m Persoonlijk kampioenschap driebanden, Klasse A KAATSHEUVEL WELK VAK kiest U g JAN VAN HELVOIRT KAMPIOEN r 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 JUNI 1959 10 B I B B B fl I B B B B B B B II twee leerlingen zetter of drukker Antoon Tlelen l B fl B B I I I fl I I I I I I I I I I I I I agenda. DRUKKERIJ VAN BOXTEL WÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊmmmmmmam Bureau Jan Tuerlings EXCURSIE VAN DE K.A.V. Woensdag 10 juni werd 's mor gens om half acht vanaf Mul- ders-Sars gestart met twee bus voor een reis naar de KRO-stu- dio te Hilversum en de Coöp.- fabrieken te Utrecht. Voor de reis werd aan ieder door de heer Broek, de directeur van de Coö peratie een zakje met snoep aan geboden, zeker een leuke verras sing. Vanaf deze plaats zeggen de dames hiervoor hartelijk dank. Hierna ging het in een stuk door naar de KRO-studio waar de da mes 0111 half tien verwacht wer den. Hier werden ze door ver schillende zalen rondgeleid waarbij het een en ander werd uitgelegd. Na deze interessante rondleiding kregen ze de gele genheid om een kopje koftie te drinken. Vervolgens werden de bussen weer opgezocht en ging het naar Soestdijk, waar natuurlijk langs het Koninklijk paleis werd gere den via Bilthoven naar Utrecht, waar in het theehuis Rhijnauwen het lunchpakket werd verorberd. Van hier uit ging het naar de Coöp.-fabrieken waar we om halt drie verwelkomd werden door mevr. Kleef en de dames Blom en Crispijn. In drie groepen werden de fabrieken bezichtigd, wat wel erg vermoeiend was, maar toch ook heel interessant. Daar wer- ien verschillende afdelingen be zichtigd en de bereiding gezien van koekjes chocolade en zuur tjes, waar allemaal even van ge proefd werd. Aan het einde van de rondleiding werden nog een jaar mooie glas in loodramen oewonderd, die door de verbrui kers waren geschonken. Toen ging het naar de cantine waar voor ieder een glas limonade klaar stond, wat heerlijk was na al dat gesnoep en tot slot werden er nog 0 dozen bonbons verloot. Hierna kregen de dames gele genheid om. in Utrecht te gaan winkelen, en ook werd door 34 dames een rondvaart gemaakt. Om half acht werden de bussen weer opgezocht en ging het huis waarts. Onderweg werd nog even aangelegd om een verfrissing te gebruiken en kwam het gezel schap 0111 half tien zeer voldaan in Waalwijk aan, waar de voor zitster mevr. Hamers-Leijsten al gauw naar de bus kwam, om te Vragen hoe het gegaan was, want zij kon wegens omstandig heden de reis niet mee maken. Allen waren hoogst voldaan over dit mooie uitstapje. K.A.V., AFD. WAALWIJK. Ledenvergadering op donder dag 18 juni om half acht in de Levensschool. Het is beslist de moeite waard om de spreekster van die avond, mevr. Sartorius uit Oss, te horen spreken over Berlijn. Zij bezocht vorig jaar de katholieken-dag in Oost Berlijn. Voorts komen er nog enkele me dedelingen en er wordt nog een rondvraag gehouden. Hierbij het reisprogram voor het uitstapje op dinsdag 14 juli. Vanuit Waalwijk vertrekken wij over Vught langs de IJzeren Man, St. Michielsgestel. Scliijn- del naar St. Oedenrode, waar de eerste pleisterplaats is bij een speeltuin met roeivijver. Van daaruit gaat het naar Heeswijk om bij Hotel de Brug een sma kelijke koffietafel te genieten. Van daar uit gaat het via Veglicl langs het kanaal naar Helmond, dan naar Mierlo oni kersen te eten, vervolgens naar Eindho ven, waar gelegenheid gegeven wordt om te winkelen. Verder door Wintel ré, Middelbeers, Diessen naar Hilvarenbeek, waar ons een niet te versmaden diner zal wachten. Tenslotte een be zoek aan de Oisterwijkse kermis. WOUTJE VAN 'T ZIEKENHUIS. De heer W. van Dalen, alge meen bekend als Woutje van 't ziekenhuis, herdacht 1.1. zaterdag zijn 65ste verjaardag. Hij werd gecomplimenteerd door de ge neesheer-directeur, de adminis trateur en verder personeel. Dr. Langcmeijer deelde nog mede dat de heer v. Dalen op 18 september a.s. 25 jaar aan het ziekenhuis verbonden zal zijn en dat men er dan een echte teest- dag van zal maken. GILDE ST. CRISPIJN EN ST. CRISPINIANUS. Het gilde St. Crispijn en St. Crispinianus te Besoijen nam gis teren deel aan de wedstrijden ge organiseerd door het gilde „Sint Jan'' te Kaatsheuvel. Onder zware concurrentie van een groot aantal deelnemende schutters behaalden zij enkele fraaie prijzen, n.l. de 2e korps- prijs, de 2e kampioensprijs en de 2e en 15e personele prijs. ZWEMSUCCES VOOR W.Z.V. Op de eerste dag van de kring- zwemcompetitie, georganiseerd door „De Krabben" te Bergenop- zoom heeft de Waalwijkse Zwem vereniging een zeer goede presta tie geleverd door als tweede te eindigen na de vereniging Z.Y.V. uit 's-Bosch. Achter zich liet de W.Z.V. o.mi. „Triton" uit Boxtel en de zwemvereniging uit Don gen. AVONDVIERDAAGSE. Dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag gaat in Waalwijk een avondvierdaagse voor wande laars georganiseerd worden door de afa. Waalwijk van de Neder- Dit jaar hebben wij weer ge legenheid tot plaatsing van in ons bedrijf, om te worden opgeleid tot De jongelui kunnen na de vakantie in dienst treden, en beginnen dan 1 januari a.s. de school te volgen. Ouders van jongelui, die dit mooie en goed geregelde vaK ambiëren, gelieven eens te komen praten of schriftelijk te solliciteren. WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ Grotestraat 205 - Waalwijk. landse Wandel Bond. Voor de ju- nioren (to en met 14 jaar zal de afstand viermaal tien kilometer bedragen, voor de senioren vier maal 16 kilometer. Er wordt ge start bij De Gecroonde Leersse. Er zijn een groot aantal deelne mersisters) ingeschreven. TURN WEDSTRIJDEN BAARDWIJK—ELSHOUT. In de gymnastiekzaal van de St. Cleinensschool in Baard- wij ksestraat werd gis'fe^'Tf de dual-meet gehouden tussen de dames- en meisjesploegen van de Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" alhier en die van haar zustervereniging in Elshout. Deze ontmoeting, waarvoor van beide zijden veel belangstel ling bestond, had een zeer vlot en geanimeerd verloop. Voor elke groep was er een le en 2e groepsprijs en een persone le prijs, terwijl er voor de vereni ging die in tótaal 't meeste pun ten zou behalen, een fraaie, grote wisselbeker beschikbaar was ge steld. Bij de jongste meisjesnloegen ging de strijd goed tegen elkaar op en ging Elshout tenslotte met het minieme verschil van 0,1 punt met de overwinning strijken. Tijdens de oefeningen van de tweede meisjesgroepen en van de damesafdelingen viel er echter 'n duidelijk waarneembaar over wicht van Baardwijk te consta teren en hier waren het dan ook de meisjes van Kunst en Kracht die de prijzen in do wacht sleep ten en die ook zorgden dat de prachtige wisselbeker de eerste maal in Baardwijk bleef. De jurv, bestaande uit de he ren v. d. Wiel, Drunen en Hurk- mans uit Waalwijk, geassisteerd door mei. de Munnik, Drunen en mej. Blok, Waalwijk, kweet zich zeer uitnemend en tot ieders te vredenheid van haar taak. De uitslagen, waarvan wij al leen de hoogst geplaatsten ver melden, waren o.m. Jongste mcisjesgroep: Elshout 224.20 pnt., Baardwijk 224.10 pt. Marjan Lommers Elshout 24.65 lint., Nelly Jehoel Elshout 24.60 pnt., R. Slaats, Baardwijk 23.70 pnt. en A. Maas, Baardwijk 23.30 pnt. Resultaat: Elshout le en 2e groepsprijs en le personele prijs. Tweede meisjesgroep: Baard wijk 240.45 pnt., Elshout 222.85 pnt. Henny Trimbach, Baardwijk, 26.15 pnt., Marjanne Beerens, Baardwijk, 25.55 pnt., Toos Klein Elshout 23.90 pnt., Sj. v. d. Pluijm Elshout 2305 pnt. Resultaat: le en 2e groepsprijs alsmede de pcr- sonelè prijs voor Baardwijk. Damesgroep: Baardwijk 248.50 pnt., Elshout 226.40 pnt. Mej. Th. Mulders, Baardwijk, 27.lo pt., mej. Jo v. d. Ven Baard wijk 26.45 p., mej. R. Smits, Els- sout 24.95 pnt., mej. J. v. Huiten Elshout 24.80 p. Resultaat: le en 2e groepsprijs, alsmede de perso nele prijs voor Baardwijk. In totaal wisten de Baardwijk- se ploegen 713.05 punten te beha len en de Elshoutse ploegen 673 45 punten, zodat de wisselbe- ker met ruim verschil in Baard wijk bleef. R.K.C.-Juniorennieuws. De jeugd trok zondag j.l. met 3 elftallen naar jeugdtournooien bij RKTVV en Sarto te Tilburg. Resultaat: A junioren de eerste prijs, een enorme zilveren beker, B junioren de vierde prijs, even eens een beker, beide bij RKTVV en de C junioren een vierde prijs op het Sarto-tournooi, ook een beker. Vol trots arriveerde het gehele gezelschap per rijwiel aan de woning van de voorzitter en werd nog even gezellig een dronk ge noten in het clubhuis bij de heer Jac. Passier. Een compliment aan onze jeugdspelers, die door goed spel en hechte kameraadschap dit mooie succes wisten te boeken en wederom 3 bekers voegden bij 't respectabele aantal trofeeën, die voordien reeds door de jeugd zijn gewonnen. Onze hoofdklassers in het A- tournooi begonnen met een 21 overwinning op Reuselsport. Een misverstand in onze verdediging bezorgde Reusel goedkoop de lei^ ding, doch na de rust wist RKL spoedig de winst te verzekeren, waarbij het doelpunt van Hessel- berth bijzondere aandacht ver dient. De tweede wedstrijd ging tegen het Amsterdamse DCG en hier toonde RKC zich dermate supe rieur, dat na een verkregen voor sprong van 20 de rest van de tijd slechts showvoetbal werd vertoond. De derde wedstrijd tegen de ju nioren van TSC uit Oosterhout leverde een doelpuntloos gelijk spel op en daardoor werd RKL winnaar van pouli B. Er volgde toen nog een beslis singswedstrijd tegen de winnaar van poule A. de organiserende vereniging RKTVV. De 'I ïlbur gers gaven blijk tot eike prijs als winnaars te moeten eindigen en de daarbij gedemonstreerde hard heid drukte het normale spel van onze jongens. Toch kostte dit op treden hun de overwinning, want toen het al te bont werd, kende de armter een strafschop toe, die feilloos door de Leur werd benut. Aldus ging de machtige beker als le prijs mee naar Waalwijk, waar hij oliikens het vertoonde spel ook thuishoorde. B-junioren. De eerste wedstrijd werd na ge lijk opgaand spel met 20 verlo ren van TSC door een paar on gelukkige momenten. De tweede wedstrijd werd een revanche en het B-elftal van het Amsterdam se DCG werd met 2—1 geklopt. De laatste wedstrijd werd een grandioze overwinning op Reu selsport met 40. De strijd tegen SAB werd door laatstgenoemde met 10 gewonnen, zodat de ver dienstelijke 4c prijs, zijnde een mooie beker, ons te beurt viel. De C-junioren hebben zich bij Sarto buitengewoon geweerd, of schoon tegen diverse A-elftallen moest worden aangetreden. Zij verlorer. de eerste wedstrijd met 1—0 van 't sterke Laakkwartier uit Den Haag, speelden de twee de wedstrijd gelijk 11 tegen Gilze en slaagden er in de derde wedstrijd inct 3—2 te winnen van DESK uit Kaatsheuvel. Zij kwamen uiteindelijk als 4e van de 8 deelnemers uit de bus en namen de derde beker mee naar huis. Goed werk jongens en tot de volgende wedstrijden, die we met vertrouwen tegemoet zien. DE POSTDUIF. Zondag 14 juni hield bovenge noemde vereniging 'n wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, in sa menwerking met de concours- commisisie Kaatsheuvel en om>- streken. De eerste duif werd ge constateerd door A. Spapens te 12.15.02 uur, snelheid 1004.77 m. per minuut. 2 Arn. v. Baardwijk; 3 en 4 Adr. Bakkers; 5 M. Verhulst. Dit is een voorlopige melding van de vroegste duiven in Waal wijk. ZOMERAVONDCOMPETITIE. Uitslagen van gespeelde wed strijden: Coöperatie-Landis Gyr 11 TimturVerolme 13 Programma voor dinsdag: Terrein RKC 7.30 uur: Blok v. HeijstAveha. Terrein WSC 6.30 uur: Gragtm. Wiesm. Stahl-Timtur Terrein WSC 7.30 uur: VerolmeCoöperatie. Terrein Baardwijk 6.30 uur: Landis GyrVesters Terrein Baardwijk 7.30 uur: Schuwerv. Haren Oomens. Woensdag. Terrein RKC 6.30 uur: A. J. de Ivort-Verhulst Donderdag. Terrein Baardwijk 6.30 uur: VestersPulles v. Gerwen Terrein Baardwijk 7.30 uur: Aveha-Gragtm. Wiesm. Stahl. AANRIJDINGEN. Vrijdag oin pl.m. 6.15 uur n.m. had aan het Westeinde een aan rijding plaats. Twee tractoren met aanhangwagens geladen met hooi naderden Waalwijk, terwijl een BB A-bus, bestuurd door H. v. S. uit Boxtel, in tegengestelde richting reed en beide tractoren wilde passeren. Tegelijk kwam n fietser, C. v. S. uit Waspik even eens in de richting Waalwijk ge reden en wilde de hooiwagens voorbij rijden, doch bemerkte te laat de BBA-bus, omdat de beide tractoren, die vlak achter elkaar reden, nogal een flinke lengte hadden. Het gevolg was dan ook. dat de fietser tegen de bus aan reed. C. y. S. werd licht gewond en zijn fiets zwaar beschadigd. Vooral bij deze hooitranspor- ten uit de polder naar de boerde rijen is oplettendheid geboden. Laat de smalle wegen goed vrij zijn alvorens te passeren. Op de Sprangseweg heeft zich zondagmiddag een aanrij ding voorgedaan tussen 'n brom fietser H. v. V. uit Sprang-Ca- pelle en een wielrenner A. J. B. uit Waalwijk. Op het rijwielpad werd de fietser door de brommer aangereden. De bromfietsrijder bekwam bij de val een lichte her senschudding en enkele schaaf wonden. De fietser kwam met de schrik vrii. Dr. Langcmeijer ver leende eerste hulp. Het slachtof fer werd naar zijn huis vervoerd. HINDERLIJKE ROOK EN BRANDLUCHT. De brandweer rukte zaterdag middag uit om een smeulend vuur te blussen, dat door onbe kenden is aangestoken op de vuil nisstortplaats achter Besoijen. De rook- en stankontwikkeling, die door de heersende noord- en noordwestenwind over Besoijen dreven, waren hinderlijk en de brandweer heeft hieraan spoedig een einde gemaakt. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Kinderportemonnaie; 'n hond; zwembroek met handdoek; een schooltas; kort damesjasje, por- temonnaie; muntbiljet van J 1.-; vulpen; kinderjasje; mondhar monica; damesbril in étui; ring met sleutels; step. Verloren: Twee honden; étui met twee vulpennen; zwemlbroek; kinder schoentje; damesvest; portemon- naie; winterjas; opvouwbare pa- raoluie; damesbril in étui; step; twee sleutels aan een touwtje; militaire jas. woensdag: 8 uur repetitie dameskoor „Oefe ning en Vermaak" in De Twee Kolommen. zondag: 12 uur: repetitie mannenkoor in De Twee Kolommen. Zaal cantine Timtur. Woensdag 17 juni repetitie ge hele Waal wij ks Orkest. Theater Musis Sacrum. Vandaag en woensdag 8 uur „De terugkeer van de onzichtba re man", alle leeftijden. Luxor theater. Vandaag en woensdag 8 uur „I)e Blauwe Tirana", leeftijd 14 jaar. Clublokaal RWB. Vandaag 52e jaarvergadering, aanvang 8 uur. De jonge Waalwijkse biljarter Jan v. Helvoirt van H.B.S. heeft in de afgelopen wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap driebanden klasse A, die in het clublokaal van de biljartvereniging B.S.V. (Ad. v. Cromvoirt) werden gespeeld, beslag weten te leggen op de kampioens titel. Vanaf het begin van de wed strijden heeft het aan spanning niet ontbroken, zodat er op de vijfde en laatste dag nog vijf kanshebbers waren op de fel begeerde titel. Dit waren Ad v. Cromvoirt (titelhou der), Jan Passier, J. v. Helvoirt, Ad Slaats en M. Teurlings. Als eerste viel vrijdagavond M. Teurlings af; Jan v. Helvoirt won van Jan Passier en Ad v. Cromvoirt van Ad Slaats, zodat Ad v. Cromvoirt en Jan van Helvoirt elk met 9 winstpunten ein digden en er dus een barrage-partij nodig was om uit te maken, wie kampioen zou worden. Zou ook deze partij in een gelijk spel eindigen, dan zou het hoogste gemiddelde be slissen. En zo traden dan, onder hoogspanning, beide spelers tegen elkaar aan. Ad v. Cromvoirt, de Waalwijkse titelhouder en all-round speler, en Jan v. Helvoirt, de jonge crack, beiden geconcentreerd tot in de toppen van hun vingers en even zo gebrand op de titel. Hoewel Ad v Cromvoirt in het begin een heel stuk uitliep, streefde op de helft der partij Jan v. Helvoirt met een serie van 8 car. de meester voorbij, om tenslotte in 26 beurten de partij van 25 car. uit te maken en het kam pioenschap op zijn naam te brengen Een prachtig succes voor deze jon ge veelbelovende speler, waarvan district Waalwijk en de biljartver eniging H.B.S. in de toekomst nog veel plezier kan beleven. Ook Ad v. Cromvoirt heeft een prima partij ge speeld, n.l. 26 beurten, 21 car. Hoe wel er over het geheel enkele pracht partijen zijn gespeeld, was deze laatste en beslissende partij toch van het hoogste gehalte, daar Jan v. Helvoirt deze beëindigde met een gem. van 0.961. Van beiden een prestatie van grote klasse. Het zou ons te ver voeren om de prestaties van alle deelnemers af zonderlijk onder de loupe te nemen, doch één uitzondering menen we in dit geval te mogen maken voor Jan Passier, eveneens een nog jonge spe ler, die in zijn partij tegen Ad van Cromvoirt de hoogste serie van het tournooi, n.l. 9 caramboles op tafel legde en daardoor eveneens bewees tot grote dingen in staat te zijn. Al met al is het een fraaie, spannende strijd geworden, waaruit tenslotte Jan v. Helvoirt als overwinnaar te voorschijn trad. Het districtsbestuur was zo goed als voltallig aanwezig, toen de voor zitter, de heer Tom Burmanje, de kampioen huldigde met zijn prach tige prestatie. Deze overwinning, al dus de voorzitter, is wederom een bewijs, dat er in het district Waal wijk veelbelovende jonge krachten aanwezig zijn, die zich een plaats kunnen verwerven in de rij van de topbiljarters van ons district. Hij wenste de jonge kampioen van har te geluk en hoopte dat dit succes hem niet naar het hoofd zal stijgen, doch dat hij door ernstige training, zelfbeheersing en vooral sportiviteit zich verder zal bekwamen. De voor zitter overhandigde hem de fraaie wisselbeker, die voorlopig 'n plaats zal krijgen in de prijzenkast van de vereniging H.B.S., doch die Jan van Helvoirt het volgend jaar weder zal moeten verdedigen. Het is altijd moeilijk om de kampioensbeker te behalen, maar moeilijker blijft het deze te behouden. Ik ben er van overtuigd, aldus de voorzitter, dat Ad v. Cromvoirt deze beker op spor tieve wijze aan u overdraagt, doch evenzeer ben ik er van overtuigd dat hij zal trachten hem 't volgend jaar weer terug te winnen. De an dere deelnemers zullen eveneens al le krachten inspannen hem in hun bezit te krijgen. Tot alle deelnemers richtte de heer Burmanje een dank woord voor de buitengewoon pret tige en sportieve wijze waarop deze wedstrijden zijn gespeeld. Hij dank te de vereniging B.S.V. voor de keu rige organisatie, waarvoor alle le den zich hebben ingezet. In het bij zonder dankte hij de heer Pelders, die de wedstrijden op perfecte wij ze heeft geleid' en de heer en mevr. v. Cromvoirt voor het beschikbaar stellen van hun prachtig materiaal, doch vooral voor de vriendelijke ontvangst van de spelers, de sup porters en alle biljartlief hebbers die deze wedstrijden hebben bijge woond. Dit kampioenschap is een waardig slot geworden van een sei zoen dat zo'n succes is geweest voor het district Waalwijk. Met een pro pagandistisch woord besloot de voorzitter zijn enthousiast woord. Hierna bood de organiserende ver eniging de kampioen een grote doos sigaretten aan. Namens de kampioen en zijn ver eniging H.B.S. dankte de voorzitter voor de felicitaties en cadeaux. Het officiële gedeelte was hiermee ten einde, doch allen waren zó enthou siast over het verloop van de kam pioenschappen 3-banden klasse B en klasse A, dat onderling werd beslo ten elkaar nogmaals vriendschap pelijk te ontmoeten en wel op vrij dag 19 juni in de zaal van B.S.V. en de vrijdag daaraan volgend in de zaal „Nooit Volleerd". Met groot enthousiasme werd dit besluit aan vaard, zodat nog enkele belangrijke wedstrijden voor de deur staan. Tenslotte laten we hieronder de einduitslag volgen van de gespeelde kampioenschappen 3-banden klasse A, district Waalwijk K.N.B.B.: 1. Jan van Helvoirt 7 4 1 2 0.610 9 2. Ad van Cromvoirt 7 4 1 2 0.559 9 3. Ad Slaats 7 4 0 3 0.504 8 4. J. Passier 7 4 0 3 0.436 8 5. M. Slaats 7 4 0 3 0.411 8 6. M. Teurlings 7 3 1 3 0.464 7 7. G. Roomer 7 2 2 3 0.435 6 8. M. Knuist 7 0 1 6 0.338 1 Barrage-partij Ad van Cromvoirt 1 0 0 1 0.807 0 Jan v. Helvoirt 1 1 0 0 0.961 2 Beste partij gemiddelde J. v. Helvoirt 0.961. Hoogste serie: Jan Passier met 9 ca ramboles. rw-"" n~» 1 DANSAVOND MET ORKEST VAN KLAAS VAN BEECK. Een uitverkochte bovenzaal van het restaurant in de Efteling, als mede een flink kwantum teleurge- stelden, omdat zij zich niet tijdig van een toegangskaart hadden voorzien, ziedaar het prachtige re sultaat van de actie van het organi serend comité voor het te bouwen jeugdhuis in de St. Jozef-parochie, KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 dat het had aangedurfd het voltallig 21 leden tellende show- en dansor- kest van Klaas van Beeck, met als vocalisten Jany Bron, Jan van der Most en Marcel Thielemans, te en gageren voor j.l. zaterdagavond. Van heinde en verre waren de liefhebbers komen opdagen om op 't uitstekende rithme van dit gere nommeerde orkest te kunnen dan sen, en ze hebben genoten met vol le teugen. Klaas v. Beeck heeft de aanwezigen een bijzondere avond geboden, die hen nog lang zal heu gen. Voor de aanvang had kapelaan Verhagen de avond met een kort woord ingeleid. Pastoor Simkens toonde ook z'n belangstelling en vertoefde geruime tijd onder de aanwezigen. Eerder in de middag had het or kest in dezelfde zaal een bal ver zorgd voor de studenten en oud-stu denten van de katholieke economi sche hogeschool te Tilburg, waarbij ook diverse hoogleraren aanwezig waren. i.r:i-.hl-tuit .;.n i v MUZIEK-EXAMEN IN EUPHONIA Zondag vond in Euphonia onder auspiciën van de r.k. federatie van harmonie- en fanfare-gezelschap pen, bisdom 's-Bosch, het examen plaats voor 't diploma A voor theo retische en practische muziekken- nis. Het theoretische gedeelte bestond uit een schriftelijk en mondeling gedeelte, terwijl het practische ge deelte omvatte het uitvoeren van verplichte werken en diverse toon ladders. Aan het examen werd deelgeno men door candidaten uit Boxmeer, Tilburg en 8 leden van het kon. mu ziekgezelschap Euphonia. De jury werd gevormd door de heren Molenschot uit Tilburg en Voorn uit Amsterdam. Van de federatie waren twee be stuursleden aanwezig, waarvan de secretaris, de heer van de Ven, na afloop de prijzen uitreikte. Van de acht deelnemers van Eu phonia, allen nog zeer jonge krach ten, kon aan zes het diploma A wor den uitgereikt, n.l. C. Mutsaers, W. Mutsaers, J. Laro.;, M. Laros, J. van Laarhoven en G. v. d. Velden. Voor het theoretische gedeelte slaagden F. Bergmans en B. v. d'. Hop, maar voor het practische gedeelte zullen zij nog eens terug moeten komen. De jongelui zijn voornemens onmid dellijk door te gaan voor het diplo ma B. Alles bij elkaar een prachtig re sultaat voor de geslaagden, voor het muziekgezelschap Euphonia, maar vooral voor de heer W. Dingemans, lid van Euphonia, die de opleiding van de jongelui verzorgde. Namens de jury sprak de heer Mo lenschot na afloop waarderende woorden over de geleverde presta ties, en had een bijzonder woord van lof voor de heer W. Dingemans. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. De voorzitter van Euphonia, de heer W. v. Nieuwstad, dankte de ju ry voor het geleverde werk, de be stuursleden voor de prettige samen werking, en feliciteerde de jongens met het behaalde diploma. De twee gedeeltelijk geslaagden stak hij een hart onder de riem en moedigde hen aan om het practische gedeelte nog eens extra onder handen te nemen. VERGADERING K.M.M.V. A.s. dinsdag 16 juni houdt de K.M.M.V. haar slotvergadering, dit maal in het clubgebouw van de Ma ter Amabilisschool aan het Dr. Ariënsplein. Op de agenda staat o.a.: 1. Kort jaaroverzicht. 2. Bestuursverkiezing. Altredend zijn: N. Schoenmakers,

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6