Waalwijkse en Langstraatse Courant KAATSHEUVJEL Sprang-Capelle DE COÖPERATIE OPENDE NIEUW BEDRIJF MAANDAG 22 JUNI 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIET .EN Dit blad verschijnt 2 x per week 82e JAARGANG No. 50 TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 't Was vrijdag weer een dag, die in de annalen van Coöpera tieve Vereniging „Broederhulp" te Kaatsheuvel met dikke letters zal worden opgetekend. Het groeiende bedrijf, dat als een model genoemd wordt onder de diverse broedercoöperaties in de verre omgeving kreeg weer 'n uitbreiding, die we meer sociaal als woning-inrichting zouden kunnen bestempelen. Het pand, Hoofdstraat 33, reeds voor en kele jaren aangekocht, daar het grote bedrijf in zijn crescendo permanent ruimte te kort heeft, is onder de deskundige leiding van de bouwafdeling van de Ne derlandse Bedrijfscoöperatie tot één grote winkelruimte omge bouwd, meer speciaal voor de show en de verkoop van wasma chines, koelkasten, gasfornuizen, stofzuigers, stalen ledikanten, diverse keukenbenodigdheden, bedden, matrassen, enz. enz. De opening van het nieuwe be drijf had vrijdagmiddag om 3 uur plaats. Onder de belangstel lenden waren o.m. pastoor v. d. Spijker, kapelaan Pas, verschil lende heren van de Ned. Bedrijfs coöperatie van de Cosa en van diverse verenigingen uit de om geving. Nadat pastoor v. d. S officiële zegenmgei: turgische voorschriften verricht had, sprak de heer J. Beerens, voorzitter van het bedrijf te Kaatsheuvel, de aanwezigen toe. Hij wees er op, dat de groei van en volgens pijker lgens de li- de laatste 10 jaren in het bedrijf voortdurende uitbreidingen heeft noodzakelijk gemaakt. Was het in 1956 de textiel en kruideniers afdeling en het vorig jaar de gro te ombouw van de bakkersalde ling, nu noopte de gestadige groei van de afdeling woningin richting opnieuw tot een uitbrei ding, die niet langer meer op zich kon doen wachten. Mogelijk hebben sommigen gemeend, dat de aankoop van pand 33 in de Hoofdstraat tot gevolg zou heb ben, dat wij aldaar een slagerij zouden vestigen. Waar dit niet Seschied is, wil dit niet zeggen, at deze branche onze belang stelling voor onze leden niet heeft, wat mogelijk in de toe komst zal blijken. Nu noopte de permanente groei van de aideling huishoudelijke artikelen eerst de ze branche te verzorgen. En waar de aanwezigen hier staan voor 'n show van artikelen als: wasma chines, koelkasten, stofzuigers, gasfornuizen enz., moeten we be denken, dat deze artikelen in on ze tijd een gemeenschapsgoed ge worden zijn, waarvoor de coöpe ratie zich moet interesseren, spe ciaal ook omdat het afbetalings systeem de volle aandacht vraagt. Spreker brengt dank aan de leden der coöperatie, die door hun steun ook deze uitbreiding weer hebben mogelijk gemaakt. Hij dankt aannemer v. d. Hoven, die als steeds weer perfect werk geleverd heeft, de onderaanne mers van Houtum, Beekmans en Dekkers, die ieder voor zich tot volledige voldoening werk gele verd hebben; de Ned. Bedrijfscoö peratie voor de deskundige ad viezen en practische wenken, de heer Brok, die permanente stuw kracht in ons grote bedrijf, die zowel economisch als zakenman, maar daarnaast ook als patroon over de werknemers een onbe taalbare kracht is, die een geest schept, die tot verantwoordelijk heid stimuleert. Hij hoopt, dat ook deze afdeling onder zijn hoofdleiding tot bloei zal gera ken. Pastoor v. d. Spijker feliciteert het bestuur van de Coöperatie; hij wenst ook deze afdeling suc ces toe, wat ongetwijfeld volgen zal, waar deskundige voorlicht- ting en service geboden worden, zoals de Coöperatie dat gewoon is. Hij spreekt de hoop uit dat deze afdeling lot bloei zal gera ken tot heil van de leden. Namens de Cosa (Coöperatieve samenwerking) spreekt de heer v. d. Brink uit Tilburg, die Kaats heuvel 'n model-coöperatie noemt waar het prettig mee samenwer ken is, vooral onder 'n bedrijfs leider als waarover Kaatsheuvel beschikt. Bedrijfsleider Brok brengt dank voor de vele woorden van waar dering aan zijn adres gericht, maar zijn grote dank gaat uit naar de leden die door hun mede werking de leiding tot deze uit breiding in staat gesteld hebben, 'n Speciaal woord van dank gaat dan uit naar het personeel, waar onder een geest van saamhorig heid en verantwoording heerst, die het prettig maakt te leiden. Hij feliciteert de heer Boelens die als chef deze afdeling zal leiden en waarvan hij overtuigd is, dat de verantwoording, op diens schouders gelegd, met bewustzijn zal gedragen worden. Nadat de heer Boelens met een kort woord gedankt heeft, wor den de aanwezigen genodigd een verfrissing te gaan gebruiken in het gebouw van de Gildenbond, daar de Coöperatie nog niet be schikt over een can tine, om de genodigden met respect te kun nen ontvangen. Harmonie Apollo op concours. De harmonie Apollo toog zon dag j.l. naar Waalre, om aldaar deel te nemen aan hét R.K. Fede ratief Muziekconcours bij gele genheid van het 40-jarig bestaan der harmonie Juliana aldaar, en waarbij zij voor de eerste maal moest uitkomen in de vaandel afdeling. Maandenlang had men zich voorbereid en was er intensief onder dirigent Molenschot gestu deerd voor dit moeilijke examen. Want het verplichte nummer, „London Suite van Coates, als mede het eigen gekozen werk, de ouverture uit de opera „Der Waf- fenschmied von Worms" van Lortzing, stellen in alle partijen hoge eisen aan de technische ca paciteiten der muzikanten. Beide composities zijn echter dankbare werken en geven de executanten, mits muzikaal vertolkt, alle ge legenheid het geheel tot een suc cesvolle uitvoering te maken. De verwachtingen op een gun stig resultaat waren over het al gemeen vrij gematigd, vooral om dat men wist, dat men op het on derdeel techniek nog wel het een en ander te kort kwam. Zondag middag, even voor het vertrek, werden de nummers nog even doorgenomen, waarbij vooral de „Waffenschmied" een werkelijk goede vertolking kreeg, zodat vol goede moed de reis in de broei end warme bussen naar Waalre werd aanvaard. Gezien het bovenvermelde kan Apollo over het gepresteerde al daar beslist niet ontevreden zijn. Wel werd haar optreden niet met een le prijs beloond en was er na het bekend maken van de uitslag 48 punten voor de „London Sui te" en 47 punten voor „der Waf- lenschmied von Worms", samen 95 pnnten en 2e prijs, even 'n ge drukte stemming, maar laten de heren niet vergeten, dat een eer ste optreden in de vaandelafde ling, dat fcc^cnoreerd is met een goede 2e prijs, 'ist geen slecht resultaat is. Mee. *"0 gerenom meerde corpsen van naam heb ben ditzelfde niet een.-, maar meerdere malen meegemaakt. De London Suite liet duidelijk uit komen, vooral in het eerste en 't derde deel, dat de techniek inder daad extra verzorging behoeft. Het tweede deel was echter goed verzorgd. „Der Waffenschmied" was echter belangrijk minder en kon niet vergeleken worden met de uitvoering op de korte repe titie van 's middags. Wij gaan niet in details treden, maar wil len alleen opmerken, dat het on gelijkmatig was, de forto's te ruw en wij waren werkelijk verbaasd dat deze vertolking nog 47 pun ten opleverde. Zoals gezegd was de stemming even in mineur, maar dat duurde maar even. Men was er zelf van overtuigd, dat een hogere waar dering niet verdiend was en dus werd in de beste stemming en een ervaring rijker de terugreis aan vaard. Kynologie. Op de internationale kampi- oenschapstentoonstelling „Twen- the Show" 1959, te Enschede ge houden, behaalde de heer M. de Vries met boxer teef Lustika van Eugenese in de jeugdklas le prijs zeer goed; de heer N. Damen met keeshond reu Sigelinski's Ferdi nand in de open klas zeer goed en de heer H. Elshout met keeshond reu Sigelinski's Siem in de tok- kerskias le prijs uitmuntend. Dammen. De onderlinge damcompeti- tie van „E.K.D.Y." is gestart in haar clublokaal bij J. van Berkel, calé „De Viersprong". De uitslagen in üe eerste ron4 de waren: F. v. Munster-W. Sulsters 20 P. v. Zon-H. v. Deudekom 2 C. Sips-H. Koubos 2 H. Muskens-W. Zwaans 20 Het programma voor a.s. dins- 1 dag luidt: W. Zwaans-F. van Munster. H. Roubos-J. van Berkel. W. Sulsters-H. Muskens. P. van Zon-C. Sips. H. van Deudekom vrij. ADVERTENTIES. Onder dit kopje kwam in ons vorig nummer een bericht voor, dat daar helemaal niet thuis hoorde en dat zeker velen onzer lezers zal hebben verbaasd en te recht. Door een onverklaarbare on-attentie op ons bureau is dit bericht, dat niet meer of niet minder bedoeld was dan een ver trouwelijke persoonlijke medede ling of informatie voor onze ad ministratie (wat toch heel nor maal is) in deze rubriek foutief en jammerlijk terecht gekomen. Wij stellen er prijs op mede te delen dat noch onze correspon dent de heer Kamp, noch onze medewerker de heer Tuerlings ten deze enige blaam treft, waar de fout geheel bij ons berust, waarvoor onze excuses aan allen die daarbij betrokken zijn. Red. Loon op Zand ÜS333ÜI5 l'/«TPff fH i Toneeluitvoering. Mocht de onder leiding van Frater Lucidius in het voorjaar opgevoerde revue uitstekend ge slaagd heten, het zondagavond in het parochiehuis opgevoerde dra matische spel „De verstotene van het eiland" was zo mogelijk nog beter. Genoemde frater schree genoemd drama naar aanleiding van het 40-jarig priesterfeest van onze pastoor, wiens feest het dan ook afsloot. Kapelaan Adriaanse sprak een kort inleidend woord en gaf een korte verklaring om trent de middeleeuwse heksen processen, waarvan het toneel werk wel een zeer triest beeld schilderde. Zeer fijn heeft de schrijver de mentaliteit der middeleeuwers zaterdagmiddag een onderling feest aangeboden. 's Avonds om 6 uur kwamen allen in de zaal der harmonie bij een om aan te zitten aan een ge zamenlijke koffietafel. Bij deze gelegenheid bood de voorzitter van de drumhand, de heer H. Moonen, aan de leider van de drumband, de heer C. v. d. Hoven, een cadeau aan, terwijl dienst echtgenote bloemen wer den geoffreerd. Namens de harmonie en haar bestuur bood de heer P. Baeten de drumbandlcider hartelijke ge lukwensen aan, terwijl de heer M. Kcmmercn woorden van dering sprak namens de Jeu n, vergezeld van een passend ge schenk. De avond werd verder in gezel lig samenzijn gesleten, waarbij spel, zang, dans en voordracht elkaar afwisselden. Gelijk altijd kwam ook nu het sluitingsuur weer te vroeg. Agenda. Zaal parochiehuis. Dinsdag 23 juni EHBO o.l.v. Dr. de Vries, 7.30 uur. Woensdag 24 juni tweede op voering van „De verstotene van het eiland" door de Loonse jon geren revuegroep, aanvang 8 uur. Sprang-Capeüe DRUKKERIJ VAN BOXTEL A.£±i aangevoeld en dit gevoel zijn spe lers ook weten bij te brengen. De rollen werden dan ook alle zon der onderscheid zeer goed ver tolkt en zowel grime als decor en costumcring voldeden aan hoge eisen. De grote parochiehuiszaal was zo goed als geheel uitver kocht en de bezoekers waren al len vol lof over het genotene. Woensdagavond heeft een her opvoering plaats. We hopen dan nader op een en ander terug te komen. Drumband Kon. Harmonie „Sophia's Vereniging". In verband met de verleden week behaalde successen werd de leden van genoemde drumband Sprang Capelle POSTDUIVENVERENIGING „NOOIT GEDACHT". De Postduivenver. Nooit Ge dacht hield zaterdag een wed vlucht van Fürth (I^uitsland). Afstand 500 km. De prijzen wer den als volgt behaald: J. van Zeist 1A. J. Ophorst 2, 29; G. van Tilborg 3, 14, 28; G. Rozenbrand 4, 24; M. Netten 5, 10; G. Verhagen 6; A. Florijn 7, 21; A. Brouwers 8, 15; A. van Campen 9, 30; A. Vos 11; H. van Zeist 12, 18; H. de Jong 13, 17, 19; A. Snaphaan 16; M. Blok 20, 23; J. Sterrenburg '22, 26, 27; F- Tactor 25. A.s. woensdag inkorven voor Aschaffenburg tussen 7.30 en 9.30 uur. de ecbd ra hei nm Abonnement: 22 cent per week: per kwartaal i 2.85 3.10 franco p.p. Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" het goede anker-horloge (let op het rodeV driehoekje) GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 26 ju ni 1959 des nam. 7.30 uur ten gemeente-j huize. Agenda I.Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging Ambtenaren-reglement. 5. Vaststelling nieuwe Verordening tot regeling van de bezoldiging van de vrijwil lige brandweer. 6. Toetreding tot de Prov. VVV vari Noord-Brabant. I 7. Vaststelling algemeen besluit tot het aangaan van kasgeldleningen gedurende het 3e kwartaal 1959 en vaststelling maximum van de gedurende het 3e kwart. 1959 iil rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten op te nemen gelden. 8. Verpachting gemeente-eigendommen 9. Aankoop panden Hoofdstraat 67, 6i en Schoolstraat 37 met bijbehorende tuin tjes. 10. Aankoop grond t.b.v. de uitbrei ding der algemene begraafplaats aan dt Heistraat. II. Verkoop bouwterreinen. 12. Goedkeuring rekening 1957 dei Gemeentelijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg. 13. Wijziging gemeente-begrotingen 5e en '59. 14. Mededelingen. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. zen, terwijl zij die geen enkel visje hadden weten te verschaklen een troostprijsje kre gen. KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 UITSTAPJE NAAIKRANS. De dames van de Ned. Herv. Naaikrans maakten j.l. woensdag per autobus een uit stapje, waarbij o.m. een bezoek gebracht werd aan het Sanatorium Zonnegloren te Soest en aan het kasteel van de vroegere Duitse keizer te Doom In het conferentie centrum Lage Vuurse werd een diner get bruikt, terwijl tot slot een bezoek werd gebracht aan mevrouw Streefkerk Som- mer te Utrecht, weduwe van de vroegere predikant alhier. SCHOOLREISJE. De leerlingen van de hoogste klassen van de Chr. School alhier maakten j.l. donder dag met een drietal prachtige touringcars, onder leiding van het onderwijzend perso neel een plezierreisje naar Amsterdam, al waar Schiphol werd bezocht en een rond vaart door de havens en grachten werd ge maakt. Verder werd naar Wassenaar ge reden, waar aan het strand, de Wassenaar- se slag, enige uren op aangename wijze werd doorgebracht. De reis ging verder naar Rijswijk, waar de jeugd zich vermaakte in de prachtige speeltuin. De terugreis werd over de Maasstad gemaakt. Voldaan over he' genotene kwam de jeugd te circa 10 uur weer aan de school aan, opgewacht door vele ouders. GEREF. JEUGDVERENIGINGEN. Met „De Zilvermeeuw" van schipper v. d. Sluis te Made, maakten de leden van de Geref. Jeugdverenigingen j.l. zaterdagmid dag een boottocht naar de Biesbosch. Het gezelschap ging hiertoe aan het Drongelen- seveer aan boord en genoot volop van de mooie boottocht. Vanaf de Biesbosch werd naar Werkendam gevaren, waar enige tijd aan het strandje aldaar werd vertoeft en waar velen een verfrissende duik in het wa ter namen. Langs slot Loevestein en Andel ging het via Heusden naar Drongelen terug, waar het gezelschap weer werd ontscheept. Het was in elk opzicht een mooie en ge slaagde boottocht. JEUGD-VISWEDSTRIJD. De hengelvereniging De Maasmond, ge vestigd in het café Havenzicht van de heer Ph. v. Tilborgh alhier, hield j.l. zaterdag middag in het Zuiderafwateringskanaal een jeugd-hengelwedstrijd, zulks i.v.m. het 40- jarig bestaan der vereniging. Voor deze wedstrijd hadden zich 38 deelnemers opge geven. Het was derhalve zaterdagmiddag een grote drukte aan het Zuiderafwaterngs- kanaal. De heer J. Kraak met zijn assisten ten had het vis-parcours uitgezet en om half 3 kon de hengelwedstrijd een aanvang ne men. Het mooie weer was er zeker ook oor zaak van, dat de vissen niet wilden bijten, want er were} slechts een enkel visje ge vangen. De uitslag van deze vis-wedstrijd luidt als volgt: G. Doresteijn 1; Keesje Verduijn 2; Kobi Dalmaijer 3; Ton Cové 4; Teunis Groen 5; Jac. Vos 6; Leo de Jong 7; Arie Nieuwenhuizen 8 en J. v. d. Schans 9. In café Havenzicht vand na afloop van de wedstrijd de prijsuitreiking plaats. Voor de prijswinnaars waren er zeer mooie prij- GESLAAGD. Aan het Willem van Oranje College te Waalwijk slaagden voor het diploma HBS A, onze plaatsgenoten mcj. Annie van Vuu- ren Ad. en J. Verhagen Wd. en Joop Mo- legra:.f. Geslaagden proficiat. WANDELWEDSTRIJD. De wandelclub Er op uit, nam j.l. Zater dag deel aan de 2e nat. Nivo-Spcrta wan delmars te Zaltbommcl. Per licts reisde men naar Zaltbommcl en nadat men was uitgerust begon men aan de wandeiwed- strijden. De junioren moesten een afstand \an 25 kin cn de senioren c;n afstand vaij 25 km afleggen. Na afloop bleek dat de ju nioren een 2e prijs hadden behaald met 240 pt. en de senioren eei. le prijs met 248. pt. Een woord van dank komt zeker wel toe aan de heer J. de Vos, de leider van Er op uit, die steeds zorgt, dat men goed ge traind aan de start van een wedstrijd komt. A.s. zaterdag wordt deelgenomen aan wan delwedstrijder. te Rotterdam, alwaar weder om de traditionele Rotterdammer-marsen worden gehouden.. Doch men gaat niet al leen naar wedstrijden in andere plaatsen, maar de vereniging heeft zelf eveneens een avondvierdaagse uitgeschreven. Deze wed strijden zullen worden gehouden op 8, 9, 10 en 11 juli a.s. Aan deze wedstrijden kunnen senioren deelnemen vanaf de leef tijd van 13 jaar en junioren van 8 tot cn met 12 jaar. Voor deze avondvierdaagse kan men zich tot 8 juli a.s. opgeven bij dhr. J. P. de Vos, Julianalaan 62 cn J. Muis, Poolse- straat 4 alhier. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Chateauroux, over een afstand van 566 km. De uitslag was als volgt: C de Cloe 1, 2, 6; G Tref fers 3; P Nieuwenhuizen 4; A v Beek 5; St v Peer 7; B Pols 8, 9; A Klootwijk 10; H Verduijn 11. A.s. vrijdag wordt een wed vlucht gehouden vanuit St. Vincent, afstand 977 km. Voor deze vlucht is het hedenavond inkorven, terwijl a.s. zondag een wedvlucht wordt gehouden vanuit Pont St. Maxcnce, afstand 280 km; inkorven vrijdag a.s. in het clublokaal bij mevr. Cové-v. d. Haart. GROENE KRUIS-VLUCHT. De Groene Kruis-vlucht is wederom in ere hersteld. Nadat enkele jaren geen vlucht voor het plaatselijke Groene Kruis is ge houden, is het thans gelukt om een wed vlucht te houden. Het doet prettig aan, dat de beide postduivenverenigingen voor deze vlucht eendrachtig samen gaan werken, zo dat het mogelijk zal zijn t.z.t. een groot be drag af te dragen aan het Groen Kruis alh. TENNISCLUB ROAKTUM. origineel Markensc woning werden beke ken. Alle leerlingen waren vol lof over dit eilandje. Wederom aangekomen 'e Volen- dam werd in het restaurant „AMVO" de lunch gebruikt en daarna ging de tocht naar Amsterdam, waarbij men een bezoek bracht aan de Luchthaven Schiphol. Vanaf 't plat vorm van het restaurant zag men verschil lende vliegtuigen landen cn opstijgen. Dat men aldaar volop heeft genoten laat zich indenken. Vervolgens werd gereden naar Schevcningen alwaar men kon zwemmen in de Noordzee. Ook hier hadden de jongens cn meisjes veel plezier. Tenslotte werd een bezoek gebracht aan de bekende speeltuin Drievliet bij Rijswijk. In deze speeltuin kan men volop genieten van de doolhof, de z.g. bots-autotjes e.d. Te ongeveer 9 uur arriveerde men weer in Capelle, alwaar ve le ouders cn andere belangstellenden de leerlingen met hun begeleiders opwachtten. Aan de blijde gezichten der leerlingen kon men zien, dat allen een plezierige dag had den gehad. Een woord van dank past her- bij zeker wel aan het onderwijzmd perso neel en de leden der Oudercommissie, voor hetgeen zij hadden gedaan om het de jon gens cn meisjes op deze dag naar genoe gen te maken cn eveneens voor he' toe zicht op de leerlingen. Want een dergelijk uitstapje eist alles van hen die met de lei ding over deze jongens en meisjes zijn be last. Het deed dan ook allerprettigst aan. dat alle leerlingen hun begeleiders dank brachten voor de goede zorgen op deze dag. SCHAAKCLUB. De schaakclub De Vrije Pion, gevestigd in het stationskoffiehuis van dhr. P. Pruijs- sers alhier, heeft de onderlinge competitie beëindigd en het resultaat van de eerste plaatsen is als volgt: syst. scor.- pt. gesp. gew. verl. rem. pt. Het eerste team van de tennisclub Roak- tum speelde jl. zaterdag op haar banen aan de Heistraat alhier een wedstrijd tegen de winnaar van groep A van de zaterdagmid dagcompetitie. De winnaar van deze wed strijd mocht zich kampioen van de zater dagmiddag-competitie noemen. De winnaar van groep A was T.C. uit Tilburg, en zo j ging dus jl. zaterdagmiddag de strijd tussen T.C. I en Roaktum I. Roaktum was er van doordrongen met een sterke tegenstander te doen te hebben. Dit inspireerde de dames en heren dusdanig, dat zij met de sterke wil om te winnen het speelveld betraden. En het is hun gelukt om de beslissing in hun voordeel te doen uitvallen. De wedstrijd werd met 4-1 gewonnen. De gedetailleer de uitslagen waren als volgt: Dames enkel: mevr. Oerlemans-Aalfs sl. mevr. Rcpko met 7-6, 6-0; Heren enkel: St. Dancewicz sl. dhr. v. Nieuwkuijk met 7-5, 8-6. Gemengd dubbel: mevr. Dancewicz en M i de Rooij verliezen van mevr. en dhr. van 1 Nieuwkuijk met 1 - 6, 6 - 2 en 4 - 6; mevr. Oerlemans-Aalfs en A v Oversteeg sl. mevr. en dhr. Repko met 6-2, 6-0. Heren dub- j bel: St. Dancewicz en M de Rooij sl. de heren Repko en v Nieuwkuijk met 6-1, 7-5. BENOEMD. Mej. J. v. d. Kerk, onderwijzeres aan de bijz. lagere school in de Heistraat alhier, is in gelijke functie benoemd te Barneveld. SCHOOLREIS JULIANA-SCHOOL. Onder leiding van het onderwijzend per soneel en leden der Oudercommissie maak ten de leerlingen der hoogste klassen van de Koningin Julianaschool alhier j.l. vrijdag het jaarlijkse uitstapje. De reis ging dt- maal naar Volendam, Marken, Amsterdam, Schevcningen. Des morgens om 7.30 uur vertrokken de leerlingen met twee bussen van Mulders-Sars uit Waalwijk en de eer ste aanlegplaats was Volendam. Vandaar i maakte men een bootreisje naar Marken, j Het was voor bijna alle leerlingen de eerste maal dat zij kennis maakten met het eiland Marken. Diverse winkels en natuurlijk een W. Goedhart 227 26 25 0 1 25 2 H. L. Stcin 190 29 14 9 6 17 J Muis 189 26 15 6 17V^ S. Oerlemans 184 30 16 14 0 16 J. Mesman 178 30 12 13 5 14 Yi J. Benschop 177 27 14 11 2 15 H v Oversteeg 171 24 9 9 6 12 W Kieboom 170 25 12 11 2 13 H Weistra 170 25 13 12 0 13 A Elsman 158 23 8 13 2 9 Deze behaalden resp. de le-10c prijs. Verder eindigden de heren C Rempt als 1 le, Dr C H K Wintcrwerp als 12e, J Dek kers 13e, J v Tilborgh 14e, H Oerlemans 15e, H J Smit 16e, J Braat 17e, P J v d Ven 18e en W Geenen 19e. De systeem- punten bepalen de ranglijst en worden als volgt gehonoreerd: winstpartij 8 pt., ver- licspartij 4 pt., remise 6 pt, geen tegen stander 6 pt., afwezig met kennisgeving 3 en afwezig zonder kennisgev. 0 pt. U KUNT NIET ALLES WETEN. Moet u jampotjes vullen, vul deze dan tot boven aan toe, sluit ze met perkament papier en keer ze dan om op een scho teltje. Laat de potjes zo afkoelen; even tuele lucht kan dan nog ontsnappen en u voorkomt schimmelen. Vislucht verwijdert men uit pannen, door deze in te wrijven met een halve citroen. Daarna omwassen, en de vislucht is ver dwenen. Door enige druppels creoline op uw vuil nisemmer te sprenkelen, verdrijft men de vliegen. Door tijdens het schoonmaken van uien een zonnebril op te zetten, voorkomt men de „tranenvloed". De onaangename smaak na het eten van uien voorkomt men, door na de maaltijd wat rauwe peterselie te gebruiken. Voeg een paar druppels melk toe aan de schoensmeer en uw vochtige schoenen zullen weer spoedig glimmen. Lederwerk, bestreken met één deel kamfer en 9 delen terpentijn zal niet schimme len. Geel geworden pitriet wordt eerst afgeno men met zeepsop, daarna flink afge spoeld en vervolgens behandeld met ver dund bleekwater. Zodra het voorwerp wit geworden is, wordt het afgespoeld tot de chloorlucht verdwenen is. (Nadruk verboden).

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5