De Echo van het Zuiden Gemeenteraad Heusden St. Jozefhuis te Waspik plechtig ingewijd en officieel geopend W. TIMMERMANS ZONEN Gemeenteraad Waalwijk Assurantiën op elk gebied. MAANDAG 1 JUNI 1959 32e JAARGANG No. 44 Krediet voor verbouwing St. Antoniusgesticht. De raad der gemeente Waal wijk kwam in zijn vergadering van vrijdagavond onder voorzit terschap van burgemeester Teijs- sen snel tot beslissingen, want de negenentwintig punten tellende agenda was binnen de drie kwar tier onder de hamer door. Aan de Deken van Riel-stich- ting zal een bedrag van 50.000.- in rekening-courant worden ver strekt ter financiering van de initiële kosten voor de stichting van een nieuw streekziekenhuis. Naar aanleiding hiervan infor meerde de heer v. Seters naar de plannen omtrent de bouw van een nieuw ziekenhuis. Ook vroeg hij wat er met het bestaande zie kenhuis zal gaan gebeuren. De voorzitter antwoordde dat het ge meentebestuur niet geheel en ten aanzien van bepaalde onderdelen zelfs geheel niet op de hoogte is met deze plannen. Wel is door de minister van sociale zaken en volksgezondheid in principe toe stemming verleend tot de 'bouw, terwijl ook reeds een architect is aangewezen en een program van eisen is opgesteld. Ook de be stemming van het bestaande zie kenhuis is het gemeentebestuur niet precies bekend. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat het lot verpleeghuis zal worden inge richt, maar hieromtrent staat nog niets met zekerheid vast. Ook wees spreker op het tot stond komen van het prot. chr. bejaardenhuis. De heren Brouwer en v. Seters gaven uiting aan hun vreugde over de verbouwing van het St. Antoniusgesticht, waardoor dit gebouw, dat daarna de naam „St. Clemenshof" zal krijgen, huisves ting zal kunnen bieden aan een 50-tal bejaarden. De heer v. Mos selveld sloot zich hierbij aan en vroeg daarnaast of dit bejaarden centrum dan toegankelijk zal zijn voor bejaarden van alle gezind ten. De voorzitter wees er op dat 't hier een r.k. instelling betreft en dat het eigenlijk niet in de bedoe ling ligt bedoeld bejaardencen trum open te stellen voor alle ge zindten. Dit betekent niet dat an dere gezindten er in feite geen toegang zullen kunnen krijgen. Momenteel is het zelfs zo, dat er in het St. Antoniusgesticht meer protestantschristelijke bejaarden gehuisvest zijn dart katholieke. De raad ging akkoord met het verlenen van het voor de verbou wing benodigde krediet. Ook hechtte de raad zijn goed keuring aan een voorstel tot te ruggaaf van het verlofsrecht, als mede aan het verstrekken van 'n krediet voor het uitvoeren van verbeteringen aan de bedrijfsge bouwen van het waterbedrijf. Verder werden kredieten be schikbaar gesteld voor de vergro ting van de pompcapacitcit van het waterbedrijf, voor de aanleg van een toegangsweg naar de r.k. meisjes ulo-school aan de Win terdijk, voor de afbouw van het stratenplan in de 2e fase. van de continubouw te Baardwijk, voor de vergroting van de drukrege lingsinstallatie bij het gasbedrijf en voor het treffen van een aan tal voorzieningen in de christe lijke school aan de Grotestraat te Besoijen. Voor de aanschaffing van meubilair t.b.v. de r.k. meis jes ulo-school zal de gevraagde medewerking worden verleend. Besloten werd verder tot de af gifte van een noodzakelijkheids- verklaring ingevolge art. 25 der nijverheiüsonderwijswet voor de omzetting van de tweejarige dag cursus der lagere technische school in een driejarige cursus. Aan de Heemkundekring „On- senoort" werd een eenmalige sub sidie van 1000.toegekend als bijdrage in de kosten van uitgifte van het boekwerk „De Oostelijke Langstraat". Voor de nationale vogclten- toonstelling, welke op 27, 28 en 29 nov. a.s. in De Gecroonde Leersse zal worden gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Waal wij kse afde ling van de Ned. Bond van Vogel liefhebbers „Vogellust", steldé de raad een garantie tot een bedrag van 300.—. Tol aankoop van grond werd besloten ten oosten van de Sprangse Weg, en ten noorden van het Richtpad te Besoijen, tot verkoop van industrieterrein en bouwterrein resp. aan Zomer- dijkweg en Meerdijk. Aan de van Assendelftstraat zal een woning worden verkocht. Bij dit voorstel vroeg de heer Brouwer of de voorwaarden waaronder een woning van de ge meente kan worden aangekocht inmiddels zijn gewijzigd, omdat onlangs dergelijke verzoeken van bewoners van de Tolstraat en de v. Assendelftsthaat moesten wor- ten worden afgewezen. De voor zitter gaf naar aanleiding hiervan een nadere toeliichting omtrent het verschil tussen aankoop van premiewoningen en woningwet woningen en welke procedures hierbij gevolgd dienen te worden. Betrokkenen kunnen zich ten alle tijden tot het gemeentebestuur wenden. Tot leden van de commissie van onderzoek van de gemeente en bedrijfsrekeningen over 1956 werden benoemd de heren Duij- velaar, v. d. Hoven en Meijs. De raad hechtte zijn goedkeu ring aan het voorstel tot 't aan gaan van een tweetal geldlenin gen resp. groot 225.OUÜ.en 375.000.—. Voor de aanschaffing van een tweedehands boekhoudmachine t.b.v. de centrale administratie gemeentebedrijven voteerde de raad een bedrag van 7.200. Ten slotte ging de raad ak koord met een voorstel tot voor lopige goedkeuring van een plan tot onteigening van grond ten zuiden van de Élzenweg. Aanwijzing bouwplaats van 25 woningwetwoningen in uitbreidingsplan Oudheusden Onder voorzitterschap van de edel achtbare heer A. v. Delft, kwam de raad der gemeente Heusden woens dag 27 mei j.l. in openbare vergade ring bijeen. Afwezig waren de heren Rijke en v. Vugt. Bij de vaststelling van de notulen van de vorige vergadering merkte de heer de Vroome op, dat hierin een gedeelte was opgenomen welke niet in de openbare vergadering was besproken. Spr. wenste dit gedeelte, dat het architecten-honorarium be trof, te laten vervallen. Na enige discussies hierover werd daartoe be sloten. Punt 3. Bij de ingekomen stuk ken waren diverse besluiten van Ged. Staten betreffende goedkeu ringen van reeds eerder genomen raadsbesluiten, rapporten van het verificatiebureau betreffende kas controle der diverse kassen, o.a. ge meente-ontvanger, woning- en gas bedrijf, legeskas ter secretarie, e.d. In verband hiermee vroeg de heer v. Herpt nadere toelichting over het rapport van de controle van de ge meente-ontvanger, waar naar zijn mening een verkeerde boeking zou zijn gedaan. Na toelichting door de voorzitter, bleek dit echter niet het geval te zijn. De heer Van de Pol had in het controle-rapport van het woningbe drijf opgemerkt dat er enkele pos ten waren opgenomen vanwege huur-achterstand. Spr. vroeg of dit een abnormaal verschijnsel was en of hiertegen maatregelen werden ondernomen. De voorzitter zeide dat het wel meer voorkwam dat enkele bewoners van gemeentewoningen, meestal door bijzondere omstandig heden, een huur-achterstand kregen, die meestal weer spoedig aangezui verd werd. In sommige hardnekkige gevallen wordt, na herhaalde som matie, de hulp van de deurwaarder ingeroepen. Een verzoek van de gemeente Waalwijk om subsidie, in verband met het bezoeken van enkele leer lingen uit de gemeente Heusden aan de Levensschool aldaar, werd toe gekend tot een bedrag van 147.65 per jaar. In verband met enkele opmerkin gen van Ged. Staten op de huidige salarisverordening, werd besloten een nieuwe salarisverordening vast te stellen. In verband met een ingekomen circulaire, werd besloten aan het ge- meentepersoneel over het eerste halfjaar 1959 weer een duurtetoe- slag toe te kennen. Van de heer Kampen, onderwijzer aan de Openbare Lagere School al hier, was een schrijven ingekomen, waarin deze verzocht hem als zo danig eervol ontslag te willen ver lenen in verband met zijn benoe ming als onderwijzer te Gorkum. B. en W. stelden voor aan de heer Kampen eervol ontslag te verlenen, hoewel zij hem node zagen vertrek ken, daar zij in hem een goede leer kracht zullen missen. De heer Schipper informeerde of er reeds stappen waren ondernomen om in deze vacature te voorzien. De voorzitter zeide dat het Hoofd der Openbare Lagere School, de heer Hus, bij diverse kweekscholen zou informeren naar een geschikte leer kracht. Punt 4. In verband met een wij ziging van de Algem. Politieveror dening, vroeg de heer Schipper of B. en W. ook de nodige verbeterin gen zouden willen laten aanbrengen omtrent de navolgende punten: a. hoek Molenstoep Herptse- straat; het uitzicht wordt daar be lemmerd door een te hoge afschei dingshaag op het erf van de heer Kuijpers; b. in Herpt is dit hetzelfde geval met de afscheidingshaag op 't per ceel van de heer W. Kuys; c. hoek ZustersteegPutterstraat wordt het uitzicht belemmerd door een metershoge muur; d. de straat tegenover de N. H. Pastorie, welke de toegangsweg is tot de N. H. kerk, ziet er zeer ver waarloosd uit, en daarin staan steeds (ook zondags) voertuigen gepar keerd, o.a. een wegenwals, enz. Wat de punten a. en b. betrof, zegde de voorzitter toe, hierin door tussenkomst van de politie verbete ring te laten brengen. Punt c., be treffende de afscheidingsmuur van de tuin van de familie Verhoeven, kon volgens de voorzitter geen hoop vol resultaat verwachten, daar deze muur al reeds eerder was verplaatst. Wat punt d. betrof, ook hierin zal de voorzitter voorzieningen treffen; de eigenaars van de betreffende voertuigen zullen worden aange schreven en de gemeente-arbeiders zullen opdracht krijgen dit straatje van eventuele onreinheden te ont doen. De heer Vroome merkte op, dat de bermen langs de provinciale weg te Oudheusden niet gemaaid worden en vol brandnetels staan. De voor zitter merkte op, dat deze bermen altijd verpacht werden voor hooi- gras, doch dat er thans geen inte resse meer voor is. Het gemeente- personeel is thans bezig met het af maaien van de wallen; wanneer dit is gebeurd, komen de bermen der wegen aan bod. Punt 5. In verband met het ver zoek van het r.k. schoolbestuur om beschikbaarstelling van gelden ex art. 72 der L.O.-wet 1920 voor aan schaffing nieuwe leermiddelen, deel de de voorzitter mee, dat hierom trent advies was ingewonnen van de inspecteur van het lager onder wijs; in verband daarmee stelden B. en W. voor, gelden beschikbaar te stellen tot een bedrag van 1106. zijnde f 275.voor verkeersleermid- delen en 831.- voor aankoop van Singer-schoolmachines. Hiertoe werd besloten. Punt 6. Omtrent het verzoek van de heer M. Boeren alhier, om sub sidie in kosten restauratie pand Oudheusdensestraat nr. 15, deelde de voorzitter mee, dat de restaura tiekosten 10 875.90 zullen bedra gen, waarvan door het Rijk ƒ2500.- zal worden bijgedragen. De Provin cie is genegen een subsidie toe te kennen van 16%, als de gemeente ook 16% subsidie zal verlenen. Ten laste van de eigenaar blijft dan nog een kleine ƒ5000.over. Hoewel de heer Schipper het ten zeerste betreurde dat Monumenten zorg zich alleen met het uiterlijk bemoeit en niet met het interieur, werd besloten deze subsidie toe te kennen. Punt 7. Betreffende het verzoek van de Heemkundekring Ónsenoort om subsidie tot een bedrag van 1000.in de kosten van een uit te geven boekwerk over de „Oostelijke Langstraat en het Land van Heus den en Altena", informeerde de heer Van de Pol welke gemeenten hier aan meedoen. Door de voorzitter werd meegedeeld dat het hier be trof: Engelen, Vlijmen, Drunen, Waalwijk en Heusden. De heer van de Pol zeide, dat het Land van Heusden verder ligt dan Heusden. Spr. was van mening dat de gemeen ten aan de overkant van de Maas hierin ook betrokken moesten wor den, of anders de titel van 't boek werk gewijzigd. Na langdurige discussie hierover, ook met het wel of niet in het belang zijn van de a s. ruilverkaveling, waarin ook de heer v. Herpt zijn stem liet horen, werd besloten deze gevraagde subsidie toe te kennen, echter met de mededeling dat de raad zich niet met de opgegeven ti tel kan verenigen. Punt 8. In verband met verzoe ken tot aankoop van grond door de N.V. P.N.E.M. en door de heer M. Vos alhier, werd besloten aan de N.V. P.N.E.M. een perceeltje grond te verkopen, gelegen achter het in aanbouw zijnde gymnastieklokaal, om daarop een transformatorhuisje te plaatsen, voor de prijs van ƒ4. per m2. Aan de heer M. Vos alhier zal worden verkocht een perceel grond achter de N. H. kerk, even eens voor de prijs van 4.per m2; hierop zal een woonhuis worden ge bouwd. Punt 9. Besloten werd tot aan koop van het perceel, kadastraal be kend sectie A 1540 (eigenaar dhr. v. Bladel) voor de prijs van 2850.-. De heer v. Herpt merkte hierbij ech ter op, dat dit de derde keer was dat hier een perceel aangekocht wordt. Waarom koopt de gemeente niet alles ineens, vroeg spreker; zijn inziens zijn nu de kosten veel hoger. De voorzitter zeide dat B. en W. al het mogelijke doen om zoveel mo gelijk ineens te kopen, doch dat wil altijd niet lukken. De heer de Gouw merkte op, dat wanneer de ruilverkaveling een feit is geworden, die ook mede ten doel heeft de boerenbedrijven uit de kom te verwijderen, het dan misschien mogelijk zal zijn deze meestal door de boeren in gebruik zijnde krotten voordeliger aan te kopen. De op handen zijnde ruilverkaveling, zo zeide de voorzitter, heeft geen in vloed op de kom Heusden. Punt 9a. Op voorstel van B. en W. werd besloten het perceel grond, gelegen aan de hoek Heerestraat Oudheusdensestraat, thans in eigen dom bij de fam. Merkx. aan te ko pen voor de prijs van 1400. De heer v. Herpt meende dat er in Herpt voor deze prijs 7.per m2) ook wel gronden zijn aan te kopen. De voorzitter zeide, echter al meermalen te hebben ondervon den dat men bij de boeren niet moet aankomen om grond te kopen. Punt 10. Wijziging van de ge meentebegrotingen -958-1959 en van de begroting Godshuizen 1958 wer den door de raad goedgekeurd. Punt 11. In verband met de aan wijzing van de bouwplaats van 25 woningwetwoningen in het uitbrei dingsplan Oudheusden, was vóór de openbare vergadering reeds een be spreking hierover gehouden. Beslo ten werd 57 woningen te bouwen in het verlengde van de Everhardus v. Gochstraat en 18 woningen in de nog aan te leggen Voetiusstraat. Hierna volgde sluiting. Burgemeester kwam met "krommen èrm" "Vertrouwen is de desem van elke gemeenschap" In tegenwoordigheid van gees telijke en wereldlijke autoriteiten en talrijke genodigden heeft don derdag j.l. de plechtige inwijding en officiële opening plaats gehad van het bejaardencentrum „St. Jozefhuis" te Waspik. De plechtige inwijding werd te ca. half elf verricht door pastoor Rovers, die daarna in de intieme kapel van het tehuis een H. Mis opdroeg, die werd bijgewoond door het voltallig stichtingsbe stuur, genodigden, zusters en be jaarden. In het gezellige koffie-uurtje, dat na de H. Mis in de fraaie eet- en recreatiezaal van het centrum werd gehouden, breidde het getal der genodigden zich sterk uit, zo dat tegen 1 uur de gehele zaal gevuld was. De officiële openingsbijeen komst werd geopend door de voorzitter van het stichtingsbe stuur, de heer A. J. Tabbers, met een woord van welkom tot de aanwezigen, die daarna een kort overzicht gaf betreffende de tot standkoming en de inrichting van het centrum. SOBER MAAR STIJLVOL. Het stichtingsbestuur, aldus de heer Tabbers, dat in oktober 1955 zijn eerste bespreking hield, was in staat in februari 1957 tot aanbesteding over te gaan. In mei 1957 werd met de bouw werkzaamheden aangevangen en op 1 augustus 1958 konden de eerste bejaarden bun kamers be trekken. „Als bijzonderheid mag ik hier vermelden, dat op deze datum 40 bejaarden tegelijk in het tehuis hun intrek namen en dat, dank zij de uitstekende organisatie door onze zusters, een en ander zonder een enkele moeilijkheid verlopen is. Vier maanden later werd de laatste nog beschikbare kamer betrokken en het aantal gehuis veste bejaarden bedraagt thans 63. Ik hoop, dat U straks van de gelegenheid tot bezichtiging ge bruik zult maken, doch vooraf wil ik U een kort overzicht ge ven van de inrichting en de kos ten van het gebouw, dat hoe wel in opzet en inrichting sober gehouden zoals U zult zien als geheel stijlvol genoemd mag wor den. Op de begane grond bevi iden zich 18 kamers van diverse af metingen en wel van 12 tot 27 m2. Verder is er de grote recrea tie- en eetzaal, waar wij ons thans bevinden. Aansluitend aan deze eetzaal bevindt zich de keukeninrichting. De verdere ruimten worden in beslag genomen door een ont vangkamer, kantoor, de kapel, toiletten, badkamers, garderobe en werkruimte. In de bovenbouw bevinden zich 34 kamers, eveneens van verschillende afmetingen, een kleine recreatie- en eetzaal, enige ziekenkamers en verder toiletten, badkamers en werkruimten. De kelderruimten zijn in ge bruik vopr de centra'e verwar mingsinstallatie en als opslag ruimten van provisie, enz. Het gebouw bestaat uit een Noord-, Oost- en Zuidvleugel, die tezamen een gezellige binnentuin omsluiten. Zowel aan de binnen zijde als aan de buitenzijde van de gebouwen bevinden zich wan delterrassen en een aantal, gezel lige zitjes. Een moestuin van ongeveer 3/4 ha. voorziet in ruime mate in de behoefte aan groenten en straks ook aan fruit voor het te huis. De verpleging geschiedt door 8 zusters en een lekenverpleeg- ster onder leiding van de direc trice, de Eerwaarde Moeder An- tonita. Het zal U ongetwijfeld interes seren welke investeringen de bouw van dit tehuis vereist heeft. In totaal bedragen de stich- tingskosten 848.000. Daarvan zijn aangewend voor: Gebouwen en terreinen 560.000 Centrale verwarming, koud- en warm water installatie 126.000 Sanitaire en electrische installatie 57.000 Keukeninstallatie 25.000 Installatie kapel 5.000 Meubilair en stoffering en overige inventaris 42.000 Oprichtingskosten en kosten der geldlenin gen 33.000 De verpleegprijzen tenslotte variëren van 150 per maand voor 1 persoon tot 380 per maand voor 2 personen. Gezien de ligging van onze plaats ten opzichte van de om liggende steden 's-Hertogenbosch Tilburg, Breda en Waalwijk, waarmede regelmatige en goede bestuur het volste vertrouwen, ven voor de prachtige inrich ting en afwerking van het gebouw; aan de tuinarchitect, de heer Bergmans en ten slotte aan alle niet genoemde personen en bedrijven die hadden bijgedragen tot dë totstandkoming van dit bejaardencentrum. ONVERGANKELIJKE VERDIENSTE. In een briljante en zeer per soonlijke toespraak gaf burge meester van Erp vervolgens ui ting aan zijn grote vreugde over wat met dit bejaardencentrum voor de gemeente Waspik is tot stand gekomen, waarbij hij op scherpzinnige wijze nader inging op een aantal aspecten der socia le problematiek. Ten aanzien van de bouw van bejaardencen tra, merkte burgemeester van Erp op, dat het betreurd moet worden, dat deze bouw in het al gemeen zoveel financiële moei lijkheden ondervindt. „Wij moe ten gaan in de richting, dat wij de bouw van een bejaardencen trum dermate rendabel opzetten, dat iedereen zonder veel moeite in een dergelijk centrum huis vesting en verzorging zal kunnen vinden aldus de burgemeester. W A A L W IJ K dat de beschikbare kamers per manent volledig bezet zullen zijn en dat ook steeds meer ingezete- j ncn van Waspik hier een geluk kige en goed verzorgde oude dag zullen beleven. Aan het slot van zijn toespraak bracht'de heer Tabbers dank aan allen die op enigerlei wijze had den meegewerkt aan de totstand koming van het gebouw; aan pastoor Rovers, de bisschoppelij ke commissaris, die de grote pro motor is geweest; aan de zusters van de Dochters van het H. Hart, wier provinciaal overste bij deze officiële opening tegenwoordig i was; aan de Eerw. Moeder Over ste Antonita en haar medezus ters, bij wie de leiding en verzor ging berusten; aan het gemeente bestuur, dat alle medewerking aan de realisering van de plan nen heeft verleend; aan inr. dr. B. J. M. van Spaendonck, door wiens bemiddeling de geldlening met het Centraal Pensioenfonds van de Textiel- en Schoenindu strie tot stand is gekomen; aan de architect, de heer de Jong, voor diens zeer fraaie ontwerp; aan de aannemer, de heer v. d. Pas, voor de voortreffelijke uit voering van het werkaan de on deraannemers en overige bedrij- De totstandkoming van het St. Jozefhuis achtte de burgemeester voor de gemeente van uitzonder lijke betekenis. Het gehele pro ject en de gehele opzet getuigden z.i. van grote durf. „Wij leven in een tijd van pessimisme, waarin de mens met frisse ideeën tot te genstander wordt van de ande ren, de conservatieven", aldus de burgemeester, die daarna aan drong oj) meer vertrouwen op de motorische krachten welke in t algemeen in de gemeenten werk zaam zijn, „want vertrouwen is de waardevolle desem in elk ge meenschapsleven". De dank en het respect van burgemeester van Erp gingen op de eerste plaats uit naar pastoor Rovers, die de grote auctor intel lectualis is geweest van dit werk. „Dit bejaardencentrum zal de onvergankelijke verdienste blij ven van pastoor Rovers", aldus de burgemeester. Dank ook bracht sur. aan de leden van het stichtingsbestuur, die door pas toor Rovers wel zeer juist geko zen zijn, omdat zij een grote lief de voor de dorpsgemeenschap bezitten. Verder achtte spr. het zeer juist dat de Zusters van de Dochters van het H. Hart de lei ding en verzorging van dit ge bouw in handen hebben, want meer dan enige andere congre gatie hebben zij in zich de blij heid van het christendom. Ook burgemeester v. Erp bracht vervolgens dank aan de velen die hadden bijgedragen tot de verwezenlijking van dit bejaar dencentrum. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de toenemende bouw van bejaardencentra niet zou leiden tot enige vorm van concurrentiezucht. Sprekende over het gebouw zelf zei burgemeester van Erp dal de grote kracht ervan ligt in de uiterlijke verschijningsvorm en in de verzorging. Ten slotte roemde spr. de prachtige ligging van het centrum met zijn uit zicht op het prachtige wijde pol derlandschap onder een altijd wisselende hemel. BERG BEKLOMMEN. Het bestuur heeft het gevoel alsof het een heel hoge berg be klommen heeft, zo begon pastoor Rovers zijn toespraak en daar mee accentueerde hij zeer juist het enorm vele werk dat verzet is moeten worden rond de totstand koming van dit centrum. In een persoonlijk dankwoord richtte pastoor Rovers zich tot allen die hadden meegewerkt aan de ver wezenlijking van dit gebouw, waarbij bij in bet bijzonder de voorzitter en de secretaris van 't bestuur dankte, alsmede de echt genoten van de bestuursleden, die vele avonden eenzaamheid voor lief hebben genomen, en de Eerw. Zusters voor hun grote be reidwilligheid en onmisbare me dewerking. En ten slotte allen reeds door de voorzitter dank was gebracht. Een gelukwens en woorden van waardering werden vervolgens uitgesproken door pastoor v. d. Velden, bisschoppelijk commis saris van de Katn. Federatie van Bejaarden, die tevens sprak na men de diocesane stichting en de gezamenlijke katholieke bejaar dentehuizen. „KROMMEN ERM". Burgemeester van Erp deed een goed en schoon Brabants ge bruik uit de Meierij eer aan, hij kwam namelijk met de „krom men èrm", hetgeen voor iedereen verstaanbaar wil zeggen: hij kwam met een gave; een gave die beschikbaar was gesteld door de gemeenteraad en die bestond in een bijdrage in de aanschaf fing van een televisietoestel, dat een plaats zal krijgen in de cet- en recreatiezaal van het centrum. De rector van het klooster der Paters Carmelieten uit Waspik- Boven wilde niet achterblijven, want bij zijn gelukwensen bood hij naast een geestelijke „krom men èrm" ook een materiële aan. Na het officiële gedeelte van deze opening maakte het gezel schap een rondgang door het fraaie gebouw. In hotel Van Iersel werd later op de middag aangezeten aan een keurig verzorgd diner. Provinciaal Nieuws HERDENKING AMBTSJUBILEUM EN AFSCHEID PROF. Dr. 1)E QUAY De herdenking van het 12'/2-ja- rig ambtsjubileum van prof. dr. de Quay als Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant en diens afscheid als zodanig zullen plaats vinden op 5 en 6 juni a.s. Ter gelegenheid hiervan is het volgende programma opgesteld Vrijdag 5 juni. 9.00 uur: H. Mis in de kathedrale basiliek van St. Jan, op te dra gen door Z. H. Exc. mgr. W. P. A. M. Mutsaerts. 10.30 tot ca. 12.00 uur: Vergadering der Staten; a) toe spraak door de heer G. P. Phi- lippart; b) toespraak door de lieer C. J. van Lienden, als oud ste raadslid in anciënniteit en als fractie-voorzitter; c) toe spraak door de andere fractie voorzitters de heren J. L. P. M. Teijssen, D. W. van der Put, J. H. Kloezen en J. Slot. Ca. 12.00—13.00 uur: Informeel samenzijn van de Commissaris der Koningin met Statenleden en genodigden. 15.0016.00 uur: Bijeenkomst in de Statenzaal met de ambtenaren der pro vincie. 19.30 uur: Diner in Chalet Royal, aange boden door het Provinciaal Bestuur. Zaterdag 6 juni. 10.30 uur: Algemene receptie in het Ca sino te 's-Hertogenbosch. ZOMERDIENSTREGELING BBA Zondag a.s. gaat de nieuwe zo merdienstregeling van de BBA in. Er is bij de samenstelling van de nieuwe dienstregeling zoveel mo gelijk rekening gehouden met de tips en verlangens welke de „wensenbriefjes" hebben ongele- yerd. Het systeem van deze lirief- jes heeft tot nu toe uitstekend voldaan en van de mogelijkheid zijn wensen kenbaar te maken is een druk gebruik gemaakt. De verzoeken welke de BBA niet kon inwilligen, blijven de volle be; langstelling houden en zullen bij de wintecuienstregeling opnieuw worden bezien. Hieronder geven wij een kort overzicht van de voor onze streek belangrijkste wijzigingen in de nieuwe dienstregeling. Lijnen 22 en 23: De rijtijden tusen Waalwijk en Geertruiden- berg waren iets aan de krappe kant, terwijl de rijtijden tussen Made en Lage Zwaluwe N.S. nog al ruim waren. In verband hier-

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5