VROOiVI DREESMAN^ BINNEN- EN BUITENLAND mm woens BRIGADIER PIET ER DE SEMI-PR0F Liefde in de storm prijzen 139.- 69 '11 g Vs DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 JUNI 1959 DEN BOSCH TILBURG - HELMOND inede is het rijschema gewijzigd en meer aangepast aan de be hoefte op de verschillende tra jectgedeelten. Lyn 35: De rit L 4 is vervroegd vanaf Kaatsheuvel en doorge trokken naar Gilze Raadhuis als volgt Kaatsheuvel Markt V 11.51 Rijen N.S. V 12.23 Gilze Raadhuis A 12.33 De rit L 5 wordt nu: Gilze Raadhuis V 12.33 Rijen N.S. V 12.43 Kaatsheuvel A 13.15 enz. Door wijziging van de rit L 4 is de aansluiting van de richting Oosterhout wat gunstiger gewor den. De wachttijd in Kaatsheuvel is n.l. met 19 minuten bekort. Lyn 37: Op zon- en feestdagen is een betere verbinding tot stand gekomen van Heusden naar de richting Lage Zwaluwe N.S. als volgt: W 13 Heusden V 121.03 Drunen A 121.1(5 Lijn 23 Drunen V 121.18 Wagenberg A t22.20 Lijn 21 Wagenberg V f22.25 L.Zwal.N.S. A f22.50 GOLDONI IN OISTERWIJK. In Nederlands oudste natuur- thcater, gelegen temidden der al om geroemde Oisterwijkse bos sen en vennen, wordt dit jaar de oude toneeltraditie voortgezet met een sprankelend toneelspel. De Ghesellen van den Spele zul len n.l. onder regie van brits But- seluar op de zondagmiddagen van de junimaand het charmante blij spel „De Waaier" van Goldoni opvoeren. Carlo Goldoni, de vernieuwer van het Italiaanse volkstoneel, schreef „H. Ventaglio" in 1703. De Waaier is een van zijn beste stukken. Het wordt onder de be kwame leiding van Frits Butse- laar omgetoverd tot een geestig openluchtspel. Het speelt zich af op een 18e eeuws Italiaans dorps pleintje met zijn rustieke char mante sfeer, maar waar achter elk geveltje een fel gepassioneerd mensenhart klopt, de liefde welig tiert en de intriges diep worden uitgesponnen. De Ghesellen van den Spele dingen met dit frisse en levendi ge gegeven doelbewust naar de hand van het grote publiek en als de weergoden hen gunstig gezind blijven, kan gerekend worden op een stormloop als vanouds naar het Oisterwijkse natuurtlieater. OPWINDING IN APELDOORN DOOR ONTSNAPTE BEER. De directeur van de internatio nale circusshow Tonny Boltini heeft vau Put's miniatuur die rentuin in Apeldoorn de twee Hi malaya beren gekocht, waarvan het mannetje vorige week de ei genaar van de tuin, de heer Put, heeft aangevallen. De heer Put is daags daarna aan zijn verwon dingen bezweken. Dezer dagen kwam de heer Boltini naar Apeldoorn 0111 de beide dieren op te halen. Het overladen in de grote getraliede vrachtwagen heelt echter de no dige sensatie opgeleverd. Op ze ker moment namelijk had men het mannetje in een 40 meter lange loopgang gedreven. Drie mensen hielden het touw vast dat men tevoren het dier om de nek had weten te werpen, maar de beer was zo wild, dat hij zich losrukte en zich vervolgens met enorme kracht door de cen timeters dikke spijlen van de loopgang heenwerkte. De woe dende beer probeerde te ont vluchten naar de Zwolseweg, waar tientallen mensen naar het gebeuren stonden te kijken. inele hoopje aluminium en lin nen dat van het vliegtuigje over bleef werden de stoffelijke resten geborgen van de heer O. Gilissen, 38 jaar, gehuwd en woonachtig te Maastricht (bestuurder) en van de heer J. H. Keuker, wacht meester der verkeersgroep Maas tricht, 30 jaar, ongehuwd (leer ling parachute-springer). De derde inzittende, de heer J. Plaizier, 34 jaar, gehuwd (leider en instructeur van het eerste Ne derlandse parachutistencentrum, gevestigd op het vliegveld Zuid- Limburg) leefde nog toen hij uit de brokstukken was bevrijd. Hij overleed echter nog ter plaatse in de armen van zijn echtgenote, die dicht bij de plek woont, waar het toestel neerstortte. Als vierde inzittende kon de heer de Nijs uit Maarssen, 24 jaar, ongehuwd, stuurman op de grote vaart (gebrevetteerd para chutespringer) zwaar gewond worden overgebracht naar het ziekenhuis te Maastricht, waar heen ook de stoffelijke resten der drie omgekomen inzittenden wer den overgebracht. ECHTPAAR DAT 5 BABIES DOODDE VOOR DE RECHTER. Tegen beide ouders 10 jaar geëist. Een reeks tragisch omstandig heden hebben een echtpaar in Rotterdam ertoe gebracht, in de jaren 1951, '52, '54, '50 en '58 vijf pasgeboren babies 0111 het leven I te brengen. De verdedigers van deze man en vrouw hebben de rechtbank te Rotterdam, waar voor het echtpaar terecht moest staan, verzocht met deze oinstan; digheden rekening te houden bij de bepaling van de strafmaat. De Officier van Justitie eiste te gen beide 10 jaar met aftrek. „Weliswaar", zo zei hij in zijn requisitoir, „heeft de man de laatste vier moorden gepleegd, maar hij is over de morele drem pel gebracht door zijn vrouw met het eerste geval in 1951." Het drama werd door de recht bank behalve voor de pers met gesloten deuren behandeld. 20 JAAR GEËIST VOOR KRUISL A AN-0 VERV AL. „Gezien uw ernstige verwon dingen, bent u er nog goed afge komen, al bent u invalide gewor den", zei de president van de rechtbank te Amsterdam tegen de 21-jarige Gerrit Pfrommer uit Harderwijk, die antwoordde: „Dat heb ik aan die schoften te danken!"' „Kalm aan", vermaande de president. E11 Pfrommer vervolg de: „Ik ben zenuwpatiënt gewor den, maar ik zal proberen mij zo veel mogelijk in te houden. Wat bij betreft zullen zij hangen". Met „zij" bedoelde hij de 26- jarige automonteur H. B. en de 23-jarige monteur J. L. uit Am sterdam, die hem op 17 decem ber verleden jaar in zijn auto hadden overvallen en met een aantal revolverschoten aan het randje van de dood hadden ge bracht. „Rooie Henk" (de oud ste) en „Zwarte Gerrit" stonden donderdag terecht voor de recht bank te Amsterdam en de offi cier van justitie eiste tegen bei de knapen een gevangenisstraf van 20 jaar en ter beschikkink- stelling'van de regering. LEIDERS VAN SATELLIETEN BIJ KROESJEF IN AIBANIË. Ivroesjef zo zeggen de Zuid- slavische communistische leiders in Belgrado heeft in de Alba nese hoofdstad Tirana, de leiders bijeengeroepen van de landen van het communistische bondgenoot schap: het pact van Warschau. De cnef van het Kremlin is bezig in de kleinste satelliet van Rus land een nieuwe haard aan te leg- De bedoeling van zijn specta culaire show is naar alle waar schijnlijkheid aan een oud Rus sisch verlangen en streven nieu we actualiteit te geven, namelijk een poging tot expansie in de richting van de Middellanse Zee met als uiteindelijk doel „mede- beheersing" van deze zee. Zijn aanbod oj) de Balkan een atoom- vrij gebied te vormen, waarvan Turkije, Griekenland, Bulgarije, en Roemenië deel zouden moeten uitmaken, wordt opgevat als zijn eerste gebaar om zijn diplomatie ke actie hier op gang te brengen. ONTPLOFFING IN MIJN BIJ METZ; 18 DODEN. In Sainte-Fontaine bij Melz heeft zich in een mijn een ont ploffing voorgedaan. Er zijn 18 doden en 30 zwaar gewonden. Vijf licht gewonden zijn na be handeling naar huis kunnen gaan. In de mijn werd oj) een verdie ping 660 meter onder de grond enkele dagen geleden een ver dichting van gas geconstateerd. Er werden onmiddellijk veilig heidsmaatregelen genomen, die gistermorgen zouden worden af gesloten met het bouwen van een muur 0111 de verdieping dicht te metselen. Tijdens het houwen van deze muur heeft zich 'n zwa re ontploffing voorgedaan. De miin is daarna geheel ontruimd. Een mijnwerker wordt vermist. De rechercheur Tabak van de gemeentepolitie schoot bij een poging het dier te doden, een stuk uit de onderkaak van het dier, waarna een scherpschutter van de Apeldoornse politie, de hoofdagent Schepel, met een goed gericht schot het dier defi- i nitief neerlegde. De dompteur Bubby Althoff en zijn assistent Jan Yonke en later ook Tonny Boltini zijn ver volgens de kooi ingegaan om het vrouwtje met touwen vast te bin den, alvorens haar naar de wa gens over te brengen. Het dier wist zich echter steeds weer los te werken, zodat men tenslotte een hok heeft laten brengen, dat voor de ingang van de kooi kon worden geplaatst, waarna men met het dier weinig last heeft ge had. VLIEGTUIG STORTTE NEER 4 DODEN IN ZUID-LIMBURG. Onverhoeds werden enkele ge zinnen en de Limburgse sport- vliegerij in rouw gedompeld. Bij het opstijgen van het vliegveld Zuid-Limburg verongelukte de Piper Pacer P.H.-N.F.E. met vier personen aan boord. Uit 't scha- Sssös WmMWSÊ We hebben het allemaal ge zien: Karei Kleuntjes was 't land uitgesmokkeld en het zal ons werkelijk benieuwen of hij ooit nog terugkomt. Wij kunnen dan ook werkelijk met alle voetbal liefhebbers meevoelen, voor wie de verdwijning van deze rasvoet- halier een jaar van hun leven be tekent. De eer van het land staat per slot van rekening op het spel en al kunnen ze zeil de ene voet amper voor de andere krijgen, dat geeft niet. Ze gaan trouw el ke zondag weer kijken om te la ten zien hoe sportief ze wel zijn. Geen moeite is hun te veel, als 't er 0111 gaat clubs af te kraken, scheidsrechters te molesteren en spelers uit te schelden. Lang leve de sport, is hun devies. Ja, ja, voor deze mensen was de ge heimzinnige verdwijning van Ka- rel een klapeen slag mogen we wel zeggen. Maar ook in Bonckelhoven nam het leven zijn gewone gang weer in, want juist dit leven gaat gewoon door, of er nu voetballers verdwijnen of niet. Zo geschiedde het, dat er de volgende ochtend iets gebeurde, dat nog verstrekkende gevolgen zou hebben. Hendrik-Jan, de ijve rige knecht van boer Knolleneus, was namelijk zéér vroeg uit de zwoele bedstee gestapt 0111 de ar- Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN' door ELEANOR ELLIOT CARROLL Vertaling: Herman Antonsen 4) Haar blauw-zwarte, sluike ha ren waren in een wrong tegen haar blanke hals samengebon den, haar lichtbruine ogen waren groot en eigenaardig met groen achtige vlekjes doorspikkeld. Ze had flauwe kringen onder haar ogen. Binnen enkele jaren zou den die kringen in plooien over gaan, maar toch was Inez Mait- Iand een vrouw, die de aandacht moest trekken in elk gezelschap, een vrouw, die bewondering ver wachtte en zich anders ongeluk kig zou voelen. „Kan ik op het ogenblik mis schien nog iets voor je doen?" vroeg Gwynnc uit medelijdén met het bleke strakke gezicht, „misschien dat een beetje mas sage je goed zou doen." „Nee, niets van dien aard", antwoordde Inez kribbig. „Later zul je het nog druk genoeg krij gen. Ik voel me op reis altijd on mogelijk ziek. Eigenlijk had ik niet mee willen gaan, maar va der stond er zo op. Ik heb een af schuw van zeereizen, maar hij denkt dat het me goed zal doen. Ik heb veeleer wat opwinding nodig. Wacht maar, tot we in New York zijn! Dan kan een heel leger me niet meer aan boord houden." Op dat ogenblik voer er een schokje door het jacht. Boven hoorde men de onmiskenbare ge luiden, die het uitvaren verge zellen. Daarop begonnen de ma chines te stampen. Inez maakte een afwerend ge baar en werd groenbleek. „Ga maar gauw weg en laat me alleen. Je hoeft niet door mijn hut terug te komen. Ga door de andere deur. Rachel zal wel voor je zorgen. Hè!... Ik dacht wel, dat ik het weer krijgen zou, zo dra het anker gelicht werd". hi haar eigen kleine hul begon Gwynne haar bagage uit te pak ken. Tegen dat ze daarmee klaar was, bevond het jacht zich reeds in volle zee en was de duisternis gevallen. Uit haar patrijspoort keek ze naar de verdwijnende kust. Achter haar in de verte werden de lichtjes van San Fran cisco kleiner en flauwer en ver dwenen langzamerhand als on dergaande sterren. Voor haar lag een blauw-zwarte diepte... 'n onbegrensde uitgestrektheid vol lokkende betovering. Het scheen haar toe, alsof het witte schip, waarin de machtige turbines hij- na geruisloos draaiden, het niet invoer. Terwijl Gwynne bij haar pa trijspoort staande, van de zilte avondlucht genoot, ging de gong voor het diner. Ze schrok ervan en greep naar de japon, die over een stoel hing; ze moest zich nog kleden voor het diner. Gwynne trilde van geluk, toen ze zichzelf in de grote spiegel in de kastdeur bekeek. Gelukkig maar, dat Inez haar niet in uniform wilde zien verschijnen. In stijf gestreken wit en blauw zou hij Robin Lee nauwelijks op haar letten. Onmiddellijk verjoeg ze die gedachte. Gwynnc fronste het voorhoofd tegen het stralende meisje in de spiegel, wier inaho- nieklcurig haar zo vorstelijk 0111 haar gelaat golfde. Was ze wer kelijk bezig, zichzelf mooi te ma ken voor een man, die ze pas een paar uur kende? Schande! Ze ging de smalle gang in, die blijkbaar over de gehele lengte van het schip liep. Niemand te zien dan een oude Chinees, die juist uit de hut van Inez kwam. Hij keek even naar liet meisje en maakte daarop een beleefde bui ging voor haar. „Diner nog niet klaar, missie", lispelde hij. „Eerste gong pas ge gaan. Ik u plaats wijzen voor te wachten. U Wang volgen, ja?" Ze volgde de kleine Oosterling op zijn zachte muilen en hij bracht haar naar de salon van „De Droom". Wanden en vloer waren met zachte gordijnen en tapijten bedekt, elcctrische wand- lusters vormden de verlichting en overal stonden met rood leer beklede diepe armstoelen. Mid den in het vertrek stond 'n mas sieve tafel met een grote kussen bank. Op die tafel lagen stapels tijdschriften, stonden boeken tus sen bronzen standaards en mid den op stond een zilveren mandje met fruit gevuld. Ademloos van verrukking keek Gwynne in het rond. Wat een prachtschip! Zo iets moois had j ze zich niet kunnen dromen. Het j leek wel een paleis. In een sche merig hoekje stond een kleine vleugelpiano. Met een gesmoord kreetje liep ze er heen en raakte de toetsen eerbiedig aan. Ze was zo graag muziek gaan studeren, als ze voor haar brood geen ver pleegster had moeten worden. Ze sloeg enkele accoorden aan van het oude liedje, dat heel die mid dag door haar gedachten had ge zongen Waar is de vreugde en vrolijkheid... Robin is niet hier... Plotseling hield ze op en luis terde. Een voetstap. Ze keek 0111. Robin Lee stond naast haar. En zijn blauwe ogen twinkelden gui tig. „Gaat u door", drong hij bij haar aan. „Wat u daar aan het spelen was, klinkt me zo bekend Wat was het?" Gwynne draaide zich op het krukje naar hem. om en begon te blozen. „Och, het is maar 'n heel gewoon ouderwets liedje. Ik kan het niet goed meer spelen, ik heb in eeuwen niet gespeeld. Hele maal de slag kwijt. En vroeger verbeeldde ik me nog wel dat ik zonder piano niet leven konDat was voor de dood van moeder. Voordat ons huishouden werd opgebroken." Robin liet zich naast de piano kruk op een stoel neervallen en beid op het land aan te vangen. Juist zou hij zich gaan reinigen bij de pomp op de deel, toen zijn oog op een ijskarretje viel, dat half achter de hooiberg verscholen stond. „Da's krimmeneel....", peins de Hendrik-Jan. „Dat dink heurt hier niet. Dat mot de boer wete!" Snel begaf hij zich de boederij weer in, alwaar hij boer Knolleneus in de bestekamer aantrof, nog slechts gekleed in slaapmuts en nachtjak. hield zijn ogen strak op haar ge vestigd. In het getemperde licht waren haar omtrekken vervaagd, maar haar hoofdje met de rood bruine krullen in haar hals werd helder verlicht door de lamp bo ven de muzieklessenaar. Hij scheen diep onder de in druk. „Ik kan 111e maar niet voorstel len dat u een verpleegster bent", zei hij opeens, „ik heb altijd ge dacht, dat die groot en sterk zijn moesten... in staat zware mensen oj) te tillen en hard werk te doen." „Ze doen ook hard werk", zei Gwynne lachend, „maar de groot sten zijn niet altijd de sterksten. Ik heb heel stevige spieren". Ze slak haar slanke, blanke arm uit en boog hem speels als een kind dubbel om hem haar spieren te tonen. Robin glimlachte en stak zijn hand uit. De aanraking van zijn stevige hand bezorgde Gwyn ne een lichte rilling over haar rug. Om haar verlegenheid te verbergen, liet ze haar arm dade lijk langs haar zij omlaag zakken en haar zilveren lachje tinkelde door de schemerige salon. (Wordt vervolgd) ALLEEN GELDIG WOENSDAG 3 JUNI GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Wandelenkalons, van sterke, uiterst rekbare I kwaliteit, met vol-. maakte pasvorm. 60 gauge, 30 denier, met ladderstop «j 85 Flinke maat twisted closetmatten, van zeer sterke kwaliteit. Vandaag extra A 20 voordelig Profiteer van deze unieke aanbied-ng dames zomerschoe nen, in diverse mode kleuren, met solide monolite rubberzolen. Maten 35-42 Crème eetservies combinatie, van het fijnste Beierse porse lein met goudlijn (voor 6 personen). Keuze uit 2 modellen met ronde of ovale dek- 50 schalen Am Uitneembare. 2-deurs, blank eiken linnen kast, van geheel meu belplaat. Praktische in deling, 1/2 hang, 1/2 legkast, 120 cm. breed, 178 cm. hoog en 55 cm. diep Fantastische partij ster ke kwaliteit flanellen lakens, tegen extra lage zomerprijzen. Ook zeer geschikt als voe ring voor slaapzakken. Afmeting 175x220 cm. 4.90 2* 90 150 x 220 cm. J Handwerktasje, in aparte uitvoering n.l. poppen in diverse klederdrachten. (£|c Een leuk cadeautje voor kinderen J Petticoatgaas, 115 cm. breed, 25 .per meter j£m Petticoattule, 180 cm. breed, 25 per meter A Keuze uit een zeer groot kleurenassortiment. Lastex damesbad pak, van mooie kwali teit katoen, in ver schillende vrolijke des sins. Goed passend en leuk model, met ruim vallend overrokje. Maten 38 t/m 46. Ook zeer geschikt 75 als zonnepakje O Brei nu zelf een leuke pullover of vestje van deze zeer voordelige aanbieding wol, in di verse zomerkleuren. Per 50 gram Marathon heren shorts, van sterke ka toenen gabardine, kleur- en wasecht. In grijs en taupe. Voor sport, strand en vakantie „GRACE" camera, 12 opnamen 6x6, 4 sluitertijden, sport- zoeker en fiitsaan- sluiting ,<g 90 Bijbehorende lederen paraattas 6.50 Doperwten, middel II, ons bekende merk „GINA", met zeer dunne,zachte PQc schil. 5 blikken 2.85. Literblik 3 4P Zachte Engelse caramels, vanille en cho colade. Fantastische kwaliteit. yfl 200 gram Hr i«;.w !!„r j ia AhL* j 'J

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6