1 WASPIK JpoJit KAATSHEUVEL MASSALE HULDE VOOR DOKTER WIJFFELS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JUNI 1959 Vrijlh.-Capelle Capelle PATER VERHEGGEN m.s.f. NAM AFSCHEID VAN ROSAGAERDE. DRUKKERIJ; V AN BOXTEL vangen, nadat het gezelschap vooraf reeds koffie met cake was aangeboden. De heer v. d. Lynden gaf na een harte lijk welkom een korte uiteenzetting van de aardolieindustrie, waardoor de excursisten een indruk kregen van de wijze waarop de vloeibare delfstof aardolie in de fabrieken van de Shell-Pernis Raffinaderij N.V. en de daaraan verbonden chemische fabrieken wordt verwerkt. Verder kreeg het gezelschap een prach tige film te zien, die een indruk gaf van het geweldige bedrijf, en de verwerking van de verschillende soorten aardolie tot de vele producten, als stookgas, propaan, bu taan, lichte en zware benzine, kerosine en lichte en zware gasolie en een residu, om slechts enkele van de voornaamste van de vele producten die hier gemaakt worden te 7 >emen. Daarna werd het gezelschap per bus over het 480 ha grote fabrieksterrein gereden, waarbij de heer v. d. Lynden steeds een duidelijke explicatie gaf van wat men te zien kreeg. Verschillende malen werd uit gestapt om de vele machtige installaties meer van nabij te bezichtigen, waarbij bij zonder opviel dat alles er zo keurig ver zorgd uitzag. Het gezelschap werd nog een prachtige in kleurendruk uitgevoerde bro chure aangeboden, die de leek een goede indruk van dit geweldige bedrijf geeft. Bij de terugkomst in de cantine werden het gezelschap verversingen aangeboden en stond een uitgebreide lunch gereed, waar aan het gezelschap zich tegoed deed. Een der excursisten dankte namens het gehele gezelschap de directie van de Kon. Shell en de leider voor de schitterende ont vangst en voor de leerzame excursie, waar na de tocht verder ging naar Scheveningen, waar enige uren aan het strand werden doorgebracht. Vandaar ging het terug naar Rotterdam om in Hotel De Drie Steden een diner te gebruiken; hier werd de avond verder gezellig doorgebracht. Om half elf werd de thuisreis aanvaard en om even na middernacht arriveerde het gezelschap zeer voldaan thuis. ONGEVAL. Daar liet 5-.jarig dochtertje van dhr. K. alhier van achter een bus plotseling de straat overstak, werd het door de automo bilist dhr. B. alhier aangereden en met een ernstige schedelbasisfractuur, waarbij dr. W. de eerste hulp verleende, opgenomen. Het kind moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Naar wij vernemen is thans de toestand van het patiëntje gelukkig re delijk wel. JUBILEUM-TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Zoals bekend is het de tiende maal dat in Sprang een tocht voor de ouden van dagen wordt georganiseerd, die morgen, dinsdag 30 juni zal plaats vinden Het comité heeft gemeend, dat deze tocht iets extra's moest worden en daarom werd be sloten een reis naar Amsterdam te maken. Dank zij de medewerking van nagenoeg alle bezitters van personenauto's is het mo gelijk geworden deze plannen ten uitvoer te brengen. Alleen de auto s echter is nog niet voldoende en daarom heeft het dames comité een zeer intensieve huis aan huis collecte gehouden, met een resultaat als nooit tevoren. Ook dit was echter nog niet voldoende om de geplande tocht geheel te financieren, en daarom besloten alle comité leden een flinke bijdrage te geven om ook de laatste dikke honderd gulden bijeen te brengen. Het comité hoopt nu van harte dat de reis naar genoegen van de deelnemers mag verlopen en dat het weer daarbij mag meewerken. Het programma luidt als volgt 7.30 uur Ophalen van reisgenoten door de chauffeurs, waarna opstelling van de file in de Bernhardstraat en Wilhelminastraat. 8 uur Vertrek via Oostcind naar Waal wijk en verder richting 's-Bosch naar Zalt- bommel, waar te 9.15 uur in Hotel-Restau rant Den Boogerd een kop koffie zal wor den aangeboden. 10.15 Vertrek Zaltbommel naar Utrecht, Hollandse Rading, Hilversum, Naarden, naar Oud-Valkeveen, waar om 12.15 uur in Hotel Kaptein (Het Pannekoekhuis) de warme maaltijd wacht. 13.30 uur Vertrek Oud-Valkeveen via Weésp, Duivendrecht, Amstelveen naar het Vliegveld Schiphol, waar tot 15.45 uur zal worden vertoeft, om vandaar naar Amster^ dam (Rokin) te rijden voor een rondvaart met een Van der Kooij's Salonboot. Na de rondvaart wordt de thuisreis aan vaard, waarbij Hotel Tivoli te Zaltbom mel zal worden aangedaan, om vervolgens via Bruchcm, Kerkwijk en Hcusdense brug te omstreeks 21.15 uur te Sprang (Jan de Rooijstraat) aan te komen, waar de oudjes door de drumband van Marijke zullen wor den opgewacht; vandaar gaat de stoet naar het Molenplein, waar de stoet wordt ont bonden de de oudjes door de chauffeurs zulen worden thuisgebracht. "^^OOIT GEDACHT. De postduivenvereniging Nooit Gedacht hield zaterdag een wedvlucht vanuit Aschaf- fenburg, waarbij de prijzen als volgt werden behaald: J de Jong 1, 5, 17, 18; H v Zeist 2, 9; G Rozenbrand 3, 4, 13; A Snaphaan 6; J Sterrenburg 7; C v Tilborg 8, 12; C Verhagen 10, 20; A Ophorst 11, 21; A Vos 14, A Florijn 15; Gebr v Os 16; A van Campen 19, 22. A.s. donderdag inkorven voor Niederlahnstein, tussen 7.30 en 9.15 u. A.s. vrijdag inkorven voor jonge duiven tussen 8 en 9 ulr. UITSTAPJE PERSONEEL KERST EN OERLEMANS. Vrijdag j.l. om ruim 7 uur ging het personeel van Kerst en Oerlemans op reis, begeleid door ietwat sombere luchten, maar tevens vergezeld van een uitstekende stem ming. De eerste pleisterplaats was de Py- ramide van Austerlitz bij Zeist, waar de koffie gebruikt werd en door sommigen bovendien manmoedig de eigenlijke pyra- mide beklommen werd. Vervolgens leidde de route via Amersfoort naar Harderwijk, waar op de Boulevard de inwendige mens op aangename wijze versterkt werd door middel van een voortreffelijke warme maal tijd. Daarna reisde men langs het kersverse Flevoland, nog een wondere mengeling van land en water (onoverzienbare oppervlakten riet, uitgestrekte gebieden met moerasandij- vie - dit is de plant die aansprakelijk is voor de pluizenplaag in Nederland - en kleine plassen, waar ontelbare watervogels strandgenoegens beleven) naar Lelystad, waar om 2 uur onder dreigende luchten in gescheept werd voor de kleine zeereis. Op dat moment stak een felle wind op en prompt ontstond een zeer originele storm, een pluizenstorm, die veel deed denken aan een sneeuwstorm en eveneens het uitzicht belemmerde. Weldra stroomde de regen periode veel belangstelling trok en bij me nigeen de twijfel deed ontstaan of de regen wel op de juiste plaats viel, want het meeste hemelwater viel op het water. Het varen langs het nieuwste stuk van Nederland, dat kort geleden boven water kwam, oostelijk Flevoland, alsmede het varen op water, dat zich thans nog geducht deed gelden met zijn vele witte schuimkoppen, maar dat zich weldra gewonnen moet geven (het gebied van de toekomstige Markerwaard), was al leszins interessant, ondanks het feit dat de regen het zich belemmerde. Hierna ging men via Harderwijk de Ve- luwe weer op, om via kasteel Staverden en Uddelermeer Apeldoorn te bereiken, waar het later op de middag droog werd. Er werd dan ook zeer genoten van een wan delingetje door het fraaie natuurpark Berg en Bos met vijver, met zijn hongerige kar pers; sprengen, uitzichttoren en zeer mooie beplanting. De Prinses Julianatoren nam daarna enkele uren in beslag, allereerst door zijn goedverzorgde, smakelijke koffie tafel, vervolgens door zijn talloze boeiende attracties, die een ieder verstrooiing gaven. Tegen negen uur werd de terugtocht on dernomen over een Veluwe, die dampte als een paard na de regen, die op het warme, droge lichaam van Moeder Aarde was ge-, vallen. De laatste pleisterplaats, „De Nach tegaal" deed zijn naam eer aan, want er werd gezongen en men was daar dan ook geruime tijd echt feestelijk gezellig bijeen. De laatste etappe, tijdens welke vele zan gers voor de microfoon in de touringcar hun nummers weggaven, werd zeer vlot af gelegd en na 18 uur was een reis ten einde, die in de geschiedenis van de personeels- reizen van „Rembrandt" bekend zal staan als een korte feis, maar ook als een zeer goede en zeer gezellige reis met lange rust tijden, hetgeen het onderling contact zeer ten goede kwam, kortom als een reis, waar aan allen met veel genoegen kunnen terug denken. PLATTELANDSVROUWEN. Vorige week kregen de Plattelandsvrou wen alhier de platelandsvrouwen uit Moor drecht op bezoek. Vele leden der afdeling Sprang-Capelle waren ter verwelkoming aanwezig en in café „De Witte Brug wer den ze ontvangen op koffie met cake, die door de leden gebakken was. De bezoe kende vereniging bood 2 presenteerblaad jes aan, die ook door de plattelandsvrou wen gemaakt waren. Nadien ging men ge zamenlijk naar de bloemenkassen van de fa. van der Dussen te 's-Gravenmoer, alwaar men zeer genoot van alle bloeiende en prachtige planten en een indruk kreeg van hetgeen er gebeurd voor de plantjes gekocht kunnen worden. Met enkele bestuursleden werd koers gezet naar hotel Verwiel te Waalwijk, alwaar een Brabantse koffiemaal tijd werd genuttigd. Vervolgens stond pen bezoek aan de Efteling op het programma, alwaar men de thee gebruikte op het met zon overgoten terras. Nadat de thee ge-, bruikt was werd afscheid genomen van de dames uit Moordrecht. Donderdag 25 juni j.l. was het de dag waarop het jaarlijkse uitstapje van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen werd gemaakt. Iets voor 7 uur waren reeds veel dames aan de brug present. Onder een helder zonnetje werd er, nadat alle 47 dames waren ingestapt, koers gezet in de richting Zaltbommel. Mevr. v. d. Heijden zette de reis uiteen en tevens waar men zich onderweg zou verpozen. De reis ging verder naar Soestdijk, alwaar men H.M. de Koningin, de Beschermvrouwe der Plattelandsvrouwen, de bordestreden zag af komen. De koffie werd gebruikt in de be kende uitspanning Oud Valkeveen. Van hieruit werden enkele wandelingetjes ge maakt en men zich verpoosde in de doolhof. Het gezelschap ging vervolgens een bezoek brengen aan de bekende Sola-fabrieken. Nadat men door de directie was verwel komd ging een der employé's hun iets na ders vertellen over de geschiedenis van de fabriek. In het kort werd uitgelegd hoe de verschillende bewerkingen waren, door hoe veel handen het bestek gaat voor het op tafel gelegd kan worden. Vijftig jaar is er gezocht om het zilver zo doelmatig en mooi te maken, zonder bijsmaak en toch niet zo duur, dat niemand het betalen kan. Gero en Sola waren vroeger één, doch thans niet meer. Men vernam over alpacca, staal, frichie- persen, rollen vilt, amarilpoeder, de graveurs, polijstschijven die 10000 omwente lingen per minuut maken, zilverbaden enz. Vervolgens werd de toonzaal bezocht. Na afloop der excursie werd thee aangeboden en bracht de vice-presidente de directie dank voor de rondleiding en de voortref felijke uiteenzettingen. De reis werd daar na voortgezet naar Loosdrecht, alwaar een boottochtje werd gemaakt op de uitge strekte plassen. Na aldaar enkele uren te hebben doorgebracht werd de terugreis ondernomen, terwijl men onderweg de in wendige mens nog versterkte. De vice-pre sidente dankte alle leden voor het welsla-. gen van deze dag en om goed 10 uur ar riveerde men weer in Sprang-Capelle. DE LUCHTVAART. kende radiosterren Truusje Koopmans en Joop de Knegt veel belangstelling. De avond werd met een kort woord van wel kom tot de leden geopend door de voorzit ter der vereniging dhr. L. Poldervaart. Di rect daarna werd met de afwerking van het programma een aanvang genomen, het geen voor elk wat wils bood. De grootste belangstelling ging uit naar het optreden van Truusje Kóopmans en Joop de Knegt. Beide radio-sterren hebben de aanwezigen dan ook schitterend verrast op uitnemende zang. Doch ook het optreden van het ca baretduo De Lachbrekers wist de aanwezi gen te boeien en men kon dan ook volop lachen. Niet minder werd het optreden ge waardeerd van de Ned. kunstfluiter Johnny Nelson. Het optreden van The Hadory's, het internationale trampoline attractie, deed de aanwezigen verstomd staan van hun kun nen. De muziek door het Rotterdamse ac cordeon-duo De Gerto's was ook in een woord af. Eveneens succes hadden The Movers, met het optreden van de man met de geheim zinnige pop. De piano-begeleiding was in handen van Gerhard Lambermon, terwijl de conferences werden verzorgd door Ton Ei kenaar. Dat het programma in de smaak viel, kon men afleiden uit het grote applaus. dat ieder der iptredenden in ontvangst mocht nemen. Na afloop bracht de heer Poldervaart dank aan allen die hadden me degewerkt tot het slagen van deze feest avond en sprak de hoop uit, dat zij die geen lid zijn van de Oranjevereniging zich alsnog als lid opgeven. Wij hebben het zeer gewaardeerd, dat het bestuur van de Oranjevereniging de leden een programma heeft aangeboden, dat tot in de puntjes was verzorgd. Het is te ho pen, dat de vereniging Wilhelmina haar leden nog vele mooie avonden zal aanbie den. GESLAAGD. Op het te Breda gehouden Mulo-examen slaagde voor het diploma B, de heer G. Verhagen Jzn. alhier. Geslaagde proficiat met het behaalde succes. BRANDWEERWEDSTRIJDEN. De vrijwillige brandweer, alhier nam j.l. zaterdag deel aan de brandweerwedstrijden te Chaam, uitgeschreven door de Ned. Ver. van Brandweercommandanten. De wedstrijd was zeer moeilijk en mede door enkele on nauwkeurigheden eindigde men op de 6e plaats. Elftalcommissie. Op de algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging Waspik, werd een nieuwe elftalcommissie samengesteld. In plaats van de he ren Nic. Smits en Ad van Tilborgh, namen zitting de heren Jos. Akker mans en Bertus de Graauw. Herko zen werden de heren Antoon Kerst, Bart Kuyten en Piet v. d. Elshout. Om de Toon Schröderbeker. Gisteren speelde Waspik te Til burg tegen TAK 2 om de Toon Schröderbeker. De wedstrijd eindig de in een gelijk spel 22, waardoor Waspik in de volgende ronde zal uitkomen. Een onderdeel van het zilveren theeservies toont hier burgemeester v. Erp aan de zilveren jubilaris dr. Wijffels te Waspik. Op de achtergrond dr. Wijffels en mevr. Wijffels. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Max- cence, over een afstand van 280 km. De uit slag van'deze vlucht luidt als volgt: P. Bak keren 1, 14; A v Beek 2; C Boer 3, 10, 15; M v Peer 4, 6; A Klootwijk 5, 8; G Tref fers 7; St v Peer 9, 12; C de Cloe 11, 16; H Verduijn 13. A.s. zondag wordt een wed vlucht gehouden vanuit Ruffec, afstand 687 km. Inkorven woensdag 1 juli in het club lokaal de Witte Brug. ORANJEVER. WILHELMINA. De Oranjevereniging Wilhelmina alhier hield jl. zaterdag haar jaarlijkse feestdag. Des middags werd allereerst de z.g. wieler ronde verreden. Voor de wielerronde had den zich 29 personen opgegeven. Als steeds was er een enorme belangstelling voor dit onderdeel der feestelijkheden. Om 4 'uur werd gestart voor het afleggen der 20 ron den. Er waren nog slechts enkele ronden gereden of het gehele peleton lag reeds uit een. In de kopgroep bleven slechts een 8-tal fietsers over. De rest lag op ruim 500 m. Een plotseling opkomende regenbui veroor zaakte een kleine valpartij, waardoor en kele verwondingen werden opgelopen, doch de leden van de EHBO waren ter plaatse aanwezig en konden de opgelopen schaaf wonden verbinden. De strijd werd steeds feller en de 200 ronden werden dan ook in ongeveer 3 kwartier afgelegd. De eind uitslag luidt als volgt: 1 K Schoonis, Uden-. hout; 2 Chabot, Sprang; 3 Duister, Vrij hoeve; 4 de Roon, 's-Gravenmoer en 5 Boe- zer, Capelle. Het avondprogramma nam te 8 uur een aanvang. Vooraf echter had het fanfare korps Kunst na Arbeid een rondwandeling gemaakt vanaf Capelle naar het feestter rein, hetgeen natuurlijk de nodige belang stelling op de been bracht. Reeds om half 8 waren honderden de loketten gepas seerd en de stroom bleef aanhouden tot ruim 8.30 uur. Natuurlijk trokken de be neer, een verschijnsel, dat in deze droogte Duizend patiënten schuifelden zaterdag middag door de poort van de tuin naast Hotel Van Iersel om tijdens de receptie, welke aldaar ter gelegenheid van het 25- jarig ambtsjubileum van dokter R. F. Wijt- fels werd gehouden, hun zilveren arts per soonlijk de hand te drukken. Meer nog dan de vele schitterende cadeaux welke deze middag de heer en mevrouw Wijffels, die op deze dag tevens hun zilveren huwelijks feest vierden, werden aangeboden, getuigde deze massale opkomst van de warme sym pathie en dankbare genegenheid welke dok ter Wijffels in Waspik geniet. Ook diverse artsen en specialisten uit naburige gemeen ten alsmede geestelijke en were'dlijke auto riteiten waren op de receptie aanwezig. Waardering en dank. Als voorzitter van het feestcomité bood burgemeester Van Erp het cadeau fcen zil veren thee- en koffieservics met inscriptie) van de patiënten uit Waspik en Raamsdonk aan. Vooraf bracht hij dokter Wijffels dank voor hetgeen hij in zijn 25-jarige praktijk voor zijn patiënty deed en memoreerde hoe dt jubilaris, thans 25 jaar ge'rouwd, zijn praktijk aanving met de steun van zijn echt genote. Daarom, zo zei burgemeester v. Erp o.m., hebben wij bij de keuze van het ca deau naar de mogelijkheid gezocht om U beiden iets aan te bieden. Dan schelste spr. nog hoe van alle kanten spontaan voor dit cadeau was bijgedragen en vanuit deze spontaniteit, aldus de voorzitter van het feestcomité, is het voor mij een groot voor recht dit cadeau te mogen aanbieden. Ook de vader van dokter Wijffels overhandigde de burgemeester een kleine attentie. Hierna traden de jongeren naar voren (uit elk van de 25 jaren waarin dokter Wijffels in Waspik en Raamsdonk zijn praktijk uitoefent, twee afgevaardigden), om de jubilerende arts een spontane hulde te brengen. Een en ander geschiedde in de vorm van een volksdansje door de ouderen en een bloemenhulde door de kleinsten. Daarna hielden Raymond de Glas, een pe tekind van de dokter en Anita v. d. Elshout, die op deze dag vijf jaar werd, een samen- spraakje waarbij zij dokter Wijffels als lei der van het consultatiebureau een draag bare radio aanboden. De heer Anemaat overhandigde de dok ter namens de plaatselijke afdeling van het Wit-Gele Kruis in combinatie met de ver eniging EHBO, een nieuwe weegschaal, waarbij hij tevens namens het hoofdbe stuur van het Wit Gele Kruis, als blijk van waardering aandokter Wijffels de speld voor 25 jaren trouwe dienst mocht uitrei ken. Namens de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis richtte de heer A. Bou^ man zich nog met een enkel woord tot de jubilerende arts. In zijn dankwoord aan het einde van de receptie toonde dokter Wijffels zich ver rast over zoveel huldebetoon. Hij liet daar bij in 't kort zijn 25-jarige praktijk de re vue passeren en gewaagde van de nauwe band die er bestond tussen hem en zijn oom, die hem op zijn sterfbed vroeg zijn werk als arts in Waspik voort te zetten. Spreker overzag onbezorgde en plezierige voorvallen en perioden uit zijn loopbaan, maar getuigde ook van grote moeilijkhe den en lasten die nog zwaar op hem druk ten. Dokter Wijffels verklaarde verder blij te zijn met zijn genomen besluit zich niet te specialiseren, maar als huisdokter werk zaam te blijven, omdat men als zodanig 10 x dichter bij de patiënten staat, terwijl men onder meer de sociale toestanden van de gezinnen beter kent, hetgeen in een zie kenhuis nu eenmaal onmogelijk is. Ik heb, zo vervolgde spreker, vandaag een warme sympathie gevoeld, een 25-jarige verhou ding tussen de arts en zijn mensen en uit de vele handdrukken voelde ik meer dan men mij op dat ogenblik onder woorden bracht. Ik voel mij daarom zeer gelukkig. Ook om de vorstelijke cadeaus. Niet echter om hun grote waarde, maar wel om de warmte waarmee ze bij me zijn gebracht. Ik wil dan ook niemand persoonlijk bedanken, maar U allen tegelijk en evenveel. En het zal voor een stimulans zijn om mijn werk voort te zetten. Geve God mij dat ik tot aller voor spoed nog lang onder U mag werken. Muzikale felicitaties. 's Avonds brachten de harmoniegezel schappen van Waspik en Raamsdonk ge zamenlijk een serenade aan de door de buurtvereniging stijlvol versierde woning. Bij deze gelegenheid pleitte dokter Wijf fels voor meer culturele samenwerking en samensmelting tussen verenigingen van bei de dorpen. De heer P. Brokx sprak als voorzitter van Volksvlijt en Volksvermaak dokter Wijffels, zijn echtgenote en familieleden toe. 3ij uw 20-jarig jubileum, aldus de heer Brokx, heb ik reeds gememoreerd hoe U zich 7 x 24 uur per week beschikbaar stelt en vaak accepteren wij van U de groot6te opoffe ringen als een doodgewoon iets, zoals wij alles gewoon vinden wat goed is. In deze dag echter willen wij alle dank van die 25 jaar bundelen. De heer C. Langerwerf, die namens de harmonie St. Bavo de jubilaris toesprak, getuigde o.m. van het grote vertrouwen dat dokter Wijffels in Waspik en Raamsdonk heeft gewonnen en de vele vrienden die hij zich in beide plaatsen heeft gemaakt. Dokter Wijffels, die hier behalve de twee harmonieën nogmaals een sameuges:room- de menigte toesprak vroeg zich af, waaraan hij een dergelijk huldebetoon, zoals hem deze dag was te beurt gevallen, te danken had. Steeds heb ik als arts mijn plicht ge daan tegenover mijn beroep en tegenover God. Mocht ik tekort zijn geschoten, dan was dat niet uit lafheid of gemakzucht, maar eenvoudig omdat ik niet beter kon. Vergeef mij mijn fouten die ik maakte en laat ik hopen dat ik ze in de toekomst kan vermijden om zo tot heil van de zieken en tot voldoening en geruststelling van mijn eigen geweten in Waspik en Raams donk, welke gemeenschappen mij even na aan het hart liggen, te blijven ijveren. Namens de buurtvereniging bood de heer V. van Gorp nog een prachtige bloemen mand aan, waarna dokter Wijffels Beneden kerk om zijn saamhorigheid en eensge zindheid tot voorbeeld stelde van elke an dere buurtgemeenschap. Zo vierde Waspik het zilveren feest van zijn dokter en is deze dag geworden tot een treffende en spontane betuiging van dank baarheid, waarbij zo treffend tot uiting kwam hoe groot de genegenheid is die dokter Wijffels in Waspik en Raamsdonk heeft verworven. Door auto gegrepen. In de Beneden Kerkstraat werd d'e heer A. Boom, toen hij met zijn rijwiel de weg overstak, door een achterop komende auto geschept en tegen het wegdek geslingerd. De heer Boom had onvoldoende aan dacht geschonken aan het naderen de verkeer. Het slachtoffer liep een beenbreuk, een ernstige hoofdwon de en schaafwonden aan schouders en handen op en werd door dokter Wijffels in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Raamsdonks- veer vervoerd. Benoeming. Kapelaan Brans, oud-kapelaan te Waspik, is door Z.H. Exc. Mgr. Mut- saerts, benoemd tot pastoor te Win- telre (gem. Vessem). De plechtige installatie zal plaats hebben op vrij dag 3 juli a.s. Reebokje gesignaleerd. In de polders ten zuiden van de Verlengde Diepstraat werd 'n ree bokje gesignaleerd, dat waarschijn lijk is ontsnapt uit een hertenkamp in de omgeving. Men is er niet in kunnen slagen om het dier te van gen. TOUR DE FRANCE. Honderd en twintig renners vertrokken donderdag j.l. uit de Franse stad Mulhouse voor de 46e Ronde van Frankrijk. Er zijn in deze eerste etappe, die de ka ravaan over 238 km. naar Metz voerde, geen schokkende dingen gebeurd. Tweehonderd kilometer lang zeurde de karavaan door een druilerige regen, maar ten slotte kwam er toen wat tekening in de strijd, toen een groep van 17 man zich losmaakte van de kopgroep. Hieronder bevonden zich behalve de Franse nationalen Darrigade en Graczyk ook de Nederlanders de Groot, van Est, Kersten en Kool. In de massasprint op het circuit van Metz was het Darri gade die voor de vierde maal in successie de eerste etappe op zijn naam bracht, zij het dan ook dat hij een forse duw van Graczyk nodig had om onze Daan de Groot te kloj>pen. Van Est werd 6e, Ker sten 7e en Kool 10e. De overige leden van de Nelux-ploeg eindig den in de achterhoede. De tweede etappe van Metz naar Namen over 137 km. had de allure van een bergetappe, want zij voerde door de stugge en ve nijnige uitlopers van dé Arden nen en tenslotte met een 1900 me ter lan°e klim naar de aankomst- lijn boven op de Citadel van Na men. Toch heeft deze etappe geen afscheiding van de klimspecialis- ten in de karavaan teweegge bracht. Het werd ook nu weer bijna een gezamenlijke aankomst waarbij de Italiaan Favero als eerste over de streep ging. Gaul verspeelde een fier eerste plaatsen in het dagklassement doordat hij een verkeerde weg insloeg. Na de tweede etappe behield Darrigade de gele leiderstrui met Daan de Groot op de tweede plaats op 31 seconden. Tijdens de twee etappes van het weekeinde, resp. van Namen naar Roubaix (217 km.) en van Roubaix naar Rouaan (230) hebben de Ne derlanders zich geducht geroerd en een ernstige greep naar de gele lei derstrui gedaan. Zaterdag was het Daan de Groot, die helaas te laat achter een groep vluchtelingen aansprong en zijn moedige poging om aansluiting te krijgen op 50 sec. achter de leiders moest opgeven. Daarmee ontging de Amsterdammer de gele trui, die nu om de schouders van de Franse na tionaal Cazala werd getrokken. De best geplaatste Nederlander was Voorting, die als 20ste binnenkwam. De Groot zakte in het algemeen klassement naar de 12e plaats. Zondag was het Piet v. Est, die reeds na dertig kilometer uit het peloton wegsprong en aan een solo vlucht begon, die hij 120 km. zou volhouden. De man uit Klundert had echter teveel van zijn krachten gevergd. Driemaal had hij te kam pen met een zware inzinking en toen het jagende peloton steeds dichter naar hem toekroop, kreeg de Bra bander bevel van Goldschmidt om zich in het peloton te laten terug vallen Wel kreeg Piet de prijs voor de strijdlustigste renner van de dag en veroverde zelfs de eerste plaats in het suikerklassement. Voorting was ook nu weer de beste Nederlan der en ging als 6e over de streep, op de voet gevolgd door Piet v. Est. De etappe werd gewonnen door de Italiaan Bruni, gevolgd door de Belg van Aerde. UITSLAGEN PROMOTIE WEDSTRIJDEN: VES '35Best Vooruit 14 (Best Vooruit en Tongelre pro moveren naar de 2e klas) BELGISCHE BILJARTERS ZEGEVIERDEN. In het 700-jarige Amersfoort werd het Europese tournooi team penta thlon gehouden, dat door de Belgi sche ploeg werd gewonnen. Onze Zuiderburen legden de grondslag voor deze zege door de Duitsers met 64 te slaan. Eindklassement van het tournooi: 1. België 39 pnt.; 2. W.-Duitsland 30 pnt.; 3. Nederland-B 27 pnt.; 4. Ne derland-A 25 pnt.; 5. Spanje 19 pnt.; 6. Frankrijk 10 pnt. Als bijzonderheid mogen we hier memoreren de prachtige partij wel ke Kees de Ruyter in zijn libre-par- tji tegen de sterke Duitser Spiel- mann op het groene laken legde. De Duitser had met een sterke serie van 219 de leiding genomen, toen Kees in opperste concentratie en ge laden naar de tafel stapte. In enke le stoten had hij het ivoor in een droompositie en toen begon voor 't ademloos toeziende publiek een li- bre-demonstratie, zoals alleen Kees de Ruyter die geven kan. In een half uur feilloze biljartkunst toverde de Waalwijker 416 caramboles bijeen in een serie, die de hand van de werkelijke grootmeester verried. Kees had voor de 500 zeven beurten nodig. De Duitser bleef op 260 staan. Wat pater Verheggen betekende voor Rosagaerde, bleek j.l. vrijdag avond bij zijn afscheid als Rector van dit bejaarden-tehuis. In de recreatiezaal van het pen sion was om 8 uur nagenoeg de ge hele gemeenschap aanwezig, toen de Rector met het bestuur en de direc tie, onder luid applaus, arriveerde. Na een muzikale opening sprak de voorzitter der stichting Rosagaerde, de heer Alb. J. Wennekes, de schei dende Rector toe. Deze memoreerde hierbij het vele lang niet altijd ge makkelijke werk dat pater Verheg gen in de ruim drie en een half jaar van zijn rectoraat hier verrichtte en hetgeen hij hier tot stand bracht. Hij zei niet in de eerste plaats te denken aan de wijze waarop de scheidende Rector tot meedere eer en glorie van God en tot grote stich ting en steun van de bewoners van Rosagaerde alle luister steeds heeft bijgezet aan de eredienst in de ka pel, alhoewel hij dit gaarne memo reerde. maar hij wilde nog meer naar voren brengen: de hoge opvat ting die de Rector had van zijn ziel zorgelijke taak en de grote belang stelling die hij steeds had en de steun die hij geweest is voor alle inwoners bij al hun lief en leed, hun zorgen en bij ziekten. Rosa gaerde zag zijn Rector niet gaarne vertrekken, maar wilde graag be grip hebben voor de motieven die de kerkelijke overheid bij deze beslis sing zal hebben gehad'. Ook de sa menwerking met het bestuur en de de „huisjes-bewoners' gebracht. werd bijeen- KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 directie en staf van medewerkers noemde spreker uitstekend. Na de Rector voor dit vele werk dank te hebben gebracht, bood spreker na mens het bestuur en directie een blijvende herinnering aan, terwijl hij de overtuiging uitsprak dat Ro sagaerde hem nooit zal vergeten. Namens de bewoners der „huis jes", sprak hierna de heer A. van Deyl zijn waardering en dank uit, onder aanbieding van een couvert, waarvan de inhoud spontaan door Vervolgens sprak de heer R. C. A. Kroes namens de bewoners van het hoofdgebouw. Op de hem eigen, warme manier van spreken, vroeg deze zich af hoe deze mutatie moge lijk was. Ook hij uitte, namens de medebewoners, zijn grote sympathie en dankbaarheid. In aansluiting op de vorige spreker, schonk ook hij 'n couvert. Deze grote sympathie bleek ook overduidelijk in het verloop van de avond, die door het zangkoor werd verzorgd en geredigeerd. Als zijnde de oprichter van het koor, werd door de zangers in een korte toespraak aan pater Verheg- gen een passend cadeau aangeboden. Hierna kwamen ook de misdienaars en het meisjespersoneel hun dank betuigen, vergezeld van een aanden ken. In zijn afscheidswoord sprak Rec tor Verheggen allereerst zijn dank uit voor deze zo onverwachte avond. Voorts zeide hij, dat hij steeds met veel genoegen het rectoraat vervul de, en hij noemde vooral de prettige wijze van samenwerking met de be woners, bestuur en medewerkers. Deze jaren noemde hij een stuk van zijn leven, dat hij nooit zal verge ten. Met enige humoristische op merkingen eindigend, sprak hij de hoop uit dat allen nog jarenlang in goede gezondheid in dit tehuis zul len mogen wonen. De avond werd besloten met een daverende afscheidscantate door het koor en alle aanwezigen, met aan het slot een uitbundig en enthou siast gezongen „lang zal hij leven", waaruit nogmaals grote sympathie en genegenheid voor Rector Verheg gen bleek. BENOEMD. Mej. Ans Tuerlings, alhier, lera res aan de R.K. Huishoudschool van de Zusters van J.M.J. in den Bosch, is benoemd tot adjunct directrice aan de nieuwe R.K. Huishoudschool St. Priscilla in den Bosch-west. Woensdag a.s. wordt deze school door Zijne Excellentie Mgr. Mut- saerts plechtig ingezegend. COÖP. VER. BROEDERHULP GAAT SLAGERIJ VESTIGEN. Bij de opening van de nieuwste aanwinst van de Coöperatie op vrij dag 19 dezer, maakte de voorzitter van dit bedrijf, de heer J. Beerens, de opmerking dat de aankoop van dat pand bij sommigen de mening had gevestigd, dat daarin een slage rij zou worden gevestigd. Nu dit niet was geschied, wilde dit nog niet zeggen dat deze branche niet de be langstelling had van de leden, het geen vermoedelijk in in de toe komst dan ook wel zou blijken. Wei-

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7