffer van v. Oyen, 1-2. Hard werkte Haarsteeg daarna nog om de balans weer in evenwicht te brengen, maar de verde diging van Vlijmen hield stand en toen dc speeltijd was verstreken kon Vlijmense Boys 4 zich kampioen noemen. VAKANTIE-FEESTWEEK HEUSDEN. Als de vakantie-feestweek Heus den '59 doorgang zal vinden, dan vindt er op de openingsdag 'n voet balwedstrijd plaats tussen een elftal van zorgvuldig geselecteerde zater dag- en zondagvoetballers tegen een P.S.V.-combinatie (Eindhoven) met minstens vijf of zes semi-profs. Dit sportgebeuren en de selectie-wed strijden, nodig om het zaterdag- en zondagteam te formeren, gaan trou wens ook door als tenslotte toch nog van de organisatie van een Heusdcn- se vakantie-feestweek moet worden afgezien. Er is de laatste weken hard ge werkt om de afvalcompetitie en de ontmoeting van het selectie-elftal tegen PSV organisatorisch „rond" te krijgen. Al die activiteiten culmi neerden tenslotte in een vergade ring van de besturen der deelnemen de verenigingen. Dat zijn voor wat het zaterdagvoetbal betreft de clubs: S.S.C. te Vrijhoeve-Capelle, Noad te Wijk en Aalburg, Wilhelmina te Aalburg en Roda Boys te Aalst. Be halve de sportvereniging Heusden (de organisator) nemen de volgen de zondagclubs aan de selectiewed strijden deel: Baardwijk, Vlijmense Boys, en W.S.C. (Waaiwijk). De bijeenkomst van de clubbestu ren werd o.m. ook bijgewoond dooi de radio-sportverslaggever Dick v. Rijn. die op de een of andere ma nier „lucht" van het geval had ge kregen en er iets in zag voor zijn wekelijkse rubriek. Hij maakte van zijn bezoek aan Heusden gebruik om een vurig pleidooi te houden voor een „unificatie op brede basis in de sport". Het programma voor de afvalcom petitie werd met medewerking van de heer v. Rijn als volgt vastgesteld: 6 juni SSCBaardwijk; 13 juni Vlij mense BoysNoad; 20 juni Heus denWilhelmina; 27 juni W.S.C. Roda Boys; 4 juli winnaar eerste wedstrijdwinnaar tweede wed strijd; 11 juli winnaar derde wed strijdwinnaar vierde wedstrijd; 18 juli finale. De wedstrijden worden alle op 't terrein van de sportvereniging Heus den gespeeld. De selectie zal ge schieden door een onpartijdige com missie. GEREF. KERK. Tot diaken bij de Geref. Kerk alhier is gekozen de heer J. Kooy. AFSCHEID KOSTER. Na de morgen-godsdienstoefening in de Geref. Kerk alhier, had zondag het afscheid plaats van dc heer N. Klaasse, die bijna 12^ jaar koster was en thans in dezelfde functie is benoemd aan de Geref. Staten- singelkerk te Rotterdam. Ds. v. d. Meulen sprak dc scheidende koster en zijn echtgenote in hartelijke be woordingen toe en dankte hem voor wat hij gedurende bijna 12M> jaar voor de kerk heeft gedaan, tot volle tevredenheid van kerkeraad en gemeente. Mevr. Klaasse werd een prachtige plant aangeboden, terwijl dc scheidende koster foto's van in- en exterieur van het kerk gebouw werden aangeboden met een couvert met inhoud. De heer Klaasse dankte in een korte met humor doorspekte speech voor de tot hem gerichte woorden. Met een handdruk en de beste wensen voor de toekomst namen zeer velen zondag van de scheidende koster en zijn echtgeno te nog persoonlijk afscheid. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.I. Zaterdag een wedvlucht vanuit Angoulême, over een afstand van 726 km. De uitslag luidt als volgt: M v Peer 1; S v Peer 2, 4; J Nieuwenhuizen 3; C de Cloe 5; B Pols 6; P Nieuwenhuizen 7. J.I. zondag hield genoemde vereniging een wedvlucht vanuit Bruly, over een af stand van 174 km. Van deze vlucht was de uitslag: H Verduijn 1; A Versteeg 2, 26, 29; A Klootwijk 3, 12, 15, 18, 28; S v Peer 4, 19; C Boer 5, 27; C de Cloe 6, 17; P v Raamsdonk 7; J v Doornik 8, 22; G Treffers 9, 16; E Haverhals 10, 21; C Blok 11, 30; M v Peer 13; B Pols 14, 25, 31; A v Beek 20, 24; P Nieuwenhuizen 23. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Orleans, over een afstand van 442 km. Inkorven in café Cové-v d Haart, vrijdag 5 juni a.s. TENNISCLUB ROAKTUM. Het tweede team van de tennisclub Roak- tum hoopt a.s. zaterdag te Oss een wed strijd te spelen tegen de club van Hartog, aldaar. CONCERT. De Gem. Zangvereniging 't Rozeknopje, het fanfarekorps Kunst en Arbeid en de beide jeugdkoren van deze verenigingen verzorgden jl. zaterdagavond een concert op de kiosk aan de Binnenhaven te Capelie. Wat ons bij dit concert zeer opviel, was de grote vooruitgang van het jeugdkorps van Kunst na Arbeid. Wat ons echter tegenviel was de belangstelling en vooral het hinder lijk optreden van de kinderen. Het is te hopen, dat in de toekomst bij een concert meer belangstelling zal zijn. BETROUWBAARHEIDSRIT. Op 13 juni a.s. organiseert de motorclub Marijke alhier wederom een grote betrouw- baarheidsrit. Het bestuur heeft reeds tallo ze inschrijvingen ontvangen, waaronder van zeer vooraanstaande motorrijders op het ge bied van betrouwbaarheidsritten. Zij die een functie willen vervullen voor een der vele controles, kunnen zich daartoe opgeven bij de heer H. L. Stein, Nieuwevaart 2e. In een volgend nummer hopen wij nog op deze rit terug te komen. WANDELSPORT. De wandelsportvereniging „Er op uit" alhier, nam j.I. zaterdag deel aan de 9e wandelsportdag, uitgeschreven door het dagblad Trouw te Amsterdam. Door de vereniging werd deelgenomen in de klasse van de 20 km en 15 km afstand. In beide afdelingen wist de wandelsportvereniging beslag te leggen op een tweede prijs. Zater dag wordt deelgenomen aan een wandel sportdag te Oisterwijk. Aldaar zal men de wisselbeker, die men vorig jaar won, moe ten verdedigen. Alle succes wordt de wan delclub toegewenst. Aan de zeereerw. heer F. J. C. J. de Klijn, pastoor der parochie Sint Jozef, is door Zijne Hoogw. Excell. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch, m$ ingang van 5 juni a.s. als zodanig eervol ontslag verleend en tegelijk tot zijn opvol ger benoemd de zeereerw. heer H. J. J. Simkens. In 1931 kwam de zeereerw. heer de Klijn als kapelaan vanuit Eind hoven naar Kaatsheuvel, dat des tijds nog uit één parochie (St. Jan) bestond, Berndijk niet meegerekend. Toen in 1932 kapelaan Hoekx als pastoor naar Hintham vertrok, werd kapelaan de Klijn als zijn op volger aangewezen om de geestelijke belangen van de Kath. Arbeidersbe- weging te behartigen. Hoe hij als ad viseur dezer organisatie geijverd heeft voor haar geestelijk welzijn, is in Kaatsheuvel genoegzaam bekend. Toen hij 65 jaar was, oordeelde hij het beter om z'n taak aan een jon gere kracht over te dragen. Maar amper in Kaatsheuvel, gaf hij met een blijk van z'n interesse voor de sport. Nu was de sport in die tijd wel zeer eenzijdig georiënteerd en bepaalde zich hoofdzakelijk tot voetbal. Kaatsheuvel had, zoals ie dere plaats, z'n voetbalclub. Desk, maardie speelde neutraal, dat wil zeggen in de toenmalige N.V.B., en dat, vond kapelaan de Klijn, kon toch eigenlijk niet door de beugel. Er was toch naast die N.V.B. in Ne derland ook nog een katholieke voetbalfederatie, en dat de enige voetbalclub in katholiek Kaatsheu vel daar niet toe behoorde, nee, daar moest wat aan gedaan worden. En toen heeft kapelaan de Klijn zich voor een karretje gespannen, dat beter als een kar kon worden aan geduid, want ze was nog al groot en bovendien erg zwaar. Maar dat was voor hem geen bezwaar, want hij toonde over een stel machtige spierbundels in de vorm van een behoorlijk portie overredingskracht, tactisch inzicht en doorzettingsver mogen te beschikken. En hoewel de in de kar zittende Dessers dikwijls dé remmen hanteerden tegen de spieren van kapelaan de Klijn, wa ren ze niet bestand en toen de kar de top van de helling was gepas seerd. schoot ze met alle Dessers er in met een vaart recht de I.V.C.B. in. Ziezo, dat was dat. Natuurlijk was het werk daarmee niet afge daan. Desk moest nu een adviseur hebben, en gezien het voorafgaande, lag het voor de hand dat kapelaan de Klijn met dit baantje zou worden belast. Nu, of het voor hem een last is geworden is ons niet bekend, maar hij deed het werk met liefde en plezier, want eerst ook op z'n 65e jaar gaf hij zijn taak pas aan 'n ander over. Wat hij echter in die circa 22 jaar tot stand heeft ge bracht, zal hem toch wel met enige trots vervuld hebben, maar de Des sers zijn er hem in ieder geval veel dank voor verschuldigd. Enkele jaren na zijn komst bleek, dat de toename van het aantal paro chianen en de uitgebreidheid van Kaatsheuvel een tweede parochie steeds meer noodzakelijk maakten. En zo werd in 1934 kapeiaan de Klijn benoemd tot pastoor met als op dracht in het oostelijk deel van Kaatsheuvel een nieuwe kerk te bouwen. Hoewel de tijd allesbehal ve gunstig was voor deze opdracht, we leefden immers in de crisisjaren en het geld was schaars, begon pas toor de Klijn met enthousiasme aan z'n nieuwe taak, en met succes, want eer er twee jaren verstreken waren, kon hij met z'n nieuwe paro chianen met trots en voldoening op zien naar hun nieuwe kerk, die toe gewijd werd aan de H. Jozef en in 1936 werd ingewijd en in gebruik genomen. De entourage was echter nog niet je dat, want de onmiddel lijke omgeving had destijds meer weg van een soort rimboe. De hui dige jonge generatie heeft er name lijk geen flauw idee van hoe de si tuatie rondom de kerk was. Denkt u zich maar enkel in, het hele Wil- helminaplein als braak terrein, al leen het voorste gedeelte van de v. Heeswijkstraat tot omtrent de St. Jozefstraat bebouwd', enz. enz. Ideaal was deze omgeving blijk baar voor de duistere elementen, want meermalen hebben dieven ge poogd de pastorie met een onge wenst bezoek te vereren, zodat de aanschaf van een stevige waakhond geen overbodige luxe was. Veel te halen was er overigens niet, want pastoor de Klijn maakte een moei lijke tijd door. De aflossingen moes ten op tijd geschieden, en begin daar maar aan als de collectes in de kerk op zondag soms maar tien gulden opbrachten. We hebben het hierboven gehad over de interesse van pastoor de Klijn voor de voetbalclub. Maar daarnaast waren het de belangen van de jeugd in het algemeen, waar voor hij een warme belangstelling had. En wanneer we dit terrein be treden, zijn we meteen aangeland op het werk, dat hiermee zou nauw verband hield en waarmee pastoor de Klijn geheel Kaatsheuvel en vooral de jeugd voor altijd aan zich heeft verplicht, n.l. de oprichting van het sportpark, het recreatieoord voor de jeugd van Kaatsheuvel, dat thans onder de naam ,,de Efteling" jaarlijks duizenden vreemdelingen trekt. Samen met de zeereerw. heer Rietra, die hem als kapelaan naar z'n nieuwe parochie was gevolgd, stichtte hij hier een centrum van vermaak en ontspanning voor de jeugd, dat z'n weerga in de verre omtrek niet kende. Vooral de voet balclub Desk kreeg hiermee een ac comodate, waarvan zij van tevoren nooit had kunnen dromen. Wat dit sportpark bood, is vooral de oude ren voldoende bekend, en behoeft dus geen nadere toelichting. Maar wat aan de totstandkoming vooraf is gegaan, is minder bekend. De moeilijkheden waren velerlei, maar pastoor de Klijn stond nergens voor stil en toonde ook hier z'n doorzet tingsvermogen. 't Was immers voor de jeugd. Wij hebben met het bovenstaand maar zeer summier van zijn activi teiten gewaagd. In 1957 heeft hij nog onder grote belangstelling z'n 40-jarig priesterfeest gevierd en thans is dan de tijd aangebroken dat hij van een welverdiende rust gaat genieten en zich daartoe zal vesti- KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 gen in de woning tegenover de Parklaan, waar wijlen deken v. d. Brekel z'n laatste levensdagen sleet. Zijn trouwe huishoudster, mejuffr. Soeterboek. zal ook daar zorgen dat het hem aan niets zal ontbreken. Overigens behoeft hij z'n tijd niet in ledigheid te slijten, want het be hartigen van de zielzorg van de be woners van het pension Rosagaerde is aan hem opgedragen. Bij zijn afscheid zijn hem door de parochianen nog smyrnalopers en tapijten voor het altaar, alsmede 'n 5-stel aangeboden. Emeritus-pastoor de Klijn, wij wensen u vanaf deze plaats nog ve le en aangename rustige jaren. m .v-ilBV BEDEVAART NAAR BEAURAING. Op zondag 24 mei trok het district Tilburg met een 30-tal grote bussen van de Zuid-Ooster ter bedevaart naar Beauraing. Kaatsheuvel was daarbij vertegenwoordigd met 2 bus sen. Tevens waren er nog een veer tig zieken die met speciaal ingerich te bussen voor drie dagen naar dit genadeoord gingen. De bedevaart stond onder leiding der paters As- sumptionisten te Boxtel. Nadat de reis een paar maal was onderbroken om de mensen in de gelegenheid te stellen iets te gebruiken, werd om ongeveer 11 uur Beauraing bereikt. Na aankomst ging het in processie naar de esplanade achter de tuin der verschijning, waar onder prach tig weer een plechtige solemnele H. Mis werd bijgewoond. Daarna was men vrij tot kwart voor drie, waar na op dezelfde plaats een grote Ma- ria-hulde geschiedde door de jeugd voor de wereldvrede. Hierna was 't processie door de straten van Beau raing, om vervolgens terug te keren in de tuin der verschijning van Ma ria aan de vijf kinderen. Tot besluit was er een plechtig Lof met preek, ziekenzegen en toewijding aan Maria met het gouden Hart. Uiterst voldaan na deze mooie en indrukwekkende dag, werd' daarna de thuisreis aanvaard. Voor advertenties en abonne menten blijlt ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. DAMMEN. Voor de onderlinge damcompeti- tie van E.K.D.V. moest nog een wedstrijd worden gespeeld' door de heren J. C. RoubosH. Muskens. Dank zij de overwinning die dhr. Roubos hier behaalde, werd de heer H. Heuverling uiteindelijk kampioen der damvereniging E.K.D.V. De eindstand der competitie was: I. H. Heuverling 8 7 0 1 14 2. P. van Zon 8 6 1 1 13 3. H. Muskens 8 6 0 2 12 4. W. Zwaans 8 4 13 9 5. J. C. Roubos 8 4 0 4 8 6. H. v. Deudekom 8 3 0 5 6 7. C. Sips 8 3 0 5 6 8. J. v. Berkel 8 2 0 6 .4 9. W. Sulsters 8 0 0 8 0 A.s. donderdag is er een belang rijke ledenvergadering, waaronder tevens de kampioen gehuldigd zal worden. Het vierde elftal van Desk is er in geslaagd ongeslagen 't afdelings kampioenschap te behalen. Alleen te Boys. Maar toen dit eerste schaap over de dam was, kwam er meer zekerheid in het spel van Desk en kon de score tot 40 worden opge voerd. Hoewel White Boys. door met alleman op te dringen, nog probeer den de eer te redden, lukte dit niet. Toen scheidsrechter Dekkers uit de beide ontmoetingen tegen rivaal Right 'Oh werden gelijk gespeeld. De laatste wedstrijd tegen White Boys 3 leverde de kampioenen een 40 overwinning op. De strijd had een vrij eenzijdig verloop. Bijna de gehele wedstrijd heeft zich afge speeld voor het White Boys-doel. Toch was het desondanks bijna rust voor men er in slaagde de leiding te nemen, en dit nog wel dank zij de hulp van d'e rechtsback van Whi- Waalwijk om kwart voor twee voor de laatste maal floot, konden de Dessers de eerste felicitaties van hun tegenstanders in ontvangst ne men. De viering van het kampioenschap begon in het clublokaal „de Steen bakker", waar voorzitter A. van Es als eerste de kampioenen in een korte toespraak met hun succes fe liciteerde, dat volgens hem op de eerste plaats mogelijk is geworden

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2