WASPIK DRUNEN VLIJMEN WELK VAK kiest U 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAaNDAG 22 JUNI 1959 6 Raamsdonk OUDEN v. DAGEN NAAR SCHIPHOL Raamsdonksveer 1H" i rn n bij de brandweer ook een brandmel ding binnen van Giersbergen, waar een schuurtje afbrandde. Deze twee meldingen veroorzaakte een klein misverstand tussen de luchtwacht boven Drunen en de vrijwillige brandweer alhier. De brandweer koos eerst richting Giersbergen, ter wijl de luchtwacht, die met zijn vliegtuig boven Drunen cirkelde, 't bosbrandje aanwees. Via de vlieg basis werd het toestel daarna hier van op de hoogte gebracht, waar door het misverstand was opgehel derd. Gelukkig waren beide bran den nog al van onschuldige aard, maar bij de aanhoudende droogte is uiterste waakzaamheid geboden. EBshout Haarsteeg iBg&asaBss* twee leerlingen zetter of drukker Antoon Tielen SCHOOLSPORTDAG. Dinsdag 23 juni a.s. wordt in Waspik de jaarlijkse schoolsportdag gehouden. Vanaf de vijfde klas zullen de leerlingen der ge zamenlijke lagere scholen proeven van be kwaamheid moeten afleggen in hoogsprin gen, hardlopen en balwerpen, terwijl verder door ieder nog een behendigheidsoefening moet worden gedaan, welke door de in specteur van de lichamelijke opvoeding is samengesteld. Naar gelang de geleverde prestaties bij de diverse onderdelen kunnen jongens en meisjes een A, B, C, D en E- diploma behalen. Verder zal door de deel nemers in de loop van de dag slagbal wor den gespeeld. BOERENLEERGANGEN. Aan de Boerenleergangen te Breda slaag den uit Waspik de heren P. Verschuren en Am. Smits. AUTOBOTSING. Van Wijnhandel H. van Iersel werden in de Kerkstraat twee auto's aangereden, waar bij er een, een personenauto, dermate werd beschadigd dat van herstel practisch geen sprake meer kan zijn. De wagens stonden naast de bovengrondse wijnkelder langs de weg achter elkaar geparkeerd, toen er te gen het middernachtelijk uur enkele le gerwagens vanuit de Raadhuisstraat de Kerkstraat indraaiden. Op hetzelfde mo ment kwam uit tegenovergestelde richting een luxe wagen. Toen de chauffeur van de legerauto hiervoor het stuur omgooide zag hij geen kans meer de kolosalc Daf tijdig in het goede spoor te krijgen en reed op de citroen van de fa. van lersel. Deze botste op zijn beurt tegen de bestelwagen, zodat ook hieraan enige schade werd toegebracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet LEERLINGEN KLEUTERSCHOOL. Dinsdag a.s. bestaat er tussen 4 uur en half zes gelegenheid kinderen op te geven voor de kleuterschool in de Kerkstraat. Hiervoor komen alleen die kleuters in aanmerking welke voor juli 1960 4 jaar worden of nu reeds die leeftijd hebben be reikt. WEDVLUCHT Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksveer, Gecrtruidcnberg en Hank. Uitslag Pont St. Max.: A Wintermans H 1, 7; T de Ruyter Rv 2; C de Rooij Was pik 3; J v d Hoof W 4, 51, 82; P Leeg-, gangers H 5, 14; C Arendse Sr Rv 6, 33, 44; H Boons R 8, 30, 50, 115; J Kieboom II Rv 9, 74; Gvd Pluijm H 10; H IJpe- laar G 11, 46, 83, 101; S Selders W 12, 24, 25, 29, 84, 87; R Broeders Rv 13; J v Onzenoord R 15, 32, 53, 75, 104; P Roo- vers W 16; F Hancgraaf H 17, 28, 52, 125; L de Gast H 18; A Bax G 19, 99; P Keij- zers Rv 20, 77, 100; P Kieboom Rv 21, 96, 129; A de Ruijter R 22; J Snijders G 23, 64, 85; D Smits W 85; C Oudzegel G 27, 35, 41; H Smits W 31; W Sperber G 34, 89; Chr Geerling W 36; C Hommel Rv 37, 79, 86, 91, 112, 118; J v d Vleuten W 38, 48; J Hondijk G 39, 90, 123; M Krooswijk G 40; D Langermans W 42, 80; J v Tilborgh W 45, 70, 105; H Diepen- daal G 47; J Timmers W 49; C Ligtvoet K 54; F Zijlmans R 55; R Stevens H 56, 58, 97; A Dupont G 59; J v Stricn Rv 60; Th Smits W 61; A Kanters Rv 62; A v Kuijk Rv 63; Kemmeren-Zagers R 65; M H Oome Rv 66; L de Wit Rv 67, 109; J A Leemans H 68, 126, 127; P de Laat G 69; K Schmiets W 81; M A Sweep G 72, 102, 121; Mureau R 73; H Nerings W 76; Loo- ncn-Boclaars R 78; P v d Mosselaar W 81; P de Graauw W 88, 119, 120; J Smits Rv 92; C Blok G 93, 114; A de Rooij Rv 94; C Broeders Rv 95; 110; N Smits W 96; H Elzcrman G 103, 111, 131, 124; N Nacht- zaam Rv 106; J de Borst Rv 107; H Rolffs Rv 108, 116; W Donks W 113; A Pluijm Wz H 117; P v d. Pol G 122; P de Wit Rv 128; J Riool Rv 130. WEGVERHARDING. Bij de aanbesteding voor het verharden van zandwegen te Deurne, was de N.V. Schapers en de Bont te Raamsdonk - Eind hoven laagste inschrijfster voor perceel I (plm. 15 km) voor f 474.810. OPENING WIT-GELE KRUISGEBOUW. Men is voornemens het nieuwe Wit-Gele Kruisgcbouw, dat onder architectuur van de heer van Stokkum uit Groesbeck werd ge bouwd, op 11 juli a.s. officieel te openen. PROCESSIE NAAR SMAKT. Op de eerste zondag in juli zal vanuit de Theresiakerk te Waspik-Boven de jaar lijkse processie naar St. Jozef te Smakt worden gehouden. Om 8 uur vertrekt men daar vanaf de Paters Carmelietcn en te R'dorp vanaf de bushalte. Kaartjes zijn te Waspik verkrijgbaar bij het Carmelietenkloostcr en te R'donk bij dhr. J. Hommel tot 30 juni. Benoemd. De heer J. de Bont werd benoemd als inspecteur van een levensverzekerings maatschappij te Roosendaal. De ouden van dagen hebben een heerlijke dag gehad. Begunstigd met stralend zomer weer maakten ze een uitstapje naar Schip hol. Bij hun terugkomst in R'veer werden zij aan de Dongebrug opgewacht door de Kon. Harmonie Eendracht. Van daaraf ging het naar het Heereplein, waar de burge meester de oudjes toesprak en dank bracht aan het Oranjecomité voor de goede orga nisatie. In R'donkdorp maakte de Harmo-. nie St. Bavo haar opwachting aan garage Knaap. BENOEMING. Aan de r.k. Meisjesschool is benoemd tot onderwijzeres mej. v. Tilburg uit Ooster hout. GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Op zondag 21 juni vierde Zuster Maria Josephita (Johanna Loonen) haar gouden kloosterfeest. Zuster Josephita is te R'veer geboren en woonde daar tot zij in 't kloos ter trad. Thans verblijft de 72-jarige jubi- larcsse te Schijndel in het Lidwinagesticht, waar ook het feest werd gevierd. ZANGSUCCESSEN. Het R'veCrse Kath. gemengde koor en het Kath. Mannenkoor R'veer, beiden on der leiding van dirigent J. Nollen, behaal den op het int. zangconcours te Brummen 'n le prijs in de le afdeling. MILITAIR TEHUIS. De centrale van Kath. Militaire Tehuizen te Voorburg heeft het verbouwen van een pand tot militair tehuis te R'veer, met woonruimte aanbesteed en gegund aan Gebr. Blom voor f 19.850. EENDRACHT VIERDE PROMOTIE. In Huis ten Deijl werd een feestavond gehouden door de Kon. Harmonie Een dracht, ter gelegenheid van de promotie naar de ereafdeling. Bij de receptie was ook Burgemeester Prinssen en afgevaardigden van de diverse verenigingen. Om half 9 werden de Ouden van dagen afgehaald aan de Dongebrug en daarna kwam de Harmonie St. Bavo uit R'dorp haar zustervereniging een serenade bren gen. Men bracht daarna de avond in ge zellig samenzijn door. GEGUND. Het rioleren en bestraten van Uitwijk is door Burg. en Weth. van Almkerk gegund aan J. Dikkes te R'veer. kenners-nieuws. De Drunense renners behaalden in de ronde van Schijndel zondag jl. wel een uitzonderlijk succes. Van der Lee werd winnaar en v. Hees- wijk bezette een derde plaats. Na 50 km. had zich een kopgroep ge vormd van vier renners, n.l. van der Lee, v. Hees wijk, v. d. Grint en Wesseling. Dit bleef de kopgroep tot aan de sprint. Hieruit kwam v. d. Lee als nr. 1 en v. Heeswijk als nr. 3 naar voren. A.s. zondag gaan de renners naar Gilze. '7? Tennisclub „De Klinkaert" naar de derde klas K.N.L.T.B. Het eerste team van de tennisclub „de Klinkaert", dat drie weken ge leden kampioen werd in de vierde klasse van de K.N.L.T.B heeft haar promotie-wedstrijden thans ook achter de rug met het bovenvermel de resultaat. In een felle kamp te gen Breda wist zij de promotie nog juist te behalen. Twee jaar geleden promoveerde „de Klinkaert" van de 5de naar de 4e klas. Successen van S.H.J. St. Herman-Jozef behaalde giste ren op de Bondsdag te Tilburg goe de successen. De heren werden in het algemeen klassement nr. 1. Jos v. a. Wiel werd nr. 1 in de perso neels wedstrijd. De groep meisjes 14 tot 17 behaalde een tweede prijs. De groep jongens van 14 tot 17 be haalde eveneens een tweede prijs, en bij de marswedstrijd werd Dru- nen ook nr. 2. Brand. De luchtwacht voor bosbranden van het vliegveld Gilze-Rijen ont dekte zaterdagmiddag ten zuiden van de Heidijk een bosbrandje. Via de vliegbasis Gilze-Rijen werd in Drunen de brandweer opgeroepen. Gelijktijdig met deze oproep kwam T.B.C.-bestrijding. De ouders, wier kinderen vorige week donderdag de „krasjes" heb ben gekregen, moeten deze dinsdag in de Hoge Braken laten „aflezen". Hiervoor staan de uren op de kaart aangegeven. Kaarten meebrengen. Maandagavond zullen in de zaal van café Elshout brandweermannen, leden van de B.B., leden van de E.H.B.O. en andere vrijwilligers be sprekingen houden over het komen de huisbezoek in verband met de al gemene doorlichting. Donderdag avond is er speciaal voor deze pro pagandisten een speciale voorlich tingsavond door de S.O.T.U. Geslaagde oudermiddag kleuteronderwijs. De belangstelling voor de ouder middag voor het kleuteronderwijs, die gistermiddag in de Hoge Braken werd gehouden, was zeer groot. Het werd in alle opzichten ook een bij zonder geslaagde middag, waarbij de ouders wat nader werden ge bracht bij het moderne kleuter-on derwijs en waarop ook de kleuters zelf door hun onbevangenheid tij dens de demonstraties, het geheel bijzonder deden slagen. Het hoofd van de r.k. kleuterschool, Zuster Theresia, die allen een har telijk welkom toeriep, gaf een korte inleiding over de moderne methodes van kleuteronderwijs, zoals men die thans ook aan deze school volgt. Deken Rooyackers besprak deze middag de betekenis van het kleu teronderwijs in het algemeen en meende met trots te kunnen getui gen dat Drunen in het bezit is van een zeer goede kleuterschool, die, wat inrichting zowel als het te geven onderwijs betreft, kan wedijveren met de beste in het land. Ook be sprak hij de te vormen oudercomi- té's, in dit geval het oudercomité voor de kleuterschool. Het is de be doeling dat dit oudercomité met 1 september gekozen is. De samen stelling zal zó zijn, dat van iedere een ouder vertegenwoordigt is. Ook zal er naar moeten worden gestreefd dat in een oudercomité diverse groe peringen zullen zijn vertegenwoor digd. De ouders zullen t.z.t. een stembiljet krijgen thuisgestuurd, waarop zij hun stem kunnen uit brengen. Op deze stembiljetten zal tevens een lijst van aanbeveling zijn aangebracht, hoewel men geenszins verplicht is zich daar aan te hou den. Het verheugde Deken Rooyac kers ook dat er voor het kleuter onderwijs zulk een grote belangstel ling bestaat. Spreker wees er echter op dat men bij het vormen van de klassen er rekening mee moest hou den dat de wettelijk voorgeschreven norm van 40 per klas, niet over schreden werd. Gezien de grote toe loop van leerlingen, is men ook van plan om per 1 september a.s. met een extra klas te starten. Hiervoor waren echter nog pas 11 leerlingen, terwijl als minimum het aantal 16 moet zijn. Er kunnen derhalve nog nieuwe leerlingen worden aangeno men. Een consumptie, aangeboden door de kleuterschool, werd op deze war me middag bijzonder op prijs ge steld. Na de inleidingen en zakelijke ge sprekken kwamen de kleuters zelf aan het woord. Middels een voor- drachtje, een liedje en een dansje, werd o.l.v. de Zusters en leken-kleu- teronderwijzeressen de muzikale vorming van de kleuters gedemon streerd. De onbevangenheid waar mee dit werd gebracht, alsmede de uitstekende verzorging van het ge heel, maakte dit meedoen van de kleuters de middag tot een groot succes. Op duidelijke wijze werd deze middag de methodiek, voor wat betreft de muzikale vorming, ge toond. Op bijzondere wijze toonde déze middag echter het peil waarop het kleuteronderwijs in Drunen staat. En dat is bijzonder hoog, dank zij de deskundige leiding en de goede zor gen van alle Zusters en onderwijze ressen, aan de kleuterschool verbon den. Het dankwoord van Deken Rooy ackers aan het einde van deze mid dag, was dan ook met recht, namens allen. Junioren-concours De Parelvissers. Ook de Parelvissers van de toe komst hielden hun jaarlijks viscon- cours. Het was een geweldige druk te aan het Afwateringskanaal zon dagmiddag, toen 68 jeugdige sport vissers inwierpen. Om precies half 3 begon de strijd om de prachtige wis selbeker. Door de eerste tien werden gemiddeld 10 vissen gevangen. Om zes uur werden in café H. v. Delft de prijzen uitgereikt door de voorzitter, die de jeugd aanspoorde om goede sportvissers te worden, en tevens het 100ste lid welkom heette, waarvoor het ook een extra prijs had. De eerste prijs ging naar A. de Graaf met 19 stuks en 57 punten. Deze werd op de voet gevolgd door M. de Munnik met 18 stuks en 54 pnt. De verdere uitslagen waren: 3. P. Jung, 12 st. 49 pnt. 4. K. de Vries. 12 st. 48 pnt. 5. W. v. Kempen, 8 st. 41 pnt. 6. P. v. Ravenstein, 6 st. 33 pnt. 7. A. Mimpen, 9 st. 27 pnt. 8. C. v. Drunen, 4 st. 24 pnt. 9. H. Knippels, 7 st. 21 pnt. 10. C. Heeffer, 6 st. 18 pnt. Alle deelnemers kregen echter de ze middag een prijs, dank zij de ac tiviteit van het bestuur. Agenda. Maandag 22 juni: 4.30 uur Drunen se balletschool, Hoge Braken; 7.30 uur: T.T.V.D., Grotestraat 8; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger". Dinsdag 23 juni: 7 uur trainen DVC; 7 uur: trainen Volleybalclub; 8 uur: clubavond „O.O.G.". Van der Geit. Woensdag 24 juni: 7 uur Jiu Jitsu, café Klerks; 7 uur: trainen Volleybalclub; 8 uur: film „Heimweh", Hoge Bra ken; 8 uur: clubavond „O.O.O.", café Els- hout; 8 uur: clubavond DVP, café Klerks; 8 uur: clubavond „Nooit Gedacht", café v. d. Geit; 8 uur: clubavond „Prins Bernhard", hotel Royal. Donderdag 25 juni: 7 uur trainen D.V.C.-junioren; 7.30 uur: T.T.V.D., Grotestraat 8; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Els- hout. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Dinsdag zullen P. de Krieger-de Baav hun gouden huwelijksfeest vieren. Al weken is een ijverig buurtcomité werkzaam om die dag voor het gouden paar tot een onvergetelijke dag te maken en om in de „Bossen" een feest tot stand te brengen zoals in tientallen van jaren niet meer is voorgekomen. Om half 10 is in de parochiekerk eeu plechtige H. Mis. Daarna zal het bruids paar door de buurtbewoners naar de fees telijk versierde woning worden begeleid en zal de zanghulde van de buurt met aanbie ding van het cadeau plaats hebben. 's Middags optocht met wagens, waarop verschillende levensomstandigheden van 't gouden paar zullen worden uitgebeeld. Daarna kindertractatie.. Om 7 uur sere nade door de kerkelijke fanfare en de ge mengde zangvereniging Uitspanning door Inspanning. Daarna ontspannings- en bal avond voor de buurtbewoners. T.B.C.-CONTROLE. Woensdag worden de ouders met de kin deren die vrijdag j.I. gepirquetteerd zijn, verwacht in het parochiehuis ter controle. Verwacht wordt dat allen komen op het tijdstip dat op de kaart staat aangegeven. AGENDA. Dinsdag serenade gouden bruiloft. Woensdag en zaterdag trainen tafelten nis zaal parochiehuis. Donderdag trainen volleybal terrein C. Klerks. Donderdag trainen gymnastiekclub RKJB. DOORLICHTING. Door het gemeentebestuur is een circu laire huis aan huis verspreid, waarin de be volking ernstig wordt aangespoord om allen deel te nemen aan het algemeen borston derzoek dat van 17 tot 23 juli zal plaats hebben. Aan de doorlichting hoeven niet deel te nemen kinderen beneden de leef tijd van 15 jaar, daar hiervoor reeds andere maatregelen zijn of zullen worden getroffen. De kosten bedragen een gulden per persoon met een maximum van vijf gulden per ge zin. Gebrekkigen en zieken zullen per auto, die van gemeentewege beschikbaar wordt gesteld, vervoerd worden. Alles wordt ge-, daan om de actie voor honderd procent te doen slagen. Propagandisten zullen elk ge zin bezoeken om allen te noteren die aan het onderzoek willen deelnemen en om per sonen die van de harde noodzakelijkheid nog niet genoeg overtuigd zijn, alsnog te trach ten te overtuigen. Iedereen moet goed be grijpen, dat slechts met de volle medewer king van allen volledig resultaat te ver wachten is. TAFELTENNIS. Op de te Tilburg gehouden Brab. jeugd kampioenschappen zijn door de tafeltennis vereniging De Smashers weer mooie suc cessen behaald. In het enkelspel kwamen Th. Stevens en H. van Lighten van de Smashers in de finale tegen elkaar. Na een zeer spannende wedstrijd overwon Stevens zijn clubgenoot met 21-15, 18-21 en 21 - 9. In het dubbelspel kwamen Stevens en van Loghten in de finale tegen Otter en de Brouwer van Irene. Ook hier zegevierde de Smashers-combinatie. Alle prijzen op een na kwamen dus in het bezit van Smashers. Th. Stevens mag zich voor een jaar eigenaar noemen van de door hem gewonnen Anton Coolen-wissel- beker, waarbij hij tevens een persoonlijke beker kreeg aangeboden. Als ook hier het spreekwoord mag gelden: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, dan ziet er die toekomst voor de Smashers zeer rooskleu rig uit. WIELRENNEN. De leden van de Zwaiuw namen zondag deel aan de ronde van Schijndel en met succes; v. d. Lee werd eerste; 3e v. Hees- wijk en 4e v .d. Griendt. Vanaf het begin, reeds na 10 km, vluchtten 4 renners weg en hielden steeds stand tegen het fel jagen de peleton; maar moedig hield de koploper stand met bovengenoemde plaatsen; vele premies werden in de wacht gesleept. RONDE VAN GOIRLE. Hier was het de grote man Zilverberg uit Goirle die winnaar werd. Van de Ven 'reed in Groesbeck en kreeg stukken, waardoor hij de strijd moest sta ken. DUIVENSPORT. Zaterdag kwamen 4 duiven door van de zware fondvlucht Chateauroux; de eerste werd gedraaid door M. Libregts om 9.40; deze duif stond voor bij de concoursen en ZNB-concoursen; 2e W v Vugt; 3e L Mees ters en 4e Th v Esdonk. Zondag kwamen de duiven vlotter en het concours liep voor 12 uur af. ONGEVAL. Zondagmorgen had bij de ingang van Vlijmen bij café H. Boom-v. d. Wiel een aanrijding plaats, tussen twee Ambonezen op de bromfiets. Deze reden zo kort naast elkaar dat de trappers elkaar raakten en beiden tegen de grond smakten; een bleef ernstig gewond liggen. Doktershulp werd ingeroepen en die achtte overbrenging naar Jiet ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk. LUSTRUM-TOURNOOI R.K. Dames Korfbalver. Never Down. Tevens bij gelegenheid van het afd.- kampioenschapj le klas, werd zondag 21 juni in Vlijmen op het terrein van de RK VV Vlijmense Boys een tournooi gehouden waaraan niet minder dan 14 verenigingen deelnamen en maar liefst 55 wedstrijden gespeeld werden, 's Morgens om 11 uur had de opening plaats door Burgemeester Hoefnagel, die alle deelnemende verenigin gen verwelkomde en hoopte op een spor-. tieve strijd. Alle voorbereidingen waren ge troffen, waar de leiders de heren Schuwer en van Cromvoirt zeker 'n extra dankwoord toe komt. Daarna namen de wedstrijden een aanvang en op alle afdelingen was er een spannend verloop en in drie afdelingen zelfs moesten doelworpen beslissen, wegens gelijk aantal winstpunten. In de eerste klasse was het Keep Fit uit Geldrop dat de eerste prijs behaalde. Kapelaan Hendriks, die de prijzen uitreik te, deed dit met genoegen; 3 jaar geleden was het Keep Fit dat de eerste prijs be haalde op het gehouden tournooi en nu weer en Geldrop ligt Kapelaan Hendriks na aan het hart, een oude standplaats als kapelaan en toen ook adviseur van Keep Fit; 2e prijs DOT Niftrik; 3e Never Down Vlijmen; 2e klase A: le pr. Klimop 2 Asten; 2e Ve- locitas Tilburg; 3e Zigo Tilburg; 2e klasse B: 1 Never Down 2; 2 Margriet Handel; 3e prijs Brabantia Hilvarenbeek. Klasse 3: le prijs Never Down A, 2e Margriet Han del; 3e G.VV Gemert. Junioren A: Klimop Asten 1; JCHH A Den Bosch 2; Magriet A 3e prijs. Junioren B: JCHH B le; Never Down B 2e; Magriet B 3e prijs. Na afloop van de uitreiking van de prij zen dankte Kapelaan Hendriks alle vereni gingen die hadden deelgenomen voor de sportieve strijd, de RKVV Vlijmense Boys voor het afstaan van het terrein en de heer H. Boom voor de ontvangst en kleedgele genheid voor de dames en zeker niet te vergeten de politie voor de goede regeling. JAARVERGADERING R.K.V.V. HAARSTEEG. Onder voorzitterschap van de heer Th. de Vaan hield de RKVV Haarsteeg vrij dagavond in café M. Achten haar jaarver gadering. Te ca. half 9 opende de voorzit ter de vergadering met een woord van wel kom tot de leden die in zo grote getale aanwezig waren. Vervolgens liet hij als naar gewoonte de prestaties van de diverse elftallen de revue passeren, waaraan wij het volgende ont lenen. Het le elftal deed het in het afge lopen seizoen uitstekend en legde beslag op het kampioenschap. De'voorzitter dankte de spelers voor de aan de dag gelegde ac tiviteit en de uitstekende teamgeest dit tot dit resultaat hebben geleid. He 2e elftal deed het minder goed en eindigde op de ranglijst in de onderste re gionen. Daarentegen had de voorzitter alle lof voor de spelers van het 3e elftal, die het na een goed gespeelde competitie tot een beslissingswedstrijd wisten te brengen met het 4e elftal van de Vlijmense Boys, om uit te maken wie met de titel zou gaan strijken. De jongens uit Vlijmen waren het gelukkigst en legden beslag op de titel. Ook de junioren deden het zeer goed, want zo wel de A- als de B-junioren wisten op de ranglijst een behoorlijke plaats in te ne- I men toen de competitie ten einde was. De I leiders van deze jeugdige spelers de heren I P. Timmermans en M. Beekmans ontvingen voor hun doeltreffende leiding een harte lijk woord van dank. Dat het le elftal zon der het spelen van promotiewedstrijden naar de 4e klasse van de KNVB is overgegaan, was de leden reeds bekend en om kennis te maken met de elftallen uit die klase zal a.s. zondag een vriendschappelijke wedstrijd worden gespeeld tegen BMC uit Berlicum, dit op uitnodiging van onze oud-dorpsge noot de Weleerw. heer Fidelus (Wouter Pulles) thans kapelaan aldaar en geestelijk adviseur van reeds genoemde club. Uit het financieel verslag van secretaris L. v. d. Heijden, bleek dat er een batig saldo aanwezig was. De aftredende bestuurs leden de heren Th. de Vaan en A. v. Hel- voirt werden bij enige candidaatstelling herbenoemd. Tot leden van de elftalcom missie werden benoemd P. v. d. Brandt, M. van Bokhoven, A. van Bokhoven, A. v. Helvoirt en Th. de Vaan en tot leden van de kascommissie P. van Delft, K. v. d. Heijden en Th. Walk. Het agendapunt be treffende de training werd nog even aan gehouden, dit omdat de onderhandelingen met een aan te stellen trainer nog gaande zijn. Het lid Willy v. d. Berk, die tot he den de training verzorgde, en er in is ge slaagd om vooral de lichamelijke conditie van de spelers belangrijk op te voeren, ont ving daarvoor een hartelijk woord van dank. Het ligt in het voornemen om de aan te stellen trainer het technische gedeelte te laten verzorgen en de lichamelijke training aan v. d. Berk over te laten. Het hoogtepunt van de vergadering vormde wel de aanbieding van enkele fraaie cadeaux. De zeven gebr. v. Oyen, allen actief lid, overhandigden het bestuur een fraaie trofee ter aanvulling van de prijzenkast. De aanvoerder van het le elf tal Nico Boelen, dankte namens alle spe lers, het bestuur voor de ondervonden me dewerking tijdens de afgelopen comp. Als bewijs van erkentelijkheid bood hij het be stuur een fraaie clubvlag aan in de kleuren blauw-wit. Een zeer sympathieke geste kwam van de spelers van het 3e elftal. Aan voerder P. v. Delft overhandigde het be stuur een bedrag onder couvert dat bijeen was gebracht door de spelers, van het 3e elftal en bedoeld is als bcginbedrag voor het aanschaffen van een clubvaandel. Daarbij deed hij het voorstel om over te gaan tot het stichten van een vaandelfonds. Dankbaar aanvaardde de voorzitter het be drag en het voorstel vond zo'n instemming dat vijf bestuursleden die ieder een aandeel van f 25 bezaten van de aangekochte gras- maaimachine dit bedrag schonken aan het gevormde fonds, terwijl een collecte die on der de aanwezigen nog voor dit doel werd gehouden nog eens f 30 opbracht, zodat het vaandelfonds al over een bedrag van f 166. - beschikt. Ook het sluiten van een ongevallenver zekering voor de spelers die tijdens een wedstrijd een ernstig ongeval overkomt, kreeg zijn beslag en, aan het verzoek van een speler om de kleedkamers te verbeteren zal worden voldaan. Aan het slot dankte trainer Willy v. d. Berk alle spelers voor de ondervonden me dewerking en beval al bij voorbaat de nieu we trainer aan. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd: BOUWNIJVERHEID Timmerlieden Metselaar Schilders Betontimmerlieden MEUBILERINGSINDUSTRIE Woningstoffeerder KLEDING-REINIGING Stiksters Naaisters SCHOEN EN LEDER Overledersnijders L.J. lederwarensnijder Bijluigers Stikkers - stiksters Thuisstiksters Machinezwikker Aanklopper Zoolleerstanzers Ophalers Diverse geoefende krachten voor routine-werkzaamheden onderwerkafdeling Jeugdigen voor diverse afde lingen Schaver Slijpers Snoeiers Spuiters Looierij sjouwers METAALNIJVERHEID Vrouwelijk personeel Metaalsmelters Machinebankwerker Jeugdige metaalbewerkers Ongesclioolde metaalarbeiders Gereedschapmaker CARJONNAGE Vrouwelijk personeel VOEDING- EN GENOTMIDDE LEN-INDUSTRIE LI. of halfwas brood- en ban ketbakker HANDEL Winkeljuffrouw 16 en 18 jaar VRIJE BEROEPEN Magazijnbedienden Jongste bediende Vrouwelijke kantoorbedienden Correspondent Steno-typiste/telefoniste HOTEL-RESTAURANT Hulp voor diverse werkzaam heden, ook serveren in- of ex tern Kamermeisje ook serveren HUISHOUDELIJK PERSONEEL Dagmeisje hele of halve dagen Werkster hele of halve dagen Dagmeisje 82 uur PERSONEEL IN ALG. DIENST: Cantinejuffrouw Inpaksters VERKEER Chauffeurs Bieden zich aan: BOUWNIJVERHEID Grondwerkers Betonwerker KLEDING-REINIGING Grootwerker maatkleding SCHOEN EN LEDER Modeleur Werkmeester onderwerkafd. Zwikmeester METAALNIJVERHEID Instrumentenmaker Onderhoudsmonteur LAND- EN TUINBOUW Tuindersknecht VRIJE BEHOEPEN Jeugdige magazijnbediende Jeugdige kantoorbediende Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Gew. Ar beidsbureau te Waalwijk, Grote straat 339, tel. 2131. Deze opgave is geldig vanaf maandag 22 juni t.m. zaterdag 27 juni 1959. IB3E9I Dit jaar hebben wij weer ge legenheid tot plaatsing van in ons bedrijf, om te worden opgeleid tot De jongelui kunnen na de vakantie in dienst treden, en beginnen dan 1 januari a.s. de school te volgen. Ouders van jongelui, die dit mooie en goed geregelde vak ambiëren, gelieven eens te komen praten of schriftelijk te solliciteren. WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ Grotestraat 205 - Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6