WASPIK Sprang-Capelle Priesterjubileum van Pastoor Mommers te Loon op Zand Rouw-drukwerk LI DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 JUNI 1959 11 Sprang Capelle Duivensport T. Kroot, A. v. Riel en D. Brekel- mans. 3. Welke richting kiezen wij voor het volgende seizoen? Meer dansavonden? Een gezellig ontspan ningsprogram. Aangezien er nog al veel kritiek geleverd is op het programma van het afgelopen seizoen, vertrouwt 't bestuur er op, dat de leden a.s. dins dag zullen laten blijken waarvoor men het meest geïnteresseerd is en dat men ook met ideeën naar voren zal komen. EERVOLLE BENOEMING. Door het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen werd tot deskundige in de examen commissie der vakopleiding meubel maken en woninginrichting be noemd, de heer D. v. Wanrooij der firma Pierre v. Wanrooij en Zonen, interieurverzorgers alhier. V oor waar een eervolle benoeming. SCHOORSTEENBRAND. Zaterdag op het middaguur ont stond een schoorsteenbrand in de slagerij van de heer Jac. Vloemans. Na het alarmsignaal was de brand weer ditmaal wel in een zeer bij zonder korte tijd ter plaatse aan wezig, en in even korte tijd slaagde deze er in de situatie meester te worden, daarmee haar paraatheid bewijzend. DUIVENSPORT. Uitslag van de wedvlucht vanaf Pont St. Maxenze. Gelost om 7 uur. J. v. Heeswijk 1, 18, 69; A. de Bie 2, 12, 15; Jac. Vloemans 3, 10, 11; M. v. Boxtel 4, 13, 19, 25, 27, 32, 39. 43, 60; Jan Voogd 5, 8; Chr. v. Heeswijk 6, 21, 38, 40, 49; M. Ververs 9, 50; Jan Dekkers 10, 67; M. Klijn 14. 62; P. v. d. Velden 16, 58; H. v. Hel- voirt 17, 23. 57, 59; Jo Jansen 20; M. Broloc 22, 24, 51; M. Lensvelt 26; C. de Bondt 28; H. v. Nieuwstad 29, J. v. Riel 30, 56; W. Oomis 31; F. v. d. Linden 33, 66; J. v. Dongen 34; C. v. Boxtel 35, 68; G. Schrauwers 36; Jac. Klerx 37; P. Adriaanse 41, 65; Th. Netten 42; L. v. Mosselveld 44, 46, 64; Jac. Hoevenaars 45; L. van Geel 47; M. Hoevenaars 48; C. van Rooü 52; W. v. Heijst 53, 63; P. Stokkermans 54, 70; C. Moreval 55; Th. v. Wanrooij 61. DAMMEN. Op de vergadering van 4 juni j.l. werd besloten de damavonden in 't vervolg op dinsdag te houden. Er werden door de heer v. Berkel en enkele andere leden vier prachtige prijzen beschikbaar gesteld voor de a.s. zomercompetitie. De uitslagen van j.l. dinsdag wa ren: J. v. Berkel-H. Muskens 0-2 W. Zwaans-C. Sips 0-2 J. C. Roubos-P. v. Zon 2-0 H. v. Deudekom-W. Sulsters 2-0 Voor a.s. dinsdag zijn de volgen de partijen vastgesteld: W. ZwaansH. Muskens C. SipsJ. C. Roubos P. v. ZonH. v. Deudekom F. v. MunstersW. Sulsters J. van Berkel vrij. li j lu ider werden zeer goed vertolkt. De ry kende dan ook niet minder dan 30 punten toe (maximum te behalen punten 40). Dus 'n zeer mooi resultaat. Dit resultaat is nog te mooier, omdat in 't korte tijdsbestek van het bestaan de drumband nu reeds in de afde ling uitmuntendheid is geplaatst. Men begrijpt de vreugde van de jongens dat deze hun weken lange taai volharde studie nu be kroond zagen met 'n eerste prijs. Proficiat jongens. Onze geluk wensen gaan speciaal uit naar de leider en instructeur, die weer opnieuw hebben bewezen bere kend te zijn voor hun niet ge makkelijke taak. Onder een gezellige stemming werd de terugreis aanvaard en om 19.30 uur arriveerde de drum band te Loonopzand, waar de Kon. Harmonie opgesteld stond om de drumband te verwelko men. Onder vrolijke tonen der muziek werd afgemarcheerd naar het tehuis van de harmonie. In de zaal prijkten verschillende bloemstukken. De voorzitter, de heer v. d.. Heuvel, sprak hierna de drumband toe en feliciteerde in welgekozen woorden met het behaalde zeer mooie succes. In een gezellige stemming bleef men vertier nog geruime tijd bij een, waar de onderlinge vriend schap hoogtij vierde. Rit ouden van dagen. Vorige week meldden wij de rit voor de bejaarden uit onze plaats. Voor deelname moet be slist de opgave volgen vóór 27 ju ni a.s. bij de vereniging voor be jaarden of het centraal buurtco- mité. Deze opgave is beslist nood zakelijk voor de organisatie en regeling van de rit en de chauf feurs. De betreffende deelnemers moeten 08 jaar zijn geworden; voor echtparen moet een van de echtgenoten deze leeftijd hebben. De rit vindt plaats op 11 juli. Met grote luister en onder geweldige deelneming vierde gisteren de Zeereerw. heer F. H. A. M. Mommers zijn 40-jarig Priesterjubileum. Het kerkgebouw was voor deze gele genheid stemmig doch zeer fraai versierd en witte anjers en lelies sierden alle pilaren en herschiepen 't priesterkoor als t ware in een bloementuin, terwijl overvloedig kaarslicht een feestelijk licht verspreidde. Te kwart voor 10 stelde zich een stoet van bruidjes op, die onder het gelui der klokken de herder, diens familie, kerkbe stuur, Buurtcomité en Loonopzand s Be lang naar de kerk geleidde, alwaar de ju bilaris met assistentie van Kapelaan Barten van Kerkdriel als diaken en Kapelaan Adri aanse als subdiaken de Plechtige H. Mis van dankbaarheid opdroeg. Bij het binnen treden der kerk zong het parochiaal zang koor het „Veni Creator". Koor en volk, ondersteund door het jon genskoor van I" rater Angelice zongen op zeer verdienstelijke wijze de volkszang ,,Messe respenseriale" van Jozef Geliveau. Kapelaan Barten, die gedurende vijf ja ren de naaste medewerker was van Pastoor Mommers als kapelaan, hield de feestpre dikatie naar aanleiding van I Koningen 16 5 „...gekomen in vrede, om aan de Heer offers op te dragen". Op welsprekende wijze schetste de predi kant de verheven taak van de Priester- Herder, waarbij hij het stukje „Hart van Brabant", waartoe Loonopzand behoort, ge lukkig prees, dat zijn priester nog weet te eren en hoog te achten. Na de Hoogmis zong het kerkkoor Psalm 32, Exultate justi in Domine, welke zeer voortreffelijk als Cantate werd uitgevoerd onder leiding van de heer L. v. Loosdrecht. Na de H. Mis stelde zich de stoet we derom op als boven om langs dezelfde weg terug te keren naar de pastorie. Te half 2 kwamen alle gilden en orga nisaties bijeen in de van Rijckevorselstraat, alwaar de stoet werd opgesteld voor het de- filé, waarna te 2 uur de huldiging plaats had op de muzieknis. De voorzitter van Loonopzand's Belang, dokter de Vries, voerde als eerste in de rij der sprekers het woord. Na een welkomstwoord te hebben gericht tot de Zeereerw. heer Pastoor, diens fa milie, geestelijkheid, kasteelbewoners, on derwijzend personeel der scholen, besturen der gilden en corporaties, schetste spreker in 't kort de vaak moeilijke taak van de dorpsherder. .Als opvolger van een zeer ijverig priester gelijk pastoor Schoenmakers was, moet het voor onze pastoor moeilijk zijn geweest om hier de zielzorg aan te pas sen aan de stromingen van de moderne tijd en opvattingen. Dat de bevolking echter in tens meeleeft met zijn herder, bewijst niet alleen het feit dat zo talloos velen hier bij een zijn om hun pastoor te huldigen, doch tevens dat onze mensen f 4000. - bijeen brachten voor het feestgeschenk der pa rochie. Met de wens dat onze pastoor nog zeer vele jaren de gelukkige pastoor moge zijn van een gelukkige dorpsgemeenschap, sloot spreker zijn rede. Deken Dr. B. v. d. Hurk uit Waalwijk schetste vervolgens in 't kort de mooie roe ping van het priesterschap, waarna de heer J. D. E. v. d. Heuvel, als oudste kerk meester het woord voerde. Aanvankelijk, zegt spr., was het de wens van de jubilaris om dit feest in meer besloten kring te vie ren. In de wetenschap dat de parochianen zich hiermede echter niet zouden kunnen verenigen, meende het kerkbestuur met de kapelaan zich hiervan te moeten distantië ren en kwam men ertoe om in overleg met Loonopzand's Belang en Centraal Buurt comité een stijlvol feest op touw te zetten. Aansluitend bij wat vorige sprekers reeds betoogden, sprak hij de hoop uit dat de pastoor nog vele jaren de herder moge zijn dezer parochie. Tot slot sprak de pastoor-jubilaris een woord van dank. Dank bracht hij op de eerste plaats voor de ontvangen belang stelling, die de sympathie, die hij zeer groot wist, verre overtroffen constateerde. Resumerende de grote genade die hij van O.L.H. gedurende de voorbije 40 ja ren mocht ontvangen, dankte hij God, die door de handen van zijn priester het gelo vige volk zo veel gunsten schonk. Hij dankte vervolgens God, die hem een kerk tot Zijn eer liet bouwen, waarbij hij te kennen gaf dat het voor hem een groot of fer betekende, Heusden, waaraan hij zulke mooie herinneringen bewaarde, te moeten verlaten. Dat hij hier een diepgelovig en volgzaam volk in ruil vond, verheugde hem zeer. Na hartelijk dank te hebben gebracht aan de gehele parochie, niemand uitge zonderd, sprak hij de hoop uit dat hij nog vele jaren de gelukkige pastoor zal mogen zijn van deze parochie. Een en ander werd omlijst door marsen van de Kon. Harm. Sophia's Vereniging en Kon. Erk. Harmonie Concordia, beiden met hun drumband. Nadat de stoet in défilé was voorbijge trokken, hadden de bestuursleden der ver schillende corporaties gelegenheid de ju bilaris te complimenteren. Na deze officiële plechtigheid trokken allen naar de kerk, waar de jubilaris met assistentie van K. D. J. Jansens uit Tilburg een Danklof celebreerde. 's Avonds half acht bracht de Kon. Har monie Sophia's Vereniging een grootse taptoe vóór de pastorie. Een menigte volk zowel van buiten als uit het dorp, genoot hierbij van de prestaties van dit alom be kende corps en z'n drumband. De parochie van St. Jan mag op een schitterend geslaagd parochiefeest terugzien. Drumband Kon. Harmonie „Sophia's Vereniging". Zaterdag 13 juni toog de drum band, vergezeld van talrijke sup porters, naar het internationaal federatief muziekconcours te Nij megen, alwaar deze uitkwam in de le afdeling. Om ongeveer 14.30 uur moes ten de jongens in het strijdperk treden o.l.v. tambocr-maitre C. van den Hoven. De heus niet ge makkelijke verplichte nummers ZANG- EN ORGELCONCERT. Voor het aangekondigde zang- en orgel concert van j.l. zaterdagavond in de Ned. Herv. Kerk, door de bekende organist Piet v. d. Kerkhoff, met zijn mannenzangver. Concordia uit Rotterdam, bestond een flinke belangstelling. Voor hen, die wer kelijk van muziek en zang houden en daar rustig van kunnen genieten, was er veel moois te horen. De avond werd met een kort woord door de president-kerkvoogd, de heer W. Tim mermans, geopend; het gezelschap werd met de aanwezigen in de kerk hartelijk welkom geheten en aangekondigd werd dat aan de uitgang een kleine bijdrage zou worden gevraagd voor dekking van de kosten. Het programma werd keurig en vlot afgewerkt. De organist heeft getoond en bewezen wat er in het orgel is verwerkt en wat er uitgehaald kan worden. Zowel de zachtere registers als de forto-gedeelten werden goed en duidelijk sprekend weergegeven. Het programma bevatte voor orgel een 5-tal nummers, waaronder een improvisatie over „Lof zij de Heer". Jammer genoeg was dit stuk in het begin erg rommelig; misschien had de organist niet de juiste registratie tot zijn beschikking. Gelukkig kwam het toch nog tot een machtig slot, wat veel vergoede. In het Toccata en Fuga d-moll, waren enkele grondtonen wat onzuiver, wat voor al voor dit bekende werk, dat verder zo soepel werd gespeeld, jammer was. Het mannenkoor zong verder een 7-tal nummers, waarvan 4 met begeleiding van het orgel, dat daartoe bespeeld werd door mej. Jet Dubbeldam. Zij heeft dit uitste kend gedaan; registratie en tempo sloten prachtig aan bij hetgeen gezongen werd. Voor koor en dirigent niets dan lof. Goed merkbaar was dat het nummer van A. Diepenbroeck (1862-1921) een iets mo derne richting is; een prachtig werk met vele mooie momenten, dat door de uit stekende leiding, prachtig weergegeven werd. Wij hopen dan ook, dat de heer v. d. Kerkhoff nog eens terug komt, om ons te laten genieten en dat dan het voor dergelijke gelegenheden zo bij uitstek ge schikte kerkgebouw, geheel gevuld zal zijn. SCHOOLREISJE. De leerlingen van de hoogste klassen van de Chr. School alhier zullen a.s. don derdag, onder leiding van het onderwijzend personeel, een plezierreisje per touringcars maken naar Amsterdam, met rondvaart en bij gunstig weer bezoek aan Schiphol. Verder zal bij goed weer het strand aan de Wassenaarse slag bezicht worden,terwijl bij ongunstig weer Den Haag zal worden aangedaan, met bezoek aan Panorama Mes dag enz., om over Rotterdam de thuisreis te aanvaarden. GEREF. JEUGDBEWEGING. De leden van de Geref. Jeuwdverenigin- gen en belangstellende ouders zullen a.s. zaterdagmiddag onder leiding van leidsters en leiders een boottocht door de Biesbos maken. A.s. zaterdag speelt men tegen de win naar van groep A, t.w. de Tilburgse ten nisclub T.C. De winnaar van deze wed strijd kan zich kampioen noemen van de zaterdagmiddag-comp. Het 2e team speelde j.l. zaterdag tegen T.C II te Tilburg Het 2e team verloor deze wedstrijd met 5-0. De gedetailleerde uit slag was als volgt: mevr. Gerritsen sl. mevr. Smelt met 7-5, 6-4; Geboers. sl R v Dron- gelen met 6-3, 6-2; Geboers en Gerritsen sl. K. Kooter en J de Raad met 6-3, 6-3; mej. v Veldhoven en Geboers sl mevr Smelt en K Kooter met 4-6, 7-5, 6-4. Mevr. en dhr. Gerritsen sl. C. Stein en J de Raad met 7-5, 6-3. In groep C eindigde Roak- tum II als no. 2. REISVERENIGING. De Reisvereniging De Poolsestraat hoopt a.s. woensdagavond in café De Witte Brug een vergadering te houden, waarop de laatste besprekingen zullen worden gehou den i.v.m. de reis op 20 juni a.s. naar Ro.- terdam en Hoek van Holland. 2e BRAB. BETROUVVBAARH.RIT. De tweede Brabant betrouwbaarheidsrit behoort weer tot het verleden. Deze rit die was uitgezet door de heren Th. v. Beek en Jac. Rozenbrand, was veel moeilijker en ingewikkelder dan de eerste betrouwbaar heidsrit; dit bleek wel uit het grote aantal uitvallers. Aangezien geroutineerde rijders als Henk Cortie uit Amsterdam, Rudi Boom uit Amsterdam, Henk Steman uit Voorburg, om maar eens enkele namen te noemen van zeer bekende rijders, tot diegenen be hoorden welke buiten de prijzen vielen, mag men met recht zeggen, dat de rit zeer moeilijk was. WANDELCLUB. De wandelclub Er op uit, nam jl. zater dagmiddag deel aan de Polio-mars te Bre da. Groep A behaalde in de afstandsmars van 25 km een 2e prijs met 695 pt. Groep B wist in de 15 km afstandsmars eveneens een 2e prijs te behalen met 708 pt. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart gevestigd in café De Witte Brug alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, over een afstand van 280 km. De uitslag luidt als volgt: C de Cloe 1, 5, 10, 12; P Nieu- wenhuizen 2, 19, 20; B Pols 3, 14; St van Peer 4, 11, 17; A Klootwijk 6, 22; P Bak keren 7; A v Beek 8, 18; M v Peer 9, 15; C v Oosterhout 13; A Versteeg 16; A Taxtor 21. A.s. donderdagavond tusen 7-8 uur is het inkorven voor een wedvlucht van uit Chateauroux, afstand 566 km. Vrijdag avond tussen 8-9 uur inkorven voor een wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 326 km. TENNISCLUB ROAKTUM. Het eerste team van de tennisclub Roak- tum speelde jl. zaterdag haar laatste wed strijd voor de zaterdagmiddag-comp. tegen de tennisclub De Vliert I uit 's-Bosch. Deze wedstrijd werd door Roaktum gewonnen met 5-0. De gedetailleerde uitslagen wa ren als volgt: Mevr. Oerlemans-Aalfs sl. mevr. Verweij met 6-2, 6-2; St. Dancewicz sl. dhr. Ormeling met 6-3, 4-6, 6-2; mevr. Oerlemans-Aalfs en M. de Rooij sl. mevr. Verweij en v. Bergen met 8-6; 6-4; mevr. en dhr. Dancewicsz sl. mevr. v. Renesse en Ormeling met 6-1, 7-5; St. Dancewicsz en M de Rooij sl. Ormeling en van Bergen met 7-5, 6-1. Door deze uitslag behaalde Roaktum I het kampioenschap van klasse B van de Zaterdagmiddagcompetitie. 's Morgens om goed 7.30 uur was het al een grote drukte bij de startplaats van café de Witte Brug. Men zag daar al druk bezig de voorzitter van de sportcommissie de heer Stein met zijn medehelpers de he ren van Oversteeg, Muis en Stam. Men be sprak nog haastig enkele kleine details van de rit met de heren van Beek en Rozen- brand. Deze beide laatsten waren echter reeds vanaf des morgens 5 uur in tour ge weest om alle route-pijlen enz. langs het parcours aan te brengen en om te contro leren of de reeds aangebrachte route-pijlen nog op zijn plaats waren. Het was nl. een vorige maal voorgekomen, dat enkele rou te-pijlen door onbevoegden waren wegge haald. Inmiddels kwamen ook de deelne mers binnen en brachten hun motoren in orde, vooraleer zij deze konden doen onder werpen aan een keuring. Het motorgeronk was niet van de lucht. Nadat de keuringen waren verricht kon men zijn routekaart in ontvangst gaan nemen. Tussen 8 en 8.30 u. kwamen ook de controleurs binnen en deze konden bij dhr. Stein hun attributen voor de controle in ontvangst te nemen. Uit alles bleek wel, dat de organisatie perfect in or de was. Van de zijde van de KNMV waren aanwezig Jhr Duymar van Twist, Zuurbiers en Pellikaan. De route ging via het Bergse pad in de richting van de Biezen te Don gen en via de Duivetoren naar het Tilburg se kanaal. Vandaar ging het langs vele stof fige binnenwegen naar de Heidebloem en De Moer en vervolgens naar de Roestelberg. Via binnenwegen werd gereden naar Bos en Duin en daarna wederom richting Roestel berg naar de finish bij café de Witte Brug. De rit werd nog bemoeilijkt door het aan houdende droge weer van de laatste maan den. De grootste klappen vielen bij de Roes- telbergen. In verband met de vele moeilijk heden in deze rit besloot de sportcommissie de indeling van de te behalen medailles enigszins te wijzigen. In klasse A II junioren tot 175 cc werd een bronzen medaille behaald door E Smits uit Voorburg op Puch 150 met 98 strafpt. en Fr Broersma uit Deventer op CZ 150 met 111 strafpt. In kl. D II, senioren tot 175 cc behaalde Rob Selling uit Amsterdam met Zündapp 175 een gouden medaille en A Pleviers uit Otelleek met Maico 175 cc en J Edelhausen uit Maastricht op CZ 175 cc met resp. 24 en 27 strafpt. een zilveren medaille. In klasse B jun. tot 250 cc behaal de J Werts uit Grathem met Zündapp 196 een bronzen medaille met 90 strafpt. en C C Pöhmke uit Aalsmeer met Puch 250 een gouden medaille met 25 strpt. In kl E senioren tot 250 cc: Posthumus uit Marum op Maico 250 en A H Vrolijk uit Bovenkerk op Maico 250 met resp 1 en 7 strpt. een gouden plak en J S v d Hoek uit Amsterdam op Adler 250 een zilveren medaille met 30 strpt.. In kl K sen. brom fietsen werd 1 gouden plak behaald door A - Gijzenbergs uit Rotterdam op Berini, terwijl H J Faber uit Amsterdam op DKW met 29 strpt en P Mooij Jr uit Loenen a.d. Vecht op NSU met 52 strpt. ieder een zil veren medaille behaalden, terwijl R Cortie uit Amsterdam en M Immink uit Nieuw Vennep op DKW ieder met resp. 87 en 99 strpt. een bronzen medaille in de wacht sleepten. Over het algemeen waren de rij ders zeer tevreden over het uitgezette par cours, doch zij vonden het veel moeilijker en zwaarder als de eerste rit. Wat de gemeenteraad behandelen gaat. Uit de agenda en de prae-adviezen voor de openbare raadsvergadering, welke donderdag 18 juni a.s. wordt gehouden, ontlenen wii het volgen de: Voorstel tot uitbreiding van de verordening, bedoeld in de Winkel sluitingswet; vaststelling van het voorschot van de exploitatie-vergoe dingen van het bijzonder kleuter onderwijs. Burgemeester en wethou ders steilen de raad voor bouwgrond te verkopen aan G. Oerlemans en A. Heijkant, in Waspik-dorp en aan P. v. d. Broek in Waspik-Boven. Voorts is er een voorstel tot vast stelling van een „Spaarverordening" en een herziening c.q. hernieuwde vaststelling van de salarisverorde ning voor het gemeentepersoneel. Dan zijn er nog voorstellen tot het aangaan van een vaste geldlening en van een rekening-courant-over eenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage. Verkoop bouwgrond. Van dhr. P. v. d. Broek, Schotse Hoog landersstraat 91 te Waspik is een verzoek ingekomen om een verkoop van een bouw perceel ter grootte van 364 m2 aan de Arn. Verschurenstraat. De kostprijs van bedoel de bouwgrond is vastgesteld op f 1 per m2. B. en W. stellen de raad voor dit verzoek in te willigen. Voorts is er door de heren G. Oerlemans te Tilburg en A. Heijkant te Dongen, werknemers van fa. Fr. Verschuren alhier, een verzoek gedaan om verkoop van een perceel bouwgrond ter grootte van pl.m. 548 m2, gelegen ten westen van de Julianastraat. Aanvragers zijn voornemens hierop een dubbele woning te bouwen. De kostprijs van deze grond is gesteld op f 7 per m2. B. en W. adviseren de raad ook op dit verzoek goedgunstig te beslist. Stichtingskostcn lokalen H. ïterschool. Mits de raad het fiat aan een desbetref fend voorste) aan de Kleuterschool in de Kerkc«Vuat over 1959 een vergoeding wtnxiVV toegekend van f 300 per lokaal. Voorschot exploitaitevergoeding. Op ver zoek van het schoolbestuur verleent de ge meente volgens art. 75 van de Kleuteron derwijswet telkenjare een exploitatiever goeding aan de kleuterscholen. Deze ver goeding moet jaarlijks door de minister worden vastgesteld. Daar dit op heden nog niet is geschiedt stellen B. en W. aan de Raad voor aan bedoelde scholen een voor schot te verlenen op basis van vergoeding van het vorig jaar. Dit komt neer op f 780 per lokaal en f 10.50 per leerling. Winkelsluiting. Als de raad met een des betreffend voorstel van B. en W. accoord gaat, zullen de winkels in Waspik op de zaterdag onmiddellijk voorafgaande aan Moederdag en eveneens op de zaterdag on middellijk voorafgaande aan Vaderdag, ge opend mogen zijn tot 21 uur. Dit verzoek is door de plaatselijke winkeliersvereniging bij het gemeentebestuur ingediend. schuren R'veer 26; Fr. Roovers \V 27 79; A. Bax G'berg 29 49 77; R. Broeders R'veer 31 C- Ligt- voet Rd 32; G. v. d. Wiel G'berg 33 35; R. Lceggangers H 34; Loo- nen-Boelaars Rd 37; Fr. v. d. Mosselaar W 38; H. Diependaal G'berg 41 74; A. de Pont G'berg 42; J. Snijders G berg 44; H. El- zerman G'berg 45; H. Waas te R'veer 47; P. Kieboom R'veer 48 58; J. v. Gils G'berg 30 54; Joh. Spcrber G'berg 51; A. de Ruijter Bd 52; C. Arendse sr. R'veer 53 99; C. Lodewikus R'veer 55; J. Vleuten W 50; J. Ribbens H 59; C. Hommel R'veer 01 108; D. Langermans W 02; C. Blik Geer- truidenberg 04 81M. Huigen H 65; Chr. Geerling W 07; M. J. de 'Rooij W 08 80; P. de Graauw W 09 70 73 93 94; N. van Kuijk te R'veer /l* C. Broeders R'veer 72; Ant. v. d. Pluijm Wz. H 75; C. v. Eijl R'veer 78- J. Kieboom II te R'veer 83 92; A. Kanters R veer 85; P. de iWt \V 87; M. A. Sweep G'berg 88; J. v. Tilborgh W 89; J. v. Strien H R'veer 91; M. Snij ders Rd 95; Kemmeren-Zagers te Rd 90;. A. Wintermans H 97; J. Duinen G'berg 98; J. Smits R'veer 101; A. Bink G'berg 102; C. Kie- vits H 104; W. Donks W 105 100; Gebr. Heijmans H 107; N. Vissers R'veer 109; A. IJpelaar Rd 110; P. de Laat G'berg 112; H. Ver schuren R'veer 113; J. Timmers W 114. Serie II: S. Selders; J. v. On- zenoort; S. Selders. iberie III: H. Jïpons; J. v. On- zenoort. Serie IV: H. Boons; J. v. Hoof; S. Selders. Geslaagd. Voetbaljeugd vierde feest. In hotel Montens vierde de jeugd van de voetbalclub „Waspik" het 30-jarig bestaan van de vereniging. Dit feest werd door de senioren al eerder gevierd, maar voor de junio ren was hiervoor een aparte dag uit gezocht. In de loop van de middag werden enkele onderlinge jeugd wedstrijden gespeeld. 's Avonds werd het feest voortgezet en de 75 tot 80 leden van de jeugd werden hierbij rijkelijk getracteerd, terwijl Con Amore met enkele voordracht- jes voor een aangename tijdpasse ring zorg droeg. Installatie bij St. Jan. Bij het St. Jansgilde werden acht tien rakkers geïnstalleerd, te weten Gustaaf v. Iersel, Hans Montens, Tonny Rombouts, Marie Fitters, Kees Rekkers, Rini Naalden, René Roovers, Kees Langerwerf, Piet Lan- gerwerf, Bart Zijlmans, Jan v. See- ters, Jan v. Dongen, Jan de Hoogh, Sjef van de Bergh, Piet de Hond, André de Bont, Ajidré Halters en Henk Kanters. De plechtigheid had plaats in de kapel van de eerwaar de Zusters. Negen zwaluwen geïnstalleerd. Door Hirundo mej. Fitters wer den bij het St. Domitilla Gilde ne gen zwaluwen geïnstalleerd. De na men van deze nieuwelingen zijn: Elsje v. Turnhout, Doortje van de Ven, Ria Rombouts, Corry Remme ren. Jacq. v. Dongen, Theresia Ak kermans, Marian v. d. Emde, Ansje v. Ess en Willy Timmermans. De ouders van de geïnstalleerden wer den na afloop voor een kopje koffie uitgenodigd. Premie-woningen. De 20 premiewoningen welke door de Mij. „Joma" uit Roosendaal in aanbouw zijn genomen aan de Mar grietlaan, zijn overgenomen door de N.V. „Aldo" uit Utrecht. Laatstge noemde maatschappij is momenteel druk doende dit object te realiseren. Combinatie wedvlucht Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksveer, Geertruidenberg en Hank. Uitslag Orleans, afstand 473 km., lossing 6.15 uur; 452 dui ven wind West. S. Selders Waspik 1 2 7 13 19 100 103; F. Hanegraaf'Hank 3; J. v. d. Hoof W 4 30 86; M. van Meel R'veer 5; G. v. d. Pluijm H 6; H. Boons Rd 8 36 39 63; P. Leeggan- gers H 9 57- J. A. leemans fl 10 43 82; C. Ooudzegel G'berg 11 16 18 28 90; J. v. d. Pluijm R'veer 12; J. Hondijk G'berg 14 66; R. Stevens H 15; Th. de Ruijter te R'veer 17 76; H. IJpelaar G'berg 20 60; M. Timmers W 21 111; J. van Ónzenoort Rd 22 40 46; W. Sperber G'berg 24 84; L. Ver- a|> pelijk werkster slaagde te Vught mei. C. Langerwerf, alhier. Naar zangconcours. Het R.K. Gemengd Koor en het mannenkoor namen zondag deel aan het zangconcours te Drum men bij Zutphen. Beide koren zongen onder leiding van de heer J. Nollen te Breda in de le afd. Beroepcm- De Ned. Herv. predikant voor R'veer en R'tibrp, ds. L. Kloot wijk, is beroepen door de ge meente te Scherpenzeel. Bedankt. I)s. de Jager, geref. predikant alhier, heeft bedankt voor het be roep naar Nu mansdorp. Geslaagd. Te Dongen slaagde voor het onderwijzersexamen de heer R. Vissers. - Te 's-Bosch slaagde voor 't diploma kleuterleidster mej. Bep Thijssen. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij de heer C. van Tilborgh oj) de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanaf Mainz, af stand 300 km. Gelost om 8.45 uur. Wind Noord. Eerste duif werd geconstateerd om 1.46, de laatste duif om 2.4uur. Ingemand 160 duiven. De prijzen werden als volgt behaald: C. v. Tilborgh 1 4 7 12 22; C. Verhagen 2 21 32 47; M. Netten 3 46 de Jong 6; H. v. Seist 8; Heibloem 9 3; Jo Sterrenburg 10 34 43;G. Rozenbrand 11 14 19; C. Broeks 13 16 20 45; A. v. Campen 15; T. Factor 17 27 39; P. de Me ter 18 37; Spuibroek 23 28 31 48; G. Vos 24; Florijn 25 29; H. de Jong A. J. Öphorst 36; J. Pols 38 40; Jong 26 35 41 42; Snaphaan 30; J. van Seist 44; G. Genen 49; A. Vos 50. A.s. woensdagavond inmanden voor Fürth, afstand 492 km. tus sen 7 309 uur. Wij hebben nieuwe mon sterboeken voor rouw- artikelen als bidprentjes, rouwbrieven, rouwkaarten, enz. samengesteld en zen den deze eventueel gaarne ter inzage. Wij maken van deze gele genheid gebruik er op te wijzen, dat degenen, die hun rouwdrukwerk door onze drukkerij vervaardigd en geleverd willen zien, deze rechtstreeks bij ons gelieventebestellen en niet bij tussenpersonen, of wel deze laatsten uitdrukkelijk opdracht te geven ze bij onze drukkerij te doen vervaardigen. Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen GROTESTRAAT 205

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7