WAALWIJK stassar PRISMA Liefde in de storm BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF V DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 JULI 1959 in zowel de visie van de heer Toen als van de heer van Alphen worden uiteengezet. Ook de voorzitter ge loofde wel in het vakmanschap van de heer van Alphen. Wethouder Waverijn wees er nog op, dat hem uit een gesprek met de heer v. Alphen was gebleken, dat de ze eerst dan weer het toezicht op de klok wil gaan uitoefenen, wanneer het gemeentebestuur officieel zijn verontschuldigingen komt aanbieden. Hiervan wilde uiteraard noch de voorzitter noch de raad iets weten. Tenslotte werd besloten tot be schikbaarstelling van het gevraagde krediet. Later zal worden bepaald wie de reparatie van de klok zal uit voeren. Vastgesteld werden verder in deze vergadering de exploitatiekosten van het openbaar lager en kleuteronder wijs over 1958, alsmede de exploita tievergoedingen over 1958 voor de bijzondere scholen voor g.l.o. en u.l.o. Voor de aanschaffing van leermid delen t.b.v. het 2e leerjaar en voor de eerste inrichting van het opgerichte noodgebouw van de Chr. ulo voteer de de raad een bedrag van f 9855. Van de Woningbouwstichting Sprang-Capelle werden enkele strookjes grond aangekocht, in totaal 245 m2. In verband met de toekenning van een rijkssubsidie van maximaal f 4840. - besloot de raad tot de verdere uitvoering van de restauratie- j werkzaamheden aan de Sprangse Mo len, die in totaal f 12.100.- zullen bedragen. Aan burgemeester Smit werd eer- vol ontslag verleend als le ambtenaar van de burgerlijke stand. In zijn plaats werd benoemd de gemeente secretaris, de heer van Prooijen. Als lid van het bestuur van de Gem. Instelling voor Maatschappe lijke Zorg werd gekozen de heer P. Sterrenburg, die 5 stemmen op zich verenigde. De heer J. v. Beek kreeg 3 stemmen, terwijl 4 blanco en 1 on geldige stem werden geteld. LANDBOUWSCHOOL. In de rondvraag bracht de heer de Bie de dreigende sluiting van de Chr. Landbouwschool ter sprake vanwege het te geringe aantal leerlingen. Spr. vroeg waaraan het bijzonder kleine aantal leerlingen te wijten is en drong er bij de raad op aan om maatregelen te treffen voor de instandhouding van de school. De voorzitter antwoordde, dat de school is ondergebracht bij de Nrd- Brabantse M. van Landbouw, zodat dus de raad geen maatregelen kan treffen. Wel achten B. en W. de in standhouding van de school van zeer groot belang en zij hebben zich der halve in een adres gericht tot de Mij. van Landbouw, waarin wordt gewe zen op de grote betekenis van de school i.v.m. het streekverbeterings- plan. Verder onderstrepen B. en W. daarin, dat er van de zijde der agra rische bevolking grote belangstelling voor de school bestaat, wanneer de bekende bezwaren zullen zijn opge heven. Een door de boerenbevolking opgesteld adres spreekt hieromtrent duidelijke taal. De voorzitter deelde mee, dat de school momenteel door 17 leer lingen wordt bezocht, terwijl het door het rijk vastgestelde minimum aantal 48 moet bedragen. Dit aantal zal ge makkelijk gehaald kunnen worden, indien de omstandigheden op de school verbeterd zullen worden. BENOEMING. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Besoijen is m. i.v. 1 scpt. a.s. benoemd tot hoofd leidster aan de Herv. Kleuter school me.j. L. M. Hazelaar uit Nijmegen. ULO-EXAMENS. Aan de St. Michael-ulo te Waal wijk slaagden voor het Mulo-di ploma: J. v. d. Velden, Kaatsheuvel; A. Kempenaars en M. Pelders te Elshout; J. Buijs, Herpt; H. de Gouw en A. Knippels te Drunen; W. Akkermans, P. v. Berkel, A. üuquesnoij, M. Schapendonk, W. Alewijn, J. Brekclmans, P. Brok, A. Bruurmijn, G. van Esch, A. Geers, T. Marks, J. van Osch, H. Rekkers, J. v. d. Rijken, allen te Waalwijk; C. de Kort te Loonop- zand. GESLAAGD ZIEKENTRIDUUM. Dank zij de medewerking van autobezitters en van Rode Kruis mensen is het Waal wij kse zieken- triduum ook dit jaar weer volle dig geslaagd. Wel was het aantal deelnemende zieken dit jaar be duidend minder dan in voorgaan de jaren, hetgeen zijn oorzaak vindt in het vertrek der bejaar den uit het Theresiagesticht. Het aantal deelnemers bedroeg dit jaar 45. Het triduum werd gege ven door pater Melchior o.f.m. cap. De sluiting had plaats don derdagmiddag j.l. niet een plech tig lof, dat werd gecelebeerd door deken dr. B. v. d. Hurk. BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND. Bij het oversteken van de krui sing Langstraatweg-Veldsteeg is de bromfietser v. d. K. uit Oud- heusden donderdagavond ernstig gewond hij een aanrijding met 'n vrachtwagen van de P.T.T. De bestuurder van de auto kon v. d. K. niet meer ontwijken, toen deze plotseling de weg overstak. Het slachtoffer, dat pas was gehuwd, werd met een schedelbasisfrac- tuur overgePracht naar het Sint Nicolaasziekenhuis. TRAP IN ZWEMBAD STOND ONDER STROOM: ZWEMMER BEWUSTELOOS OPGEHAALD. Toen de heer B. K. uil de Al- bcrdingk Thijmstraat donderdag avond wilde gaan zwemmen in 't hij het zwembad behorende ven, werd hij op het trapje dat naar het bad'voert, getroffen door een stroom van 220 volt. Deze span- 'n heel goed horloge allcenvcrkoop WAALW'JK Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door ELEANOR ELLIOT CARROLL Vertaling: Herman Antonsen ze zijn arm heet en wees hem op een verhevenheid op de top van de heuvel. Met versnelde schre den gingen ze er heen. De heuvel was heel steil en nu en dan gleed Gwynne uit. Telkens stak Robin meteen zijn hand uit om haar te steunen, maar onmid dellijk scheen ze zich de klove tussen hen heiden te herinneren en sloeg zijn aanbod af. Hij kneep telkens de lippen strak opeen. Wat had ze toch een afkeer van hem. Ze naderden nu de zogenaamde grot, die geen hol bleek te zijn, maar een uit bamboe ruwweg ge bouwde hut, geheel met groen mos overwoekerd. Aan de achter zijde bevond zich een bouwvallige schoorsteen en door de opening zonder deur aan de voorzijde za gen ze een grote platte steen, die blijkbaar als Vuurplaat gediend had. Er lagen nog halfverkoolde lakken op. Tegelijk gingen ze naar binnen. „Hier is indertijd dus gestookt" mompelde Robin rondkijkend. Op de lemen vloer lagen ver scheidene roestige conservenblik- jes en een aarden kan met een gebroken tuit. „En ze hebben hier ook gekookt", vervolgde hij. „Ja, dat is waar ook, ik ben zo ongeveer uitgehongerd. En dat moet jij ook wel zijn". Hij keek het meisje vol medelijden aan. „Ik zou wel iets kunnen koken... als er iets te koken viel", tracht te ze vrolijk te zeggen. „Ik heb werkelijk honger". „Als we dan eens verder zoch ten? We kunnen zo nodig hier al tijd terugkomen. Vermoedelijk zal dit wel de enige schuilplaats zijn, die we vinden en naar de lucht te oordelen, zal het binnen kort wel gaan stortregenen." Hij wees naar buiten. De zon was door zware wolken bedekt. „Mis schien is het ook wel 'n bewoond eiland. Ik mag het lijden." Van de top van de heuvel af was echter nergens enig spoor van een mensenwoning te ont- ning werd veroorzaakt door ka bels die gemeentewerklieden aan het leggen waren in verband met de zweminterland. Het was ver boden om van de trap gebruik te maken. De heer K. sloeg van de trap in het water en verdween in de diepte. Hij werd echter ter stond nagedoken door zijn vriend v. d. M., die het slachtoffer in be wusteloze toestand aan de kant bracht. Nadat dr. Langemeijer sr. eerste hulp luid verleend en ge ruime tijd kunstmatige ademha ling was toegepast, keerden de le vensgeesten weer en kon K. per brancard naar huis worden ver voerd. K.A.V. BAARDWIJK. De Baardwiikse afdeling van de K.A.V. maakte in de afgelopen week haar jaarlijks uitstapje. De reis ging ditmaal de grens over naar België waar men een bezoek bracht aan St. Geertrui, Namen, Dinant en Beauraing. Een hoog tepunt was bet bezoek aan de prachtige druipsteengrot van La Merveilleuse. Ook de citadel van Nemen werd met een bezoek ver eerd. In Beauraisg werd 'n plech tig lof bijgewoond. De terugweg voerde door de prachtige -Maas vallei en het was dan ook een te vreden en dankbaar gezelschap, dat 's nachts te ca. hall twee weer in Baardwijk arriveerde. WELPEN EN VERKENNERS DER ANDREAS ZIJLMANS GROEP vieren hun hoogtepunt van het verkennersjaar. Ongetwijfeld zal het u, geachte lezer, bekend zijn dat het hoogte punt van het jaar voor de Welpen en Verkenners hun zomerkamp is. Dit jaar staan beide kampen in een bijzonder feestelijke sfeer, want de Andreas Zijlmansgroep is met St. Joris, 23 april j.l., haar feestjaar in gegaan. Een feestjaar denkt u? On getwijfeld, want binnenkort zal de ze groep de dag herdenken dat zij voor 25 jaar werd opgericht; maar daar later over. Wel zult u nu be grijpen dat voor de Welpen en Ver kenners hun kamp in het teken staat van feest. De Welpen zijn za terdag 25 juli j.l. vertrokken naar Bladel en bivakeren op de boerderij van de heer Berens, welke riant ge legen is in de bossen ten zuiden van Bladel. Dit gebied is voor de horde historisch, omdat ook het eerste zo merkamp van de Welpen aldaar plaats heeft gevonden. Akela Rek en haar staf hebben dit kamp reeds weken voorbereid en zullen er ga rant voor staan dat de Welpen een prima kamp hebben. Op donderdag 30 juli a.s. hopen wij de Welpen weer gezond terug te zien. De Verkenners zijn vertrokken naar Mol in België. Hun kamp is aldaar nabij het „Zilvermeer", een prachtig bos. en vennenrijk gebied in de Belgisch Kempen. Hier zullen zij 8 dagen lang het spel van ver kennen in al zijn facetten kunnen beleven. En dat dit zeker zal zijn, is niet te betwijfelen, want ook voor dit kamp hebben staf en verkenners heel wat voorbereidingen getroffen. Dit jubileumkamp staat o. 1. v. de Weleerw. Heer J. Lempens, Aal moezenier en Vaandrig J. Spapens, Kampleider, geassisteerd door nog 2 leiders en 3 fourageurs, welke laatste hard zullen zwoegen om de hongerige magen te voorzien. Ook hied wensen wij Aalmoezenier, Staf en Verkenners van harte een goed kamp en veel zon op het zilveren spoor R.W.B.—MILITAIR ELFTAL. Na een succesvolle sluiting van het vorige seizoen en een gedegen voor bereiding voor het komende, zal R.W.B. a.s. Woenlsdag 29 juli te 7 uur zijn oefenprogramma openen met een wedstrijd tegen de militai ren van de Genie uit Den Bosch. Deze wedstrijd is de voortzetting van een traditie en vele sportlief hebbers zullen nog een prettige her innering hebben aan de prachtige wedstrijd en de exclusieve show exercitie van de Genie-kapel, die vorig jaar deze wedstrijd opluister de. Jammer genoeg zal de Geniekapel dit jaar niet van de partij zijn, doch de drumband van de chr. Gymnas tiekvereniging Kracht en Vlugheid uit Besoijen is zo bereidwillig ge weest hun medewerking aan deze wedstrijd te verlenen en zal te half zeven een trip door Besoijen maken, terwijl zij tijdens de rust een rond wandeling over het terrein zullen doen. Het Genie-elftal is dit jaar wel bijzonder sterk, en alle spelers ko men uit het millieu van het betaal de voetbal, zodat we metterdaad van semi-profs kunnen spreken. De sa menstelling is als volgt: Doel: Indenbosch (N.E.C.); Achter: Verstappen (B.V.V.) en Schreuders (W.W.S.A.); Midden: Terhorst (Ensched. Boys), De Witte (Alkmaar) en Bennaars (Dosko); Voor: De Vries (Sparta), De Nayer (Sparta), Bakker (Alkmaar), Scher- lijn (Spartaan) en Spaans (Zeebur- gia). Waarschijnlijk zal het voor RWB een onmogelijkheid zijn tegen dit sterke elftal enig succes te boeken, doch voetbal is een spel van verras singen; misschien komt RWB wel extra goed voor de dag, want zij hebben in de afgelopen rustperiode niet stil gezeten, integendeel, er is onder kundige leiding van hun nieu we oefenmeester, dhr Mathijssen, buitengewoon ijverig getraind. De conditie van de jongens is goed, en wat meer zegt, ze hebben er zin in, en dan kan men van alles verwach ten. Voor liefhebbers van goed voetbal en/of muziek een mooie gelegenheid en alleszins de moeite' waard een bezoek te brengen aan het prachtig in conditie zijnde speelterrein van RWB; een mooie gelegenheid ook No. 53 herplaatst wegens misstelling. 53). AI wie maar enigszins bekend is met de gang van zaken tussen diplomaten, die weet al, dat het daar naar het uiterlijk althans altijd zéér vormelijk en welge manierd toegaat. Geen wonder dus, dat de Italiaanse Ambassa deur Graaf Caesare di Vesiu- vio Florfina geheten met uit gestrekte handen op de minister van B.A. afliep, toen deze werd aangediend. „Nee maar, dat is aardig, dat u eens komt aanwip pen!" riep de knappe Italiaan jo viaal uit. „Zeg mij, wat ik voor u en uw lieve land kan doenEén woordje slechts en ik vlieg al Och ja..., dat zei de man wel, maar hij meende er geen snars van. Hij was uit radio- en kran tenberichten immers reeds lang op de hoogte van het feit, dat Ka- fel Kleuntjes ontvoerd was door een paar landgenoten van hem. Dat vond hij al lang best, want hij was zelf een dolle liefhebber van voetbal en hij verspeelde ie dere week met graagte enkele guldentjes in de Italiaanse voet balpool, want daar hebben, ze al lang een staats-toto... „Ik kom officieel bij u protesteren over 't geval Kleuntjes", zei de minister van B.A. „Hihigelukkig maar, dat u officieel blijft", lach te de graaf. „Officieel is mij van deze zaak namelijk niets bekend. Ik kan er dus officieel ook niets aan doen, weshalve ik verplicht ben uw protest officieel af te wij zen". „Haha, u kent de kneep jes van het vak", lachte de minis ter blij. „Wij staatslieden beho ren officieel te blijven. Wijs maar af, hoor! Dat geeft ook geen inci dent!" „Zéér guitig opge merkt!" riep de Italiaanse graaf vrolijk uit. „Mag ik u dan 'n wijn tje aanbieden? Héél officieel na tuurlijk. Ik heb een uitstekende Asti Spumante van 'n goed jaar!" En zowaardaar had die schalkse graaf de fles reeds in de hand 54). Zoals op het laatste prentje van de vorige strip goed is te zien, trok de minister van Buitenland se Aangelegenheden een gezicht, daarop duidelijk te lezen stond, dal hij beslist niet van plan was de uitnodiging af te slaan. Hij was nu eenmaal een minnaar van zekere dranken en zekere flessen, alhoewel de eerlijkheid gebiedt op te merken, dat hij de Italiaan se Ambassadeur niet voor het klassieke hoofd wilde stoten door botweg zo'n criendclijke uitnodi ging af te slaan. Hij bleef dus meteen dineren ook en wij zien hier hoe hij zich te goed doet aan 'n verrukkelijke portie spaghetti nericoloso. Eerlijk gezegd had die brave kereld nog al wat moeite met die lange slierten. Maar met de inhoud van de flessen: nee... daarmee had hij voor geen cent moeite. Dat ging best. Maar ja, dat verbaast ons niet, want zijn wieg had in Schiedam gestaan, waar zijn vader destijds hoofd commies bij de accijnzen geweest wasIntussen zaten mr. Fotsjes en drs. Delijn Trecker maar te wachten. Het plaatje laat duidelijk zien, dat de beide ijveri ge heren die dag heel wat werk verzet hadden en ze waren dan ook een toestand van volslagen uitputting nabij. Ze hadden zelfs niet eens meer belangstelling voor de voortzetting van hun spelletje noker. „Zo n dag is 'n aanslag op de gezondheid", stelde drs. Delyn Trecker vast. „Jonge, jonge, jonge, wat duurt zo'n pro- testbezoek van onze minister toch altijd lang". „Nog twee zulke dagen en ze kunnen mij wel met vervroegd pensioen sturen..." zo zuchtte mr. Fotsjes klagend, en we hebben werkelijk medelijden met die arme, afgebeulde staats ambtenaren". dekken. Naar alle kanten strekte zich de zee uit, zo ver 't oog reik te. Het eiland zelf bleek slechts klein te wezen en Robin schatte de lengte op een mijl en de breed te op de helft. Overal was 't dicht begroeid met uitzondering van 't door hen gevonden open plekje. Op 't geluid hunner voetstappen vluchtten kleine dieren weg in de struiken en veelkleurige vogels verlieten hun schuilplaatsen en vlogen piepend en schreeuwend weg. Overigens was de stilte bij na angstwekkend. Robin keek naar Gwynne, zo tenger, zo fijngevormd, en hij zag, hoe wanhopig ze voor zich uitstaarde. Zou ze hun toestand even ernstig inzien als hij? Mogelijk dat er weken of maan den verliepen voordat er hulp op kwam dagen. Het eiland lag zo geheel buiten de koers der sche pen. Hij wist dat wel, haar hoop te tevens, dat zij het niet beseffen zou. „Kom kameraad, kop omhoog" zei hij op luchthartige toon. „We worden wel gered." „Nu en dan komen hier natuur lijk schepen voorbij. Het voor naamste is nu dat we wat te eten vinden. Ik ben er van overtuigd, dat we daar beneden een of an dere boom met eetbare vruchten zullen vinden. Zie je die daar? Ga naar de hut terug en wacht op me, dan ga ik op onderzoek uit. Ga nu gauw. Zo dadelijk begint 't te regenen." Een plotselinge stortbui kwam zijn voorspelling verwerkelijken. „Maar je zult doornat worden" sputterde ze nog tegen. „Laten we nog wat wachten Hij lachte er om. „Wat komt het er op aan, nu we toch uren lang in het water gelegen hebben of we een beetje nat worden. Toe, ga jij nu terug." Met tegenzin keerde zij terug en Robin ging verder. Tweemaal bleef ze staan en keek hem ach terna. Een ontzettende angst maakte zich plotseling van haar meester. Als hij eens van die stei le hoogte omlaag stortte. De regen viel in stromen neer en haar tanden klapperden van angst en koude. Ze bereikte ein delijk de hut en kroop weer in de primitieve schuilplaats. Als er eens wilde dieren daar beneden in het bos waren, die hen aanvie len! Ze werd zo angstig, dat het zweet haar aan alle kanten uit brak. Ze kon daar niet langer blijven zonder te weten wat er met hem gebeurde. Dat was te* veel van haar gevergd. Ze stond op en liep de hut uit, maar bleef onmiddellijk met een kreet van blijdschap en opluchting staan, toen ze Robin zag aankomen. „Hoera!" riep hij met voorge wende opgetogenheid, „kijk nu tocht eens wat ik gevonden heb! Nu hoeven we niet bang te zijn geen eten te vinden!" Hij was beladen met allerlei vruchten. Gwynne ging naar hem toe en bekeek de ronde vruchten, die hij haar vol trots voorhield. „Wat zijn dat in vredesnaam?" vroeg ze, „ik heb ze nog nooit van m'n leven gezien!" „Vruchten van de broodboom" verklaarde bij, haar een vrucht voorhoudend. „Kijk eens naar die schil... volkomen gaaf... En er zijn er nog honderden te vinden. Ik heb zes of zeven volbeladen bomen geteld. En ik heb 'n bron gevonden met het helderste wa ter dat je nog ooit gezien hebt. Ik weet verder ook zeker, dat ik ver derop een bananenboom heb ont dekt, maar ik wilde je niet te lang alleen laten. We zullen van hon ger niet omkomen, dat is al vast zeker." Ze bevoelde de vreemde vrucht aarzelend en keek hem aan. „Moeten die dingen soms net als aardappelen gekookt worden? Ik meen wel eens gelezen te heb ben dat de inboorlingen, ze in de gloeiende as roosteren." „Nou, dat gaat gemakkelijk ge noeg", zei Robin enhaalde uit z'n zak een zilveren sigarettenkoker, een aanstekertje en een zakmesje te voorschijn. Maar de aansteker werkte natuurlijk niet. Gwynne greep dadelijk naar het penne- mesje. „Ik ben vroeger bij de padvin ders geweest" zei ze opgewonden, „en ik geloof niet dat ik vergeten heb, hoe die vuur leerden maken. Ik geloof dat ik het best zou kun nen doen... nee, toch niet... ik zou een leren veter moeten heb ben om..." „Nou, dat zal wel gaan", meen de Robin, zijn gordel losmakend. „Wat zeg je hiervan?" „Prachtig. Maar ik heb er maar een smal reepje van nodig." Vol bewondering keek de jon geman toe, hoe haar vaardige vingers een ingewikkeld werk tuigje begonnen te maken. Aller eerst moest ze twee gladde stokjes hebben, zei ze. Hij zocht die gauw voor haar op en sleep ze volgens haar aanwijzingen af. (Wordt vervolgd). iU II t i t I tfJ-91 FM' In haar opgewondenheid greep COPtfiiGHT STUDIO A VAN COP'OlGMI STUDIO AVAN

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2