Plan voor afronding van het uitbreidingsplan Drunen Oost gereed r lil I ■w DRUNEN Waalwijkse en Langsiraatse Courant im m\] Dit jaar 125 nieuwe woningen LOVABLE VRIJDAG 19 JUNI 1953 ffl voo ra ave WAALWIJK Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \RH HET ZUIDEN 82e JAARGANG No. 49 Abonnement: 22 cent per week- per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO'1 Q&AtV/£ OfiA v/£ STRAAT. "|/~N CW/* S T&AAT. Tot voor kort is het plan voor afronding van het uitbreidings plan Braken Oost gereed geko men. Dank zij de medewerking van de dienst gemeentewerken te Drunen zijn wij in staat 'n platte grond af te drukken van de Oos telijke helft van het uitbreidings plan Braken Oost, waar voor een groot gedeelte de woningbouw dit jaar zal geschieden. Aanvankelijk lag het in de be doeling dat het uitbreidingsplan Oost zou worden doorgetrokken tot aan de Badhuisstraat. Als buffer lussen twee woon- centra zou dwars door het oor spronkelijke plan 'n brede groen den. Wanneer men dit complex straks vanaf de Grotestraat door de Orainjestr. nadert, komt men eerst op een ruimte, speciaal be stemd voor bungalowbouw en kleine landelijke huisjes. Verder in de Oranjestraat vindt men er de twintig fraaie woningwetwo ningen, met de bouw waarvan men enkele weken geleden is be gonnen. Deze woningen komen iets schuin tegenover de straat te liggen met een aardig parkje er voor.. Verder naar het Noorden vindt men een ruim plein, waar op een openbaar gebouw, b.v. een school of iets dergelijks is gepro- jócteerd. Ook aan de Westzijde VÜÖRGlVtL Dit is het woontype van het gemeentelijk plan voor zelfbou- u::„i-- «rooftran op 34 zullen worden wers. Een bijzonder aardig type, waarvan er geplaatst. strook hebben gelopen van plant- gei ?lwe soenen en speelweide. De uitbrei dingen tot aan de Badhuisstraat zullen echter niet doorgaan en 't vorig jaar kwam dan ook het uit breidingsplan West uit de bus, dat ruimte biedt voor pl.m. 300 woningen. Dit plan wordt be grensd door de spoorlijn, Eind- straat, Burg. v. d. Heijdenstraat en Stationstraat. De oorspronkelijke ruimte nu in het uitbreidingsplan Oost. die bestemd was als buffer, heeft nu 'n andere bestemming gekregen. Alles wat ten Oosten van de Oranjestraat komt te liggen, is n.l. bedoeld als afronding van het uitbreidingsplan Braken Oost. Het wordt een ruimte met veel open bebouwing met veel ruimte voor plantsoentjes en beplanting. Het gehele complex is bedoeld vooor particuliere bouw, waar voor in Drunen, gezien de erva ringen van de laatste tijd, veel belangstelling bestaat. Dit Oostelijk deel van het ge noemde uitbreidingsplan belooft bijzonder fraai en riant te wor- van dit plein is 'n groter gebouw gedacht, b.v. een serie ruime middenstandswoningen of enke le winkels. Meer naar het Noorden is weer open bebouwing gedacht met veel ruimte voor plantsoentjes en beplanting. Helemaal bovenaan heeft de gemeenteraad in de vo rige raadsvergadering nog een bepaalde strook grond tegen la gere prijs beschikbaar gesteld voor kleinere eigenbouwers. Veel belangstelling voor particuliere woningbouw. Drunen kreeg voor 1959 slechts een twintigtal woningwetwonin gen toegewezen. Het was daarom dat het gemeentebestuur zelf met een plan kwam voor particuliere bouwers. Hiervoor kwamen zich 34 gegadigden melden. De Stich ting Lips' Woningbouw N.V. zal dit jaar 42 woningen plaatsen, plus nog 8 betere middenstands- woningen. De Drunense architect J. Verhagen kwam ook met een plan voor combinatiebouwers en kreeg 1Ü deelnemers. Al deze huizen zullen gebouwd worden in het uitbreidingsplan Oost, zodat dit jaar dit plan tot aan de Oranjestraat zo goed als volgebouwd zal zijn. De 20 woningwetwoningen ko men aan de Oranjestraat. De 34 woningen van h^t gemeentelijk plan voor zelfbouwers komen meer in het Zuiden van het uit breidingsplan; de 42 woningen van de Stichting Lips' Woning bouw komen verspreid over het gehele plan; de 8 betere midden standswoningen op verschillende punten, waar zij goed zullen vol doen en de 10 woningen van ar chitect Verhagen worden in de Prins Bernhardstraat gebouwd en in de Oranjestraat. In het uitbreidingsplan Oost zijn voor het volgende jaar geen woningwetwoningen meer ge- plund. Eventuele woningwetwo ningen zullen het volgend jaar naar uitbreidingsplan West gaan. De uitvoering van het uitbrei dingsplan Oost, bijzonder ook wat betreft de Oostelijke zijde als overgang naar het landelijke ge bied, zal zeer fraai worden ge houden, zodat het geheel de al lure zal krijgen van een tuincom plex. Het uitbreidingsplan Bra- Woontype van architect Verhagen; een bijzonder riante woning. Deze worden gebouwd in twee hoofdstraten van 't uitbreidings plan, n.l. de Prins Bernhardstr. en de Oranjestraat. De 42 wonin gen van Lips' Woningbouw zijn wat structuur betreft, bijna aan deze gelijk. St. Hubertusgilde. Het St. Hubertusgilde uit Dru nen behaalde zondag op het vrije concours in Kaatsheuvel uitste kende resultaten. Het viertal van St. Hubertus behaalde er de le prijs. 28 juni neemt men deel aan 't kampioenschieten in St. Hubert. Hieraan zullen gilden uit Bra bant, Limburg en Gelderland deelnemen. De animo onder de leden bij het St. Hubertusgilde is zeer groot. De Vrolijke Gasgevers. De autoclub „De Vrolijke Gas gevers", gevestigd in café Klerks, hield zondag onder zeer goede omstandigheden een geslaagde autotocht. Het programma zat )rima in elkaar en verliep vlot. Je dames die aan de tocht had den deelgenomen, kwamen in het bezit van een mooie prijs. 's Avonds, toen men gezellig bijeen was, roemde men in het algemeen de organisatie van de tocht, die in handen had gelegen van de voorzitter, de heer R. de Gouw. regelrecht Amerika ken Oost gaat in de komende ja ren zijn voltooiing naderen. Een goed plan dat getuigt van een brede visie van de bestuur- deren en een plan ook dat bijzon der past in een groeiende en bloeiende gemeente zoals Dru nen is. Woningen in de Julianastraat aardige woningen, open bebou wing met veel groen en beplanting. Style 480 - slechts f. 4.95 Style 424 - slechts f. 3.95 Vlinderlichte met „foam" gevormde cups.vormhoudend (ook in de was). IT COSTS SO LITTLE TO LOOK LOVABLE Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 20 en zondag 21 juni dienst Dr. v. d. Wouw. Oudermiddag kleuteronderwijs. Voor de ouders, wier kinderen het kleuteronderwijs volgen op de R.K. Kleuterschool alhier, zal a.s. zondagmiddag in de Hoge Braken een speciale oudermiddag worden gehouden. De bedoeling van deze oudermiddag is de ou ders iets meer te vertellen van 't kleuteronderwijs in het algemeen terwijl daarnaast een speciaal onderdeel nader zal worden be licht en gedemonstreerd. Voor dit speciale vak werd gekozen de muzikale vorming van de kleu ters. Middels een spelletje, een dansje en een liedje zal dit de ou ders worden getoond. Het is bui len twijfel dat de ouders van deze unieke gelegenheid om eens na der met 't kleuteronderwijs ken nis te maken, gebruik zullen ma ken. Er wordt dan ook een grote belangstelling verwacht. Tevens wil men deze middag komen tot de vorming van een z.g. ouder comité. Hierover zal deken Rooij- ackers deze middag ook nadere toelichting geven. Volleybalclub Ques Ego. De volleybalclub Ques Ego houdt a.s. zaterdagavond om 7 uur ledenvergadering in de Hoge Braken. De volleybalclub is een jonge vereniging, waarin zich '11 grote groep van jonge enthousi aste volleybalsport-beoefenaars verenigt. Er wordt druk getraind en het volgend jaar hoopt Ques Ego uit te kunnen komen in een competitie. De jonge vereniging zit echter nog met een groot pro bleem, waarover het zaterdag naast verschillende andere huis houdelijke aangelegenheden, ook zal gaan, n.l. de huisvesting. Hoe komt deze jonge vereni ging, als straks het spelen in de open lucht ondoenlijk wordt, aan onderdak? Over dit punt zal za terdag worden gesproken en wij hopen dat er straks een oplossing komt. Ernstige aanrijding. De 10-jarige Paul Krol was woensdagmiddag het slachtoffer van een aanrijding in de Badhuis straat. Paultje Krol, die met zijn fiets vanuit een zandweg (Bra kenpad) de weg overstak, werd hiernij door een passerende luxe wagen, bestuurd door de beer S. uit Vught, gegrepen. Het slacht offer lien nierbij zeer ernstige verwondingen op aan zijn linker been. Dr. v. d. Wouw, die de eer ste hulp verleende,, achtte over brenging naar het ziekenhuis te Waalwbk noodzakelijk. Ter plaatse is het uitzicht op de weg zeer slecht. De bestuurder treft geen schuld. Rennersnieuws. Tini v. d. Lee, die zaterdag in de Ronde van Brabant was ge start, heeft deze tengevolge van een nog niet genezen blessure niet tot een goed einde kunnen brengen. Zondag nam Theo v. Heeswijk deel aan de Ronde van Culem- borg. Men had hier een jury die niet voor haar taak berekend

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9