DRUNEN VLIJMEN Sprang-Capelle KRUIDENIERSZAAK BUKSEMVERGADERING VAN SPRANG-CAPELSE RAAD DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JUNI 1959 v.MAAREN BRILLEN Qoeókoper en Beter dan waar ook AGENDA. Woensdag: 8uur: gezamenlijke repetitie da mes en heren „Oefening en' Ver maak" in de Twee Kolommen. Zondag: Geen repetitie voor „Oefening en Vermaak". VERKEERSONGEVALLEN. Aan het 'Laageinde werd vrij dagmiddag mej. V. uit Drunen aangereden door een vrachtwa gen. Ernstig gewond moest zij naar het ziekenhuis te Tilburg worden vervoerd. Een personenwagen, bestuurd door S. uit Breda en een luxe wa gen, bestuurd door M. uit Dord recht, kwamen vrijdagmiddag in botsing op het Westeinde. De brokken hieven beperkt tot wat lichte materiële schade. Lichte schade ook hij een bot sing tussen een bestelwagen, be stuurd door S. uit Tilburg en een personenwagen door R. uit Til burg op de St. Antoniusstraat. TENNIS. Op het druk bezette lennis- lournooi, dat op de tennisbanen van Hotel Verwiel van 26 juni t. m. zondag 5 juli wordt gehouden, zijn de uitslagen van de eerste ronden in het B-tournooi als volgt: Dames enkel B. Mej. Eissens sl. Mevr. Pessers 86 x 6—4. Mej. v. Laarhoven sl. mej. Cales 6—3 x 6—4. Mevr. v. Thiel sl. mej. Schoen makers 6—0 x 60. Dames dubbel B. Dames Pessers-v. Laarhoven sl. de dames Smelt-Kruijssen 4-—6 x 6—3 x 63. Dames OerlemansOversteeg sl. de dames R. Gales-B. Cales 6—2 x 6—4. de 3 kilometer: Janny v. d. Gouw, Jac. van Mierlo, Pleun Verwij, Wien Dekkers en Jan van den Hoek. Speciaal voor deze twee laatsten, die we toch wel tot de veteranen kunnen rekenen, bete kende de volbrenging van deze 3 kilometer in 87 minuten zwem men een uitzonderlijke prestatie. Het overige W.Z.V. liet verstek gaan, omdat ze zaterdag reeds in Tilburg aan de start waren ver schenen. Dr. MOLLERCOLLEGE. Uitsdag eindexamen H.B.S.-A gehouden op 24, 25, 26 en 27 Jpui 1959. Geslaagd Biet Peerik, W. Stoop, uit Waalwijk J. Beex uit Dongen M. de Hart en W. v. d. Heyden uit Drunen J. Damen uit Gcertruidenberg. W. Bruysters uit Den Bosch Anne Miekc Maas uit Loon-op- zand. J. Jonkers uit Vught. G. v. d. Noort uit Zevenbergen Thenert sl. J. Spierings 36 x 10—8 x 6—3. Van Icrsel sl. W. Wiesman 6—1 x 10—8. Smit sl. v. Tilburg 62 x 7—5. Gé Boers sl. Dancewicz 46 x 6—1 x 64. M. Gales sl. de Waal 62 x 6-4. A. Cales sl. Benkhuiijzen 46 x 6—3 x 61. Robbers sl. Scliolt 62 x 97. 2e ronde. Gé Boers sl. A. Roxs 61 x 6-3. Vernooij sl. M. Cales 64 x 6—8 x 6—0. Marks sl. v. Eijck 62 x 62. De Ligt sl. Chr. Roxs 8—6 x 6-2 Robbers sl. A. Cales 6—1 x 6-3. Mooren sl. L. Spierings 62 x 6—2. Gemengd dubbel: De heer en mevr. van Nieuw- kuijk sl. Mej. v. Heijst-van Iersel 6—1 x 6—0. Heren dubbel. Venroo-v. Ree sl. C. Roxs-Kem- meren 66 x 57 x 63. v. Eijck-Dancewicz sl. A. Roxs- Benkhuijzen 64 x 61. De Waal-Vlaar sl. Lamers de Sager 63 x 75. Mooren-Robbers sl. Mombers- Marks 6—4 x 57 x 64. v. Tilburg-Spierings sl. Wies- man-Scholt 4—6 x 6—4 6—4. Nieuwkuijk-Oversteeg sl. M. en A. Cales 6—3 x 8—6. BENOEMING. In verband met 't vertrek van de Eerw. Zusters J.M.J. als leer krachten aan de meisjes-ulo „Maria Koningin" aan de Taxan- driaweg alhier, is met ingang van het nieuwe schooljaar tot hoofd van deze school benoemd mej. A. J. Hendriks uit 's-Hertogenbosch. Na eerst in Den Bosch als lera res werkzaam te zijn geweest ver trok mej. Hendriks naar Aruba, waar zij drie jaar aan het onder wijs verbonden is geweest. In no vember van het afgelopen jaar werd mej. Hendriks benoemd tot lerares aan de meisjes-ulo „Ma ria Koningin" alhier. Zij zal zich binnenkort metterwoon in Waal wijk vestigen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Beurs met inhoud; zwembroek met handdoek; kindervest. bad doek: huissleutel; gouden ring; postduif; step; zilveren rozen krans; ijzeren ketting. Verloren: Regenjas; kinderschoentje; re genjasje; trouwring; naaizakje met inhoud; bankbiljet van 10 gulden; blauw damesvest; porte monnee met inhoud; zwemkaart; damespolshorloge; plaid; sleu tels. INBRAAK IN BELASTING KANTOOR. Tijdens het weekeinde hebben tol nu toe onbekenden zich door middel van braak toegang ver schaft tot het kantoor der Belas tingen in de Mr. v. Coothstraat alhier. Bij het ter perse gaan van dit nummer kon de politie ons nog geen nadere mededelingen doen omtrent de „resultaten" van de nachtelijke bezoekers. Het onder zoek is in volle gang. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Onder kruisvuur". 14 jaar. Luxor 8 uur: „Aida", 14 jaar. Donderdag. Raadhuis 7.30 uur: Openbare raadsvergadering. GEZINSZORG. De Stichting Katholieke Ge zinszorg te Waalwijk geeft op donderdag 2 juli in bet parochie huis te Elshout een gezellige avond onder de titel „De Gezins zorg brengt u variaties". Deze avond (He geheel ver zorgt wordt door gezinsverzorg sters uit de Langstraat wordt aangeboden aan de vrijwillig- stersgroep Drunen—Elshout. Ongeveer een half jaar gele den werd in DrunenElshout 'n vrijwilligstersgroep, bedoeld als invallers wanneer de gezinsver zorgsters verstek moeten laten gaan, opgericht. Deze groep, plm. 69 meisjes heeft in dit eerste half jaar al veel goed werk gedaan en zeer dikwijls moeten invallen. Als blijk van waardering en te vens om het contact tussen Ge zinszorg en de vrijwilligsters wat nauwer aan te halen wordt deze avond aangeboden. Het pro gramma omvat toneel, zang, de clamatie en dans. Aanvang 8 uur. OUDEN VAN DAGEN OP REIS. Zoals bekend zullen de Ouden van Dagen uit Drunen en Els hout op maandag 6 juli hun jaar lijks uitstapje maken. Door het organiserend comité zijn alle oudjes die de reis willen mee; maken reeds aangeschreven. Zij die nog geen aanschrijving heb ben ontvangen en de reis toch willen meemaken, gelieven dit te melden bij het organiserend co mité. BRANDWEER. De vrijwillige brandweer al hier nam zaterdag deel aan de brandweerwedstrijden in Chaam, welke aldaar gehouden werden onder auspiciën van de Ned. Ver. van Brandweercommandan ten. Drunen kwam uit in de 2e klas en werd van de 14 deelne mende korpsen als 5e geklas seerd. De bevelvoerder, de heer W. Portier behaalde een tweede prijs. RENNERSNIEUWS. In de ronde van Gilze werd Ti- ni v. d. Lee zondag no. 11. Er was in Gilze een bijzonder sterk rennersveld. Van de Lee, die in de kopgroep zat werd no. 11, v. Heeswijk die in de tweede groep zat werd no. 22 en viel juist bui ten de prijzen. Ook v. d. Hoven verscheen na een lange tijd weer aan de start. v. d. Hoven heeft de laatste week weer kunnen trainen en zondag reed hij in Gilze de ronde geheel uit. Van Heeswijk gaat zaterdag naar Dordrecht en zondag nemen de Drunense renners deel aan de ronde van Rosmalen. KONINGSCHIETEN CONSTANTIA. De handboogvereniging Con- stantia hield zondag op haar ba nen in de tuin van café Elshout haar jaarlijks koningschieten. L. de Wit de koning van het vorige jaar wist deze titel met 384 pnt. te behouden. Onderkoning werd j A. Dekkers met 375 punten en Prins werd J. Brok met 365 pun- ten. De wedstrijd had een bijzon der geanimeerd verloop. AGENDA, maandag 29 juni: 4.30 uur: Drunense Balletschool Hoge Braken; 7.30 uur: Trainen TTVD, Grote- j straat 8; j 8 uur: Clubavond „Steeds Ho- I gcr", v. d. Gelt. I 8.30 uur: Ledenvergadering R.K. Winkeliersvereniging, Hotel Royal. dinsdag 30 juni: 7 uur: Trainen DVC-senioren; (S uur: Clubavond O.O.G., café v. d. Geit. woensdag 1 juli: 7 uur: Trainen Volleybalclub. 8 uur: ,,'s-Nachts kwam de dui vel". 18 jaar, Hoge Braken. 8 uur: Postzegels verzamelen, Hotel Royal. 8 uur: Clubavond O.O.O., café Elshout. 8 uur: Clubavond D.V.P., café Klerks. 8 uur: Clubavond Nooit Gedacht, café v. d. Geit. 8 uur: Clubavond Prins Beril- hard, Hotel Royal. donderdag 2 juli: 7 uur: Trainen DVC-junioren. 7.30 uur: Trainen TTVD, Grote- slraat 8. 8 uur: Repetitie „Cantabile". 8 uur: Sociëteit Duin Dorst". Gevonden en verloren. Bij de Rijkspolitie te Drunen is kennis gegeven van het vinden van de navolgende voorwerpen: dameshandschoen grijs/zwart; zwar- gummi-regenjas en -broek; zwart lederen dameshandschoen; een paar zwarte regenpijpen; zwart lederen dameshandschoen; een bruin-zwart hondje; rode kinderportemonnaie; grijs plastic regenjas; linker gym nastiekschoen; rechter gebreide grij ze handschoen; bruin glacé dames handschoen; bruinlederen portemon- naie met inhoud; rood plastic dames tasje met inhoud; etui met blinden- geleidekaart; lidmaatschapskaart tn.v. K. v. d. Meijdenberg; rood plastic portemonnaie; Lipssleutel; rood etui met vulpen en twee balb points; koperen sleutel; rode step; grijs damesvest; gebreid blauw kin dermutsje; zonnebril; wit kinder schoentje; grijs gespikkeld jongens jasje; rijwieltas met sleutels; doubl<? dameshorloge; wit babyschoentje; kettinkje met kruisje; herenpolshor loge. Kennis werd gegeven van 't ver! liezen van: bankbiljet van 25.Duitse her dershond; portemonnaie met f 25. bruin lederen portemonnaie met in houd; wit plastic damestasje met in houd; kinderrijwiel (meisje); broche met zwarte steen; rijwieltas, inhou dende regenpijpen en gereedschap; kindermutsje; herenpolshorloge; ro de damesportemonnaie fcmet inhoud; blauw/geel wollen sjaal; blauw plas tic regenjas; rode autoped; tasje met kamp benodigdheden; eenpaar licht kleurige dameshandschoenen; boe kentas met sleutels; grijze jongens winterjas; ;zak gort no. 5606, Wor- merveer; damespolshorloge; bos sleutels; damesrijwiel, Union; groe ne portemonnaie met inhoud; dek kleed 4,5 x 5 m.; kentekenplaat RN 01-99; donkerblauw jongensjasje; leren bal; rood lederen damesporte- monnaie; etui, inh. kam, ballpoint en mes; kinderbril; damesleesbril; witte keeshond; sjaal rood/bruin m. plaatsnamen; beige herenregenjas; portemonnaie met inhoud; vuilnis emmer no. 0907. Elshout Vlijmen Haarsteeg Het zijn in deze dagen niet al leen de Tourrenners van de heer Goddet die van opschieten hou den, want hoe snel het ook on danks de hitte in ons eigen va derland kan gaan, bewees vrij dagavond de gemeenteraad van Sprang-Capelle, die in 7^ mi nuut 'n agenda van zestien pun ten onder de hamer doorjoeg en daarmee, aldus burgemeester Smit, een nieuw record vestigde. Ter verklaring van deze bij zonder snelle gang van zaken moet worden gezegd, dat deze agenda hijzonder weinig stof tot discussie bood en voor het me rendeel uit formaliteiten be stond. Goedgekeurd werd een 5e wij ziging van het ambtenarenregle ment, alsmede een voorstel tot vaststelling van een nieuwe ver ordening tot regeling van de be zoldiging van de vrijwillige brandweer. Besloten werd verder als lid toe te treden tot de Pro vinciale Ver. voor Vreemdelin genverkeer. Het maximum in kasgeldleningen en rekening- courant-ovcreenkomsten op te nemen bedrag werd voor het 3e kwartaal 1959 bepaald op f 1.3000.000.—. Goedgekeurd werd eveneens 'n voorstel tot verpachting van een aantal landerijen, alsmede voor stellen tot de aankoop van de panden Hoofdstraat 67 en 69 en Schoolstraat 37 met bijbehorende tuintjes en van gronden t.b.v. de uitbreiding der algemene be graafplaats aan de Heistraat. Be sloten werd ook tot de verkoop van enkele bouwterreinen. De rekening over 1957 van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg werd on gewijzigd goedgekeurd. Goedge keurd werden ten slotte ook een aantal begrotingswijzigingen o. m. behelzende het voteren van 'n krediet van f 14.000 voor het uit brengen van een rapport betref fende de agrarische toestand in iSprang-Capelle door het Land bouw Economisch Instituut, voor welk onderzoek in mei 1957 reeds f 5000.was uitge trokken. Ten slotte vroeg de voorzitter de goedkeuring van de raad op een voorstel van b w om een van de meest pittoreske plekjes in de gemeente, namelijk de stan daardmolen in Sprang, voor het nageslacht te bewaren in een schilderstuk, te vervaardigen door de plaatselijke kunstschil der Gerard Gerrits. De raad ging ook hiermee akkoord, waarna de voorzitter deze wel hijzonder snelle vergadering kon sluiten. Sprang VUGHTERSTR. 25 DEN BOSCH MARKT 32 - TILBURG Nwe GINNEKENSTR. 23 BREDA W.Z.V. HANDHAAFT ZICH OP TWEEDE PLAATS IN KRINGZWEMCOMPETITIE. Hoewel door afwezigheid van Ria Verschure en Leny Fijneman de kansen voor W.Z.V. aanzienlijk ver kleind waren, heeft de plaatselijke zwemvereniging kans gezien haar tweede plaats in de kringzwemcom- petitie voor zomerclubs te behouden en zelfs te verstevigen, tijdens de tweede wedstrijddag in het Baksche Ven te Tilburg. Tot individuele prestaties van for maat kwamen onze plaatsgenoten niet, door het ontbreken van de twee bovengenoemde favorieten. Voor de andere deelnemers/neem- sters waren de te verzwemmen nummers wat ongewoon. Niettemin noteerde Thea Jutte op de 50 meter schoolslag 46,3, wat een eervolle derde plaats opleverde. Gusta Vesters gaat een van de Waalwijkse favorieten worden: op het voor haar ongewone nummer 50 meter rugslag. liet zij 49,9 afdruk ken. Dit betekende een 5e plaats tussen Brabant's top. Zeer verdien stelijk was de 50 meter vlinderslag van Ad de Werd. Wel geen plaats onder de eerste vijf, maar toch een tijd van 46,3. En dit, nadat hij slechts een week op dit uitermate zwaar nummer getraind heeft. enPeter v. Bracht maakte op de 50 meter vrije slag een tijd van 33,00, zijn beste persoonlijke prestatie van het seizoen. Piet v. Oss stelde met 1.33,4 op de 100 meter schoolslag teleur en kwam dan ook niet in de prijzen. De estafettenummers waren voor de onze, zoals gebruikelijk, succes vol. Mien Schapendonk, Thea Jutte, Els Schipper, Gusta Vesters en José Trommelen bereikten de tweede plaats met 4.08,3, waarbij zij Surea en P.S.V., dit laatste gehandicapt door de afwezigheid van Ada de Haan, achter zich lieten. Bedenken we dat dit niet de sterkste estafette samenstelling is, dan ligt er nog me nig succes voor de Waalwijkse da mes te wachten. De 3 x 50 meter wisselslag estafet te heren (Peter v. Bracht rugslag, Piet v. Oss schoolslag en Ad van Rijen) werden uitstekend vierde op dit nummer. De stand in de kringcompetitie is thans: 1. Z.IJ.V., 's-Bosch 2238,1 pnt. 2. W.Z.V., Waalwijk 2309,5 pnt. 3. Triton, Boxtel 2363,2 pnt. 4. O.Z.C., Oisterwijk 2498,9 pnt. en verder volgen nog Dongen, de Krabben, Surea II en B.R.B. Heren enkel. GOUDEN BRUILOFT. Onder veel belangstelling hebben C. de Krieger-de Baay hun gouden huwelijks feest gevierd. De buurtschap „De Bossen" waar sinds 1912 geen gouden paar meer was geweest, heeft onder leiding van een actief feestcomité, alles in het werk ge steld om deze dag voor de oudjes echt tot een z.g. „onvergetelijke te maken. Om 5 uur werd reveille geblazen en weldra wa ren tientallen bezig met het planten van mast en het versieren van de woning van het gouden paar. Om 9 uur werd verzamelen geblazen en de stoet geformeerd die het bruidspaar naar de kerk zou begeleiden. Een groep bruid jes trok de auto met het paar die werd gevolgd door auto's met familieleden, met daarachter de belangstellende buurtbewo ners. Te goed tien uur kwamen de jongelui met de versierde wagens om het gouden paar aan de kerk af te halen. De wagens die verschillende taferelen uit het leven van het paar uitbeeldden, waren keurig ver zorgd en trokken veel belangstelling. On danks het vroege uur zat er de stemming bij de bevolking van de wagens al goed in. In de namiddag werd met de wagens nog een extra rijtoer gemaakt, waarbij, ook al vanwege het dorstige weer, verschillende zaken werden aangedaan om de droge kelen te smeren. Om 7 uur kwam de kerkelijke fanfare, waarbij de gemengde zangvereniging en de buurt zich aansloten om een serenade te brengen. Na een pittige mars, feliciteerde de heer P. Janssen, namens bestuur en le den van de fanfare, waarbij hij nadrukke lijk zijn waardering uitsprak voor de bewo-, ners van „De Bossen", die ofschoon zij steeds maar op een afstand van de fanfare konden genieten, toch steeds de fanfare als begunstigers of als donateurs steunden. Hij deed de toezegging dat indien nodig de fanfare graag naar De Bossen zou komen om eventuele feestelijkheden op te luisteren. Hij hoopte dat de fanfare over tien jaren een diamanten paar zou mogen huldigen. Na een „lang zullen zij leven" dankte de oudste zoon van het gouden paar en bood een geschenk onder couvert aan. Daarna zong de gemengde zangvereni ging „Uitspanning door Inspanning" en fe liciteerde de heer Joh. van Venrooy, na mens bestuur en leden. Een dankwoord van de heer J. de Krieger, met een geschenk onder couvert, vertolkte de dankbare ge voelens van het gouden paar, voor de be wezen hulde. Een buurtkoortje zong daarna onder leiding van de heer C. van Wijk enige gelegenheidsliederen, en werd door de heer J. van Wijk namens de buurtschap het gouden paar gefeliciteerd en een cadeau, een mooie pendule, aangeboden. Een bij zonder hartelijk dankwoord van de oudste zoon, de heer J. de Krieger, en een couvert met inhoud, als tegenprestatie voor het geen de buurt had gedaan om deze dag tot een echte feestdag te maken, getuigden van de dankbaarheid van het gouden paar en de familieleden. De feestelijkheden werden verder in de huiselijke kring voortgezet, terwijl de buurt een gezellige avond had in café M. de Gouw. GESLAAGD. Voor het diploma „Tabaksdetailhandel" slaagden de 's-Bosch: Mej. Jo v. d. Bes- selaar Thd. en de heren C. v. Delft en H. Couwenberg. (Te Iaat ontvangen voor 't vorig nummer) GEZELLIGE AVOND. Voor de gezinsverzorgsters van de stich ting Kath. Gezinszorg distr. Langstraat en de vrijwilligstersgroep Drunen - Elshout zal a.s. donderdagavond om 8 uur precies in het parochiehuis te Elshout een gezellige avond gegeven worden van zang, dans en toneel onder de naam: „De gezinszorg brengt U variatie". Ook zijn op deze avond welkom de ouders, eventueel verloofden en familieleden, maar vooral meisjes die zich voor het gezinszorgwerk interesseren. De muzikale verzorging berust bij de heer C. Boelen, de declamaties zijn ingestudeerd door de heer T. Timmermans en de regie is bij de heer J. Hesselberth.. Het program biedt zoveel afwisseling dat de bezoekers een gezellige avond te wachten staat. COLLECTE. A.s. zondag 5 juli zal onze oud dorps genoot de Z.E. Pater T. Siegers in al de H. Missen een predikatie houden en collec teren voor zijn kerk in Parijs. SCHOOLREISJE. Door de leerlingen van de jongensschool en die der meisjesschool werd met het ge- zamelijke personeel het jaarlijkse school-, reisje gehouden. Met het prachtige mate riaal van de firma Kivits uit Vlijmen werd om 8 uur vol goede moed met 120 man de reis ondernomen. Eerst werd een bezoek gebracht aan „Animali" te Eindhoven. Via Weert en Roermond ging men naar Valken burg waar nadat eerst de inwendige mens verstrekt was een bezoek gebracht werd aan de Gemeente-grot. Vandaar naar Maas tricht. Eerst naar het Vrijthof en de St. Servaas. Een boottochtje op de Maas en een bezoek aan het klooster „Onder de Bogen", waar nog enkele oudbekenden wer den ontmoet. Op de terugtocht werd van zelfsprekend nog een bezoek gebracht aan een speeltuin. Het was een leerzaam en een plezierig uitstapje. BEDEVAART. De bedevaart naar de Brielle is thans definitief bepaald op maandag 13 juli. Op gave mogelijk tot donderdag 9 juli bij de broedermeester de heer A. Lommers. OUDEN VAN DAGEN. A.s. maandag 6 juli zullen 160 oudjes meegaan met het uitstapje dat voor de Ou den van dagen weer georganiseerd is. Zoals bekend zal dit jaar de tocht een bijzonder karakter dragen, omdat een bezoek ge bracht zal worden aan het paleis Soestdijk, waar H. M. de Koningin de Oudjes zal ontvangen. Het comité heeft ruim f 900.- middels een enveloppenactie ter beschik king om de vele onkosten aan het uit stapje verbonden, gedeeltelijk te kunnen dekken. De medewerking van de auto-be zitters was weer spontaan. De dames be geleidsters zijn door het lot aangewezen. AGENDA. Woensdag en zaterdag trainen tafelten-, nisclub. Donderdag trainen volleybal, terrein café Klerks. Donderdag Gezinszorgavond. Donderdag repetitie jonge muzikanten. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op dinsdag 30 juni 1959 des nam. 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Herdenking van het feit, dat de heer van den Meerendonk tot vóór 25 jaren werd beëdigd als lid van de Raad der gemeente. ONGEVALLEN. Acht dagen geleden werd de heer van Hest, toen hij naar de kerk reed en bij zijn woning de weg opreed, door een bromfiet ser aangeredèn. Het zag er niet ernstig uit, doch de volgende dag kreeg hij meer pijn en werd doktershulp ingeroepen. Deze acht te overbrenging naar het ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk, waar direct operatief moest worden ingegrepen. Na enkele dagen stierf de heer van Hest en is zaterdag ter aarde besteld. Van Hest was gehuwd en vader van 3 kinderen. Vrijdag had weer een ongeval plaats; de heer J. Musch kwam per bromfiets van den Bosch; bij de kazerne reeds hij de weg over, toen juist een luxe wagen passeerde, waar hij tegen opbotste. Zwaar gewond en bewusteloos bleef hij liggen. Door een zie kenwagen werd hij naar het ziekenhuis ver- vierd, waar terstond operatief moest wor den ingegrepen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Zijn toestand is nog zeer zorgwekkend. DE ZWALUW. Zaterdag was het voor de duivenlief- hebbers een grote dag; de duiven van Nat. St. Vincent waren vrijdag om 11 uur gelost, zaterdagmorgen 8.45 uur viel de eerste duif bij C. Diepstraten, die om 10 uur zijn tweede pakte. De derde duif viel bij W. v. Vugt om over 10, H. v. d. Heijden klokte er twee even later en speelde 4e en 5e, en de 6e duif was van W. van Vugt, die even over 11 uur op de klep viel. De prijzen waren gauw verdiend enwaren nationaal reeds meldingen van 's morgens 5.30 uur Ongelooflijk, maar waar. WIELRENNEN. Trainingsrit de Zwaluw met uitslag als volgt: Amateurs: 1 v Heeswijk; 2 Fr van Weert; 3 Toeback; 4 v d Hoven. Nieuwe lingen: 1 Hairwasser; 2 v Heijst; 3 v Heel; 4 Beenen; 5 R v d Ven; 6 J v Weert; 7 Kramer; 8 G Hairwasser; 9 Herman; 10 Sj v d Wiel; 11 Elsenaar. VOETBAL Vlijmense Boys - Wilhelmina 1-3. In verband met het 25-jarig Priesterfeest van Kapelaan Hendriks, adviseur van de Vlijmense Boys, werd zondagavond om 7 u. een voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van Kapelaan Hendriks voor een reis naar Ro me. De Harmonie Concordia verleende me dewerking en haalde de spelers van Wil helmina in, maakte een rondgang door Vlij men, waarna naar het voetbalveld werd ge trokken voor de wedstrijd Vlijm. Boys - Wilhelmina, die met enkele invallers zien om 7 uur opstelden. De aftrap werd ge daan door pastoor Heesakkers. Er was voor deze wedstrijd flinke belangstelling. Het ver toonde spel, vooral voor de rust was span-, nend en Vlijmen was zelfs nu en dan in de meerderheid, maar de afwerking bij Wil helmina was beter. Wilhelmina was het eerst in de aanval en rechtsbinnen van Over- dijk schoot enkele malen te hoog. De Boys kwamen met goed samenspel voor het doel van Wilhelmina; van Heivoort kreeg de bal vrij, plaatste mooi voor doel, maar van lis donk schoot naast. Na 12 min. kwam het eerst doelpunt, een verre uittrap van de doelman van Wilhelmina kwam bij de rechtsbuiten, die op het doel afstormde en prachtig inschoot 0-1. Na enkele goede aanvallen van de Boys waar de doebnan redding brengr, wat hem goed afgaat, komt Wilhelmina weer opzet ten; de rechtsbuiten krijgt de bal weer mooi vrij en de stand is 0-2. Wilhelmina komt weer terug, een achterspeler van de Boys wordt in het nauw gedreven en kan niet anders dan in eigen doel plaatsen, 0-3. Hierna neemt Wilhelmina het was rusti ger op, demonstreert een beetje show-voet bal en doelpunten blijven voor de ïust uit. Na de rust pakten de Boys flink aan en spoedig maakte de kleine Verschuren een mooi doelpunt, 1-3. Wilhelmina zag her gevaar in en pakte wat beter aan, maar met de wind gesteund waren de Boys iets ster ker, maar de verdediging, waar vooral de stopper, rechtshalf en doelman van Wil helmina uitblonken, hield de Boys in be dwang en er werd niet meer gedoelpunt en zo kwam dan het einde van deze spannende strijd, waarin nu en dan goed spel te zien BMC - HAARSTEEG 3-1. Op uitnodiging van onze oud-dorpsge noot de Weleerw. heer Fidelus (Wouter Pulles), thans kapelaan te Berlicum, speel de Haarsteegs le elftal een wedstrijd tegen de aldaar bestaande voetbalclub BMC, waarvan de baten bestemd waren om de ouden van dagen binnenkort een gezellige dag te bezorgen. De eerste kennismaking met deze zeer sterke 4e klasser, tegen wie Haarsteeg het in de volgende competitie mogelijk zal moeten opnemen, heeft de spelers ongetwijfeld de zekerheid verschaft TE KOOP: In het centrum van Tilburg met mooie woongelegenheid* Voor uitbreiding vatbaar. Brieven onder no. 1149 aan het bureau van dit blad. Vrijdag extra marktdag en dan in geen 3 weken, vette of belegen kaas 23 de duur ste belegen volvet 32 harde boe- renham 35 varkensworst prima paardenvlees 25 ct. per 1 00 gr 1 grote lekkere worst 1.25 ma ger of vet spek 75 ct. p. 100 gr. bijna 1 kg mager hachévlees f 2 3 pakjes margarine 85 ct. Dat kan alleen DE KAASKEIZER. dat zij de toekomst zeer zeker met vertrou wen tegemoet kunnen zien. Weliswaar was de tegenstand groter dan in de onderafde ling, maar de blauw-witten namen resoluut de handschoen op en bestreden de thuis club met dezelfde wapens. Daarbij kwam nog dat Haarsteeg sterk gewijzigd in het veld moest verschijnen en dat leidde nogal eens tot de nodige misverstanden. Objec tief bezien hebben allen uitstekend voldaan en vooral Haarsteegs nieuwe aanwinst bleek een belangrijke steun te zijn en het ziet er naar uit dat de blauw-witten daarvan nog veel plezier kunnen beleven. Voor de aanvang van de wedstrijd waar over wij verder kort willen zijn, bood de voorzitter van BMC, onder een toepas selijk woord, aan captain Nico Boelen bloe men aan in verband met het behaalde kam pioenschap; de goede wensen die door BMC's voorzitter voor de toekomst werden geuit, werden door de voorzitter van Haar-, steeg beantwoord. Toen was de tijd aan gebroken om te beginnen en verrichtte ka pelaan Pulles onder groot gejuich van het publiek de aftrap. In het begin was Haarsteeg iets in de meerderheid en al spoedig wist ze het tot een corner te brengen, die evenwel niet het gewenste resultaat opleverde. De thuisclub die mogelijk de kracht van Haarsteeg wel iets had onderschat, verhoogde het tempo en toen moest de Haarsteeg-achterhoede alle zeilen bijzetten om het doel voor door boring te vrijwaren. Lang wist ze wel stand te houden, maar doelman Beekmans, die overigens uitstekend op dreef was, moest in de 20e min. toch zwichten voor een schot van de BMC-linksbinnen. Maar dank zij zeer goed combinatiespel wist Haarsteeg door middel van Timmermans nog voor de rust gelijk te maken. In de tweede helft hebben de gasten alles op alles gezet om de overwinning te behalen en het heeft er lang naar uitgezien dat dit inderdaad zou gaan gebeuren. Na een kwartier spelen kreeg Haarsteegs midvoor v. d. Heijden 'n unieke scoringskans, maar de bal belandde tegen de paal. Deze pech werd nog door een grotere tegenslag gevolgd, want in dezelfde minuut was een fout in de achter hoede van Haarsteeg er de oorzaak van dat BMC op 2 - 1 kwam. Het zou nog er ger worden, want een minuut later herhaal de zich ditzelfde spelletje en werd de stand 3-1. Door deze tegenslag verdween het vuur bij de gasten en zij konden toen niet meer de kracht opbrengen om terug te ko men. Het bleef 3-1, maar Haarsteeg kan toch op een goed gespeelde wedstrijd te rug zien. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. Toos v. d. Laan slaagde dezer dagen aan de Kweekschool te Appingedam voor het examen onderwij zeres l.o. Geslaagde en familie hartelijk fefelici- teerd. HARMONIE MARIJKE NAAR CONCOURS. Op a.s. zaterdag 4 juli zal de Harmonie Marijke alhier deelnemen aan het federatief muziekconcours te Dinxperlo. Marijke zal uitkomen in de afdeling Uitmuntendheid en zal als verplicht nummer uitvoeren: Mery England van Artur Wood ar. Edward Ger man, terwijl als vrij nummer zal worden uitgevoerd: Oud Nederlandse dansen van Julius Röntgen arr. B. Joosen. Vorig jaar behaalde Marijke in de afde ling Uitmuntendheid een eerste prijs, zodat wanneer thans weer een eerste prijs zou kunnen worden behaald, Marijke naar de Ere-afdeling kan promoveren. Of Marijke dit zal gelukken? Onder de eminente leiding van haar di recteur de heer P. J. van Iersel, die zich 6inds jaren zoveel moeite getroost heeft om onze jeugdige harmonie omhoog te bren gen op de muzikale ladder en daarin zo wondervol geslaagd is, wordt er door Ma rijke ter voorbereiding van de deelname aan genoemd concours, bijna avond aan avond intens gerepeteerd, om in ieder geval zo goed voorbereid mogelijk naar Dinxperlo te kunnen gaan. Met vertrouwen zien wij dan ook de resultaten van Marijke tegemoet en wensen directeur en korps bij voorbaat veel succes toe. JEUGDKOREN EXCELSIOR*™* NAAR CONCOURS. De kinderkoren van de Chr. Gemengde Zangvereniging Excelsior alhier, nemen op donderdag 9 juli a.s. deel aan een zang concours te Hierden op de Veluwe. De kleinere zangeresjes komen daarbij uit in de afdeling A, terwijl de grotere meisjes in afdeling B zullen uitkomen. Hieraan zal voor deze jeugdige zangeres jes tevens een pleziertochtje worden ver bonden; o.m. zal een boottocht vanuit Har derwijk op het IJsselmeer worden gemaakt. CHR. BEAMBTEN AFD. SPRANG-CAPELLE - WAALWIJK. De leden van bovengenoemde afdeling maakten j.I. woensdag per touringcar van Mulders-Sars te Waalwijk hun jaarlijks uit stapje, ditmaal naar Rotterdam enz., waar aan een excursie naar Olieraffinaderijen van de Kon. Shell te Pernis was verbonden. Het uit 40 personen bestaande gezel schap werd te half elf in een van de can- tines van het grote bedrijf, door de heer v. d. Lynden, een speciale excursieleider, ont-

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6