De Echo van het Zuiden WAALWIJK Vakantievreugd voor onze jeugd Gemeenteraad WAALWIJK BUITENDAG MEISJES ROLSCHAATSEN MEISJES BUITENDAG JONGENS BUITENDAG MEISJES ORIëNTATIERIT BUITENDAG JONGENS VISWEDSTRIJD VLIEGERWEDSTRIJD ZEEPKISTENRACE OLYMPISCHE DAG MAANDAG 29 JUNI 1959 82e JAARGANG No. 52 Agenda en pre-adviezen - n Agenda voor de openbare ver gadering van de raad dezer ge meente te houden op donderdag 2 juli 1959 te 7.30 uur ten ge- meentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergaderingen, ge houden 29 april en 28 inei 1959. 2. Ingekomen stukken. Van de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. 1). Van de Gedeputeerde Staten, c. Van de Regionale Brand- weercommïssie Midden-Brabant Tilburg: Hededeling goedkeuring begroting 1959. B. en W. stellen voor deze in gekomen stukken voor kennisge ving aan te nemen. 3. Voorstel tot vaststelling van een plan tot herziening uitbrei dingsplan in hoofdzaken. 4. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de aan koop van een auto t.b.v. de ge meentepolitie ter vervanging van een jeen. 5. Voorstel tot verhoging der subsidie over '58 aan de gemeen- tclke instelling voor maatschap pelijke zorg. Voorstel tot 't verlenen van eervol ontslag aan Mej. V. Vre- denduin als onderwijzeres aan de openbare lagere school. 7. Voorstel tot benoeming van een onderwijzeres aan de openba re lagere school. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkom stig artikel 72 der lager onder wijswet 1920 ten behoeve van de stichting van een r.k. school voor buitengewoon lager onderwijs. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkom stig artikel 72 der .lager onder wijswet 1920 voor de kosten van eerste inrichting der christelijke school voor buitengewoon lager onderwijs. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkom stig artikel 72 der lager onder wijswet 1920 voor het vergroten van de rijwielbergplaats der r.k. meisjes-ulo-school. 11. Voorstel inzake overdracht van grond voor schoolbouw aan de Stichting voor Christelijk Bui tengewoon Lager Onderwijs voor Waalwijk en omgeving. 12. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden v. d. Elzenweg. 13. Voorstel tot aankoop van grond in de Buitenpolder van Waalwijk. 14. Voorstel tot ruiling van grond in de St. Antoniusparochie. 15. Voorstel tot verkoop van 'n woning aan de van Assendelftstr 16. Voorstel tot vaststelfing van een plan tot onteigening van gronden ten oosten van de Kloos terwet. 17. Voorstel tot vaststelling der (gewijzigde) begroting voor 1958. 18. Voorstel tot voorlopige vaststelling der (gewijzigde) re kening over 1955. 10. Voorstel tot vaststelling van het maximum bedrag tot hetwelk kaseeldlening kunnen worden op genomen in de maanden juli en augustus 1959. 20. Wijziging begroting. Stichting gebouw voor de r.k. b.l.o.-school „Don Bosco". De sinds 1936 in deze gemeente bestaande r.k. streekschool voor buitengewoon lager onderwijs is nog steeds gehuisvest in een oud herenhuis aan de Grotestraat, terwijl sinds kort daarvoor te vens in gebruik is genomen een lokaal van het daarnaast gelegen oude gebouw der r.k. meisjes ulo school. De lokalen voldoen in dergelijke gebouwen uiteraard niet aan de daarvoor te stellen eisen. Reeds enige tijd zijn er bespre kingen gevoerd over de stichting van een nieuw gebouw. In 't par tieel uitbreidingsplan Waalwijk- Noord is daarvoor 'n bouwplaats gereserveerd. Het bestuur van de school heeft zich hij schrijven van 23 juni '59 gewend tot de raad om ingevolge de bepalingen van de artt. 72 e.v. van oe lager onderwijswet 1920 medewerking te verlenen voor de stichting en inrichting van een nieuw schoolgebouw. Zoals B. en W. kort geleden, namelijk hij ge legenheid van de befiandeling van de stichting van een nieuw ge- houw voor de christelijke_b.l.o.- school (zie preadvies d.d. 15 april 1915 nr. 53) reeds mededeelden, kunnen de artt. 72 e.v. van de la ger onderwijswet 1920 sinds de inwerkingtreding per 1 jan. 1959 van het „Besluit Stichtingskosten buitengewoon lager onderwijs-' (S. 361 van 1958) hij de houw van scholen voor buitengewoon lager onderwijs voortaan gehan teerd worden. De bedoeling is thans van de raad de beginselverklaring inza ke medewerking te verkrijgen, waarna de aangelegenheid verder in de procedure zal worden ge bracht. Medewerking ex artikel 72 der lager onderwijswet 1920. Het bestuur van de r.k. Meisjes ulo-school „Maria Koningin" ver zoekt om medewerking te willen verlenen voor uitbreiding van de bestaande rijwielbergplaats. Deze rijwielbergplaats met een capaciteit van ca. 100 rijwielen is ten ene male te klein, omdat een aanzienlijk hoger aantal leerlin gen min of meer daartoe ge dwongen door de af te leggen af stand per rijwiel naar school komt. Momenteel bezoeken 214 leerlingen deze school, terwijl dit aantal in de toekomst tengevolge van de snelle groei van onze ge meente zeer zeker nog zal stijgen. Uit een ingesteld' onderzoek is gebleken dat net plaatsen van rij wielen in twee lagen boven ei kaar niet uitvoerbaar is op een dergelijke school, omdat meisjes in het algemeen voor 't plaatsen van een rijwiel in het bovenste rek niet sterk genoeg zijn, terwijl het aantrekken van een speciale mannelijke kracht hiervoor van zelfsprekend niet doenlijk is. Met dc plaatsing van rijwielen afwis selend half hoog en half laag kan geen ruimte worden gewonnen. Resumerende kan gesteld wor den, dat de beoogde uitbreiding van de overdekte rijwielberging gemotiveerd is. Teneinde 't totaal der geraam de kosten zoveel mogelijk te ver minderen, hebben b. en w. weten te hereiken, dat leerlingen van de nijverheidsschool de bedoelde uit breiding zullen uitvoeren. Hier door wordt 'n totale bezuiniging van 1.538.46 verkregen en kun nen de geraamde kosten tot een bedrag van 5.312.worden ver laagd. Genoemde leerlingen heb ben uiteraard onder onmiddel lijk toezicht van hun leraren in onze gemeente reeds enkele eenvoudige werkstukken tot vol le tevredenheid uitgevoerd. Overdracht van grond. Het bestuur van de „Stichting voor Christelijk buitengewoon la ger onderwijs voor Waalwijk en omgeving" alhier, wendt zich tot de raad met het verzoek, aan dat bestuur in eigendom, te willen overdragen de grond, gelegen ten noorden van de Molenstraat en benodigd voor de bouw van een school voor hijzonder buitenge woon lager onderwijs. Het betreffende terrein heeft een oppervlakte van 4570 m2. 2-jarige Gelderse merrie een A. premie. Tevens is het ingeschre ven op de Centrale premiekeu ring te 's-Hertogenbosch. ST. JAN BRACHT TWEEDE PRIJS UIT BAKEL MEE. De harmonie St. Jan heeft gis teren op het concours te Bakel niet het succes kunnen boeken, waarop Waalwijk en in het bij zonder Baardwijk zozeer had ge hoopt, zodat de maandenlange inspanningen onder leiding van instructeur Jansen uit Loon op Zand niet naar verwachtingen beloond zijn. Tijdens de generale repetitie van zaterdagavond mocht men nog de verwachting hebben, dat men in Bakel een eerste prijs in de wacht zou slepen, want zo wel het verplichte als het geko zen nummer kregen een goede en levendige vertolking. Die levendigheid en pittigheid waren zondagmiddag echter voor een belangrijk deel zoek. Het ge heel klonk toen wat te mat en op plaatsen zelfs wat te zoet, kort om het ensemble bereikte in Ba kel niet dezelfde hoogte als za terdagavond in ei^en huis. En hoewel de uilslag een 2e prijs met 241 punten een gro te telen rs"feïl?ng was, was men algemeen toch wel van mening dat een le prijs een te hoge waar dering zou zijn geweest. Voor 't verplichte nummer „Scenes from the countryside" van Harvye kreeg St. Jan 124 punten en voor het gekozen nummer „Images de France" werden 115 punten toe gekend. Voor een eerste prijs had men 264 punten moeten behalen. Jammer dus, maar St. Jan is geenszins van plan om bij de pakken te gaan neerzitten. Op 'n volgend concours hoopt men toch wel die begeerde eerste prijs en promotie te halen. Wij hopen van harte dat deze nieuwe inspanningen met succes bekroond zullen worden. PATER JOSEPH VAN DER SCHOOT VIERDE ZILVEREN JUBILEUM Gisteren vierde pater Joseph van der Schoot, missionaris van de WiTe Paters van Lavigerie in NoordRhodesia zijn zilveren priesterfeest. De jubilaris, die reeds anderhalf jaar op verlof is in Nederland bij de familie Hoff- mans-van de- Schoot en over en kele weken weer naar z'n missie gebied zal vertrekken, vierde dit zilveren feest temidden van zijn familieleden en van de vele vrienden die hij tijdens zijn ver lof in Waalwijk heeft gemaakt. In de parochiekerk van St. Jan werd om kwart over tien door de jubilaris een plechtige Hoog mis opgedragen, waarbij hij werd geassisteerd door de Hoogeerw. 'eken v. d. Hurk als presbyter assistent door kapelaan de Kroon als diaken en kapelaan Vcrschuuren als subdiaken, ter wijl moderator Stevens optrad als ceremoniarius. De feestpre dikatie werd gehouden door De ken v. d. Hurk, die de jubilaris mede namens alle parochianen niet alleen hartelijke gelukwen sen aanbood, maar ook vroeg om gebed en offer voor het missie werk van Pater van der Schoot in Afrika. In de middaguren had ten hui ze van de fam. Hoffmans- van der Schoot een zeer druk bezoch te receptie plaats. Onder de aanwezigen merkten wij op: Burgemeester Teijssen; burgemeester mr. Hoefnagel van Vlijmen, het Kerkbestuur van St. Jan, met deken dr. v. d. Hurk aan het hoofd, de geestelijkheid der 4 parochies, verschillende collega v n de priester-jubila ris en vele vrienden en kennis sen. Een zeer welkom geschenk 'n cadeau onder couvert werd de jubilaris, bij afwezigheid van de heer C. Witlox, aangeboden door de heer A. Meijs, namens de buurt Haven tot Mr. v. Cooth- straat. GESLAAGD. Aan de dezer dagen gehouden examens voor het diploma Ge meente Administratie werd ook deelgenomen door vier ambtena ren van onze gemeentesecretarie, die allen het diploma wisten te verwerven. De geslaagden zijn: van de afd. Financiën de heren: H. A. M. Boel, P. A. C. C. van Hout en F. M. C. Leenheers; van de afd. Al gemene Zaken de heer J. J. Aarts. NAAR 'T H. LAND. Naar wij vernemen hopen de hoogeerw. heer deken dr. A. v. d. Hurk en de zeereerw. heer mo derator P. Stevens een reis te maken naar 't Heilige Land. MOOI SUCCES. Op de premiekeuring te Sint Michielsgestel behaalde 't paard van de Wed. Klijn in de rubriek DE N.C.V.B. AFDELING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Begunstigd door stralend weer maakten 21 dames van de NCVB op 23 juni een excursie naar Van Nelle in Rotterdam. Met de wel willende medewerking van J. v. d. Mei in de v. Assendelftstraat kwam deze tocht tot stand. Twee rondleidsters lieten ons zien, hoe de bekende pakjes thee vervaardigd werden. Vooral het roosteren van koffie en het sor teren er van hadden onze aan dacht. De tabaksbereiding toonde ons de weg van samengeperste bladeren tot miine shag. Maar v. Nelle maakt ook nog andere arti kelen, zoals pudding en kauw gum. De punten op deze artikelen geven ook recht op vele mooie geschenken, die we konden be wonderen op een toon tafel. Tot slot kregen we een heerlijk kopje Alternoon-thee. Met een luchtfo to van het bedrijf en een doosje theezakjes, ons als aandenken aangeboden, aanvaardden we de terugreis. Dit was de laatste bijeenkomst voor dc vakantie van juli en aug. Op 17 september zal er een le zing worden gehouden, rrver „Zon en Schild", een psychiatrische in richting in Amersfoort. KUNSTKRINGPROGRAMMA SEIZOEN 1959—1960. Het bestuur van de Waalwijk- se Kunstkring is er in geslaagd om voor het seizoen 19591960 weer een aantrekkelijk program ma samen te stellen, waarin een tweetal heel bijzondere voorstel lingen speciaal de aandacht trek ken, namelijk het optreden van 't Theatre Comique de Paris, een mimc-groep van 12 spelers, die voor het eerst Nederland bezoekt, en het optreden van het Balletto de Camera, een Italiaanse ballet groep op zeer hoog niveau. Ver der zijn er weer vier toneeluitvoe ringen door resp. het Rotterdams Toneel, de Toneelgroep „Puck" (2 x) en de toneelgroep „Thea ter". De muziekliefhebbers krij gen behalve 't jaarlijkse concert door Het Brabants Orkest ook nog het optreden van het piano duo Debora en Baukje Land. Ook het cabaret krijgt het volgend sei zoen een kans met een avond, waarop voor het voetlicht zullen komen Enny Mols-de Leeuwe, Conny Stuart en Joop Doderer met 'teksten van Annie M. G. Schmidt. Hoewel de belangstel ling voor de filmavonden in het afgelopen seizoen niet bijzonder groot was, heeft het bestuur toch gemeend de film nogmaals een kans te moeten geven. Er komen er in totaal vijf. In chronologische volgorde ziet het programma er als volgt uit: Vrijdag 11 sept.Tweehonderd ste Uitvoering: optreden van het Rotterdams Toneel. Dinsdag 29 sept.: filmavond. Dinsdag 13 okt.: piano-avond Debora en Baukje Land. Dinsïïag 27 okt.: filmavond. Donderdag 12 nov.: Toneel avond „Puck". Dinsdag 24 nov.: filmavond. Donderdag 17 dec.: Theatre Co mique de Paris. Dinsdag 5 jan.: Toneelavond „Puck". Donderdag 21 jan.: Het Bra bants Orkest. Dinsdag 2 febr.: Cabaret Quar tet met Enny Mols-de Leeuw, Conny Stuart en Joop Doderer. Dinsdag 16 febr.: filmavond. Donderdag 3 maart: Toneel avond Theater. Dinsdag 15 maart: Balletto de Camera. Dinsdag 29 maart: filmavond. TONEELVER. D.V.S.V. De Toneelvereniging DVSV heeft voor het komende seizoen de thriller „Onder verdenking" van Dorothy en Campbell Chris tie in de vertaling van Jan Teu- lings in studie genomen. WILLEM VAN ORANJECOLLEGE Toegelaten tot de le klas van de cursus 19591960. A. H. van Beek, Waalwijk; B. V. de Beer, Sprang-Capelle; L. Boon Vught; E. Branderhorst, Eethen; x J. Braspenning, Waalwijk; C. J. Dank, Raamsdonk; x W. F. van Dorp, Geertruidenberg; x D. J. Dozeman, Sprang-Capelle; C. J. Dudok, Waalwijk; G. C. van Duist, Nederhemert; x E. J. Faro, Waalwijk; x J. van der Giessen, Waalwijk; W. de Graafl', Babi- loniënbroek; J. W. van Herwij- nen, Waalwijk; x H. A. v. Heijst, Waalwijk; A. Hulst, Sprang-Ca pelle; x A. de Jong, Waalwijk; J. lvaptein, Kaatsheuvel; G. H. lvoops, Dussen; x H. S. Kreiter, Drimmelen; x A. C. Licher, IV veer; J. v. d. Linde, Sprang-Ca pelle; J. A. Mandeinakers, Spr.- Capelle; x M. C. Mangindaan, Druneii; F. Marlisa, Waalwijk; x M. Molenbrugge, Drunen; W. H. Morelissen, Veen; A. M. de Munck, 's-Hertogenbosch; J. Ocrlemans, Sprang-Capelle; x G. J. Ophorst, Waalwijk; J. J. Os- té, Waalwijk; C. P. A. Paulides, Sprang-Capelle; A. A. Pruijssers, Sprang-Capelle; x A. Quirijns, Sprang-Capelle; G. P. Reitsma, Drunen; P. J. Reuvers, Waal wijk; x J. de Rooij, Dussen; K. A. P. de Rooij, Waalwijk; J. de Rooii te Waalwijk; A. de Rooij te Sprang-Capelle; M. J. Ro- senbrand, Sprang-Capelle; M. H. J. Rijkers, Waalwijk; J. E. Sa muels, Tilburg; H. J. Schaaf, Waalwijk; x S. L. D. Schalk, Waalwijk; x A. E. Schouten, Genderen; A. J. Schouten, Spr.- Capelie; A. P. Snijders, Sprang- Capelle; x P. Spek, Hcusden; P. H. Stam, 's-Gravenmoer; I. Stiel tjes, Drunen; J. P. Tasseron, Drunen; L. Thur, Genderen; H. Thurnwald, Drunen; H. J. van Tilborgh, Sprang-Capelle; J. Treffers, Waalwijk; B. J. R. P. Verhoeven, Waalwijk; x M. Ver- lee, Waalwijk; J. C. Verlinde, Drimmelenx G. Verschoor, IV donk; T. I. Vink, Waalwijk; H. J. de Waal, Oudheusden; P. van Weezei, Geertruidenberg; x J. van Weezei, Geertruidenberg; L. van Wijlen, Sprang-Capelle. Afgewezen 7 candiuaten. x meisjes. BEGRAFENIS GILDEBROEDER De beer Adrianus de Jong, in Baardwijk beter bekend onder de benaming Jos de Jong, overleed op Sint Jan in het St. Nicolaas- ziekenhuis te Waalwijk en werd de 27e juni d.a.v. met gilde-eer in Baardwijk begraven. Jos was immers een trouw lid van het gilde Sint Ambrosius en een zeer toegewijd standaard rijder. Tra gisch was het dat hij die verhe ven functie de laatste jaren niet meer vervullen kon. Een slepen de ziekte speelde hem lelijk par ten. Vol overgave aan Gods H. Wil .is hij echter gestorven. Moge (ie schutspatroon van 't f;ilde, de grote Westerse kerk eraar en aartsbisschop van Mi laan, voor hem bij God een voor spraak zijn. Het gilde Sint Ambrosius ver vulde de droeve, maar zeer eer volle taak hem naar zijn graf te begeleiden. Het koningszilver op de kist, gedragen volgens al oud en zeer zinvol gebruik door enige gildebroeders en ten afscheid gegroet door de vende- liers van het gilde. Jos, je laat 'n leemte achter, we zullen je blij ven gedenken. NATIONALE HONDENWEDSTRIJD. Op zondag 26 juli a.s. zal te Waalwijk een nationale honden wedstrijd worden gehouden, ge organiseerd door de Hondenfok- vereniging „Waawijk en Omstre ken" en door de Waalwijkse Ky- nologenvereniging. Aan deze wedstrijd zullen de beste Neder landse honden deelnemen. Nadere berichten omtrent deze wedstrijd zullen spoedig volgen. M.A.S.-ORIENTATIERIT. Door leerlingen en oud-leer lingen van de Mater Amabilis- school en hun vei loofden werd dit weekeinde een zeer geslaagde oriëntatierit gehouden. Het was een fotozoekrit die door het prachtige landschap van hei en duinen voerde en die voor alle deelnemers een kostelijke tocht is geworden. Een wanklank was het feit, dat een in Waalwijks bosgebied aangebracht verwij- zingsbowlje moest worden ver- kiiderd, omdat een en ander niet schriftelijk was aangevraagd! Ondanks dat zijn alle deelne mers er toch uit kunnen komen en bereikten enthousiast de fi nish bij het huis van dr. de Rooij op de Smeelelaan. Op een bijzonder gezellige feestavond in zaal Thalia werden gisteravond de prijzen uitgereikt. De volgende meisjes met hun Week-end-Shirts De nieuwste modellen van EL-MIOR FABLO Sanfor KERKO No-lron TRENCO Terlenka COJO vanal I 1 2.90 oor (routed* adret Filiaal M. v. d. Brand-Hens mannelijke partners legden be slag op de prijzen: («roep I: N. v. Huiten, J. Ver- duijn, C. Bertels. (iroep II: A. V. Veldhoven, A. v. Loon, B. Veraa. Groep III: C. Stokkermans-Du- moulin, T. Dumoulin, L. Kete laars. PRESTATIETOCHT WAALWIJK. Wij herinneren onze lezers, speciaal de zwem liefhebbers on der hen nog aan de 500 m. pres tatietocht zwemmen, die zondag 5 juli a.s. in de rocivijver wordt gehouden. Opgaven kunnen nog gedaan worden tot woensdag 1 juli a.s. door de leerlingen van de scholen bij het hoofd van hun school of bij de sportleraren. Door leden van de zwemvereni ging bij hun trainers en door ver dere belangstellenden aan de kas sa van het zwembad. WAALWIJKSE ZWËMGLUB. Verder boekte een van de leden van de Waalwijkse Zwemvereni ging nog een uitstekend succes op dc 3-kilometcr wedstrijden te Oosterhout: het was de 15-jarige Antoon Keetels, die in een zeer sterk bezet veld (deze wedstrijd telt mee voor een van de grootste sporttrofeeën in Nederland de zwemkroniekbeker) als 10e te eindigen. In Oosterhout voltooiden nog In aansluiting bij ons bericht in het vorig nummer betreffende het aantrekkelijk programma, dat de Stichting Jeugdbelangen voor de la gere schooljeugd in de Waalwijkse parochie St. Jan voor de periode van 18 tot en met 29 augustus a.s. heeft samengesteld, geven wij hieronder 'n duidelijk overzicht van alles wat er die periode voor de jeugd van de lagere school (ca. 1000 te doen zal zijn. Uit dit programma blijkt toch wel eens temeer dat de Stichting Jeugd belangen in een betrekkelijk korte tijd een vlucht heeft genomen die niemand had durven verwachten. In nog geen jaar tijd is een organisatie uit de grond getoverd, die onder groot enthousiasme van ouders en kinderen al zeer veel heeft kunnen realiseren en die nog steeds verder wordt uitgebouwd Dat dit alles in zo korte tijd mogelijk is geweest is op de eer ste plaats te danken aan de grote toe wijding en de aanstekelijke animo van vele leidsters en leiders, die zich spontaan voor dit jeugdwerk hebben gemeld. Dit Waalwijkse exempel heeft op veel plaatsen in het land be wondering en verwondering gewekt diverse verzoeken binnengekomen om uitvoerige inlichtingen over de Waalwijkse opzet. Het welslagen van het jeugdwerk in de parochie St. Jan zit echter in de eerste plaats niet in de opzet, maar in de grote spontane medewerking van de ouderen aan dit jeugdwerk. In de parochie St. Jan werken momenteel 100 ouderen voor 800 jongeren! De leidsters en leiders zien momenteel met grote verwach ting uit naar de bouw van een eigen jeugdhuis, dat dringend nodig is om de zaak draaiende te houden. De di verse clubjes moeten zich momenteel nog behelpen met noodruimten, waar men zich overigens uitstekend amu seert. Binnenkort echter hoopt men met uitgewerkte plannen voor de bouw van een nieuw jeugdhuis op ta fel te kunnen komen. Het maken van een ontwerp is opgedragen aan ar chitect Mekel alhier. Betreffende onderstaand vakan tieprogramma kunnen we nog mede delen, dat vanaf 8 juli op de diverse scholen formulieren verkrijgbaar zijn, waarop al deze evenementen staan vermeld. De kinderen kunnen dan zelf kiezen aan welk onderdeel of onderdelen zij willen deelnemen. De formulieren moeten vóór 15 juli en bij het bestuur zijn dan ook reeds a.s. weer op school worden ingele verd. Met betrekking tot de Zeepkisten race willen wij er nogmaals op wijzen dat vanaf vandaag tot en met woens dag a.s. technische uiteenzettingen en tekeningen verkrijgbaar zijn bij de Eerw. Broeder Marcoen op de St. Petrusschool. Aan onderstaand programma moet nog worden toegevoegd, dat er op zondag 23 aug. 's middags om 3 uur op het Vredesplein voor de kleintjes een ballonwedstrijd zal worden ge houden, waaraan aardige prijzen verbonden zullen zijn. Op 25 en 27 aug. zullen de wedstrijden van een voetbaltoernooi worden gespeeld tus sen de 6 elftallen van de zes wijken waarin de parochie zal worden ver deeld. De finale van dit toernooi zal worden gespeeld op de Olympische Dag op 29 aug. De Olympische Dag zal worden besloten met een groot slotkampvuur. De Jeugddrumband zal de deelnemers aan dit kampvuur met muziek naar het terrein geleiden. Het kampvuur staat onder leiding van de heer P. Brok. Het gehele vakantieprogramma ziet er als volgt uit 18 AUGUSTUS Inschr.: 50 ct. Vertrek te voet om 9 uur vanaf Vredesplein. Voor limonade wordt gezorgd. 22 AUGUSTUS Inschr.: 10 ct. Hardrijden en schoonrijden op de zeepkistenracebaan. 19 AUGUSTUS Inschr.: 50 ct Vertrek te voet om 9 uur vanaf Vredesplein. Voor limonade wordt gezorgd. 24 AUGUSTUS Inschr.: 50 ct. Vertrek te voet om 9 uur vanaf het Vredesplein. Voor limonade wordt gezorgd. 20 AUGUSTUS Inschr.: 75 ct. voor jongens en meisjes vanaf de 3e klas. Hele mooie tocht met oponthoud in Oosterhout „De Warande". In de prijs is consumptie en entrée speeltuin en zwem bad begrepen. 26 AUGUSTUS Inschr.: 50 ct. Vertrek te voet om 9 uur vanaf het Vredesplein. Voor limonade wordt gezorgd. 21 AUGUSTUS Inschr.: 15 ct. in het „Oude Maasje". Vertrek om 9 uur vanaf het Vredesplein. 28 AUGUSTUS Inschr.: 15 ct. met prachtige prijzen. Verzamelen 10 uur v.m. Vredesplein. 22 AUGUSTUS Inschr.: 25 ct. van 9 t/m 13 jaar 29 AUGUSTUS Inschr.: 10 ct. voor ploegen van 4 meisjes of 4 jongens, vanaf de derde klas Lagere School. Vijfkamp, waaronder estafette en ver-springen. ZÏ7 i -f». i l Grotestraat 1 55 Waalwijk Telefoon 2417

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5