Waalwijkse en Langstraatsei Courant iwyLï Sprang-Capelle VLIJMEN Levensscholenwerk in Bossche Bisdom nam grote vlucht Bruidstoiletten POLAROID Zonnebrillen STASSAR - WAALWIJK MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET VRIJDAG 17 JULI 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 82e JAARGANG No. 57 Abonnement: 22 cent per wee*: per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 Vijf jaar geleden opening eerste 8-urige dagschool in Eindhoven Thans 20 scholen met meer dan 2000 leerlingen. Plet is de grote verdienste van bleken Bccl uit Limburg, in dertijd aalmoezenier van sociale werken in Maastricht, er in geslaagd te zijn de probleemstelling, overgang school werk, dusdanig in de belangstelling te plaatsen, 'dat velen zich geroepen hebben gevoeld vorm te geven aan een insti tuut dat onder de naam „Levensschool'' 'n bekende klank gaat krijgen in onze huidige samenleving. Dat Brabant niet achter is gebleven, moge blijken uit de ge stage groei en de steeds groter wordende belangstelling in 't bisdom 's-Hertogenbosch, waar de eerste dagschool van Ne derland dit jaar haar eerste lustrum viert en in september a.s. de twintigste school in Boxtel haar poorten opent. Groeiende belangstelling. De landelijke stichting katho lieke levensscholen voor jonge arbeiders, waaronder de Diocesa ne Stichting van het bisdom Den Bosch ressorteert, omvat thans 50 scholen met in totaal 3800 leer lingen. Het is niet vreemd dat het bisdom Den Bosch van dit totaal meer dan de helft voor haar re kening neemt, n.l. 20 scholen met ruim 2000 deelnemers. Naast het feit dat dit bosdom door omvang en samenstelling van de bevolking misschien het meest vruchtbare werkterrein is, heeft ook de stuwende kracht van de Stichting Dienst voor de Be- drijfsjeugd, waarvan het bestuur is samengesteld uit vertegen woordigers van de katholieke werkgeversorganisatie en de K.A. J., hierin belangrijke bijdragen geleverd in de ontwikkeling van net levensscholenwerk. Dat de ontwikkeling van het levensscholenwerk in dit bisdom net verst gevorderd is, moge blij ken uit het feit dat hier volgens de planning en aan de hand van de gemaakte gebiedsafbakening nog slechts ruimte is voor een enkele school, n.l. te Oisterwijk, terwijl voor Budel, het Land van Maas en Waal en Rijk van Nij megen onderzocht wordt hoe de mogelijkheden daar liggen. In de volgende plaatsen zijn thans werkende scholen geves tigd Best, Bladel, Cuijk, Deurne, Dru- nen, Eindhoven, Geldrop, Goirle, Helmond, Den Bosch, Kaatsheu vel, Nijmegen, Oss, Schijndcl, Tilburg, Uden, Valkenswaard, Waalwijk, Wijchen. Men kan zich afvragen waar aan het succes van de levens school te danken is want de me dewerking van dit instituut vraagt van het bedrijfsleven gro te offers. Het antwoord op deze vraag is gelegen in het groeiend inzicht met name in de Kringen van het bedrijfsleven waar men er steeds meer van overtuigd raakt dat bij alle technische vaardigheid en vakopleiding die men de jonge mensen geeft ook hun ingroei en aanpassing aan de grote wereld van volwassen mensen niet ver geten mag worden. Steeds meer komt men tot het inzicht dat de kracht van een on derneming ligt in de toewijding en het verantwoordelijkheidsge voel van allen die samen werken in het productieproces. Het zijn juist de menselijke eigenschappen die bij een verder gaande automatisering van door slaggevende betekenis zullen blij ken te zijn. Dat de offers van het bedrijfs leven gevraagd niet gering zijn, moge blijken uit het feit dat, naast het produktieverlies dat ontstaat door het wekelijks te rugkerende probleem van ont trekking van jonge mensen aan het bedrijf ook nog een belang rijke bijdrage gevraagd wordt welke noodzakelijk is om de ex ploitatie van de levensschool mo gelijk te maken. De situatie is thans zo, dat de overheid maximaal 80% van de uitgaven subsidieert zodat 20% opgebracht moet worden door de jeugdige zelf en de onderneming waar deze werkzaam is. Er zit een schijnbare onbillijk heid in de omstandigheid dat de overheid het voortgezet onder wijs practisch geheel voor haar rekening neemt en hier, waar het jeugd betreft die reeds actief aan het produktieproces deelneemt en die via de belasting haar of fers brengt voor de instandhou ding van de staatshuishouding, beperkingen oplegt. Deze situatie is enerzijds begrijpelijk en zelfs min of meer gewenst en ander zijds gevaarlijk. Begrijpelijk omdat de overheid door de particuliere bijdrage een garantie heeft, dat de gelden ook effectief en nuttig besteed wor den, gewenst omdat aan een vol ledig door de overheid subsidië ren onherroepelijk vast zit, het opvolgen van strakke richtlijnen en het opleggen van beperkingen, hetgeen het werk onder deze om standigheden niet verdraagt. Ge vaarlijk omdat het bedrijfsleven bij een laag conjunctuur genood zaakt is om op dit soort uitgaven te bezuinigen. Doel. Het gaat in de levensschool niet om een vermeerdering van de z.g. „algemene ontwikkeling", ook niet b.v. om de culturele vor ming. Niets van wat er gebeurt, is doel op zich, alles is onderge schikt pin het groot doel van'de opvoeding, n.l. de bevordering van de groei naar volwassenheid in lichamelijk en geestelijk affec tief opzicht. Alles is naar best vermogen gericht op het schep pen van een opvoedkundig rela tie en alles wordt vermeden, wat nadelig op deze relatie zou kun nen werken, aldus prof. Pcrquin. De levensschool gaat er van uit, dat de jonge ongeschoolde arbeiders die in bedrijven komen, nog lang niet volwassen zijn. Bo yendien is juist het vroegtijdig inschakelen in het arbeidsproces een belemmering voor de norma le uitgroei naar volwassenheid. De Levensschool wil deze be lemmering wegnemen, althans 'n zo goed mogelijk compensatie bieden. Wil men van de levensschool werkelijk een pedagogisch milieu maken, dan is het nodig, dat er een sfeer van onderling vertrou wen, van rust en wederzijds ver staan is. Het is onmogelijk deze sfeer te scheppen, als de jongens slechts een paar uurtjes in de week „even gauw" naar de le vensschool gaan. Het ideaal is, dat zij een hele dag de tijd krij gen, om er samen te zijn en in derdaad samen „te leven". Dan gaat de deelnemer het le vensschool-milieu als 't zijne er varen, dan pas kan er een werke lijke binding en een opvoedkun dige relatie tot stand komen. voorradig in iedere prijsklasse MODEHUIS Markt 17 Tel. 7213 's-HERTOGENBOSCH HAUTE COUTURE IN DAMESKLEDING Programma. Ook al is in het licht van de doelstelling van de levensschool het programma bijzaak, dan be tekent dit geenszins dat hieraan geen aandacht wordt geschonken, integendeel men dient dit zo te verstaan dat het op de levens school niet gaat om het afwerken van een nauwkeurig omschreven programma. Door de landelijke stichting is een raamprogramina samenge steld dat op alle scholen wordt gevolgd. Dit raainprogramma laat vol doende ruimte open voor aanpas sing aan de omstandigheden van de groep en aan de individuele behoeften van de jongen. Men kan de verschillende leer- gehelen als volgt samenvatten Lichamelijke weerbaarheid, met de slogan gezond, fit en weerbaar zijn. Inleiding in de nieuwe le venssituatie, met de slogan: dit moeten wij weten. Actualia met de slogan: zelfstandig en nuchter oordeel. Culturele vorming met de slogan: kunnen kiezen. Hand vaardigheid met de slogan: de duizendkunstenaar. Leiding. De levensschool is waard, wat de leiding waard is, m.a.w. het is de invloed van de leiding die be slissend is voor het succes, alles hangt er van af of 'n leider een sterke persoonlijkheid is, die op de verschillende levensvragen 't juiste antwoord kan geven. Het is ook om deze reden dat aan een goed levensschool-leider als eerste eis gesteld wordt een zo groot mogelijke maat van vol wassenheid bezitten; opleiding kan van belang zijn, maar is bij de keuze niet doorslaggevend. Het kader van de levensscholen in het bisdom Den Bosch is dan ook zeer gemengd samengesteld en bestaat uit ongeveer 1U0 me dewerkers, waarvan 50 in vaste dienst. Zij zijn afkomstig uit kringen van het onderwijs, maat schappelijk werk, bedrijfsleven etc. Zowel aan de keuze als trai ning wordt door de landelijke stichting grote zorg besteed. Taak Diocesane Stichting. De taak van de Diocesane Stich ting is samen te vatten in 'n paar woorden, n.l. coördineren, stimu leren, adviseren en service verle nen. Naast de zorg voor de uit breiding van het bestaande werk belast de Diocesane Stichting zich ook met het onderzoek naai en de oprichting van nieuwe scholen met alle daaraan verhon den werkzaamheden, zoals: Aftasting van het bedrijfsleven in verband met bereidheid tot deelname opstelling van be grotingen werving van deelne mers financiering contact met overheid etc. Ook op het punt van accomo- datie, verbetering en nieuwbouw adviseert de Diocesane Stichting en coördineert zij desgewenst de bestaande plannen om zodoende efficiënter en sneller tot realisa tie te geraken. Daar verschillende plaatselijke stichtingen kampen met ernstige liquiditeitsmoeilijkheden, heeft 't Diocesaan Bestuur een borgstel lingsfonds in het leven geroepen en is zij er in geslaagd 'n belang rijke geldlening aan te gaan ter voorziening in deze behoeften. Naast de eerder gememoreerde maandelijkse contacten met de schoolleidingen acht het Dioce saan bestuur het dan ook van be lang dat er een beter contact tot stand komt met de schoolbestu ren. Plannen zijn thans in voorbe reiding om in september de eer ste bijeenkomst te houden met de z.g. „Diocesane Contactraad", die is samengesteld uit de dagelijkse besturen van alle aangesloten scholen. Sprang Capelle Vlijmen Nu er aan geld wel niet veel meer 1 te tellen zal zijn - behalvè dan door de H.H. Kasteleins, die u de volgen de week allemaal in een spiksplinter nieuw pak met blinkend wit over hemd, streepjesdas, geruite sokjes en hagelnieuwe krakende stappers neu riënd kunt zien rondwandelen - moeten we maar eens gaan zien wat we in de afgelopen kermisdagen aan geestelijke waarden rijker zijn gewor den. Want ten slotte moeten we toch ergens de overtuiging vandaan halen dat de kermis weer een goed ding in ons leven is geweest en dat zich met het wegvloeien van de dierbare centjes een spirituele ravitaillering heeft voltrokken, die ons met een wijze glimlacht in de lege beursjes doet kijken. Deze terugblik - doorsluierd met flarden weemoed - confronteert ons allereerst met de vraag: heeft een kermis „overhoofd" geestelijke waarden en zo ja, waar liggen die dingen dan? Daar dit in feite een vraag is, die het in het leven roepen van nog een commissie rechtvaardigt en zelfs urgent maakt, zal ik mij be palen tot het plaatsen van enkele in leidende opmerkingen en het signa leren van een aantal markante ver schijnselen in de periferie van deze ongemeen boeiende materie. Welnu dan, de grootste geestelijke waarde der voorbije kermisdagen schuilt in de totale ontreddering der financiële middelen. Als u namelijk op dit ogenblik uw beursje omkeert en er vallen alleen maar een medalje, een knoop en een frankske of een pfenningchen uit, dan zult u meer dan ooit worden doordrongen van de betrekkelijkheid der dingen en u zelf afvragen wat is er over? Een heel klein katertje, dat zich bo vendien steeds verder van u distanci- eert? Een vleugje „Frauenduft" op de re- vêrs van uw zondagse pak? Die flits van een seconde, waarin de gesluierde glimlach van een onbe kende vrouw zich behaaglijk vleide tegen de koele flonkering van geurige wijn? De echo van tien stappen in het avondlijke dammetje? De stem van de operazanger „Che gelida manina", hoe koud zijn toch de handjes? Een handvol mijmeringen over het lange, zoete afscheid aan de deur, alsof het huis een trein was met een verre en onbekende bestemming? En tenslotte het aftellen op de knopen van uw pyama ze houdt van me, ze houdt niet van me... Ach ja, dit is - voor al die centen - natuurlijk niet zo heel veel en vanuit financiëel oogpunt zouden we dan ook moeten zeggen da's eens maar nooit weerl Hadden we voor hetzelfde geld niet beter die kraken de stappers, die mooie streepjesdas en dat spiksplinternieuwe costuum kunnen kopen, waarmee nu H. Kas telein schoot gaat? Zijn wij te bekla gen in ons pak van verleden jaar en met ons beursje dat onder de deur door kan gelijk de Haagse ham. Als u dat denkt, dan zou ik u willen vragen weet u wat de H.H. Kaste leins hadden willen geven als zij met Ali over de vloer hadden kunnen zwieren en aan de deur heel lang en zoet afscheid hadden kunnen nemen? Nee, en ik zeg het u ook niet, want dan bent u Ali misschien toch nog kwijt en dan pas bent u werkelijk te beklagen. Als wij ten avond berooid in ons beddekoetsje stappen, dan kunnen we ons onderdompelen in on ze rijkdom van herinneringen en ma ling hebben aan de hele wereld en al le belastingen, want aan de bedwel mende geur en de verrukkelijke smaak der voorbije dagen kan nie mand raken. En de H.H. Kasteleins? Als zij uit hun nieuwe pak ge stapt zijn en zich met kletsende voe ten over het koude zeil naar bed be geven, dan liggen ze daar, zonder centen, zonder pak, zonder de kra kende stappers en vooral: met lege gedachten. Ze hebben niets af te tellen op de knopen van hun pyama. Heus, u kunt glimlachen over uw lege beursje, wijs, dankbaar en te vreden glimlachen, want ge hebt iets gekocht dat de leeftijd van twintig blinkend witte overhemden en drie en negentig streepjesdassen ver over treft. Ge zijt een rijk man. Haarsteeg DE ECHO \M HEI ZUIDEN OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO' DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag, 18 en 19 juli, wordt de praktijk van dokter H. Winkelman al hier waargenomen door dokter H. v. Tuyn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. NAAR CONCOURS. De Chr. Gemengde Zangvereniging v „Looft den Heere" zal op dinsdag 21 juli a.s. deelnemen aan het te Elspeet op de Veluwe te houden concours voor zang- en muziekgezelschappen. Aan deze reis wordt tegelijk het jaarlijkse uitstapje verbonden. PLOTSELING STERFGEVAL. De bouwvakarbeider S. uit de Molen straat alhier, overleed j.l. woensdagmiddag op het werk plotseling. Van een ziekte her steld had dhr. S. juist maandag het werk hervat. Men kan zich de verslagenheid der familie indenken. DRUMBAND MARIJKE. De drumband van de Harmonie Marijke zal zaterdag 18 juli a.s. met medewerking van de harmonie een muzikale wandeling door het westelijk deel van Sprang maken, bij welke gelegenheid met toestemming van B. en W. der gemeente, langs de huizen der ingezetenen zal worden gecollecteerd tot steun en instandhouding van de drum band, die met financiële moeilijkheden te kampen heeft. Het bestuur van de harmonie rekent op de medewerking van de ingezetenen en ver trouwt dat de collectanten niet vergeefs bij de burgerij zullen aankloppen. Eenieder drage zijn steentje bij, opdat de mooie aanwinst van Marijke, de drumband, in 6tand gehouden kan worden. De harmonie met de drumband vertrekken om 7 uur aan het repetitielokaal Chr. Volksbond. CHR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL. Aan de Chr. Landbouwhuishoudschool alhier slaagden voor het getuigschrift inge volge art. 29 der Nijverheidsonderwijswet, 2-jarige dagcursus: Janny v. Beek, Rina de Bie, Janny de Bie, Anneriet Cové, Betsy Haverhals, Jo van Hees, Willy Molegraaf, Rina Pruijssers, Els Spuijbroek, Willy Ver- duijn en Joke Waarts te Sprang-Capelle; Betsy Snijders, Coby Blom en Ali Rosen- brand te Raamsdonk; Willy Martinus, Annie Nerings en Janny van Pas te Waspik; Nel lie Melsen, Nellie Netten en Dina Versteeg te 's-Gravenmoer; Willy van der Schans, Mien Stam en Nellie Wervers te Kaats heuvel. Vijf meisjes moeten her-examen doen. Het diploma avondcursus naaien werd uitgereikt aan de navolgende dames: Dora Pruijssers, Jenneke van Tilborgh, Nellie v. Beek, Anneke Rosenbrand, Jo van Raams donk, Sjaan Paans, Dirkje Roubos, Annie van Vuuren, Nellie van Vuuren, Melia v. d. Schans, J. M. Spierings en Corrie de Graaf allen te Sprang-Capelle; Joke v. d. Broek, Sijke v. d. Broek en Fien v. Beveren te Waspik; Riet Quirijns te Waalwijk; Jen ny v. d. Schans en Nellie v. Dommelen te Kaatsheuvel en Jo v. Raamsdonk te 's-Gra- venmoer. ACTIE UNIFORMFONDS K.N.A. Van de zijde van de initiatiefneemster van de actie tot het bijeen brengen van gelden voor uniformen voor het fanfarekorps Kunst na Arbeid, vernemen wij, dat ook personen van buiten de gemeente een bij. drage wensen te geven voor deze actie. In verband daarmede kunnen wij mededelen dat zij die een bijdrage willen geven, dit kunnen doen door storting hunner bijdrage op postrekening nr. 221323 ten name van mej. P. J. Rijken, Sprang-Capelle. AFSCHEID BURGEMEESTER SMIT. Het comité hetwelk het afscheid van Burgemeester Smit zal voorbereiden is in grote trekken klaar met het programma. Een dezer dagen heeft het comité een cir culaire doen uitgaan aan de bevolking, waarin men o.m. leest: Bijna 25 jaren heeft burgemeester Smit de belangen van deze gemeente en van haar ingezetenen op uitnemende wijze behar tigd. Velen heeft hij aan zich verplicht. Steeds was hij er op uit deze gemeente tot bloei te brengen en de welvaart harer in woners te bevorderen. Ook in de bezettings jaren heeft hij veel onheil voor menig in woner weten te voorkomen. Daarom zullen vele inwoners de behoefte gevoelen burge meester Smit bij zijn afscheid van hun waardering te doen blijken, mede omdat zijn 25-jarig ambtsjubileum per 1 novem ber a.s. nu niet meer in Sprang-Capelle kan worden gevierd. Het comité doet een beroep op allen, ingezetenen van Sprang- Capelle, om straks wanneer de collectanten aan hun deur verschijnen hun een grote bij drage te geven, opdat men in staat zal zijn burgemeester Smit een waardig cadeau namens de ingezetenen mede zal kunnen geven naar zijn nieuwe standplaats Hazers- woude. Ook de plaatselijke verenigingen zijn verzocht een bedrag te schenken en dit uiterlijk woensdag 22 juli ten gemeentehuize af te geven. Het comité hoopt en vertrouwt, dat men hun in staat zal stellen, namens de bevol king de burgemeester een geschenk aan te bieden, dat Sprang-Capelle waardig is. Het programma voor 25 juli is als volgt samengesteld 14.30 uur buitengewone raadsvergadering (met genodigden), ten gemeentehuize. 19.30 uur défilé der plaatselijke vereni gingen langs het gemeentehuis en aanbie ding van het geschenk der bevolking aan de burgemeester op het bordes van het ge-, meentehuis. 20.30 uur receptie ten gemeentehuize teneinde de burgerij de gelegenheid te ge ven persoonlijk van de burgemeester en mevr. Smit afscheid te nemen. WEDVLUCHT. Zondag 19 juli wedvlucht vanuit Vil voorde. Inkorven zaterdagmiddag van 3 uur tot half vijf. Inleveren poulbrief vrijdag avond van 6 tot 7 uur, omreden de telsta- ten opgemaakt moeten worden; geen poul brief ingeleverd, geen duiven mee. VISCLUB DE HUT. Zondag 19 juli zal de Visclub de Hut deelnemen aan het Internationaal concours te Gennep, waar grote deelname is. GESLAAGD. Op het te Den Bosch gehouden examen voor het diploma machineschrijven A en B slaagde onze dorpsgenoot Henk v. d. Wiel. VOETBAL. Het vierde elftal van de Vlijmense Boy3 speelde voor de promotie naar de 2e klasse in Kaatsheuvel tegen DES 5 en kreeg met een gewijzigd elftal een flinke nederlaag, 7-0. WIELRENNEN. Zondag 19 juli nemen de leden van de wielerclub de Zwaluw deel aan de Ronde van Den Bosch. Waar ook onze Tourploeg zal starten, jongens denk er aan, er wordt voor eigen publiek gereden, dus: extra uw best. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag 12 juli hield de Postduivenvcr. de Zwaluw een wedvlucht met jonge dui ven vanuit Duffel, afstand 84 km; los 9.30 uur; eerste duif 10-19-10, laatste prijswin nende duif 10-30-4. Uitslag als volgt Th v Esdonk 1, 8, 13, 44, 78 115; J Voets 2, 39, 63, 67; W v Ravensteijn 3, 4, 14, 15, 30; H C de Laat 5, 38, 64; J v d Heuvel 6, 16, 111; A L v Helvoirt 7, 10; P v Dal 9, 11, 42, 97, 120; C v Helvoirt 12, 27, 60, 99, 102; J v d Wiel 17; J v d Dungen 18, 19, 88; R v Esdonk 20, 36, 65, 98, 103, 105, 121; Th v Bokhoven 21, 35, 53, 113; K Kivit 22, 28, 29; A Kuijs 23, 24, 32, 44, 45, 84, 85, 101; J v Engelen 25, 58, 59, 81; H de Vaan 26, 50; M Libregts 29, 54, 79, 116, 118; J. de Vaan 31, 71, 82, 96, 104; W. Strengers 33, G. Treuren 34; C Diep- best ander the sun. straten 37, 48; L v Esch-Parijs 40, 80, 126; H Oosterwaal 41, 46, 109, 110, 117; P v Gestel 43; W v Vugt 49, 68, 70, 112, 114, 123, 125; L Mombers 51, L de Laat 52; M v Dal 55; A de Vaan 56, 85, 122; L v d Wiel 57, 92; P Vermeulen 61, 87, 93; P Wijkmans 62, 94; B v Esdonk 66; M Nicols 69; H Mommersteeg 86, 90, 95; J v d Broek 91, 119; M de Laat 100; J Kuijs 106, 108; H v Overdijk 107, 124. Wedvlucht Pont St. Max.; los 6.15 uur; eerste duif 9-50-10, laatste prijswinnende duif 9-55-50. Uitslag: K Kivits 1; H Pel- ders 2;; P Verheulen 3; B v Esdonk 4; M Nicols 5. HAARSTEEG - MILITAIR ELFTAL 1-2. Woensdagavond speelde het le elftal van Haarsteeg een voetbalwedstrijd tegen een elftal dat was samengesteld uit dienstplich tigen van het garnizoen Den Bosch. Deze wedstrijd werd met grote belangstelling te- tracht een bres te slaan in de verdediging van de gasten, maar Romeijn van SW en Schreuder van DWS Amsterdam versper den de Haarstecg-voorwaartssen vooralsnog de weg naar het doel. Maar ook de mili tairen demonstreerden regelmatig vooral hun technisch kunnen en de achterhoede van Haarsteeg moest vaak alle zeilen bij zetten om erger te voorkomen. Vooral de snelle linksbuiten Ten Westenend van NEC vormde een voortdurend gevaar, maar in valler rechtsback v. d. Heijden wist hem telkens de weg te versperren. Nadat midvoor Bertus v. d. Heijden een maal een opgelegde kans bad gemist, slaag de hij er in de 20e min. toch in doelman Roosenburg van ADO kansloos te passe ren. De bezoekers hadden over geluk zeker niet te klagen, toen vlak voor het verstrij-. ken van de eerste helft v. d. Heijden een kans om de voorsprong te vergroten, niet wist te benutten. Na de rust, toen de mili tairen enkele nieuwe spelers hadden opge steld, ging het hun heel wat beter. gemoet gezien, omdat daarin verschillende zeer bekende spelers stonden opgesteld, zo als Romeijn van SVV, v. d. Linden van Hilversum, Keizer van Zeist en L. Ben- naars van Dosko. Haarsteeg dat nog met enkele invallers in het veld verscheen heeft tegen dit elftal dat uitstekend voetbal demonstreerde, een zeer goed figuur geslagen en het vertoon de spel was van dien aard dat het de beste verwachtingen inhoudt voor de op handen zijnde competitie. Zonder zich van de naam en faam van de tegenstanders iets aan te trekken, trok de thuisclub direct nadat het bcginsignaal van scheidsrechter v. Hooft had geklonken, ten aanval. Met fris, open spel, werd ge- Toen kwam de thuisclub iets meer in de verdrukking en er dreigde vooral van v. d. Linden van Hilversum groot gevaar. Uit een zeer goed opgezette aanval was het na een kwartier te hebben gespeeld, midvoor Keizer, die doelman Beekmans kansloos liet, 1-1. Dezelfde speler slaagde er vrij kort nadien nogmaals in de roos te treffen en bracht daarmee de stand op 1-2. Haarsteeg stelde in de resterende tijd alles in het werk om nog gelijk te komen, maar de kanthalfs trokken zich in de ver dediging terug en was er geen doorkomen meer aan. De overwinning is uiteindelijk toch nog terecht gekomen bij het elftal dat er gezien het vertoonde spel ook het meeste recht op heeft doen gelden.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9