WAALWIJK LAATSTE BERICHTEN Waalwijkse en Langsiraaise Courani M.V.L.S. reikte 20 diploma's uit Wielrennen VRIJDAG 17 JULI 1959 Dit blad verschijnt 2 x per week Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN 82e JAARGANG No. 57 Abonnement: 22 cent per week: per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES ..ECHO" GESLAAGD. Op 9 juli slaagden te Raams- donksvecr voor het aldaar gehou den examen praktijkdiploma ma- chineschrijven de volgende can- j didaten Willy van Seist, Wies Berg mans, Rini v. d. Leur, Kees Hoe- j venaars en Sjaak Henkelman, al len uit Waalwijk; Corry Cove uit Sprang-Capelle; Corry van Strien i uit Waspik. I Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer L. v. d. Leur, Gro testraat 238 te Waalwijk. DE KERMIS. Het verdere verloop van de kermis is zeer rustig geweest, maar over gebrek aan belangstel ling valt zeker niet te klagen, zo min op het kermisterrein als el ders. Alles heeft een aangenaam verloop gehad, zodat men met ge noegen hierop kan terugzien. HEROPENING BROODBAKKERIJ. 19*12- 1959. Toen bakker M. H. Pullens in 1912 zijn bakkerij inrichtte, zag die er anders uit dan die van 1952. De bakkerij-techniek ontwikkelde zich en de bakker, de huidige firmant Ad. Pullens, eveneens. Zo kon dus een grote stap vooruit worden gemaakt. Op het Laageinde 16a alhier open de woensdag j.l. de heer Ad. Pul lens zijn geheel gemoderniseerde en verbouwde broodbakkerij. Van deze gelegenheid maakten vele klanten ge bruik dit modern bedrijf te bezichti gen en de heer en mevrouw Pullens- Klerx geluk te wensen. En terecht was het een felicitatie waard, want nu zullen op de meest moderne wijze uit deze bakkerij de broden en brood jes, gebak en koekjes aan de consu ment geleverd kunnen worden. In twee automatische mengmachi nes, voorzien van een electrisch heet- water apparaat, dat zelf temperatuur en hoeveelheid regelt, wordt het deeg bewerkt, om naar de lang-maak-ma- chine te gaan en daarna op een pla teau-wagen van vijf verdiepingen in de - enige in Waalwijk zijnde - Becker's oliestookoven gereden te worden, om te rijzen. Vervolgens gaat de wagen in 't andere gedeelte van de oven om gebakken te worden. Van deze oven is de bediening electrisch en ook weer volautomatisch In totaal gaan hier 160 broden te gelijk in de oven. Ook het snijden gaat hygiënisch en zeer snel, n.l. tien broden per keer worden gesneden en verpakt, zonder dat daar handen aan te pas komen. De outillage voor broodjes en ge bak is eveneens aangepast. Tot de verwezenlijking van dit be drijf hebben de fa. Gebrs. v. d. Aa, alhier, als aannemers, hun beste krachten gegeven, terwijl de fa. Jan van Dongen de electriciteits-installa- tie verrichtte. De oven is van de fa. Becker uit Roermond en de overige machines zijn door de fa. v. d. Loo uit Haarsteeg geleverd. In de bakkerij waren woensdag en donderdag diverse soorten gebak, brood en delicatessen tentoon gesteld, waaruit bleek dat deze firma thans in de gevoelde behoefte kan voorzien. We zagen er Franse stokbroden, dui- venkaters, kleine versierde broodjes in alle soorten van opmaak, rozijnen brood en diverse broodsoorten voor de dagelijkse tafel, gebak en wat dies meer zij. De genodigden kwamen gisteren gezellig bijeen, want, hoe kan 't an ders, als men bij een bakker te gast is! Voor de toekomst zal deze zaak zich specialiseren in weekendzakken, waarvoor wij gaarne naar de adver tenties in ons blad verwijzen. De etalage is voor deze gelegen heid verzorgd door de Ned. Gist- en Spiritusfabrieken te Delft. De heer en mevrouw Pullens-Klerx ontvingen bloemen en vele gelukwen sen, waarbij wij gaarne de onze voe gen. AFSCHEID. Hoewel er in de Waalwijkse be drijven toch nog al eens een zilveren en zelfs „duurder" jubileum wordt gevierd, hetgeen er op wijst dat de verknochtheid van de werkgever aan het bedrijf nog lang niet tot het ver leden behoort (zoals velen ten on rechte menen), schijnt het in vele ge vallen toch wel zo te zijn, dat een veeljarig dienstverband meer en meer tot de zeldzaamheden gaat behoren, zeker en meer vanzelfsprekend wat vrouwelijk personeel betreft. In dit verband willen wij dan ook gaarne melding maken van een af scheid, dat dezer dagen plaats had bij het Confectiebedrijf Cowa N.V. al hier; Het betrof het heengaan van mej. Sjaan Swinkels, die, na 15 jaar bij dit bedrijf werkzaam te zijn ge weest, haar prettige werkkring ging ruilen voor een nog betere: het hu welijk. Door de directeur, de heer A. J. v. d. Ven, werd haar dank gebracht voor de wijze waarop zij in al die ja ren haar taak heeft vervuld. Spr. roemde haar als een medewerkster die zich door haar ijver en leergierigheid had opgewerkt tot een van de beste en bekwaamste krachten. De heer v. d. Ven onderstreepte zijn dank en waardering met een blijvend aanden ken. Ook namens het personeel werd aan mej. Swinkels een praktisch ca deau aangeboden. RIETJE DE NIJS WEER EER STE OP BIERTAPWEDSTRIJD. Op de jaarlijkse biertapwed strijden, welke dinsdag in con certzaal Verbunt te Tilburg wer den gehouden, is de Waalwijkse deelneemster Rietje de Nijs van De Gecroonde Leersse er opnieuw in geslaagd beslag te leggen op de eerste prijs met 435 punten. Aan een andere Waalwijkse tanster Doortje v. d. Pluijm, van „Het Oude Schippershuis" werd met 407 punten de vierde prijs toegekend. De tweede prijs ging naar Piet Coomans (422 punten) van „Concordia" te Loonopzand. Het aantal deelnemers was zeer groot. De eerste prijswinnaars ontvingen uit handen van hos tesses van het „Hart van Bra bant" een herinneringsmedalje van de V.V.V. Bovendien ontvin gen de prijswinnaars de door de gezamenlijke Nederlandse Brou werijen beschikbaar gestelde geldprijzen. Mej. de Nijs zal dank zij haar le prijs ook deelnemen aan het nationale kampioenschap, dat in het najaar te Amsterdam zal wor den gehouden. ONGEVAL. Mevr. v. L.-St. alhier had op 't kermisterrein het ongeluk in een gat te trappen, waarin de beves- tigingspennen van het tentzeil waren geslagen. Zij verwondde zich hierbij zo ernstig aan haar been, dat zij in het St. Nicolaas- ziekenhuis moest worden opge nomen om chirurgisch te worden behandeld. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Margaretha P F dv P N Klerkx- Stokwielder Maria C J dv J A Damen-Smienk Joostdina dv J J Snijders-Mandemakers te Sprang-Capelle Josephus M zv C M Mandeinakers-v Es Jo hannes M C M zv C A W L van Gelder-Nobelen Petronella A dv A D Molegraaf-v Caem Ma ria A dv P J J Hendriks-de Mun- nik Wilhelmina dv C v d An- ker-v Dongen Johanna A G M dv A F Koolen-Ivelder Adriana H J dv M Muskens-Biemans te Druilen Adriana dv H J Nieu- wenhuizen-Vos Francisca G dv H Ome-Pelders te Drunen Jo hanna C M dv P J Danckaert- Sluijter. Overlijden: Mathijs T v Vugt 43 jaar echtg J Sprangers Antonius J M Ivol- mans 21 jaar te Drunen Corne lia M Klijberg 56 jaar echtg M Leijtens. Huwelijksaangiften J H v Dijk 22 jaar te Loonop zand en C P J van Meeuwen 22 jaar alhier F W van Liempde 22 jaar alhier en P M Oerlemans 18 jaar te Dongen H F J Rom- boüts 31 jaar en E H v d Hoven 25 jaar beiden alhier. Huwelijken: U H Kuijpers 27 jaar te Loon opzand en M L Hurkmans 26 jaar alhier M II C Pulles 28 jaar te Drunen en A J Pullens 26 jaar al hier A J v d Pluijm 26 jaar en W F P Trinibach 24 jaar beiden alhier CAM van Delft 25 jaar te 's-Hage en A H M Pullens 23 jaar alhier P de Nijs 25 jaar te Loonopzand en A C M van Riel 25 jaar alhier CM Maas 27 jaar en F J Beerens 24 jaar bei den alhier. Ingekomen: G van Engelen van Engelen P M Oerlemans van Dongen A M van Doveren van Haaren P W Gunther en gezin van Tilburg. Vertrokken: H E Lehman naar Rheden F de Haan naar 's-Bosch H G Verhagen en gezin naar Tilburg J Klootwijk naar Vlijmen. AGENDA. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Dracu- la", 18 jaar. Luxor 8 uur: „De vrouw die tweemaal leefde 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 6 en 8.30 uur. Zondag 19 juli 12 uur repetitie mannenkoor Oefening en Ver maak in De Twee Kolommen. TAPTOE EXBANDO '59. Muziekfestijn te Oosterhout. De taptoe zal worden verzorgd door: J. „De Trommelaeren van Roesendaele" uit Roosendaal (u nog wel bekend van vorige ja ren) 2 Jachthoorn- en Tamboer- corps „N.V. Bronswerk", Amers- foot; 3 Tilburgse Kinderdrum- cn doedelzakband „De Schotjes"; 4 Drumband „Opdenbosch" uit Oudenbosch; 5 „Excelsior" uit Oosterhout. Als speciale attractie zal de „Koninklijke Harmonie" uit Oosterhout een programma verzorgen in zeer aparte stijl, daarmee haar „come-back" dui delijk demonstrerend. De taptoe wordt gehouden op 't TSC-terrein op zondag 19 juli a.s. te 21.00 uur, einde 23.00 uur. DE GROTE DEBATTEN IN DE KAMER. Eerst welvaartsverbetering voor de werknemers, dan pas huur- en melkprijsverhoging. Vanuit deze gezichtshoek hebben nagenoeg alle fracties in de Tweede Kamer bij het debat over de regerings nota inzake lonen en huren de door de regering vastgestelde huur- (25 procent) en melkprijs verhoging (4 cent) per 1 januari beoordeeld. Verder ging de eens gezindheid niet. De socialistische oppositie, dankbaar gebruik ma kend van de steun, die het jong ste adres van de drie vakcentrales haar heeft gegeven, verlangde in een motie een dusdanig radicale ombuiging van het regeringsbe leid, dat er in feite sprake was van een onverbloemde uitnodi ging aan het kabinet-De Quay om af te treden. Dat die invitatie door de Kamer niet gehonoreerd zal worden, weet de indiener van deze motie, drs. Roemers, tweede voorzitter van het N.V.V., zelf ook wel. KERSTACTIE OVERZEE DOOR KATHOLIEK THUISFRONT. Nu het aantal dienstplichtigen op Nieuw-Guinea aanmerkelijk is uitgebreid, doet Nationaal Katho liek Thuisfront dit jaar een bij zonder beroep op katholiek Ne derland om de Kerstpakkettenac- tie 1959 te doen slagen. Katholiek Thuisfront werkt voor deze actie nauw samen met het P.I.T., het Protestants Interkerkelijk Thuis front. Alle dienstplichtigen op Nieuw- Guinea zullen met Kerstmis een pakket ontvangen. De kisten met de kerstpakketten worden in sep tember per_schip verzonden, zo dat nu reeds met de voorberei dingen moet worden begonnen. De inhoud van de pakketten zal bestaan uit een complete schrijf map, of een groot foto-album of een z.g. diplomatentas. Elk pak ket komt gemiddeld op de prijs van 5.In totaal zal dan ook een hedrag van 20.000.met deze pakkettenverzending zijn ge moeid, hetgeen uiteraard Katho liek Thuisfront en 't Protestants Interkerkelijk Thuisfront voor grote financiële consequenties plaatst. Om deze reden houdt Katho liek Thuisfront dan ook dit jaar weer een kleine actie onder de afdelingen van het Katholiek Thuisfront om elke afdeling zulk een pakket te laten bekostigen, terwijl daarnaast aan een aantal geselecteerde particuliere adres sen eenzelfde verzoek wordt ge richt. Alle gewenste inlichtingen wor den gaarne verstrekt door het se cretariaat van Nationaal Katho liek Thuisfront, Anna Paulowna- straat 48 te Den Haag. telefoon K 70-33.13.94, giro 520JJ00. DE TWEEDE KAMER. Nu wij dit schrijven, donder dag, zal de regering antwoorden op de 14 sprekers die haar op meer of minder zachtzinnige wij ze hebben aangevallen. Wij hebben de indruk dat de huur- en melkverhoging wel zal worden uitgesteld tot 1 april 1960 maar dat de regering niet veel verdere concessies zal doen. GEEN STAP VOORUIT IN GENÈVE. Het Westen heeft gisteren in Genève vergeefs getracht de Ber- lijnse kwestie te isoleren van an dere moeilijke kwesties als de Duitse hereniging en een vredes verdrag met Duitsland, om ten minste snel tot een voorlopige be veiliging te komen van het door de Russen bedreigde Berlijn. Maar Andrei Gromyko gaf zijn westelijke collega's geen duim breed toe. Z'n laatste woord luid de: „Het is onmogelijk". ZEVEN MINISTERS ANT WOORDDEN DONDERDAG DE TWEEDE KAMER. Het kabinet de Quay antwoord de donderdag op de kritiek van de Tweede Kamer op de plannen voor het verhogen van huren, melkprijs, lonen en belastingen. Premier de Quay zei foensdag- avond, dat hij en zijn collega's graag even de tijd kregen om na te denken over de opmerkingen van de veertien afgevaardigden, die dinsdag en woensdag samen 14 uur gesproken hadden. De pre mier hoopte dat de zeven be windslieden die donderdag aan 't woord kwamen, aan zeven uur voldoende zouden hebben. De voorzitter van de CHU, de heer Beernink, was woensdag de laat ste spreker. Hij zei: „Ik kom als laatste in de Tour de Quav". Prof. de Quay antwoordde nog niet met zekerheid te kunnen zeg gen wie van de ministers donder dag in de gele trui zou vertrek ken. STAALSTAKING IN AMERIKA VOLLEDIG. Kort nadat de nachtploegen in de Amerikaanse staalindustrie dinsdagnacht één minuut over twaalf het werk hadden neerge legd en de fabrieken hadden ver laten. zijn posters buiten de hek ken aan het patrouilleren gegaan. Vrijwel iedereen wordt tegenge houden. Alleen het onderhouds personeel, dat van de bond toe stemming heeft om te werken, wordt doorgelaten. De staking is al direct voelbaar geworden in Amerika. Verwacht wordt dat de industrieën, die nauw te maken hebben mei staal, flink te lijden zullen krijgen door de staking. VAKANTIE IN ITALIË VOOR KONINGIN, PRINS EN PRINSESSEN. Koningin Juliana, prins Bern- hard en de prinsessen Beatrix en Irene gaan een vakantie van ruim drie weken doorbrengen in Ra- vello, on 'eveer zestig kilometer ten zuiden van de Italiaanse ha venstad Napels. Ravello is een van de mooiste kustplaatsen van Italië. De koninklijke vakantie gangers logeren in een particu liere villa. TOUR DE FRANCE. Tour degradeerde tot komedie in Alpenetappes. In plaats van een fonkelend vuurwerk zijn de beide Alpen- etappes van dinsdag en woensdag een komedie geworden en is God- det's grote wielerfestijn gedegra deerd tot een derderangs wieler wedstrijd. Van de voorspellingen van de kenners, dat op de hellin gen van de Kleine en Grote St. Bernard de eindzege in verschrik kelijke gevechten zou worden uit gevochten, is niets uitgekomen. Deze beide Alpenritten, die nor maal gesproken de kruimelaars oij verbiddel lijk naar de achter hoede hadden moeten verwijzen en waarin de beide onbetwiste bergkoningen Bahamontes en Gaul hun superklasse hadden moeten bewijzen, kenmerkten zich door een volkomen gebrék aan strijdlust onder de z.g. gro ten. De „adelaar van Toledo" heeft zich niet majestueus hoe ven te verheffen om de aanvallen van de valken en sperwers af te slaan. Niemand hau de moed en de lust hem aan te vallen. De Spanjaard en ook de Luxembur ger Gaul behoefden slechts even nun vleugels uit te slaan om hun meesterschap in de bergen te be wijzen. De eerste saaie Alpenrit van Lautaret naar Aoste mocht de Italiaan Baldini winnen en in de tweede hadden Bahamontes en Gaul er geen bezwaar tegen dat de Zwitser Graf 4.5 min. eerder in Annecy arriveerde dan zij. En daarmee was dan ook de Tour afgelopen, want het mag uitge sloten worden geacht dat iemand de positie.van Bahamontes nog zal kunnen bedreigen. Of zouden de Fransen nog een aanval wagen in de tijdrit van vandaag? Maar dan zal Anquetil 10 min. sneller moeten rijden dan de Spanjaard en Rivière zelfs 12. Nee, de heer Goddet zal dit jaar niet anders in zijn dagboek kun nen schrijven: het was een goed kope en miserabele Tour. "-.v Het prachtige nieuwe gebouw van het Wit-Gele Kruis te Raamsdonk, waarvan wij in ons vorig nummer de officiële opening beschreven. In sept. wordt gestart met 2e management-cursus In tegenwoordigheid van leden van het schoolbestuur, de Ieraren en van de leden van de commis sie, welke namens de minister van O. K. en W. toezicht heeft op het eindexamen, heeft gistermor gen op de Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindus trie de jaarlijkse diploma-uitrei king plaats gehad. De directeur der school, ir. J. Roelofs-Heyrmans, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en zei in zijn toespraak o.m.: „In het bijzonder verheug ik mij over de aanwezigheid van en kele leden van het bestuur van de school, die door deze aanwezig heid van hun belangstelling voor de gang van zaken op school blijken en daarbij tevens de in dustrie vertegenwoordigen. Ook stel ik het bijzonder op prijs, dat de heer F. Mannaerts de moeite heeft willen nemen om aan deze bijeenkomst deel te nemen. Tesa- inen met de heer P. v. Heesbeen vormde hij de commissie, welke namens de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen toezicht op het afgeno men eindexamen heeft uitgeoe fend. Deze commissie heeft zich veel moeite gegeven om tijdens dit examen een zo volledig moge lijk beeld te verkrijgen van de kennis, waarover tie leerlingen beschikken en van de wijze waar op het onderwijs van de M.V.L.S. is ingericht, en zij hebben daarbij op zeer prettige wijze met de le raren samengewerkt, zodat ik al le reden heb van deze gelegenheid gebruik te maken, om hen nog eens hartelijk te danken voor het vele werk, dat zij in het belang van de school hebben verricht." Sprekende over de resultaten van dit schooljaar zei de direc teur: „Over deze resultaten kan ik slechts gedeeltelijk tevreden zijn, want van de 24 candidaten zijn er in totaal 4 afgewezen en dat is voor een school, die 'n op leiding geeft voor een bepaalde loopbaan, die men zichzelf geko zen heeft, toch eigenlijk te veel. Bovendien zijn er dit jaar maar weinig werkelijke uitblinkers en dat hebben wii andere jaren ook wel eens beter gehad. Wanneer men er zo over denkt, dan gaat men natuurlijk ook nadenken over de oorzaken van dit naar verhouding wat mindere resul taat en dan kom ik daarbij tot 't volgende: Nog steeds zijn er blijkbaar leerlingen, die niet voldoende be seffen, dat men de vakken, die naast de theorie en praktijk van de lederbereiding en machinale schoenfabrikage gegeven worden, in zijn toekomstige functie al even hard nodig heeft als de ken nis van het eigenlijke vak zelf. Iemand die een leidende functie in een bedrijf bekleedt, moet na tuurlijk nogal wat van het vak weten, maar daarnaast moet hij zeker al evenzeer over een basiis beschikken op algemeen tech nisch en organisatorisch gebied en dat is dan ook wat wij van de eindexamencandidaten eisen. Die eis is dus in het belang van de leerling zelf, maar zeker al even zeer in het belang van de indus trie. Bij de leerlingen komt ech ter (de goeden niet te na gespro ken) nog steeds te veel de instel ling voor, dat men een voldoende cijfer voor die meer algemene vakken al genoeg vindt en zich daar dus niet zo sterk voor in spant. Deze instelling is fout en veroorzaakt niet alleen moeilijk heden of mindere resultaten bij het eindexamen, maar deze moei lijkheden zullen zich zeker ook in de latere loopbaan kenbaar ma ken en dan kost 't nog veel meer inspanning om de bestaande ach terstand in te halen." MANAGE MENT-CURSUS „Dat b.v. de organisatorische kant van de opleiding in de te genwoordige tüd steeds belang rijker wordt geacht, blijkt ook wel uit het feit, dat het bestuur van de school op het ogenblik be zig is 'n aanvullende cursus voor oud-leerlingen met voldoende er varing in het bedrijf (deze cursus is dus niet bestemd voor de leer lingen, die nu juist eindexamen gedaan hebben) op dat gebied te organiseren. Een dergelijke cursus werd 3 jaar geleden voor de eerste keer gehouden en bleek toen een groot succes. De oud-leerlingén die toen aan die eerste cursus hebben hebben deelgenomen, vonden de inhoud zeer interessant en nu zijn zij van oordeel, dat het daar behandelde hen bovendien een belangrijke steun geeft bij de aan pak van de zich regelmatig in de bedrijven voordoende organisato rische problemen. Eigenlijk wordt de inhoud van zo'n cursus niet geheel door de naam „bedrijfsorganisatie" ge dekt, want als ik u vertel dat ook bij deze tweede cursus o.a. de on derwerpen „personeelsbeleid" en „beloningsstelsels" zullen behan deld worden, dan blijkt daar wel uit, dat men voor die cursus ei genlijk beter het meer algemene Engelse woord „management" kan gebruiken. Men heeft dan ook gaarne ge bruik gemaakt van de geboden gelegenheid om aan de tweede cursus deel te nemen, waardoor deze in september a.s. zal begin nen en dan gedurende een geheel schooljaar éen dag per week van 5 lesuren in beslag zal nemen. Daarom zou ik de geslaagden ook nu nog eens willen toeroepen dat zij b(j hun verdere studie hun aandacht zeker niet alleen op de Ledertechniek en Schoentechniek zelf moeten vestigen, maar zich al evenzeer met op meer alge meen technisch en organisato risch terrein liggende problemen moeten blijven bezig houden. Misschien verbaast het hen, dat ik by een gelegenheid als deze van „verdere studie" spreek, want zy hebben immers juist het diploma behaald, dat het einde van hun opleidingstüd betekent, maar dan moeten zij toch wel be denken, dat de opleiding hier slechts een goede basis geeft, waarvanuit zij alleen door blij vende, intensieve zelfstudie tot de werkelijk leidende functies in de industrie kunnen stijgen." OOK ANDERE EIGENSCHAPPEN „Naast de energie, welke voor deze zelfstudie nodig is, die nen zij, om de hogere leidende functies in een bedrijf te kunnen bereiken, ook over andere eigen schappen te beschikken en daar bij is zeker wel zeer belangrijk de eigenschap, die ik „wijze van optreden" zou willen noemen. Natuurlijk geldt dat zowel ten opzichte van degenen, die boven hen als tot degenen die onder hen zullen zijn gesteld. De ver houding tot degenen, die boven hen zullen staan, brengt mede, dat zij vlot een opdracht moeten kunnen uitvoeren, dat zij de daarbij voorkomende moeilijkhe den duidelijk naar voren moeten kunnen brengen en dat zij, wan neer zij enigszins zijn ingewerkt, liefst zelf reeds mogelijke initia tieven voordragen om die zich voordoende moeilijkheden op te vangen. De omgang met hen, die onder hen zijn gesteld, vraagt weer geheel iets anders. Daarbij moeten zij er zeker steeds aan denken, dat de school hen (ik heb dat al eerder gezegd) slechts een goede basis aan kennis geeft, welke juist niet op het gebied van de werkelijke produktie ligt. Op dat gebied kan iedere gerou tineerde vakman, zoals er zovele in de bedrijven in de verschillen de afdelingen zijn, hen op zijn eigen terrein nog een hele boel Ieren. Hun houding dient dus be scheiden te zijn en zeker niet van de gedachte uit te gaan, dat zij het toch wel beter zullen weten, omdat zij de vakschool hebben gevolgd. Door bescheidenheid in de eerste tijd zal veel van die be langrijke ervaring aan U worden CHO HET ZUIDEN

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13