WAALWIJK De ceintuur is weer terug OPROEP 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 JUNI 1959 2 TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Het Comité Ouden van Dagen te Waalwijk j T-T- - races Prancorchamps te ruilen boekenkast WILLEM VAN ORANJE COLLEGE TE WAALWIJK. Voor het eindexamen H.I3.S. A slaagden de volgende candidaten: Mej. H. J. Baars te Heusden; W. M. Dekkers te Waalwijk; B. Horn te Waalwijk; C. J. Ivruijf te Waalwijk; Mej. A. C. M. Kuijsten te Sprane; J. Molegraaf, Sprang- Capelle; C. A. J. Molewijk Raams- donksveer; J. M. G. v. d. Pol te Wijk en Aalburg; Mej. J. Reuvers Waalwijk; A. J. Schiedon, Den Bosch; L. E. Schuller, Drimine- len;Mej. A. J. Slot, Eethen; B. J. Spuijbroek, Drongelen; W. Tref fers, Gendcren; J. M. Verhagen, Sprang-Capelle; A. Vos, Veen; Mej. A. u. van Vuuren, Sprang' Capelle; Mej. M. E. I. Winkel man, Sprang. Teruggetrokken een candidaat, afgewezen twee candidaten. W.S.C. De algemene ledenvergadering van W.S.C. zal plaats hebben op maandag 29 juni a.s. des avonds 8 uur in hotel De Twee Kplom- inen. ROODE KRUIS- COLONNE-LEDEN. Naar aanleiding van de door de afd. Waalwijk van het Roode Kruis verspreidde circulaire betreffende 't bestaande conflict tussen deze afde ling en de oud-colonneleden, R.K. afd. Waalwijk, die wij in een vorig nummer hebben afgedrukt, hebben de oud-colonne-leden thans een cir culaire verspreid, die wij hieronder laten volgen: Waalwijk, 16 juni 1959 Aan het Bestuur van het Ned. Roode Kruis Afd. Waalwijk. Geacht Bestuur, Met grote verontwaardiging heb ben wij kennis genomen van de in houd van de circulaire welke U als afdelingsbestuur gericht hebt aan al le leden van het Ned. Roode Kruis afd. Waalwijk. Met verontwaardiging, omdat de inhoud van deze circulaire volkomen in strijd is met de werkelijkheid. Waarom, zo vragen wij ons af, schrijft U niet de juiste toedracht van deze kwestie? Is dit werkelijk in strijd met de waardigheid van het Ned. Roode Kruis? Wij geloven van niet. Wij, als oud-colonneleden zijn er van overtuigd al het mogelijke ge daan te hebben, om op een eerlijke wijze, deze kwestie, die toch heus een ernstige kwestie was, tot een op lossing te brengen. Wij achten het van groot belang, dat de leden van de afd. Waalwijk van het Ned. Roode Kruis volledige klaarheid krijgen in deze kwestie. Wij stellen Uw geacht bestuur daarom voor, binnen zeer korte tijd een algemene ledenvergadering uit te schrijven, waarin U als afdelings bestuur en wij als oud-colonneleden, deze gehele Roode Kruis-kwestie kunnen toelichten. Tevens zouden wij het zeer op prijs stellen als Overste Meulman van het Hoofdbestuur hier bij aanwezig zou zijn. In afwachting van Uw geëerd ant woord, Hoogachtend, Oud-colonneleden R.K.K. afd. Waalwijk. Wij menen dat deze suggestie of liever dit voorstel, redelijk is, om bei der standpunten te leren kennen en mogelijk tot elkander te brengen. Zoals bekend, zal dit jaar het uitstapje der ouden van dagen op AA Na vele ups en downs en zelfs een volkomen verbanning is de tot zwer ven gedoemde ceintuur weer in ge nade aangenomen. En, zoals dat va ker gaat bij een thuiskomst, blijken ook nu de betrekkingen hartelijker te zijn dan lange tijd het geval geweest is. Daarbij komt, dat tot vreugde van een niet onbelangrijk deel van het vrouwelijk geslacht de ceintuur weer gedragen wordt op de plaats van de natuurlijke taillelijn, soepel of ste vig, gestrikt of met een gesp. Deze ceintuurs vinden wij op mantels, mantelpakken en wollen japonnen voor overdag, in alle Parijse collec ties. Een paar typische voorbeelden hiervan zijn: De strakke japon met vrij kort jasje, waarop een afstaande kraag, gemaakt van marineblauw met wit gestreepte flanel, van Christian Dior. In deze collectie komen ook een aan tal tweedelige ensembles voor, ge maakt van effen marineblauwe wol, soepel en een beetje nonchalant, soms zonder kraag. Ook de japonnen voor overdag volgen deze lijn, maar of de verwerkte stof nu zwaar of licht is, er is altijd een ceintuur. Dan is er het mantelpak met klok- 1 vormige rok en lang jasje, dat rond over de heupen valt, van Nina Ricci. Zij verwacht blijkbaar veel van dit model, want zij legt er sterk de na druk op door het in drie verschillende wollen stoffen te tonen, n.l. in een beige met wit pepita dessin; in een fijn diagonaal streepje van „shrimp" rose en korengeel; en in een marine- ROEPT BIJ DEZE OP gegadigden die op dinsdag 7 juli a.s. het uitstapje naar Oisterwijk willen meemaken. Alle personen van 65 jaar en ouder (zowel mannen als vrouwen) komen in aanmerking. Men kan zich opgeven van maandag 22 juni n.m. tot en met vrijdag 26 juni (na deze datum kan niemand meer worden aan genomen) en wel bij: A. TIELEN, Grotestraat 205, Waalwijk. Het Comité Ouden van Dagen. 7 juli naar Groot Speyck te Ois terwijk gaan. De route is vastge steld ais volgt Er wordt vertrokken van het Vredesplein richting Grotestraat. Bij het hoofdkantoor van Aveha gaat de colonne de zomerdijkweg op, dan langs het stoomgemaal via Hcesbeen en Heusden naar Elshout, langs de Lips' Schroe- vengieterij en dan over de grote weg naar Nieuwkuik. Over Crom- voirt langs de IJzeren Man en nog een rondrit door de omge ving van V'ught. Hier wordt de grote weg overgestoken en gaat men in de richting Esch, waar een echt Brabants landschap te bewonderen valt. Vandaar via Haaren naar Oisterwijk, waar men ook nog een rit maakt langs de vennen tot men arriveert bij Groot Speyck. De terugtocht is Oisterwijk, Udenhout, Loonop- zand, Waalwijk, via de Besoijen- sestraat en Grotestraat naar de haven, waar men te pl.m. 8 uur zal worden opgewacht door de harmonie. De huis aan huis collecte, die zaterdagmiddag door het comité is gehouden, heeft het mooie be drag opgebracht van f 814. blauwe opengewerkte wollen stof, die er uitziet als haakwerk. Andere voorbeelden zijn nog: een soepel en toch rechtlijnig mantelpak, met iets verlengd jasje, gemaakt van witte wollen jersey door Pierre Bel- main; een klassiek mantelpak met geplooide rok in een smalle en tame lijk vage visgraat, van Jacques Grif fe. Deze stof is van gemêleerde grij ze en witte wol. Bij Jean Patou vallen vooral op een roze wollen mantelpak met een ronde kraag en een witte mouwloze japon, blousend over de ceintuur, van witte wollen flanel met twee gein- crusetreerde banen marineblauw dwars over het bovenstuk. Bij de jonge ontwerpers Guy La- roche en Michel Goma ziet men als typische voorbeelden van de terug keer van de ceintuur in de natuurlijke taille, resp. een wijde, ingehaalde fa- pon in een helderroze wollen stof, die Verschillende personen wer den zaterdagmiddag niet thuis getroffen. Zij worden vriendelijk verzocht hun bijdrage voor het goede doel te willen bezorgen bij bet secretariaat Grotestraat 205 AVONDVIERDAAGSE. De Avondvierdaagse, georgani seerd door de Waal wij kse Wan delclub, is een groot succes. On geveer alle deelnemers(sters) ju nioren en senioren hebben de 4 avondwandelingen keurig vol bracht en mochten vrijdagavond aan de finish een passende me- deaille in ontvangst nemen, ter wijl de drumband van Kracht en Vlugheid de deelnemers aan de Smeelelaan afhaalde en door de gemeente begeleidde. Vele bloe men werden ook nog aangeboden. Met voldoening kan de leider de heer Heurter, op deze welge slaagde vierdaagse terugzien. Volgend jaar zal er zeker nog veel meer deelname zijn. BEDEVAART TILBURG—DEN BRIEL OP WOENSDAG 1 JULI. De jaarlijkse bedevaart van Tilburg en omstreken naar Briel- op haakwerk lijkt, en een rechte ja pon van marineblauwe wol met een zeer lage halslijn, waarin een wit front. Dan is er nog de twee-rijïge wol len japon met brede kraag, in een zwart en naturel pepita dessin, van Pierre Cardin en last but not least Balenciaga, waar de ceintuurs breed en zeer soepel zijn. Zij markeren de taille, vooral die der japonnen, op zijn natuurlijke plaats. Deze japon nen zijn gemaakt van lichte wollen stoffen op effen jerseys, meestal zon der mouwen, zeer eenvoudig en recht en met een bescheiden ronde hals lijn. In de collectie van Givenchy worden ook ceintuurs van zacht leer op rechte mouwloze japonnen ge dragen, maar in tegenstelling tot de andere couturiers situeert Givenchy de taillelijn rustend op de heupen. Favoriete kleuren voor deze wol len japonnen zijn marineblauw, beige, le ter verering van de H.H. Mar telaren van Gorcum trekt dit jaar op woensdag 1 juli a.s. In deze tijd, nu er zovelen als martelaar voor hun geloof sterven, heeft deze grote bedetocht naar de martelplaats van onze Neder landse geloofshelden een volledig nieuw accent en daarmede ook een nieuwe belangstelling gekre gen. Het vorig jaar namen niet minder dan 560 pelgrims aan de ze bedevaart deel en het bestuur rekent dit jaar op een even grote en zelfs grotere deelname. Als al gemene intentie is vastgesteld te gaan bidden voor een spoedige oplossing van de grote spannin gen in de wereld. De reis wordt gemaakt per au tobus naar Dordrecht en verder per salonboot Nassauplaat naar Brielle, daarbij dezelfde route ge varen wordt, die eens door de H. Martelaren in een mosselschuit is afgelegd. De terugreis wordt gemaakt door de havens van Rot terdam. De bussen vertrekken van Udenhout en Alphen bij de kerk om 5.10 uur in de morgen, van Kaatsheuvel St. Jan om 5.15 uur, van Riel kerk om 5.25 uur en van Loonopzand kerk om 5.30 uur. Het gezamenlijk vertrek vanuit Tilburg vindt plaats om 0 uur vanaf 't Molenbochlplein. Deelnemers aan deze bedevaart kunnen zich tot zondag 28 juni 4 uur n.m. opgeven bij A. Aquina Mgr. Völkerstraat 22 te Kaats heuvel; bij A. Segers, Oisterwijk- sestraat 19 te Alphen; bij P. van Beers, Bergstraat 50 te Loonop zand; bij P. van de Plas, Groen straat 8 te Udenhout. Hiermede betuigen wij onze welgemeende dank voor de blijken van deelneming, ondervon den bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Johanna Lamers. Wouters Uit aller naam: W. Lamers Waalwijk, juni 1959. Met vreugde en dankbaarheid aan God, geven wij kennis van de geboorte van een zoon. Wij noemen hem JOOP Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Jozef Johannes Hermanus Maria H. Schomaker G. Schomaker-Horsten Ton Ineke Erik Peter Waalwijk, 19 juni 1959 Past. Kuijpersstraat 18. Voor de liefdevolle blijken van medeleven, ons bewezen tijdens ziekte en na het over lijden van mijn geliefde vrouw en onze lieve zorgzame moe der, behuwd- en grootmoeder Jacoba Elizabeth Spoor geboren Rijken betuigen wij onze welgemeen de dank. Uit aller naam: M. Spoor Eethen, juni 1959. ZONDAG 5 JULI Voordelige voorverkoopkaar ten: Eis Hindriks, Zomerstr. 27, Tilburg; tel. 23984. WIE WENST HOEKHUIS gemeente-woning Thorbecke. laan, tegen dito woning centrum (huur 8.70 per week). Brieven onder nr. 1140 aan 't bureau van dit blad. TE KOOP wegens overcompleet: flinke 45.— Te bevragen: Thorbeckelaan 59, Waalwijk. mosterdgeel, olijfgroen en zwart. Waar de Parijse Haute Couture de mode voor de gemiddelde vrouw al tijd een half jaar vóór is, kunnen wij deze modellen beschouwen als repre sentatief voor wat wij de komende herfst zullen dragen. Bij de tekeningen 1) Jean Patou Mouwloze japon van witte flanel, licht blousend over een smalle, van voren gestrikte ceintuur van marine- bauwe wol, die aansluit bij de twee smalle banen in het bovenstuk. Een marineblauwe bolero met kor te mouwen en dezelfde ronde halslijn completeert het geheel. 2) Michel Goma Een marineblauwe wollen granulé is verwerkt tot een rechte japon met zeer laag decolleté, waarin een wit geplooid front. Halslijn en ceintuur komen in de taille samen. 3) Nina Ricci Dit is het model uitgevoerd in een wollen beige/witte petita ruit. Klok- vormige rok onder een strakke cein tuur en een lang jasje, waarvan het schootje de ronde lijn over de heupen accentueert. De halsijln is V-vormig en de mouwen zijn kort. 4) Jacques Griffe Eenvoudig mantelpak volgens klas sieke lijnen, uitgevoerd in een zeer kleine en vage grijs/witte wollen vis graat. De ceintuur is van hetzelfde materiaal. 5) Christian Dior: Een strakke japon waarop een vrij kort jasje met ceintuur in een don kerblauwe wollen flanel met witte strepen. Het jasje heeft een brede, afstaande kraag, brede revers en een dubbele rij knopen. De parapluie hoes is van dezelfde stof gemaakt.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2