Waalwijkse en Langstraatse Courant Grootste zwemsport-evenement in Waalwijk WAALWIJK GERO CASSETTES STASSAR - WAALWIJK Sprang-Capelle VRIJDAG 12 JUNI 1959. Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Voor de zwem- en waterpolo wedstrijden Nederland - Groot Brittannië I in het „Hoefsven" wordt grote nationale- en internationale belangstelling verwacht Slechts enkele weken scheiden ons nog van het grootste zwein- sportevenement dat deze zomer in ons land plaats heeft. Op za terdag 25 en zondag 26 juli a.s. zal het unieke Waalwijkse zwem bad ,,'t Hoefsven" het toneel zijn van de landenontmoeting Neder landGroot Brittannië. De organiserende vereniging, de Waalwijkse Zwcmver. en Red dingsbrigade, en Waalwijk in het algemeen mogen trots zijn op deze uitverkiezing door de Kon. Ned. 'Zwembond. Deze schept echter ook grote financiële- en organisatorische verplichtingen. Zo zullen er aan beide zijden langs het bassin tribunes ge bouwd worden met totaal 2000 zitplaatsen en aan de noordzijde, over het ondiepe bassin heen een tribune voor 600 staanplaatsen. Woensdagmiddag j.l. hebben de heren van Engelen en Buis kool, resp. secretaris van de WZRB en directeur van het bondsbureau van de KNZB in Hotel Verwicl de pers ontvangen en vele interessante bijzonderhe den over deze belangrijke inter land-ontmoeting verteld. Zo vernemen wij oan. dat de Engelse deelnemers en offici als op vrijdag 24 juli om half 8 's avonds op Schipliol aankomen. Per touringcar worden zij naar Waalwijk gebracht, waar de zwemmers logeren in Hotel Ver- wiel-ltaliaander en de polospe lers in Hotel Moonen. De Nederlandse deelnemers loge ren in Hotel Noord-Brabant te 's-Hertogenbosch. Zaterdagmorgen, 25 juli, vindt de ontvangst plaats van de En gelse deelnemers en officials door het gemeentebestuur ten stadhuize. Zondagavond is er voor deel nemers en leden van de zwemver eniging een bal. Op de markt zal dan naar alle waarschijnlijk heid n concert gegeven worden. Het wedstrijdprogramma is als volgt: Zaterdag, aanvang 4.30 uur: 1. 200 meter vlinderslag heren. 2. 4 x 100 meter vrije slag dames. 3. 200 meter schoolslag dames. 4. 100 meter vrije slag heren. 5. 100 meter rugslag dames. 0. 1500 meter vrije slag heren. 7. 4 x 100 meter wisselslag heren 8. Officiële polowedstrijd Neder landGroot-Brittamiië. Zondag, aanvang 2.30 uur: 1. 4 x 100 mtr. wisselslag dames. 2. 400 meter vrije slag heren. 3. 100 meter rugslag heren. 4. 400 meter vrije slag dames. 5. 200 meter schoolslag heren, (j. 100 meter vrije slag dames. 7. 100 meter vlinderslag dames. 8. 4 x 200 meter vrije slag heren. 9. Vriendschappelijke polowed strijd NederlandGroot Brit tannië. Als scheidsrechter bij de polo wedstrijden zal fungeren de heer Bauwens uit België. De selectie voor de samenstel ling van het Nederlands team vindt plaats op 11 en 12 juli te Apeldoorn. Met de NTS zijn nog onderhan delingen gaande omtrent uitzen ding van de wedstrijden. Voor de BBC zullen reportages verzorgd worden door de heren M. Hastings en A. Williams. Op 11 en 12 juli a.s. zullen in Apeldoorn de selectiewedstrijden worden gehouden, waarna de de finitieve aanwijzing zal volgen van de zwemsters en zwemmers die Nederland op de wedstrijden te Waalwijk zullen vertegen woordigen. Natuurlijk zijn er reeds ver schillende zwein-sterren aan te wijzen wier plaats in de Neder landse ploeg wel vast staat, doch er zijn nog verschillende vraag tekens wat de deelnemerslijst be treft. Ook over de juiste samen stelling van de Engelse ploeg is men nog in het onzekere. Dat de befaamde Ian Black, houder van diverse records van de partij zal zijn is wel zeker en ook miss Lonsbrough en Margaret Ed wards zullen wel niet ontbreken. De sterkste troeven in het Ne derlandse team vormen natuur lijk onze wereldvermaarde zwem sters als Cocky Gastelaars, Rini Dobber, Aty Voorbij, Tineke La- gerberg, Ria van Velzen, Ada de Haan, Corry Schimmel, Jans Koster, Leny de Nijs e.a. De damesploeg heeft dan ook veelal de achterstand van de he ren in interland ontmoetingen moeten nivelleren en vaak de eindoverwinning voor Nederland uit het vuur, in dit geval uit het water gesleept. Met dergelijke sterren staan onze kansen voor de komende krachtmeting niet slecht, te meer waar ook de he ren met o.a. Leo Verburg, Metso- nides e.a. zich al aardig naar de Europese top hebben opgewerkt. Daar komt nog bij dat de laat ste ontmoeting tussen beide lan den, n.l. in mei vorig jaar in Glasgow, door onze landgenoten verloren werd, waarmede 'n Ne derlandse overwinningenreeks op de Engelsen onderbroken werd. Onze nationale ploeg zal dus met revanche-gedachten aan de start verschijnen en er een eer in stellen voor eigen publiek de Nederlandse roem op water sportgebied hoog te houden. Wij zullen zeker vóór deze kamp, als omtrent de deelnemers en hun jongste prestaties meer bekend geworden is, nog gelegen heid hebben om de kansen in de verschillende nummers tegen el kaar af te wegen en prognoses te trekken. Intussen zullen ongetwijfeld ve le zwemsport-enthousiasten uit Waalwijk, uit verre omgeving, uit binnen- en buitenland deze kamp met spanning tegemoet zien en ooggetuigen willen zijn van een zwem- en waterpolo-eve- nement van hoog internationaal niveau. EEN RUJO-INTERIEUR LOST UW VACANTIE- PROBLEMEN OP. Op uitnodiging van de plaatse lijke Volkswagendealer, de heer v. Mossel, hebben wij dezer da gen eens kennis gemaakt met het z.g. RUJO-interieur. Met dit in terieur, dat het vernuftige resul taat is van een gedegen studie en samenwerking van de heer van Mossel en een Rotterdamse bin nenhuisarchitect, kan elke volks wagen-combi, kleinbus of samba in 10 minuten tijd tot een luxe en comfortabele kampeerauto worden omgetoverd. In „rij- en zittoestand" biedt deze weekend- of vacantiewagen plaats aan 7 tot 8 personen, ter wijl enkele eenvoudige handgre pen voldoende zijn om het inte rieur in een slaapkamer te ver anderen voor 4 volwassen perso nen, op heerlijke schuimrubber matrassen, terwijl nog slaapge legenheid voor 2 kinderen over blijft. Hel interieur mag terecht zeer solide, luxe en comfortabel wor den genoemd en bestaat o.m. uit 2 ruime zitbanken, met daartus sen een uitneembare tafel en een tweedelige keuken, voorzien van brandvrij ingebouwd camping- gasapparaat, waarvan de tank in geheel Europa inwisselbaar is. Het keukengerief omvat o.m. een was- en afwasgelegenheid, met een uitneembare watertank van 25 liter, keukenkastjes met tal van accessoires, proviand- kast, hangkastje, servieskast, waarin borden en kopjes ram mel vrij en onbreekbaar zijn op geborgen. Alles is tijdens de rit bereikbaar. Het uitzicht is vrij naar alle kanten, terwijl er nog een grote kofferruimte en plaats voor op bergen van slaapzakken, dekens en beddegoed beschikbaar is. Het interieur, dat geheel uit losse onderdelen bestaat, kan ge makkelijk worden uitgenomen en opgeborgen. Het zou ons te ver voeren hier nog een verdere opsomming te geven van de vele voordelen die de heer v. Mossel aan de hand ERINGS ANKET ETER ANKET WAALWIJK van zijn model-wagen opsomde. Het komt ons voor dat een der gelijk eigen „rijdend flatje" vele vacantieproblemen kan oplossen en het gehele gezin van heerlijke vacantie- en weekendtochten kan laten genieten. Belangstellenden zouden wij adviseren eens met het RUJO-interieur kennis te gaan maken. Als men er vlug bij is, kan de heer v. Mossel nog en kele vacantiegangers van dienst zijn door deze kampeerauto, die vele voordelen biedt boven een caravan of andere „aanhang", in huur af te staan. HANDBOOGSCHUTTERIJ. Zondag j.l. was het de vierde dag van de zesdaagse van Hand boogschutterij „Eendracht maakt Macnt" en weer is het gevolg ge weest dat een rondje genomen is. In het begin waren het de kop pels D. Verhoeven-B. Pullens en de leiders C. v. Herpt-M. Heercn, die aan de haal gingen, maar er was geen kans, want de andere koppels zetten de achtervolging in en er was geen winst te beha len. Wel wonnen Verhoeven-Pul lens de sprint, maar met 'n heel M.M. doe je best, je hebt wat goed te maken en succes. O.W.S. NAAR BONDSDAG. Zondag 21 juni a.s. zal de Kon. Erk. R.K. Gymnastiekvereniging OWS deelnemen aan de Bonds dag dit dit jaar in Tilburg wordt gehouden. Op 24 mei werd met 7 ploegen aan de zaalwedstrijden deelgeno men, nu aan de massale demon straties en marswedstrijd. Na afloop zal de vereniging als gewoonlijk haar jaarlijks uitstap je maken. BAARDWIJKS TONEEL. Baardwijks Toneel heeft voor het laatste stuk „Boeven en Ma deliefjes-' van de Provinciale To neelcommissie een subsidie ont vangen van 100. ZIET ONZE WEEKEND-SHOW. kleine voorsprong. In het tweede klassement was het 't koppel I). Verhoeven-B. Pullens, dat gewel dig hard van start ging, maar het waren de gehrs. Pullens die de heren geweldig op hun huid za ten, zodat ze geen kans zagen een ronde te nemen. In het derde klassement ging 't er naar uitzien dat er een ronde genomen zou worden. Het koppel Q. v. d. Hoven-J. Hombergen was er tussenuit getrokken; steeds verder liep het uit, maar daar kwamen de gehrs. weer in actie. Het gehele veld zette de achter volging in en hel waren de gehrs. die er in de laatste geweldige in spanning in slaagden de uitlo pers een halt toe te roepen en het bleef bn een klasscmentsover- winning. In het vierde klassement was er geen houden meer aan. Weer ging het koppel v. d. Hoven-Hom- nergen er vandoor. Wat de ande re koppels ook probeerden, steeds liep het koppel verder uit en hij het laatste schot had het zijn 2e ronde te pakken. De spanning is nog meer gestegen. Wel hebben de leiders een mooie voorsprong, maar we krijgen nog twee dagen en er kan nog van alles gebeuren. De stand luidt als volgt: 1. C. v. Herpt-M. Heeren 1062 p. Op 1 ronde: 2. Q. v. d. Hoven- J. Hombergen 997 p. Op 2 ronden: 3. D. Verhoeven- B. Pullens 1008 p. 4. A. Pullens-M. Pullens 971 p. 5. A. Gloudemans- M. v. d. Mee 912 p. 6. H. de Jong-P. v. Bavel 845 p. As.s zondag is het geen zes daagse, daar we naar concours in Elshout gaan. Schutters van E. Dat men er het komende sei zoen beslist iets van wil maken, blijkt wei want momentcel zijn spelers en speelsters bezig met een spelerscursus welke door het W.K.A. wordt gegeven. Ook heeft Baardwijks Toneel zijn keuze reeds gedaan voor het komende seizoen. Als eerste stuk brengt zij „Amor verhandelt Pep pels" van de Nederlandse auteur Lambert Melissen, een gezellig Brabants blijspel, dat vorig jaar nog als hoorspel door de K.R.O. werd uitgezonden, terwijl zij het Amerikaanse toneelspel „Het huis van ons Leven" als tweede voor het voetlicht wil brengen. Zoals men ziet wordt er dus weer aan gewerkt, zodat u straks weer een paar gezellige avonden' bij Baardwijks Toneel kunt door brengen. JAARVERGADERING R.W.B. A.s. maandag 15 juni 's avonds om 8 uur wordt in het clublokaal de 52e jaarvergadering van RWB gehouden. Van de gebruikelijke agenda is ditmaal de bestuursverkiezing wel het belangrijkste, temeer daar de heren v. Vugt en Adri- aanse zich niet meer herkiesbaar stellen. Daarnaast komt o.a. aan de orde de verkiezing van 'n elf talcommissie, iets wat ook aller belangstelling, maar tevens ook aller medewerking verdient. Kortom, iedere rechtgeaarde RWB-er mag deze belangrijke vergadering in het belang van de vereniging, maar ook in het be lang van ieder lid afzonderlijk, in geen geval verzuimen. Ge/Jen de uitgebreide agenda zal op tijd, dus om 8 uur worden begonnen. Sprang TOCHT OUDEN VAN DAGER Capelle TOCHT OUDEN VAN DAGEN. DE ECHO WB HET ZUIDEN 82e JAARGANG No. 47 Abonnement: 22 cent per week* per kwartaal f2.85 3.10 franco p.p. Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO' Het prachtige Waalwijkse bad „Het Hoefsven" waar zich op 25 en 26 juli de interland wedstrijd Nederland - Groot- Brittannië zal afspelen. ORANJEPLEIN tocht zullen meemaken en vertrouwt dat de autobezitters hun volle medewerking, zoals het comité deze reeds bij vorige uitstapjes heeft mogen ondervinden, ook thans weer zullen geven, opdat deze 10e tocht voor de Ouden van Dagen weer zal mogen sla gen. Om deze plannen naar behoren te kun nen uitvoeren, zal het comité echter ook de financiële steun der ingezetenen weer niet kunnen missen, maar het comité ver trouwt dat ook van de zijde der ingezetenen de volle medewerking zal worden geboden. Het damescomité zal dezer dagen bij de ingezetenen aankloppen om een bijdrage voor dit doel; wij vertrouwen dat eenieder naar vermogen zal bijdragen om het comité daardoor in staat te stellen de plannen voor deze jubileum-tocht naar behoren uit te voeren. Wij hopen dat met de medewerking van allen de komende jubileumtocht voor de ouden van dagen in elk opzicht moge sla gen, zoals dit voorheen steeds het geval geweest is. DOKTERSDIENST. Zaterdag 13 en zondag 14 juni wordt de praktijk van dokter K. van Tuyn te Kaats heuvel, waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, telefoon 04167-2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 14 JUNI 1959. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 5 uur Ds. W. B. van der Meulen. ZANG- EN ORGELCONCERT. In het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier zal zaterdagavond half acht een zang- en orgelconcert worden gegeven, dat verzorgd zal worden door de bekende organist Piet v. d. Kerkhoff uit Rotterdam en de Man- nenzangvereniging Concordia uit Rotter dam met begeleiding door Jet Dubbelman. Het programma dat in een der vorige nummers reeds werd opgenomen, heeft een wijziging ondergaan; no. 4 (voor orgel) komt te vervallen, waarvoor in de plaats komt: 4 a: Zum Sanctus; b: Te Deum. De toegang tot het kerkgebouw is geheel gratis; er zal wel een collecte worden ge houden. HLflP VERKEERSEXAMEN. Dinsdag 9 juni werden in het Bonds- gebouw alhier de diploma's uitgereikt aan de leerlingen der scholen, die geslaagd wa ren voor het verkeersexamen, waarvan het practisch gedeelte vrijdag 5 juni was ge houden. De uitreiking geschiedde door burge meester A. Smit, die in zijn toespraak tot de geslaagden wees op de belangrijkheid van het zich houden aan de regels van het verkeer. Vooral voor hen, die het mouw embleem mogen dragen, is het gevaarlijk, aldus de burgemeester, want iedereen kan zien, dat ze de regels kennen en als ze dus een fout maken, is dat dubbel erg. Vervolgens ontvingen de geslaagden uit handen van de burgemeester hun diploma, mouwembleem, speld of fietsvlag. Hierna volgde een traktatie, waarna dok ter Gerlach een aantal prachtige kleuren dia's vertoonde over Italië en Zuid-Slavië. De secretaris van de Veilig Verkeers- commissie, de heer D. de Vries, dankte tot slot de burgemeester en dokter Gerlach voor hun medewerking. Bij de uitgang kregen de kinderen allen nog een traktatie. Het bestuur van de Oranjevereniging Juliana alhier kwam j.l. woensdagavond met het dames-comité in het gebouw van de Chr. Volksbond in vergadering bijeen, ter bespreking van de dit jaar te houden tocht voor Ouden van Dagen. De voorzitter de heer W. J. van Wil- ligenburg, herinnerde er aan, dat het dit maal de tiende tocht gaat worden, die door het comité zal worden georganiseerd, en meende dat dit feit op zichzelf reeds een aanleiding moet zijn, er ditmaal een echt jubileum-uitstapje van te maken, waarmee de vergadering hartelijk instemde. De voorzitter kon ook meedelen dat er ditmaal reeds bijzondere belangstelling voor de komende tocht bestaat, want er kwamen zich bij spr. reeds personen, die tot nu toe niet aan de tochten hebben deelgenomen, spontaan opgeven, zodat het, wanneer de tekenen niet bedriegen, zowel wat de deel name als de reis zelf betreft, ditmaal iets aparts belooft te worden. Na bespreking werd besloten de datum voor het uitstapje vast te stellen op dinsdag 30 juni a.s. en de reis te doen gaan naar Amsterdam, met bezoek aan Schiphol en een rondvaart. Het ligt in de bedoeling op de heen reis op een nader te bepalen plaats koffie te gebruiken, terwijl de warme maaltijd ook in Amsterdam zal worden gebruikt. Op de terugtocht zal een geëigende gelegenheid met speeltuin worden aangedaan, waar het gezelschap zich vóór de thuisreis nog en kele uren aangenaam zal kunnen vermaken. Het comité verwacht dat alle 65-jarigen en ouderen zoveel mogelijk deze jubileum- i uB AANBESTEDING. In de conferentiezaal van het gemeente huis vond j.l. woensdagmorgen onder lei ding van de voorzitter van de Chr. Land- bouwhuishoudschool, burgemeester A. Smit, de aanbesteding plaats van de nieuw te bouwen landbouwhuishoudschool. De uit slag luidt als volgt: Systeem Bouw- en Expl. Mij. Samenwerking, Utrecht f 349.600 Fa. Joh. F. Gocsten Zn. Kerkdriel f 346.300 N.V. Aann. Mij. v.h. fa. J. L. Hoeben Jr. Co, Naarden f 341.700 L. C. Struycken, Tilburg f 334.000 Aann.bedr. J. Mesters Bas- tiaans, Maastricht f 462.800 Fa. Meese Biinziger, Maastr. f 439.000 Bouwbedr. Monster, de Haas en Nijman, Ridderkerk f 366.000 Nat. Bouwondern. Tilburg f 332.200 Kortcweg's Bouwbedr. NV Breda f 347.300 C. Dijkstra's Aann.bedr. N.V. Breda f 350.700 J. W. v.d. Heiligenberg, Teteringen f 440.000 J. P. v. d. Enden, Breda f 464.000 Fa. T. Tankens Zn. Andel f 358,000 Aann.bedr. J. C. v. d. Sande, Den Bosch f 333.000 A. Tankens, Andel f 373.000 Aann.bedr. A. J. Naber, Tilburg f 352.000 B. J. Vermeulen, Beesd f 344.000 Fa A. Rosenbrand, Spr.-Capelle f 364.000 Fa. J. Zonneveld Zn. Veen f 377.340 Bouwbedr. Jac. Reijnders Zn. Hoeven f 448.000 Janzen's Aann.bedr. Velp f 402.000 Fa. Gebr. Tuin, 't Zand N.H. f 314.700 Gcbr. Stekelenburg, Utrecht f 447.000 Aann.bedr. A. v. d. Pas, Hees f 400.000 Bouw- en Timmerbedr. NEBO den Haag f 342.000 De gunning van het werk is aangehou den. De begroting luidde f 319.000. De architect van deze school is de heer P. de Graaf uit Amsterdam. COLLECTE. De collecte voor het prot. ziekenhuis te 's-Hertogenbosch heeft in de gemeente Sprang-Capelle opgebracht het mooie be drag van f 2700.31. SCHOOLREISJE. De hoogste klassen van de Koningin Ju liana-school alhier, hopen onder leiding van het onderwijzend personeel en enkele leden der Oudercommissie een reis te maken op vrijdag 19 juni a.s. naar Marken, Volcn- dam, Amsterdam en Rotterdam. Bij mooi weer hoopt men te Amsterdam een boot tocht door de havens te maken en bij event, ongunstig weer zal men een bezoek brengen aan de luchthaven Schiphol. Op de terug reis hoopt men in de nabijheid van Rot terdam de bekende speeltuin Drievliet met een bezoek te vereren. Het comité ter verzorging van de tocht voor Ouden van Dagen heeft in grote trek ken de reis voor 7 juli a.s. uitgestippeld. Via Loonopzand, Udenhout, Vught gaat het naar St. M.-Gestel en verder naar Schijn- del en Uden, alwaar men de koffie hoopt te gebruiken. De reis gaat dan verder over Gemert en Handel naar Eindhoven, alwaar in het bekende restaurant „Rosenstein" de deelnemers aan deze tocht aan een uitge lezen diner zullen aanzitten. Vanaf Eind hoven gaat het via Oirschot naar Oisterwijk, alwaar men op het landgoed Roscp de thee hoopt te gebruiken. Na de thee wordt de reis verder voortgezet, waarschijnlijk naar Bos en Duin of Breda, alwaar men de kof fiemaaltijd zal gebruiken, waarna het huis waarts gaat. De tocht is zo uitgestippeld, dat men des avonds te ongeveer 8 uur thuis zal zijn. De muziekverenigingen Kunst na Arbeid en Sirena zullen, naar wij verne men, de thuiskomst met muziek opluisteren. BETROUWBAARHEIDSRIT M.A.C. MARIJKE. In 1957 werd door de M.A.C. Marijke alhier de eerste Brabant Betrouwbaarheids- rit georganiseerd. Deze rit was direct een groot succes, dank zij de prachtige route door de duinen en bossen in deze streek, waar ook de K.N.M.V. voorjaarsrit dit jaar zoveel succes gehad heeft. Óp 13 juni a.s. zal dan de tweede editie van dit motor festijn plaats vinden, die dit keer meetelt voor het Nederlands Kampioenschap en de Zesdaagse in Tsjecho- Slowakije. Voor alle startbewijshouders is het traject 240 km lang (2 x 120 km), voor de aspiranten en bromfietsers 1 x 120 km. De route zal over wegend gekrijt worden, zodat er geen ge- puzzel in voorkomt. Er zal kans zijn voor gevorderden zowel als voor beginnelingen om van 'n pittige rit te genieten en zij die in 1957 reeds meereden zullen nog een pret tige herinnering aan de organisatie en de

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9